Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • On 5/9/2024 at 11:17 ΜΜ, Butterfly 92 είπε:

      Καλησπέρα κοριτσι μου.. εγώ έχω αντίσταση στην ινσουλίνη και πολυκυστικες.  Ο ενδοκρινολογος με βοήθησε πάρα πολύ κ έπιασα φυσιολογικά την μπέμπα.  Συνήθως σε τέτοιες περιπτώσεις βοηθάνε πολύ τα glucophage. Αλλά κάθε περίπτωση είναι διαφορετική. Πιστεύω πως ο ενδοκρινολογος είναι από τους σημαντικοτερους βοηθούς σε εμάς.  Θα σε βοηθήσει πολύ.

      Σε ευχαριστώ για την απάντηση. Σου έδωσε κάποια διατροφη; Σου σύστησε να περιορίσεις κατι; Εχω ραντεβού σε 2 εβδομάδες με ενδοκρινολογο. Ελπίζω να με βοηθήσει. 

Εγκυμοσύνη η όχι ;


Eg93

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 48 λεπτά , Lila ki είπε:

Κορίτσια μ τα καφέ σταμάτησαν … όλα βαίνουν καλώς έως τώρα … η χοριακη πήγε 9.200…. 

Πόσο όμορφα νέα!!! Heyyyy cheer up girl!! Μην βάζεις τελίτσες...θέλω να βλέπω ενθουσιασμό 😍

Κάνατε υπέρηχο? Το είδατε το σποράκι σας????


yixDp2.png

Link to comment
Share on other sites

@lilbern @Marianne98 κορίτσια μου,

Είμαι σχετικά καλά θα έλεγα. Η αδερφή μου ξεκίνησε να μου μιλά κανονικά αλλά δεν παραδέχεται ότι έχει λάθος σε κάτι. Πάντα ήταν κάπως δύστροπος χαρακτήρας. Τώρα νομίζω δεν νιώθει ευτυχισμένη με τη ζωή της. Είναι και σε φάση που ψάχνει δουλειά, δεν έχει σχέση εδώ και 2-3 χρόνια και νομίζω όλα αυτά της βγαίνουν με αυτή τη συμπεριφορά.

Αυτός ο μήνας είναι κάπως παράξενος πάλι. Είναι 2-3 μέρες τώρα που έχω πονακια περιόδου, υπερβολική κούραση και εσωτερικα σπυράκια σε φάση που νομίζω θα δω περίοδο αλλά έχω 7 μέρες ακόμη. Νομίζω όλο αυτό το στρες μου προκάλεσε ορμονικές διαταραχές. Είχαμε επαφές κανονικά σε όλο το γόνιμο παράθυρο. Δεν ξέρω αν έγινε κάτι αυτή τη φορά, αλλά με αυτά τα συμπτώματα έχω χάσει τις ελπίδες μου. Ο, τι γίνει τώρα. Θα δείξει!!

Ανυπομονώ να ξεκινήσουμε την αντιστροφή μέτρηση 😁😁😁

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

γειά σας,

είμαι νέα εδώ αν και νομίζω από τις μεγαλύτερες ηλικιακά.. 

δεν είμαι βεβαιη εάν αναρτώ σωστά εδώ.. 

3 εγκυμοσύνες, 2 παιδιά, προσπαθώ τώρα για το τρίτο..

περιμένω έναν χαιρετισμό σας για να δω ότι είμαι στη σωστή θέση 😊

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

@lilbern είμαι επίσημα σήμερα 15η μέρα του κύκλου μου, έκανα τεστ ωορρηξίας πριν λίγο γιατί από το πρωί ένιωθα περίεργα, ένιωθα ψιλοπονακια κλπ. Είμαι σχεδόν θετικό, δηλαδή θεωρώ πως αν κάνω ένα πιο αργά ή αύριο νωρίς θα πιάσω το 100%🤭 είχαμε επαφουλα χθες, θα έχουμε και σήμερα και αύριο και ελπίζω στο καλύτερο!!🤞 

Και εγώ τις πίνω τις μπυριτσες μου 😂 στην ίδια μοίρα είμαστε εμείς!!😂 

Θύμησε μου πόσες μέρες έχεις ακόμα;;;🤞 Ανυπομονώ για θετικά τεστ φιλεεε!!! Τόσο αισιοδοξη!!!😂🥰

