Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Καλησπέρα κορίτσια. Είμαι 13η ημέρα διέγερσης και εχω ένα πολύ περίεργο σύμπτωμα που δεν ξέρω αν σχετίζεται με τα φάρμακα. Με καίνε-πονάνε τα μεγάλα δάχτυλα των ποδιών μου. Ξεκίνησε από το μεσημέρι. Ήμουν στην παραλία. Έχει συμβεί σε καμια; 

Εγκυμοσύνη η όχι ;


Eg93

Recommended Posts

2 hours ago, Marianne98 said:

Καλησπέρα κορίτσια μου!!! Εμένα ήρθε καλέ η περίοδος και μάλιστα νωρίτερα!! Η χθεσινή μέρα με παιδεψε με πόνους κλπ αλλά σήμερα ευτυχώς όλα καλά!! Περίμενα ότι θα έρθει οπότε τώρα ανυπομονώ να τελειώσει να ξεκινήσουμε τεστακια!!🤗 Σκέφτομαι ότι εφόσον Ιούλιο και Αύγουστο ήρθε στις 30-32 μέρες να κάνω το πρώτο τεστ κάπου 12η ημέρα. Τι λέτε;; Για πιο νωρίς να ξεκινήσω τεστ νομίζω θα λαός τσάμπα🤔🤔 

@lilbern φίλη μας αγαπημένη τι κάνεις;;;❤️ 

@rodok κοριτσάρα μου καλώς μας ήρθες πάλι!!!!❤️ Σιγά σιγά και όλα θα γίνουν αλλά μη μου γίνεσαι σαν την τρελή από πάνω χαχαχα αλίμονο μας!!! Χαίρομαι που πήρες τον χρόνο σου και πέρασες τέλεια από όσο καταλαβαίνω!! Είμαστε εδώ να προσπαθούμε όλες μαζί και θα έρθει μην απογοητεύσαι ❤️ όσο για την ηλικία εμείς πάνω κάτω την ίδια έχουμε από ότι θυμάμαι (25) οπότε καταλαβαίνω την ήττα που τρως..Κάναμε και εμείς τα διαλείμματα  μας μετά την παλινδρόμη και δεν το μετανιωνω. Όλα λειτουργούν καλύτερα τώρα, μαζέψαμε δυνάμεις και πάμε για πιο στοχευμένη προσπαθεια🤗 Θετική σκέψη και θα έρθει🤗

@KATIA97 κοριτσάκι μου γλυκό!! Χαίρομαι που σε βλέπω έτσι και δεν σε παίρνει από κάτω!! Πάμε δυνατά, περιμενω και εγώ να τελειώσει για να ξεκινήσουμε 🤗🤗❤️ καλη επιτυχια !!!!

@Fofi! Μας μην απογοητεύσαι!!! Πάμε για τον επόμενη κύκλο όλες μαζί πάλι χαχαχ❤️ καλή επιτυχία!!!❤️🤗

@Lila ki κορίτσι μου εσύ τι γίνεσαι;;;;🤔🤔

@Eg93 το μυαλό/σώμα μας παίζει πολλά παιχνίδια τελικά!!! Καλή επιτυχία στην νέα προσπάθεια!!!❤️

Ελπίζω να μη ξεχνάω καμία!!!

Εμένα έτσι μ ήρθε στις 30 ημέρες και μετά την περίοδο ξεκίνησα τα τεστ νωρίς και μ έδειξε όχι εντελώς θετικό 8η ημέρα … μια τρέλα …. Έως μετά 21ηημερα τίποτα … δ ξέρω πλέον αλήθεια… μπορεί να μην έκανα καν ωορρηξία τι να πω … πάντως επειδή μ έρχεται από 25η έως 31η όλα τα έχω πιθανά για το ποτε κάνω ωορρηξία …. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

5 ώρες πρίν, Marianne98 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου!!! Εμένα ήρθε καλέ η περίοδος και μάλιστα νωρίτερα!! Η χθεσινή μέρα με παιδεψε με πόνους κλπ αλλά σήμερα ευτυχώς όλα καλά!! Περίμενα ότι θα έρθει οπότε τώρα ανυπομονώ να τελειώσει να ξεκινήσουμε τεστακια!!🤗 Σκέφτομαι ότι εφόσον Ιούλιο και Αύγουστο ήρθε στις 30-32 μέρες να κάνω το πρώτο τεστ κάπου 12η ημέρα. Τι λέτε;; Για πιο νωρίς να ξεκινήσω τεστ νομίζω θα λαός τσάμπα🤔🤔 

@lilbern φίλη μας αγαπημένη τι κάνεις;;;❤️ 

@rodok κοριτσάρα μου καλώς μας ήρθες πάλι!!!!❤️ Σιγά σιγά και όλα θα γίνουν αλλά μη μου γίνεσαι σαν την τρελή από πάνω χαχαχα αλίμονο μας!!! Χαίρομαι που πήρες τον χρόνο σου και πέρασες τέλεια από όσο καταλαβαίνω!! Είμαστε εδώ να προσπαθούμε όλες μαζί και θα έρθει μην απογοητεύσαι ❤️ όσο για την ηλικία εμείς πάνω κάτω την ίδια έχουμε από ότι θυμάμαι (25) οπότε καταλαβαίνω την ήττα που τρως..Κάναμε και εμείς τα διαλείμματα  μας μετά την παλινδρόμη και δεν το μετανιωνω. Όλα λειτουργούν καλύτερα τώρα, μαζέψαμε δυνάμεις και πάμε για πιο στοχευμένη προσπαθεια🤗 Θετική σκέψη και θα έρθει🤗

@KATIA97 κοριτσάκι μου γλυκό!! Χαίρομαι που σε βλέπω έτσι και δεν σε παίρνει από κάτω!! Πάμε δυνατά, περιμενω και εγώ να τελειώσει για να ξεκινήσουμε 🤗🤗❤️ καλη επιτυχια !!!!

