Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • On 5/9/2024 at 11:17 ΜΜ, Butterfly 92 είπε:

      Καλησπέρα κοριτσι μου.. εγώ έχω αντίσταση στην ινσουλίνη και πολυκυστικες.  Ο ενδοκρινολογος με βοήθησε πάρα πολύ κ έπιασα φυσιολογικά την μπέμπα.  Συνήθως σε τέτοιες περιπτώσεις βοηθάνε πολύ τα glucophage. Αλλά κάθε περίπτωση είναι διαφορετική. Πιστεύω πως ο ενδοκρινολογος είναι από τους σημαντικοτερους βοηθούς σε εμάς.  Θα σε βοηθήσει πολύ.

      Σε ευχαριστώ για την απάντηση. Σου έδωσε κάποια διατροφη; Σου σύστησε να περιορίσεις κατι; Εχω ραντεβού σε 2 εβδομάδες με ενδοκρινολογο. Ελπίζω να με βοηθήσει. 

Εγκυμοσύνη η όχι ;


Eg93

Recommended Posts

14 ώρες πρίν, Eg93 είπε:

 

Το δοκίμασα αλλά δεν πάει δεξιά και αριστερά μόνο πάνω κάτω μπορώ να τη μετακινήσω ! 
πιστευω το πολύ μέχρι Παρασκευή να έχει έρθει αλλιώς θα είναι καθυστέρηση .. αν και μετά από 2-3 μερες που βλέπω αυτή την άχνη γραμμή θα έπρεπε τώρα να φαίνεται ξεκαθαρα και θα έπρεπε να βγαινει κ σε αλλά τεστ όχι μόνο σε αυτό .. άρα μάλλον δεν είναι ! 

δ ξερω απο τεστ ειναι η αληθεια

δ ξερω αν μπορεις πχ να κλεισεις ραντεβου κ σαββατο,αλλα αυριο-μεθαυριο πρωι επανελαβε εφοσον δ ερθει,κ επικοινωνησε για να το επιβεβαιωσεις

καλα αποτελεσματα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα κορίτσια ❤️

Σας γράφω λίγο γρήγορα γιατί τρέχουμε στο γραφείο, αλλά ήθελα να διαβάσω τα νέα σας.

@Marianne98 μου, πως είσαι????? Νιώθεις κάτι θετικό? 

@Eg93 μου, έχουμε κάποιο νέο???? Νομίζω βλέπω κάτι αχνό στο τεστάκι σου. Πότε δεν περιμένεις??? 🙏

@KATIA97 μου εμείς μαζί είμαστε πάντα ❤️ 

@ZoiMou εσύ ξεκίνησες τώρα?

  • Μου αρέσει 2

yixDp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, lilbern είπε:

Καλημέρα κορίτσια ❤️

Σας γράφω λίγο γρήγορα γιατί τρέχουμε στο γραφείο, αλλά ήθελα να διαβάσω τα νέα σας.

@Marianne98 μου, πως είσαι????? Νιώθεις κάτι θετικό? 

@Eg93 μου, έχουμε κάποιο νέο???? Νομίζω βλέπω κάτι αχνό στο τεστάκι σου. Πότε δεν περιμένεις??? 🙏

@KATIA97 μου εμείς μαζί είμαστε πάντα ❤️ 

@ZoiMou εσύ ξεκίνησες τώρα?

Καλημέρα κορίτσια μ ! Δυστυχώς μου ήρθε σήμερα πρωί πρωί . Ακριβώς όπως το είχα υπολογίσει βάση ωορρηξιας! 
 

Ελπίζω της @Marianne το τεστακι να βγει θετικό ! 
Και σιγά σιγά και στις υπόλοιπες 🙏

εγω για άλλη μια φορά την πάτησα από τα τεστ ! Ειλικρινά δεν θέλω να ξανά ασχοληθώ ούτε με γόνιμες ούτε με τεστ εγκυμοσύνης! Κουράστηκα πραγματικά.. 

  • Λουλούδια 1
  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Eg93 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μ ! Δυστυχώς μου ήρθε σήμερα πρωί πρωί . Ακριβώς όπως το είχα υπολογίσει βάση ωορρηξιας! 
 

