Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • On 5/9/2024 at 11:17 ΜΜ, Butterfly 92 είπε:

      Καλησπέρα κοριτσι μου.. εγώ έχω αντίσταση στην ινσουλίνη και πολυκυστικες.  Ο ενδοκρινολογος με βοήθησε πάρα πολύ κ έπιασα φυσιολογικά την μπέμπα.  Συνήθως σε τέτοιες περιπτώσεις βοηθάνε πολύ τα glucophage. Αλλά κάθε περίπτωση είναι διαφορετική. Πιστεύω πως ο ενδοκρινολογος είναι από τους σημαντικοτερους βοηθούς σε εμάς.  Θα σε βοηθήσει πολύ.

      Σε ευχαριστώ για την απάντηση. Σου έδωσε κάποια διατροφη; Σου σύστησε να περιορίσεις κατι; Εχω ραντεβού σε 2 εβδομάδες με ενδοκρινολογο. Ελπίζω να με βοηθήσει. 

Εγκυμοσύνη η όχι ;


Eg93

Recommended Posts

1 hour ago, Alice20 said:

Αγαπημένες μου, χαίρομαι που το γκρουπακι μας μεγαλώνει! ... σας διαβάζω ανελλιπώς παρ'οτι με το άνοιγμα των σχολείων έχω πολύ πιεσμένο πρόγραμμα!. . Φέτος ειδικά έχω αναλάβει πληθώρα δευτερευόντων μαθημάτων και έχω αποτρελαθει στην προετοιμασία υλικού κλπ. 

Χαίρομαι που είστε όλες καλά, με τα πάνω και τα κάτω της καθημερινότητας. Ανυπομονώ να διαβάσω ευχάριστα ! Ποιες περιμένουν τώρα και πόσες μέρες... γράψτε για να ανανεώσω το αρχείο 🤭🤭🤭

@Eg93 τι έγινε τελικά με το τεστ; έκανες και χοριακη;

@Lila ki κουράγιο φίλη... είναι δύσκολο να το αποδεχτείς. Πρέπει όμως να σηκωθείς και να ξαναπροσπαθήσεις. Πώς πήγε η αποξεση;

Ευχαριστω πολύ ! Όλα δείχνουν να πήγε καλα !!!! Δεν πονάω δεν έχω αιμορραγία μου είπαν σε τρεις εβδομάδες να κάνω ένα τεστ εγκυμοσύνης …. Και εφόσον βγει αρνητικό μ έδωσαν χαρτί να κάνω εξέταση θρομβοφιλιας .. έστειλαν και το έμβρυο για ανάλυση και περιμένουμε τα αποτελέσματα … νιώθω ήδη καλύτερα … δεν ξέρω βέβαια εάν ήταν αλλιώς τα πράγματα πως θα ήμουν γιατί από την ημέρα που έμαθα για την εγκυμοσύνη έως την ημέρα της αποξεσης  υπέφερα από αιμορραγία άλλωστε έντονη και άλλωστε απλά στο σκούπισμα … αυτό με είχε καταβάλλει τόσο συναισθηματικά που δεν είχα χαρεί καν την εγκυμοσύνη μου και ας ήμουν τόσο λίγο … από τις οκτώ  εβδομάδες οι τέσσερεις ήταν πολύ επώδυνες … όμως μέσα από όλο αυτό νιώθω πιο δυνατή και έτοιμη να υποδεχτώ μια νέα εγκυμοσύνη εφόσον με αξίωση ο θεός που πισυευω θα με αξίωση όπως και όλες μας γιατί δεν μπορεί κάτι καλό θα έχουμε κάνει σε αυτή τη ζωή να αξίζουμε το δωρο τις μητρότητας ! 

