Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • On 18/9/2024 at 1:44 ΜΜ, Blue Velvet είπε:

      Καλησπέρα,

      Πήγα σήμερα για υπέρηχο,είμαι στην πέμπτη μέρα διέγερσης.Ειδαμε μόνο δύο ωάρια στη μία ωοθήκη και στην άλλη κανένα.Εχει τύχει σε κάποια να δει ωάρια στην αρχή μόνο από τη μια ωοθήκη και στον επόμενο υπέρηχο και από την  άλλη? Έχω χαμηλή ΑΜΗ (2,4) και πάμε με ήπια διέγερση, περιμέναμε 4 το πολυ

      Εγώ τον Ιούνιο με ΑΜΗ 1,1 είχα μόνο δυο ωάρια, τελικά πήραμε τρία… γονιμοποιήθηκαν όλα, βάλαμε τα δυο και τώρα είμαι 16 εβδομάδων! 1 και καλό χρειαζόμαστε.. μου το έλεγε η γιατρός, τετριμμένο μεν, αληθινό δε! Ευχομαι καλή επιτυχία! 🥰🥰🥰🥰

Εγκυμοσύνη η όχι ;


Eg93

Recommended Posts

8 ώρες πρίν, lilbern είπε:

Καλημέρα και καλή εβδομάδα κορίτσια μου.

@rodok μου, πόσο χαίρομαι που είσαι καλά και περνάτε όμορφα με τον δικό σου. Ευχαριστώ πολύ για τις ευχές. Να χαρείτε το καλοκαίρι με το αγόρι σου και όλα τα άλλα θα έρθουν. Πολύ χαίρομαι που η περίοδος ήρθε στην ώρα της και ελπίζω να σταθεροποιηθεί στις 28 μέρες ❤️

@Marianne μου, η βάφτιση ήταν τέλεια και παρά τον καύσωνα ήταν μια πολύ όμορφη και γεμάτη μέρα 😍 Αχ δεν θυμόμουν ότι ήσουν από Κέρκυρα. Πόσο κρίμα να βλέπεις τον τόπο σου να καίγεται 😔 Στενοχωρήθηκα πάρα πολύ με τις φωτιές που είχαμε και στην Ελλάδα, αλλά και σε όλο τον κόσμο. Η γη είναι το σπίτι μας και αν δεν έχουμε δέντρα, δεν θα έχουμε οξυγόνο. Πολύ με αγχώνουν όλες αυτές οι καταστροφές που προκαλούμε. 

Όσο για την δουλειά κι εμείς τελευταία έχουμε πάαααρα πολύ δουλεία και περιμένω πως και πως την άδεια να πάμε να ξεκουραστούμε. Το καλό είναι ότι τα ΣΚ πάμε στο εξοχικό που είναι ο μικρός μου εκεί και απολαμβάνουμε την θάλασσα. 

@KATIA97 μου, ακριβώς ίδια φάση είμαι κι εγώ. Λόγω καλοκαιριού απολαμβάνω τις εξόδου μας με τον δικό μου , κοκτέιλ κλπ, οπότε είμαι πιο χαλαρή. Από Σεπτέμβριο όμως να ξέρετε θα με έχετε εδώ να σας πρήζω χαχαχα.

Εν τω μεταξύ μου έδωσε και μια νότα αισιοδοξίας μια κουβέντα που είχα χτες με μια φίλη μου που έχει ένα αγοράκι 5 χρονών (τον έκανε στα 40, με φυσική σύλληψη) και εδώ και 3 χρόνια είναι στην εμμηνόπαυση (νωρίς νωρίς η καημένη). Οπότε αφού έπιασε εκείνη σε τέτοια ηλικία και με τόσα λίγα ωάρια, άρα εμείς που είμαστε νέες, θέμα μηνών είναι να έχουμε ένα θετικό τεστάκι ❤️

Με είχε πιάσει άγχος στην αρχή γιατί είχα συνηθίσει που ερχόταν κατευθείαν και είχα αγχωθεί μήπως φταίει που μεγάλωσα πλέον (31 χρόνων) κλπ. Αλλά τελικά κατάλαβα ότι τα περισσότερα ζευγάρια θέλουν πάνω κάτω ένα 6μήνο.

@GiolandaP και @Lila ki τι έγινε τελικά κορίτσια. Είχατε θετικά νέα??

 

Καλησπέρα κορίτσια, εγώ αν και είχα αρνητική χοριακή την 28η μέρα, έχω φτάσει στις 32 μέρες και η περίοδος άφαντη. Ίσως η ovitrelle μου άλλαξε τον κύκλο.. πάντως για εγκυμοσύνη δυστυχώς δεν το νομίζω 😔

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 3,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 hour ago, GiolandaP said:

Καλησπέρα κορίτσια, εγώ αν και είχα αρνητική χοριακή την 28η μέρα, έχω φτάσει στις 32 μέρες και η περίοδος άφαντη. Ίσως η ovitrelle μου άλλαξε τον κύκλο.. πάντως για εγκυμοσύνη δυστυχώς δεν το νομίζω 😔

Ο γιατρός τι σου έχει πει ;;;;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλες. 

