Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 9 ώρες πρίν, angie5 είπε:

      Σ' ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου θα ακούσω τις συμβουλές σου. Δεν είχα ιδέα για τα φάρμακα ότι αναστέλλουν την περίοδο και έλεγα τώρα θα μου έρθει...Μακάρι να είναι για καλό τότε ας πρηστεί κι άλλο!...😊

      Πραγματικά σ' ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου!😘

      Χαχαχα...Έτσι είναι όπως τα λες για το άγχος!...Σ ευχαριστώ κορίτσι μου μακάρι να είναι καλό σημάδι!😘

      Αχ κορίτσι μου σ' ευχαριστώ τόσο πολύ για τα ενθαρρυντικά σου λόγια. Θα προσπαθήσω να ακολουθήσω τις συμβουλές σου και θα βγάλω από το μυαλό μου το τεστ. Κι εγώ το σκεφτόμουν αυτο  σήμερα... να μην κάνω κανένα μέχρι την χοριακή (ελπίζω να μην ξαναμπώ στον πειρασμό...🤣)

      Eσύ έμεινες τώρα πρόσφατα εγκυούλα ή παλαιότερα?

      Σε ευχαριστω πολύ για τον κόπο που έκανες να μου γράψεις αυτό το μήνυμα και για τα όμορφα σου λόγια!😘

      Κορίτσια σας ευχαριστώ πολύ και τις τρεις ειλικρινά!...Με βοηθάτε πολύ!..❤️

       

      Κανένας κόπος, γι'αυτό υπάρχει αυτή η ομάδα. Μοιραζόμαστε εμπειρίες και αγωνίες και μακάρι να βοηθηθείς έστω και λίγο σε αυτό το ταξίδι της αναμονής 🥲 Εγώ έκανα εμβρυομεταφορά τον Απρίλιο και τώρα διανύω την 24η βδομάδα. Ελπίζω να πάνε όλα καλά μέχρι το τέλος! Πάντως από συμπτώματα δεν είχα απολύτως τίποτα όσο περίμενα για τη χοριακή. Ούτε πρησμένο στήθος, ούτε λίγο. Και αναρωτιόμουν πώς είναι δυνατόν να μη νιώθω το παραμικρό ούτε από τα φάρμακα. Κάθε οργανισμός είναι τόσο διαφορετικός. Προσπάθησε να πείσεις τον εαυτό σου ότι σε αυτή τη φάση κανένα σύμπτωμα δεν είναι αξιόπιστο, ούτε το αρνητικό τεστ. Και στο μεταξύ οι μέρες θα περνάνε.

Εγκυμοσύνη η όχι ;


Eg93

Recommended Posts

1 ώρα πρίν, rodok είπε:

Αχ η επιστροφή στα θρανία ακόμη και για εμάς τους καθηγητές είναι δύσκολη ακόμη κι αν αγαπάμε πολύ τα μικρά μας διαβολάκια 😂 

Αν τον επόμενο μήνα δούμε όλες θετικά τεστ ο πλανήτης μας ίσως πάθει ένα σοκ από τους Διδύμους 😂😂😂 

Προφύλαξη έβαλε εγκαίρως, απλά διάβασα για τα προσπερματικα (κ ο δικός μου βγάζει αρκετά) και λέω μήπως έγινε κάτι περίεργο έτσι! Προς το παρόν περιμένω, δεν έχει έρθει! Σύμφωνα με τον προηγούμενο κύκλο είμαι στην 3-4 μέρα καθυστέρησης, αλλά λέω ότι θα έρθει 😂 απλά κάνει τα κόλπα του καλοκαιριού 

Δεν έχω καταλάβει αν αυτό για τα προ σπερματικά είναι μύθος ή όχι. Νομίζω είναι μύθος. 
Εμεις με τον μπαμπα του γιου μου το κάναμε με την μέθοδο του τραβήγματος 2 χρόνια. Μια φορά έγινε ελεύθερα επειδή είχαμε πιει σαμπάνια και ήρθε ο γιος μου. 
Οπως και με τον δεύτερο σύντροφο που έμεινα έγκυος το κάναμε με αυτή μέθοδο και τη μια φορά που τελείωσε γιατί νόμιζε ότι δεν είναι γόνιμες, έμεινα έγκυος.

