Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • On 5/9/2024 at 11:17 ΜΜ, Butterfly 92 είπε:

      Καλησπέρα κοριτσι μου.. εγώ έχω αντίσταση στην ινσουλίνη και πολυκυστικες.  Ο ενδοκρινολογος με βοήθησε πάρα πολύ κ έπιασα φυσιολογικά την μπέμπα.  Συνήθως σε τέτοιες περιπτώσεις βοηθάνε πολύ τα glucophage. Αλλά κάθε περίπτωση είναι διαφορετική. Πιστεύω πως ο ενδοκρινολογος είναι από τους σημαντικοτερους βοηθούς σε εμάς.  Θα σε βοηθήσει πολύ.

      Σε ευχαριστώ για την απάντηση. Σου έδωσε κάποια διατροφη; Σου σύστησε να περιορίσεις κατι; Εχω ραντεβού σε 2 εβδομάδες με ενδοκρινολογο. Ελπίζω να με βοηθήσει. 

Εγκυμοσύνη η όχι ;


Eg93

Recommended Posts

πρίν από 25 λεπτά , Katv είπε:

Να με πάλι .. 4 μήνες ... 3 με clomiphene kai 1 me femara ξεκίνησα τα χάπια femara μετά  έκανα την  ένεση ovitrelle και είχα οωριξία 28 Οκτωβρίου. Ξέρω πως η ένεση δείνει ψεύτικο θετικό τεστ γι'αυτό τον προηγούμενο μήνα το τσέκαρα και 7 μέρες μετά την ένεση φαινόταν θετικό ενώ 9 μέρες μετά έδειχνε αρνιτικο .. επίσης τον προηγούμενο μήνα την πάτησα με τα τεστ  yes or no η γραμμή εξάτμισης ήταν τόσο έντονη (όχι ροζ ) γκρί αλλά δεν ήξερα και την έπαθα νόμιζα ότι είμαι έγκυος .. αυτόν τον μήνα όμως έκανα πρώτο τεστ χθες 11 μέρες μετά την ένεση και άρα 9 μέρες μετά την ωορρηξία και βγήκε άχνη γραμμή λέω μπα σήμερα έκανα θα την βάλω και φωτογραφία..και είναι έτσι και είναι ροζ έπαθα σοκ αλλά μετά από τόσα που έχω πάθει θα περιμένω να έρθει αύριο να ξανά κάνω να δω αν όντως σκουραίνει.. εσείς τι πιστεύετε έτσι όπως το βλέπετε τζάμπα έχω ελπίδα πάλι?

Να σκουρηνει η γραμμή αποκλείετε το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να πάρεις άλλη εντελώς μάρκα τεστ Κ να δεις αν βγαίνει Κ εκεί γραμμουλα . 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 3 λεπτά , linaa είπε:

Να σκουρηνει η γραμμή αποκλείετε το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να πάρεις άλλη εντελώς μάρκα τεστ Κ να δεις αν βγαίνει Κ εκεί γραμμουλα . 

Δεν κατάλαβα?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Katv είπε:

Δεν κατάλαβα?

Εννοώ ότι τα τεστ ανάλογα με το πόσο αυξάνει η χοριακη δεν σκουραίνουν πολύ την γραμμουλα οπότε δεν θα καταλάβεις διάφορα . Αν πάρεις άλλη μάρκα τεστ Κ δείξει Κ αυτό γραμμή σίγουρα θα ξέρεις ότι είσαι έγκυος . 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , linaa είπε:

Εννοώ ότι τα τεστ ανάλογα με το πόσο αυξάνει η χοριακη δεν σκουραίνουν πολύ την γραμμουλα οπότε δεν θα καταλάβεις διάφορα . Αν πάρεις άλλη μάρκα τεστ Κ δείξει Κ αυτό γραμμή σίγουρα θα ξέρεις ότι είσαι έγκυος . 

