Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • On 5/9/2024 at 11:17 ΜΜ, Butterfly 92 είπε:

      Καλησπέρα κοριτσι μου.. εγώ έχω αντίσταση στην ινσουλίνη και πολυκυστικες.  Ο ενδοκρινολογος με βοήθησε πάρα πολύ κ έπιασα φυσιολογικά την μπέμπα.  Συνήθως σε τέτοιες περιπτώσεις βοηθάνε πολύ τα glucophage. Αλλά κάθε περίπτωση είναι διαφορετική. Πιστεύω πως ο ενδοκρινολογος είναι από τους σημαντικοτερους βοηθούς σε εμάς.  Θα σε βοηθήσει πολύ.

      Σε ευχαριστώ για την απάντηση. Σου έδωσε κάποια διατροφη; Σου σύστησε να περιορίσεις κατι; Εχω ραντεβού σε 2 εβδομάδες με ενδοκρινολογο. Ελπίζω να με βοηθήσει. 

Εγκυμοσύνη η όχι ;


Eg93

Recommended Posts

πρίν από 42 λεπτά , Lila ki είπε:

Έτσι έβγαιναν κ εμένα …. Κάνε σεξ… όσο φυσικά αντέχεις ….γιατί κ εγώ πολλές φορές ήμουν πραγματικά τόσο κουρασμένη … εμένα ήταν έτσι τα τεστ και την επόμενη μέρα έγινε πιο έντονο αλλά ποτέ όμως το ίδιο !

Σεξακι γίνεται και ας ελπίσουμε στο καλύτερο!!!🤪 Χαχαχα αχ δεν μας αντέχω άλλο ειλικρινά, καμιά φορά λέω τι συζητάμε, αλλά τι να πούμε κ εμείς??🤔🥰🥲

Ευτυχώς ο σύζυγος αντέχει και το ζητάει 🤪

Εσύ πες μας τώρα, πως νιώθεις;;🥰

 

@KATIA97 απολαύστε τις τελευταίες μέρες!!🥰 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

2 ώρες πρίν, Marianne98 είπε:

Γεια σας κοριτσάκια!!!🥰

Εγώ νομίζω θα τα πετάξω τα τεστ ακόμα δεν τα ξεκίνησα μου έχουν ανεβάσει την πίεση😂 τουλάχιστον έχουμε επαφές οπότε δεν χάνω τις μέρες έτσι απλά ήθελα να ξέρω και πότε είναι η ρημαδα!!! Την μια μέρα είναι άχνη τελείως η γραμμή λέω δεν έχω συνεχίζουμε τεστ, την επόμενη πολύ πιο σκούρα λέω μάλλον κάτι πάει να γίνει, και μετά πάλι άχνη και μετά πάλι πιο σκούρα. Ε με κοροϊδεύουν? Ανεβαίνει και κατεβαίνει έτσι αυτή η ορμόνη;;; Με βάση τον κύκλο μου ωορρηξία θα πρέπει να κάνω τις επόμενες μέρες🤔 ζαλίστηκα 😂 

@rodok καταβαθος αυτό τον φόβο και την αγανάκτηση όλες τον νιώθουμε! Απλά μας κρατάει ότι κάποια στιγμή θα έρθει το πολυπόθητο 🥰 αυτό να σκέφτεσαι!! Να κάνεις ζουζουνιες με τον άνθρωπο σου και θα έρθει καλέ τι θα κάνει;;;🥰 Θα τον βρει τον δρόμο του την κατάλληλη στιγμή! 

@lilbernμη μου πεις ότι 31 θεώρησε μεγάλη γιατί θα με τρελααααανεις! Πιπινακι είσαι καλέ, άντε🥲🤔🥰 Βλέπω είχες φουλ επαφές, μακάρι να ετοιμάζεται κάτι καλό!!! Δεν νομίζω ότι ενοχλούν τα ποτάκια ίσα ίσα μπορεί να σας χαλάρωσαν. Εμείς πάντως με μπύρες το πιάσαμε περισυ😂🥲 Μήπως να τις ξανά ξεκινήσω και να αφήσω τα τεστ στην άκρη;;;😂😂🤔 Πότε δεν περιμένουμε??🥰

@Lila ki κορίτσι μου τι καλά νέα μας λες! Για αρχή δεν χρειάζεται να αγχώνεσαι τόσο!!! Ελπίζω να μάθεις σύντομα ή να έχεις μάθει ήδη ότι όλα είναι καλά! Περιμένω νέα σου με μεγάλη αγωνία!!! Πολλές προσευχουλες για εσένα και το σπορακι σου!!🥰

