Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 10 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Καλησπέρα,

      Πήγα σήμερα για υπέρηχο,είμαι στην πέμπτη μέρα διέγερσης.Ειδαμε μόνο δύο ωάρια στη μία ωοθήκη και στην άλλη κανένα.Εχει τύχει σε κάποια να δει ωάρια στην αρχή μόνο από τη μια ωοθήκη και στον επόμενο υπέρηχο και από την  άλλη? Έχω χαμηλή ΑΜΗ (2,4) και πάμε με ήπια διέγερση, περιμέναμε 4 το πολυ

      Καλησπέρα..  ναι στην αρχή  βλεπαμε 3 και μετά σιγά σιγά άρχισαν να μεγαλώνουν κι άλλα..  τελικά στην ωοληψια είχαμε 6. Ότι και να γίνει να θυμάσαι ότι χρειάζεσαι μόνο ένα! Καλή επιτυχία και να έχεις θετικη ενέργεια!

      Μια ερώτηση για όσες γνωρίζουν.

      Μου ζήτησε η γιατρός μια μέρα πριν την εμβρυομεταφορα κατεψυγμενων βλαστοκυστεων να κάνω εξέταση προγεστερονης, ξέρει καμία σε τι επίπεδα πρέπει να είναι μια μέρα πριν την εμβρυομεταφορα?

Εγκυμοσύνη η όχι ;


Eg93

Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια!!! 

Εγώ για να πω την αλήθεια περιμένω να αδιαθετησω πως και πως να ξεκινήσω τα τεστακια ωορρηξίας! Είναι κάτι καινούριο, θα είναι κ πιο στοχευμένες οι επαφές γιατί με τους κύκλους που κάνω άντε βρες τα!!😂 

Εντωμεταξυ ο Αύγουστος πάει ακλαφτος😂 μια που πέφτουμε στο κρεβάτι και μια που μας παίρνει ο ύπνος! Θέλω να πάω και στο γιατρό μου για ένα τεστ Παπ και υπέρηχο μόλις μου τελειώσει αυτή η περίοδος για να τα έχω τσεκαρει αυτά. ΓΕΝΙΚΆ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΑΝΥΠΟΜΟΝΩ ΝΑ ΑΔΙΑΘΕΤΗΣΩ! Δίδυμος παιδί μου, τι περιμένεις;;;🤔🤔😂

@Fofi! Εγώ έχω διαβάσει ότι τα τεστ ωορρηξίας πρέπει να γίνονται πρωινές προς μεσημεριανές ώρες! Ο γιατρός σου δεν ξέρει να σε κατατοπίσει λίγο;;🤞 Καλή επιτυχία πάντως! Εμείς με μπύρες το πιάσαμε περισυ 🥲🥰

@lilbern τι ωραία που μας τα λες και μας ηρεμείς την ψυχούλα μας!!! Κάνε τις διακοπές σου και θα σε περιμένουμε πίσω ανανεωμένη και που ξερειιιιις;;🥰 Μπορεί και διπλή 🙏😚😉

@Lila ki καλή επιτυχία!!! Μη τα παρατάς!! Εδώ εμείς έχουμε πείσμα καλέ και δεν απογοητευομαστε!! Αυτά καταφέρουμε όλες θα δεις😚🙏

@KATIA97 @rodok που είστε βρε κορίτσια;;;;🤔🤔

  • Μου αρέσει 3
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 30 λεπτά , Marianne98 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!!! 

Εγώ για να πω την αλήθεια περιμένω να αδιαθετησω πως και πως να ξεκινήσω τα τεστακια ωορρηξίας! Είναι κάτι καινούριο, θα είναι κ πιο στοχευμένες οι επαφές γιατί με τους κύκλους που κάνω άντε βρες τα!!😂 

Εντωμεταξυ ο Αύγουστος πάει ακλαφτος😂 μια που πέφτουμε στο κρεβάτι και μια που μας παίρνει ο ύπνος! Θέλω να πάω και στο γιατρό μου για ένα τεστ Παπ και υπέρηχο μόλις μου τελειώσει αυτή η περίοδος για να τα έχω τσεκαρει αυτά. ΓΕΝΙΚΆ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΑΝΥΠΟΜΟΝΩ ΝΑ ΑΔΙΑΘΕΤΗΣΩ! Δίδυμος παιδί μου, τι περιμένεις;;;🤔🤔😂