Ελπίζω της @Marianne το τεστακι να βγει θετικό ! 
Και σιγά σιγά και στις υπόλοιπες 🙏

εγω για άλλη μια φορά την πάτησα από τα τεστ ! Ειλικρινά δεν θέλω να ξανά ασχοληθώ ούτε με γόνιμες ούτε με τεστ εγκυμοσύνης! Κουράστηκα πραγματικά.. 

Αχ κορίτσι μου, λυπάμαι πολύ....φαντάζομαι την ελπίδα που σου είχαν δώσει τα παλιοτεστ....εδώ σε εμάς έδωσαν ελπίδα ότι τα κατάφερες αυτό το μήνα ❤️

Τελικά είναι δύσκολος ο δρόμος για μια εγκυμοσύνη. Αλλά θα έρθει, αλήθεια ❤️ 


yixDp2.png

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, lilbern είπε:

Καλημέρα κορίτσια ❤️

Σας γράφω λίγο γρήγορα γιατί τρέχουμε στο γραφείο, αλλά ήθελα να διαβάσω τα νέα σας.

@Marianne98 μου, πως είσαι????? Νιώθεις κάτι θετικό? 

@Eg93 μου, έχουμε κάποιο νέο???? Νομίζω βλέπω κάτι αχνό στο τεστάκι σου. Πότε δεν περιμένεις??? 🙏

@KATIA97 μου εμείς μαζί είμαστε πάντα ❤️ 

@ZoiMou εσύ ξεκίνησες τώρα?

Ναι όντως! Μακάρι να γίνει το ίδιο και στα πιο ευχάριστα😊

6 ώρες πρίν, Eg93 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μ ! Δυστυχώς μου ήρθε σήμερα πρωί πρωί . Ακριβώς όπως το είχα υπολογίσει βάση ωορρηξιας! 
 

Ελπίζω της @Marianne το τεστακι να βγει θετικό ! 
Και σιγά σιγά και στις υπόλοιπες 🙏

εγω για άλλη μια φορά την πάτησα από τα τεστ ! Ειλικρινά δεν θέλω να ξανά ασχοληθώ ούτε με γόνιμες ούτε με τεστ εγκυμοσύνης! Κουράστηκα πραγματικά.. 

Είναι όντως δύσκολο το συναίσθημα της απογοήτευσης κορίτσι μου κάθε φορά, ειδικά τις πρώτες στιγμές. Η ψυχολογία μας περνάει δύσκολα και χρειάζεται δύναμη για να επανέλθει. Τα τεστ είναι απλά ένα μέσον για να μαθαίνουμε λίγο νωρίτερα κάτι που ούτως ή άλλως θα μάθουμε. Μπορούν όμως να προκαλέσουν τέτοια ψυχολογικά σκαμπανεβάσματα. Προσωπικά το νωρίτερο που έχω κάνει είναι την αναμενόμενη ημερομηνία περιόδου,πιο πριν το αποφεύγω. Κάνε την προσπάθειά σου με τον τρόπο που πιστεύεις ότι είναι ο καλύτερος για εσένα και σε βοηθάει και μακάρι πολύ γρήγορα να αποδώσει φέρνοντας αυτό το τόσο επιθυμητό!    

  • Λουλούδια 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα σε όλες!!! Παρακολουθώ καιρό και αγωνιώ με την καθεμία και χαίρομαι με τα θετικά σας τεστάκια!! Έχω μια ερώτηση να κάνω: Στις 10/9 είχαμε επαφή με τον αντρα μου,13/9 θετικό τεστ ωορηξίας (δεν είχα κάνει πιο πριν αλλά θεωρώ πως την κατάλαβα την ωορρηξία). Χθες,είχα λίγο αίμα. Και λίγο καφέ σήμερα. Τί λέτε να είναι;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια μου! 

