Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 35 λεπτά , angie5 είπε:

      Σ' ευχαριστώ πολύ!..Έκανα εξωσωματική σε φυσικό κύκλο χωρίς φάρμακα και διέγερση ωοθηκών. Μου πήραν το ένα ωάριο που είχα εκείνο τον μήνα. Απλά ο γιατρός, από την στιγμή που σαν ζευγάρι δεν είχαμε κάποιο πρόβλημα (τουλάχιστον που να φαίνεται από τις βασικές εξετάσεις που είχαμε κάνει σε πρώτη φάση) και είχαμε μια καλή πρόγνωση όπως μας είπε, πρότεινε να το πάμε λίγο πιο ήπια. Αλλά τελικά δεν...Γενικά οι περισσότεροι γιατροί που έχω απευθυνθεί πιστεύουν ότι θα μπορούσαμε να έχουμε φυσική σύλληψη αλλά δεν ξέρω βρε κορίτσι μου κάτι φταίει δεν μπορεί....

      Φαντάζομαι ότι τώρα θα μας προτείνει περαιτέρω εξετάσεις και σίγουρα εξωσωματική με βραχύ πρωτόκολλο. Μια κανονική εξωσωματική δηλαδή. Μπορεί να έχω περισσότερες ελπίδες έτσι...

      Πάντως σας ευχαριστώ για όλη την υποστήριξη πραγματικά με έχετε συγκινήσει όλα τα κορίτσια πολύ!...

      Κατάλαβα κορίτσι μου φαντάζομαι είσαι μικρούλα ε???προσπαθούσατε καιρό πριν προχωρήσετε σε εξωσωματική?

Εγκυμοσύνη η όχι ;


Eg93

Recommended Posts

πρίν από 57 λεπτά , Alice20 είπε:

1μιση χρόνο προσπαθούμε. Κάθε μήνα τα ίδια 😂 ... Γι αυτό τώρα λέω δεν θέλω να ελπίζω. . Τόσο που πονουσα χθες σίγουρα θα έρθει. Απλώς μου κάνει τα κόλπα της για να με εκνευρισειιιι 😆

Με τα συμπτώματα δεν βγάζεις άκρη! ! 

Τα αρχικα συμπτώματα εγκυμοσύνης (πρήξιμο στήθους, πονακια κλπ) είναι ίδια με της περιόδου οπότε δε μπορεί να βγει συμπερασμα. Μακάρι να είναι ο τυχερός σας μηνας!

Αν πάντως προσπαθείτε τόσο καιρό καλό είναι να απευθυνθείτε σε έναν γυναικολόγο αναπαραγωγής, σε ηλικίες < 35 οι γιατροί συστήνουν παρακολούθηση μετά από 6 μήνες άκαρπων προσπαθειων και σε ηλικίες >35 μετά από 1 χρόνο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

On 7/8/2023 at 1:39 ΜΜ, Alice20 είπε:

Κορίτσια μου σας χαιρετώ... Καλωσορίσατε οι καινούριες κοπέλες στην παρέα μας ❤️

Σας διαβάζω σχεδόν καθημερινά αλλά είμαι πολύ πιεσμένη τον τελευταίο καιρό μιας και μετακομίζει η αδελφή μου και τρέχουμε οικογενειακώς!

Επίσης κορίτσια μου μετά τηβ τελευταία θεραπεία που έκανα με επανάληψη αντιβίωσης κλπ δεν είδα αποτέλεσμα οπότε το πήρα μόνο νε προβιοτικα και ομοιοπαθητικά και είμαι καλύτερα πλέον. Δεν ξέρω όμως αν έφυγαν. Δεν πήγα για καλλιέργεια!

@Eg93 εύχομαι να παν ολα καλά και να το ξεφορτωθείς άμεσα. Εγώ έπαιρνα doxat (και ο σύζυγος την ίδια) και ενδοκολπικα την fudge! Εσένα τι σου έγραψε;

Κορίτσια μου ανυπομονώ να ακούσω ευχάριστα νέα όσες περιμένετε!! εγώ δεν έχω ελπίδες αυτό τον μήνα...