@Fofi! Εγώ έχω διαβάσει ότι τα τεστ ωορρηξίας πρέπει να γίνονται πρωινές προς μεσημεριανές ώρες! Ο γιατρός σου δεν ξέρει να σε κατατοπίσει λίγο;;🤞 Καλή επιτυχία πάντως! Εμείς με μπύρες το πιάσαμε περισυ 🥲🥰

@lilbern τι ωραία που μας τα λες και μας ηρεμείς την ψυχούλα μας!!! Κάνε τις διακοπές σου και θα σε περιμένουμε πίσω ανανεωμένη και που ξερειιιιις;;🥰 Μπορεί και διπλή 🙏😚😉

@Lila ki καλή επιτυχία!!! Μη τα παρατάς!! Εδώ εμείς έχουμε πείσμα καλέ και δεν απογοητευομαστε!! Αυτά καταφέρουμε όλες θα δεις😚🙏

@KATIA97 @rodok που είστε βρε κορίτσια;;;;🤔🤔

Εδώ κορίτσι μου τα ίδια βράζουμε στο ζουμί μας. Η αλήθεια είναι ότι καλοκαίρι με δουλειά, ζέστες κλπ. είναι λίγο δύσκολο για έντονη δραστηριότητα. Εμείς κάτι ψιλά κάναμε τώρα, κυρίως με πρωτοβουλία του συζύγου, γιατί εγώ απο διάθεση ελάχιστη. Με το που τελείωνε η επαφή, ξεραινόμουν αμέσως στον ύπνο (πάλι καλά που δεν κοιμήθηκα καμιά φορά κατά την διάρκεια😂). Μέρες κλπ. δεν μέτραγα αυτή την φορά, χύμα κατάσταση. Πάντως αν δεν προκύψει κάτι, από τον επόμενο θα ξαναρχίσω πιο συστηματικά τα τεστ. Εντωμεταξύ τώρα που το λες, πρέπει να κανονίσω κι εγώ το τσεκ απ μου για τον άλλο μήνα (Παπ, στήθος κλπ) για να μου φύγει κι αυτό το άγχος. Άντε να περάσουν οι μέρες, να πάμε λίγες μέρες  διακοπές γιατί δεν παλεύεται η κατάσταση!😊

  • Καλή τύχη! 1
  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 55 λεπτά , Marianne98 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!!! 

Εγώ για να πω την αλήθεια περιμένω να αδιαθετησω πως και πως να ξεκινήσω τα τεστακια ωορρηξίας! Είναι κάτι καινούριο, θα είναι κ πιο στοχευμένες οι επαφές γιατί με τους κύκλους που κάνω άντε βρες τα!!😂 

Εντωμεταξυ ο Αύγουστος πάει ακλαφτος😂 μια που πέφτουμε στο κρεβάτι και μια που μας παίρνει ο ύπνος! Θέλω να πάω και στο γιατρό μου για ένα τεστ Παπ και υπέρηχο μόλις μου τελειώσει αυτή η περίοδος για να τα έχω τσεκαρει αυτά. ΓΕΝΙΚΆ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΑΝΥΠΟΜΟΝΩ ΝΑ ΑΔΙΑΘΕΤΗΣΩ! Δίδυμος παιδί μου, τι περιμένεις;;;🤔🤔😂

@Fofi! Εγώ έχω διαβάσει ότι τα τεστ ωορρηξίας πρέπει να γίνονται πρωινές προς μεσημεριανές ώρες! Ο γιατρός σου δεν ξέρει να σε κατατοπίσει λίγο;;🤞 Καλή επιτυχία πάντως! Εμείς με μπύρες το πιάσαμε περισυ 🥲🥰

@lilbern τι ωραία που μας τα λες και μας ηρεμείς την ψυχούλα μας!!! Κάνε τις διακοπές σου και θα σε περιμένουμε πίσω ανανεωμένη και που ξερειιιιις;;🥰 Μπορεί και διπλή 🙏😚😉

@Lila ki καλή επιτυχία!!! Μη τα παρατάς!! Εδώ εμείς έχουμε πείσμα καλέ και δεν απογοητευομαστε!! Αυτά καταφέρουμε όλες θα δεις😚🙏

@KATIA97 @rodok που είστε βρε κορίτσια;;;;🤔🤔

Διαβαζω οτι τα τεστ καλυτερα να γινονται απο τις 12 εως 8 το απογευμα και καθε μερα την ιδια περιπου ωρα...ο γιατρος μου ειναι κατα των τεστ και αγχους οποτε δεν το συζητησα καθολου...καντε οσο σεξ θελετε μου λεει λετα την περιοδο..αυτο εκανα και στο πρωτο μου παιδι και το επιασα με τον 2ο μηνα προσπαθειων..αλλα τωρα δεν ξερω γιατι εχω αγχος...