@Fofi! Μας μην απογοητεύσαι!!! Πάμε για τον επόμενη κύκλο όλες μαζί πάλι χαχαχ❤️ καλή επιτυχία!!!❤️🤗

@Lila ki κορίτσι μου εσύ τι γίνεσαι;;;;🤔🤔

@Eg93 το μυαλό/σώμα μας παίζει πολλά παιχνίδια τελικά!!! Καλή επιτυχία στην νέα προσπάθεια!!!❤️

Ελπίζω να μη ξεχνάω καμία!!!

Καλησπέρα κορίτσι μου! Με βάση τον συγκεκριμένο κύκλο, θεωρώ ότι αυτό που αναφέρεις είναι ένα ασφαλές χρονικό περιθώριο. Εγώ λέω να ξεκινήσω από τον επόμενο μήνα αν δεν προκύψει κάτι τώρα, γιατί τις επόμενες μέρες θα είμαστε διακοπές και θέλω να είμαστε πιο χαλαρά αυτό το διάστημα χωρίς να το έχω συνέχεια στο μυαλό μου.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου σας διαβάζω καθημερινά. Απολογουμαι που δεν απαντώ σε όλες ξεχωριστά. Στεναχωριέμαι που σας ήρθε η περίοδος αλλά ταυτόχρονα χαίρομαι που είστε καλά στην υγεία σας και όλες μαζί πάμε για τον επόμενο μήνα.

Μετά από τόσα που μοιραζόμαστε σας νιώθω φίλες μου κι ας μην σας ξέρω. Είναι άσχετο αυτό που γράφω με το θέμα μας αλλά δεν ξέρω τι να κάνω. Πρόσφατα μετακομισα στο πατρικό μου και εντελώς συμπτωματικά μετακόμισαν και οι δύο μικρότερες μου αδελφές. Η μία βγάζει προς τα έξω μια ζήλια και συνέχεια επιβάλλεται στο σπίτι με φωνές κλπ. Προχθές τσακωθηκαμε για κάτι πολύ ασήμαντο και στο τέλος εξέφρασε σε τρίτους  ότι δεν θέλει τον σύζυγό μου γιατί όπως λέει δεν είναι δικό του σπίτι ώστε να αποφασίζει για διάφορα πράγματα όπως για παράδειγμα να βάλει ραφακια στην αποθήκη. Τελοσπαντων δημιουργεί ενα πολύ άσχημο περιβάλλον και δεν ξέρω πώς να ξεφύγω. Αλλού να πάω να μείνω δεν γίνεται άμεσα. Έχω κουραστεί και είμαι πολύ αγχωμενη. Κάτι που επιβαρύνει το ήδη υπάρχον "πρόβλημα" μου! Πώς να το διαχειριστώ;

  • Μου αρέσει 1
  • Δύναμη! 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Alice20 είπε:

Κορίτσια μου σας διαβάζω καθημερινά. Απολογουμαι που δεν απαντώ σε όλες ξεχωριστά. Στεναχωριέμαι που σας ήρθε η περίοδος αλλά ταυτόχρονα χαίρομαι που είστε καλά στην υγεία σας και όλες μαζί πάμε για τον επόμενο μήνα.

Μετά από τόσα που μοιραζόμαστε σας νιώθω φίλες μου κι ας μην σας ξέρω. Είναι άσχετο αυτό που γράφω με το θέμα μας αλλά δεν ξέρω τι να κάνω. Πρόσφατα μετακομισα στο πατρικό μου και εντελώς συμπτωματικά μετακόμισαν και οι δύο μικρότερες μου αδελφές. Η μία βγάζει προς τα έξω μια ζήλια και συνέχεια επιβάλλεται στο σπίτι με φωνές κλπ. Προχθές τσακωθηκαμε για κάτι πολύ ασήμαντο και στο τέλος εξέφρασε σε τρίτους  ότι δεν θέλει τον σύζυγό μου γιατί όπως λέει δεν είναι δικό του σπίτι ώστε να αποφασίζει για διάφορα πράγματα όπως για παράδειγμα να βάλει ραφακια στην αποθήκη. Τελοσπαντων δημιουργεί ενα πολύ άσχημο περιβάλλον και δεν ξέρω πώς να ξεφύγω. Αλλού να πάω να μείνω δεν γίνεται άμεσα. Έχω κουραστεί και είμαι πολύ αγχωμενη. Κάτι που επιβαρύνει το ήδη υπάρχον "πρόβλημα" μου! Πώς να το διαχειριστώ;

Εάν μένετε τόσα άτομα στο ίδιο σπίτι δυστυχώς αυτά θα γίνονται . Βλέπε πάντα με ψύχραιμη ματιά μην κρίνεις τις συμπεριφορές των άλλων μην τσακωθείς με τους δικούς σου ανθρώπους γιατί προφανώς ζεις σε μια προσωρινή δύσκολη συνθήκη που όταν φύγεις θα σκέφτητε όλοι πιο καθαρά Κ δεν θα είναι ωραίο να είστε τσακωμενοι . Κάνε υπομονή Κ μετακόμισε όσο πιο γρήγορα μπορείς δεν υπάρχει άλλη λύση 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 53 λεπτά , Alice20 είπε:

Κορίτσια μου σας διαβάζω καθημερινά. Απολογουμαι που δεν απαντώ σε όλες ξεχωριστά. Στεναχωριέμαι που σας ήρθε η περίοδος αλλά ταυτόχρονα χαίρομαι που είστε καλά στην υγεία σας και όλες μαζί πάμε για τον επόμενο μήνα.