 

Κορίτσια έχω βάλει στο προφίλ δύο τεστ ωορρηξίας για να καταλάβετε τι εννοώ και αν κάποια ξέρει να με διαφωτίσει😂 

Αυτό που έχει έντονη γραμμή είναι χθεσινό ένα το άλλο που είναι σημερινό πιο άχνη..🤔 δεν θα έπρεπε να σκουραίνει η γραμμή όσο περνάνε οι μέρες;;; Τα κάνω ίδια ώρα κάθε μέρα. Κάνω κάτι λάθος;;;🤪 Η πιο έντονη γραμμή που είδα ήταν αυτή που ανέβασα... Στις οδηγίες γράφει ότι για να είναι θετικό πρέπει να είναι το ίδιο έντονες οι δύο γραμμές🤔 ΒΟΗΘΕΙΑΑΑ 😂

@lilbern @rodok @KATIA97 @Fofi! 

 

 

Καλησπέρα κορίτσι! Εγώ μέχρι τώρα έχω χρησιμοποιήσει μόνο ψηφιακά με φατσούλες κλπ., οπότε μόλις έβλεπα θετικό σταμάταγα. Δεν ξέρω γενικότερα αν λειτουργούν με αυτόν τον τρόπο, δηλαδή να αυξάνεται για κάποιες μέρες μετά το πρώτο θετικό ή βγάζει θετικό μόνο την ημέρα κορύφωσης της ορμόνης. Θα καταλάβαινα δηλαδή ίσως το πιο αχνό  την μέρα μετά το έντονο αλλά δύο φορές αυτό το πράγμα συνεχόμενα είναι όντως κάπως. Υπάρχουν βέβαια και οι περιπτώσεις διπλής ωορρηξίας αλλά νομίζω ότι υπάρχει μεγαλύτερη χρονική απόσταση τότε. Σε κάθε περίπτωση, εφόσον υπάρχει η δυνατότητα για συχνές επαφές, είναι η καλύτερη λύση ότι κι αν συμβαίνει με το συγκεκριμένο θέμα.

 

πρίν από 4 λεπτά , Marianne98 είπε:

Σεξακι γίνεται και ας ελπίσουμε στο καλύτερο!!!🤪 Χαχαχα αχ δεν μας αντέχω άλλο ειλικρινά, καμιά φορά λέω τι συζητάμε, αλλά τι να πούμε κ εμείς??🤔🥰🥲

Ευτυχώς ο σύζυγος αντέχει και το ζητάει 🤪

Εσύ πες μας τώρα, πως νιώθεις;;🥰

 

@KATIA97 απολαύστε τις τελευταίες μέρες!!🥰 

Ε τι να πούμε, αφού αυτό είναι το ζητούμενο😃 Αφού υπάρχουν διάθεση και αντοχές, όλα καλά!

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Marianne98 είπε:

Γεια σας κοριτσάκια!!!🥰

Εγώ νομίζω θα τα πετάξω τα τεστ ακόμα δεν τα ξεκίνησα μου έχουν ανεβάσει την πίεση😂 τουλάχιστον έχουμε επαφές οπότε δεν χάνω τις μέρες έτσι απλά ήθελα να ξέρω και πότε είναι η ρημαδα!!! Την μια μέρα είναι άχνη τελείως η γραμμή λέω δεν έχω συνεχίζουμε τεστ, την επόμενη πολύ πιο σκούρα λέω μάλλον κάτι πάει να γίνει, και μετά πάλι άχνη και μετά πάλι πιο σκούρα. Ε με κοροϊδεύουν? Ανεβαίνει και κατεβαίνει έτσι αυτή η ορμόνη;;; Με βάση τον κύκλο μου ωορρηξία θα πρέπει να κάνω τις επόμενες μέρες🤔 ζαλίστηκα 😂 

@rodok καταβαθος αυτό τον φόβο και την αγανάκτηση όλες τον νιώθουμε! Απλά μας κρατάει ότι κάποια στιγμή θα έρθει το πολυπόθητο 🥰 αυτό να σκέφτεσαι!! Να κάνεις ζουζουνιες με τον άνθρωπο σου και θα έρθει καλέ τι θα κάνει;;;🥰 Θα τον βρει τον δρόμο του την κατάλληλη στιγμή! 

