Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • On 18/9/2024 at 1:44 ΜΜ, Blue Velvet είπε:

      Καλησπέρα,

      Πήγα σήμερα για υπέρηχο,είμαι στην πέμπτη μέρα διέγερσης.Ειδαμε μόνο δύο ωάρια στη μία ωοθήκη και στην άλλη κανένα.Εχει τύχει σε κάποια να δει ωάρια στην αρχή μόνο από τη μια ωοθήκη και στον επόμενο υπέρηχο και από την  άλλη? Έχω χαμηλή ΑΜΗ (2,4) και πάμε με ήπια διέγερση, περιμέναμε 4 το πολυ

      Εγώ τον Ιούνιο με ΑΜΗ 1,1 είχα μόνο δυο ωάρια, τελικά πήραμε τρία… γονιμοποιήθηκαν όλα, βάλαμε τα δυο και τώρα είμαι 16 εβδομάδων! 1 και καλό χρειαζόμαστε.. μου το έλεγε η γιατρός, τετριμμένο μεν, αληθινό δε! Ευχομαι καλή επιτυχία! 🥰🥰🥰🥰

Εγκυμοσύνη η όχι ;


Eg93

Recommended Posts

πρίν από 9 λεπτά , Lila ki είπε:

Είναι όντως μεγάλη η αποκλείσει … εν συντομία να πω ότι προσπαθώ ελεύθερα τρία χρόνια .. όχι εντατικά και σχολαστικά … αλλά τι στο καλό τρία χρόνια δεν θα είχα πιάσει ;;; Μια φορά μόνο είχα θετικό τεστ και περίοδος στις 33 ημέρες και είπαμε είναι βιοχημική … πέρυσι βρήκαμε πολύποδα και τους αφαιρέσαμε … δυστυχώς πάλι τίποτα δεν κατάφερα να μείνω … μ είπε η γιατρός για τα τεστ τα έκανα αλλά πάλι τίποτα και τα παράτησα ….στη συνέχεια ξανά πήγα στη γιατρό Ελλάδα και βρήκε μετά το χειρουργείο κύστη … τέλος πάντων μ έδωσε inofert και glucophase μισό χάπι κάθε γιατί το πρώτο ζάχαρο το είχα λίγο υψηλό … αυτό με βοήθησε αρκετά να επανέλθω στα κιλά μου … αλλά πάλι εγκυμοσύνη γιόκ … μένουμε Αγγλία απευθυνθήκαμε εδώ και βρήκαν στο σπερμα του άντρα μου χαμηλά ποσοστά στη μορφολογία σπέρματος έκανε επαναληπτικές το ίδιο … μας είπαν δεν είναι τόσο χάλια απλά είναι κ αυτό ένα ζήτημα … μας βάλανε σε αναμονή για ειδικό γιατί η οποία αναμονή είναι ένα χρόνο ξαι διανύουμε ήδη τους πέντε μήνες αναμονής … βρβαια εδώ καμία εξέταση από Ελλάδα και σαλπιγγοραφια που έχω κάνει δεν αναγνωρίζεται όποτε πρέπει να τα ξανά κάνω δηλαδή με τις εξετάσεις μιλάμε για έναν ακόμη χρόνο αναμονή …. Όποτε υο έχω ρίξει στη προσευχή η θα διαλέξω να έρθω Ελλάδα να το κάνω ιδιωτικά ίσως σπερματέγχυση η εξωσωματική …. Εδώ φυσικά οι τιμές είναι απλησίαστες …. Ζω ένα Δράμα χαχαχαχα

ξεκηνησε με τεστ ταινίες κ εάν δεν πάλι θα πάρω αυτά με τα χαμόγελα έναν μήνα να δω τι γίνεται και φυσικά θα προσπαθήσω να έχω επαφές μια ναι μια όχι όσο το επιτρέπει η κούραση μας και οι τρελοί ρυθμοί της καθημερινότητας  … είμαι 36 χρόνων και απελπισμένη να γίνω μανουλα! 