Άρα τείνω να πιστεύω ότι τελικά τα προ σπερματικά δεν έχουν γόνιμο σπερμα. 
Ευχομαι να βγω λάθος και να έχεις ένα ωραιότατο θετικό νέο να μας πεις ♥️


yixDp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

5 ώρες πρίν, lilbern είπε:

Καλησπέρα αγαπημένες μου ♥️

Τι μου κάνετε; Ακόμα διακοπές είμαι εγω και επειδή έχουν έρθει πολλοί φίλοι μας δεν είχα καθόλου χρόνο για να κάθομαι στο κινητό.

Πολυ μου λείψατε. Κυριακή γυρνάμε Αθήνα και από Δευτέρα δουλειά σνιφ.

@Marianne98 μου εδώ είμαι φίλη, δεν γλυτωνετε από εμένα χαχαχα ♥️♥️♥️

Σε τι φάση είσαι τώρα;; Πάμε για τεστακια ωορρηξίας;; Αχ πολύ θέλω τον επόμενο μήνα να είμαστε όλες μαζί με θετικά τεστ. Ποσό τέλειο θα ήταν 😍 Πολύ χαίρομαι που η περίοδος σου έρχεται σταθερά Πιστεύω από την 12η μέρα είναι μια χαρά να τα ξεκινήσεις. Έχω διαβάσει ότι θέλει ίδια ώρα κάθε μέρα και συνήθως ένα κατά τις 12 το πρωί και ένα κατά τις 8 το βράδυ.

@Alice20 μου, εννοείται κι εδώ είμαστε για να στηρίζουμε η μια την άλλη και κανένα θέμα που αφορά την ψυχολογία μας δεν είναι άσχετο. Σας βλέπω κι εγώ σαν φίλες μου μετά από τόσα που έχουμε πει.

Η αδερφή σου βγάζει αυτή την ζήλεια μόνο προς τα εσενα και τον άντρα σου ή γενικά είναι έτσι; Μήπως κάτι την απασχολεί και της βγαίνει σε νεύρα; Μήπως ζούσε με κάποιον που αγαπούσε και το γεγονός ότι χώρισε και γύρισε στο πατρικό της δεν ξέρει πως να το διαχειριστεί; 
Σιγουρα θα είναι πολύ δύσκολη για εσενα αυτή η κατάσταση. Το μόνο που μπορείς να κανεις είναι υπομονή μέχρι να καταφέρετε να παρε σε δικό σας σπίτι. Επίσης όταν κάτι είναι ασήμαντο, προσπάθησε να μην απαντάς καν. Εμείς εδώ είμαστε να σε ακούμε όταν νιώθεις ότι είσαι έτοιμη να σκάσεις♥️

@rodok μου, γλυκιά μου, καλώς μας ήρθες πάλι. Είσαι τρελή σαν κι εμένα έτσι;;;;🤣🤣🤣 Πολύ γέλασα με την φάση που μας έγραψες. Άσε τα προφυλακτικα στην άκρη και δώσε του βρε να καταλάβει 🍾 
Διαβάζω βέβαια για υποψίες κλπ. Λες να μην έβαλε έγκαιρα την προφύλαξη; 😁

@Lila ki μου να περάσετε υπέροχα στις διακοπές σας και να χαλαρώσετε με την θάλασσα και αγαπημένους ανθρώπους♥️♥️♥️

@KATIA97 μου, εσυ σε τι φάση είσαι κορίτσι μου; Νομίζω εμείς πάμε μαζί Ε;

@Eg93 μου μην στενοχωριέσαι. Πάμε για τον επόμενο μήνα όλες μαζί 🥰♥️

Εύχομαι να μην ξεχνάω καμία ή να ξέχασα να σχολιάσω κάτι σημαντικό γιατί τα διάβασα χτες βράδυ τα μηνύματα σας.

