Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 9 ώρες πρίν, angie5 είπε:

      Σ' ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου θα ακούσω τις συμβουλές σου. Δεν είχα ιδέα για τα φάρμακα ότι αναστέλλουν την περίοδο και έλεγα τώρα θα μου έρθει...Μακάρι να είναι για καλό τότε ας πρηστεί κι άλλο!...😊

      Πραγματικά σ' ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου!😘

      Χαχαχα...Έτσι είναι όπως τα λες για το άγχος!...Σ ευχαριστώ κορίτσι μου μακάρι να είναι καλό σημάδι!😘

      Αχ κορίτσι μου σ' ευχαριστώ τόσο πολύ για τα ενθαρρυντικά σου λόγια. Θα προσπαθήσω να ακολουθήσω τις συμβουλές σου και θα βγάλω από το μυαλό μου το τεστ. Κι εγώ το σκεφτόμουν αυτο  σήμερα... να μην κάνω κανένα μέχρι την χοριακή (ελπίζω να μην ξαναμπώ στον πειρασμό...🤣)

      Eσύ έμεινες τώρα πρόσφατα εγκυούλα ή παλαιότερα?

      Σε ευχαριστω πολύ για τον κόπο που έκανες να μου γράψεις αυτό το μήνυμα και για τα όμορφα σου λόγια!😘

      Κορίτσια σας ευχαριστώ πολύ και τις τρεις ειλικρινά!...Με βοηθάτε πολύ!..❤️

       

      Κανένας κόπος, γι'αυτό υπάρχει αυτή η ομάδα. Μοιραζόμαστε εμπειρίες και αγωνίες και μακάρι να βοηθηθείς έστω και λίγο σε αυτό το ταξίδι της αναμονής 🥲 Εγώ έκανα εμβρυομεταφορά τον Απρίλιο και τώρα διανύω την 24η βδομάδα. Ελπίζω να πάνε όλα καλά μέχρι το τέλος! Πάντως από συμπτώματα δεν είχα απολύτως τίποτα όσο περίμενα για τη χοριακή. Ούτε πρησμένο στήθος, ούτε λίγο. Και αναρωτιόμουν πώς είναι δυνατόν να μη νιώθω το παραμικρό ούτε από τα φάρμακα. Κάθε οργανισμός είναι τόσο διαφορετικός. Προσπάθησε να πείσεις τον εαυτό σου ότι σε αυτή τη φάση κανένα σύμπτωμα δεν είναι αξιόπιστο, ούτε το αρνητικό τεστ. Και στο μεταξύ οι μέρες θα περνάνε.

Εγκυμοσύνη η όχι ;


Eg93

Recommended Posts

πρίν από 4 λεπτά , Marianne98 είπε:

Γιατί δεν κάνεις ένα τεστ καλέ να σου φύγει η αγωνία μέχρι την Δευτέρα;; Και εγκυμοσύνη να μην είναι μήνα αγχώνεσαι μπορεί. Εξαιτίας του καλοκαιριού μπορεί να σου κάνει παιχνίδια. Περιμένουμε νέα!

@KATIA97 βρε δεν για συζητάμε αν δεν κάνεις ζουζουνιες στις διακοπές τότε πότε;;; 😂 βουυυυυρ!!!

@lilbern πίνε πίνε δεν ξέρεις τι γίνεται!!! Να μην αγχώνεσαι, ,ζουζουνισε με το αγοράκι σου και περάστε υπέροχα!! Πιες και ένα σφηνάκι για εμάς🤗

@Fofi! @Lila ki εσείς κορίτσια σε τι φάση είστε??

Εγώ δοκίμασα να κάνω ένα τεστ ωορρηξίας χθες το απόγευμα αλλά η γραμμή ήταν πιο άχνη. Άρα αρνητικό. Ο μόνος λόγος που έκανα τόσο νωρίς είναι γιατί δεν έχω ιδέα τι παίζει με την ωορρηξία μου και γενικά αυτος ο μήνας είναι αναγνωριστικος!🤔  Θα τον εκμεταλλεύομαι τον σύζυγό όσο πιο πολύ μπορώ χαχαχα και ότι γίνει

Εμενα @Marianne98 πριν λιγες μερες τελειωσε η περιοδος και τελη αυγουστου ξεκινανε οι γονιμες...θελω να παραγγειλω και τεστακια να δω τι γινεται με την ωορρηξια μου..εμενα τα τεστ μου δειχνουν μονο μια μερα χαμογελακι...1 2 φορες μου εχουν δειξει 2 συνεχομενες μερες χαμογελο...και διαβαζω οτι μετα το χαμογελακι δυσκολα μενεις εγκυος...ομως δεν μπορω να καταλαβω οτι απο την ημερα που σου δειχνει θετικο τεστ την επομενη ειναι η ωορρηξια σου...αρα πως γινεται να μην πιασεις την επομενη?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 56 λεπτά , Fofi! είπε:

Εμενα @Marianne98 πριν λιγες μερες τελειωσε η περιοδος και τελη αυγουστου ξεκινανε οι γονιμες...θελω να παραγγειλω και τεστακια να δω τι γινεται με την ωορρηξια μου..εμενα τα τεστ μου δειχνουν μονο μια μερα χαμογελακι...1 2 φορες μου εχουν δειξει 2 συνεχομενες μερες χαμογελο...και διαβαζω οτι μετα το χαμογελακι δυσκολα μενεις εγκυος...ομως δεν μπορω να καταλαβω οτι απο την ημερα που σου δειχνει θετικο τεστ την επομενη ειναι η ωορρηξια σου...αρα πως γινεται να μην πιασεις την επομενη?

Αχ βρε κορίτσι για τεστ ωορρηξίας θα σε γελάσω. Τώρα τα μαθαίνω και εγώ αλλά από ότι διάβασα στις οδηγίες λέει ότι όταν θα δω και τις δύο γραμμές το ίδιο έντονες μετά από 24-36 ώρες γίνεται η ωορρηξία 🤔 άρα θεωρώ ότι το ίδιο γίνεται σε όλα τα τεστ🥴 ίσως κάποια κοπέλα που να τα έχει χρησιμοποιήσει ξέρει να σου πει, υπομονή θα το βρεις!🥰

πρίν από 13 λεπτά , Katerina P. είπε:

Κορίτσια αν κάνω τώρα τεστ θα δείξει; 21/8 μου ήρθε η ψευδοπεριοδος και κράτησε με το ζόρι 3 μέρες..  λέτε να δείξει η τζάμπα θα το κανω;

Ναι πιστεύω θα δείξει, εγώ θα έκανα πάντως🤗 καλή επιτυχία🥰

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Fofi! είπε:

Εμενα @Marianne98 πριν λιγες μερες τελειωσε η περιοδος και τελη αυγουστου ξεκινανε οι γονιμες...θελω να παραγγειλω και τεστακια να δω τι γινεται με την ωορρηξια μου..εμενα τα τεστ μου δειχνουν μονο μια μερα χαμογελακι...1 2 φορες μου εχουν δειξει 2 συνεχομενες μερες χαμογελο...και διαβαζω οτι μετα το χαμογελακι δυσκολα μενεις εγκυος...ομως δεν μπορω να καταλαβω οτι απο την ημερα που σου δειχνει θετικο τεστ την επομενη ειναι η ωορρηξια σου...αρα πως γινεται να μην πιασεις την επομενη?

 

πρίν από 55 λεπτά , Marianne98 είπε:

Αχ βρε κορίτσι για τεστ ωορρηξίας θα σε γελάσω. Τώρα τα μαθαίνω και εγώ αλλά από ότι διάβασα στις οδηγίες λέει ότι όταν θα δω και τις δύο γραμμές το ίδιο έντονες μετά από 24-36 ώρες γίνεται η ωορρηξία 🤔 άρα θεωρώ ότι το ίδιο γίνεται σε όλα τα τεστ🥴 ίσως κάποια κοπέλα που να τα έχει χρησιμοποιήσει ξέρει να σου πει, υπομονή θα το βρεις!🥰

Ναι πιστεύω θα δείξει, εγώ θα έκανα πάντως🤗 καλή επιτυχία🥰

Όταν δείξει θετικό το τεστ η ωορρηξία θα γίνει η την ίδια μέρα η την επόμενη η την μεθεπόμενη. Φυσικά επαφές πρέπει να υπάρχουν Κ πριν το θετικό τεστ τουλάχιστον μέρα παρά μέρα γιατι το σπέρμα πρέπει να ανανεώνετε Κ να υπάρχει ήδη ποσότητα μέσα στις σάλπιγγες . Το καλό είναι ότι με. τα τεστ μετά το θετικό έχεις επαφές για 3-4 μέρες συνεχόμενα Κ μετά ξεκουράζεστε . 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Marianne98 είπε:

Γιατί δεν κάνεις ένα τεστ καλέ να σου φύγει η αγωνία μέχρι την Δευτέρα;; Και εγκυμοσύνη να μην είναι μήνα αγχώνεσαι μπορεί. Εξαιτίας του καλοκαιριού μπορεί να σου κάνει παιχνίδια. Περιμένουμε νέα!

@KATIA97 βρε δεν για συζητάμε αν δεν κάνεις ζουζουνιες στις διακοπές τότε πότε;;; 😂 βουυυυυρ!!!