Εδώ έχουμε μόνο τα yes or no αγοράζω από το internet και παίρνω μόνο one step δεν έχω επιλογή τώρα να διαλέξω απλά ρωτάω αν έτσι όπως σας τα λέω γιατί πολλές εδώ εχουν περάσει πολλά τέτοια και ξέρουν αν σας φαίνεται θετικό αυτό το τεστ ...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Katv είπε:

Εδώ έχουμε μόνο τα yes or no αγοράζω από το internet και παίρνω μόνο one step δεν έχω επιλογή τώρα να διαλέξω απλά ρωτάω αν έτσι όπως σας τα λέω γιατί πολλές εδώ εχουν περάσει πολλά τέτοια και ξέρουν αν σας φαίνεται θετικό αυτό το τεστ ...

Είναι λίγο κουνημενη η φωτογραφία Κ φαίνετε θολή βάλε λίγο πιο καθαρή φωτό .

πρίν από 6 λεπτά , Katv είπε:

Εδώ έχουμε μόνο τα yes or no αγοράζω από το internet και παίρνω μόνο one step δεν έχω επιλογή τώρα να διαλέξω απλά ρωτάω αν έτσι όπως σας τα λέω γιατί πολλές εδώ εχουν περάσει πολλά τέτοια και ξέρουν αν σας φαίνεται θετικό αυτό το τεστ ...

Η την έχεις βγάλει από πολύ κοντά ή έβαλες φλας κάπως φαίνετε θολή εκεί που είναι οι γραμμουλες 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 21 λεπτά , linaa είπε:

Είναι λίγο κουνημενη η φωτογραφία Κ φαίνετε θολή βάλε λίγο πιο καθαρή φωτό .

Η την έχεις βγάλει από πολύ κοντά ή έβαλες φλας κάπως φαίνετε θολή εκεί που είναι οι γραμμουλες 

Φαίνεται έτσι γιατί έπρεπε να την αλλάξω μέγεθος ήταν μεγάλη και δεν την ανέβαζε ..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Katv είπε:

Φαίνεται έτσι γιατί έπρεπε να την αλλάξω μέγεθος ήταν μεγάλη και δεν την ανέβαζε ..

Μπορείς να την βάλεις ως φόντο όχι σαν εικόνα προφίλ νομίζω εκεί θα πάει καλητερα 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Katv είπε:

Την έβαλα 

Εμένα σαν τη γραμμή εξάτμισης μου φαίνεται. 9 μέρες μετά την ωορηξια είναι πολύ νωρίς για να έχει ανέβει η χοριακη και να κάνεις τεστ. Το ωάριο για να γονιμοποιηθει και να γίνει βλαστοκυστη ώστε να ξεκινήσει η εμφύτευση θέλει τουλάχιστον 5 μέρες, βάλε και άλλες 2-3 για την εμφυτευση, δε γίνεται να είναι ανιχνεύσιμη η χοριακη σε τεστ σε λιγότερες από 11 μέρες από την ωορηξια. Ξανακανε τεστ σε 3-4 μέρες ή και κατευθείαν χοριακη για να είσαι σίγουρη (14 μέρες μετά την ωορηξια αναμενεις νούμερο χοριακης γύρω στο 100)  Καλη επιτυχία!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Nels είπε:

Εμένα σαν τη γραμμή εξάτμισης μου φαίνεται. 9 μέρες μετά την ωορηξια είναι πολύ νωρίς για να έχει ανέβει η χοριακη και να καείς τεστ. Το ωάριο για να γονιμοποιηθει και να γίνει βλαστοκυστη ώστε να ξεκινήσει η εμφύτευση θέλει τουλάχιστον 5 μέρες, βάλε και άλλες 2-3 για την εμφυτευση, δε γίνεται να είναι ανιχνεύσιμη η χοριακη σε τεστ σε λιγότερες από 11 μέρες από την ωορηξια. Ξανακανε τεστ σε 3-4 μέρες ή και κατευθείαν χοριακη για να είσαι σίγουρη (14 μέρες μετά την ωορηξια αναμενεις νούμερο χοριακης γύρω στο 100)  Καλη επιτυχία!