  • Ευχή 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

4 ώρες πρίν, Alice20 είπε:

Αγαπημένες μου, χαίρομαι που το γκρουπακι μας μεγαλώνει! ... σας διαβάζω ανελλιπώς παρ'οτι με το άνοιγμα των σχολείων έχω πολύ πιεσμένο πρόγραμμα!. . Φέτος ειδικά έχω αναλάβει πληθώρα δευτερευόντων μαθημάτων και έχω αποτρελαθει στην προετοιμασία υλικού κλπ. 

Χαίρομαι που είστε όλες καλά, με τα πάνω και τα κάτω της καθημερινότητας. Ανυπομονώ να διαβάσω ευχάριστα ! Ποιες περιμένουν τώρα και πόσες μέρες... γράψτε για να ανανεώσω το αρχείο 🤭🤭🤭

@Eg93 τι έγινε τελικά με το τεστ; έκανες και χοριακη;

@Lila ki κουράγιο φίλη... είναι δύσκολο να το αποδεχτείς. Πρέπει όμως να σηκωθείς και να ξαναπροσπαθήσεις. Πώς πήγε η αποξεση;

Γεια σας κορίτσια μου .. @Alice20 μου είχα αδιαθετησει τότε .. τα τεστ δεν με θέλουν εμένα το έχω πάρει απόφαση 😂 εσυ πως είσαι πέρα από την πολλή δουλειά ;;

@Marianne υπομονή κορίτσι μου .. άντε να σου έρθει η περίοδος να ξεκινήσεις τις προσπαθειες κ πάλι !!

εγω κορίτσια είμαι σε περίεργο μουντ ! Δεν είμαι στα καλά μου .. νιώθω κουρασμένη ψυχολογικά .. αυτή η απόσταση με τον δικό μ με έχει κουράσει δεν ξέρω ποσό θα αντέξω ακόμα !! Εγώ δεν κάνω προσπαθειες για παιδί ειναι σαν να παίζω Λόττο με τις μέρες που βρισκόμαστε .. ! 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσιααα ❤️Έχει κάνει καμία εξετάσεις ΑΜΗ ? Μίλησα με την γυναικολόγο κ εκτός από σαλπιγγογραφια κ σπερμοδιαγραμμα μου είπε να κάνω και ορμονολογικές την δεύτερη με Τρίτη μέρα περιόδου έχει κάνει καμία ; ❤️

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Baby 26 είπε:

Καλημέρα κοριτσιααα ❤️Έχει κάνει καμία εξετάσεις ΑΜΗ ? Μίλησα με την γυναικολόγο κ εκτός από σαλπιγγογραφια κ σπερμοδιαγραμμα μου είπε να κάνω και ορμονολογικές την δεύτερη με Τρίτη μέρα περιόδου έχει κάνει καμία ; ❤️

Ο ορμονολογικος αυτός έλεγχος είναι απαραίτητος για τη διερεύνηση της γυναικείας γονιμότητας, οι εξετάσεις Fsh, Lh, E2 γινονται 2η -3η μερα περιοδου (1η μέρα θεωρείται αυτή που θα δεις κανονικό κόκκινο αίμα πριν τις 6μμ) και γράφονται οπότε πληρώνεις μόνο συμμετοχή ΕΟΠΠΥ, η δε ΑΜΗ που δείχνει το απόθεμα ωαρίων (δε γράφεται και κοστίζει γύρω στα 50ευρω)  μπορεί να γίνει οποιαδήποτε μέρα του κύκλου.  εξετάσεις κανει όλες οι κοπέλες που χρειάστηκε διερεύνηση γονιμότητα. Καλο είναι να γινονται από όλες τις γυναίκες μετά τα 35 ή και νωρίτερα αν προσπαθούν καιρό για εγκυμοσυνη. Καλά αποτελέσματα!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Nels είπε:

Ο ορμονολογικος αυτός έλεγχος είναι απαραίτητος για τη διερεύνηση της γυναικείας γονιμότητας, οι εξετάσεις Fsh, Lh, E2 γινονται 2η -3η μερα περιοδου (1η μέρα θεωρείται αυτή που θα δεις κανονικό κόκκινο αίμα πριν τις 6μμ) και γράφονται οπότε πληρώνεις μόνο συμμετοχή ΕΟΠΠΥ, η δε ΑΜΗ που δείχνει το απόθεμα ωαρίων (δε γράφεται και κοστίζει γύρω στα 50ευρω)  μπορεί να γίνει οποιαδήποτε μέρα του κύκλου.  εξετάσεις κανει όλες οι κοπέλες που χρειάστηκε διερεύνηση γονιμότητα. Καλο είναι να γινονται από όλες τις γυναίκες μετά τα 35 ή και νωρίτερα αν προσπαθούν καιρό για εγκυμοσυνη. Καλά αποτελέσματα!

Καλησπέρα ευχατιστω πολύ !!! Είμαι 26 εγώ και 31 ο δικός μου και είπαμε να πάμε να κάνουμε όλες τις εξετάσεις γιατί προσπαθούσαμε το 2021 περίπου 9 μήνες και τίποτα τώρα που θα ξαναξεκινησουμε προσπάθειες είπα να τα κάνω όλα να μου φύγει το άγχος άντε να δούμε 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

3 ώρες πρίν, Baby 26 είπε:

Καλησπέρα ευχατιστω πολύ !!! Είμαι 26 εγώ και 31 ο δικός μου και είπαμε να πάμε να κάνουμε όλες τις εξετάσεις γιατί προσπαθούσαμε το 2021 περίπου 9 μήνες και τίποτα τώρα που θα ξαναξεκινησουμε προσπάθειες είπα να τα κάνω όλα να μου φύγει το άγχος άντε να δούμε 

Παρακαλω!

Είσαι πολύ μικρή για να εχεις πρόβλημα με απόθεμα ωαρίων και αν εχεις και καθε μήνα σταθερή περίοδο μια χαρα θα είναι και οι ορμόνες σου. Αλλά καντες για να ξεαγχωθεις. 9 μηνες δεν είναι πολλοι για να ανησυχείς, υποθέτω ότι δε θα είχατε και κάθε μήνα φουλ προγραμμα παρακολούθησης  ωορηξιας και επαφων. Σε μικρες συνήθως ηλικίες ψαχνουν για θέμα στις σάλπιγγες ή στη μήτρα (με σαλπιγγογραφια και υπερηχο-υστεροσκοπηση-μικροβιωμα μητρας) για τη γυναίκα και το σπερμοδιαγραμμα+dfi στον άντρα για να αποκλείσουν και τους υπόλοιπους παράγοντες υπογονιμοτητας.

Θέμα χρόνου είναι κορίτσι μου, χαρείτε τα νιάτα σας και θα έρθει και το μωράκι σύντομα αν έχετε επαφές στις γόνιμες μέρες.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Nels είπε:

Παρακαλω!

Είσαι πολύ μικρή για να εχεις πρόβλημα με απόθεμα ωαρίων και αν εχεις και καθε μήνα σταθερή περίοδο μια χαρα θα είναι και οι ορμόνες σου. Αλλά καντες για να ξεαγχωθεις. 9 μηνες δεν είναι πολλοι για να ανησυχείς, υποθέτω ότι δε θα είχατε και κάθε μήνα φουλ προγραμμα παρακολούθησης  ωορηξιας και επαφων. Σε μικρες συνήθως ηλικίες ψαχνουν για θέμα στις σάλπιγγες ή στη μήτρα (με σαλπιγγογραφια και υπερηχο-υστεροσκοπηση-μικροβιωμα μητρας) για τη γυναίκα και το σπερμοδιαγραμμα+dfi στον άντρα για να αποκλείσουν και τους υπόλοιπους παράγοντες υπογονιμοτητας.

