Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin News

    • Αχ κοπέλα μου...είπες μεγάλη κουβέντα πως νοιώθεις ότι χάσατε χρόνο...αυτά τα αν ήξερα...αν ήμουν σε άλλο γιατρό...αν είχα κάνει άλλες επιλογές..τα έχω σκεφτεί τόσες φορές...Αλλά δυστηχως και εντελώς ειλικρινά ο χρόνος δε γυρίζει πίσω και δεν έχει νόημα να το σκεφτόμαστε...οπότε κοιτάμε μπροστά και κανουμε το καλύτερο που θεωρούμε από εδώ και πέρα...

      Πάντως για το χρόνο της αναμονής που αναφέρεις...εγώ που πήγα μέσω τράπεζας ωαριων μέσα σε 2 μήνες τα παραγγειλαμε,ήρθαν έκανα εγώ ότι  προετοιμασία χρειαζόταν και προχωρήσαμε..20 Μαΐου κάναμε την παραγγελία...και 20 Ιουλίου έκανα μεταφορά..

      • Μου αρέσει 3
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Lila86 είπε:

      Με το καλό! Σου εύχομαι να ναι θετικότατη και φυσικά περιμένουμε νέα! Κατά τα άλλα πως είσαι;

      Ευχαριστώ πολύ! Μακάρι Θεέ μου! Σε γενικές γραμμές μια χαρά είμαι, λίγο μελανιασμενη από τις ενέσεις που είναι λογικό, ωστόσο δεν είχα άλλα θέματα ούτε συμπτώματα περίεργα από τις ορμόνες. Θα συνεχίσω με ηρεμία και αυτό το Σ/Κ (αν και την Κυριακή θα πάω σε μία βάφτιση που έχω - ας βγω και 2 ωρίτσες από το σπίτι κοντά θα είναι εξάλλου) και ο Θεός βοηθός!

Εγκυμοσύνη η όχι ;


Eg93

Recommended Posts

πρίν από 32 λεπτά , Marianne98 είπε:

Τουλάχιστον σκέφτομαι το αποτέλεσμα όλης της ταλαιπωρίας αξίζει και με το παραπάνω! Θα τα καταφέρουμε όλες, τα εμπόδια είναι για να τα ξεπερνάμε και να μας κάνουν δυνατότερες, αυτό σκέφτομαι γιατί αλλιώς μια απελπισία με πιάνει. Μου έβαλε και τις φωνές ο γιατρός μου, γιατί μου λέει θέλω να έχεις αναισθησία, το άγχος δεν μας βοηθάει και στην πρόκληση που θα κάνουμε κλπ, και μου λέει και αν δεν έρθει την πρώτη φορά θα έρθει την δεύτερη αυτό να σκέφτεσαι, θα τα καταφερουμε. Μετά τον γιατρό ήμουν στα πατώματα αλλά λέω όχι το έχουμε, έχουμε πολύ δύναμη μέσα μας!!❤️

Ο επόμενος μήνας ελπίζω να ανήκει σε όλες μας, να έρθουν τα θετικά τεστ το ένα μετά το άλλο❤️

Εσύ πες μου πως τα πας;;🤗

Ότι είπα στην φιλενάδα μας επάνω ισχύει και για εσένα❤️ είμαστε πολύ δυνατές και τα ξεπερνάμε όλα!! Πιο περίπλοκο από το δικό μας σύστημα δεν νομίζω να υπάρχει🥴 Υπομονή χρειαζόμαστε και πείσμα κορίτσια! Και όσο μπορείτε βρείτε πράγματα να κάνετε να απασχολείται το μυαλό σας, να μην αγχώνεστε, θα τα καταφέρουμε❤️

Πες μου εσύ τώρα τα νέα σου!! Σε τι φάση είσαι,;; πώς είσαι;;🤗❤️

Εγώ περιμένω τώρα σε 3-4 μέρες και προς το παρόν απασχολούμαι κι εγώ με διάφορα και δεν το σκέφτομαι συνεχώς. Από συμπτώματα χαμηλά κοιλιά κλπ. δεν υπάρχει κάτι ιδιαίτερο μέχρι στιγμής, μόνο το στήθος πονάει αρκετά έντονα. Σήμερα έβαλα και λάθος σουτιέν το πρωί και όλη την ώρα στη δουλειά με τάραξε. Έτσι μου ερχόταν να πάω στην τουαλέτα και να το βγάλω 😂😂

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

@KATIA97 συγχρονιστηκαμε...κι εγώ περιμένω σε 3-4 μέρες... και η @lilbern είναι μαζί μας αν δεν κάνω λάθος;!

@Marianne98 σε νιώθω γιατί κι εγώ τα ίδια είχα πάθει προπερσι... εγώ όμως είχα και φρικτούς πόνους!! 

