Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 35 λεπτά , angie5 είπε:

      Σ' ευχαριστώ πολύ!..Έκανα εξωσωματική σε φυσικό κύκλο χωρίς φάρμακα και διέγερση ωοθηκών. Μου πήραν το ένα ωάριο που είχα εκείνο τον μήνα. Απλά ο γιατρός, από την στιγμή που σαν ζευγάρι δεν είχαμε κάποιο πρόβλημα (τουλάχιστον που να φαίνεται από τις βασικές εξετάσεις που είχαμε κάνει σε πρώτη φάση) και είχαμε μια καλή πρόγνωση όπως μας είπε, πρότεινε να το πάμε λίγο πιο ήπια. Αλλά τελικά δεν...Γενικά οι περισσότεροι γιατροί που έχω απευθυνθεί πιστεύουν ότι θα μπορούσαμε να έχουμε φυσική σύλληψη αλλά δεν ξέρω βρε κορίτσι μου κάτι φταίει δεν μπορεί....

      Φαντάζομαι ότι τώρα θα μας προτείνει περαιτέρω εξετάσεις και σίγουρα εξωσωματική με βραχύ πρωτόκολλο. Μια κανονική εξωσωματική δηλαδή. Μπορεί να έχω περισσότερες ελπίδες έτσι...

      Πάντως σας ευχαριστώ για όλη την υποστήριξη πραγματικά με έχετε συγκινήσει όλα τα κορίτσια πολύ!...

      Κατάλαβα κορίτσι μου φαντάζομαι είσαι μικρούλα ε???προσπαθούσατε καιρό πριν προχωρήσετε σε εξωσωματική?

Εγκυμοσύνη η όχι ;


Eg93

Recommended Posts

πρίν από 42 λεπτά , Marianne98 είπε:

@KATIA97  προσπαθώ να μη του δείχνω ότι αγχώνομαι αλλά ξέρεις τώρα αν γκουγκλαρεις κάτι τι σου βγάζει το ίντερνετ 😂😂 και να μη θες να αγχωθεις δεν τα καταφέρνεις! Θα αφήσω να περάσει σκ και 15αυγουστος και θα κανονίσω. Εντωμεταξυ θα τον παρακολουθώ να δω αν θα μου λέει κάτι χωρίς να του λέω εγώ😉  όλα καλά!!❤️ 

Πες μου εσύ τι κάνεις;;;🤗

@Fofi! Σίγουρα μετά το 15αυγουστο για να μας φύγει η ιδέα, εμένα δηλαδή αυτός είναι σίγουρος ότι όλα καλά 🥴 εσύ κορίτσι μου σε τι φάση είσαι;;;❤️

Δεν θα ειναι τιποτα να δεις..ολα καλα θα πανε...εγω αναμενω περιοδο στις 16...δεν εχω και την καλυτερη διαθεση γενικοτερα..νομιζω οτι δεν θα ειμαι...το μονο καλο ειναι οτι βγηκα σε αδεια και θα περασω χρονο με την μικρη μου...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κοριτσια καλημερα τι κανετε???τι λετε ειναι νωρις να κανω τεστ εγκυμοσυνης?σε επαφη ηρθα 2 αυγουστου και περιοδο περιμενω στις 16 αυγουστου...δειχνουν λετε αυτα που λενε εως και 5 μερες πριν την καθυστερηση?

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Fofi! said:

Κοριτσια καλημερα τι κανετε???τι λετε ειναι νωρις να κανω τεστ εγκυμοσυνης?σε επαφη ηρθα 2 αυγουστου και περιοδο περιμενω στις 16 αυγουστου...δειχνουν λετε αυτα που λενε εως και 5 μερες πριν την καθυστερηση?