Εσυ ταλαιπωρήθηκες παρά πολύ με τις θεραπείες .. ελπίζω να έφυγαν επιτέλους !! 
 

εμενα μου έδωσε χάπια Zithromax για 6 μέρες και lomexin κολπικά υποθετα .. ο δικός μ πήγε σε ουρολόγο κ του έδωσε άλλη αντιβίωση δεν θυμάμαι πως λέγεται όμως για 2 εβδομάδες .. επισης μ είπε να επαναλάβω κολπική καλλιέργεια σε 3 μήνες ! Ισως είπε να δείξει πάλι θετικό στο ουρεοπλασμα αλλά να μην ανησυχώ λέει θα έχει φύγει με την αντιβίωση .. τι να πω εύχομαι να απαλλαγούμε σύντομα από αυτό !! 
 

κ εγώ δεν έχω ελπίδες για αυτό το μήνα .. η τελευταία επαφή ήταν μέρες Πριν την ωορρηξία ! τώρα περιμένω να έρθει σε 2-3 μέρες ! Είχα λίγο αίμα εχθές στο σκούπισμα νόμιζα ήρθε αλλά τελικά όχι ! Σκέφτηκα ισως είναι από την θεραπεία .. ποιος ξέρει .. δεν ελπίζω γιατί την έχω ξανά πατήσει 😂😂😂

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, Alice20 είπε:

Μακάρι να μην έρθει... Δεν ξέρω ποια τι να περιμένω.. μέχρι χθες ήμουν σίγουρη ότι θα αδιαθετησω. Μέχρι που πήρα και τα παυσίπονα δίπλα στο κρεβάτι. Σήμερα δεν έχω κάποιο πόνο. Εχω δυσκοιλιότητα κάτι που δεν είναι συνηθισμένο για μένα... Να, αυτά μας κάνει το σώμα μας και μας γεμίζει ελπίδες ! ..  πραγματικά δεν θέλω να ελπίζω αλλά έχω μπερδευτεί σήμερα!

Αχ λες να έχουμε ευχάριστα;;;; Πραγματικά το εύχομαι 😍 Πότε δεν περιμένεις;;

Η μόνη μου ελπίδα εμένα ήταν ο τράχηλος που είναι ακόμα ψηλά, όμως σήμερα έχω πάλι πονάκια περιόδου άρα πιστεύω αύριο-μεθαύριο θα έρθει. Νιώθω ακριβώς όπως είναι πριν την περίοδο. Δεν πειράζει όμως. Πάμε για την τελευταία προσπάθεια του καλοκαιριού την επόμενη εβδομάδα. Η αλήθεια είναι ότι κάθε μέρα ένα ποτακι θα το πιούμε τώρα στις διακοπές όποτε δεν με πειράζει και τόσο αυτό το μήνα 😅

Περιμενω θετικά νέα από εσενα όμως ♥️♥️

  • Μου αρέσει 1

yixDp2.png

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, lilbern said:

Αχ λες να έχουμε ευχάριστα;;;; Πραγματικά το εύχομαι 😍 Πότε δεν περιμένεις;;

Η μόνη μου ελπίδα εμένα ήταν ο τράχηλος που είναι ακόμα ψηλά, όμως σήμερα έχω πάλι πονάκια περιόδου άρα πιστεύω αύριο-μεθαύριο θα έρθει. Νιώθω ακριβώς όπως είναι πριν την περίοδο. Δεν πειράζει όμως. Πάμε για την τελευταία προσπάθεια του καλοκαιριού την επόμενη εβδομάδα. Η αλήθεια είναι ότι κάθε μέρα ένα ποτακι θα το πιούμε τώρα στις διακοπές όποτε δεν με πειράζει και τόσο αυτό το μήνα 😅

Περιμενω θετικά νέα από εσενα όμως ♥️♥️

Πως καταλαβαίνεις ότι ο τράχηλος είναι ψηλά ; Μακάρι να κορίτσια για όλες μας ! Εγώ δεν έχω πολλές ελπίδες αυτό το μήνα … έχασα μάλλον κ την γόνιμη μέρα δ ξέρω θα δείξει περιμένω να μ έρθει 25 Αυγούστου έχω ακόμα δρόμο μπροστά μ…

  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια μου εγώ αδιαθετησα μόλις!