Αχ γλυκούλα μου, δεν έχεις περάσει και λίγα. Ολόκληρα εμπόδια πρέπει να περάσεις, όμως στο τέλος θα αξίζει.

Για το σπέρμα, από ότι έχω διαβάσει (ναι ναι κάθομαι και διαβάζω τα πάντα αφήστε με 😅) είναι πολύ εύκολο να αποκατασταθεί, με κάποιες βιταμίνες κλπ (ανάλογα το θέμα, αλλά υπάρχει πάντα θεραπεία). Ίσως γι αυτό, να μιλούσατε με κάποιον ουρολόγο/ανδρολόγο από Ελλάδα να σας κατευθύνει. 

Εσένα η κύστη έφυγε? Μήπως εμποδίζει το σπέρμα να περάσει στην σάλπιγγα (παίζει να λέω και βλακείες).

Είναι δύσκολο στην Αγγλία γενικά το θέμα "εγκυμοσύνη". Από ότι ξέρω εκεί κάνουν και υπερήχους πιο σπάνια κλπ, δεν είναι όπως εδώ που πάμε στον γιατρό μας (πάλι μπορεί να λέω βλακείες, αλλά κάτι τέτοιο έχω ακούσει από κοπέλες που μένουν εξωτερικό😅). 

Δοκίμασε πάλι τα τεστάκια εσύ και προσπάθησε να επιμείνεις λίγο (αν δεν σε κουράζει ψυχολογικά όλο αυτό) και μην τα παρατήσεις το πρώτο 2μηνο πχ. Επίσης θα βοηθήσει πολύ αν καταφέρεις να σταθεροποιήσεις τον κύκλο σου και γίνει πχ 28-30 ή 26-28, κατάλαβες τι εννοώ. Μίλησε με τον γυναικολόγο να σου πει τι θεραπείες υπάρχουν. Θα αυξηθούν πολύ οι πιθανότητες εγκυμοσύνης έτσι. 

You got it mama !!! Θα γίνεις μανούλα. Ευτυχώς η επιστήμη έχει προχωρήσει τόσο πολύ που με τον έναν ή τον άλλον τρόπο σχεδόν όλες οι γυναίκες θα γίνουν μανούλες ❤️ 

Να είσαι σίγουρη ότι όλες εδώ καταλαβαίνουμε απόλυτα την ανυπομονησία σου στο να δεις ένα θετικό τεστ ❤️

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
  • Λουλούδια 1

yixDp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

2 minutes ago, lilbern said:

Αχ γλυκούλα μου, δεν έχεις περάσει και λίγα. Ολόκληρα εμπόδια πρέπει να περάσεις, όμως στο τέλος θα αξίζει.

Για το σπέρμα, από ότι έχω διαβάσει (ναι ναι κάθομαι και διαβάζω τα πάντα αφήστε με 😅) είναι πολύ εύκολο να αποκατασταθεί, με κάποιες βιταμίνες κλπ (ανάλογα το θέμα, αλλά υπάρχει πάντα θεραπεία). Ίσως γι αυτό, να μιλούσατε με κάποιον ουρολόγο/ανδρολόγο από Ελλάδα να σας κατευθύνει. 

Εσένα η κύστη έφυγε? Μήπως εμποδίζει το σπέρμα να περάσει στην σάλπιγγα (παίζει να λέω και βλακείες).

Είναι δύσκολο στην Αγγλία γενικά το θέμα "εγκυμοσύνη". Από ότι ξέρω εκεί κάνουν και υπερήχους πιο σπάνια κλπ, δεν είναι όπως εδώ που πάμε στον γιατρό μας (πάλι μπορεί να λέω βλακείες, αλλά κάτι τέτοιο έχω ακούσει από κοπέλες που μένουν εξωτερικό😅). 