Καλησπέρα κορίτσι μου, εγώ περιμένω τώρα 8-9 του άλλου μήνα, οπότε λογικά σε 3-4 μέρες θα είναι πιθανότατα οι πλέον γόνιμες. Βέβαια επειδή είμαστε σε διακοπές αυτές τις μέρες δεν πολυμετράω και το πάμε πιο χαλαρά. Όπως μας βγει αυτή τη φορά και βλέπουμε.

2 ώρες πρίν, lilbern είπε:

Δεν έχω καταλάβει αν αυτό για τα προ σπερματικά είναι μύθος ή όχι. Νομίζω είναι μύθος. 
Εμεις με τον μπαμπα του γιου μου το κάναμε με την μέθοδο του τραβήγματος 2 χρόνια. Μια φορά έγινε ελεύθερα επειδή είχαμε πιει σαμπάνια και ήρθε ο γιος μου. 
Οπως και με τον δεύτερο σύντροφο που έμεινα έγκυος το κάναμε με αυτή μέθοδο και τη μια φορά που τελείωσε γιατί νόμιζε ότι δεν είναι γόνιμες, έμεινα έγκυος.

Άρα τείνω να πιστεύω ότι τελικά τα προ σπερματικά δεν έχουν γόνιμο σπερμα. 
Ευχομαι να βγω λάθος και να έχεις ένα ωραιότατο θετικό νέο να μας πεις ♥️

Σίγουρα η συγκεκριμένη δεν είναι ασφαλής μέθοδος αντισύλληψης γιατί πολύ εύκολα μπορεί να προκύψει κάποιο "ατύχημα". Πάντως ποτέ δεν έχω ξανακούσει κάποια τέτοια περίπτωση χρήσης προφυλακτικών😊 Θα τους τρελάνετε τους άντρες σας! 😂😂

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, lilbern είπε:

Δεν έχω καταλάβει αν αυτό για τα προ σπερματικά είναι μύθος ή όχι. Νομίζω είναι μύθος. 
Εμεις με τον μπαμπα του γιου μου το κάναμε με την μέθοδο του τραβήγματος 2 χρόνια. Μια φορά έγινε ελεύθερα επειδή είχαμε πιει σαμπάνια και ήρθε ο γιος μου. 
Οπως και με τον δεύτερο σύντροφο που έμεινα έγκυος το κάναμε με αυτή μέθοδο και τη μια φορά που τελείωσε γιατί νόμιζε ότι δεν είναι γόνιμες, έμεινα έγκυος.

Άρα τείνω να πιστεύω ότι τελικά τα προ σπερματικά δεν έχουν γόνιμο σπερμα. 
Ευχομαι να βγω λάθος και να έχεις ένα ωραιότατο θετικό νέο να μας πεις ♥️

Τι να πω πολλά υποστηρίζονται, αλλά όταν κατι γίνεται έστω και για λίγο χωρίς προφυλακτικό που στην ουσία δεν προσταευομαστε, όλα είναι πιθανά! Δεν ξέρω αν έρχεται κιόλας 😂 από την Κυριακή μόνο ανά ένα σκούπισμα την ημέρα βλέπω παααααρα πολύ αχνό αιματακι λέω "α έρχεται" και μετά στο επόμενο σκούπισμα δεν έχω τίποτα! Με τρολλαρει και η ίδια η περίοδος! 😂 υπό άλλες συνθήκες Κυριακή - Δευτέρα δεν θα το παρατηρούσα καν! Αλλά τώρα τέσσερις μέρες είναι αστείο! Και τουλάχιστον την Κυριακή - Δευτέρα είχα πόνους και ήμουν 1000% ότι έρχεται. Τώρα τίποτα, μόνο στήθος τούμπανο! Αν στις προσπάθειες δεν έγινε τίποτα, και τώρα έτσι στα κουτουρου έγινε, σηκώνω τα χέρια ψηλά με τον γυναικείο οργανισμό! 😂 απλά ξέρω ότι του δικού μου του ξεφεύγουν και στο ενδιάμεσο γτ το καταλαβαίνω 😝

