Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 10 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Καλησπέρα,

      Πήγα σήμερα για υπέρηχο,είμαι στην πέμπτη μέρα διέγερσης.Ειδαμε μόνο δύο ωάρια στη μία ωοθήκη και στην άλλη κανένα.Εχει τύχει σε κάποια να δει ωάρια στην αρχή μόνο από τη μια ωοθήκη και στον επόμενο υπέρηχο και από την  άλλη? Έχω χαμηλή ΑΜΗ (2,4) και πάμε με ήπια διέγερση, περιμέναμε 4 το πολυ

      Καλησπέρα..  ναι στην αρχή  βλεπαμε 3 και μετά σιγά σιγά άρχισαν να μεγαλώνουν κι άλλα..  τελικά στην ωοληψια είχαμε 6. Ότι και να γίνει να θυμάσαι ότι χρειάζεσαι μόνο ένα! Καλή επιτυχία και να έχεις θετικη ενέργεια!

      Μια ερώτηση για όσες γνωρίζουν.

      Μου ζήτησε η γιατρός μια μέρα πριν την εμβρυομεταφορα κατεψυγμενων βλαστοκυστεων να κάνω εξέταση προγεστερονης, ξέρει καμία σε τι επίπεδα πρέπει να είναι μια μέρα πριν την εμβρυομεταφορα?

Εγκυμοσύνη η όχι ;


Eg93

Recommended Posts

1 hour ago, Fofi! said:

Καλησπρερα κοριτσι μου...Αν ηταν αχνη αρκετα χωρις να ειναι ιδια με την γραμμη ελεγχου τοτε σημερα λογικα θα ειναι η κορυφωση και εντος 24 ωρων θα εχεις ωορρηξια...κανε παλι την ιδια ωρα τεστ να δουμε!!!

Καλησπερα ! Εκανα  ένα τεστ το οποίο βγήκε πολύ πιο αχνό από χθες καμία σχέση δηλαδή … βέβαια πριν το κάνω τώρα το τεστ είχα καταναλώσει υγρά αρκετά θα κάνω πάλι σε κανα δίωρο …. Τι να πω … βρβαια είμαι στην 11η μέρα θα τα συνεχίσω έως την 17η …. Εάν πάντως έκανα χθες ελπίζω να την πέτυχα … από την άλλη βέβαια έχω διαβάσει ότι πρώτα βγάζεις υγρα ωορρηξίας και μετά γίνεται η ωορρηξία … δεν ξέρω έχω μπερδευτεί ! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

3 ώρες πρίν, Lila ki είπε:

Καλησπερα ! Εκανα  ένα τεστ το οποίο βγήκε πολύ πιο αχνό από χθες καμία σχέση δηλαδή … βέβαια πριν το κάνω τώρα το τεστ είχα καταναλώσει υγρά αρκετά θα κάνω πάλι σε κανα δίωρο …. Τι να πω … βρβαια είμαι στην 11η μέρα θα τα συνεχίσω έως την 17η …. Εάν πάντως έκανα χθες ελπίζω να την πέτυχα … από την άλλη βέβαια έχω διαβάσει ότι πρώτα βγάζεις υγρα ωορρηξίας και μετά γίνεται η ωορρηξία … δεν ξέρω έχω μπερδευτεί ! 

Τι κυκλο εχεις?εγω κανω ωορρηξια 18η ημερα..και ποτε τα ξεκινησες τα τεστ?

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Fofi! said:

Τι κυκλο εχεις?εγω κανω ωορρηξια 18η ημερα..και ποτε τα ξεκινησες τα τεστ?

Από 25 έως 32  κάποιους μήνες έρχεται ακριβώς 28 ημέρες άλλους 25 άλλους 26 και πάει λέγοντας τα ξεκίνησα την 7η ημέρα …

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πρίν, Lila ki είπε:

Από 25 έως 32  κάποιους μήνες έρχεται ακριβώς 28 ημέρες άλλους 25 άλλους 26 και πάει λέγοντας τα ξεκίνησα την 7η ημέρα …

Καλησπερα! Εαν φοβάσαι μην την χάσεις κάνε δυο τεστ ενα το πρωι κ ενα αργά το απόγευμα κ προσπάθησε αργά το απόγευμα ν μην πιεις κ παρα πολλα νερά πριν το κανεις. Υπάρχει μια εφαρμογή το Premom που βγάζεις φωτο τα τεστ ωορηξιας κ σου λέει με μονάδα μέτρησης ποτε ακριβώς ειναι το pick δοκίμασε κ αυτο μηπως σε βολέψει κ καπως εκει τα εχεις κ οργανωμένα κ δεν χρειάζεται να τα κρατάς για να τα συγκρίνεις 💜