@Alice20 χαίρομαι που τα πράγματα με την αδερφή σου ηρέμησαν! Δώσε της χώρο/ χρόνο... Μπορεί όντως όλα αυτά που μας αναφέρεις (δουλειά, σχέση ) να παίζουν σημαντικό ρόλο για αυτη. Όπως και για τον καθένα θεωρω. τουλάχιστον να χαλαρώσεις και εσύ και το αμόρε σου να έχουμε το αποτέλεσμα που θέλουμε !!♥️. Τωρα για τα πονακια εγώ θα πω ότι μακάρι μακάρι να είναι θετικά σημάδια!!!🤭 Περιμένω με ανυπομονησία, γιατί εγώ ακόμα εχω μέρες🤞 καλά αποτελέσματα κορίτσι μας!!🥰

@Lila ki η χοριακη σούπερ βρε!!!! ♥️ είδες που αγχώνεσαι;;; Χαλαρά είπαμε το σπορακι ήρθε για να μείνει!!!🤭 

1 hour ago, Anna1980 είπε:

γειά σας,

είμαι νέα εδώ αν και νομίζω από τις μεγαλύτερες ηλικιακά.. 

δεν είμαι βεβαιη εάν αναρτώ σωστά εδώ.. 

3 εγκυμοσύνες, 2 παιδιά, προσπαθώ τώρα για το τρίτο..

περιμένω έναν χαιρετισμό σας για να δω ότι είμαι στη σωστή θέση 😊

Καλώς ήρθες στην παρέα μας!!! Για αρχή να χαίρεσαι τα παιδάκια σου🥰 

Είχαμε επαφουλες;; Πότε περιμένεις;;🤞 Εύχομαι να έχεις το αποτελεσμα που θέλουμε!!!♥️

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@Alice20 μου, χαίρομαι που τα πράγματα πάνε καλύτερα στο σπίτι και αρχίζετε να βρίσκετε τους ρυθμούς σας. Δώσε χρόνο στην αδερφή σου να βρει έστω μια δουλειά για αρχή και πιστεύω θα φτιάξει λίγο η ψυχολογία της. Εννοείται ότι είναι και στο άτομο βέβαια και ο χαρακτήρας, αλλά κι εγώ από αυτά που μας λες θεωρώ ότι είναι σε ένα στάδιο στην ζωή της που νιώθει χαμένη και ξεσπάει στους γύρω της.

Ανυπομονώ να περάσουν οι 7 μέρες και να έχεις θετικά νέα να μοιραστείς μαζί μας 😍

@Marianne98 μου, τρελή μουυυυ 😂 Είδες τελικά που την τσακώσαμε σχεδόν την ωορρηξία? Να κάνεις οπωσδήποτε και σήμερα το απόγευμα/βράδυ τεστ και εννοείται επαφή σήμερα, αύριο και μεθαύριο. Δεν θέλω να επαναπαυόμαστε ε? Άντε γιατί...άντε 😂 Θέλω γεμάτες κοιλίτσες παντού και φωτό με κοιλιά δίπλα από το Χριστουγεννιάτικο δέντρο.

Εγώ έχω μέρες ακόμα. 10.9 περιμένω (δεν), σύμφωνα με την εφαρμογή. Τώρα λογικά είμαι 5 μέρες μετά την ωορρηξία. Έχω μέλλον κι εγώ χαχα.

Σήμερα είναι η αλήθεια νιώθω κι εγώ μια απίστευτη αισιοδοξία. Δεν μπορώ να σας εξηγήσω πόσο χαχα. Όχι αισιοδοξία του τύπου "θα έχω θετικό τεστ αυτό το μήνα και δεν θα έρθει περίοδος για 9 μήνες", άλλα τύπου "τους επόμενους μήνες θα έχω ένα ωραίο θετικό τεστ".

1 ώρα πρίν, Anna1980 είπε:

γειά σας,

είμαι νέα εδώ αν και νομίζω από τις μεγαλύτερες ηλικιακά.. 

δεν είμαι βεβαιη εάν αναρτώ σωστά εδώ.. 

3 εγκυμοσύνες, 2 παιδιά, προσπαθώ τώρα για το τρίτο..