@lilbernμη μου πεις ότι 31 θεώρησε μεγάλη γιατί θα με τρελααααανεις! Πιπινακι είσαι καλέ, άντε🥲🤔🥰 Βλέπω είχες φουλ επαφές, μακάρι να ετοιμάζεται κάτι καλό!!! Δεν νομίζω ότι ενοχλούν τα ποτάκια ίσα ίσα μπορεί να σας χαλάρωσαν. Εμείς πάντως με μπύρες το πιάσαμε περισυ😂🥲 Μήπως να τις ξανά ξεκινήσω και να αφήσω τα τεστ στην άκρη;;;😂😂🤔 Πότε δεν περιμένουμε??🥰

@Lila ki κορίτσι μου τι καλά νέα μας λες! Για αρχή δεν χρειάζεται να αγχώνεσαι τόσο!!! Ελπίζω να μάθεις σύντομα ή να έχεις μάθει ήδη ότι όλα είναι καλά! Περιμένω νέα σου με μεγάλη αγωνία!!! Πολλές προσευχουλες για εσένα και το σπορακι σου!!🥰

 

Κορίτσια έχω βάλει στο προφίλ δύο τεστ ωορρηξίας για να καταλάβετε τι εννοώ και αν κάποια ξέρει να με διαφωτίσει😂 

Αυτό που έχει έντονη γραμμή είναι χθεσινό ένα το άλλο που είναι σημερινό πιο άχνη..🤔 δεν θα έπρεπε να σκουραίνει η γραμμή όσο περνάνε οι μέρες;;; Τα κάνω ίδια ώρα κάθε μέρα. Κάνω κάτι λάθος;;;🤪 Η πιο έντονη γραμμή που είδα ήταν αυτή που ανέβασα... Στις οδηγίες γράφει ότι για να είναι θετικό πρέπει να είναι το ίδιο έντονες οι δύο γραμμές🤔 ΒΟΗΘΕΙΑΑΑ 😂

@lilbern @rodok @KATIA97 @Fofi! 

 

 

Εγω πηρα τα τεστ με την φατσουλα για αυτον τον λογο να σου πω την αληθεια...αλλα μπορεις τουλαχιστον για μια φορα να πας και στον γιατρο να σου κανει υπερηχο και να σε καθοδηγησει για την ωορρηξια..

Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πρίν, Lila ki είπε:

4.000 χοριακη έχω πάθει σοκ 

 αλλά θα πάω απόγευμα να δούμε σακο τι γίνεται με το σακο γιατί σήμερα δ έδωσε σημασία μόνη μ έκανα χοριακη έχω παύει σοκ

λευε να είναι εξωμητριο;; 

Έχω πάθει σοκ . Είμαι 32 ημέρα .. είχα απλο τσεκ απ στον γιατρό . Μ είπε απλά έχω πολύ παχύ ενδομήτριο δ φανταστικά με εγκυμοσύνη κ επειδή ποναγα δ έψαξε καλα για να δει εάν είναι ενδομήτριο γιατί δ είδε σάκο. Τιν πήρα του είπα την τιμή μ μ είπε μπράβο αλλά είδες μ λέει δ είδα σακη έλα τη Παρασκευή με ξανά πήρε μ λέει έλα σήμερα απόγευμα γιατί εάν είναι εξωμητριο πρέπει να το δούμε … 

κορίτσια λέτε να είναι εξωμητριο ;;;; Που βάζω φωτό να σας δείξω υι τιμές δίνει το εργαστήριο 

Κορίτσι μου τώρα το είδα αυτό καλεεεεε!!! Πόσο χάρηκα??? 😍 Αυτό κι αν ήταν έκπληξη 😍🍀

Τώρα λοιπόν έχουμε άγχος μέχρι την Παρασκευή??? 2 μέρες μείνανε, άντε. Ήρθε για να μείνει, θα δεις ❤️ 

17 ώρες πρίν, Marianne98 είπε:

Γεια σας κοριτσάκια!!!🥰

Εγώ νομίζω θα τα πετάξω τα τεστ ακόμα δεν τα ξεκίνησα μου έχουν ανεβάσει την πίεση😂 τουλάχιστον έχουμε επαφές οπότε δεν χάνω τις μέρες έτσι απλά ήθελα να ξέρω και πότε είναι η ρημαδα!!! Την μια μέρα είναι άχνη τελείως η γραμμή λέω δεν έχω συνεχίζουμε τεστ, την επόμενη πολύ πιο σκούρα λέω μάλλον κάτι πάει να γίνει, και μετά πάλι άχνη και μετά πάλι πιο σκούρα. Ε με κοροϊδεύουν? Ανεβαίνει και κατεβαίνει έτσι αυτή η ορμόνη;;; Με βάση τον κύκλο μου ωορρηξία θα πρέπει να κάνω τις επόμενες μέρες🤔 ζαλίστηκα 😂 