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, bonita31 said:

Καλησπερα! Εαν φοβάσαι μην την χάσεις κάνε δυο τεστ ενα το πρωι κ ενα αργά το απόγευμα κ προσπάθησε αργά το απόγευμα ν μην πιεις κ παρα πολλα νερά πριν το κανεις. Υπάρχει μια εφαρμογή το Premom που βγάζεις φωτο τα τεστ ωορηξιας κ σου λέει με μονάδα μέτρησης ποτε ακριβώς ειναι το pick δοκίμασε κ αυτο μηπως σε βολέψει κ καπως εκει τα εχεις κ οργανωμένα κ δεν χρειάζεται να τα κρατάς για να τα συγκρίνεις 💜

Τέλεια σε ευχαριστω πολύ ! Θα την κατεβάσω την εφαρμογή ! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσαρες μου καλησπέρα!!! Βρήκα χρόνο και μπήκα να δω τι κάνετε 🥰 

@lilbern και @KATIA97 περιμένω να ακούσω θετικά!!! 

@Alice20 αγαπημένη μας μη τα παρατάς θα έρθει, είχες καλή επαφουλα🥰 ποτέ δεν ξέρεις!!!

@Fofi! Ισχύει ότι όλες κάθε μήνα νιώθουμε κ λίγο εγκυουλες!😂 Μακάρι όμως να έχεις θετικά αποτελέσματα 🥰

@Lila ki πόσο σε καταλαβαίνω για την δουλειά! Την ώρα που εσείς σχολατε εμείς πάμε για δουλειά, μαρτύριο! Όλα θα έρθουν όμως 🤗

Κορίτσια θέλω την βοήθεια σας! Ο σύζυγος το τελευταίο διάστημα κατά την εκσπερμάτωση παραπονιέται ότι πονάει. Λέτε να έχει κάποιο θέμα; Το συζητούσαμε χθες και είπαμε μήπως πάμε σε γιατρό. Διαβάζω για φλεγμονές, διαβάζω για κιρσοκήλη και έχω πάθει κάτι γιατί όλα επιρεαζουν το σπέρμα. Έχουν παρόμοιο θέμα οι δικοί σας.? Μήπως είναι κ φυσιολογικό ως ένα σημείο? Δεν θα πέσει κάτω απ τον πόνο.

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Marianne98 said:

Κοριτσαρες μου καλησπέρα!!! Βρήκα χρόνο και μπήκα να δω τι κάνετε 🥰 

@lilbern και @KATIA97 περιμένω να ακούσω θετικά!!! 

@Alice20 αγαπημένη μας μη τα παρατάς θα έρθει, είχες καλή επαφουλα🥰 ποτέ δεν ξέρεις!!!

@Fofi! Ισχύει ότι όλες κάθε μήνα νιώθουμε κ λίγο εγκυουλες!😂 Μακάρι όμως να έχεις θετικά αποτελέσματα 🥰

@Lila ki πόσο σε καταλαβαίνω για την δουλειά! Την ώρα που εσείς σχολατε εμείς πάμε για δουλειά, μαρτύριο! Όλα θα έρθουν όμως 🤗

Κορίτσια θέλω την βοήθεια σας! Ο σύζυγος το τελευταίο διάστημα κατά την εκσπερμάτωση παραπονιέται ότι πονάει. Λέτε να έχει κάποιο θέμα; Το συζητούσαμε χθες και είπαμε μήπως πάμε σε γιατρό. Διαβάζω για φλεγμονές, διαβάζω για κιρσοκήλη και έχω πάθει κάτι γιατί όλα επιρεαζουν το σπέρμα. Έχουν παρόμοιο θέμα οι δικοί σας.? Μήπως είναι κ φυσιολογικό ως ένα σημείο? Δεν θα πέσει κάτω απ τον πόνο.