@lilbern @Eg93 @Fofi! ειστε η ελπίδα του γκρουπ !!

@Nels έχω πολυκυστικες. Ήδη έκανα 2 φορές διέγερση ωαρίων και ενα σωρό εξετάσεις. Δεν ξέρω τι πάει τόσο λάθος. Μέχρι τέλος του χρόνου ίσως να προχωρήσω με εξωσωματική!

  • Δύναμη! 2
  • Λυπημένη/-ος 2
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Lila ki είπε:

Πως καταλαβαίνεις ότι ο τράχηλος είναι ψηλά ; Μακάρι να κορίτσια για όλες μας ! Εγώ δεν έχω πολλές ελπίδες αυτό το μήνα … έχασα μάλλον κ την γόνιμη μέρα δ ξέρω θα δείξει περιμένω να μ έρθει 25 Αυγούστου έχω ακόμα δρόμο μπροστά μ…

Αμα γράψεις στο google “cervix position” θα σου δείξει σε φωτογραφία πως βλέπεις την θέση του τραχήλου.

Βασικά βάζεις μέσα ένα δάχτυλο και αν τον πιάνεις κατευθείαν σημαίνει ότι είναι χαμηλά, αν τον πιάνεις πιο πάνω είναι στη μέση και αν δεν τον πιάνεις σχεδόν καθόλου σημαίνει ότι είναι ψηλά 😅

Βέβαια λένε ότι αλλάζει συνέχεια θέση αλλά εγώ όσες φορές το έχω κάνει και πρωί και απόγευμα αυτές τις μερες είναι ψηλά. Ενώ τον προηγούμενο μήνα ήταν πολύ χαμηλά πριν την περίοδο.

Μέχρι χτες που το τσεκαρα ήταν ψηλά. Σήμερα δεν θα το τσεκάρω γιατί φοβάμαι ότι θα έχει κατέβει 😅

Ούτως ή άλλως σήμερα έχω τους πόνους προ περιόδου όποτε σίγουρα αύριο θα έρθει…

Εμείς είχαμε επαφές σε όλες τις γόνιμες μέρες, αλλά και πάλι δεν.

Κάποια στιγμή θα έρθει 🥰

@Alice20 μου καταλαβαίνω απόλυτα την απογοήτευση σου κορίτσι μου. Αγκαλιά ♥️


yixDp2.png

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, lilbern said:

Αμα γράψεις στο google “cervix position” θα σου δείξει σε φωτογραφία πως βλέπεις την θέση του τραχήλου.

Βασικά βάζεις μέσα ένα δάχτυλο και αν τον πιάνεις κατευθείαν σημαίνει ότι είναι χαμηλά, αν τον πιάνεις πιο πάνω είναι στη μέση και αν δεν τον πιάνεις σχεδόν καθόλου σημαίνει ότι είναι ψηλά 😅

Βέβαια λένε ότι αλλάζει συνέχεια θέση αλλά εγώ όσες φορές το έχω κάνει και πρωί και απόγευμα αυτές τις μερες είναι ψηλά. Ενώ τον προηγούμενο μήνα ήταν πολύ χαμηλά πριν την περίοδο.

Μέχρι χτες που το τσεκαρα ήταν ψηλά. Σήμερα δεν θα το τσεκάρω γιατί φοβάμαι ότι θα έχει κατέβει 😅

Ούτως ή άλλως σήμερα έχω τους πόνους προ περιόδου όποτε σίγουρα αύριο θα έρθει…

Εμείς είχαμε επαφές σε όλες τις γόνιμες μέρες, αλλά και πάλι δεν.