περιμένω έναν χαιρετισμό σας για να δω ότι είμαι στη σωστή θέση 😊

Καλώς ήρθες Άννα μου. Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου και εύχομαι να έρθει σύντομα και το 3ο και να μεγαλώσει την οικογένεια σας.

Σε ολόσωστη θέση είσαι. Κάτσε αναπαυτικά και γράψε μας πιο αναλυτικά🥰

Σε τι φάση είσαι τώρα? Πότε (δεν) περιμένεις περίοδο? Επαφές είχατε κανονικά στις γόνιμες?

  • Χαχα 1

yixDp2.png

Link to comment
Share on other sites

@lilbern από αυτή την αισιοδοξία έχω και εγώ! Μα βρε φιλενάδα να έρθει τι θα κάνει;; Θα μας κάνει την χάρη και σε εμάς!! Απλά έχουμε πει το ιδανικό θα είναι να είμαστε όλες μαζί και φυσικά όλα αυτά που περιγράφεις, αχ αχ🥰🤭🤞 εντωμεταξυ έψαχνα χθες σε ξένα φόρουμ για να δω για τα τεστ κλπ και είδα ότι αυτές ξεκινάνε τα τεστ εγκυμοσύνης 10 μέρες μετά την ωορρηξία, κάποιες 8 και έχουν και αποτέλεσμα🤔 θα με τρελάνουν αυτές 😂 υπομονή και θετικα vibes 🤭🤭

@rodok που είσαι μάναρι μουυυυ;;;;🤞 Εμφανίσουυυυυυυ!!!!😂🤭

 

Link to comment
Share on other sites

@Marianne98 @lilbern να ξεκινήσω κι εγώ τις μπύρες αν είναι για να αποκτήσω λίγη αισιοδοξία επιτελουυυυςςς 😆😆❤️❤️ ... Το πιο αστείο είναι που στις πρώτες ελεύθερες επαφές που ειχα θεωρούσα δεδομένο οτι θα έμενα και ώσπου δεν ερχόταν ιαι πλησίαζε το καλοκαίρι στεναχωριομουν πως θα έχω φουσκωμένη κοιλιά υο χειμώνα και δεν θα φαίνεται κάτω απο τόσα ρούχα 😆😆😆.   Δεν είμαστε κορυφή οι γυναίκες;!😆😆

@Anna1980 να χαίρεσαι τα παιδάκια σου. Καλωσόρισες στην παρέα μας ❤️

 

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

On 28/8/2023 at 11:49 ΠΜ, lilbern είπε:

Καλημέρα και καλή εβδομάδα κορίτσια μου.

Σας γράφω από το γραφείο. Τέλος οι διακοπές σνιφ σνιφ.

Τουλάχιστον χόρτασα το παιδάκι μου που τον είχα όλη μέρα, γιατί το χειμώνα με τις δουλειές, το σχολείο και τις δραστηριότητες ο χρόνος είναι περιορισμένος.

Γεμίσαμε όμορφες εικόνες, αναμνήσεις με τοπία και φίλους, θάλασσα και ποτά χαχαχα!!!

@rodok μου, μην το πάρεις με φόβο. Σκέψου ότι θα έρθει το μωράκι σας για να μείνει. Μην το βλέπεις σαν "προσπάθεια για μωρό", απλά να έχετε επαφές και αν έρθει ένα θετικό τεστάκι καλοδεχούμενο. Είσαι πολύ νέα ακόμα και έχεις καιρό μπροστά σου και για 1 και για 2 μωράκια ❤️

@KATIA97 μου, να είστε πάντα ευτυχισμένοι και δεμένοι στην ζωή σας. Να χαλαρώστε στις διακοπές σας και να κάνετε ανάλαφρες ζουζουνιές χωρίς άγχος 😅

@Marianne98 μου, νομίζω από σήμερα είναι μια καλή μέρα για να ξεκινήσεις τα τεστάκια σου. Από όταν δεις το θετικό βουρ κατευθείαν για τις επόμενες 2 μέρες σίγουρα ❤️

@Katerina P. μου, έκανες τεστάκι τελικά?

Έχω μια σοβαρή απορία και θέλω να μου απαντήσετε σοβαρά. ΠΩΣ ΠΕΡΝΑΕΙ Η ΠΡΩΤΗ ΜΕΡΑ ΣΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ?????😭

Το καλό είναι ότι είχαμε καιρό να τα πούμε με τον συνάδελφο και έχουμε νέα χαχαχ.