Θέμα χρόνου είναι κορίτσι μου, χαρείτε τα νιάτα σας και θα έρθει και το μωράκι σύντομα αν έχετε επαφές στις γόνιμες μέρες.

Η αλήθεια είναι και εγώ δεν θα έκανα αυτές τις εξετάσεις αλλα μου είπε για να έχουν μια πλήρη εικόνα θα ήταν καλύτερα να την κάνω και θα κάνω κ σαλπιγγογραφια και σπερμοδιαγραμμα σε λίγες μέρες…γενικά είμαι κ άνθρωπος που αγχώνεται με το παραμικρό χαχαχα όποτε ας τις κάνω να το πάρω και πιο ήρεμα μετά το όλο θέμα 😊😊

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοριτσακια μου!!!❤️

Βγήκε η ε2 και είναι στα ύψη! Ο γυναικολόγος μου, μου είπε ότι πιθανότατα κύστη να μη αγχωνομαι και θα πάω Κυριακή να με δει γιατί είναι εκτός 🥴 

εντωμεταξυ σε μια συζήτηση που είχα με τον σύζυγό σκεφτόμαστε να συζητήσουμε μαζι του την πρόκληση ωορρηξιας! Μου το είχε προτείνει περισυ μετά την παλινδρομη που είχαμε αλλά δεν ήμασταν σε φάση για κάτι τέτοιο! Είχα πάρει τα χάπια και ακόμα στο συρτάρι τα έχουμε. Οπότε λέμε τώρα μήπως να το δοκιμάσουμε?🤗 Λύνουμε το θέμα μας με την κύστη και αποφασίζουμε !!

Εσείς τι κάνετε;;;❤️ @lilbern @KATIA97 @Eg93 @Alice20 @Baby 26

Και όποια άλλη ξεχνάω, έχουμε γίνει και πολλές τώρα!!🤭😂

@Mar-micky τι έγινε τελικά;;; ❤️

@rodok που έχεις εξαφανιστεί καλεεε;;;;❤️

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

@Marianne98 δες πρώτα με την κύστη γιατί μπορεί αν φύγει να έρθει κατευθείαν το σπορακι!!! 

Εγώ έκανα τεστ πάλι σήμερα. Υποτίθεται ότι το Σάββατο περιμένω περίοδο. Ήταν μια πολύ πολύ άχνη γραμμή ίσα ίσα που τη διέκρινα οπότε δεν είμαι σίγουρη για τπτ ακόμα. Θα ξανακάνω αύριο να δω αν θα φανεί καλύτερα! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

22 hours ago, Eg93 said:

Γεια σας κορίτσια μου .. @Alice20 μου είχα αδιαθετησει τότε .. τα τεστ δεν με θέλουν εμένα το έχω πάρει απόφαση 😂 εσυ πως είσαι πέρα από την πολλή δουλειά ;;

@Marianne υπομονή κορίτσι μου .. άντε να σου έρθει η περίοδος να ξεκινήσεις τις προσπαθειες κ πάλι !!

εγω κορίτσια είμαι σε περίεργο μουντ ! Δεν είμαι στα καλά μου .. νιώθω κουρασμένη ψυχολογικά .. αυτή η απόσταση με τον δικό μ με έχει κουράσει δεν ξέρω ποσό θα αντέξω ακόμα !! Εγώ δεν κάνω προσπαθειες για παιδί ειναι σαν να παίζω Λόττο με τις μέρες που βρισκόμαστε .. ! 

Κουράγιο!! Είναι πολύ απογοητευτικό. Εκεί που πας να χαρείς σου κόβονται τα φτερά! ... εγώ κορίτσια μου είμαι καλά. "Παλεύω" ακόμη με την gardenerella. Δεν είναι έντονα τα συμπτώματα της αλλά είναι εκεί! ... τώρα είναι να αδιαθετησω σε 8 μέρες και ηδη πονώ την κοιλιά μου ... Βάρος και σαν κράμπες... έχω κουραστεί και απογοητευτει είναι η αλήθεια! 