Πέρασα πρόσφατα ρήξη ωχρου σωματιου νοσηλευτηκα στο νοσοκομείο,  και έκανα επανεξέταση με υπερηχογραφημα χθες και μου είπε η γυναικολόγος ότι έχω ακόμα λίγο υγρό,  και ότι θα περάσει μόνο του ,θα το απορροφησει ο οργανισμός. Ήταν πολύ μεγαλύτερη η αιμορραγία αλλά ευτυχώς μειώθηκε , αλλά έχω ακόμα κάτι ξαφνικές  σουβλιες γοαυτο το λόγο, επειδή δεν έχει περάσει τελείως ακόμα.  Θέλουμε όμως με τον σύντροφό μου να κάνουμε παιδάκι σύντομα. Ποτέ θα μπορούσα να ξεκινησω πάλι προσπάθειες για μωρό; Φαντάζομαι ότι ακόμα δεν κάνει λόγω το ότι δεν απορροφήθηκε τελείως..έχετε άλλη άποψη;;

Link to comment
Share on other sites

Καλό μήνα κοριτσάκια μου!!!!🤗🤗

Χαίρομαι που μαθαίνω νέα σας, που είστε καλά και που περνάτε ένα όμορφα καλοκαίρι❤️ 

@lilbern @rodok @KATIA97 ας χαλαρώσουμε τώρα που μπορούμε, όσο μπορούμε!!! Έχουμε μπροστά μας έναν  ολόκληρο χειμώνα να γκρινιάζουμε και να αγχωνομαστε! 😂 Που ξέρετε;; Μπορεί να έχουμε και ευχάριστα έτσι!!!❤️ Εγώ από Σεπτέμβρη θα ξεκινήσω με τεστακια ωορρηξίας!!! Το πηραμε απόφαση. Δηλαδή θα περιμένω αυτή την περίοδο να έρθει και από τον επόμενο κύκλο θα πάμε πιο μεθοδικά. Θα έχει πέσει και η δουλειά και θα μας είναι πιο εύκολο.. Βλέποντας και κάνοντας!! Θα έρθει βρε κορίτσια και για άμα αυτό θετικό τεστακι, θα το δείτε!!🤗🤗❤️ 

Να μπαίνετε να γράφετε τα νέα σας, μην μου χάνεστε! Την αγάπη μου σε όλες🤗❤️

@GiolandaP @Lila ki κορίτσια μου καλωσήρθατε στην παρέα μας. Είμαστε λίγο απούσες εξαιτίας του καλοκαιριού❤️ εγώ θα σας υπομονή και θα έρθει, ελπίζω να σας φέρουμε τύχη!🤗

@Katerina P. Εγώ δεν το γνωρίζω καθόλου. Ελπίζω να μην είναι κάτι σοβαρό κορίτσι μου..❤️ ο γιατρός σου είναι ο καλύτερος σύμβουλος αυτή την στιγμή!

  • Ευχή 1
  • Λουλούδια 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 9 λεπτά , Fofi! είπε:

Κοριτσια καλησπερα και απο εμενα....ξεκιναω και εγω προσπαθειες για ακομη ενα παιδακι......ελεγα για σημερα με την πανσεληνο αν μας κατσει.....χαχαχα

Καλή επιτυχία! Μακάρι να βοηθήσει η πανσέληνος να γίνει ότι πρέπει και να φέρει θετικά αποτελέσματα 😊

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 51 λεπτά , Fofi! είπε:

Κοριτσια καλησπερα και απο εμενα....ξεκιναω και εγω προσπαθειες για ακομη ενα παιδακι......ελεγα για σημερα με την πανσεληνο αν μας κατσει.....χαχαχα

Καλή επιτυχία!!! Εγώ δεν προσπαθώ με τεστ από τον επόμενο κύκλο, θα ξεκινήσουμε έτσι για πρώτη φορά. Προς το παρόν είμαστε στο "κατά προσέγγιση"😂 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 35 λεπτά , Marianne98 είπε:

Καλή επιτυχία!!! Εγώ δεν προσπαθώ με τεστ από τον επόμενο κύκλο, θα ξεκινήσουμε έτσι για πρώτη φορά. Προς το παρόν είμαστε στο "κατά προσέγγιση"😂 

Και εγω στο πρωτο μου παιδακι δεν ειχα προσπαθησει με τεστ....αυτη την φορα για αλλους λογους υγειας που εχω ξεκινησα με τεστ...βεβαια δεν εχω χτησιμοποιησει ποτε οποτε δεν ξερω ποτε τελικα γινεται η ωορρηξια...μετα το χαμογελακι??