@rodok καταβαθος αυτό τον φόβο και την αγανάκτηση όλες τον νιώθουμε! Απλά μας κρατάει ότι κάποια στιγμή θα έρθει το πολυπόθητο 🥰 αυτό να σκέφτεσαι!! Να κάνεις ζουζουνιες με τον άνθρωπο σου και θα έρθει καλέ τι θα κάνει;;;🥰 Θα τον βρει τον δρόμο του την κατάλληλη στιγμή! 

@lilbernμη μου πεις ότι 31 θεώρησε μεγάλη γιατί θα με τρελααααανεις! Πιπινακι είσαι καλέ, άντε🥲🤔🥰 Βλέπω είχες φουλ επαφές, μακάρι να ετοιμάζεται κάτι καλό!!! Δεν νομίζω ότι ενοχλούν τα ποτάκια ίσα ίσα μπορεί να σας χαλάρωσαν. Εμείς πάντως με μπύρες το πιάσαμε περισυ😂🥲 Μήπως να τις ξανά ξεκινήσω και να αφήσω τα τεστ στην άκρη;;;😂😂🤔 Πότε δεν περιμένουμε??🥰

@Lila ki κορίτσι μου τι καλά νέα μας λες! Για αρχή δεν χρειάζεται να αγχώνεσαι τόσο!!! Ελπίζω να μάθεις σύντομα ή να έχεις μάθει ήδη ότι όλα είναι καλά! Περιμένω νέα σου με μεγάλη αγωνία!!! Πολλές προσευχουλες για εσένα και το σπορακι σου!!🥰

 

Κορίτσια έχω βάλει στο προφίλ δύο τεστ ωορρηξίας για να καταλάβετε τι εννοώ και αν κάποια ξέρει να με διαφωτίσει😂 

Αυτό που έχει έντονη γραμμή είναι χθεσινό ένα το άλλο που είναι σημερινό πιο άχνη..🤔 δεν θα έπρεπε να σκουραίνει η γραμμή όσο περνάνε οι μέρες;;; Τα κάνω ίδια ώρα κάθε μέρα. Κάνω κάτι λάθος;;;🤪 Η πιο έντονη γραμμή που είδα ήταν αυτή που ανέβασα... Στις οδηγίες γράφει ότι για να είναι θετικό πρέπει να είναι το ίδιο έντονες οι δύο γραμμές🤔 ΒΟΗΘΕΙΑΑΑ 😂

@lilbern @rodok @KATIA97 @Fofi! 

 

 

Καλώς το κορίτσι μου. Τα είδα τα τεστάκια σου και από ότι έχω δει από ένα ξένο σαιτ που βάζουν συνέχεια τεστ ωορρηξίας, δεν είναι ακόμα θετικά αυτά. Πρέπει να είναι σαν την γραμμή ελέγχου η δεύτερη γραμμή και ακόμα πιο σκούρα. Κάνεις 2 φορές την ημέρα? 12 το πρωί πχ και 8 το βράδυ?

Τόσο κράτησε ο ενθουσιασμός με τα τεστ ε? 😂 Ελπίζω να βείς γρήγορα το θετικό. Σε ποια μέρα του κύκλου είσαι? Λογικά 14-16 θα σου δείξει θετικό σύμφωνα με τον κύκλο σου.

Περίοδο (δεν) περιμένω 10 Σεπτεμβρίου (1 πάνω, 1 κάτω). Δεν την θέλω να έρθει όμως χαχαχα.

Μετά θα πρέπει να πετυχαίνουμε τις γόνιμες που πέφτουν ΣΚ μόνο γιατί γυρνάει ο μικρός οπότε θα "χωριστούμε" πάλι με τον δικό μου. Το καλό είναι ότι σιγά σιγά θα ψάξουμε σπίτι, αλλά δεν θα πάρει κι αυτό κάποιους μήνες? Πφφφφφ!!!


yixDp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, lilbern said:

Κορίτσι μου τώρα το είδα αυτό καλεεεεε!!! Πόσο χάρηκα??? 😍 Αυτό κι αν ήταν έκπληξη 😍🍀

Τώρα λοιπόν έχουμε άγχος μέχρι την Παρασκευή??? 2 μέρες μείνανε, άντε. Ήρθε για να μείνει, θα δεις ❤️ 

Καλώς το κορίτσι μου. Τα είδα τα τεστάκια σου και από ότι έχω δει από ένα ξένο σαιτ που βάζουν συνέχεια τεστ ωορρηξίας, δεν είναι ακόμα θετικά αυτά. Πρέπει να είναι σαν την γραμμή ελέγχου η δεύτερη γραμμή και ακόμα πιο σκούρα. Κάνεις 2 φορές την ημέρα? 12 το πρωί πχ και 8 το βράδυ?