2 ώρες πρίν, KATIA97 είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου, εγώ περιμένω τώρα 8-9 του άλλου μήνα, οπότε λογικά σε 3-4 μέρες θα είναι πιθανότατα οι πλέον γόνιμες. Βέβαια επειδή είμαστε σε διακοπές αυτές τις μέρες δεν πολυμετράω και το πάμε πιο χαλαρά. Όπως μας βγει αυτή τη φορά και βλέπουμε.

Σίγουρα η συγκεκριμένη δεν είναι ασφαλής μέθοδος αντισύλληψης γιατί πολύ εύκολα μπορεί να προκύψει κάποιο "ατύχημα". Πάντως ποτέ δεν έχω ξανακούσει κάποια τέτοια περίπτωση χρήσης προφυλακτικών😊 Θα τους τρελάνετε τους άντρες σας! 😂😂

Έχουμε αυτή την τρέλα, για αυτό μας κρατάνε 😂😂😂 προς το παρόν αναμένουμε!

  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια ευχομαι καλο βολι οπως λεει και ο γιατρος μου...χαχαχα...εμεις διακοπες αυτες τις μερες και η μικρη ανεβασε πυρετο...που καθαρο μυαλο για επαφες????την αλλη εβδομαδα ειναι οι γονιμες μερες παλι...για να δουμε...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοριτσαρες!!!!❤️ 

Εγώ τα ίδια δουλειά δουλειά! Ελπίζω να τελειώσουμε σύντομα αν και έχει αρχίσει να ελαττώνεται σιγά σιγά. Προς το παρόν είμαι στην 7η ημέρα του κύκλου και νιώθω μια ανυπομονησία για να περάσουν οι μέρες και να κάνω το πρώτο τεστ!!🤗 

@lilbern κάτσε μη το μελετάμε πολύ χαχαχαχ. . 1-2 μήνες μας έκανε την χάρη να έρχεται λίγο στην ώρα της! Από τον επόμενο μπορεί να ξεκινήσει τα δικά της😂 Ανυπομονώ για τεστακια, το έχουμε πάρει σαν παιχνίδι. Ελπίζω να το βρω εύκολα!!! Εντωμεταξυ φιλενάδα το να είμαστε όλες μαζί με θετικά τεστ είναι το ιδανικό και μακάρι μακαααααρι να μας κάνει την χάρη!!!❤️ Πες μας εσύ πώς περνάς;;; Σε τι φάση βρίσκεσαι;;;🤗🤗

@KATIA97 να περάσεις τέλεια αυτές τις μέρες με το αμόρε σου!!❤️ Να ξεκουραστείτε και που ξέρεις!😉 Κάνε καμία βουτιά και για εμάς!!🤗🤗

@rodok τι γίνεται με εσένα;;;🤔🤔 Πάντως και εμείς 3 χρόνια με την μέθοδο του τραβήγματος κάναμε και δεν μας έτυχε κάτι αλλά από ένα ζευγάρι φίλους έχω ακούσει ότι έμεινε έγκυος ετσι. Δηλαδή δεν ολοκλήρωσε ποτέ αυτός 🤔 μήπως να κάνεις κανένα τεστ να μας λυθεί η απορία καλέ;;; Μήπως έχεις αργήσει κιόλας;;;😂 Όπως νιώθεις εγώ δεν πιέζω. Αλλά λέω μηπωωωως;;;🤗🤔