 

Αφήστε κορίτσια.. Δεν μου είχε έρθει νορμάλ η περίοδος όπως σας είχα πει 21/8.

Που ήταν τύπου ψευδοπεριοδος.  Πέρα από αυτό την Τετάρτη  με έντονους πόνους στην κοιλιά,  πήγα νοσοκομείο έκανα όλες τις εξετάσεις και τεστ κυησης.  Ξαφνικά είχε σταματήσει ο πονος και πήγα σπίτι μετα απο μεγάλη ταλαιπωρία στο νοσοκομείο. Με ρωτούσαν συνέχεια για τα γυναικολογικά. Λεπτομέρειες ποτέ μου ήρθε γιατί ήταν περίεργο κλπ. Υπάρχει πιθανότητα να είμαι και να μην φαίνεται κάτι;; κάτι τέτοιο μου είπαν οι γιατροί και εν τέλει δεν βγήκε κάποιο πόρισμα. Κάτι μικροπονακια  πηγαινοερχονται  σαν τσιμπηματακια  στην κοιλια.  Τι στο καλό είναι;; από άγχος;; συγγνώμη για το σεντόνι.

Link to comment
Share on other sites

@Marianne98 επειδή μπαίνω κι εγω σε ξένα φόρουμ παντού βλέπω ότι ξεκινάνε αμέσως μετά την περίοδο. Που στο καλό τα είδες εσυ αυτά ; Χαχαχα😂

Αχ πολύ μου αρέσει που έχουμε το ίδιο mood. Πραγματικά θέλω πολύ να μείνουμε όλες μαζί και να περάσουμε την φάση της εγκυμοσύνης αλλά και το μετά παρεουλα 😍

Σκεφτομαι από τώρα τα άγχη και τις ερωτήσεις μας «κορίτσια έφαγα μια πατάτα που είχε ακουμπήσει λίγο μαρούλι πάνω, λέτε να πάθει κάτι το μωρό;» 🤣🤣 
Αχ μακάρι, μακαρι να το ζήσουμε όλο αυτό παρέα.

@Alice20 πολύ γελάω μαζί μας χαχα!!!

Ευχομαι χειμερινές κοιλίτσες με κολλητά μπλουζάκια για να κάνουμε μπαμ 🤣

@Katerina P. μου, έχεις κάνει χοριακη;; Στο νοσοκομείο πως και δεν σου πήραν αίμα για να δούνε αν είσαι έγκυος ή όχι; 
Υπάρχει περίπτωση να έχεις κάποια κύστη ή μήπως απλά δεν έκανες ωορρηξία τον προηγούμενο μήνα και γι αυτό δεν ήρθε η περίοδος και τώρα είσαι σε φάση ωορρηξίας για αυτό και τα πονάκια;


yixDp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 29 λεπτά , lilbern είπε:

@Marianne98 επειδή μπαίνω κι εγω σε ξένα φόρουμ παντού βλέπω ότι ξεκινάνε αμέσως μετά την περίοδο. Που στο καλό τα είδες εσυ αυτά ; Χαχαχα😂

Αχ πολύ μου αρέσει που έχουμε το ίδιο mood. Πραγματικά θέλω πολύ να μείνουμε όλες μαζί και να περάσουμε την φάση της εγκυμοσύνης αλλά και το μετά παρεουλα 😍

Σκεφτομαι από τώρα τα άγχη και τις ερωτήσεις μας «κορίτσια έφαγα μια πατάτα που είχε ακουμπήσει λίγο μαρούλι πάνω, λέτε να πάθει κάτι το μωρό;» 🤣🤣 
Αχ μακάρι, μακαρι να το ζήσουμε όλο αυτό παρέα.

@Alice20 πολύ γελάω μαζί μας χαχα!!!