Τόσο κράτησε ο ενθουσιασμός με τα τεστ ε? 😂 Ελπίζω να βείς γρήγορα το θετικό. Σε ποια μέρα του κύκλου είσαι? Λογικά 14-16 θα σου δείξει θετικό σύμφωνα με τον κύκλο σου.

Περίοδο (δεν) περιμένω 10 Σεπτεμβρίου (1 πάνω, 1 κάτω). Δεν την θέλω να έρθει όμως χαχαχα.

Μετά θα πρέπει να πετυχαίνουμε τις γόνιμες που πέφτουν ΣΚ μόνο γιατί γυρνάει ο μικρός οπότε θα "χωριστούμε" πάλι με τον δικό μου. Το καλό είναι ότι σιγά σιγά θα ψάξουμε σπίτι, αλλά δεν θα πάρει κι αυτό κάποιους μήνες? Πφφφφφ!!!

Έκπληξη δεν λες τίποτα !!!! Να την Παρασκευή θα πάμε γιατρό !! Καλή επιτυχία σε όλες μας κορίτσια μου !!! 

  • Λουλούδια 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@KATIA97 και  @Fofi! Την πίεση μου ανέβασαν, την επόμενη λέω να δοκιμάσω αυτά με την φατσούλα όπως μου λέτε🥰 🤔 

@lilbern ποιος ενθουσιασμός??? Τα νεύρα χτύπησαν ταβάνι μια έτσι μια γιουβέτσι 😂 άντε πια. Του λέω έλα πάμε και ότι γίνει😂 έκανα και σήμερα από περιέργεια!  Αυτό που με προβληματίζει είναι μήπως το κάθε μέρα εξασθενεί το σπέρμα..κάνω κανονικά 2 την μέρα αλλά μου φάνηκε περίεργο που και είναι αχνό μια σκούρο. Θα ψάξω σε ξένο σάιτ τώρα που το λες να πάρω και εικόνα😉 εμείς δεν περιμένουμε 16/09 και άντε να δούμε! Ελπίζω τα καλυτερα για όλες μας!!!🥰 Με το καλό να ξεκινήσετε να ψάχνετε σπίτι, να φτιάξετε την "φωλιά" σας καλέ κ εσείς🥰 

 

  • Μου αρέσει 2
  • Λουλούδια 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , Marianne98 είπε:

@KATIA97 και  @Fofi! Την πίεση μου ανέβασαν, την επόμενη λέω να δοκιμάσω αυτά με την φατσούλα όπως μου λέτε🥰 🤔 

@lilbern ποιος ενθουσιασμός??? Τα νεύρα χτύπησαν ταβάνι μια έτσι μια γιουβέτσι 😂 άντε πια. Του λέω έλα πάμε και ότι γίνει😂 έκανα και σήμερα από περιέργεια!  Αυτό που με προβληματίζει είναι μήπως το κάθε μέρα εξασθενεί το σπέρμα..κάνω κανονικά 2 την μέρα αλλά μου φάνηκε περίεργο που και είναι αχνό μια σκούρο. Θα ψάξω σε ξένο σάιτ τώρα που το λες να πάρω και εικόνα😉 εμείς δεν περιμένουμε 16/09 και άντε να δούμε! Ελπίζω τα καλυτερα για όλες μας!!!🥰 Με το καλό να ξεκινήσετε να ψάχνετε σπίτι, να φτιάξετε την "φωλιά" σας καλέ κ εσείς🥰 

 

Κοιτούσα πάλι σε ξένο site για τα τεστ ωορρηξίας και λέγανε ότι το τεστ ωορρηξίας πάντα έχει 2 γραμμές (δεν είναι δηλαδή σαν τα τεστ εγκυμοσύνης) και το πικ είναι όταν είναι πολύ σκούρο και ξεπερνάει την γραμμή εγκυρότητας. Οπότε πιστεύω θα το βρεις σιγά σιγά. Αχ γι αυτό δεν τα θέλω τα τεστ αυτά, γιατί μου φαίνονται πολύ αγχωτικά 😅 Επίσης υπάρχει μια εφαρμογή λένε που τα βάζεις και σου δείχνει αυτό πότε είναι η μέρα του πικ. 