@lilbern πίνε πίνε δεν ξέρεις τι γίνεται!!! Να μην αγχώνεσαι, ,ζουζουνισε με το αγοράκι σου και περάστε υπέροχα!! Πιες και ένα σφηνάκι για εμάς🤗

@Fofi! @Lila ki εσείς κορίτσια σε τι φάση είστε??

Εγώ δοκίμασα να κάνω ένα τεστ ωορρηξίας χθες το απόγευμα αλλά η γραμμή ήταν πιο άχνη. Άρα αρνητικό. Ο μόνος λόγος που έκανα τόσο νωρίς είναι γιατί δεν έχω ιδέα τι παίζει με την ωορρηξία μου και γενικά αυτος ο μήνας είναι αναγνωριστικος!🤔  Θα τον εκμεταλλεύομαι τον σύζυγό όσο πιο πολύ μπορώ χαχαχα και ότι γίνει

Βεβαίως, άλλωστε οι συνθήκες βοηθάνε με διάφορους τρόπους περισσότερο απ'ότι συνήθως. Αύριο έχουμε και επέτειο ενός χρόνου (πότε πέρασε, σαν χθες μου φαίνεται!), οπότε θα πρέπει να εορταστεί η μέρα😊. Σίγουρα αρκετά νωρίς το έκανες το τεστ αλλά αν θυμάμαι καλά τις μέρες πρέπει να πλησιάζεις. Σωστή πάντως η τακτική της μεγαλύτερης δυνατής εκμετάλλευσης, άλλωστε αυτή είναι μια μορφή εκμετάλλευσης που σίγουρα θα του αρέσει! 😃

2 ώρες πρίν, Fofi! είπε:

Εμενα @Marianne98 πριν λιγες μερες τελειωσε η περιοδος και τελη αυγουστου ξεκινανε οι γονιμες...θελω να παραγγειλω και τεστακια να δω τι γινεται με την ωορρηξια μου..εμενα τα τεστ μου δειχνουν μονο μια μερα χαμογελακι...1 2 φορες μου εχουν δειξει 2 συνεχομενες μερες χαμογελο...και διαβαζω οτι μετα το χαμογελακι δυσκολα μενεις εγκυος...ομως δεν μπορω να καταλαβω οτι απο την ημερα που σου δειχνει θετικο τεστ την επομενη ειναι η ωορρηξια σου...αρα πως γινεται να μην πιασεις την επομενη?

Εγώ αυτά που έχω χρησιμοποιήσει μέχρι τώρα, λένε στις οδηγίες ότι μετά το θετικό, η ωορρηξία προκύπτει σε 24-36 ώρες, οπότε οι πιο γόνιμες μέρες είναι αυτή του θετικού και η επόμενη. Δεν νομίζω ότι ισχύει αυτό με την δυσκολία, άλλωστε σε μια τέτοια περίπτωση το τεστ δεν θα είχε κάποιο νόημα.

  • Ευχαριστώ 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 24/8/2023 at 3:45 ΜΜ, Marianne98 είπε:

Καλησπέρα κοριτσαρες!!!!❤️ 

Εγώ τα ίδια δουλειά δουλειά! Ελπίζω να τελειώσουμε σύντομα αν και έχει αρχίσει να ελαττώνεται σιγά σιγά. Προς το παρόν είμαι στην 7η ημέρα του κύκλου και νιώθω μια ανυπομονησία για να περάσουν οι μέρες και να κάνω το πρώτο τεστ!!🤗 

@lilbern κάτσε μη το μελετάμε πολύ χαχαχαχ. . 1-2 μήνες μας έκανε την χάρη να έρχεται λίγο στην ώρα της! Από τον επόμενο μπορεί να ξεκινήσει τα δικά της😂 Ανυπομονώ για τεστακια, το έχουμε πάρει σαν παιχνίδι. Ελπίζω να το βρω εύκολα!!! Εντωμεταξυ φιλενάδα το να είμαστε όλες μαζί με θετικά τεστ είναι το ιδανικό και μακάρι μακαααααρι να μας κάνει την χάρη!!!❤️ Πες μας εσύ πώς περνάς;;; Σε τι φάση βρίσκεσαι;;;🤗🤗

@KATIA97 να περάσεις τέλεια αυτές τις μέρες με το αμόρε σου!!❤️ Να ξεκουραστείτε και που ξέρεις!😉 Κάνε καμία βουτιά και για εμάς!!🤗🤗