Μακαριιιιιι να έχεις θετικά νέα !!! Αχ κορίτσια μου μακάρι για όλες μας !!!!! 
νομιζω είναι λίγο νωρίς αλλα κάνε ένα εάν έχεις αρκετά τεστ εγκυμοσύνης στο σπίτι !!!! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια, τι κάνετε; Εμένα με επισκέφθηκε σήμερα η ακατονόμαστη, εγγλέζα στο ραντεβού της😒 Είμαι όλη μέρα σήμερα ξάπλα στον καναπέ με μια θερμοφόρα στην κοιλιά και τα νεύρα τσίτα! @Marianne98 @lilbern εσείς πώς είστε κορίτσια; Αν δεν κάνω λάθος τώρα κοντά περιμένετε κι εσείς. Είχαμε καμιά εξέλιξη;

  • Δύναμη! 1
  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

On 8/11/2023 at 8:35 PM, Marianne98 said:

@lilbern @Alice20 @KATIA97

Κορίτσια συγγνώμη τώρα που σας βάζω σε τέτοια κουβέντα αλλά δν ξέρω και με ποιον να συζητήσω τέτοιο θέμα🥴

Γενικά σηκώνει αρκετά βαρύ και στην δουλειά και σίγουρα αυτό από μόνο του δεν είναι καλό. Το περιγράφει σαν σφίξιμο/ πόνο δεν είναι ότι θα πέσει και κάτω όπως ξανά είπα. Είναι αρκετό διάστημα που το αναφέρει που κ που αλλά δεν έδινα ιδιαίτερη βάση γιατί έλεγα "αν είναι κάτι που δεν θεωρεί φυσιολογικό θα το έλεγε" . Που να ξέρω και εγώ πως πρέπει να νιώθουν😂 Απλά χθες που το συζητήσαμε κατάλαβα ότι δεν ένιωθε έτσι. Σκέφτηκα να πάρω και την γνώμη του γιατρού μου που έχω οικειότητα και μετά να απευθυνθούμε σε έναν γιατρό 🥴 αγχώθηκα ήδη!!!

@lilbern ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΤΕ ΤΕΛΕΙΑ!!!!!🥰🥰🥰🥰 

@Alice20 ❤️

Κορίτσι μου νομίζω να δει τον γιατρό του γιατί ποτέ δεν ξέρεις τι συμβαίνει... Εγώ θεωρώ ότι δεν έχει να κάνει με το αναπαραγωγικό σύστημα. Πιστεύω συσχετίζεται με τη δουλειά του και του χτυπά αντανακλαστικά κατά την εκσπερμάτιση λόγω όλων αυτών των μυών που συνεργάζονται για να γίνει αυτό... Ίσως κανένα υπερηχογράφημα δτην κοιλιακή χώρα να έδειχνε κάτι!

@Fofi! Νομίζω κάνε υπομονή λίγες μέρες ακόμη γιατί ενα ψευδώς αρνητικό αποτέλεσμα θα σου χαλάσει τη διάθεση! ... Άσε που θα σε αφήσει με αμφιβολίες!

@KATIA97 κουράγιο!! .. κι εγώ περιμένω αύριο μεθαύριο να δω. Ειναι και 2-3 μέρες τώρα που έχω πονακια χαμηλά!

Εντομεταξυ παρατηρησα ότι στον προηγούμενο κύκλο και σε αυτό δεν πονώ καθόλου το στήθος! Είναι πολύ παράξενο... !

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 23 λεπτά , Alice20 είπε:

Κορίτσι μου νομίζω να δει τον γιατρό του γιατί ποτέ δεν ξέρεις τι συμβαίνει... Εγώ θεωρώ ότι δεν έχει να κάνει με το αναπαραγωγικό σύστημα. Πιστεύω συσχετίζεται με τη δουλειά του και του χτυπά αντανακλαστικά κατά την εκσπερμάτιση λόγω όλων αυτών των μυών που συνεργάζονται για να γίνει αυτό... Ίσως κανένα υπερηχογράφημα δτην κοιλιακή χώρα να έδειχνε κάτι!

@Fofi! Νομίζω κάνε υπομονή λίγες μέρες ακόμη γιατί ενα ψευδώς αρνητικό αποτέλεσμα θα σου χαλάσει τη διάθεση! ... Άσε που θα σε αφήσει με αμφιβολίες!

@KATIA97 κουράγιο!! .. κι εγώ περιμένω αύριο μεθαύριο να δω. Ειναι και 2-3 μέρες τώρα που έχω πονακια χαμηλά!