Πέρα από αρνητικά τεστ , άφαντη περίοδο, άφαντα συμπτώματα, τι να πω...😏  Έκανα και την Παρασκευή πριν το γάμο και σήμερα το πρωί, αρνητικοτατα. Μάλλον ξεκίνησε πάλι τα ίδια η περίοδος μου δεν μπορώ να ασχοληθώ τώρα μαζί της θα κάνω υπομονή να δω πότε θα έρθει. Ίσως να φταίει κ ο κόβιντ. Πάμε σε νέες προσπάθειες όταν με το καλό έρθει και δεν πέφτουμε!!❤️ δεν πειράζει την επόμενη φορά ίσως είναι η τυχερή για όλες μας!

Επίσης κάτι που θα ήθελα να μοιραστώ μαζί σας. Χθες όπως ξέρετε ήταν ο γάμος της κολλητής και μου ζήτησε την ώρα της εκκλησίας να προσέχω το μπεμπακι της! Φυσικά εγώ δέχτηκα με πάρα πολύ χαρά μάλιστα❤️ αλλά ρε κορίτσια γιατί οι γυναίκες δεν σκεφτόμαστε λίγο πριν πούμε κάτι? Με έβλεπαν με το μωρό αγκαλιά και ερχόντουσαν "αχ σου πάει να κάνεις ένα" "αχ άντε άντε και η σειρά σας τώρα για μωρό" και γενικά συνεχώς τετοιες κουβέντες από γυναίκες. Και τι να τους πω και τι να καταλάβουν. Τι να τους πεις; ότι χθες είχες ένα ακόμα αρνητικό τεστ στα χέρια σου;; ότι προσπαθείς τόσο καιρό κ δεν; ότι έχει χάσει ήδη ένα μωρό; Στεναχωρήθηκα και εκνευρίστηκα τόσο πολύ με την κουταμαρα που έχει πάνω του ο κόσμος. Γιατί κουταμαρα είναι και ειδικά από γυναίκα. Ο σύζυγος τα άκουγε και ενοχλήθηκε μέχρι και αυτός, μου λέει μη δίνεις σημασία, αλλά πώς να μη δώσεις;; ουφφ κορίτσια με έσκασαν σας λέω χθες... μεγάλη αγκαλιά σε όλες σας και ελπίζω σύντομα να κρατάμε στην αγκαλιά μας τα θαύματα μας. Μην απογοητευεστε και μην αφήνετε κανέναν να σας ρίχνει. Θα τα καταφέρουμε !!❤️❤️

@lilbern @KATIA97 @Eg93 @Fofi! @ZoiMou 

  • Δύναμη! 4
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Marianne98 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου! 

Πέρα από αρνητικά τεστ , άφαντη περίοδο, άφαντα συμπτώματα, τι να πω...😏  Έκανα και την Παρασκευή πριν το γάμο και σήμερα το πρωί, αρνητικοτατα. Μάλλον ξεκίνησε πάλι τα ίδια η περίοδος μου δεν μπορώ να ασχοληθώ τώρα μαζί της θα κάνω υπομονή να δω πότε θα έρθει. Ίσως να φταίει κ ο κόβιντ. Πάμε σε νέες προσπάθειες όταν με το καλό έρθει και δεν πέφτουμε!!❤️ δεν πειράζει την επόμενη φορά ίσως είναι η τυχερή για όλες μας!

Επίσης κάτι που θα ήθελα να μοιραστώ μαζί σας. Χθες όπως ξέρετε ήταν ο γάμος της κολλητής και μου ζήτησε την ώρα της εκκλησίας να προσέχω το μπεμπακι της! Φυσικά εγώ δέχτηκα με πάρα πολύ χαρά μάλιστα❤️ αλλά ρε κορίτσια γιατί οι γυναίκες δεν σκεφτόμαστε λίγο πριν πούμε κάτι? Με έβλεπαν με το μωρό αγκαλιά και ερχόντουσαν "αχ σου πάει να κάνεις ένα" "αχ άντε άντε και η σειρά σας τώρα για μωρό" και γενικά συνεχώς τετοιες κουβέντες από γυναίκες. Και τι να τους πω και τι να καταλάβουν. Τι να τους πεις; ότι χθες είχες ένα ακόμα αρνητικό τεστ στα χέρια σου;; ότι προσπαθείς τόσο καιρό κ δεν; ότι έχει χάσει ήδη ένα μωρό; Στεναχωρήθηκα και εκνευρίστηκα τόσο πολύ με την κουταμαρα που έχει πάνω του ο κόσμος. Γιατί κουταμαρα είναι και ειδικά από γυναίκα. Ο σύζυγος τα άκουγε και ενοχλήθηκε μέχρι και αυτός, μου λέει μη δίνεις σημασία, αλλά πώς να μη δώσεις;; ουφφ κορίτσια με έσκασαν σας λέω χθες... μεγάλη αγκαλιά σε όλες σας και ελπίζω σύντομα να κρατάμε στην αγκαλιά μας τα θαύματα μας. Μην απογοητευεστε και μην αφήνετε κανέναν να σας ρίχνει. Θα τα καταφέρουμε !!❤️❤️