Σε ευχαριστώ για τα ενθαρρυντικά σου λόγια... Μακάρι σύντομα όλες μας να έχουμε ενα θετικό τεστακι ❤️

Όταν λέει ότι πονάει, πού ακριβώς; Μήπως έχει να κάνει με την ουρήθρα; Καμιά φλεγμονή; Καμιά φορά είναι και τι μας μπει στο μυαλό. Αν το πρόσεξε μια φορά τώρα όλες οι φορές μπορεί να του φαίνονται ότι πονάει. . . Αλλά και πάλι εξαρτάται πού πονεί και πόσο!

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Marianne98 είπε:

Κοριτσαρες μου καλησπέρα!!! Βρήκα χρόνο και μπήκα να δω τι κάνετε 🥰 

@lilbern και @KATIA97 περιμένω να ακούσω θετικά!!! 

@Alice20 αγαπημένη μας μη τα παρατάς θα έρθει, είχες καλή επαφουλα🥰 ποτέ δεν ξέρεις!!!

@Fofi! Ισχύει ότι όλες κάθε μήνα νιώθουμε κ λίγο εγκυουλες!😂 Μακάρι όμως να έχεις θετικά αποτελέσματα 🥰

@Lila ki πόσο σε καταλαβαίνω για την δουλειά! Την ώρα που εσείς σχολατε εμείς πάμε για δουλειά, μαρτύριο! Όλα θα έρθουν όμως 🤗

Κορίτσια θέλω την βοήθεια σας! Ο σύζυγος το τελευταίο διάστημα κατά την εκσπερμάτωση παραπονιέται ότι πονάει. Λέτε να έχει κάποιο θέμα; Το συζητούσαμε χθες και είπαμε μήπως πάμε σε γιατρό. Διαβάζω για φλεγμονές, διαβάζω για κιρσοκήλη και έχω πάθει κάτι γιατί όλα επιρεαζουν το σπέρμα. Έχουν παρόμοιο θέμα οι δικοί σας.? Μήπως είναι κ φυσιολογικό ως ένα σημείο? Δεν θα πέσει κάτω απ τον πόνο.

Καλησπέρα κορίτσι μου! Απ΄ότι ξέρω, τέτοιες ενοχλήσεις μπορεί να έχουν σχέση με διάφορα σημεία του αναπαραγωγικού συστήματος π.χ. τους όρχεις, τον προστάτη κλπ. ανάλογα και με το σημείο που εμφανίζεται ο πόνος. Ίσως βέβαια και να είναι κάτι συγκυριακό. Σε κάθε περίπτωση, πιστεύω καλό είναι να τον δει ένας ουρολόγος, ειδικά αν συνεχίζεται αυτό, ώστε αν υπάρχει κάτι να αντιμετωπιστεί άμεσα χωρίς να δημιουργήσει θέματα. Ούτως ή άλλως, καλό είναι και οι άντρες να εξετάζονται εκεί κάτω όπως κι εμείς για προληπτικούς λόγους. Εύχομαι να μην είναι τίποτα, να είναι εντελώς καλά ο άνθρωπος και να μην υπάρξει κανένα θέμα με την προσπάθειά σας.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια μου τι κάνετε;

Εμείς μόλις ξεκινήσαμε για Εύβοια. Ξεκινανε οι διακοπεεεες γειιι 😍

Από συμπτώματα δεν έχω τίποτα. Μόνο πόνους περιόδου εδώ και 2 μέρες και γι αυτό φοβάμαι ότι θα μου έρθει νωρίτερα από την Τρίτη γιατί έχω ακριβώς το αίσθημα της περιόδου.

@Marianne98 μου πως είσαι φίλη μου;

Ρωτησα τώρα τον δικό μου αν πονάει κατά την εκσπερμάτωση και μου είπε όχι, το αντίθετο. Μήπως έχει κάποια φλεγμονή ή ακόμα και ουρολοίμωξη πχ; Ποσό καιρό πονάει; Το έχει καιρό εννοώ ή τις τελευταίες μέρες;

Τα υπόλοιπα κορίτσια τι κάνουν; 🥰
 

  • Μου αρέσει 3

yixDp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , lilbern είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου τι κάνετε;

Εμείς μόλις ξεκινήσαμε για Εύβοια. Ξεκινανε οι διακοπεεεες γειιι 😍

Από συμπτώματα δεν έχω τίποτα. Μόνο πόνους περιόδου εδώ και 2 μέρες και γι αυτό φοβάμαι ότι θα μου έρθει νωρίτερα από την Τρίτη γιατί έχω ακριβώς το αίσθημα της περιόδου.