2 hours ago, Marianne98 said:

Καλησπέρα κοριτσακια μου!!!❤️

Βγήκε η ε2 και είναι στα ύψη! Ο γυναικολόγος μου, μου είπε ότι πιθανότατα κύστη να μη αγχωνομαι και θα πάω Κυριακή να με δει γιατί είναι εκτός 🥴 

εντωμεταξυ σε μια συζήτηση που είχα με τον σύζυγό σκεφτόμαστε να συζητήσουμε μαζι του την πρόκληση ωορρηξιας! Μου το είχε προτείνει περισυ μετά την παλινδρομη που είχαμε αλλά δεν ήμασταν σε φάση για κάτι τέτοιο! Είχα πάρει τα χάπια και ακόμα στο συρτάρι τα έχουμε. Οπότε λέμε τώρα μήπως να το δοκιμάσουμε?🤗 Λύνουμε το θέμα μας με την κύστη και αποφασίζουμε !!

Εσείς τι κάνετε;;;❤️ @lilbern @KATIA97 @Eg93 @Alice20 @Baby 26

Και όποια άλλη ξεχνάω, έχουμε γίνει και πολλές τώρα!!🤭😂

@Mar-micky τι έγινε τελικά;;; ❤️

@rodok που έχεις εξαφανιστεί καλεεε;;;;❤️

Να κάνεις την πρόκληση ωορρηξίας. Δεν είναι κάτι ιδιαίτερα επιβαρυντικο.για τον οργανισμό και αυξάνεις τις πιθανότητες κατακόρυφα!! ... μόλις φύγει η κυστουλα να το συζητήσεις με τον γιατρό σου γιατί νομίζω είναι πολύ καλή ιδέα!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 ώρες πρίν, Marianne98 είπε:

Καλησπέρα κοριτσακια μου!!!❤️

Βγήκε η ε2 και είναι στα ύψη! Ο γυναικολόγος μου, μου είπε ότι πιθανότατα κύστη να μη αγχωνομαι και θα πάω Κυριακή να με δει γιατί είναι εκτός 🥴 

εντωμεταξυ σε μια συζήτηση που είχα με τον σύζυγό σκεφτόμαστε να συζητήσουμε μαζι του την πρόκληση ωορρηξιας! Μου το είχε προτείνει περισυ μετά την παλινδρομη που είχαμε αλλά δεν ήμασταν σε φάση για κάτι τέτοιο! Είχα πάρει τα χάπια και ακόμα στο συρτάρι τα έχουμε. Οπότε λέμε τώρα μήπως να το δοκιμάσουμε?🤗 Λύνουμε το θέμα μας με την κύστη και αποφασίζουμε !!

Εσείς τι κάνετε;;;❤️ @lilbern @KATIA97 @Eg93 @Alice20 @Baby 26

Και όποια άλλη ξεχνάω, έχουμε γίνει και πολλές τώρα!!🤭😂

@Mar-micky τι έγινε τελικά;;; ❤️

@rodok που έχεις εξαφανιστεί καλεεε;;;;❤️

Καλησπέρα κορίτσι! Επιλογές όντως υπάρχουν διάφορες και με την ιατρική καθοδήγηση και βοήθεια πιστεύω ότι θα βρείτε αυτήν που σας ταιριάζει περισσότερο από όλες τις απόψεις ώστε να έρθει το επιθυμητό αποτέλεσμα. Εγώ έχω αρκετές μπροστά, οπότε δεν έχω μπει ακόμα στην περίοδο της μεγάλης ανυπομονησίας και δεν υπάρχει μέχρι στιγμής κάτι από συμπτώματα για να έχω να ασχολούμαι😊

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@Mar-micky άμα βλέπεις δεύτερη γραμμουλα πάει να πει θετικό!!! Μακάρι μακάρι, θα περιμένω πως και πως να μας πεις τα νέα!!❤️🤗  