Εντομεταξυ παρατηρησα ότι στον προηγούμενο κύκλο και σε αυτό δεν πονώ καθόλου το στήθος! Είναι πολύ παράξενο... !

Μακάρι να μην έρθει κορίτσι μου! Τα συμπτώματα αλλάζουν συχνά από κύκλο σε κύκλο. Κι εμένα αν και σχεδόν πρήζεται σχεδόν πάντα πριν την περίοδο, δεν πονάει πάντα το ίδιο και κάποιες φορές καθόλου. Σίγουρα παίζουν διάφορα ρόλο σε αυτό.

  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, KATIA97 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια, τι κάνετε; Εμένα με επισκέφθηκε σήμερα η ακατονόμαστη, εγγλέζα στο ραντεβού της😒 Είμαι όλη μέρα σήμερα ξάπλα στον καναπέ με μια θερμοφόρα στην κοιλιά και τα νεύρα τσίτα! @Marianne98 @lilbern εσείς πώς είστε κορίτσια; Αν δεν κάνω λάθος τώρα κοντά περιμένετε κι εσείς. Είχαμε καμιά εξέλιξη;

Κορίτσι μου ελπίζω να μην σε ταλαιπωρήσει πολύ ο πόνος και πάμε δυναμικά για τον επόμενο μήνα. Φαντάζομαι την απογοήτευση σου μόλις είδες αίμα 😥♥️

Τριτη περιμένω εγώ. Μόνο κράμπες έχω εγώ εδώ και μέρες αλλά μπορεί να είναι λόγω περιόδου που πλησιάζει. Σήμερα δεν είχα κάποια σπουδαία ενόχληση πάντως. 
Χτες πήγαμε σε ταβέρνα και μύρισα το μπιφτέκι και μου ανέβηκε λίγο εμετός (Σορρυ), αλλά γι αυτό πιο πιθανά φταίει που γενικά ψιλο σιχαίνομαι το κρέας όταν μυρίζει (είμαι λίγο περίεργη με το φαγητό). Πάντως κορίτσια χτες τα ήπια τα ποτάκια μου. Διακοπές είμαι, δεν νιώθω άσχημα 😂 Επίσης για κάποιο λόγο πιστεύω ότι θα έρθει η βλαμμενη την Τρίτη 😅

14 ώρες πρίν, Fofi! είπε:

Κοριτσια καλημερα τι κανετε???τι λετε ειναι νωρις να κανω τεστ εγκυμοσυνης?σε επαφη ηρθα 2 αυγουστου και περιοδο περιμενω στις 16 αυγουστου...δειχνουν λετε αυτα που λενε εως και 5 μερες πριν την καθυστερηση?

Τελικά το έκανες το τεστ; Έχουμε κάποιο νέο; Πάντως πιστεύω ότι όντως είναι νωρίς. Στην θέση σου θα περίμενα την καθυστέρηση.
Προσωπικά επειδή τον πρώτο μήνα έκανα τεστακια πιο πριν, αποφάσισα να μην ξανακάνω ποτέ, εκτός αν έχω καθυστέρηση.
Λόγω καλοκαιριού βέβαια και να αργήσει 1-2 μέρες δεν θα δώσω σημασία γιατί καμία φορά αλλάζει ο κύκλος με την θάλασσα. Είδα ότι πέρσι πχ μου είχε έρθει στις 28 μέρες τον Αύγουστο. Όποτε περιμένω μια μικρή καθυστέρηση.

Είμαι σε πανηγύρι και σας στέλνω 🤣

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
  • Λουλούδια 1

yixDp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , lilbern είπε:

Κορίτσι μου ελπίζω να μην σε ταλαιπωρήσει πολύ ο πόνος και πάμε δυναμικά για τον επόμενο μήνα. Φαντάζομαι την απογοήτευση σου μόλις είδες αίμα 😥♥️