Μετά από τόσα που μοιραζόμαστε σας νιώθω φίλες μου κι ας μην σας ξέρω. Είναι άσχετο αυτό που γράφω με το θέμα μας αλλά δεν ξέρω τι να κάνω. Πρόσφατα μετακομισα στο πατρικό μου και εντελώς συμπτωματικά μετακόμισαν και οι δύο μικρότερες μου αδελφές. Η μία βγάζει προς τα έξω μια ζήλια και συνέχεια επιβάλλεται στο σπίτι με φωνές κλπ. Προχθές τσακωθηκαμε για κάτι πολύ ασήμαντο και στο τέλος εξέφρασε σε τρίτους  ότι δεν θέλει τον σύζυγό μου γιατί όπως λέει δεν είναι δικό του σπίτι ώστε να αποφασίζει για διάφορα πράγματα όπως για παράδειγμα να βάλει ραφακια στην αποθήκη. Τελοσπαντων δημιουργεί ενα πολύ άσχημο περιβάλλον και δεν ξέρω πώς να ξεφύγω. Αλλού να πάω να μείνω δεν γίνεται άμεσα. Έχω κουραστεί και είμαι πολύ αγχωμενη. Κάτι που επιβαρύνει το ήδη υπάρχον "πρόβλημα" μου! Πώς να το διαχειριστώ;

Κορίτσι μου, αυτή είναι σίγουρα μια ιδιαίτερη και δύσκολη συνθήκη αλλά όχι κάτι σπάνιο. Πιστεύω ότι σε μια τέτοια κατάσταση, το καλύτερο είναι να προσπαθήσετε όσο μπορείτε να αποφύγετε τις εντάσεις, έστω και κάνοντας κάποιους μικρούς συμβιβασμούς αν είναι δυνατόν, που δεν επηρεάζουν σημαντικά τη ζωή σας, όπως το παράδειγμα που ανέφερες με τα ράφια κλπ. Οι συγκρούσεις και το άγχος που προκύπτει από αυτές, είναι κάτι επιβαρυντικό για την καθημερινότητα και εφόσον αυτό είναι κάτι προσωρινό, χρειάζεται υπομονή μέχρι να υπάρξει η δυνατότητα να αλλάξει. Εύχομαι αυτό να γίνει πολύ γρήγορα ώστε να μπορείτε να ζείτε όπως ακριβώς θέλετε και βεβαίως εδώ είμαστε αν θέλεις να μιλήσεις για οτιδήποτε ❤️❤️                

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

17 ώρες πρίν, KATIA97 είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου! Με βάση τον συγκεκριμένο κύκλο, θεωρώ ότι αυτό που αναφέρεις είναι ένα ασφαλές χρονικό περιθώριο. Εγώ λέω να ξεκινήσω από τον επόμενο μήνα αν δεν προκύψει κάτι τώρα, γιατί τις επόμενες μέρες θα είμαστε διακοπές και θέλω να είμαστε πιο χαλαρά αυτό το διάστημα χωρίς να το έχω συνέχεια στο μυαλό μου.

Να απολαύσεις τις διακοπές σου και από τον επόμενο κύκλο τα βάζεις μπρος και αυτά!!! Αν και ελπίζουμε τώρα στις διακοπές να χαλαρώσετε και να έχετε θετικά αποτελέσματα ❤️ Να περάσετε τέλεια🤗🤗 Όσο για εμένα δοκιμαστική θα είναι αυτή η φορά να δω και εγώ πως δουλεύουν αυτά τα τεστ γιατί δεν έχω εικόνα καθόλου.. θα καταλάβω και τον κύκλο μου, θα δείξει🤔

20 ώρες πρίν, Lila ki είπε:

Εμένα έτσι μ ήρθε στις 30 ημέρες και μετά την περίοδο ξεκίνησα τα τεστ νωρίς και μ έδειξε όχι εντελώς θετικό 8η ημέρα … μια τρέλα …. Έως μετά 21ηημερα τίποτα … δ ξέρω πλέον αλήθεια… μπορεί να μην έκανα καν ωορρηξία τι να πω … πάντως επειδή μ έρχεται από 25η έως 31η όλα τα έχω πιθανά για το ποτε κάνω ωορρηξία …. 

Αχ αυτή η ωορρηξία τι μας κάνει! Πρώτη φορά τα χρησιμοποίησες ;;; Δηλαδή εγώ πρώτη φορά θα τα χρησιμοποιήσω οπότε δεν περιμένω να έχει επιτυχία😂 Πρέπει να καταλάβω πως λειτουργεί όλο αυτό! Υπομονή κορίτσι μου❤️ αδιαθετησες;

16 ώρες πρίν, Alice20 είπε:

Κορίτσια μου σας διαβάζω καθημερινά. Απολογουμαι που δεν απαντώ σε όλες ξεχωριστά. Στεναχωριέμαι που σας ήρθε η περίοδος αλλά ταυτόχρονα χαίρομαι που είστε καλά στην υγεία σας και όλες μαζί πάμε για τον επόμενο μήνα.

Μετά από τόσα που μοιραζόμαστε σας νιώθω φίλες μου κι ας μην σας ξέρω. Είναι άσχετο αυτό που γράφω με το θέμα μας αλλά δεν ξέρω τι να κάνω. Πρόσφατα μετακομισα στο πατρικό μου και εντελώς συμπτωματικά μετακόμισαν και οι δύο μικρότερες μου αδελφές. Η μία βγάζει προς τα έξω μια ζήλια και συνέχεια επιβάλλεται στο σπίτι με φωνές κλπ. Προχθές τσακωθηκαμε για κάτι πολύ ασήμαντο και στο τέλος εξέφρασε σε τρίτους  ότι δεν θέλει τον σύζυγό μου γιατί όπως λέει δεν είναι δικό του σπίτι ώστε να αποφασίζει για διάφορα πράγματα όπως για παράδειγμα να βάλει ραφακια στην αποθήκη. Τελοσπαντων δημιουργεί ενα πολύ άσχημο περιβάλλον και δεν ξέρω πώς να ξεφύγω. Αλλού να πάω να μείνω δεν γίνεται άμεσα. Έχω κουραστεί και είμαι πολύ αγχωμενη. Κάτι που επιβαρύνει το ήδη υπάρχον "πρόβλημα" μου! Πώς να το διαχειριστώ;