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, KATIA97 είπε:

Εδώ κορίτσι μου τα ίδια βράζουμε στο ζουμί μας. Η αλήθεια είναι ότι καλοκαίρι με δουλειά, ζέστες κλπ. είναι λίγο δύσκολο για έντονη δραστηριότητα. Εμείς κάτι ψιλά κάναμε τώρα, κυρίως με πρωτοβουλία του συζύγου, γιατί εγώ απο διάθεση ελάχιστη. Με το που τελείωνε η επαφή, ξεραινόμουν αμέσως στον ύπνο (πάλι καλά που δεν κοιμήθηκα καμιά φορά κατά την διάρκεια😂). Μέρες κλπ. δεν μέτραγα αυτή την φορά, χύμα κατάσταση. Πάντως αν δεν προκύψει κάτι, από τον επόμενο θα ξαναρχίσω πιο συστηματικά τα τεστ. Εντωμεταξύ τώρα που το λες, πρέπει να κανονίσω κι εγώ το τσεκ απ μου για τον άλλο μήνα (Παπ, στήθος κλπ) για να μου φύγει κι αυτό το άγχος. Άντε να περάσουν οι μέρες, να πάμε λίγες μέρες  διακοπές γιατί δεν παλεύεται η κατάσταση!😊

Πόσο σε καταλαβαίνω δεν φαντάζεσαι!! Στην ίδια κατάσταση είμαι και εγώ χαχαχα ... Και αυτή η τακτική μπορεί να φέρει το επιθυμητό αποτέλεσμα ποτέ δεν ξέρεις!!🤪😉 Να πάτε διακοπές να χαλαρώσετε και να ξεκουραστείτε!! Μάζεψε δυνάμεις για έναν δυνατό Σεπτεμβρίο🥲 

Μας βλέπω όλες με τα τεστ ωορρηξίας στο χέρι τον Σεπτέμβρη. Νιώθω ότι έτσι θα γίνει πιο στοχευμένα νη προσπάθεια και θα έχουμε αποτελέσματα 🥰 άντε να δουμε

13 ώρες πρίν, Fofi! είπε:

Διαβαζω οτι τα τεστ καλυτερα να γινονται απο τις 12 εως 8 το απογευμα και καθε μερα την ιδια περιπου ωρα...ο γιατρος μου ειναι κατα των τεστ και αγχους οποτε δεν το συζητησα καθολου...καντε οσο σεξ θελετε μου λεει λετα την περιοδο..αυτο εκανα και στο πρωτο μου παιδι και το επιασα με τον 2ο μηνα προσπαθειων..αλλα τωρα δεν ξερω γιατι εχω αγχος...

Μπορεί να κάνω και λάθος τότε!! Αν το έχεις ψάξει και έχεις βρει αυτό, θα συμφωνήσω γιατί δεν το έχω ψάξει και ιδιαίτερα ακόμα🤪 οπότε εσύ είσαι στην αναμονή αποτελεσμάτων τώρα;;;🥰

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρααα!! Πως μου είστε όλες σήμερα?

16 ώρες πρίν, KATIA97 είπε:

Εδώ κορίτσι μου τα ίδια βράζουμε στο ζουμί μας. Η αλήθεια είναι ότι καλοκαίρι με δουλειά, ζέστες κλπ. είναι λίγο δύσκολο για έντονη δραστηριότητα. Εμείς κάτι ψιλά κάναμε τώρα, κυρίως με πρωτοβουλία του συζύγου, γιατί εγώ απο διάθεση ελάχιστη. Με το που τελείωνε η επαφή, ξεραινόμουν αμέσως στον ύπνο (πάλι καλά που δεν κοιμήθηκα καμιά φορά κατά την διάρκεια😂). Μέρες κλπ. δεν μέτραγα αυτή την φορά, χύμα κατάσταση. Πάντως αν δεν προκύψει κάτι, από τον επόμενο θα ξαναρχίσω πιο συστηματικά τα τεστ. Εντωμεταξύ τώρα που το λες, πρέπει να κανονίσω κι εγώ το τσεκ απ μου για τον άλλο μήνα (Παπ, στήθος κλπ) για να μου φύγει κι αυτό το άγχος. Άντε να περάσουν οι μέρες, να πάμε λίγες μέρες  διακοπές γιατί δεν παλεύεται η κατάσταση!😊