Κάποια στιγμή θα έρθει 🥰

@Alice20 μου καταλαβαίνω απόλυτα την απογοήτευση σου κορίτσι μου. Αγκαλιά ♥️

Τι ωραία πληροφορία ήταν αυτή δεν είχα ιδέα !!! Όποτε όταν είναι χαμηλά έρχεται περίοδος …. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Lila ki είπε:

Τι ωραία πληροφορία ήταν αυτή δεν είχα ιδέα !!! Όποτε όταν είναι χαμηλά έρχεται περίοδος …. 

Λένε ότι δεν είναι 100% αξιόπιστη μέθοδος γιατί κάποιες κοπέλες που είχαν χαμηλό τράχηλο είχαν θετικό τεστ εγκυμοσύνης και ανέβηκε πιο μετά ο τράχηλος και αντίθετα άλλες κοπέλες που ήταν ψηλά ο τράχηλος, κατέβηκε την ημέρα της περιόδου….

Παρόλα αυτά εγώ την δοκιμάζω την μέθοδο και για να ξέρω το σώμα μου πως λειτουργεί.

Κανονικά λένε σε μια εγκυμοσύνη ο τράχηλος είναι ψηλά και κλειστός για να προστατέψει το μωρό και στην περίοδο είναι χαμηλά και ανοιχτός για να φύγει το αίμα…

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

yixDp2.png

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, lilbern said:

Αμα γράψεις στο google “cervix position” θα σου δείξει σε φωτογραφία πως βλέπεις την θέση του τραχήλου.

Βασικά βάζεις μέσα ένα δάχτυλο και αν τον πιάνεις κατευθείαν σημαίνει ότι είναι χαμηλά, αν τον πιάνεις πιο πάνω είναι στη μέση και αν δεν τον πιάνεις σχεδόν καθόλου σημαίνει ότι είναι ψηλά 😅

Βέβαια λένε ότι αλλάζει συνέχεια θέση αλλά εγώ όσες φορές το έχω κάνει και πρωί και απόγευμα αυτές τις μερες είναι ψηλά. Ενώ τον προηγούμενο μήνα ήταν πολύ χαμηλά πριν την περίοδο.

Μέχρι χτες που το τσεκαρα ήταν ψηλά. Σήμερα δεν θα το τσεκάρω γιατί φοβάμαι ότι θα έχει κατέβει 😅

Ούτως ή άλλως σήμερα έχω τους πόνους προ περιόδου όποτε σίγουρα αύριο θα έρθει…

Εμείς είχαμε επαφές σε όλες τις γόνιμες μέρες, αλλά και πάλι δεν.

Κάποια στιγμή θα έρθει 🥰

@Alice20 μου καταλαβαίνω απόλυτα την απογοήτευση σου κορίτσι μου. Αγκαλιά ♥️

❤️❤️❤️❤️ ... Θα έρθει η στιγμή μας. Πού θα πάει;! 😇

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


9 ώρες πρίν, Alice20 είπε:

Κορίτσια μου εγώ αδιαθετησα μόλις!

@lilbern @Eg93 @Fofi! ειστε η ελπίδα του γκρουπ !!

@Nels έχω πολυκυστικες. Ήδη έκανα 2 φορές διέγερση ωαρίων και ενα σωρό εξετάσεις. Δεν ξέρω τι πάει τόσο λάθος. Μέχρι τέλος του χρόνου ίσως να προχωρήσω με εξωσωματική!

Πάμε για την επόμενη φορά κορίτσι μου. Υπομονή και επιμονή χρειάζεται και ο τρόπος θα βρεθεί.

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, Alice20 είπε:

Κορίτσια μου εγώ αδιαθετησα μόλις!

@lilbern @Eg93 @Fofi! ειστε η ελπίδα του γκρουπ !!

@Nels έχω πολυκυστικες. Ήδη έκανα 2 φορές διέγερση ωαρίων και ενα σωρό εξετάσεις. Δεν ξέρω τι πάει τόσο λάθος. Μέχρι τέλος του χρόνου ίσως να προχωρήσω με εξωσωματική!