Όσο για την πρόκληση @Alice20 ήμασταν πολύ αρνητικοί περισυ, ήταν και βαρύ όλο αυτό που ζήσαμε! Τώρα όμως βλέπω και τον σύζυγό θετικό και αυτό μου έδωσε ελπίδες🤭 Έχεις κάνει; έχεις εικόνα; σίγουρα θα δω την κύστη και θα συζητήσω με τον γιατρό. Λίγο οι πολυκιστικες, λίγο οι μεγάλοι κύκλοι που κάνω, άντε και καμία κύστη όπως τώρα (γιατί εμφανίζω 1-2 φορές το χρόνο) οι πιθανότητες μου λιγοστεύουν 🥴

@KATIA97 για αυτό δεν απογοητεομαι! Με τον ένα ή με τον άλλο τρόπο θα αποκτήσουμε τα μωρά μας. Η επιστήμη έχεις προχωρήσει πολύ🤗 Πότε δηλαδή είναι να σου έρθει η περίοδος;;; που ελπίζω να μην έρθει και να είναι ο τυχερός μήνας!❤️

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 55 λεπτά , Marianne98 είπε:

@Mar-micky άμα βλέπεις δεύτερη γραμμουλα πάει να πει θετικό!!! Μακάρι μακάρι, θα περιμένω πως και πως να μας πεις τα νέα!!❤️🤗  

Όσο για την πρόκληση @Alice20 ήμασταν πολύ αρνητικοί περισυ, ήταν και βαρύ όλο αυτό που ζήσαμε! Τώρα όμως βλέπω και τον σύζυγό θετικό και αυτό μου έδωσε ελπίδες🤭 Έχεις κάνει; έχεις εικόνα; σίγουρα θα δω την κύστη και θα συζητήσω με τον γιατρό. Λίγο οι πολυκιστικες, λίγο οι μεγάλοι κύκλοι που κάνω, άντε και καμία κύστη όπως τώρα (γιατί εμφανίζω 1-2 φορές το χρόνο) οι πιθανότητες μου λιγοστεύουν 🥴

@KATIA97 για αυτό δεν απογοητεομαι! Με τον ένα ή με τον άλλο τρόπο θα αποκτήσουμε τα μωρά μας. Η επιστήμη έχεις προχωρήσει πολύ🤗 Πότε δηλαδή είναι να σου έρθει η περίοδος;;; που ελπίζω να μην έρθει και να είναι ο τυχερός μήνας!❤️

Περιμένω 6-7 Οκτωβρίου αν πάνε όλα βάσει προγράμματος.

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, Marianne98 είπε:

Καλησπέρα κοριτσακια μου!!!❤️

Βγήκε η ε2 και είναι στα ύψη! Ο γυναικολόγος μου, μου είπε ότι πιθανότατα κύστη να μη αγχωνομαι και θα πάω Κυριακή να με δει γιατί είναι εκτός 🥴 

εντωμεταξυ σε μια συζήτηση που είχα με τον σύζυγό σκεφτόμαστε να συζητήσουμε μαζι του την πρόκληση ωορρηξιας! Μου το είχε προτείνει περισυ μετά την παλινδρομη που είχαμε αλλά δεν ήμασταν σε φάση για κάτι τέτοιο! Είχα πάρει τα χάπια και ακόμα στο συρτάρι τα έχουμε. Οπότε λέμε τώρα μήπως να το δοκιμάσουμε?🤗 Λύνουμε το θέμα μας με την κύστη και αποφασίζουμε !!