Τριτη περιμένω εγώ. Μόνο κράμπες έχω εγώ εδώ και μέρες αλλά μπορεί να είναι λόγω περιόδου που πλησιάζει. Σήμερα δεν είχα κάποια σπουδαία ενόχληση πάντως. 
Χτες πήγαμε σε ταβέρνα και μύρισα το μπιφτέκι και μου ανέβηκε λίγο εμετός (Σορρυ), αλλά γι αυτό πιο πιθανά φταίει που γενικά ψιλο σιχαίνομαι το κρέας όταν μυρίζει (είμαι λίγο περίεργη με το φαγητό). Πάντως κορίτσια χτες τα ήπια τα ποτάκια μου. Διακοπές είμαι, δεν νιώθω άσχημα 😂 Επίσης για κάποιο λόγο πιστεύω ότι θα έρθει η βλαμμενη την Τρίτη 😅

Τελικά το έκανες το τεστ; Έχουμε κάποιο νέο; Πάντως πιστεύω ότι όντως είναι νωρίς. Στην θέση σου θα περίμενα την καθυστέρηση.
Προσωπικά επειδή τον πρώτο μήνα έκανα τεστακια πιο πριν, αποφάσισα να μην ξανακάνω ποτέ, εκτός αν έχω καθυστέρηση.
Λόγω καλοκαιριού βέβαια και να αργήσει 1-2 μέρες δεν θα δώσω σημασία γιατί καμία φορά αλλάζει ο κύκλος με την θάλασσα. Είδα ότι πέρσι πχ μου είχε έρθει στις 28 μέρες τον Αύγουστο. Όποτε περιμένω μια μικρή καθυστέρηση.

Είμαι σε πανηγύρι και σας στέλνω 🤣

Έτσι γίνεται κορίτσι μου, στην αρχή χτυπάει λίγο άσχημα αλλά μου περνάει γρήγορα. Οι επόμενες γόνιμες θα μας βρουν σε διακοπές, οπότε θα είμαστε και πιο χαλαροί γενικότερα.Δεν ξέρω αν αυτό με το φαγητό δείχνει κάτι, πιθανόν να είναι αυτό που λες αλλά μακάρι να είναι θετική ένδειξη, να έχει μια επιτυχία η παρέα αυτόν τον μήνα. Όσο για τη διασκέδαση και τα ποτά, πολύ καλά κάνεις, γι'αυτό είναι οι διακοπές.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , KATIA97 είπε:

Έτσι γίνεται κορίτσι μου, στην αρχή χτυπάει λίγο άσχημα αλλά μου περνάει γρήγορα. Οι επόμενες γόνιμες θα μας βρουν σε διακοπές, οπότε θα είμαστε και πιο χαλαροί γενικότερα.Δεν ξέρω αν αυτό με το φαγητό δείχνει κάτι, πιθανόν να είναι αυτό που λες αλλά μακάρι να είναι θετική ένδειξη, να έχει μια επιτυχία η παρέα αυτόν τον μήνα. Όσο για τη διασκέδαση και τα ποτά, πολύ καλά κάνεις, γι'αυτό είναι οι διακοπές.

Η αλήθεια ότι στις δυο προηγούμενες εγκυμοσύνες δεν είχα ναυτία. Μόνο αυξημένη όσφρηση. Όποτε σίγουρα δεν είναι σύμπτωμα αυτό για εμένα. Την έβδομη εβδομάδα ξεκίνησαν οι εμετοί και οι ναυτίες στον γιο μου. Πιο πριν δεν ένιωθα καν έγκυος. Όποτε δεν νομίζω ότι τα συμπτώματα πριν έχουν να κάνουν με εγκυμοσύνη. Πιο πολύ λόγω προγεστερονης είναι. 
Θυμάμαι πχ που μια φορά είχα μυρίσει μάνγκο και ήθελα να κάνω εμετό. Αν τότε προσπαθούσα για παιδί θα έλεγα ότι είναι σύμπτωμα. Όμως επειδή δεν το είχα στο μυαλό μου δεν το σκέφτηκα καν και τελικά μετά από 2 μέρες μου είχε έρθει περίοδος. 
Σίγουρα λοιπόν δεν πιστεύω σε τέτοια συμπτώματα 😄
Αχ είναι πολύ θετικό οι γόνιμες να πέφτουν στις διακοπές γιατί είσαι πιο χαλαρή και πολλές φορές είναι ο μήνας που μένεις έγκυος. Στο εύχομαι πραγματικά φίλη ♥️♥️