@lilbern @KATIA97 @Eg93 @Fofi! @ZoiMou 

Καλησπέρα κορίτσι μου! Τα τεστ είναι σίγουρα ισχυρή ένδειξη αλλά μέχρι να εμφανιστεί η ακατανόμαστη, θα σου έλεγα να κρατήσεις μια επιφύλαξη. Εύχομαι σε κάθε περίπτωση να μην έχει προκύψει κάποια διαταραχή του κύκλου. Όσο για το περιστατικό, δυστυχώς η αδιακρισία είναι κάτι που περισσεύει γύρω μας. Να λένε σε μια γυναίκα ότι της πάει το μωρό, λες και είναι ρούχο, χωρίς να ξέρουν αν θέλει ή αν μπορεί να αποκτήσει. Πρόσφατα κι έμενα ένα συγγενικό πρόσωπο σε μια συζήτηση άρχισε τα πότε κλπ. και όταν της είπα ότι είμαστε σε διαδικασία προσπάθειας, έβγαλε το συμπέρασμα ότι κάτι κάνουμε λάθος και άρχισε χωρίς να της το ζητήσω τις συμβουλές. Μέχρι για το σεξ μου έλεγε! Πήγα να της πω, την επόμενη φορά που θα το κάνουμε, έλα να βλέπεις αν το κάνουμε σωστά. Μην μου στεναχωριέσαι με τέτοια. Μείνε συγκεντρωμένη σε αυτό που κάνεις και σε αυτά που σε ευχαριστούν και άσε να λένε. Δεν έχουν κακή πρόθεση αλλά δεν σκέφτονται πριν μιλήσουν και πληγώνουν ανθρώπους.

  • Δύναμη! 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , KATIA97 είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου! Τα τεστ είναι σίγουρα ισχυρή ένδειξη αλλά μέχρι να εμφανιστεί η ακατανόμαστη, θα σου έλεγα να κρατήσεις μια επιφύλαξη. Εύχομαι σε κάθε περίπτωση να μην έχει προκύψει κάποια διαταραχή του κύκλου. Όσο για το περιστατικό, δυστυχώς η αδιακρισία είναι κάτι που περισσεύει γύρω μας. Να λένε σε μια γυναίκα ότι της πάει το μωρό, λες και είναι ρούχο, χωρίς να ξέρουν αν θέλει ή αν μπορεί να αποκτήσει. Πρόσφατα κι έμενα ένα συγγενικό πρόσωπο σε μια συζήτηση άρχισε τα πότε κλπ. και όταν της είπα ότι είμαστε σε διαδικασία προσπάθειας, έβγαλε το συμπέρασμα ότι κάτι κάνουμε λάθος και άρχισε χωρίς να της το ζητήσω τις συμβουλές. Μέχρι για το σεξ μου έλεγε! Πήγα να της πω, την επόμενη φορά που θα το κάνουμε, έλα να βλέπεις αν το κάνουμε σωστά. Μην μου στεναχωριέσαι με τέτοια. Μείνε συγκεντρωμένη σε αυτό που κάνεις και σε αυτά που σε ευχαριστούν και άσε να λένε. Δεν έχουν κακή πρόθεση αλλά δεν σκέφτονται πριν μιλήσουν και πληγώνουν ανθρώπους.