Κορίτσια help, 

Πήγα σε άλλον γυναικολόγο σήμερα (πολυδιαφημισμένο και πολυσυστημενο) και μου είπε ότι δεν έχω πολυκυστικες. Τι λες βρε άνθρωπε μου; 😆😆🙈🙈 επέμεινε ότι όλα μοα χαρά και δεν βλέπει κάτι και ότι έχω ανεξήγητη υπογονιμότητα (όλα τα ανεξήγητα εδω). Συστησε σπερματεγχυση... ο άλλος που έχω χρόνια μου λέει να κάνουμε απλώς διέγερση ωοθηκών και οι πολυκυστικες μου προκαλούν υπογονιμότητα. . Πώς γίνεται δύο απόψεις να είναι τόσο διαφορετικές. ΠΏΣ;?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@Marianne98 κορίτσι μου γλυκό να δεις που όλα θα πάνε καλά!!! Αυτό ήταν το τελευταίο να σκέφτεσαι. Ας είμαστε όλες πιο αισιόδοξες γιατί θα τρελαθουμε αλλιώς!! Υπομονή  και χαμόγελο και όλα θα πάνε καλά!!!

@Alice20 χαχαχα... Έλα να κάνουμε παρέα!! Ο γιατρός που είχα χρόνια δεν μου είπε ποτέ για πολυκυστικες ο γιατρός που πήγα την τελευταία φορά όχι μόνο μου είπε ότι έχω πολυκυστικες αλλά μου τις έδειξε και στον υπέρηχο! Πραγματικά δεν ξέρω τι να πιστέψω. Έκανα χθες ορμονικές και θα πάω να του τις δείξω σήμερα μπας και βγάλω άκρη! Εσύ στον υπέρηχο ανάμεσα στους δύο γιατρούς είδες διαφορά στις ωοθήκες σου; στις πολυκυστικες έχει πολλά μικρά μικρά κυκλάκια γύρω γύρω από την ωοθήκη!

 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Mar-micky said:

@Marianne98 κορίτσι μου γλυκό να δεις που όλα θα πάνε καλά!!! Αυτό ήταν το τελευταίο να σκέφτεσαι. Ας είμαστε όλες πιο αισιόδοξες γιατί θα τρελαθουμε αλλιώς!! Υπομονή  και χαμόγελο και όλα θα πάνε καλά!!!

@Alice20 χαχαχα... Έλα να κάνουμε παρέα!! Ο γιατρός που είχα χρόνια δεν μου είπε ποτέ για πολυκυστικες ο γιατρός που πήγα την τελευταία φορά όχι μόνο μου είπε ότι έχω πολυκυστικες αλλά μου τις έδειξε και στον υπέρηχο! Πραγματικά δεν ξέρω τι να πιστέψω. Έκανα χθες ορμονικές και θα πάω να του τις δείξω σήμερα μπας και βγάλω άκρη! Εσύ στον υπέρηχο ανάμεσα στους δύο γιατρούς είδες διαφορά στις ωοθήκες σου; στις πολυκυστικες έχει πολλά μικρά μικρά κυκλάκια γύρω γύρω από την ωοθήκη!

 

Στους υπερήχους πάντα βλέπω αυτά τα κυκλάκια γύρω γύρω... 3-4 σε καθε ωοθήκη (περίπου) ... το θέμα οτι και ορμονικές εξετάσεις που έκανα ο γιατρός μου λέει "κλασσική εικόνα ορμονικών εξετάσεων ατόμου που έχει πολυκυστικες" ... τώρα αυτός χθες επέμενε πως δεν έχω...

Περισσότερο με ενόχλησε το ανεξήγητη υπογονιμότητα... άμα δεν ξέρεις τι πάει λάθος πώς να το διορθώσεις; !

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Alice20 είπε:

Στους υπερήχους πάντα βλέπω αυτά τα κυκλάκια γύρω γύρω... 3-4 σε καθε ωοθήκη (περίπου) ... το θέμα οτι και ορμονικές εξετάσεις που έκανα ο γιατρός μου λέει "κλασσική εικόνα ορμονικών εξετάσεων ατόμου που έχει πολυκυστικες" ... τώρα αυτός χθες επέμενε πως δεν έχω...

Περισσότερο με ενόχλησε το ανεξήγητη υπογονιμότητα... άμα δεν ξέρεις τι πάει λάθος πώς να το διορθώσεις; !

Απτις ορμονικές φαίνονται οι πολυκοιστικες Κ ο υπέρηχος συνήθως ακολουθεί για να επιβεβαίωση . Συνήθως στις πολυκυστικες η lh είναι μεγαλητερη της fsh  Κ υπάρχουν Κ αυξημένα ανδρογόνα όπως τεστοστερόνη σε πιο μεγάλο πρόβλημα πολυκυστικων 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

39 minutes ago, linaa said:

Απτις ορμονικές φαίνονται οι πολυκοιστικες Κ ο υπέρηχος συνήθως ακολουθεί για να επιβεβαίωση . Συνήθως στις πολυκυστικες η lh είναι μεγαλητερη της fsh  Κ υπάρχουν Κ αυξημένα ανδρογόνα όπως τεστοστερόνη σε πιο μεγάλο πρόβλημα πολυκυστικων 