Ευχομαι χειμερινές κοιλίτσες με κολλητά μπλουζάκια για να κάνουμε μπαμ 🤣

@Katerina P. μου, έχεις κάνει χοριακη;; Στο νοσοκομείο πως και δεν σου πήραν αίμα για να δούνε αν είσαι έγκυος ή όχι; 
Υπάρχει περίπτωση να έχεις κάποια κύστη ή μήπως απλά δεν έκανες ωορρηξία τον προηγούμενο μήνα και γι αυτό δεν ήρθε η περίοδος και τώρα είσαι σε φάση ωορρηξίας για αυτό και τα πονάκια;

Μου έκαναν τεστ κυησης  στο νοσοκομείο. Όχι αν ήταν ωορρηξίαθα μου το έλεγε η γυναικολογος που με είδε. Έκανα ωορρηξία τον προηγούμενο μήνα γιατί είχα κόκκινα υγρακια.  Κάθε μήνα μου δείχνει ποτέ έχω ωορρηξία. Μου ήρθε περίοδος απλώς ήταν αλλιώτικη από τις άλλες φορές. απλώς ρωτάω Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος και να μην το δείχνει πουθενά να μην φαινεται;;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , Katerina P. είπε:

Μου έκαναν τεστ κυησης  στο νοσοκομείο. Όχι αν ήταν ωορρηξίαθα μου το έλεγε η γυναικολογος που με είδε. Έκανα ωορρηξία τον προηγούμενο μήνα γιατί είχα κόκκινα υγρακια.  Κάθε μήνα μου δείχνει ποτέ έχω ωορρηξία. Μου ήρθε περίοδος απλώς ήταν αλλιώτικη από τις άλλες φορές. απλώς ρωτάω Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος και να μην το δείχνει πουθενά να μην φαινεται;;

Αν πηγές νοσοκομείο Κ σε κοίταξαν έγκυος δεν είσαι. 21/8 θα ήταν κανονική περίοδος απλά θα ήταν μικρή η ροή ίσως δεν έκανες ωορρηξία σωστά . Αν δεν κάνεις ωορρηξία σωστά Κ δεν παχύνει το ενδομήτριο δεν τρέχει πολύ αίμα μετά . Τώρα τα πονακια μπορεί να είναι κάτι άσχετο κολικός εντέρου πχ .. 

Τόσες μέρες χοριακη ή τεστ ή υπέρηχος θα έδειχνε 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπερα. Εδώ και 4 μήνες έχουμε ελευθερες επαφές με τον συντροφο μου.. Περιμενω περιοδο την Τρίτη.Αυτόν τν μήνα καθώς είχαμε επαφές σε γόνιμες μέρες ακόμα και μετά τις γόνιμες έχω τα εξής: από την ωορρηξία και μετά αρκετά πρησμενο στήθος το οποίο ποναει πολυ και ορατές φλέβες.. Σήμερα καθώς εργαζόμουν έχασα τη γη κάτω από τα ποδια μου, δε μπορουσα να αναπνευσω ζαλίστηκα κ αμέσως πηγα στο κέντρο υγείας. Μου έκαναν καρδιογράφημα και όλα τα σχετικά εκτός από αίμα. Μου είπαν ότι ίσως είναι εγκυμοσύνη αλλά δεν ασχολήθηκαν περαιτερω μαζί μου.. Έφυγα κ πηγα σε μικροβιολογικό και έκανα από μόνη μου γενικη αίματος, σίδηρο και φεριτινη ( όλες καλές) . Ο μικροβιολόγος μου είπε να κάνουμε και μια Β χωριακη αλλά μου επισήμανε ότι είναι πολυ νωρίς για να δείξει αλλά ας κάνουμε από περιεργεια . Όπως ήταν αναμενόμενο βγήκε αρνητική. Υπάρχει περιπτωση επειδή δεν υπάρχει καθυστερήση να έδειξε λανθασμένα ; συγγνώμη για το μεγάλο κείμενο  .  

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 35 λεπτά , Anii είπε:

Κορίτσια καλησπερα. Εδώ και 4 μήνες έχουμε ελευθερες επαφές με τον συντροφο μου.. Περιμενω περιοδο την Τρίτη.Αυτόν τν μήνα καθώς είχαμε επαφές σε γόνιμες μέρες ακόμα και μετά τις γόνιμες έχω τα εξής: από την ωορρηξία και μετά αρκετά πρησμενο στήθος το οποίο ποναει πολυ και ορατές φλέβες.. Σήμερα καθώς εργαζόμουν έχασα τη γη κάτω από τα ποδια μου, δε μπορουσα να αναπνευσω ζαλίστηκα κ αμέσως πηγα στο κέντρο υγείας. Μου έκαναν καρδιογράφημα και όλα τα σχετικά εκτός από αίμα. Μου είπαν ότι ίσως είναι εγκυμοσύνη αλλά δεν ασχολήθηκαν περαιτερω μαζί μου.. Έφυγα κ πηγα σε μικροβιολογικό και έκανα από μόνη μου γενικη αίματος, σίδηρο και φεριτινη ( όλες καλές) . Ο μικροβιολόγος μου είπε να κάνουμε και μια Β χωριακη αλλά μου επισήμανε ότι είναι πολυ νωρίς για να δείξει αλλά ας κάνουμε από περιεργεια . Όπως ήταν αναμενόμενο βγήκε αρνητική. Υπάρχει περιπτωση επειδή δεν υπάρχει καθυστερήση να έδειξε λανθασμένα ; συγγνώμη για το μεγάλο κείμενο  .  

Η εμφύτευση γίνεται 6-12 μέρες μετά την ωορρηξία. Από την στιγμή που περιμένεις την Τρίτη σημαίνει είτε ότι δεν είσαι έγκυος και έδειξε σωστά η χοριακη ή δεν έχει γίνει ακόμα η εμφύτευση και γι αυτό δεν έχει ανεβεί ακόμα.

Επίσης σημαίνει ότι τα συμπτώματα που εχεις (πρησμένο στήθος κλπ) είναι από την προγεστερονη και όχι από εγκυμοσύνη. Γιατί αν έχεις συμπτώματα που προκαλούνται από αυτό τότε θα είχες και θετική Β χοριακη :) 

Εύχομαι να μην έρθει την Τρίτη η περίοδος και να έχεις ένα θετικό τεστ.

Την ωορρηξία σου πως την μετράς; Κανεις τεστακια ή με βάση κάποια εφαρμογή;

1 hour ago, Katerina P. είπε:

Μου έκαναν τεστ κυησης  στο νοσοκομείο. Όχι αν ήταν ωορρηξίαθα μου το έλεγε η γυναικολογος που με είδε. Έκανα ωορρηξία τον προηγούμενο μήνα γιατί είχα κόκκινα υγρακια.  Κάθε μήνα μου δείχνει ποτέ έχω ωορρηξία. Μου ήρθε περίοδος απλώς ήταν αλλιώτικη από τις άλλες φορές. απλώς ρωτάω Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος και να μην το δείχνει πουθενά να μην φαινεται;;

Δυστυχώς δεν υπάρχει τέτοια περίπτωση γιατί θα είχες θετικό τεστ με τόσες μέρες καθυστέρησης.

Μπορεί απλά να είχες μια περίεργη περίοδο. Έχει συμβεί στις περισσότερες κοπέλες. 

  • Μου αρέσει 2

yixDp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , lilbern είπε:

Η εμφύτευση γίνεται 6-12 μέρες μετά την ωορρηξία. Από την στιγμή που περιμένεις την Τρίτη σημαίνει είτε ότι δεν είσαι έγκυος και έδειξε σωστά η χοριακη ή δεν έχει γίνει ακόμα η εμφύτευση και γι αυτό δεν έχει ανεβεί ακόμα.

Επίσης σημαίνει ότι τα συμπτώματα που εχεις (πρησμένο στήθος κλπ) είναι από την προγεστερονη και όχι από εγκυμοσύνη. Γιατί αν έχεις συμπτώματα που προκαλούνται από αυτό τότε θα είχες και θετική Β χοριακη :) 

Εύχομαι να μην έρθει την Τρίτη η περίοδος και να έχεις ένα θετικό τεστ.

Την ωορρηξία σου πως την μετράς; Κανεις τεστακια ή με βάση κάποια εφαρμογή;

Δυστυχώς δεν υπάρχει τέτοια περίπτωση γιατί θα είχες θετικό τεστ με τόσες μέρες καθυστέρησης.

Μπορεί απλά να είχες μια περίεργη περίοδο. Έχει συμβεί στις περισσότερες κοπέλες. 

Από εφαρμογή παρακολουθώ 

Γενικά έχω πολυ σταθερό κυκλο και τελευταία περιοδο 10/8 . Καταλαβαίνω και εγώ πως για συμπτώματα είναι πολυ νωρίς αλλά η ελπίδα πεθαινει πάντα τελευταία 🤣

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...