@Marianne98 μου πως είσαι φίλη μου;

Ρωτησα τώρα τον δικό μου αν πονάει κατά την εκσπερμάτωση και μου είπε όχι, το αντίθετο. Μήπως έχει κάποια φλεγμονή ή ακόμα και ουρολοίμωξη πχ; Ποσό καιρό πονάει; Το έχει καιρό εννοώ ή τις τελευταίες μέρες;

Τα υπόλοιπα κορίτσια τι κάνουν; 🥰
 

Καλησπέρα κορίτσι μου, να περάσετε τέλεια στις διακοπές, να ξεκουραστείτε και να χαλαρώσετε. Κατα τ' άλλα κι εγώ τα ίδια. Περιμένω αύριο μεθαύριο αλλά οι ενδείξεις δεν είναι θετικές. Έχω χαμηλά το βάρος που έχω συνήθως πριν μου έρθει και νωρίτερα που γύρισα στο σπίτι και γδύθηκα να μπω για ντουζ, είδα στο βρακάκι μου μια μικρή ποσότητα υγρού. Δεν μπόρεσα να διακρίνω χρώμα γιατί δεν βοηθούσε το χρώμα του εσωρούχου. Τέλοσπάντων, ότι είναι να γίνει θα γίνει. Μπαίνω κι εγώ πλέον σε mood διακοπών, αν και έχουμε κάποιες μέρες ακόμα. Έχω ξεκινήσει να ετοιμάζω πράγματα κλπ. Άντε να χαλαρώσουμε λίγο, να κάνουμε κανένα μπανάκι και να μαυρίσουμε λίγο τις κορμάρες μας😃

  • Λουλούδια 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@lilbern @Alice20 @KATIA97

Κορίτσια συγγνώμη τώρα που σας βάζω σε τέτοια κουβέντα αλλά δν ξέρω και με ποιον να συζητήσω τέτοιο θέμα🥴

Γενικά σηκώνει αρκετά βαρύ και στην δουλειά και σίγουρα αυτό από μόνο του δεν είναι καλό. Το περιγράφει σαν σφίξιμο/ πόνο δεν είναι ότι θα πέσει και κάτω όπως ξανά είπα. Είναι αρκετό διάστημα που το αναφέρει που κ που αλλά δεν έδινα ιδιαίτερη βάση γιατί έλεγα "αν είναι κάτι που δεν θεωρεί φυσιολογικό θα το έλεγε" . Που να ξέρω και εγώ πως πρέπει να νιώθουν😂 Απλά χθες που το συζητήσαμε κατάλαβα ότι δεν ένιωθε έτσι. Σκέφτηκα να πάρω και την γνώμη του γιατρού μου που έχω οικειότητα και μετά να απευθυνθούμε σε έναν γιατρό 🥴 αγχώθηκα ήδη!!!

@lilbern ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΤΕ ΤΕΛΕΙΑ!!!!!🥰🥰🥰🥰 

@Alice20 ❤️

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Marianne98 είπε:

@lilbern @Alice20 @KATIA97

Κορίτσια συγγνώμη τώρα που σας βάζω σε τέτοια κουβέντα αλλά δν ξέρω και με ποιον να συζητήσω τέτοιο θέμα🥴

Γενικά σηκώνει αρκετά βαρύ και στην δουλειά και σίγουρα αυτό από μόνο του δεν είναι καλό. Το περιγράφει σαν σφίξιμο/ πόνο δεν είναι ότι θα πέσει και κάτω όπως ξανά είπα. Είναι αρκετό διάστημα που το αναφέρει που κ που αλλά δεν έδινα ιδιαίτερη βάση γιατί έλεγα "αν είναι κάτι που δεν θεωρεί φυσιολογικό θα το έλεγε" . Που να ξέρω και εγώ πως πρέπει να νιώθουν😂 Απλά χθες που το συζητήσαμε κατάλαβα ότι δεν ένιωθε έτσι. Σκέφτηκα να πάρω και την γνώμη του γιατρού μου που έχω οικειότητα και μετά να απευθυνθούμε σε έναν γιατρό 🥴 αγχώθηκα ήδη!!!