Έχουν περάσει 10 μέρες και μετά την ένεση θέλει η 24 η 48 ώρες για οωριξια εγώ έβαλα 48 για να πέσω μέσα ... άρα είναι το λιγότερο 10 μέρες άρα δηλαδή και η ροζ γραμμή είναι εξάτμισης? Εσείς γενικά στα τεστ σας βλέπετε γραμμές εξάτμισης? Γιατί εγώ τόσους μήνες στα one step δεν έχω δει κάτι τέτοιο και γενικά τον προηγούμενο μήνα μόνο μου ετοιχε κάτι τέτοιο στα τόσα χρόνια τι γίνεται 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 57 λεπτά , Katv είπε:

Έχουν περάσει 10 μέρες και μετά την ένεση θέλει η 24 η 48 ώρες για οωριξια εγώ έβαλα 48 για να πέσω μέσα ... άρα είναι το λιγότερο 10 μέρες άρα δηλαδή και η ροζ γραμμή είναι εξάτμισης? Εσείς γενικά στα τεστ σας βλέπετε γραμμές εξάτμισης? Γιατί εγώ τόσους μήνες στα one step δεν έχω δει κάτι τέτοιο και γενικά τον προηγούμενο μήνα μόνο μου ετοιχε κάτι τέτοιο στα τόσα χρόνια τι γίνεται 

Μετά την ovitrelle θέλει σίγουρα από 38 και πάνω ώρες για την ωορηξια οπότε καλά υπολόγισες 48 για να είσαι σίγουρη. Αλλά με το που γίνει ωορηξια δε σημαίνει ότι αυτόματα γίνεται και η γονιμοποίηση, παίρνει και αυτό κάποιες ώρες/μέρα και μετά άλλες 5 για βλαστοκυστη και άλλες 2-3 για εμφυτευση.

Τα συγκεκριμένα τεστ δεν τα ξέρω, σε άλλα early test έχω δει γραμμή εξάτμισης.

Αν πάντως είναι όντως θετικό που στο εύχομαι, κάνε μια χοριακη μα σου φύγει το άγχος γιατί και άλλο τεστ να κάνεις αύριο πόσο να προλάβει να σκουρυνει η γραμμή.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nels είπε:

Μετά την ovitrelle θέλει σίγουρα από 38 και πάνω ώρες για την ωορηξια οπότε καλά υπολόγισες 48 για να είσαι σίγουρη. Αλλά με το που γίνει ωορηξια δε σημαίνει ότι αυτόματα γίνεται και η γονιμοποίηση, παίρνει και αυτό κάποιες ώρες/μέρα και μετά άλλες 5 για βλαστοκυστη και άλλες 2-3 για εμφυτευση.

Τα συγκεκριμένα τεστ δεν τα ξέρω, σε άλλα early test έχω δει γραμμή εξάτμισης.

Αν πάντως είναι όντως θετικό που στο εύχομαι, κάνε μια χοριακη μα σου φύγει το άγχος γιατί και άλλο τεστ να κάνεις αύριο πόσο να προλάβει να σκουρυνει η γραμμή.

Άμ δεν μπορώ να πάω για χοριακη ελγια κάνα 2-3 μερες και εκτός αυτού εγώ ήξερα ότι ακόμα και 8 μέρες μετά την ωορρηξία... μπορείς να κάνεις τεστ η κολλητή μου μετά από τόσες μέρες είδε κανονική άχνη γραμμή και ήταν έγκυος αχ απλά θα περιμένω.. δεν μπορώ να κάνω και κάτι άλλο άλλωστε 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Katv είπε:

Να με πάλι .. 4 μήνες ... 3 με clomiphene kai 1 me femara ξεκίνησα τα χάπια femara μετά  έκανα την  ένεση ovitrelle και είχα οωριξία 28 Οκτωβρίου. Ξέρω πως η ένεση δείνει ψεύτικο θετικό τεστ γι'αυτό τον προηγούμενο μήνα το τσέκαρα και 7 μέρες μετά την ένεση φαινόταν θετικό ενώ 9 μέρες μετά έδειχνε αρνιτικο .. επίσης τον προηγούμενο μήνα την πάτησα με τα τεστ  yes or no η γραμμή εξάτμισης ήταν τόσο έντονη (όχι ροζ ) γκρί αλλά δεν ήξερα και την έπαθα νόμιζα ότι είμαι έγκυος .. αυτόν τον μήνα όμως έκανα πρώτο τεστ χθες 11 μέρες μετά την ένεση και 10 μέρες μετά την ωορρηξία και βγήκε άχνη γραμμή λέω μπα σήμερα έκανα θα την βάλω και φωτογραφία..και είναι έτσι και είναι ροζ έπαθα σοκ αλλά μετά από τόσα που έχω πάθει θα περιμένω να έρθει αύριο να ξανά κάνω να δω αν όντως σκουραίνει.. εσείς τι πιστεύετε έτσι όπως το βλέπετε τζάμπα έχω ελπίδα πάλι?

Καλησπερα κοριτσι μου δεν θελω να σου δωσω ψευτικες ελπιδες αλλα νομιζω οτι εχει φυγει απο τον οργανισμο η ovitrelle μετα απο 11 μερες.την ειχα κανει κ εγω και εκανα τεστ εγκυμοσυνης αλλα επειδη δεν ημουν σιγουρη αν εχει φυγει εκανα καθε μερα ιδιο τεστ και εβλεπα εαν σκουραινε η γραμμη.κανε κ αλλο τεστακι μετα απο 2 μερες αν δεις διαφορα τοτε συγχαρητηρια!ευχομαι να ειναι θετικο!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , Katv είπε:

Άμ δεν μπορώ να πάω για χοριακη ελγια κάνα 2-3 μερες και εκτός αυτού εγώ ήξερα ότι ακόμα και 8 μέρες μετά την ωορρηξία... μπορείς να κάνεις τεστ η κολλητή μου μετά από τόσες μέρες είδε κανονική άχνη γραμμή και ήταν έγκυος αχ απλά θα περιμένω.. δεν μπορώ να κάνω και κάτι άλλο άλλωστε 

8 μέρες μετά από ωορηξια δε γίνεται να είχε δει γραμμή. Εκτός και αν δεν είχε προγραμματισμένη ωορηξια με ovitrelle οπότε μπορεί να είχε ωορηξια νωρίτερα απ ότι υπολογιζε και να ήταν πχ 11η μέρα. Όπως και να χει υπομονή, 2-3 μερες είναι ακόμη, περιμένουμε νέα να το γιορτάσουμε!! Καλη επιτυχία κορίτσι μου!!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 30 λεπτά , Jamie είπε:

Καλησπερα κοριτσι μου δεν θελω να σου δωσω ψευτικες ελπιδες αλλα νομιζω οτι εχει φυγει απο τον οργανισμο η ovitrelle μετα απο 11 μερες.την ειχα κανει κ εγω και εκανα τεστ εγκυμοσυνης αλλα επειδη δεν ημουν σιγουρη αν εχει φυγει εκανα καθε μερα ιδιο τεστ και εβλεπα εαν σκουραινε η γραμμη.κανε κ αλλο τεστακι μετα απο 2 μερες αν δεις διαφορα τοτε συγχαρητηρια!ευχομαι να ειναι θετικο!

Μακάρι και εγώ αυτό πιστεύω ότι επιτέλους είναι θετικό αλλά έχω πάθει φρίκη με τις γραμμές εξάτμισης και τις ενέσεις και όλα αυτά και φοβάμαι και στεναχωριέμαι 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...