@rodok τι γίνεται με εσένα;;;🤔🤔 Πάντως και εμείς 3 χρόνια με την μέθοδο του τραβήγματος κάναμε και δεν μας έτυχε κάτι αλλά από ένα ζευγάρι φίλους έχω ακούσει ότι έμεινε έγκυος ετσι. Δηλαδή δεν ολοκλήρωσε ποτέ αυτός 🤔 μήπως να κάνεις κανένα τεστ να μας λυθεί η απορία καλέ;;; Μήπως έχεις αργήσει κιόλας;;;😂 Όπως νιώθεις εγώ δεν πιέζω. Αλλά λέω μηπωωωως;;;🤗🤔

@Fofi! Περαστικά στο νινι σου και υπομονή!❤️ Ελπίζω να πάνε όλα καλά🤗

@Lila ki να περάσεις τέλεια και περιμένουμε νέα σου!!!❤️

Τελικά ήρθε την Πέμπτη με πάρα πολύ πόνο! 😂 εντάξει δεν πειράζει, τώρα τον χειμώνα θα το πάρουμε πιο θερμά! Αν μου βγει κιόλας, γιατί φοβάμαι. Φοβάμαι πάρα πολύ την απογοήτευση και όλα αυτά που ένιωθα τον περασμένο καιρό. Αλλά δεν γίνεται! κάποια στιγμή θα δέσει το γλυκό! 😅 

  • Ευχή 1
  • Δύναμη! 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή εβδομάδα κορίτσια μου.

Σας γράφω από το γραφείο. Τέλος οι διακοπές σνιφ σνιφ.

Τουλάχιστον χόρτασα το παιδάκι μου που τον είχα όλη μέρα, γιατί το χειμώνα με τις δουλειές, το σχολείο και τις δραστηριότητες ο χρόνος είναι περιορισμένος.

Γεμίσαμε όμορφες εικόνες, αναμνήσεις με τοπία και φίλους, θάλασσα και ποτά χαχαχα!!!

@rodok μου, μην το πάρεις με φόβο. Σκέψου ότι θα έρθει το μωράκι σας για να μείνει. Μην το βλέπεις σαν "προσπάθεια για μωρό", απλά να έχετε επαφές και αν έρθει ένα θετικό τεστάκι καλοδεχούμενο. Είσαι πολύ νέα ακόμα και έχεις καιρό μπροστά σου και για 1 και για 2 μωράκια ❤️

@KATIA97 μου, να είστε πάντα ευτυχισμένοι και δεμένοι στην ζωή σας. Να χαλαρώστε στις διακοπές σας και να κάνετε ανάλαφρες ζουζουνιές χωρίς άγχος 😅

@Marianne98 μου, νομίζω από σήμερα είναι μια καλή μέρα για να ξεκινήσεις τα τεστάκια σου. Από όταν δεις το θετικό βουρ κατευθείαν για τις επόμενες 2 μέρες σίγουρα ❤️

@Katerina P. μου, έκανες τεστάκι τελικά?

Έχω μια σοβαρή απορία και θέλω να μου απαντήσετε σοβαρά. ΠΩΣ ΠΕΡΝΑΕΙ Η ΠΡΩΤΗ ΜΕΡΑ ΣΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ?????😭

Το καλό είναι ότι είχαμε καιρό να τα πούμε με τον συνάδελφο και έχουμε νέα χαχαχ.

 

  • Ευχαριστώ 1
  • Χαχα 2

yixDp2.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κορίτσια να σας πω 2 πράγματα για μένα ! ειμαι 32  χωρισ κανένα διαγνωσμένο πρόβλημα υπογονιμότητας παρόλα αυτά δεν εχω καταφέρει μετά από πάνω από 1 χρόνο προσπάθειας να μείνω έγκυος! όποτε κατέφυγα στην εξωσωματική , έπιασα με την πρώτη όμως στην αυχενικη το μωρό μας έδειξε τρισωμια όποτε αναγκαστικά εκανα απόξεση, μετά από αυτό εκανα άλλες 2 εξωσωματικές αλλά δυστυχώς δεν πέτυχαν!
Να έρθουμε στο σήμερα , τώρα τον σεπτέμβρη ετοιμάζομαι να παω για  υστεροσκοπηση και για την 4η εξωσωματική ! Στο μεταξύ ειχα πάει τώρα το καλοκαίρι στη ρόδο και ανέβηκα τα σκαλιά 308 στο νούμερο για την παναγία τη τσαμπίκα ,σήμερα είδα ένα όνειρο ότι άφηνα κάτι ασημένια σκουλαρίκια πάνω στην εικόνα της και έλεγα σε κάποιον εκεί οτι η παναγία η Τσαμπίκα έχει ανοιχτά τα χέρια καο δίνει στον καθένα ότι επιθυμεί…. κλπ .