@lilbern ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΤΕ ΤΕΛΕΙΑ!!!!!🥰🥰🥰🥰 

@Alice20 ❤️

Καλυτερα να πατε αμεσα σε εναν γιατρο να σας φυγει και το αγχος..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , Marianne98 είπε:

@lilbern @Alice20 @KATIA97

Κορίτσια συγγνώμη τώρα που σας βάζω σε τέτοια κουβέντα αλλά δν ξέρω και με ποιον να συζητήσω τέτοιο θέμα🥴

Γενικά σηκώνει αρκετά βαρύ και στην δουλειά και σίγουρα αυτό από μόνο του δεν είναι καλό. Το περιγράφει σαν σφίξιμο/ πόνο δεν είναι ότι θα πέσει και κάτω όπως ξανά είπα. Είναι αρκετό διάστημα που το αναφέρει που κ που αλλά δεν έδινα ιδιαίτερη βάση γιατί έλεγα "αν είναι κάτι που δεν θεωρεί φυσιολογικό θα το έλεγε" . Που να ξέρω και εγώ πως πρέπει να νιώθουν😂 Απλά χθες που το συζητήσαμε κατάλαβα ότι δεν ένιωθε έτσι. Σκέφτηκα να πάρω και την γνώμη του γιατρού μου που έχω οικειότητα και μετά να απευθυνθούμε σε έναν γιατρό 🥴 αγχώθηκα ήδη!!!

@lilbern ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΤΕ ΤΕΛΕΙΑ!!!!!🥰🥰🥰🥰 

@Alice20 ❤️

Δεν υπάρχει κανένα θέμα κορίτσι μου, γι'αυτό είμαστε εδώ, να τα συζητάμε. Δεν υπάρχει λόγος να αγχώνεσαι και να τον αγχώνεις ίσως κι εκείνον. Ψάξτε το με έναν γιατρό και να δεις που δεν θα είναι κάτι. Ίσως να είναι κάποιος μυϊκός τραυματισμός και να τον ενοχλεί λόγω της έντασης που υπάρχει εκείνη τη στιγμή στην συγκεκριμένη περιοχή, αφού αν κατάλαβα καλά αυτή η ενόχληση υποχωρεί όταν ολοκληρώνεται η εξπερμάτωση του. Ψυχραιμία και ότι κι αν είναι, σίγουρα θα υπάρχει λύση.

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

@KATIA97  προσπαθώ να μη του δείχνω ότι αγχώνομαι αλλά ξέρεις τώρα αν γκουγκλαρεις κάτι τι σου βγάζει το ίντερνετ 😂😂 και να μη θες να αγχωθεις δεν τα καταφέρνεις! Θα αφήσω να περάσει σκ και 15αυγουστος και θα κανονίσω. Εντωμεταξυ θα τον παρακολουθώ να δω αν θα μου λέει κάτι χωρίς να του λέω εγώ😉  όλα καλά!!❤️ 

Πες μου εσύ τι κάνεις;;;🤗

@Fofi! Σίγουρα μετά το 15αυγουστο για να μας φύγει η ιδέα, εμένα δηλαδή αυτός είναι σίγουρος ότι όλα καλά 🥴 εσύ κορίτσι μου σε τι φάση είσαι;;;❤️

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , Marianne98 είπε:

@KATIA97  προσπαθώ να μη του δείχνω ότι αγχώνομαι αλλά ξέρεις τώρα αν γκουγκλαρεις κάτι τι σου βγάζει το ίντερνετ 😂😂 και να μη θες να αγχωθεις δεν τα καταφέρνεις! Θα αφήσω να περάσει σκ και 15αυγουστος και θα κανονίσω. Εντωμεταξυ θα τον παρακολουθώ να δω αν θα μου λέει κάτι χωρίς να του λέω εγώ😉  όλα καλά!!❤️ 

Πες μου εσύ τι κάνεις;;;🤗

@Fofi! Σίγουρα μετά το 15αυγουστο για να μας φύγει η ιδέα, εμένα δηλαδή αυτός είναι σίγουρος ότι όλα καλά 🥴 εσύ κορίτσι μου σε τι φάση είσαι;;;❤️

Μεγαλη μάστιγα το γκουγκλάρισμα σε αυτές τις περιπτώσεις😊 Παρακολούθησε το τις επόμενες μέρες αν έχετε επαφές και κανόνισέ το γιατί οι άντρες μερικές φορές είναι λίγο δύσκολοι σε αυτά τα πράγματα. Εγώ περιμένω αύριο μεθαύριο την "κυρία", ήδη έχουν ξεκινήσει τα προεόρτια.

  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...