@Fofi! Περαστικά στο νινι σου και υπομονή!❤️ Ελπίζω να πάνε όλα καλά🤗

@Lila ki να περάσεις τέλεια και περιμένουμε νέα σου!!!❤️

  • Μου αρέσει 3
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 ώρα πρίν, Marianne98 είπε:

Καλησπέρα κοριτσαρες!!!!❤️ 

Εγώ τα ίδια δουλειά δουλειά! Ελπίζω να τελειώσουμε σύντομα αν και έχει αρχίσει να ελαττώνεται σιγά σιγά. Προς το παρόν είμαι στην 7η ημέρα του κύκλου και νιώθω μια ανυπομονησία για να περάσουν οι μέρες και να κάνω το πρώτο τεστ!!🤗 

@lilbern κάτσε μη το μελετάμε πολύ χαχαχαχ. . 1-2 μήνες μας έκανε την χάρη να έρχεται λίγο στην ώρα της! Από τον επόμενο μπορεί να ξεκινήσει τα δικά της😂 Ανυπομονώ για τεστακια, το έχουμε πάρει σαν παιχνίδι. Ελπίζω να το βρω εύκολα!!! Εντωμεταξυ φιλενάδα το να είμαστε όλες μαζί με θετικά τεστ είναι το ιδανικό και μακάρι μακαααααρι να μας κάνει την χάρη!!!❤️ Πες μας εσύ πώς περνάς;;; Σε τι φάση βρίσκεσαι;;;🤗🤗

@KATIA97 να περάσεις τέλεια αυτές τις μέρες με το αμόρε σου!!❤️ Να ξεκουραστείτε και που ξέρεις!😉 Κάνε καμία βουτιά και για εμάς!!🤗🤗

@rodok τι γίνεται με εσένα;;;🤔🤔 Πάντως και εμείς 3 χρόνια με την μέθοδο του τραβήγματος κάναμε και δεν μας έτυχε κάτι αλλά από ένα ζευγάρι φίλους έχω ακούσει ότι έμεινε έγκυος ετσι. Δηλαδή δεν ολοκλήρωσε ποτέ αυτός 🤔 μήπως να κάνεις κανένα τεστ να μας λυθεί η απορία καλέ;;; Μήπως έχεις αργήσει κιόλας;;;😂 Όπως νιώθεις εγώ δεν πιέζω. Αλλά λέω μηπωωωως;;;🤗🤔

@Fofi! Περαστικά στο νινι σου και υπομονή!❤️ Ελπίζω να πάνε όλα καλά🤗

@Lila ki να περάσεις τέλεια και περιμένουμε νέα σου!!!❤️

Άντε να ξεκινήσεις και με αυτή τη μέθοδο και μακάρι να φέρει αποτελέσματα! Εντάξει, όλο και κάτι θα κάνουμε κι εμείς. Το σηκώνει η περίσταση και άλλωστε θεωρώ ότι είναι και μέρος της απόλαυσης αυτών των ημερών😊

  • Καλή τύχη! 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα σε όλες.  

Αυτό το μήνα η περίοδος δεν ήταν νορμάλ. Κράτησε μόνο 3 μέρες με το ζόρι. Και το χρώμα του ήταν καφέ με αρκετές βλέννες και κομμάτια. Και στην 3η μέρα κόπηκε μαχαίρι.  Τι γίνεται  ; υπάρχει περίπτωση εγκυμοσύνης;; Η Ούτε καν; 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα σε όλες.  