Μα θα συμφωνήσω σε ότι λες!!! Έβγαλε και συμπέρασμα;; μα είμαστε ώρες ώρες βρε παιδί μου, δεν βουτάμε την γλώσσα στο μυαλό μας! Και έπρεπε να της το πεις να δούμε τι θα σου έλεγε μετά😂 αχ συγγνώμη που γελάω αλλά πολύ σε χάρηκα με την απάντηση που σκέφτηκες!!!❤️ 

Όσο για την περίοδο μου, φυσικά και μέχρι να την δω ελπίζω αλλά προσπαθώ να είμαι και συνειδητοποιημένη ❤️

Το έχουμε όμως κορίτσι μου, το πιστεύω! Όλες θα τα καταφέρουμε αρκεί να είμαστε συγκεντρωμένες, έχεις απόλυτο δίκιο

Εσείς σε τι φάση είστε τώρα;; ελπίζω να είναι ο τυχερός σας❤️

 

  • Μου αρέσει 1
  • Δύναμη! 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 ώρες πρίν, Marianne98 είπε:

Μα θα συμφωνήσω σε ότι λες!!! Έβγαλε και συμπέρασμα;; μα είμαστε ώρες ώρες βρε παιδί μου, δεν βουτάμε την γλώσσα στο μυαλό μας! Και έπρεπε να της το πεις να δούμε τι θα σου έλεγε μετά😂 αχ συγγνώμη που γελάω αλλά πολύ σε χάρηκα με την απάντηση που σκέφτηκες!!!❤️ 

Όσο για την περίοδο μου, φυσικά και μέχρι να την δω ελπίζω αλλά προσπαθώ να είμαι και συνειδητοποιημένη ❤️

Το έχουμε όμως κορίτσι μου, το πιστεύω! Όλες θα τα καταφέρουμε αρκεί να είμαστε συγκεντρωμένες, έχεις απόλυτο δίκιο

Εσείς σε τι φάση είστε τώρα;; ελπίζω να είναι ο τυχερός σας❤️

 

Ε μα τι να κάνω με αυτά που μου έλεγε😂 Εγώ είμαι σε φάση αναμονής τώρα. Λογικά ωορρηξία περιμένω σε 7-8 μέρες. Αυτή την εβδομάδα θα κάνω και τις εξετάσεις μου, μεθαύριο υπέρηχο μαστών και στο τέλος της εβδομάδας τεστ Παπ, ελπίζοντας ότι όλα είναι εντάξει (με έπιασαν τα άγχη μου πάλι) και προχωράμε!

  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Marianne98 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου! 

Πέρα από αρνητικά τεστ , άφαντη περίοδο, άφαντα συμπτώματα, τι να πω...😏  Έκανα και την Παρασκευή πριν το γάμο και σήμερα το πρωί, αρνητικοτατα. Μάλλον ξεκίνησε πάλι τα ίδια η περίοδος μου δεν μπορώ να ασχοληθώ τώρα μαζί της θα κάνω υπομονή να δω πότε θα έρθει. Ίσως να φταίει κ ο κόβιντ. Πάμε σε νέες προσπάθειες όταν με το καλό έρθει και δεν πέφτουμε!!❤️ δεν πειράζει την επόμενη φορά ίσως είναι η τυχερή για όλες μας!

Επίσης κάτι που θα ήθελα να μοιραστώ μαζί σας. Χθες όπως ξέρετε ήταν ο γάμος της κολλητής και μου ζήτησε την ώρα της εκκλησίας να προσέχω το μπεμπακι της! Φυσικά εγώ δέχτηκα με πάρα πολύ χαρά μάλιστα❤️ αλλά ρε κορίτσια γιατί οι γυναίκες δεν σκεφτόμαστε λίγο πριν πούμε κάτι? Με έβλεπαν με το μωρό αγκαλιά και ερχόντουσαν "αχ σου πάει να κάνεις ένα" "αχ άντε άντε και η σειρά σας τώρα για μωρό" και γενικά συνεχώς τετοιες κουβέντες από γυναίκες. Και τι να τους πω και τι να καταλάβουν. Τι να τους πεις; ότι χθες είχες ένα ακόμα αρνητικό τεστ στα χέρια σου;; ότι προσπαθείς τόσο καιρό κ δεν; ότι έχει χάσει ήδη ένα μωρό; Στεναχωρήθηκα και εκνευρίστηκα τόσο πολύ με την κουταμαρα που έχει πάνω του ο κόσμος. Γιατί κουταμαρα είναι και ειδικά από γυναίκα. Ο σύζυγος τα άκουγε και ενοχλήθηκε μέχρι και αυτός, μου λέει μη δίνεις σημασία, αλλά πώς να μη δώσεις;; ουφφ κορίτσια με έσκασαν σας λέω χθες... μεγάλη αγκαλιά σε όλες σας και ελπίζω σύντομα να κρατάμε στην αγκαλιά μας τα θαύματα μας. Μην απογοητευεστε και μην αφήνετε κανέναν να σας ρίχνει. Θα τα καταφέρουμε !!❤️❤️