Τελικά ισχύει άραγε αυτό για το σπέρμα? Το σκεφτόμουν κι εγώ που το κάναμε κάθε μέρα, ειδικά το Σάββατο έγινε 3 φορές 😅 Μήπως τελικά αυτό κάνουμε λάθος? χαχαχα 😅

Αχ ατελείωτες μου φαίνονται οι μέρες μέχρι την αναμενόμενη περίοδο.

  • Χαχα 2

yixDp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Marianne98 είπε:

@KATIA97 και  @Fofi! Την πίεση μου ανέβασαν, την επόμενη λέω να δοκιμάσω αυτά με την φατσούλα όπως μου λέτε🥰 🤔 

@lilbern ποιος ενθουσιασμός??? Τα νεύρα χτύπησαν ταβάνι μια έτσι μια γιουβέτσι 😂 άντε πια. Του λέω έλα πάμε και ότι γίνει😂 έκανα και σήμερα από περιέργεια!  Αυτό που με προβληματίζει είναι μήπως το κάθε μέρα εξασθενεί το σπέρμα..κάνω κανονικά 2 την μέρα αλλά μου φάνηκε περίεργο που και είναι αχνό μια σκούρο. Θα ψάξω σε ξένο σάιτ τώρα που το λες να πάρω και εικόνα😉 εμείς δεν περιμένουμε 16/09 και άντε να δούμε! Ελπίζω τα καλυτερα για όλες μας!!!🥰 Με το καλό να ξεκινήσετε να ψάχνετε σπίτι, να φτιάξετε την "φωλιά" σας καλέ κ εσείς🥰 

 

Καλησπέρα κορίτσι μου! Από κάποιες σχετικέ έρευνες που έχω διαβάσει κλπ., δεν νομίζω ότι ισχύει αυτό με την συχνότητα των επαφών και το σπέρμα. Γενικότερα ακούγονται διάφορα γύρω από το συγκεκριμένο θέμα αλλά στην πραγματικότητα λίγα από αυτά ισχύουν. Εντωμεταξύ, όταν αναφέρθηκες σε αυτό και μετά άλλαξες κάπως απότομα θέμα και πήγες στα τεστ, πριν διαβάσω παρακάτω, νόμισα ότι άλλο εννοούσες ότι κάνεις δύο φορές την ημέρα😅😅 και λέω έχει πάρει φωτιά η κατάσταση😅

2 ώρες πρίν, lilbern είπε:

Κοιτούσα πάλι σε ξένο site για τα τεστ ωορρηξίας και λέγανε ότι το τεστ ωορρηξίας πάντα έχει 2 γραμμές (δεν είναι δηλαδή σαν τα τεστ εγκυμοσύνης) και το πικ είναι όταν είναι πολύ σκούρο και ξεπερνάει την γραμμή εγκυρότητας. Οπότε πιστεύω θα το βρεις σιγά σιγά. Αχ γι αυτό δεν τα θέλω τα τεστ αυτά, γιατί μου φαίνονται πολύ αγχωτικά 😅 Επίσης υπάρχει μια εφαρμογή λένε που τα βάζεις και σου δείχνει αυτό πότε είναι η μέρα του πικ. 

Τελικά ισχύει άραγε αυτό για το σπέρμα? Το σκεφτόμουν κι εγώ που το κάναμε κάθε μέρα, ειδικά το Σάββατο έγινε 3 φορές 😅 Μήπως τελικά αυτό κάνουμε λάθος? χαχαχα 😅

Αχ ατελείωτες μου φαίνονται οι μέρες μέχρι την αναμενόμενη περίοδο.

Χαμούλης έγινε βλέπω, η ερωτική διάθεση στα ύψη!😅 Μακάρι να ήταν αποτελεσματικό και ως προς το ζητούμενο και να έχουμε ευχάριστα νέα!