Πολύ γέλασα με εσένα χαχαχαχχα 😂

Βρε μήπως τα τεστ είναι η λύση? Κάπου διάβασα ότι και με σταθερή περίοδο μπορεί να αλλάζει λίγο η μέρα του κύκλου που γίνεται, αν και εγώ συνήθως την νιώθω και συμβαδίζει με τις ημέρες που μου δείχνει το app. Εμείς πάντως από την προηγούμενη Παρασκευή μέχρι προχτές δεν αφήσαμε μέρα. Μας έβγαινε φυσικά. Εγώ και χτες ήθελα φουλ πχ (εννοώ δεν το έκανα μόνο για τις γόνιμες, μιας και χτες είχαν τελειώσει πλέον) αλλά ήταν λίγο αρρωστούλης οπότε απλά κάτσαμε καναπέ και βλέπαμε ταινίες αγκαλίτσα. Τώρα ξεκινάει το two weeks wait 😂 

Βέβαια εμείς δεν μένουμε ακόμα κανονικά μαζί. Από τον άλλο μήνα θα ξεκινήσουμε να κοιτάμε σπίτια, οπότε έχουμε αυτούς τους 2 μήνες να απολαμβάνουμε ο ένας τον άλλον κάθε μέρα 😋

Άντε μια εβδομάδα έμεινε και μετά διακοπέεεεες!!!!!!

 

  • Μου αρέσει 2
  • Καλή τύχη! 1

yixDp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

7 ώρες πρίν, Marianne98 είπε:

Πόσο σε καταλαβαίνω δεν φαντάζεσαι!! Στην ίδια κατάσταση είμαι και εγώ χαχαχα ... Και αυτή η τακτική μπορεί να φέρει το επιθυμητό αποτέλεσμα ποτέ δεν ξέρεις!!🤪😉 Να πάτε διακοπές να χαλαρώσετε και να ξεκουραστείτε!! Μάζεψε δυνάμεις για έναν δυνατό Σεπτεμβρίο🥲 

Μας βλέπω όλες με τα τεστ ωορρηξίας στο χέρι τον Σεπτέμβρη. Νιώθω ότι έτσι θα γίνει πιο στοχευμένα νη προσπάθεια και θα έχουμε αποτελέσματα 🥰 άντε να δουμε

Μπορεί να κάνω και λάθος τότε!! Αν το έχεις ψάξει και έχεις βρει αυτό, θα συμφωνήσω γιατί δεν το έχω ψάξει και ιδιαίτερα ακόμα🤪 οπότε εσύ είσαι στην αναμονή αποτελεσμάτων τώρα;;;🥰

 

Ναι...αναμενω 16 αυγουστου να μην ερθει....

  • Καλή τύχη! 1
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, lilbern είπε:

Καλημέρααα!! Πως μου είστε όλες σήμερα?

Πολύ γέλασα με εσένα χαχαχαχχα 😂

Βρε μήπως τα τεστ είναι η λύση? Κάπου διάβασα ότι και με σταθερή περίοδο μπορεί να αλλάζει λίγο η μέρα του κύκλου που γίνεται, αν και εγώ συνήθως την νιώθω και συμβαδίζει με τις ημέρες που μου δείχνει το app. Εμείς πάντως από την προηγούμενη Παρασκευή μέχρι προχτές δεν αφήσαμε μέρα. Μας έβγαινε φυσικά. Εγώ και χτες ήθελα φουλ πχ (εννοώ δεν το έκανα μόνο για τις γόνιμες, μιας και χτες είχαν τελειώσει πλέον) αλλά ήταν λίγο αρρωστούλης οπότε απλά κάτσαμε καναπέ και βλέπαμε ταινίες αγκαλίτσα. Τώρα ξεκινάει το two weeks wait 😂 

Βέβαια εμείς δεν μένουμε ακόμα κανονικά μαζί. Από τον άλλο μήνα θα ξεκινήσουμε να κοιτάμε σπίτια, οπότε έχουμε αυτούς τους 2 μήνες να απολαμβάνουμε ο ένας τον άλλον κάθε μέρα 😋

Άντε μια εβδομάδα έμεινε και μετά διακοπέεεεες!!!!!!