@lilbern @KATIA97 @Eg93 @Fofi! @ZoiMou 

Μην δινεις σημασια σε οτι και αν σου λενε...εμενα μου το λενε καταμουτρα εχεις ενα παιδι δεν μπορεις να κανεις 2ο?και μην το αφηνεις...υπαρχουν τροποι...χωρις να με εχουν βοηθησει ποτε και χωρις να εχουν νοιαστει δικοι μας ανθρωποι της οικογενειας.απλα δεν ασχολουμαι..

  • Δύναμη! 2
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, KATIA97 είπε:

Ε μα τι να κάνω με αυτά που μου έλεγε😂 Εγώ είμαι σε φάση αναμονής τώρα. Λογικά ωορρηξία περιμένω σε 7-8 μέρες. Αυτή την εβδομάδα θα κάνω και τις εξετάσεις μου, μεθαύριο υπέρηχο μαστών και στο τέλος της εβδομάδας τεστ Παπ, ελπίζοντας ότι όλα είναι εντάξει (με έπιασαν τα άγχη μου πάλι) και προχωράμε!

Ωραιότατα!! Οπότε είναι η εβδομάδα του ελέγχου. Όλα θα είναι καλά, σε καταλαβαίνω και εγώ όταν είναι να κάνω εξετάσεις νομίζω ότι θα τα έχω όλα🥴😂 Περιμένουμε να μας πεις για τα αποτελέσματα ❤️🤗

7 ώρες πρίν, Fofi! είπε:

Μην δινεις σημασια σε οτι και αν σου λενε...εμενα μου το λενε καταμουτρα εχεις ενα παιδι δεν μπορεις να κανεις 2ο?και μην το αφηνεις...υπαρχουν τροποι...χωρις να με εχουν βοηθησει ποτε και χωρις να εχουν νοιαστει δικοι μας ανθρωποι της οικογενειας.απλα δεν ασχολουμαι..

Ααα για οικογένεια μη μιλήσω καλύτερα γιατί την πεθερά μου δεν την ξεπλένει τίποτα 😂😂 Ιδικά όταν είχαμε την ατυχία μας περισυ, να τρέχουμε εμείς με γιατρούς νοσοκομεία, να προσπαθούμε να καταλάβουμε τι μας συμβαίνει και αυτή να μας λέει "σιγά μωρέ το ξεχάσαμε ήδη πως κάνετε έτσι". Γενικά ακούμε πολλααααα, πρέπει να έχουμε τα αφτιά μας κλειστά και να είμαστε συγκέντρωνενες στο στόχο μας έχει δίκιο η @KATIA97 μας αλλά και από κάτω να μας πάρει, φυσιολογικό είναι και αυτό. Άνθρωποι είμαστε κ εμείς κουραζόμαστε, απελπιζομαστε κλπ κλπ. Με υπομονή, όσο γίνεται, θα έρθουν όλα ❤️