Αυτό το μήνα η περίοδος δεν ήταν νορμάλ. Κράτησε μόνο 3 μέρες με το ζόρι. Και το χρώμα του ήταν καφέ με αρκετές βλέννες και κομμάτια. Και στην 3η μέρα κόπηκε μαχαίρι.  Τι γίνεται  ; υπάρχει περίπτωση εγκυμοσύνης;; Η Ούτε καν; και τωρα το βράδυ νιώθω ένα βάρος στη μήτρα μου.  Και Παρεπιμπτοντως αυτή τη φορά δε με πόνεσε καθόλου το στήθος όπως με πονάει κάθε μηνα όταν ειναξ να έρθει περίοδος.   Τι ΓΊΝΕΤΑΙ ;;

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, Katerina P. είπε:

Κορίτσια καλησπέρα σε όλες.  

Αυτό το μήνα η περίοδος δεν ήταν νορμάλ. Κράτησε μόνο 3 μέρες με το ζόρι. Και το χρώμα του ήταν καφέ με αρκετές βλέννες και κομμάτια. Και στην 3η μέρα κόπηκε μαχαίρι.  Τι γίνεται  ; υπάρχει περίπτωση εγκυμοσύνης;; Η Ούτε καν; και τωρα το βράδυ νιώθω ένα βάρος στη μήτρα μου.  Και Παρεπιμπτοντως αυτή τη φορά δε με πόνεσε καθόλου το στήθος όπως με πονάει κάθε μηνα όταν ειναξ να έρθει περίοδος.   Τι ΓΊΝΕΤΑΙ ;;

Καλημερα..μιλησες με τον γιατρο?

Link to comment
Share on other sites

Μίλησα αλλά δεν με βοήθησε γιατί η γιατρός μου ποτέ δεν μου εξηγεί τίποτα. Είπε απλώς να πάω τη Δευτέρα να με δει και να ηρεμήσω και ότι δεν είναι τίποτα.  Αν κάνω τεστ θα δείξει;; η να περιμένω να πάω Δευτέρα να με δει κατευθείαν;; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


23 ώρες πρίν, Marianne98 είπε:

Καλησπέρα κοριτσαρες!!!!❤️ 

Εγώ τα ίδια δουλειά δουλειά! Ελπίζω να τελειώσουμε σύντομα αν και έχει αρχίσει να ελαττώνεται σιγά σιγά. Προς το παρόν είμαι στην 7η ημέρα του κύκλου και νιώθω μια ανυπομονησία για να περάσουν οι μέρες και να κάνω το πρώτο τεστ!!🤗 

@lilbern κάτσε μη το μελετάμε πολύ χαχαχαχ. . 1-2 μήνες μας έκανε την χάρη να έρχεται λίγο στην ώρα της! Από τον επόμενο μπορεί να ξεκινήσει τα δικά της😂 Ανυπομονώ για τεστακια, το έχουμε πάρει σαν παιχνίδι. Ελπίζω να το βρω εύκολα!!! Εντωμεταξυ φιλενάδα το να είμαστε όλες μαζί με θετικά τεστ είναι το ιδανικό και μακάρι μακαααααρι να μας κάνει την χάρη!!!❤️ Πες μας εσύ πώς περνάς;;; Σε τι φάση βρίσκεσαι;;;🤗🤗

@KATIA97 να περάσεις τέλεια αυτές τις μέρες με το αμόρε σου!!❤️ Να ξεκουραστείτε και που ξέρεις!😉 Κάνε καμία βουτιά και για εμάς!!🤗🤗

@rodok τι γίνεται με εσένα;;;🤔🤔 Πάντως και εμείς 3 χρόνια με την μέθοδο του τραβήγματος κάναμε και δεν μας έτυχε κάτι αλλά από ένα ζευγάρι φίλους έχω ακούσει ότι έμεινε έγκυος ετσι. Δηλαδή δεν ολοκλήρωσε ποτέ αυτός 🤔 μήπως να κάνεις κανένα τεστ να μας λυθεί η απορία καλέ;;; Μήπως έχεις αργήσει κιόλας;;;😂 Όπως νιώθεις εγώ δεν πιέζω. Αλλά λέω μηπωωωως;;;🤗🤔

@Fofi! Περαστικά στο νινι σου και υπομονή!❤️ Ελπίζω να πάνε όλα καλά🤗

@Lila ki να περάσεις τέλεια και περιμένουμε νέα σου!!!❤️

Καλησπέρα κορίτσι μου 😍

Χαίρομαι που το έχετε πάρει σαν παιχνίδι με τον δικό σου, την όλη φάση με τα τεστ. Όντως θα έχει πλάκα νομίζω να κανεις τεστακια μέχρι να δεις θετική γραμμή χαχα.