Καλώς το κορίτσι μας το γλυκό!❤️ Να μη στεναχωριέσαι εμείς καταλαβαίνουμε❤️ 

Όσο για την αδερφή σου εγώ θα πω μήπως να κάνετε μια συζήτηση μεταξύ σας όσο πιο ήρεμα γίνεται;; Μήπως συμβαίνει κάτι άλλο και ξεσπάει έτσι;; Δεν θέλω να δικαιολογήσω κανέναν και καταλαβαίνω πόσο δύσκολο είναι να μένεις με τόσα άτομα μαζί!! Εμείς μετακόμισα πριν ένα χρόνο στην γειτονιά που μένει αδερφός της μαμας, θείες κλπ παρόλο που δεν μένουμε στο ίδιο σπίτι οι γκρίνιες είναι καθημερινές!🥴 Αλλά τι να κάνουμε δεν θα φύγουμε κ από το σπίτι μας και πλέον έχω σταματήσει να ασχολούμαι και να χαλιεμαι. Τους αφήνω να λένε ότι θέλουν κατάλαβα πως δεν θα βγάλω άκρη αλλιώς! Οπότε μήπως να κάνεις και εσύ το ίδιο;; Όσο το επιτρέπει η κατάσταση βέβαια, μη σας κάνει κ ότι θέλει! Υπομονή και ελπίζω να φτιάξουν τα πράγματα σύντομα, εστίασε στο στόχο σου και άσε τα υπόλοιπα όσο μπορείς στην άκρη❤️

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Marianne98 είπε:

Να απολαύσεις τις διακοπές σου και από τον επόμενο κύκλο τα βάζεις μπρος και αυτά!!! Αν και ελπίζουμε τώρα στις διακοπές να χαλαρώσετε και να έχετε θετικά αποτελέσματα ❤️ Να περάσετε τέλεια🤗🤗 Όσο για εμένα δοκιμαστική θα είναι αυτή η φορά να δω και εγώ πως δουλεύουν αυτά τα τεστ γιατί δεν έχω εικόνα καθόλου.. θα καταλάβω και τον κύκλο μου, θα δείξει🤔

Αχ αυτή η ωορρηξία τι μας κάνει! Πρώτη φορά τα χρησιμοποίησες ;;; Δηλαδή εγώ πρώτη φορά θα τα χρησιμοποιήσω οπότε δεν περιμένω να έχει επιτυχία😂 Πρέπει να καταλάβω πως λειτουργεί όλο αυτό! Υπομονή κορίτσι μου❤️ αδιαθετησες;

Καλώς το κορίτσι μας το γλυκό!❤️ Να μη στεναχωριέσαι εμείς καταλαβαίνουμε❤️ 

Όσο για την αδερφή σου εγώ θα πω μήπως να κάνετε μια συζήτηση μεταξύ σας όσο πιο ήρεμα γίνεται;; Μήπως συμβαίνει κάτι άλλο και ξεσπάει έτσι;; Δεν θέλω να δικαιολογήσω κανέναν και καταλαβαίνω πόσο δύσκολο είναι να μένεις με τόσα άτομα μαζί!! Εμείς μετακόμισα πριν ένα χρόνο στην γειτονιά που μένει αδερφός της μαμας, θείες κλπ παρόλο που δεν μένουμε στο ίδιο σπίτι οι γκρίνιες είναι καθημερινές!🥴 Αλλά τι να κάνουμε δεν θα φύγουμε κ από το σπίτι μας και πλέον έχω σταματήσει να ασχολούμαι και να χαλιεμαι. Τους αφήνω να λένε ότι θέλουν κατάλαβα πως δεν θα βγάλω άκρη αλλιώς! Οπότε μήπως να κάνεις και εσύ το ίδιο;; Όσο το επιτρέπει η κατάσταση βέβαια, μη σας κάνει κ ότι θέλει! Υπομονή και ελπίζω να φτιάξουν τα πράγματα σύντομα, εστίασε στο στόχο σου και άσε τα υπόλοιπα όσο μπορείς στην άκρη❤️

Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου! Με τα τεστ θεωρώ ότι θα έχεις μια σαφέστερη εικόνα του τι συμβαίνει με τον κύκλο σου και σταδιακά θα βρείς τον καλύτερο τρόπο αξιοποίησης, χωρίς βεβαίως να αποκλείεται επιτυχία από το ξεκίνημα. Τώρα σε τι φάση βρίσκεσαι ημερολογιακά; Υπήρξε κάποια εξέλιξη στο θεματάκι που είχε προκύψει με τον σύζυγο; Εύχομαι να έχουν πάει όλα καλά!

  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Marianne98 said:

Να απολαύσεις τις διακοπές σου και από τον επόμενο κύκλο τα βάζεις μπρος και αυτά!!! Αν και ελπίζουμε τώρα στις διακοπές να χαλαρώσετε και να έχετε θετικά αποτελέσματα ❤️ Να περάσετε τέλεια🤗🤗 Όσο για εμένα δοκιμαστική θα είναι αυτή η φορά να δω και εγώ πως δουλεύουν αυτά τα τεστ γιατί δεν έχω εικόνα καθόλου.. θα καταλάβω και τον κύκλο μου, θα δείξει🤔

Αχ αυτή η ωορρηξία τι μας κάνει! Πρώτη φορά τα χρησιμοποίησες ;;; Δηλαδή εγώ πρώτη φορά θα τα χρησιμοποιήσω οπότε δεν περιμένω να έχει επιτυχία😂 Πρέπει να καταλάβω πως λειτουργεί όλο αυτό! Υπομονή κορίτσι μου❤️ αδιαθετησες;