Λοιπόν αδιαθέτησα 9/8 την τελευταία λοιπόν μέρα της περιόδου (14/8)  ειχα 1 και μοναδική επαφή ως και σήμερα (παιχνίδια γενικά κάνουμε αλλά οχι επαφή γενικά εχω τρομερή όρεξη για σεξ ) εγώ λοιπόν μετά από κανα 2 μέρες από την επαφή σκουπίστηκα ροζ υγρά και προχθές πάλι μετά από οργασμο ειχα μια ροζ κύλιδα! επισης εχω πολλά λευκά πηχτά υγρά σε σημείο να νομίζω ότι κόλλησα κάτι αλλά δεν εχω κάποιο άλλο σύμπτωμα πχ φαγούρα πόνο κλπ ! επισης πονάει η κοιλιά μ - μέση μου , σαν να μου έρχεται περίοδος, όταν όμως ξαπλώνω καο ξεκουράζομαι μου περνάει! το στήθος είναι ελαφρώς πρησμένο και ορισμένες φορες εχω έναν έντονο σφάχτη χαμηλά σαν μαχαίρια  !  Α να ενημερώσω ότι πήγα διακοπές τέλος Ιουλίου και ειχα πάρει duphaston για να μου καθυστερήσει το αίμα να κάμω κανα μπανιο αλλά δεν με έπιασαν (τσάμπα τα πήρα ) !

Σας κούρασα και πιθανότατα είναι όλα στο κεφάλι μ , εμείς οι κοπέλες που κάνουμε εξωσωματικές την πατάμε συχνά νομίζοντας ότι είμαστε έγκυος,, ήθελα όμως και την άποψη σας …

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Angot είπε:

καλησπερα κορίτσια να σας πω 2 πράγματα για μένα ! ειμαι 32  χωρισ κανένα διαγνωσμένο πρόβλημα υπογονιμότητας παρόλα αυτά δεν εχω καταφέρει μετά από πάνω από 1 χρόνο προσπάθειας να μείνω έγκυος! όποτε κατέφυγα στην εξωσωματική , έπιασα με την πρώτη όμως στην αυχενικη το μωρό μας έδειξε τρισωμια όποτε αναγκαστικά εκανα απόξεση, μετά από αυτό εκανα άλλες 2 εξωσωματικές αλλά δυστυχώς δεν πέτυχαν!
Να έρθουμε στο σήμερα , τώρα τον σεπτέμβρη ετοιμάζομαι να παω για  υστεροσκοπηση και για την 4η εξωσωματική ! Στο μεταξύ ειχα πάει τώρα το καλοκαίρι στη ρόδο και ανέβηκα τα σκαλιά 308 στο νούμερο για την παναγία τη τσαμπίκα ,σήμερα είδα ένα όνειρο ότι άφηνα κάτι ασημένια σκουλαρίκια πάνω στην εικόνα της και έλεγα σε κάποιον εκεί οτι η παναγία η Τσαμπίκα έχει ανοιχτά τα χέρια καο δίνει στον καθένα ότι επιθυμεί…. κλπ .

Λοιπόν αδιαθέτησα 9/8 την τελευταία λοιπόν μέρα της περιόδου (14/8)  ειχα 1 και μοναδική επαφή ως και σήμερα (παιχνίδια γενικά κάνουμε αλλά οχι επαφή γενικά εχω τρομερή όρεξη για σεξ ) εγώ λοιπόν μετά από κανα 2 μέρες από την επαφή σκουπίστηκα ροζ υγρά και προχθές πάλι μετά από οργασμο ειχα μια ροζ κύλιδα! επισης εχω πολλά λευκά πηχτά υγρά σε σημείο να νομίζω ότι κόλλησα κάτι αλλά δεν εχω κάποιο άλλο σύμπτωμα πχ φαγούρα πόνο κλπ ! επισης πονάει η κοιλιά μ - μέση μου , σαν να μου έρχεται περίοδος, όταν όμως ξαπλώνω καο ξεκουράζομαι μου περνάει! το στήθος είναι ελαφρώς πρησμένο και ορισμένες φορες εχω έναν έντονο σφάχτη χαμηλά σαν μαχαίρια  !  Α να ενημερώσω ότι πήγα διακοπές τέλος Ιουλίου και ειχα πάρει duphaston για να μου καθυστερήσει το αίμα να κάμω κανα μπανιο αλλά δεν με έπιασαν (τσάμπα τα πήρα ) !