 

Σίγουρα βοηθάνε τα τεστ όταν δεν μπορεί να επιτευχθεί συχνότητα που να καλύπτει το σύνολο των γόνιμων ημερών, αφού όντως μπορεί να αλλάζει η ωορρηξία. Στην περίπτωσή σου όμως αυτή τη φορά προφανώς δεν ισχύει κάτι τέτοιο, χαμούλης έγινε βλέπω! Καλή επιλογή λοιπόν και οι ταινίες, να πάρει και καμια ανάσα ο άνθρωπος😃. Με τέτοια δραστηριότητα πάντως τα πράγματα προδιαγράφονται ευοίωνα, οπότε εύχομαι αυτό να επιβεβαιωθεί και να έχουμε ευχάριστα!

10 ώρες πρίν, Marianne98 είπε:

Πόσο σε καταλαβαίνω δεν φαντάζεσαι!! Στην ίδια κατάσταση είμαι και εγώ χαχαχα ... Και αυτή η τακτική μπορεί να φέρει το επιθυμητό αποτέλεσμα ποτέ δεν ξέρεις!!🤪😉 Να πάτε διακοπές να χαλαρώσετε και να ξεκουραστείτε!! Μάζεψε δυνάμεις για έναν δυνατό Σεπτεμβρίο🥲 

Μας βλέπω όλες με τα τεστ ωορρηξίας στο χέρι τον Σεπτέμβρη. Νιώθω ότι έτσι θα γίνει πιο στοχευμένα νη προσπάθεια και θα έχουμε αποτελέσματα 🥰 άντε να δουμε

Μπορεί να κάνω και λάθος τότε!! Αν το έχεις ψάξει και έχεις βρει αυτό, θα συμφωνήσω γιατί δεν το έχω ψάξει και ιδιαίτερα ακόμα🤪 οπότε εσύ είσαι στην αναμονή αποτελεσμάτων τώρα;;;🥰

 

Οτιδήποτε μπορεί να βοηθήσει, θετικό είναι. Άντε, αν δεν προκύψει τώρα, πάμε δυναμικά και με πρόγραμμα με τη νέα σεζόν και μακάρι να έρχονται τα ευχάριστα το ένα μετά το άλλο για όλες μας!

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites

On 8/2/2023 at 12:02 PM, lilbern said:

Αχ γλυκούλα μου, δεν έχεις περάσει και λίγα. Ολόκληρα εμπόδια πρέπει να περάσεις, όμως στο τέλος θα αξίζει.

Για το σπέρμα, από ότι έχω διαβάσει (ναι ναι κάθομαι και διαβάζω τα πάντα αφήστε με 😅) είναι πολύ εύκολο να αποκατασταθεί, με κάποιες βιταμίνες κλπ (ανάλογα το θέμα, αλλά υπάρχει πάντα θεραπεία). Ίσως γι αυτό, να μιλούσατε με κάποιον ουρολόγο/ανδρολόγο από Ελλάδα να σας κατευθύνει. 

Εσένα η κύστη έφυγε? Μήπως εμποδίζει το σπέρμα να περάσει στην σάλπιγγα (παίζει να λέω και βλακείες).

Είναι δύσκολο στην Αγγλία γενικά το θέμα "εγκυμοσύνη". Από ότι ξέρω εκεί κάνουν και υπερήχους πιο σπάνια κλπ, δεν είναι όπως εδώ που πάμε στον γιατρό μας (πάλι μπορεί να λέω βλακείες, αλλά κάτι τέτοιο έχω ακούσει από κοπέλες που μένουν εξωτερικό😅). 

Δοκίμασε πάλι τα τεστάκια εσύ και προσπάθησε να επιμείνεις λίγο (αν δεν σε κουράζει ψυχολογικά όλο αυτό) και μην τα παρατήσεις το πρώτο 2μηνο πχ. Επίσης θα βοηθήσει πολύ αν καταφέρεις να σταθεροποιήσεις τον κύκλο σου και γίνει πχ 28-30 ή 26-28, κατάλαβες τι εννοώ. Μίλησε με τον γυναικολόγο να σου πει τι θεραπείες υπάρχουν. Θα αυξηθούν πολύ οι πιθανότητες εγκυμοσύνης έτσι. 