Καλώς το κορίτσι μας το γλυκό!❤️ Να μη στεναχωριέσαι εμείς καταλαβαίνουμε❤️ 

Όσο για την αδερφή σου εγώ θα πω μήπως να κάνετε μια συζήτηση μεταξύ σας όσο πιο ήρεμα γίνεται;; Μήπως συμβαίνει κάτι άλλο και ξεσπάει έτσι;; Δεν θέλω να δικαιολογήσω κανέναν και καταλαβαίνω πόσο δύσκολο είναι να μένεις με τόσα άτομα μαζί!! Εμείς μετακόμισα πριν ένα χρόνο στην γειτονιά που μένει αδερφός της μαμας, θείες κλπ παρόλο που δεν μένουμε στο ίδιο σπίτι οι γκρίνιες είναι καθημερινές!🥴 Αλλά τι να κάνουμε δεν θα φύγουμε κ από το σπίτι μας και πλέον έχω σταματήσει να ασχολούμαι και να χαλιεμαι. Τους αφήνω να λένε ότι θέλουν κατάλαβα πως δεν θα βγάλω άκρη αλλιώς! Οπότε μήπως να κάνεις και εσύ το ίδιο;; Όσο το επιτρέπει η κατάσταση βέβαια, μη σας κάνει κ ότι θέλει! Υπομονή και ελπίζω να φτιάξουν τα πράγματα σύντομα, εστίασε στο στόχο σου και άσε τα υπόλοιπα όσο μπορείς στην άκρη❤️

Τα είχα χρησιμοποιήσει κ παλιά αλλά για λίγο τώρα τα ξεκίνησα πάλι !!!! Για να δούμε ….

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@Marianne98 @KATIA97 @linaa σας ευχαριστώ πολύ για την ανταπόκριση σας. Έχετε δίκαιο σε αυτά που λέτε. Δυστυχώς η αδερφή μου ειναι ενα άτομο που δεν παίρνει απο λόγια και συζητήσεις. Απλώς φωνάζει τα δικά της χωρίς να ακούει τι έχεις να πεις. Θα προσπαθήσω να μην δίνω σημασία και να ακολουθώ την καθημερινότητα μας αλλά η αλήθεια είναι ότι είμαι με ενα συνεχόμενο άγχος πότε θα ξεσπάσει η μπορα. 

Και πάλι σας ευχαριστώ ❤️

 

 

  • Μου αρέσει 1
  • Καλή τύχη! 1
  • Λουλούδια 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου!!!❤️

12 ώρες πρίν, KATIA97 είπε:

Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου! Με τα τεστ θεωρώ ότι θα έχεις μια σαφέστερη εικόνα του τι συμβαίνει με τον κύκλο σου και σταδιακά θα βρείς τον καλύτερο τρόπο αξιοποίησης, χωρίς βεβαίως να αποκλείεται επιτυχία από το ξεκίνημα. Τώρα σε τι φάση βρίσκεσαι ημερολογιακά; Υπήρξε κάποια εξέλιξη στο θεματάκι που είχε προκύψει με τον σύζυγο; Εύχομαι να έχουν πάει όλα καλά!

Ημερολογιακά είμαι στην 4η ημέρα του κύκλου οπότε θεωρητικά έχω ακόμα μέρες!🤔 Γενικά αν είναι να έρθει ας έρθει οπότε θέλει όχι δεν θα πούμε χαχα🤗❤️ Μίλησα λίγο με τον γυναικολόγο μου και του εξήγησα τι ακριβώς κλπ και δεν έδειξε να αγχώνεται ιδιαίτερα, μου είπε να μην ανησυχώ ως ένα σημείο θεωρείται και φυσιολογικό, θα το δούμε περισσότερο μόλις τελειώσουμε με την δουλειά🥴 Ελπίζω στο καλύτερο. Εσύ τι κάνεις;; Σε τι φάση βρίσκεσαι;;❤️

πρίν από 57 λεπτά , Alice20 είπε:

@Marianne98 @KATIA97 @linaa σας ευχαριστώ πολύ για την ανταπόκριση σας. Έχετε δίκαιο σε αυτά που λέτε. Δυστυχώς η αδερφή μου ειναι ενα άτομο που δεν παίρνει απο λόγια και συζητήσεις. Απλώς φωνάζει τα δικά της χωρίς να ακούει τι έχεις να πεις. Θα προσπαθήσω να μην δίνω σημασία και να ακολουθώ την καθημερινότητα μας αλλά η αλήθεια είναι ότι είμαι με ενα συνεχόμενο άγχος πότε θα ξεσπάσει η μπορα. 

Και πάλι σας ευχαριστώ ❤️

 

 

Αχ ποιον μου θυμίζει καλέ η αδερφή σου🤔 έχω και εγώ κάτι τέτοιους στην οικογένεια!!! Υπομονή κορίτσι μου ελπίζω τα πράγματα να φτιάξουν σύντομα!!❤️ Με το θέμα που μας καίει τι γίνεται ;;  σε τι φάση βρίσκεσαι;;🤗

11 ώρες πρίν, Lila ki είπε:

Τα είχα χρησιμοποιήσει κ παλιά αλλά για λίγο τώρα τα ξεκίνησα πάλι !!!! Για να δούμε ….

Ελπίζω να μας βοηθήσουν 🤔 άντε να δούμε !!🤗  Εσύ τώρα σε τι φάση βρίσκεσαι;; Πότε δεν περιμένεις;;

@lilbern που σε χάσαμε;;😂❤️

  • Μου αρέσει 1
  • Λουλούδια 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


9 ώρες πρίν, Marianne98 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!!!❤️

Ημερολογιακά είμαι στην 4η ημέρα του κύκλου οπότε θεωρητικά έχω ακόμα μέρες!🤔 Γενικά αν είναι να έρθει ας έρθει οπότε θέλει όχι δεν θα πούμε χαχα🤗❤️ Μίλησα λίγο με τον γυναικολόγο μου και του εξήγησα τι ακριβώς κλπ και δεν έδειξε να αγχώνεται ιδιαίτερα, μου είπε να μην ανησυχώ ως ένα σημείο θεωρείται και φυσιολογικό, θα το δούμε περισσότερο μόλις τελειώσουμε με την δουλειά🥴 Ελπίζω στο καλύτερο. Εσύ τι κάνεις;; Σε τι φάση βρίσκεσαι;;❤️

