Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • On 5/9/2024 at 11:17 ΜΜ, Butterfly 92 είπε:

      Καλησπέρα κοριτσι μου.. εγώ έχω αντίσταση στην ινσουλίνη και πολυκυστικες.  Ο ενδοκρινολογος με βοήθησε πάρα πολύ κ έπιασα φυσιολογικά την μπέμπα.  Συνήθως σε τέτοιες περιπτώσεις βοηθάνε πολύ τα glucophage. Αλλά κάθε περίπτωση είναι διαφορετική. Πιστεύω πως ο ενδοκρινολογος είναι από τους σημαντικοτερους βοηθούς σε εμάς.  Θα σε βοηθήσει πολύ.

      Σε ευχαριστώ για την απάντηση. Σου έδωσε κάποια διατροφη; Σου σύστησε να περιορίσεις κατι; Εχω ραντεβού σε 2 εβδομάδες με ενδοκρινολογο. Ελπίζω να με βοηθήσει. 

Εγκυμοσύνη η όχι ;


Eg93

Recommended Posts

πρίν από 5 λεπτά , lilbern είπε:

Την βλέπω ξεκάθαρα την γραμμουλα καλε 😍

Εμφανίστηκε μέσα στο χρονικό περιθώριο ;;;;;

Πωπω χάρηκα πολύ σαν να είναι δικό μου. 
Αν έμεινες έγκυος την 8η μέρα με 30αρη κύκλο τοτε είναι όντως θαύμα ♥️

Κανε και ένα τεστακι αύριο το πρωί να δούμε αν θα γίνει πιο σκούρα η γραμμουλα !!

θα κάνω επειδή την εχω πατήσει πάλι! ήταν κατασκευαστικό του τεστ και έβλεπα σκιά από το πλαστικό ! άστο … τι ν σ λέω !! ναι 3 λεπτά 

  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

14 ώρες πρίν, Angot είπε:

θα κάνω επειδή την εχω πατήσει πάλι! ήταν κατασκευαστικό του τεστ και έβλεπα σκιά από το πλαστικό ! άστο … τι ν σ λέω !! ναι 3 λεπτά 

@Angot όταν ανεβάσεις τη φωτό βάλε τη πιο αριστερά γιατί πέφτει πάνω στο όνομα. Εγώ προσωπικά δεν βλέπω όλο το παράθυρο. Fingers crossed 🤞


tvXOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , lilbern είπε:

Καλημέρα καλημέρα.

@Angot έχουμε κάποιο νεότερο? Έκανες άλλο τεστ?

Τα υπόλοιπα κορίτσια μου που είστε??

@Marianne98 @rodok @KATIA97 @Alice20 @Eg93 @Fofi!

μάλλον κατασκευαστικό , εκανα άλλης εταιρείας αρνητικο 

  • Δύναμη! 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , Angot είπε:

μάλλον κατασκευαστικό , εκανα άλλης εταιρείας αρνητικο 

Εντάξει κορίτσι μου δεν πειράζει. Ούτως ή άλλως η επαφή που είχατε με τον κύκλο που έχεις, ήταν πολύ νωρίς. Δεν πρέπει να ήταν καν σε γόνιμες μέρες. Μην στενοχωριέσαι. Κάποια στιγμή θα κρατάς το μωράκι σου αγκαλιά ❤️

  • Ευχή 1

yixDp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 19 λεπτά , lilbern είπε:

Εντάξει κορίτσι μου δεν πειράζει. Ούτως ή άλλως η επαφή που είχατε με τον κύκλο που έχεις, ήταν πολύ νωρίς. Δεν πρέπει να ήταν καν σε γόνιμες μέρες. Μην στενοχωριέσαι. Κάποια στιγμή θα κρατάς το μωράκι σου αγκαλιά ❤️

οχι δεν πειράζει εξαλλου ήμουν επιφυλακτική  λόγω της ημέρας  και του τεστ !  