You got it mama !!! Θα γίνεις μανούλα. Ευτυχώς η επιστήμη έχει προχωρήσει τόσο πολύ που με τον έναν ή τον άλλον τρόπο σχεδόν όλες οι γυναίκες θα γίνουν μανούλες ❤️ 

Να είσαι σίγουρη ότι όλες εδώ καταλαβαίνουμε απόλυτα την ανυπομονησία σου στο να δεις ένα θετικό τεστ ❤️

Ναι έχω κλείσει ραντεβού τώρα που θα κατέβω να μιλήσω με τον γιατρό να δούμε πως θα κινηθούμε …. Εσυ ποσό καιρό προσπαθείς ;;;

Κορίτσια μου τι κάνετε ;;;; Εγώ είμαι στην 7η ημέρα λέω να ξεκινησω τεστ ωορρηξίας το βραδάκι που θα είμαι σπίτι … είχα πολλά υγρά σήμερα  και πόνο στην δεξιά ωοθηκη … λέτε να είναι σύμπτωμα ωορρηξίας ;;; Έχετε ανάλογη εμπειρία ;;;; 

Δεν ξέρω που πάνε τα σχόλια είναι καινούργια στο φόρουμ χαχαχαχαχα 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Lila ki είπε:

Ναι έχω κλείσει ραντεβού τώρα που θα κατέβω να μιλήσω με τον γιατρό να δούμε πως θα κινηθούμε …. Εσυ ποσό καιρό προσπαθείς ;;;

Κορίτσια μου τι κάνετε ;;;; Εγώ είμαι στην 7η ημέρα λέω να ξεκινησω τεστ ωορρηξίας το βραδάκι που θα είμαι σπίτι … είχα πολλά υγρά σήμερα  και πόνο στην δεξιά ωοθηκη … λέτε να είναι σύμπτωμα ωορρηξίας ;;; Έχετε ανάλογη εμπειρία ;;;; 

Δεν ξέρω που πάνε τα σχόλια είναι καινούργια στο φόρουμ χαχαχαχαχα 

Γενικοτερα τι κυκλο εχεις?εγω που εχω 30 ημερων κανω ωορρηξια 17η με 18η ημερα...αν εχεις μικρο κυκλο ναι πολυ πιθανον να εισαι στις γονιμες μερες...

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Fofi! said:

Γενικοτερα τι κυκλο εχεις?εγω που εχω 30 ημερων κανω ωορρηξια 17η με 18η ημερα...αν εχεις μικρο κυκλο ναι πολυ πιθανον να εισαι στις γονιμες μερες...

Ο κύκλος μου πλέον κυμαίνεται μεταξύ 25ης ημέρας έως 32…. Το ένα ημερολόγιο μ λέει κάνω ωορρηξία 10η ημέρα το άλλο θα κάνω 15η… θα πάω μετά να κάνω τεστ ωορρηξίας … μετά τα πονάκια ποτέ γίνεται η ωορρηξία ;;; Η ρωτάω παράλογα πράγματα χαχαχαχαχα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 28 λεπτά , Lila ki είπε:

Ο κύκλος μου πλέον κυμαίνεται μεταξύ 25ης ημέρας έως 32…. Το ένα ημερολόγιο μ λέει κάνω ωορρηξία 10η ημέρα το άλλο θα κάνω 15η… θα πάω μετά να κάνω τεστ ωορρηξίας … μετά τα πονάκια ποτέ γίνεται η ωορρηξία ;;; Η ρωτάω παράλογα πράγματα χαχαχαχαχα

Καθολου παραλογα...και εγω τις ιδιες αποριες ειχα..εγω στο πρωτο μου παιδι ποτε δεν ειχα παρει τεστ...εκανα οποτε μας εβγαινε μετα την περιοδο...τωρα στο 2ο δεν ξερω γιατι μπηκαμε σε αυτο το τριπακι...ολα ξεκινησαν που μετα την γεννα απεκτησα φοβερες ημικρανιες και μου ειπαν να το παρακολουθω ποτε κορυφωνεται και πηρα τεστ...απο την ημερα που βγαινει το χαμογελακι τις επομενες ωρες θα κανεις ωορρηξια...