Αχ ποιον μου θυμίζει καλέ η αδερφή σου🤔 έχω και εγώ κάτι τέτοιους στην οικογένεια!!! Υπομονή κορίτσι μου ελπίζω τα πράγματα να φτιάξουν σύντομα!!❤️ Με το θέμα που μας καίει τι γίνεται ;;  σε τι φάση βρίσκεσαι;;🤗

Ελπίζω να μας βοηθήσουν 🤔 άντε να δούμε !!🤗  Εσύ τώρα σε τι φάση βρίσκεσαι;; Πότε δεν περιμένεις;;

@lilbern που σε χάσαμε;;😂❤️

Μακάρι να μην είναι τίποτα και να μην σας δυσκολέψει καθόλου στην προσπάθειά σας! Εγώ είμαι στην δέκατη μέρα, άρα  λογικά σύντομα θα μπω στις γόνιμες. Από σήμερα ξεκίνησαν οι διακοπές μας, οπότε για το επόμενο δεκαήμερο το βασικό ζητούμενο είναι θάλασσα, βόλτες, χαλάρωση γενικά και το σεξ όπως μας βγει. Από τον επόμενο πάμε πιο οργανωμένα αν δεν γίνει κάτι.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 19/8/2023 at 12:45 ΠΜ, Lila ki είπε:

Αχ ποσό σε καταλαβαινω …. Μια βιοχημική και εγώ πριν ενάμιση χρόνο από τότε άκαρπες προσπάθειες ! Έχει ο θεός ! Είναι κ έντονοι οι ρυθμοί της καθημερινότητας κάποιες φορές οι επαφές δεν είναι στοχευμένες αλλά πάντα με προσπάθεια και δύναμη θα τα καταφέρουμε … δεν μπορεί σίγουρα κάτι καλό έχουμε κάνει και εμείς στη ζωή μας για να λάβουμε  τα δώρα της ζωής όπως την μητρότητα …. 
αν και μεταξύ μας εμείς που ανυπομονούμε δεν ειναι ότι θα ήμαστε καλύτερες μαμάδες γιατί η κάθε μια σε αυτή τη ζωή είναι μοναδική και ιδιαίτερη και ως γυναίκα και ως μαμά , μα σίγουρα όταν έρθει θα ήμαστε πραγματικά έτσι λίγο πιο χαμογελαστές … λίγο πιο ευγνώμονες και πάλι όχι γιατί δεν είναι μια γυναίκα που μενει έγκυος αμέσως απλά Ε όταν μωρε προσπαθεις και τόσο πολύ λες ουφ επιτέλους τα κατάφερα γεμίζεις περηφάνια ! 
αχ βρε κορίτσια καλή επιτυχία σε όλες μας και όσες τα κατάφεραν ας μας στείλουν την θετική της ενέργεια ! 

Όλα κάποια στιγμή θα έρθουν! Και συμφωνώ μαζί σου! Αυτό το άγχος της καθημερινότητας, καταστρέφει σημαντικά την υγεία μας και δεν μπορούμε να το καταλάβουμε τελείως! Σαν να το αρνουμαστε ότι το άγχος μπλοκάρει όλο το "σύστημα" 

On 19/8/2023 at 5:42 ΜΜ, Marianne98 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου!!! Εμένα ήρθε καλέ η περίοδος και μάλιστα νωρίτερα!! Η χθεσινή μέρα με παιδεψε με πόνους κλπ αλλά σήμερα ευτυχώς όλα καλά!! Περίμενα ότι θα έρθει οπότε τώρα ανυπομονώ να τελειώσει να ξεκινήσουμε τεστακια!!🤗 Σκέφτομαι ότι εφόσον Ιούλιο και Αύγουστο ήρθε στις 30-32 μέρες να κάνω το πρώτο τεστ κάπου 12η ημέρα. Τι λέτε;; Για πιο νωρίς να ξεκινήσω τεστ νομίζω θα λαός τσάμπα🤔🤔 

@lilbern φίλη μας αγαπημένη τι κάνεις;;;❤️ 

@rodok κοριτσάρα μου καλώς μας ήρθες πάλι!!!!❤️ Σιγά σιγά και όλα θα γίνουν αλλά μη μου γίνεσαι σαν την τρελή από πάνω χαχαχα αλίμονο μας!!! Χαίρομαι που πήρες τον χρόνο σου και πέρασες τέλεια από όσο καταλαβαίνω!! Είμαστε εδώ να προσπαθούμε όλες μαζί και θα έρθει μην απογοητεύσαι ❤️ όσο για την ηλικία εμείς πάνω κάτω την ίδια έχουμε από ότι θυμάμαι (25) οπότε καταλαβαίνω την ήττα που τρως..Κάναμε και εμείς τα διαλείμματα  μας μετά την παλινδρόμη και δεν το μετανιωνω. Όλα λειτουργούν καλύτερα τώρα, μαζέψαμε δυνάμεις και πάμε για πιο στοχευμένη προσπαθεια🤗 Θετική σκέψη και θα έρθει🤗

@KATIA97 κοριτσάκι μου γλυκό!! Χαίρομαι που σε βλέπω έτσι και δεν σε παίρνει από κάτω!! Πάμε δυνατά, περιμενω και εγώ να τελειώσει για να ξεκινήσουμε 🤗🤗❤️ καλη επιτυχια !!!!

@Fofi! Μας μην απογοητεύσαι!!! Πάμε για τον επόμενη κύκλο όλες μαζί πάλι χαχαχ❤️ καλή επιτυχία!!!❤️🤗

@Lila ki κορίτσι μου εσύ τι γίνεσαι;;;;🤔🤔

@Eg93 το μυαλό/σώμα μας παίζει πολλά παιχνίδια τελικά!!! Καλή επιτυχία στην νέα προσπάθεια!!!❤️

Ελπίζω να μη ξεχνάω καμία!!!