  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, lilbern είπε:

Κορίτσι μου τώρα το είδα αυτό καλεεεεε!!! Πόσο χάρηκα??? 😍 Αυτό κι αν ήταν έκπληξη 😍🍀

Τώρα λοιπόν έχουμε άγχος μέχρι την Παρασκευή??? 2 μέρες μείνανε, άντε. Ήρθε για να μείνει, θα δεις ❤️ 

Καλώς το κορίτσι μου. Τα είδα τα τεστάκια σου και από ότι έχω δει από ένα ξένο σαιτ που βάζουν συνέχεια τεστ ωορρηξίας, δεν είναι ακόμα θετικά αυτά. Πρέπει να είναι σαν την γραμμή ελέγχου η δεύτερη γραμμή και ακόμα πιο σκούρα. Κάνεις 2 φορές την ημέρα? 12 το πρωί πχ και 8 το βράδυ?

Τόσο κράτησε ο ενθουσιασμός με τα τεστ ε? 😂 Ελπίζω να βείς γρήγορα το θετικό. Σε ποια μέρα του κύκλου είσαι? Λογικά 14-16 θα σου δείξει θετικό σύμφωνα με τον κύκλο σου.

Περίοδο (δεν) περιμένω 10 Σεπτεμβρίου (1 πάνω, 1 κάτω). Δεν την θέλω να έρθει όμως χαχαχα.

Μετά θα πρέπει να πετυχαίνουμε τις γόνιμες που πέφτουν ΣΚ μόνο γιατί γυρνάει ο μικρός οπότε θα "χωριστούμε" πάλι με τον δικό μου. Το καλό είναι ότι σιγά σιγά θα ψάξουμε σπίτι, αλλά δεν θα πάρει κι αυτό κάποιους μήνες? Πφφφφφ!!!

Ισχύει δεν θέλει πολλές φορές την μέρα . Χάνει Κ την κινητικότητα Κ την ποσότητα Κ τελικά δεν φτάνει εκεί που πρέπει . Το κάθε μέρα τις γόνιμες δεν πειράζει αλλά δεν θέλει κάθε μέρα τις υπόλοιπες . Κ όχι πολλές φορές την μέρα. Ακόμα Κ για εξέταση να πας σπερμοδιαγραμμα σου ζητάνε να πας με τρεις μέρες αποχή γι'αυτό το λόγο για να υπαρχει αρκετό υλικο ενεργό . 

 

πρίν από 23 λεπτά , KATIA97 είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου! Από κάποιες σχετικέ έρευνες που έχω διαβάσει κλπ., δεν νομίζω ότι ισχύει αυτό με την συχνότητα των επαφών και το σπέρμα. Γενικότερα ακούγονται διάφορα γύρω από το συγκεκριμένο θέμα αλλά στην πραγματικότητα λίγα από αυτά ισχύουν. Εντωμεταξύ, όταν αναφέρθηκες σε αυτό και μετά άλλαξες κάπως απότομα θέμα και πήγες στα τεστ, πριν διαβάσω παρακάτω, νόμισα ότι άλλο εννοούσες ότι κάνεις δύο φορές την ημέρα😅😅 και λέω έχει πάρει φωτιά η κατάσταση😅

Χαμούλης έγινε βλέπω, η ερωτική διάθεση στα ύψη!😅 Μακάρι να ήταν αποτελεσματικό και ως προς το ζητούμενο και να έχουμε ευχάριστα νέα!

 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μ χθες είχα καφέ μ έδωσε ο γιατρειά να πάρω προγεστερονη …. Σήμερα θα πάω εκτακτως να με δει το μεσημέρι …. Δ έχω κανενα σύμπτωμα δυστυχώς … ούτε πριν είχα βέβαια μόνο λίγο στήθος αλλά σήμερα τίποτα … ανησυχώ πολύ ….. γιατί είμαι κρίμα προσπαθώ τόσα χρόνια …

  • Καλή τύχη! 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 ώρες πρίν, Lila ki είπε:

Κορίτσια μ χθες είχα καφέ μ έδωσε ο γιατρειά να πάρω προγεστερονη …. Σήμερα θα πάω εκτακτως να με δει το μεσημέρι …. Δ έχω κανενα σύμπτωμα δυστυχώς … ούτε πριν είχα βέβαια μόνο λίγο στήθος αλλά σήμερα τίποτα … ανησυχώ πολύ ….. γιατί είμαι κρίμα προσπαθώ τόσα χρόνια …

Κορίτσι μου γλυκό ψυχραιμία. Το καφέ σημαίνει ότι είναι υπολείμματα από παλιό αίμα. Πολλές κοπέλες είχαν καφε, ακόμα και αίμα στην αρχή της εγκυμοσύνης τους και προχώρησε μια χαρά. Δεν ακυρώνω το άγχος που νιώθεις, απλά μην απελπίζεσαι. Είναι ακόμα νωρίς για συμπτώματα όπως ναυτία κλπ. Όλα καλά θα είναι. Εμείς εδώ είμαστε και ανυπομονούμε να μάθουμε τα νέα ❤️ 