Εγω, σύμφωνα με την εφαρμογή, μεθαύριο έχω ωορρηξία. Εμείς πίνουμε καθε βράδυ όποτε δεν περιμένω να είναι ο μήνας μας αυτός 🤣 Δεν πίνουμε μπουκάλια από αλκοολ, αλλά κάθε βράδυ κάτι θα πιούμε. Ειδικά αυτές τις μέρες μέχρι και σφηνάκια μας κερνάνε. Ένα καλοκαίρι το έχω. Δεν θα αγχωθώ και γι αυτό 😅 Απλά ξέρω ότι αυτόν τον μήνα δεν… 

@rodok μου είχες κάποιο νέο;;😍

17 ώρες πρίν, Katerina P. είπε:

Κορίτσια καλησπέρα σε όλες.  

Αυτό το μήνα η περίοδος δεν ήταν νορμάλ. Κράτησε μόνο 3 μέρες με το ζόρι. Και το χρώμα του ήταν καφέ με αρκετές βλέννες και κομμάτια. Και στην 3η μέρα κόπηκε μαχαίρι.  Τι γίνεται  ; υπάρχει περίπτωση εγκυμοσύνης;; Η Ούτε καν; και τωρα το βράδυ νιώθω ένα βάρος στη μήτρα μου.  Και Παρεπιμπτοντως αυτή τη φορά δε με πόνεσε καθόλου το στήθος όπως με πονάει κάθε μηνα όταν ειναξ να έρθει περίοδος.   Τι ΓΊΝΕΤΑΙ ;;

Η περίοδος ήρθε κανονικά στην ώρα της ή ήρθε νωρίτερα ή αργότερα;;;

Μπορεί απλά να ήταν μια «χαζή» περίοδος και λόγω καλοκαιριού κλπ καμία φορά είναι περίεργοι οι κύκλοι μας. 

  • Μου αρέσει 2

yixDp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , lilbern είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου 😍

Χαίρομαι που το έχετε πάρει σαν παιχνίδι με τον δικό σου, την όλη φάση με τα τεστ. Όντως θα έχει πλάκα νομίζω να κανεις τεστακια μέχρι να δεις θετική γραμμή χαχα.

Εγω, σύμφωνα με την εφαρμογή, μεθαύριο έχω ωορρηξία. Εμείς πίνουμε καθε βράδυ όποτε δεν περιμένω να είναι ο μήνας μας αυτός 🤣 Δεν πίνουμε μπουκάλια από αλκοολ, αλλά κάθε βράδυ κάτι θα πιούμε. Ειδικά αυτές τις μέρες μέχρι και σφηνάκια μας κερνάνε. Ένα καλοκαίρι το έχω. Δεν θα αγχωθώ και γι αυτό 😅 Απλά ξέρω ότι αυτόν τον μήνα δεν… 

@rodok μου είχες κάποιο νέο;;😍

Η περίοδος ήρθε κανονικά στην ώρα της ή ήρθε νωρίτερα ή αργότερα;;;

Μπορεί απλά να ήταν μια «χαζή» περίοδος και λόγω καλοκαιριού κλπ καμία φορά είναι περίεργοι οι κύκλοι μας. 

Στην ώρα της ήρθε ναι. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας 

Προσπαθώ να γίνω μανούλα και θελω να μάθω αν μπορείτε να με βοηθήσετε για το τεστ ωορυξιας της clear blue. 