Αχ άσε! Και στη βάφτιση ήταν τέλεια, συγκινήθηκα λίγο! Σε κάποια φάση έκανα μπέιμπι σιτινγκ για να χορέψει η μαμά κι έρχεται ο δικός μου και μου λέει "και με το δικό μας έτσι θα είσαι", στις βόλτες που κάνω με την κουνιάδα μου, μου λέει ότι μου πάει το καρότσι και τέτοια 🥰 

Εντωμεταξυ είχα πει ότι είχα περίεργη μισό ελεύθερη επαφή δύο μέρες πριν τις γόνιμες σύμφωνα με το ημερολόγιο που κοιτάω τώρα. Την Κυριακή είδα αχνό καφέ, έβαλα σερβιετακι κακού κακού, χθες μόνο στο σκούπισμα ένα ελαφρύ ροζ-μπεζ, το βράδυ χθες τίποτα, σήμερα το πρωί πάλι κάτι πήγε να φανεί, και τώρα πάλι τίποτα 😂 γενικά νιώθω ότι θέλει να κατέβει, πόνο όχι τόσο, όσο όταν περιμένω ή έχω περίοδο κ όλα τα άλλα κανονικά προεμμηνορροϊκα πράγματα. Και σκέφτομαι μήπως μαγειρεύτηκε τίποτα χωρίς να το πάρουμε χαμπάρι 😂

On 21/8/2023 at 7:26 ΠΜ, Alice20 είπε:

@Marianne98 @KATIA97 @linaa σας ευχαριστώ πολύ για την ανταπόκριση σας. Έχετε δίκαιο σε αυτά που λέτε. Δυστυχώς η αδερφή μου ειναι ενα άτομο που δεν παίρνει απο λόγια και συζητήσεις. Απλώς φωνάζει τα δικά της χωρίς να ακούει τι έχεις να πεις. Θα προσπαθήσω να μην δίνω σημασία και να ακολουθώ την καθημερινότητα μας αλλά η αλήθεια είναι ότι είμαι με ενα συνεχόμενο άγχος πότε θα ξεσπάσει η μπορα. 

Και πάλι σας ευχαριστώ ❤️

 

 

Αχ σε καταλαβαίνω απίστευτα! Είναι πάρα πολύ δύσκολο, ειδικά λόγω οικονομικών να μένεις στο πατρικό σου, ιδίως όταν υπάρχουν κ άλλα άτομα μέσα σε αυτό! Απλά προσπάθησε να αποστασιοποιηθεις, να μην δίνεις σημασία! Αν δεις ότι φορτώνει με νεύρα, είτε κλείσου στο δωμάτιο σας, είτε πήγαινε μια βόλτα το τετράγωνο! Κ εγώ έμενα με την γιαγιά μου για αρκετά χρόνια και λόγω ηλικίας είχε πολλές ιδιοτροπίες κ έκανε χειρότερα από την μαμά μου στο κομμάτι "με ποιους θα βγεις έξω και με ποιον έχεις σχέση" μέχρι και το "έτσι θα βγεις έξω". Ο καλύτερος γιατρός για να είσαι εσύ καλά, είναι η αδιαφορία! Και στο λέω εγώ που είμαι σπίρτο έτοιμο να με ανάψεις😂 θέλει να μάθεις να εξασκήσεις την αδιαφορία σου και κάποια στιγμή θα πάνε όλα καλά ❤️❤️

  • Μου αρέσει 1
  • Λουλούδια 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου ήρθαμε διακοπές στην απερίγραπτα όμορφη Ελλαδαρα μας !!! Δυστυχώς δεν έχω τη δυνατότητα να είμαι ενεργή συχνά διότι δεν έχω δεδομένα και γενικά το wifi που μπαίνω δεν είναι τόσο καλα … σας φιλώ όλες από 3 Σεπτεμβρίου θα είμαι πίσω Αγγλία ! Καλή επιτυχία σε όσες είστε στις γόνιμες και σε όσες αναμένεται να μην έρθει περίοδος ! Εγώ περιμένω 27 Αυγούστου ! 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα αγαπημένες μου ♥️

Τι μου κάνετε; Ακόμα διακοπές είμαι εγω και επειδή έχουν έρθει πολλοί φίλοι μας δεν είχα καθόλου χρόνο για να κάθομαι στο κινητό.

Πολυ μου λείψατε. Κυριακή γυρνάμε Αθήνα και από Δευτέρα δουλειά σνιφ.

@Marianne98 μου εδώ είμαι φίλη, δεν γλυτωνετε από εμένα χαχαχα ♥️♥️♥️

Σε τι φάση είσαι τώρα;; Πάμε για τεστακια ωορρηξίας;; Αχ πολύ θέλω τον επόμενο μήνα να είμαστε όλες μαζί με θετικά τεστ. Ποσό τέλειο θα ήταν 😍 Πολύ χαίρομαι που η περίοδος σου έρχεται σταθερά Πιστεύω από την 12η μέρα είναι μια χαρά να τα ξεκινήσεις. Έχω διαβάσει ότι θέλει ίδια ώρα κάθε μέρα και συνήθως ένα κατά τις 12 το πρωί και ένα κατά τις 8 το βράδυ.

@Alice20 μου, εννοείται κι εδώ είμαστε για να στηρίζουμε η μια την άλλη και κανένα θέμα που αφορά την ψυχολογία μας δεν είναι άσχετο. Σας βλέπω κι εγώ σαν φίλες μου μετά από τόσα που έχουμε πει.