Εγώ σου εύχομαι μέχρι το τέλος του χρόνου να τα έχεις καταφέρει ❤️🙏
 

κορίτσια μ σε όσες ήρθε πάμε για τον επόμενο κύκλο .. σε όσες περιμένουμε ακόμα εύχομαι ευχάριστα νέα σύντομα!


εγω πάλι σήμερα (25η μέρα) είχα ροζ υγρά στο σκούπισμα μόνο και πόνους όπως την στιγμή που έρχεται η περίοδος όπως και προχθες  .. περίεργα πράγματα .. όλο κάτι καινούργιο μας βγαίνει .. το τεστ πάντως αρνητικό .. κατά τα αλλά έχω τα κλασσικά πρηξίματα της περιόδου ..  πιστεύω αύριο μεθαύριο να έρθει ! 
 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, Eg93 είπε:

Εγώ σου εύχομαι μέχρι το τέλος του χρόνου να τα έχεις καταφέρει ❤️🙏
 

κορίτσια μ σε όσες ήρθε πάμε για τον επόμενο κύκλο .. σε όσες περιμένουμε ακόμα εύχομαι ευχάριστα νέα σύντομα!


εγω πάλι σήμερα (25η μέρα) είχα ροζ υγρά στο σκούπισμα μόνο και πόνους όπως την στιγμή που έρχεται η περίοδος όπως και προχθες  .. περίεργα πράγματα .. όλο κάτι καινούργιο μας βγαίνει .. το τεστ πάντως αρνητικό .. κατά τα αλλά έχω τα κλασσικά πρηξίματα της περιόδου ..  πιστεύω αύριο μεθαύριο να έρθει ! 
 

Φίλη μου αν δεις το «αίμα εμφύτευσης» που λένε, θέλει 2-3 μέρες να ανεβεί η χοριακη. Όποτε κάνε ένα τεστακι σε 3 μέρες να δούμε αν τελικά ήταν κάτι καλό αυτό 🥰

Εγώ από χτες το βράδυ έχω έντονους πόνους κάτω αλλά ακόμα δεν έχει έρθει. Μακάρι να μην έρθει 😂 Αλλά πονάω αρκετά όποτε θα έρθει.

Χρόνια πολλά κορίτσια μου για σήμερα ♥️

 

 

  • Ευχή 2

yixDp2.png

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, lilbern said:

Φίλη μου αν δεις το «αίμα εμφύτευσης» που λένε, θέλει 2-3 μέρες να ανεβεί η χοριακη. Όποτε κάνε ένα τεστακι σε 3 μέρες να δούμε αν τελικά ήταν κάτι καλό αυτό 🥰

Εγώ από χτες το βράδυ έχω έντονους πόνους κάτω αλλά ακόμα δεν έχει έρθει. Μακάρι να μην έρθει 😂 Αλλά πονάω αρκετά όποτε θα έρθει.

Χρόνια πολλά κορίτσια μου για σήμερα ♥️

 

 

Μέχρι να έρθει πάντα έχουμε ελπίδες ! Χρόνια πολλά να μας βοηθάει η Παναγία ! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

@Eg93 @lilbern κορίτσια μου ευχαριστώ που με στηρίζετε σε ακόμα μια απογοήτευση...μακάρι να μην σας έρθει! ... Τα συμπτώματα σας άνετα θα μπορούσαν να είναι εγκυμοσύνη... Αν είναι όμως η κοκκινομουρα, ανασυγκρότηση και προχωράμε στον νέο κύκλο!

@KATIA97 σε ευχαριστώ πολύ για το κουράγιο❤️

Κορίτσια μου πραγματικά διερωτουμαι αν παίζει τόσο πολύ μεγάλο ρόλο αυτό που μας λένε όλοι "βγάλε το απο το μυαλό σου" ! ... Δηλαδή όντως μπορώ μόνο με αυτή τη σκέψη να αποτρέπω μια σύλληψη; ! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...