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

4.000 χοριακη έχω πάθει σοκ 

 αλλά θα πάω απόγευμα να δούμε σακο τι γίνεται με το σακο γιατί σήμερα δ έδωσε σημασία μόνη μ έκανα χοριακη έχω παύει σοκ

λευε να είναι εξωμητριο;; 

Έχω πάθει σοκ . Είμαι 32 ημέρα .. είχα απλο τσεκ απ στον γιατρό . Μ είπε απλά έχω πολύ παχύ ενδομήτριο δ φανταστικά με εγκυμοσύνη κ επειδή ποναγα δ έψαξε καλα για να δει εάν είναι ενδομήτριο γιατί δ είδε σάκο. Τιν πήρα του είπα την τιμή μ μ είπε μπράβο αλλά είδες μ λέει δ είδα σακη έλα τη Παρασκευή με ξανά πήρε μ λέει έλα σήμερα απόγευμα γιατί εάν είναι εξωμητριο πρέπει να το δούμε … 

κορίτσια λέτε να είναι εξωμητριο ;;;; Που βάζω φωτό να σας δείξω υι τιμές δίνει το εργαστήριο 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 58 λεπτά , Lila ki είπε:

4.000 χοριακη έχω πάθει σοκ 

 αλλά θα πάω απόγευμα να δούμε σακο τι γίνεται με το σακο γιατί σήμερα δ έδωσε σημασία μόνη μ έκανα χοριακη έχω παύει σοκ

λευε να είναι εξωμητριο;; 

Έχω πάθει σοκ . Είμαι 32 ημέρα .. είχα απλο τσεκ απ στον γιατρό . Μ είπε απλά έχω πολύ παχύ ενδομήτριο δ φανταστικά με εγκυμοσύνη κ επειδή ποναγα δ έψαξε καλα για να δει εάν είναι ενδομήτριο γιατί δ είδε σάκο. Τιν πήρα του είπα την τιμή μ μ είπε μπράβο αλλά είδες μ λέει δ είδα σακη έλα τη Παρασκευή με ξανά πήρε μ λέει έλα σήμερα απόγευμα γιατί εάν είναι εξωμητριο πρέπει να το δούμε … 

κορίτσια λέτε να είναι εξωμητριο ;;;; Που βάζω φωτό να σας δείξω υι τιμές δίνει το εργαστήριο 

Μπραβο...ολα καλα θα πανε...αυτο να εχεις στο μυαλο σου και ασε τις αρνητικες σκεψεις...αντε να ξεκιναμε σιγα σιγα....

3 ώρες πρίν, lilbern είπε:

Καλημέρα καλημέρα.

@Angot έχουμε κάποιο νεότερο? Έκανες άλλο τεστ?

Τα υπόλοιπα κορίτσια μου που είστε??

@Marianne98 @rodok @KATIA97 @Alice20 @Eg93 @Fofi!

@lilbern καλημερα....δουλεια μετα απο διακοπες και 10 πλυντηρια σιδερο που με περιμενουν...ουφφφφ..που μυαλο για επαφες???εσυ??

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Fofi! είπε:

Μπραβο...ολα καλα θα πανε...αυτο να εχεις στο μυαλο σου και ασε τις αρνητικες σκεψεις...αντε να ξεκιναμε σιγα σιγα....

@lilbern καλημερα....δουλεια μετα απο διακοπες και 10 πλυντηρια σιδερο που με περιμενουν...ουφφφφ..που μυαλο για επαφες???εσυ??

Εμείς είχαμε φουλ επαφές σε όλες τις γόνιμες (από την προηγούμενη Τρίτη μέχρι χτες). Αλλά όπως έγραψα πιο πάνω, κάθε βράδυ πίναμε 1-2 ποτά (καμιά φορα και 3-4 χαχαχαχα), οπότε δεν έχω πολλές ελπίδες. Τουλάχιστον περάσαμε ωραία όμως 😂 

Άσε κι εμείς γυρίσαμε, βάλαμε πλυντήρια, μαγείρεμα κλπ και σήμερα έχω να κάνω το σπίτι πφφ χαχαχα!!