Η αδερφή σου βγάζει αυτή την ζήλεια μόνο προς τα εσενα και τον άντρα σου ή γενικά είναι έτσι; Μήπως κάτι την απασχολεί και της βγαίνει σε νεύρα; Μήπως ζούσε με κάποιον που αγαπούσε και το γεγονός ότι χώρισε και γύρισε στο πατρικό της δεν ξέρει πως να το διαχειριστεί; 
Σιγουρα θα είναι πολύ δύσκολη για εσενα αυτή η κατάσταση. Το μόνο που μπορείς να κανεις είναι υπομονή μέχρι να καταφέρετε να παρε σε δικό σας σπίτι. Επίσης όταν κάτι είναι ασήμαντο, προσπάθησε να μην απαντάς καν. Εμείς εδώ είμαστε να σε ακούμε όταν νιώθεις ότι είσαι έτοιμη να σκάσεις♥️

@rodok μου, γλυκιά μου, καλώς μας ήρθες πάλι. Είσαι τρελή σαν κι εμένα έτσι;;;;🤣🤣🤣 Πολύ γέλασα με την φάση που μας έγραψες. Άσε τα προφυλακτικα στην άκρη και δώσε του βρε να καταλάβει 🍾 
Διαβάζω βέβαια για υποψίες κλπ. Λες να μην έβαλε έγκαιρα την προφύλαξη; 😁

@Lila ki μου να περάσετε υπέροχα στις διακοπές σας και να χαλαρώσετε με την θάλασσα και αγαπημένους ανθρώπους♥️♥️♥️

@KATIA97 μου, εσυ σε τι φάση είσαι κορίτσι μου; Νομίζω εμείς πάμε μαζί Ε;

@Eg93 μου μην στενοχωριέσαι. Πάμε για τον επόμενο μήνα όλες μαζί 🥰♥️

Εύχομαι να μην ξεχνάω καμία ή να ξέχασα να σχολιάσω κάτι σημαντικό γιατί τα διάβασα χτες βράδυ τα μηνύματα σας.

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχή 1

yixDp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, lilbern είπε:

Καλησπέρα αγαπημένες μου ♥️

Τι μου κάνετε; Ακόμα διακοπές είμαι εγω και επειδή έχουν έρθει πολλοί φίλοι μας δεν είχα καθόλου χρόνο για να κάθομαι στο κινητό.

Πολυ μου λείψατε. Κυριακή γυρνάμε Αθήνα και από Δευτέρα δουλειά σνιφ.

@Marianne98 μου εδώ είμαι φίλη, δεν γλυτωνετε από εμένα χαχαχα ♥️♥️♥️

Σε τι φάση είσαι τώρα;; Πάμε για τεστακια ωορρηξίας;; Αχ πολύ θέλω τον επόμενο μήνα να είμαστε όλες μαζί με θετικά τεστ. Ποσό τέλειο θα ήταν 😍 Πολύ χαίρομαι που η περίοδος σου έρχεται σταθερά Πιστεύω από την 12η μέρα είναι μια χαρά να τα ξεκινήσεις. Έχω διαβάσει ότι θέλει ίδια ώρα κάθε μέρα και συνήθως ένα κατά τις 12 το πρωί και ένα κατά τις 8 το βράδυ.

@Alice20 μου, εννοείται κι εδώ είμαστε για να στηρίζουμε η μια την άλλη και κανένα θέμα που αφορά την ψυχολογία μας δεν είναι άσχετο. Σας βλέπω κι εγώ σαν φίλες μου μετά από τόσα που έχουμε πει.

Η αδερφή σου βγάζει αυτή την ζήλεια μόνο προς τα εσενα και τον άντρα σου ή γενικά είναι έτσι; Μήπως κάτι την απασχολεί και της βγαίνει σε νεύρα; Μήπως ζούσε με κάποιον που αγαπούσε και το γεγονός ότι χώρισε και γύρισε στο πατρικό της δεν ξέρει πως να το διαχειριστεί; 
Σιγουρα θα είναι πολύ δύσκολη για εσενα αυτή η κατάσταση. Το μόνο που μπορείς να κανεις είναι υπομονή μέχρι να καταφέρετε να παρε σε δικό σας σπίτι. Επίσης όταν κάτι είναι ασήμαντο, προσπάθησε να μην απαντάς καν. Εμείς εδώ είμαστε να σε ακούμε όταν νιώθεις ότι είσαι έτοιμη να σκάσεις♥️

@rodok μου, γλυκιά μου, καλώς μας ήρθες πάλι. Είσαι τρελή σαν κι εμένα έτσι;;;;🤣🤣🤣 Πολύ γέλασα με την φάση που μας έγραψες. Άσε τα προφυλακτικα στην άκρη και δώσε του βρε να καταλάβει 🍾 
Διαβάζω βέβαια για υποψίες κλπ. Λες να μην έβαλε έγκαιρα την προφύλαξη; 😁

@Lila ki μου να περάσετε υπέροχα στις διακοπές σας και να χαλαρώσετε με την θάλασσα και αγαπημένους ανθρώπους♥️♥️♥️

@KATIA97 μου, εσυ σε τι φάση είσαι κορίτσι μου; Νομίζω εμείς πάμε μαζί Ε;

@Eg93 μου μην στενοχωριέσαι. Πάμε για τον επόμενο μήνα όλες μαζί 🥰♥️

Εύχομαι να μην ξεχνάω καμία ή να ξέχασα να σχολιάσω κάτι σημαντικό γιατί τα διάβασα χτες βράδυ τα μηνύματα σας.

Αχ η επιστροφή στα θρανία ακόμη και για εμάς τους καθηγητές είναι δύσκολη ακόμη κι αν αγαπάμε πολύ τα μικρά μας διαβολάκια 😂 

Αν τον επόμενο μήνα δούμε όλες θετικά τεστ ο πλανήτης μας ίσως πάθει ένα σοκ από τους Διδύμους 😂😂😂 

Προφύλαξη έβαλε εγκαίρως, απλά διάβασα για τα προσπερματικα (κ ο δικός μου βγάζει αρκετά) και λέω μήπως έγινε κάτι περίεργο έτσι! Προς το παρόν περιμένω, δεν έχει έρθει! Σύμφωνα με τον προηγούμενο κύκλο είμαι στην 3-4 μέρα καθυστέρησης, αλλά λέω ότι θα έρθει 😂 απλά κάνει τα κόλπα του καλοκαιριού 

  • Ευχή 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...