Σας κούρασα και πιθανότατα είναι όλα στο κεφάλι μ , εμείς οι κοπέλες που κάνουμε εξωσωματικές την πατάμε συχνά νομίζοντας ότι είμαστε έγκυος,, ήθελα όμως και την άποψη σας …

Καλησπέρα κορίτσι μου και καλώς ήρθες στην παρέα μας. Λυπάμαι πολύ που χρειάστηκε να περάσεις την απόξεση. Εύχομαι σύντομα να έχεις ένα μωράκι την αγκαλιά σου. Το καλό είναι ότι είσαι νέα ακόμα. 

Να σε ρωτήσω. Πως και κάνατε εξωσωματική χωρίς να έχετε κάποιο θέμα? 

Πότε είναι κανονικά να σου έρθει περίοδος? 

Αν 2 μέρες μετά την επαφή είχες ροζ τότε δεν ήταν η εμφύτευση γιατί η εμφύτευση γίνεται 6-12 μέρες μετά την ωορρηξία. Οπότε ήταν πολύ νωρίς για αίμα εμφύτευσης. Ωστόσο θα μπορούσε να είναι αίμα από την ωορρηξία που αυτό είναι καλό σημάδι, γιατί λένε ότι οι 2 προηγούμενες μέρες είναι οι πιο γόνιμες.

Τα συμπτώματα δυστυχώς είναι ίδια, είτε πρόκειται για περίοδο, είτε για εγκυμοσύνη. Πίστεψε με και οι κοπέλες που δεν έχουμε κάνει ποτέ εξωσωματική την πατάμε εξίσου με τα συμπτώματα και νιώθουμε έγκυες κάθε μήνα😅 Τα υγρά τα θεωρώ καλό σημάδι αν όντως είναι τόσα πολλά. Εγώ είχα και στις 2 εγκυμοσύνες μου αρκετά υγρά, απλά θυμάμαι ότι εμφανιζόντουσαν την ημέρα της αναμενόμενης περιόδου και όχι νωρίτερα, βέβαια ο κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός. 

Ποια μέρα του κύκλου είχατε επαφή και πόσες μέρες είναι ο κύκλος σου?


yixDp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , lilbern είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου και καλώς ήρθες στην παρέα μας. Λυπάμαι πολύ που χρειάστηκε να περάσεις την απόξεση. Εύχομαι σύντομα να έχεις ένα μωράκι την αγκαλιά σου. Το καλό είναι ότι είσαι νέα ακόμα. 

Να σε ρωτήσω. Πως και κάνατε εξωσωματική χωρίς να έχετε κάποιο θέμα? 

Πότε είναι κανονικά να σου έρθει περίοδος? 

Αν 2 μέρες μετά την επαφή είχες ροζ τότε δεν ήταν η εμφύτευση γιατί η εμφύτευση γίνεται 6-12 μέρες μετά την ωορρηξία. Οπότε ήταν πολύ νωρίς για αίμα εμφύτευσης. Ωστόσο θα μπορούσε να είναι αίμα από την ωορρηξία που αυτό είναι καλό σημάδι, γιατί λένε ότι οι 2 προηγούμενες μέρες είναι οι πιο γόνιμες.

Τα συμπτώματα δυστυχώς είναι ίδια, είτε πρόκειται για περίοδο, είτε για εγκυμοσύνη. Πίστεψε με και οι κοπέλες που δεν έχουμε κάνει ποτέ εξωσωματική την πατάμε εξίσου με τα συμπτώματα και νιώθουμε έγκυες κάθε μήνα😅 Τα υγρά τα θεωρώ καλό σημάδι αν όντως είναι τόσα πολλά. Εγώ είχα και στις 2 εγκυμοσύνες μου αρκετά υγρά, απλά θυμάμαι ότι εμφανιζόντουσαν την ημέρα της αναμενόμενης περιόδου και όχι νωρίτερα, βέβαια ο κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός. 

Ποια μέρα του κύκλου είχατε επαφή και πόσες μέρες είναι ο κύκλος σου?

είχαμε επαφή 6η μέρα του  κύκλου δλδ μόλις μ σταμάτησε το αίμα! ο κύκλος μ είναι 28-30 δλδ περιμενω περίπου 5-7 Σεπτεμβρίου περίοδο ! στην επιτυχημένη εξωσωματική σε σχέση με τις αποτυχημένες το μόνο άμεσο σύμπτωμα μου ήταν τα υγρά!  μάλιστα είναι και ο λόγος που πίστευα πριν τη χοριακη οτι δεν είχαν πετυχει! Το απόφασισαμε γιατί προσπαθούσαμε σχεδόν 2 χρόνια χωρίς αποτέλεσμα , είναι αυτό το ανεξήγητο που λένε. Ειχα ροζ 2 μέρες μετά την επαφή (8ημερα του κυκλου δλδ και εκανα τεστ. ωορρηξιας εκείνη τη μέρα και τις 2 επομενες και ηταν αρνητικα αλλά είχαν αχνη γραμμή όποτε ή ειχα κάνει νωρίς ωορρηξία ή την εχω αργοτερα . συνήθως όταν κάνω εξωσωματική κάνω νωρίς ωορρηξία όπως το παρακολουθούμε  ) και πάλι προχθές 1 σταγόνα (δλδ 18η μέρα κυκλου) τα υγρά είναι πολλά σου λέω , αφού το συζήτησα με τον άντρα μ , μπας και εχω καμια μόλυνση αλλα θα ειχα κ αλλα συμπτώματα πιστευω , οσμή -κνησμό κάτι τέλος πάντων . αυτά είναι χωρίς μυρωδιά διάφανα & λευκά πηχτά σκεψου μ βγαίνει στάμπα από την έξω πλευρά του βρακιού 😅! ιού δλδ για την περιγραφή !