  • Μου αρέσει 2

yixDp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , lilbern είπε:

Η αλήθεια ότι στις δυο προηγούμενες εγκυμοσύνες δεν είχα ναυτία. Μόνο αυξημένη όσφρηση. Όποτε σίγουρα δεν είναι σύμπτωμα αυτό για εμένα. Την έβδομη εβδομάδα ξεκίνησαν οι εμετοί και οι ναυτίες στον γιο μου. Πιο πριν δεν ένιωθα καν έγκυος. Όποτε δεν νομίζω ότι τα συμπτώματα πριν έχουν να κάνουν με εγκυμοσύνη. Πιο πολύ λόγω προγεστερονης είναι. 
Θυμάμαι πχ που μια φορά είχα μυρίσει μάνγκο και ήθελα να κάνω εμετό. Αν τότε προσπαθούσα για παιδί θα έλεγα ότι είναι σύμπτωμα. Όμως επειδή δεν το είχα στο μυαλό μου δεν το σκέφτηκα καν και τελικά μετά από 2 μέρες μου είχε έρθει περίοδος. 
Σίγουρα λοιπόν δεν πιστεύω σε τέτοια συμπτώματα 😄

Σε κάθε περίπτωση σύντομα θα ξεκαθαρίσει ότι κι αν είναι αυτό και αν δεν προκύψει τώρα, πάμε δυναμικά μαζί για τον επόμενο. Προς το παρόν κοίτα να περάσεις όσο καλύτερα μπορείς γιατί δυστυχώς πλέον δεν έχουμε πολλές ευκαιρίες γι'αυτό και όλα θα γίνουν!

  • Μου αρέσει 1
  • Λουλούδια 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


7 ώρες πρίν, lilbern είπε:

Κορίτσι μου ελπίζω να μην σε ταλαιπωρήσει πολύ ο πόνος και πάμε δυναμικά για τον επόμενο μήνα. Φαντάζομαι την απογοήτευση σου μόλις είδες αίμα 😥♥️

Τριτη περιμένω εγώ. Μόνο κράμπες έχω εγώ εδώ και μέρες αλλά μπορεί να είναι λόγω περιόδου που πλησιάζει. Σήμερα δεν είχα κάποια σπουδαία ενόχληση πάντως. 
Χτες πήγαμε σε ταβέρνα και μύρισα το μπιφτέκι και μου ανέβηκε λίγο εμετός (Σορρυ), αλλά γι αυτό πιο πιθανά φταίει που γενικά ψιλο σιχαίνομαι το κρέας όταν μυρίζει (είμαι λίγο περίεργη με το φαγητό). Πάντως κορίτσια χτες τα ήπια τα ποτάκια μου. Διακοπές είμαι, δεν νιώθω άσχημα 😂 Επίσης για κάποιο λόγο πιστεύω ότι θα έρθει η βλαμμενη την Τρίτη 😅

Τελικά το έκανες το τεστ; Έχουμε κάποιο νέο; Πάντως πιστεύω ότι όντως είναι νωρίς. Στην θέση σου θα περίμενα την καθυστέρηση.
Προσωπικά επειδή τον πρώτο μήνα έκανα τεστακια πιο πριν, αποφάσισα να μην ξανακάνω ποτέ, εκτός αν έχω καθυστέρηση.
Λόγω καλοκαιριού βέβαια και να αργήσει 1-2 μέρες δεν θα δώσω σημασία γιατί καμία φορά αλλάζει ο κύκλος με την θάλασσα. Είδα ότι πέρσι πχ μου είχε έρθει στις 28 μέρες τον Αύγουστο. Όποτε περιμένω μια μικρή καθυστέρηση.

Είμαι σε πανηγύρι και σας στέλνω 🤣

Οχι δεν το εκανα...ειπα να σας ακουσω...θα κατσω μεχρι την τεταρη που περιμενω περιοδο και βλεπουμε...

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, KATIA97 said:

Μακάρι να μην έρθει κορίτσι μου! Τα συμπτώματα αλλάζουν συχνά από κύκλο σε κύκλο. Κι εμένα αν και σχεδόν πρήζεται σχεδόν πάντα πριν την περίοδο, δεν πονάει πάντα το ίδιο και κάποιες φορές καθόλου. Σίγουρα παίζουν διάφορα ρόλο σε αυτό.