Δοκίμασε πάλι τα τεστάκια εσύ και προσπάθησε να επιμείνεις λίγο (αν δεν σε κουράζει ψυχολογικά όλο αυτό) και μην τα παρατήσεις το πρώτο 2μηνο πχ. Επίσης θα βοηθήσει πολύ αν καταφέρεις να σταθεροποιήσεις τον κύκλο σου και γίνει πχ 28-30 ή 26-28, κατάλαβες τι εννοώ. Μίλησε με τον γυναικολόγο να σου πει τι θεραπείες υπάρχουν. Θα αυξηθούν πολύ οι πιθανότητες εγκυμοσύνης έτσι. 

You got it mama !!! Θα γίνεις μανούλα. Ευτυχώς η επιστήμη έχει προχωρήσει τόσο πολύ που με τον έναν ή τον άλλον τρόπο σχεδόν όλες οι γυναίκες θα γίνουν μανούλες ❤️ 

Να είσαι σίγουρη ότι όλες εδώ καταλαβαίνουμε απόλυτα την ανυπομονησία σου στο να δεις ένα θετικό τεστ ❤️

Ναι έχω κλείσει ραντεβού τώρα που θα κατέβω να μιλήσω με τον γιατρό να δούμε πως θα κινηθούμε …. Εσυ ποσό καιρό προσπαθείς ;;;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Lila ki είπε:

Ναι έχω κλείσει ραντεβού τώρα που θα κατέβω να μιλήσω με τον γιατρό να δούμε πως θα κινηθούμε …. Εσυ ποσό καιρό προσπαθείς ;;;

Τώρα είναι ο 3 μήνας. Έχω ήδη ένα παιδάκι 8 χρονών και τώρα με τον σύντροφο μου νιώθω έτοιμη να το ξαναζήσω όλο αυτό ❤️

  • Μου αρέσει 1

yixDp2.png

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, lilbern said:

Τώρα είναι ο 3 μήνας. Έχω ήδη ένα παιδάκι 8 χρονών και τώρα με τον σύντροφο μου νιώθω έτοιμη να το ξαναζήσω όλο αυτό ❤️

Στο εύχομαι ολόψυχα !!!! Να μας βοηθήσει η Παναγία ! Να σου ζήσει το παιδί σου ! Καλοτυχο να είναι ! 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια μ τι κάνετε ; Χάθηκα τελειως εγώ .. από την μια η πίεση της δουλειάς μετά οι διακοπές κ τώρα επέστρεψα πάλι στην καθημερινότητα 😫

εχω χάσει πολλά επεισόδια .. πείτε μ τα νέα σας πως είστε ; 
 

εγω μιας κ ήρθα Ελλάδα έκανα κάποιες εξετάσεις κ μου βρήκαν ουρεοπλασμα , τώρα θα ξεκινήσω αντιβίωση .. περιμένω κ το σπερματοδιαγραμμα του δικού μ να δούμε τι γίνεται .. έχω ψιλό αγχωθεί η αλήθεια είναι ..

 @Alice20 κ εσυ δεν το είχες αυτό το ουρεοπλασμα  ;; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

9 ώρες πρίν, Eg93 είπε:

Γεια σας κορίτσια μ τι κάνετε ; Χάθηκα τελειως εγώ .. από την μια η πίεση της δουλειάς μετά οι διακοπές κ τώρα επέστρεψα πάλι στην καθημερινότητα 😫

εχω χάσει πολλά επεισόδια .. πείτε μ τα νέα σας πως είστε ; 
 

εγω μιας κ ήρθα Ελλάδα έκανα κάποιες εξετάσεις κ μου βρήκαν ουρεοπλασμα , τώρα θα ξεκινήσω αντιβίωση .. περιμένω κ το σπερματοδιαγραμμα του δικού μ να δούμε τι γίνεται .. έχω ψιλό αγχωθεί η αλήθεια είναι ..