  • Ευχαριστώ 1

yixDp2.png

Link to comment
Share on other sites

@lilbern σήμερα το τεστ που έκανα έως και δεν φαινόταν η γραμμή😂 τα κάνω από περιέργεια από εδώ και πέρα και απλά θα ζουζουνιζω. Α δεν θα με σκάσουν αυτά😂 3 φορές ??? Μπράβο παιδιά μου, όχι μπράβο, εγώ σας το δίνω χαχαχαχα 😉😂 μακάρι να αποζημιωθει η προσπάθεια !!!!🤭 Εμάς πάντως ο γυναικολόγος μας είχε πει "άμα μπορειτε κάντε και 50 φορές την μέρα" 🤔 κ επειδή έχω διαβάσει κ εγώ διαφορά για αυτό ρωτάω 🤔 θα τον ξανά ρωτήσω μάλλον🤭

@linaa σημαντική πληροφορία θα πω εγώ που δεν το γνώριζα!🤔 Μας προβληματίζεις τώρα! 🤔 σε ευχαριστούμε 🤞♥️

@KATIA97 καλέ είπαμε μη τον ξεκανω τον άνθρωπο😂😂 Εσύ σε τι κατάσταση είσαι είπαμε;;;;🤔🤭

@linaa @Lila ki κορίτσι μου μη αγχώνεσαι. Πιθανότατα να μην είναι κατι ασχημο! Περιμένουμε νέα σου!!♥️♥️ Υπομονή.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου καλημέρα. Χαίρομαι που διαβάζω τα νέα σας και περνάτε καλά!

@lilbern μια κοπέλα που διάβαζα στο φόρουμ έμεινε έγκυος σε φάση που έκαναν 2-3 φορές την ημέρα. Οι γενικότερες οδηγίες όμως οου δίνουν οι γιατροί είναι αυτά που λέει και η @linaa

@Marianne98 πέτα τα 😆 ... Αφού έχεις κάθε μέρα επαφή ή μια παρά μια δεν τα χρειάζεσαι!

@Lila ki πολλές κοπέλες στην αρχή της εγκυμοσύνης τους είχαν κάποια καφέ σημάδια. Ως επι των πλείστων όμως δεν ήταν κάτι ανησυχητικό! Και όσο για τα συμπτώματα αυτά πάνε κι έρχονται ούτως ή άλλως!!

@rodok καταλαβαίνω την απογοήτευση σου και τον φόβο να μην περάσεις τα ίδια, όμως κοιτάμε μπροστά με αισιοδοξία. Θυμάσαι τι λέμε πάντα. Η θετική σκέψη και η ηρεμία ειναι πολύ σημαντικά σε αυτή τη διαδικασία

Κορίτσια μου συγνώμη αν ξέχασα κάποια. Είχα μέρες να μπω και τα διάβασα όλα μαζεμένα

❤️❤️❤️❤️

 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!!🥰

@Alice20 προς τα εκεί οδεύουν χαχαχαχα... Εσύ δν  μας είπες τα νέα σου;;;♥️ Άντε καλέ περιμενουμε να τα μάθουμε όλα αναλυτικά!!! 

@Lila ki κορίτσι μου πως είσαι;;♥️

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλό μήνα 😍

@Marianne98 μου, σε ποια μέρα του κύκλου είσαι? Λες να έγινε η ωορρηξία και να αρχίζεις να μετράς αντίστροφα τώρα? Πάντως από ότι κατάλαβα κι εσείς του δώσατε και κατάλαβε 😂 Εύχομαι 2 γραμμές για όλες χαχα. Αν και σας ξαναλέω, νομίζω τα ποτά παίζουν ρόλο. Το καλό είναι ότι ο σύντροφος μου δεν πίνει πολύ γιατί δεν του αρέσει πολύ το ποτό. Σε αντίθεση με εμένα την ρουφήχτρα 😂

@Alice20 μου καλώς μας ήρθες πάλι. Σχολίασες για όλες τις κοπέλες εκτός από τον εαυτό σου. Σε τι φάση είσαι? 

@Lila ki μουυυυ, γιατί δεν μας έγραψες νέα???? Περιμένουμε πως και πως τα νέα από τον γιατρό🙏

  • Ευχαριστώ 1
  • Χαχα 1

yixDp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...