ε κοίταξε εσείς οκ έχετε την πεποίθηση ότι είστε έγκυος και με το δίκιο σας διότι όντως μένετε έγκυος! εμείς λέμε ότι είναι θαύμα αν καταφέρουμε και μείνουμε μόνες μας έγκυος ! απλώς τώρα εγώ τα εχω συνδυάσει ολα μαζί αχαχαχ ονείρατα , τάματα, υγρά διακοπές κλπ !

  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 57 λεπτά , Angot είπε:

είχαμε επαφή 6η μέρα του  κύκλου δλδ μόλις μ σταμάτησε το αίμα! ο κύκλος μ είναι 28-30 δλδ περιμενω περίπου 5-7 Σεπτεμβρίου περίοδο ! στην επιτυχημένη εξωσωματική σε σχέση με τις αποτυχημένες το μόνο άμεσο σύμπτωμα μου ήταν τα υγρά!  μάλιστα είναι και ο λόγος που πίστευα πριν τη χοριακη οτι δεν είχαν πετυχει! Το απόφασισαμε γιατί προσπαθούσαμε σχεδόν 2 χρόνια χωρίς αποτέλεσμα , είναι αυτό το ανεξήγητο που λένε. Ειχα ροζ 2 μέρες μετά την επαφή (8ημερα του κυκλου δλδ και εκανα τεστ. ωορρηξιας εκείνη τη μέρα και τις 2 επομενες και ηταν αρνητικα αλλά είχαν αχνη γραμμή όποτε ή ειχα κάνει νωρίς ωορρηξία ή την εχω αργοτερα . συνήθως όταν κάνω εξωσωματική κάνω νωρίς ωορρηξία όπως το παρακολουθούμε  ) και πάλι προχθές 1 σταγόνα (δλδ 18η μέρα κυκλου) τα υγρά είναι πολλά σου λέω , αφού το συζήτησα με τον άντρα μ , μπας και εχω καμια μόλυνση αλλα θα ειχα κ αλλα συμπτώματα πιστευω , οσμή -κνησμό κάτι τέλος πάντων . αυτά είναι χωρίς μυρωδιά διάφανα & λευκά πηχτά σκεψου μ βγαίνει στάμπα από την έξω πλευρά του βρακιού 😅! ιού δλδ για την περιγραφή !

ε κοίταξε εσείς οκ έχετε την πεποίθηση ότι είστε έγκυος και με το δίκιο σας διότι όντως μένετε έγκυος! εμείς λέμε ότι είναι θαύμα αν καταφέρουμε και μείνουμε μόνες μας έγκυος ! απλώς τώρα εγώ τα εχω συνδυάσει ολα μαζί αχαχαχ ονείρατα , τάματα, υγρά διακοπές κλπ !

Καλά έχεις πολύ πλάκα με το "ιου" γιατί το λέω κι εγώ. Πολύ φίλη μου 😂

Έμενα έγκυος...πλέον δεν μένω. Είμαι στον 4ο μήνα προσπαθειών τώρα και τίποτα. Ξαφνικά μου φαίνεται πολύ δύσκολο. Τον γιο μου τον είχα κάνει πιο μικρή. Τώρα είμαι 31. Αλλά δεν αγχώνομαι. Κάποια στιγμή θα έρθει ❤️

Κοίτα, με 28-30 μέρες κύκλο είναι λίγο δύσκολο να έκανες πολύ νωρίς ωορρηξία. Εγώ έχω 25-26 μέρες και κάνω γύρω στην 12η μέρα σκέψου. Μήπως τα υγρά είναι λόγω ωορρηξίας? Εύχομαι το όνειρο σου να βγει αληθινό όμως!!!