Μακάρι να μην έρθει... Δεν ξέρω ποια τι να περιμένω.. μέχρι χθες ήμουν σίγουρη ότι θα αδιαθετησω. Μέχρι που πήρα και τα παυσίπονα δίπλα στο κρεβάτι. Σήμερα δεν έχω κάποιο πόνο. Εχω δυσκοιλιότητα κάτι που δεν είναι συνηθισμένο για μένα... Να, αυτά μας κάνει το σώμα μας και μας γεμίζει ελπίδες ! ..  πραγματικά δεν θέλω να ελπίζω αλλά έχω μπερδευτεί σήμερα!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Alice20 said:

Μακάρι να μην έρθει... Δεν ξέρω ποια τι να περιμένω.. μέχρι χθες ήμουν σίγουρη ότι θα αδιαθετησω. Μέχρι που πήρα και τα παυσίπονα δίπλα στο κρεβάτι. Σήμερα δεν έχω κάποιο πόνο. Εχω δυσκοιλιότητα κάτι που δεν είναι συνηθισμένο για μένα... Να, αυτά μας κάνει το σώμα μας και μας γεμίζει ελπίδες ! ..  πραγματικά δεν θέλω να ελπίζω αλλά έχω μπερδευτεί σήμερα!

Καλημέρα κορίτσια !!!! Και εγώ κάθε μήνα το ίδιο με εσένα όπως και με τα περισσότερα κορίτσια !!! Βλέπω αλλαγές και συμπτώματα στο σώμα μου τα οποία με παραπέμπουν σε εγκυμοσύνη αλλά….. 

παντως τα δικά σου όντως είναι θετικά συμπτώματα και μακάρι να ειναι !   

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Lila ki said:

Καλημέρα κορίτσια !!!! Και εγώ κάθε μήνα το ίδιο με εσένα όπως και με τα περισσότερα κορίτσια !!! Βλέπω αλλαγές και συμπτώματα στο σώμα μου τα οποία με παραπέμπουν σε εγκυμοσύνη αλλά….. 

παντως τα δικά σου όντως είναι θετικά συμπτώματα και μακάρι να ειναι !   

1μιση χρόνο προσπαθούμε. Κάθε μήνα τα ίδια 😂 ... Γι αυτό τώρα λέω δεν θέλω να ελπίζω. . Τόσο που πονουσα χθες σίγουρα θα έρθει. Απλώς μου κάνει τα κόλπα της για να με εκνευρισειιιι 😆

Με τα συμπτώματα δεν βγάζεις άκρη! ! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 51 λεπτά , Alice20 είπε:

Μακάρι να μην έρθει... Δεν ξέρω ποια τι να περιμένω.. μέχρι χθες ήμουν σίγουρη ότι θα αδιαθετησω. Μέχρι που πήρα και τα παυσίπονα δίπλα στο κρεβάτι. Σήμερα δεν έχω κάποιο πόνο. Εχω δυσκοιλιότητα κάτι που δεν είναι συνηθισμένο για μένα... Να, αυτά μας κάνει το σώμα μας και μας γεμίζει ελπίδες ! ..  πραγματικά δεν θέλω να ελπίζω αλλά έχω μπερδευτεί σήμερα!

Όταν βρισκόμαστε σε διαδικασία προσπάθειας, έχουμε την τάση οποιοδήποτε σωματικό σύμπτωμα να το συσχετίζουμε με αυτή και έτσι να προσπαθούμε να το εξηγήσουμε. Πολλές φορές πρόκειται για πράγματα συμπτωματικά ή εντελώς άσχετα. Πιστεύω ότι δύσκολα μπορεί να βγει ασφαλές συμπέρασμα απ΄όλα αυτά. Πάντως δεν είναι κακό να ελπίζουμε κάθε φορά και να έχουμε συγκρατημένη αισιοδοξία, έχοντας πάντα στο μυαλό μας ότι τίποτα δεν είναι σίγουρο μέχρι να επιβεβαιωθεί το ένα ή το άλλο.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...