 @Alice20 κ εσυ δεν το είχες αυτό το ουρεοπλασμα  ;; 

Καλώς το κορίτσι μας!! Δεν έχεις χάσει και πολλά μην νομίζεις χαχα 😂

Ουρεόπλασμα είχα κι εγώ και το είχα βρει στον προγεννητικό που είχα κάνει στην εγκυμοσύνη μου και είχαμε πάρει αντιβίωση και οι 2 για 1 εβδομάδα νομίζω και μετά έφυγε. Μην αγχώνεσαι. Είναι πολύ συνηθισμένο το άτιμο.

Είσαι καλά?


yixDp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλημερα τι κανετε????αν σας πω χθες ημερα ωορρηξιας και ηρθαμε σε επαφη!!!!....αλλα ημασταν και οι 2 αγχωμενοι δεν ξερω γιατι.......ενω στο πρωτο μας παιδακι ημασταν πολυ χαλαροι και οτι γινει....το στομαχι κομπος ολη μερα...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , Fofi! είπε:

Κοριτσια καλημερα τι κανετε????αν σας πω χθες ημερα ωορρηξιας και ηρθαμε σε επαφη!!!!....αλλα ημασταν και οι 2 αγχωμενοι δεν ξερω γιατι.......ενω στο πρωτο μας παιδακι ημασταν πολυ χαλαροι και οτι γινει....το στομαχι κομπος ολη μερα...

Κορίτσι μου μην το σκέφτεστε. Είναι κρίμα γιατί χαλάτε την στιγμή εκείνη την στιγμή με το άγχος. Το ιδανικό είναι λέει να έρχεσαι σε επαφή τις 2 ημέρες πριν την ωορρηξία. Κάνεις τεστάκια? Αν ήταν χτες το peak τότε να έρθετε σε επαφή και σήμερα και αύριο. Πιείτε και κανα κρασάκι πριν να είστε χαλαροί ❤️  

  • Μου αρέσει 1

yixDp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 39 λεπτά , lilbern είπε:

Κορίτσι μου μην το σκέφτεστε. Είναι κρίμα γιατί χαλάτε την στιγμή εκείνη την στιγμή με το άγχος. Το ιδανικό είναι λέει να έρχεσαι σε επαφή τις 2 ημέρες πριν την ωορρηξία. Κάνεις τεστάκια? Αν ήταν χτες το peak τότε να έρθετε σε επαφή και σήμερα και αύριο. Πιείτε και κανα κρασάκι πριν να είστε χαλαροί ❤️  

Χθες το απογευμα βγηκε θετικο..και ηρθαμε σε επαφη χθες το βραδυ...και ισως αν μπορεσουμε και σημερα...ειχαμε πιει τις μπυρες μας χθες βραδυ αλλα το αγχος φουλ δεν ξερω γιατι...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 54 λεπτά , Fofi! είπε:

Χθες το απογευμα βγηκε θετικο..και ηρθαμε σε επαφη χθες το βραδυ...και ισως αν μπορεσουμε και σημερα...ειχαμε πιει τις μπυρες μας χθες βραδυ αλλα το αγχος φουλ δεν ξερω γιατι...

Από ότι ξέρω, όταν βγαίνει θετικό θέλει 1-2 μέρες για την ωορρηξία, οπότε αν μπορείτε και σήμερα θα ήταν τέλειο. Το κρασάκι χαλαρώνει, η μπύρα φουσκώνει 😂 

  • Χαχα 1

yixDp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, lilbern είπε:

Από ότι ξέρω, όταν βγαίνει θετικό θέλει 1-2 μέρες για την ωορρηξία, οπότε αν μπορείτε και σήμερα θα ήταν τέλειο. Το κρασάκι χαλαρώνει, η μπύρα φουσκώνει 😂 