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσαρες!!!!🥰

Εγώ κορίτσια μου αναμένω γύρω στις 20 Αυγούστου να αδιαθετησω, μετά ραντεβού με τον γιατρό και μετά εντατικές προσπάθειες!!!😂 Ανυπομονώ!! Τότε θα ξεκινήσει να χαλαρώνει και η δουλειά οπότε θα είμαστε πιο άνετοι. Ανυπομονει και ο δικός μου πολύ καλέ, δεν το περίμενα!!! Άντε να δούμε🥰🥲🤪

@lilbern ανάσα δεν πήρε ο άνθρωπος δηλαδή;;; Καλά του έκανες!! 😂 Ο σκοπός αγιάζει τα μέσα που λένε!!! Ελπίζω στα καλύτερα για σένα αυτή την φορά, περιμένω να ακούσω τα θετικά νέα. Πότε ΔΕΝ περιμένεις τώρα;;;😉

@KATIA97 Μακάρι μακάρι μακάρι!!!!🥰 Το ιδανικό έχουμε πει θα ήταν να τύχει σε όλες ταυτόχρονα!!!🥰 Όλα δικά μου τα θέλω;;;😂🥲 Εσύ ποτέ ΔΕΝ περιμένεις;;;

@Fofi! Λίγες μέρες υπομονή και ελπίζουμε στο καλύτερο!!! Εύχομαι ένα θετικό αποτέλεσμα!!! 🥰🥰🥰

@Lila ki τελικά έκανες τεστακι;;; Εμάς τι φάση βρίσκεσαι;;;🥰

 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Marianne98 said:

Καλημέρα κοριτσαρες!!!!🥰

Εγώ κορίτσια μου αναμένω γύρω στις 20 Αυγούστου να αδιαθετησω, μετά ραντεβού με τον γιατρό και μετά εντατικές προσπάθειες!!!😂 Ανυπομονώ!! Τότε θα ξεκινήσει να χαλαρώνει και η δουλειά οπότε θα είμαστε πιο άνετοι. Ανυπομονει και ο δικός μου πολύ καλέ, δεν το περίμενα!!! Άντε να δούμε🥰🥲🤪

@lilbern ανάσα δεν πήρε ο άνθρωπος δηλαδή;;; Καλά του έκανες!! 😂 Ο σκοπός αγιάζει τα μέσα που λένε!!! Ελπίζω στα καλύτερα για σένα αυτή την φορά, περιμένω να ακούσω τα θετικά νέα. Πότε ΔΕΝ περιμένεις τώρα;;;😉

@KATIA97 Μακάρι μακάρι μακάρι!!!!🥰 Το ιδανικό έχουμε πει θα ήταν να τύχει σε όλες ταυτόχρονα!!!🥰 Όλα δικά μου τα θέλω;;;😂🥲 Εσύ ποτέ ΔΕΝ περιμένεις;;;

@Fofi! Λίγες μέρες υπομονή και ελπίζουμε στο καλύτερο!!! Εύχομαι ένα θετικό αποτέλεσμα!!! 🥰🥰🥰

@Lila ki τελικά έκανες τεστακι;;; Εμάς τι φάση βρίσκεσαι;;;🥰

 

Δεν έκανα τεστ κορίτσι μου καθώς πήγα σπίτι στις 1 το βράδυ … εχογμε εστιατόριο ήταν ατελείωτη η μέρα … ήρθα όμως σε επαφή … σήμερα που θα είμαι σπίτι απόγευμα θα κάνω τεστ … να δούμε τι γίνεται … τουλάχιστον κατάφερα και ήρθα σε επαφή τουλάχιστον να μην χασω την ημέρα άδικα … 

15 hours ago, Fofi! said:

Καθολου παραλογα...και εγω τις ιδιες αποριες ειχα..εγω στο πρωτο μου παιδι ποτε δεν ειχα παρει τεστ...εκανα οποτε μας εβγαινε μετα την περιοδο...τωρα στο 2ο δεν ξερω γιατι μπηκαμε σε αυτο το τριπακι...ολα ξεκινησαν που μετα την γεννα απεκτησα φοβερες ημικρανιες και μου ειπαν να το παρακολουθω ποτε κορυφωνεται και πηρα τεστ...απο την ημερα που βγαινει το χαμογελακι τις επομενες ωρες θα κανεις ωορρηξια...