  • Δύναμη! 1

yixDp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Fofi! said:

Μπραβο...ολα καλα θα πανε...αυτο να εχεις στο μυαλο σου και ασε τις αρνητικες σκεψεις...αντε να ξεκιναμε σιγα σιγα....

@lilbern καλημερα....δουλεια μετα απο διακοπες και 10 πλυντηρια σιδερο που με περιμενουν...ουφφφφ..που μυαλο για επαφες???εσυ??

Μακάρι 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σας κοριτσάκια!!!🥰

Εγώ νομίζω θα τα πετάξω τα τεστ ακόμα δεν τα ξεκίνησα μου έχουν ανεβάσει την πίεση😂 τουλάχιστον έχουμε επαφές οπότε δεν χάνω τις μέρες έτσι απλά ήθελα να ξέρω και πότε είναι η ρημαδα!!! Την μια μέρα είναι άχνη τελείως η γραμμή λέω δεν έχω συνεχίζουμε τεστ, την επόμενη πολύ πιο σκούρα λέω μάλλον κάτι πάει να γίνει, και μετά πάλι άχνη και μετά πάλι πιο σκούρα. Ε με κοροϊδεύουν? Ανεβαίνει και κατεβαίνει έτσι αυτή η ορμόνη;;; Με βάση τον κύκλο μου ωορρηξία θα πρέπει να κάνω τις επόμενες μέρες🤔 ζαλίστηκα 😂 

@rodok καταβαθος αυτό τον φόβο και την αγανάκτηση όλες τον νιώθουμε! Απλά μας κρατάει ότι κάποια στιγμή θα έρθει το πολυπόθητο 🥰 αυτό να σκέφτεσαι!! Να κάνεις ζουζουνιες με τον άνθρωπο σου και θα έρθει καλέ τι θα κάνει;;;🥰 Θα τον βρει τον δρόμο του την κατάλληλη στιγμή! 

@lilbernμη μου πεις ότι 31 θεώρησε μεγάλη γιατί θα με τρελααααανεις! Πιπινακι είσαι καλέ, άντε🥲🤔🥰 Βλέπω είχες φουλ επαφές, μακάρι να ετοιμάζεται κάτι καλό!!! Δεν νομίζω ότι ενοχλούν τα ποτάκια ίσα ίσα μπορεί να σας χαλάρωσαν. Εμείς πάντως με μπύρες το πιάσαμε περισυ😂🥲 Μήπως να τις ξανά ξεκινήσω και να αφήσω τα τεστ στην άκρη;;;😂😂🤔 Πότε δεν περιμένουμε??🥰

@Lila ki κορίτσι μου τι καλά νέα μας λες! Για αρχή δεν χρειάζεται να αγχώνεσαι τόσο!!! Ελπίζω να μάθεις σύντομα ή να έχεις μάθει ήδη ότι όλα είναι καλά! Περιμένω νέα σου με μεγάλη αγωνία!!! Πολλές προσευχουλες για εσένα και το σπορακι σου!!🥰

 

Κορίτσια έχω βάλει στο προφίλ δύο τεστ ωορρηξίας για να καταλάβετε τι εννοώ και αν κάποια ξέρει να με διαφωτίσει😂 

Αυτό που έχει έντονη γραμμή είναι χθεσινό ένα το άλλο που είναι σημερινό πιο άχνη..🤔 δεν θα έπρεπε να σκουραίνει η γραμμή όσο περνάνε οι μέρες;;; Τα κάνω ίδια ώρα κάθε μέρα. Κάνω κάτι λάθος;;;🤪 Η πιο έντονη γραμμή που είδα ήταν αυτή που ανέβασα... Στις οδηγίες γράφει ότι για να είναι θετικό πρέπει να είναι το ίδιο έντονες οι δύο γραμμές🤔 ΒΟΗΘΕΙΑΑΑ 😂

@lilbern @rodok @KATIA97 @Fofi! 