Εσείς τι κάνετε;;;❤️ @lilbern @KATIA97 @Eg93 @Alice20 @Baby 26

Και όποια άλλη ξεχνάω, έχουμε γίνει και πολλές τώρα!!🤭😂

@Mar-micky τι έγινε τελικά;;; ❤️

@rodok που έχεις εξαφανιστεί καλεεε;;;;❤️

Καλημέρα καλημέρα ❤️ 

Τι είναι η ε2? Σορρυ, απλά δεν γνωρίζω καθόλου. Κυριακή ε? Μπράβο στον γιατρό σου που είναι δίπλα σου σε όλα. 

Η πρόκληση ωορρηξίας τι είναι ακριβώς? Παίρνεις χάπια και ξέρεις σίγουρα ότι έχεις ένα ωάριο που είναι όπως πρέπει για να γονιμοποιηθεί?? Εννοείται και να το κάνεις, αν ξέρεις ότι θα αυξήσει τις πιθανότητες σας 😍 

Μου αρέσει που το έχετε πάρει τόσο ζεστά με τον αντρούλη σου. Σίγουρα θα έρθει πολύ σύντομα το μωράκι σας.

Εγώ είμαι λίγο κρυωμένη από χτες και με το ζόρι υπάρχω σε αυτό τον κόσμο. Πονάει ο λαιμός μου, έχω φουλ συνάχι και μπούκωμα και με τσούζουν τα μάτια μου. Ελπίζω αύριο να είμαι καλυτερα γιατί δεν θέλω να χαλάσω το ΣΚ μου 😅

@KATIA97 μου, για πες μου, εσείς είχατε επαφές τις ημέρες που έπρεπε? Λες να είναι ο μήνας σου αυτός??? Θέλω τόσο πολύ να δω επιτέλους ένα θετικό τεστάκι από εσάς κορίτσια. 

  • Μου αρέσει 1

yixDp2.png

Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, Marianne98 said:

@Mar-micky άμα βλέπεις δεύτερη γραμμουλα πάει να πει θετικό!!! Μακάρι μακάρι, θα περιμένω πως και πως να μας πεις τα νέα!!❤️🤗  

Όσο για την πρόκληση @Alice20 ήμασταν πολύ αρνητικοί περισυ, ήταν και βαρύ όλο αυτό που ζήσαμε! Τώρα όμως βλέπω και τον σύζυγό θετικό και αυτό μου έδωσε ελπίδες🤭 Έχεις κάνει; έχεις εικόνα; σίγουρα θα δω την κύστη και θα συζητήσω με τον γιατρό. Λίγο οι πολυκιστικες, λίγο οι μεγάλοι κύκλοι που κάνω, άντε και καμία κύστη όπως τώρα (γιατί εμφανίζω 1-2 φορές το χρόνο) οι πιθανότητες μου λιγοστεύουν 🥴

@KATIA97 για αυτό δεν απογοητεομαι! Με τον ένα ή με τον άλλο τρόπο θα αποκτήσουμε τα μωρά μας. Η επιστήμη έχεις προχωρήσει πολύ🤗 Πότε δηλαδή είναι να σου έρθει η περίοδος;;; που ελπίζω να μην έρθει και να είναι ο τυχερός μήνας!❤️

Έχω κάνει 2 φορές (ασχέτως που δεν πέτυχε), δεν ένιωσα κάτι συγκεκριμένο. Μόνο λίγο πιο φουσκωμένο.στηθος είχα απο την προγεστερόνη που ήπια μετα. Είχα 2 οριακά μεγάλα ωοθυλακια, δεν έφτασαν στο απόλυτα επιθυμητό μέγεθος αλλά προχωρήσαμε σε ωορρηξία αλλά ήταν χωρίς αποτέλεσμα. Βέβαια τώρα την Τρίτη θα δω και έναν άλλο γιατρό και θα δοκιμάσω και με αυτόν! ... το ότι δεν πέτυχε σε εμένα δεν σημαίνει ότι θα συμβεί το ίδιο και σε εσένα. Πολλές κοπέλες ήρθαν στα επιθυμητά αποτελέσματα με αυτή τη μέθοδο .. ❤️

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...