Lh 11.71, fsh 7.12

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Alice20 είπε:

Lh 11.71, fsh 7.12

Σκέψου η lh πρέπει να είναι 1 με 2 μονάδες χαμηλότερη από την fsh . Η lh είναι η ορμόνη που αυξάνει όταν είναι έτοιμο το ωοθηλακιο να σπάσει το σπάει Κ γίνετε η ωορρηξία. Όταν είναι τόσο αυξημένη σημαίνει ότι τα καίει με απλά λόγια τα ωοθηλακια Κ συνεπώς δεν γίνετε η ωορρηξία όταν είναι ώριμα τα ωοθηλακια άρα δεν μπορεί να γίνει Κ γονιμοποίηση  

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοροτσιαααα διάβασα τα νέα σας και κατάλαβα όλες λόγο πολύ ήμαστε σε μια αναμονή σας στέλνω θετική ενέργεια κ εύχομαι όλες να ακούσουμε ευχάριστα νέα σύντομα ❤️

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Alice20 είπε:

Lh 11.71, fsh 7.12

Έκανα κ εγώ χθες αύριο θα πάω να τις δει. Εγω εχω LH 13.8 FSH 8.0. προλακτίνη 22.

@Alice20 μάλλον τον δικό σου γιατρό πρέπει να εμπιστευτείς. Ο δεύτερος μου φαίνεται ότι απλά θέλει να πάρει τα λεφτά της σπερματενχυσης.

@linaa άρα θα έπρεπε να είναι ανάποδα τα αποτελέσματα για να είναι φυσιολογικα σωστά;;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Mar-micky είπε:

Έκανα κ εγώ χθες αύριο θα πάω να τις δει. Εγω εχω LH 13.8 FSH 8.0. προλακτίνη 22.

@Alice20 μάλλον τον δικό σου γιατρό πρέπει να εμπιστευτείς. Ο δεύτερος μου φαίνεται ότι απλά θέλει να πάρει τα λεφτά της σπερματενχυσης.

@linaa άρα θα έπρεπε να είναι ανάποδα τα αποτελέσματα για να είναι φυσιολογικα σωστά;;

Όχι ανάποδα η fsh σου είναι τέλεια . Η lh σου θα έπρεπε να είναι γύρω στο 6-7 . 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 5 λεπτά , Mar-micky είπε:

Μάλιστα...σ ευχαριστώ πολύ πολυ

Για να καταλάβεις η fsh σου δείχνει ότι τα ωάρια σου είναι υγιέστατα Κ νεοτατα(η πιο σημαντική ορμονη Κ πληροφορία )  αλλά η lh δεν τα αφήνει να ωριμάσουν Κ να βγει ένα στην επιφάνεια να γίνει μια σωστή ωορρηξία . 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, linaa είπε:

Για να καταλάβεις η fsh σου δείχνει ότι τα ωάρια σου είναι υγιέστατα Κ νεοτατα(η πιο σημαντική ορμονη Κ πληροφορία )  αλλά η lh δεν τα αφήνει να ωριμάσουν Κ να βγει ένα στην επιφάνεια να γίνει μια σωστή ωορρηξία 

καλημεραααα τι κάνετε έκανα και εγώ εξετάσεις αύριο περιμένω τ αποτελέσματα  και η προλακτινη τι είναι ; 

πρίν από 26 λεπτά , Baby 26 είπε:

καλημεραααα τι κάνετε έκανα και εγώ εξετάσεις αύριο περιμένω τ αποτελέσματα  και η προλακτινη τι είναι ; 

Γεια σας πάλι μου ήρθαν τα αποτελέσματα 

Ε2:24.46
FSH:6.27
Lh:8.04
PRL:33.0
AMH:6.96
Πως τα βλέπετε κορίτσια ; 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 33 λεπτά , Baby 26 είπε:

καλημεραααα τι κάνετε έκανα και εγώ εξετάσεις αύριο περιμένω τ αποτελέσματα  και η προλακτινη τι είναι ; 

Γεια σας πάλι μου ήρθαν τα αποτελέσματα 

Ε2:24.46
FSH:6.27
Lh:8.04
PRL:33.0
AMH:6.96
Πως τα βλέπετε κορίτσια ; 

Η Αμη τι μονάδα μέτρησης είναι? Η προλακτίνη είναι η ορμόνη βασικά που παράγει το γάλα στον θηλασμό υπαρχει όμως στον οργανισμό Κ αυξάνετε με το ανχος κυρίως . Επίσης η εξέταση δεν πρέπει να γίνετε μόλις ξυπνήσεις γιατί μετά τον ύπνο είναι πάντα λίγο πιο αυξημένη . 

Οι εξετάσεις σου είναι σχεδόν άριστες .

Η tsh του θυροειδή είναι λίγο αυξημένη πρέπει να πας σε ενδοκρινολόγο να κάνεις υπέρηχο Κ περαιτερω εξετάσεις θυροειδή για σύλληψη πρέπει ιδανικά να είναι κάτω 2,50

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...