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Marianne98 said:

Γεια σας κοριτσάκια!!!🥰

Εγώ νομίζω θα τα πετάξω τα τεστ ακόμα δεν τα ξεκίνησα μου έχουν ανεβάσει την πίεση😂 τουλάχιστον έχουμε επαφές οπότε δεν χάνω τις μέρες έτσι απλά ήθελα να ξέρω και πότε είναι η ρημαδα!!! Την μια μέρα είναι άχνη τελείως η γραμμή λέω δεν έχω συνεχίζουμε τεστ, την επόμενη πολύ πιο σκούρα λέω μάλλον κάτι πάει να γίνει, και μετά πάλι άχνη και μετά πάλι πιο σκούρα. Ε με κοροϊδεύουν? Ανεβαίνει και κατεβαίνει έτσι αυτή η ορμόνη;;; Με βάση τον κύκλο μου ωορρηξία θα πρέπει να κάνω τις επόμενες μέρες🤔 ζαλίστηκα 😂 

@rodok καταβαθος αυτό τον φόβο και την αγανάκτηση όλες τον νιώθουμε! Απλά μας κρατάει ότι κάποια στιγμή θα έρθει το πολυπόθητο 🥰 αυτό να σκέφτεσαι!! Να κάνεις ζουζουνιες με τον άνθρωπο σου και θα έρθει καλέ τι θα κάνει;;;🥰 Θα τον βρει τον δρόμο του την κατάλληλη στιγμή! 

@lilbernμη μου πεις ότι 31 θεώρησε μεγάλη γιατί θα με τρελααααανεις! Πιπινακι είσαι καλέ, άντε🥲🤔🥰 Βλέπω είχες φουλ επαφές, μακάρι να ετοιμάζεται κάτι καλό!!! Δεν νομίζω ότι ενοχλούν τα ποτάκια ίσα ίσα μπορεί να σας χαλάρωσαν. Εμείς πάντως με μπύρες το πιάσαμε περισυ😂🥲 Μήπως να τις ξανά ξεκινήσω και να αφήσω τα τεστ στην άκρη;;;😂😂🤔 Πότε δεν περιμένουμε??🥰

@Lila ki κορίτσι μου τι καλά νέα μας λες! Για αρχή δεν χρειάζεται να αγχώνεσαι τόσο!!! Ελπίζω να μάθεις σύντομα ή να έχεις μάθει ήδη ότι όλα είναι καλά! Περιμένω νέα σου με μεγάλη αγωνία!!! Πολλές προσευχουλες για εσένα και το σπορακι σου!!🥰

 

Κορίτσια έχω βάλει στο προφίλ δύο τεστ ωορρηξίας για να καταλάβετε τι εννοώ και αν κάποια ξέρει να με διαφωτίσει😂 

Αυτό που έχει έντονη γραμμή είναι χθεσινό ένα το άλλο που είναι σημερινό πιο άχνη..🤔 δεν θα έπρεπε να σκουραίνει η γραμμή όσο περνάνε οι μέρες;;; Τα κάνω ίδια ώρα κάθε μέρα. Κάνω κάτι λάθος;;;🤪 Η πιο έντονη γραμμή που είδα ήταν αυτή που ανέβασα... Στις οδηγίες γράφει ότι για να είναι θετικό πρέπει να είναι το ίδιο έντονες οι δύο γραμμές🤔 ΒΟΗΘΕΙΑΑΑ 😂

@lilbern @rodok @KATIA97 @Fofi! 