Αμα σου πω οτι ολες μου λενε ελα σε επαφη οταν σου βγει το χαμογελακι?γιατι δεν ξερεις ποτε μπορει αν κανεις ωορρηξια και ποσο θα κρατησει...εγω χθες το μεσημερι πριν κανω το τεστ ειχα κατι διαφανα πηχτα υγρα σας ζελε...σορρυ για την περιγραφη..μηπως εκανα χθες το μεσημερι ωορρηξια παιζει??παντως προχθες το απογευμα ηταν αρνητικο το τεστ..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , Fofi! είπε:

Αμα σου πω οτι ολες μου λενε ελα σε επαφη οταν σου βγει το χαμογελακι?γιατι δεν ξερεις ποτε μπορει αν κανεις ωορρηξια και ποσο θα κρατησει...εγω χθες το μεσημερι πριν κανω το τεστ ειχα κατι διαφανα πηχτα υγρα σας ζελε...σορρυ για την περιγραφη..μηπως εκανα χθες το μεσημερι ωορρηξια παιζει??παντως προχθες το απογευμα ηταν αρνητικο το τεστ..

Αφού βγήκε χτες το χαμογελάκι τότε σημαίνει ότι χτες ήταν το peak. Άρα καλά έκανες και ήρθες σε επαφή. Σήμερα ή αύριο θα γίνει η ωορρηξία. Τα υγρά δεν δείχνουν ότι έγινε η ωορρηξία, αλλά ότι είσαι σε γόνιμες.

  • Ευχαριστώ 1

yixDp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , lilbern είπε:

Αφού βγήκε χτες το χαμογελάκι τότε σημαίνει ότι χτες ήταν το peak. Άρα καλά έκανες και ήρθες σε επαφή. Σήμερα ή αύριο θα γίνει η ωορρηξία. Τα υγρά δεν δείχνουν ότι έγινε η ωορρηξία, αλλά ότι είσαι σε γόνιμες.

Αα μαλιστα..καταλαβα...και ας ειχα πονο στην κοιλια και κραμπες?αποκλειεται να εγιναν την ιδια μερα?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , Fofi! είπε:

Αα μαλιστα..καταλαβα...και ας ειχα πονο στην κοιλια και κραμπες?αποκλειεται να εγιναν την ιδια μερα?

Και οι πόνοι στην κοιλιά ξεκινανε συνήθως λίγο πριν την ωορηξια, είναι επειδή  μεγαλώνει πολυ το ωοθυλακιο μέχρι να σκασει,  σε συνδυασμο και με τις ορμόνες μας που είναι στα ύψη. Οποτε καλό είναι να έχετε επαφή και σήμερα ή αύριο.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, lilbern είπε:

Καλώς το κορίτσι μας!! Δεν έχεις χάσει και πολλά μην νομίζεις χαχα 😂

Ουρεόπλασμα είχα κι εγώ και το είχα βρει στον προγεννητικό που είχα κάνει στην εγκυμοσύνη μου και είχαμε πάρει αντιβίωση και οι 2 για 1 εβδομάδα νομίζω και μετά έφυγε. Μην αγχώνεσαι. Είναι πολύ συνηθισμένο το άτιμο.

Είσαι καλά?

Χαχα τόσο καλά .. δεν είχαμε τπτ ευχάριστο ;; 

Η αλήθεια είναι ότι αγχώθηκα γτ διάβασα οτι το ουρεοπλασμα προκαλεί στείρωση στους άντρες κ γενικά μια υπογονιμότητα  .. έχω κ μια αγωνία για το σπερματοδιαγραμμα του δικού μου! και σκεφτόμουν μήπως γιαυτο δεν τα καταφέραμε έως τώρα .. αλλά αφού λες έμεινες έγκυος εφόσον το είχατε κ εσείς κάπως με ηρέμησε αυτό ..

καλα είμαι μου έκαναν καλό οι διακοπές αλλά τελείωσαν γρήγορα .. εσυ πως είσαι ; Σε τι φάση βρίσκεσαι ; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...