Αχ ποσό σε καταλαβαινω … εύχομαι σύντομα θετικά νέα ! Το απόγευμα θα κάνω τεστ ωορρηξίας να δω που βρίσκομαι …. Ήρθα σε επαφή χθες να είμαι καλυμμένη … 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Marianne98 είπε:

Καλημέρα κοριτσαρες!!!!🥰

Εγώ κορίτσια μου αναμένω γύρω στις 20 Αυγούστου να αδιαθετησω, μετά ραντεβού με τον γιατρό και μετά εντατικές προσπάθειες!!!😂 Ανυπομονώ!! Τότε θα ξεκινήσει να χαλαρώνει και η δουλειά οπότε θα είμαστε πιο άνετοι. Ανυπομονει και ο δικός μου πολύ καλέ, δεν το περίμενα!!! Άντε να δούμε🥰🥲🤪

@lilbern ανάσα δεν πήρε ο άνθρωπος δηλαδή;;; Καλά του έκανες!! 😂 Ο σκοπός αγιάζει τα μέσα που λένε!!! Ελπίζω στα καλύτερα για σένα αυτή την φορά, περιμένω να ακούσω τα θετικά νέα. Πότε ΔΕΝ περιμένεις τώρα;;;😉

@KATIA97 Μακάρι μακάρι μακάρι!!!!🥰 Το ιδανικό έχουμε πει θα ήταν να τύχει σε όλες ταυτόχρονα!!!🥰 Όλα δικά μου τα θέλω;;;😂🥲 Εσύ ποτέ ΔΕΝ περιμένεις;;;

@Fofi! Λίγες μέρες υπομονή και ελπίζουμε στο καλύτερο!!! Εύχομαι ένα θετικό αποτέλεσμα!!! 🥰🥰🥰

@Lila ki τελικά έκανες τεστακι;;; Εμάς τι φάση βρίσκεσαι;;;🥰

 

Εντάξει, αυτό θα ήταν πολύ μεγάλη και ιδιαίτερη σύμπτωση!😊 Εγώ είμαι τώρα λογικά για 12-13 του μήνα. Πάντως αν δεν προκύψει, προετοιμάζομαι κι εγώ για πιο προγραμματισμένη προσπάθεια από φθινόπωρο.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή εβδομάδα!!!!!!

On 6/8/2023 at 10:57 ΠΜ, Marianne98 είπε:

Καλημέρα κοριτσαρες!!!!🥰

Εγώ κορίτσια μου αναμένω γύρω στις 20 Αυγούστου να αδιαθετησω, μετά ραντεβού με τον γιατρό και μετά εντατικές προσπάθειες!!!😂 Ανυπομονώ!! Τότε θα ξεκινήσει να χαλαρώνει και η δουλειά οπότε θα είμαστε πιο άνετοι. Ανυπομονει και ο δικός μου πολύ καλέ, δεν το περίμενα!!! Άντε να δούμε🥰🥲🤪

@lilbern ανάσα δεν πήρε ο άνθρωπος δηλαδή;;; Καλά του έκανες!! 😂 Ο σκοπός αγιάζει τα μέσα που λένε!!! Ελπίζω στα καλύτερα για σένα αυτή την φορά, περιμένω να ακούσω τα θετικά νέα. Πότε ΔΕΝ περιμένεις τώρα;;;😉

@KATIA97 Μακάρι μακάρι μακάρι!!!!🥰 Το ιδανικό έχουμε πει θα ήταν να τύχει σε όλες ταυτόχρονα!!!🥰 Όλα δικά μου τα θέλω;;;😂🥲 Εσύ ποτέ ΔΕΝ περιμένεις;;;

@Fofi! Λίγες μέρες υπομονή και ελπίζουμε στο καλύτερο!!! Εύχομαι ένα θετικό αποτέλεσμα!!! 🥰🥰🥰

@Lila ki τελικά έκανες τεστακι;;; Εμάς τι φάση βρίσκεσαι;;;🥰

 

Χαίρομαι πάρα πολύ που ο σύντροφος σου ανυπομονεί τόσο πολύ για να κάνετε μωράκι. Είναι πολύ όμορφο να αγωνιά το ίδιο με εσένα και να είστε μαζί σε όλο αυτό 😍

Καθόλου δεν τον χαλάει τον άνθρωπο χαχαχχαχα 😂Την ημέρα του 15 Αύγουστου περιμένω την κυρία να έρθει. Σε 1 εβδομάδα δηλαδή. Να σου πω την αλήθεια κι εγώ θα προτιμούσα να μείνουμε όλες μαζί, οπότε εύχομαι τον άλλο μήνα να έχουμε όλες ένα θετικό ❤️

@KATIA97 μαζί είμαστε αυτό το μήνα. Νιώθεις κάτι διαφορετικό? Εγώ τίποτα πάντως προς το παρόν. Βέβαια και τον προηγούμενο μήνα που είχα, τελικά ήταν συμπτώματα περιόδου 😅

  • Μου αρέσει 2

yixDp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...