 

 

Είδαμε σακο! Με Αρκετή  προσπάθεια . Θα πάω πάλι την Παρασκευή το πρωί . Κορίτσια δ μπορώ να το πιστέψω .. μέχρι την Παρασκευή δεν μπορώ να χαρώ τόσο . Είμαι παγωμένη ! Αμήν για όλες μας κορίτσια μου ! Η Παναγία μαζί μας ! Εύχομαι μόνο θετικά τεστ . 

Just now, Lila ki said:

Είδαμε σακο! Με Αρκετή  προσπάθεια . Θα πάω πάλι την Παρασκευή το πρωί . Κορίτσια δ μπορώ να το πιστέψω .. μέχρι την Παρασκευή δεν μπορώ να χαρώ τόσο . Είμαι παγωμένη ! Αμήν για όλες μας κορίτσια μου ! Η Παναγία μαζί μας ! Εύχομαι μόνο θετικά τεστ . 

Άμα δεις θυμάσαι σας έλεγα για τα θετικά τεστ ωορρηξίας τα ποια δ βγήκαν ποτέ τόσο θετικά από 7η έως 10η ημέρα … τι να πω Η Παναγία να μας φυλάει 

  • Ευχή 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Lila ki είπε:

Είδαμε σακο! Με Αρκετή  προσπάθεια . Θα πάω πάλι την Παρασκευή το πρωί . Κορίτσια δ μπορώ να το πιστέψω .. μέχρι την Παρασκευή δεν μπορώ να χαρώ τόσο . Είμαι παγωμένη ! Αμήν για όλες μας κορίτσια μου ! Η Παναγία μαζί μας ! Εύχομαι μόνο θετικά τεστ . 

Άμα δεις θυμάσαι σας έλεγα για τα θετικά τεστ ωορρηξίας τα ποια δ βγήκαν ποτέ τόσο θετικά από 7η έως 10η ημέρα … τι να πω Η Παναγία να μας φυλάει 

Είδες που αγχώνεσαι;;;; Συγχαρητήρια!!!!🥰🥰🥰 Περιμένουμε εξελίξεις και νέα!!! Μπράβο βρε κορίτσι μου έλα να πάρουν και οι άλλες σειρά!!!!!🥰

Όσο για τα τεστ. Είδες αυτά που ανέβασα? Δηλαδή τι φάση? Σου λέω απλά με νευριάζουν 😂 θα κάνω παστίτσιο χωρίς αυτά έλεος 🤔😂

  • Ευχαριστώ 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Marianne98 said:

Είδες που αγχώνεσαι;;;; Συγχαρητήρια!!!!🥰🥰🥰 Περιμένουμε εξελίξεις και νέα!!! Μπράβο βρε κορίτσι μου έλα να πάρουν και οι άλλες σειρά!!!!!🥰

Όσο για τα τεστ. Είδες αυτά που ανέβασα? Δηλαδή τι φάση? Σου λέω απλά με νευριάζουν 😂 θα κάνω παστίτσιο χωρίς αυτά έλεος 🤔😂

Έτσι έβγαιναν κ εμένα …. Κάνε σεξ… όσο φυσικά αντέχεις ….γιατί κ εγώ πολλές φορές ήμουν πραγματικά τόσο κουρασμένη … εμένα ήταν έτσι τα τεστ και την επόμενη μέρα έγινε πιο έντονο αλλά ποτέ όμως το ίδιο !

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, lilbern είπε:

Καλημέρα καλημέρα.

@Angot έχουμε κάποιο νεότερο? Έκανες άλλο τεστ?

Τα υπόλοιπα κορίτσια μου που είστε??

@Marianne98 @rodok @KATIA97 @Alice20 @Eg93 @Fofi!

Εδώ κορίτσι μου, ετοιμαζόμαστε σιγά σιγά να επιστρέψουμε στη βάση μας από Παρασκευή. Περνάνε γρήγορα οι μέρες! Κατά τα λοιπά, λογικά 8-9 του επόμενου μήνα είναι οι αναμενόμενες ημερομηνίες για να δούμε τι έχει γίνει.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...