  • Ευχαριστώ 1
  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites

Καλή εβδομάδα σε όλες ❤️

@Marianne98 μου, πρώτων εύχομαι να κοκκινίσει και η δεύτερη γραμμούλα στο τεστάκι. Αλλά κι αν δεν γίνει, δεν πειράζει. Θα έρθει σύντομα. Δεν θέλω να μου στενοχωριέσαι, αν και εννοείται εδώ σε καταλαβαίνουμε καλύτερα από όλους ❤️ Δεύτερον... είμαι σίγουρη ότι δεν στο είπαν με κακία, όμως δεν παύει να είναι άσχημο για την ψυχολογία όταν σου το λένε οι γύρω σου... για να μην έχεις ακόμα μωράκι ή δεν θέλεις ή δεν μπορείς ακόμα και δυστυχώς πολλοί δεν το καταλαβαίνουν αυτό.... Πραγματικά είμαστε στο 2023 και ακόμα δεν σκεφτόμαστε κάποια αυτονόητα πράγματα πριν ανοίξουμε το στόμα μας. Να χαίρεσαι την φίλη σου εύχομαι και σύντομα να κρατάς εσύ το δικό σου το μπεμπάκι στην αγκαλίτσα σου ❤️❤️

14 ώρες πρίν, KATIA97 είπε:

Ε μα τι να κάνω με αυτά που μου έλεγε😂 Εγώ είμαι σε φάση αναμονής τώρα. Λογικά ωορρηξία περιμένω σε 7-8 μέρες. Αυτή την εβδομάδα θα κάνω και τις εξετάσεις μου, μεθαύριο υπέρηχο μαστών και στο τέλος της εβδομάδας τεστ Παπ, ελπίζοντας ότι όλα είναι εντάξει (με έπιασαν τα άγχη μου πάλι) και προχωράμε!

Καλή επιτυχία με τις εξετάσεις και εύχομαι να είναι τέλειες ❤️ Τι κύκλο έχεις εσύ? Εμένα την Πέμπτη είναι η γόνιμη. Είχαμε μια επαφή χτες και αν καταφέρουμε την Πέμπτη, αλλιώς Παρασκευή μετά. Δεν είναι σίγουρα ο μήνας μας αυτός πάντως χαχ. Είδαμε θα μου πεις και τους άλλους μήνες 😅

 

  • Ευχαριστώ 1

yixDp2.png

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, lilbern είπε:

Καλή εβδομάδα σε όλες ❤️

@Marianne98 μου, πρώτων εύχομαι να κοκκινίσει και η δεύτερη γραμμούλα στο τεστάκι. Αλλά κι αν δεν γίνει, δεν πειράζει. Θα έρθει σύντομα. Δεν θέλω να μου στενοχωριέσαι, αν και εννοείται εδώ σε καταλαβαίνουμε καλύτερα από όλους ❤️ Δεύτερον... είμαι σίγουρη ότι δεν στο είπαν με κακία, όμως δεν παύει να είναι άσχημο για την ψυχολογία όταν σου το λένε οι γύρω σου... για να μην έχεις ακόμα μωράκι ή δεν θέλεις ή δεν μπορείς ακόμα και δυστυχώς πολλοί δεν το καταλαβαίνουν αυτό.... Πραγματικά είμαστε στο 2023 και ακόμα δεν σκεφτόμαστε κάποια αυτονόητα πράγματα πριν ανοίξουμε το στόμα μας. Να χαίρεσαι την φίλη σου εύχομαι και σύντομα να κρατάς εσύ το δικό σου το μπεμπάκι στην αγκαλίτσα σου ❤️❤️

Καλή επιτυχία με τις εξετάσεις και εύχομαι να είναι τέλειες ❤️ Τι κύκλο έχεις εσύ? Εμένα την Πέμπτη είναι η γόνιμη. Είχαμε μια επαφή χτες και αν καταφέρουμε την Πέμπτη, αλλιώς Παρασκευή μετά. Δεν είναι σίγουρα ο μήνας μας αυτός πάντως χαχ. Είδαμε θα μου πεις και τους άλλους μήνες 😅

 

Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου! Εγώ έχω συνήθως 29άρη κύκλο, αν και κάποιες φορές πάει στις 30. Ωορρηξία έχω σχεδόν πάντα στο μέσον, οπότε τώρα λογικά θα είναι μέσα στο επόμενο Σ/Κ. Μακάρι να μπορέσετε να έχετε επαφή εκείνες τις μέρες. Αν συμβεί σίγουρα οι πιθανότητες θα είναι πολύ καλές.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...