Έχω την 12η μέρα γονινες αλλά σήμερα που είμαι στην 9ημερα έκανα το πρωί με έβγαλε θετική και το μεσημέρι αρνητική.

Μπορεί να κάνει λάθος το τεστ?

Link to comment
Share on other sites

On 25/8/2023 at 1:29 ΜΜ, Katerina P. είπε:

Μίλησα αλλά δεν με βοήθησε γιατί η γιατρός μου ποτέ δεν μου εξηγεί τίποτα. Είπε απλώς να πάω τη Δευτέρα να με δει και να ηρεμήσω και ότι δεν είναι τίποτα.  Αν κάνω τεστ θα δείξει;; η να περιμένω να πάω Δευτέρα να με δει κατευθείαν;; 

Εγω στην θεση σου θα εκανα και εμα τεστ να μου φυγει ενα μερος αγωνιας...

20 ώρες πρίν, Kalld είπε:

Καλησπέρα σας 

Προσπαθώ να γίνω μανούλα και θελω να μάθω αν μπορείτε να με βοηθήσετε για το τεστ ωορυξιας της clear blue. 

Έχω την 12η μέρα γονινες αλλά σήμερα που είμαι στην 9ημερα έκανα το πρωί με έβγαλε θετική και το μεσημέρι αρνητική.

Μπορεί να κάνει λάθος το τεστ?

Μμμ λιγο δυσκολο να κανει λαθος...αλλαξε κατι στην περιοδο σου?

Link to comment
Share on other sites

On 24/8/2023 at 9:27 ΜΜ, Katerina P. είπε:

Κορίτσια καλησπέρα σε όλες.  

Αυτό το μήνα η περίοδος δεν ήταν νορμάλ. Κράτησε μόνο 3 μέρες με το ζόρι. Και το χρώμα του ήταν καφέ με αρκετές βλέννες και κομμάτια. Και στην 3η μέρα κόπηκε μαχαίρι.  Τι γίνεται  ; υπάρχει περίπτωση εγκυμοσύνης;; Η Ούτε καν; και τωρα το βράδυ νιώθω ένα βάρος στη μήτρα μου.  Και Παρεπιμπτοντως αυτή τη φορά δε με πόνεσε καθόλου το στήθος όπως με πονάει κάθε μηνα όταν ειναξ να έρθει περίοδος.   Τι ΓΊΝΕΤΑΙ ;;

Γιατί δεν κάνεις ένα τεστ καλέ να σου φύγει η αγωνία μέχρι την Δευτέρα;; Και εγκυμοσύνη να μην είναι μήνα αγχώνεσαι μπορεί. Εξαιτίας του καλοκαιριού μπορεί να σου κάνει παιχνίδια. Περιμένουμε νέα!

@KATIA97 βρε δεν για συζητάμε αν δεν κάνεις ζουζουνιες στις διακοπές τότε πότε;;; 😂 βουυυυυρ!!!

@lilbern πίνε πίνε δεν ξέρεις τι γίνεται!!! Να μην αγχώνεσαι, ,ζουζουνισε με το αγοράκι σου και περάστε υπέροχα!! Πιες και ένα σφηνάκι για εμάς🤗

@Fofi! @Lila ki εσείς κορίτσια σε τι φάση είστε??

Εγώ δοκίμασα να κάνω ένα τεστ ωορρηξίας χθες το απόγευμα αλλά η γραμμή ήταν πιο άχνη. Άρα αρνητικό. Ο μόνος λόγος που έκανα τόσο νωρίς είναι γιατί δεν έχω ιδέα τι παίζει με την ωορρηξία μου και γενικά αυτος ο μήνας είναι αναγνωριστικος!🤔  Θα τον εκμεταλλεύομαι τον σύζυγό όσο πιο πολύ μπορώ χαχαχα και ότι γίνει

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...