Τώρα που λέμε για όνειρα, είδα κι εγώ προχτές ότι ήμουν στο μαιευτήριο και γέννησα ένα αγοράκι και θυμάμαι που το είχα αγκαλιά και το κοιτούσα στα μάτια και ήταν πολύ μικρούλι και γλυκούλι. Πολύ παράξενο όνειρο.

Άσχετη απορία, αλλά τα ζώα γιατί πιάνουν τόσο εύκολα μωρό? 🤣 Ενώ εμείς προσπαθούμε, κάποιες αλλάζουν διατροφή, βιταμίνες κλπ κλπ και βλέπεις μετά την κυρά αδέσποτη γάτα και τσουπ...έγκυος. Καλά καλά σταματάω 😂

  • Χαχα 2

yixDp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 47 λεπτά , lilbern είπε:

Καλά έχεις πολύ πλάκα με το "ιου" γιατί το λέω κι εγώ. Πολύ φίλη μου 😂

Έμενα έγκυος...πλέον δεν μένω. Είμαι στον 4ο μήνα προσπαθειών τώρα και τίποτα. Ξαφνικά μου φαίνεται πολύ δύσκολο. Τον γιο μου τον είχα κάνει πιο μικρή. Τώρα είμαι 31. Αλλά δεν αγχώνομαι. Κάποια στιγμή θα έρθει ❤️

Κοίτα, με 28-30 μέρες κύκλο είναι λίγο δύσκολο να έκανες πολύ νωρίς ωορρηξία. Εγώ έχω 25-26 μέρες και κάνω γύρω στην 12η μέρα σκέψου. Μήπως τα υγρά είναι λόγω ωορρηξίας? Εύχομαι το όνειρο σου να βγει αληθινό όμως!!!

Τώρα που λέμε για όνειρα, είδα κι εγώ προχτές ότι ήμουν στο μαιευτήριο και γέννησα ένα αγοράκι και θυμάμαι που το είχα αγκαλιά και το κοιτούσα στα μάτια και ήταν πολύ μικρούλι και γλυκούλι. Πολύ παράξενο όνειρο.

Άσχετη απορία, αλλά τα ζώα γιατί πιάνουν τόσο εύκολα μωρό? 🤣 Ενώ εμείς προσπαθούμε, κάποιες αλλάζουν διατροφή, βιταμίνες κλπ κλπ και βλέπεις μετά την κυρά αδέσποτη γάτα και τσουπ...έγκυος. Καλά καλά σταματάω 😂

χχαχχαχα τα ζώα το κάνουν για λόγους αναπαραγωγής είναι κΤασκευΣτικα έτοιμα για μάνες ! για σκεψου να πιάναμε και μείς τόσο εύκολα ! by the way εκανα ένα τεστ τώρα και μπερδεύτηκα περισσότερο γιατί είναι νωρίς και απογευματινά ουρά ! το βάζω προφίλ το κρατάω πάνω από έπιπλο οχι στο φως 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Angot είπε:

χχαχχαχα τα ζώα το κάνουν για λόγους αναπαραγωγής είναι κΤασκευΣτικα έτοιμα για μάνες ! για σκεψου να πιάναμε και μείς τόσο εύκολα ! by the way εκανα ένα τεστ τώρα και μπερδεύτηκα περισσότερο γιατί είναι νωρίς και απογευματινά ουρά ! το βάζω προφίλ το κρατάω πάνω από έπιπλο οχι στο φως 

Γαμωτο η γραμμή είναι ακριβώς πάνω στην εικόνα προφίλ σου. Μπορείς να το βάλεις λίγο πιο αριστερά ή δεξιά; 
Μου φαίνεται σαν να αχνοφαίνεται κάτι.

Αχ μακάρι 😍


yixDp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , lilbern είπε:

Γαμωτο η γραμμή είναι ακριβώς πάνω στην εικόνα προφίλ σου. Μπορείς να το βάλεις λίγο πιο αριστερά ή δεξιά; 
Μου φαίνεται σαν να αχνοφαίνεται κάτι.

Αχ μακάρι 😍

για δες τώρα ! της άνοιξα το φως και την εβαλα ζουμ 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Angot είπε:

για δες τώρα ! της άνοιξα το φως και την εβαλα ζουμ 

Την βλέπω ξεκάθαρα την γραμμουλα καλε 😍

Εμφανίστηκε μέσα στο χρονικό περιθώριο ;;;;;

Πωπω χάρηκα πολύ σαν να είναι δικό μου. 
Αν έμεινες έγκυος την 8η μέρα με 30αρη κύκλο τοτε είναι όντως θαύμα ♥️

Κανε και ένα τεστακι αύριο το πρωί να δούμε αν θα γίνει πιο σκούρα η γραμμουλα !!

  • Μου αρέσει 1

yixDp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...