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


13 hours ago, Marianne98 said:

Καλό μήνα κοριτσάκια μου!!!!🤗🤗

Χαίρομαι που μαθαίνω νέα σας, που είστε καλά και που περνάτε ένα όμορφα καλοκαίρι❤️ 

@lilbern @rodok @KATIA97 ας χαλαρώσουμε τώρα που μπορούμε, όσο μπορούμε!!! Έχουμε μπροστά μας έναν  ολόκληρο χειμώνα να γκρινιάζουμε και να αγχωνομαστε! 😂 Που ξέρετε;; Μπορεί να έχουμε και ευχάριστα έτσι!!!❤️ Εγώ από Σεπτέμβρη θα ξεκινήσω με τεστακια ωορρηξίας!!! Το πηραμε απόφαση. Δηλαδή θα περιμένω αυτή την περίοδο να έρθει και από τον επόμενο κύκλο θα πάμε πιο μεθοδικά. Θα έχει πέσει και η δουλειά και θα μας είναι πιο εύκολο.. Βλέποντας και κάνοντας!! Θα έρθει βρε κορίτσια και για άμα αυτό θετικό τεστακι, θα το δείτε!!🤗🤗❤️ 

Να μπαίνετε να γράφετε τα νέα σας, μην μου χάνεστε! Την αγάπη μου σε όλες🤗❤️

@GiolandaP @Lila ki κορίτσια μου καλωσήρθατε στην παρέα μας. Είμαστε λίγο απούσες εξαιτίας του καλοκαιριού❤️ εγώ θα σας υπομονή και θα έρθει, ελπίζω να σας φέρουμε τύχη!🤗

@Katerina P. Εγώ δεν το γνωρίζω καθόλου. Ελπίζω να μην είναι κάτι σοβαρό κορίτσι μου..❤️ ο γιατρός σου είναι ο καλύτερος σύμβουλος αυτή την στιγμή!

Ευχαριστω πολύ !!! Μακάρι !!! Καλή επιτυχία σε όλες μας !!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου. Καλό μήνα να έχουμε και ένα όμορφο καλοκαίρι γεμάτο χαλάρωση και ωραίες βουτιές 🥰

15 ώρες πρίν, Marianne98 είπε:

Καλό μήνα κοριτσάκια μου!!!!🤗🤗

Χαίρομαι που μαθαίνω νέα σας, που είστε καλά και που περνάτε ένα όμορφα καλοκαίρι❤️ 

@lilbern @rodok @KATIA97 ας χαλαρώσουμε τώρα που μπορούμε, όσο μπορούμε!!! Έχουμε μπροστά μας έναν  ολόκληρο χειμώνα να γκρινιάζουμε και να αγχωνομαστε! 😂 Που ξέρετε;; Μπορεί να έχουμε και ευχάριστα έτσι!!!❤️ Εγώ από Σεπτέμβρη θα ξεκινήσω με τεστακια ωορρηξίας!!! Το πηραμε απόφαση. Δηλαδή θα περιμένω αυτή την περίοδο να έρθει και από τον επόμενο κύκλο θα πάμε πιο μεθοδικά. Θα έχει πέσει και η δουλειά και θα μας είναι πιο εύκολο.. Βλέποντας και κάνοντας!! Θα έρθει βρε κορίτσια και για άμα αυτό θετικό τεστακι, θα το δείτε!!🤗🤗❤️ 

Να μπαίνετε να γράφετε τα νέα σας, μην μου χάνεστε! Την αγάπη μου σε όλες🤗❤️

@GiolandaP @Lila ki κορίτσια μου καλωσήρθατε στην παρέα μας. Είμαστε λίγο απούσες εξαιτίας του καλοκαιριού❤️ εγώ θα σας υπομονή και θα έρθει, ελπίζω να σας φέρουμε τύχη!🤗

@Katerina P. Εγώ δεν το γνωρίζω καθόλου. Ελπίζω να μην είναι κάτι σοβαρό κορίτσι μου..❤️ ο γιατρός σου είναι ο καλύτερος σύμβουλος αυτή την στιγμή!

Κοριτσάκι μου, είναι ωραίο να έχεις σχέδια -αν και εύχομαι να μην χρειαστούν- και που σε βλέπω τόσο θετική και ήρεμη.

Άντε να χαλαρώσετε με την δουλειά και μην ξεχνάς να πηγαίνεις στην θάλασσα που την έχεις μέσα στα πόδια σου ❤️

Από Σεπτέμβριο θα μαζευτούμε πάλι εδώ τα τρελοκομεία χαχαχα. Έχω ακόμα 1 εβδομάδα μέχρι να ξεκινήσουν οι διακοπές και ανυπομονώ.

12 ώρες πρίν, Fofi! είπε:

Και εγω στο πρωτο μου παιδακι δεν ειχα προσπαθησει με τεστ....αυτη την φορα για αλλους λογους υγειας που εχω ξεκινησα με τεστ...βεβαια δεν εχω χτησιμοποιησει ποτε οποτε δεν ξερω ποτε τελικα γινεται η ωορρηξια...μετα το χαμογελακι??

Καλώς ήρθες στην παρέα μας κορίτσι μου.

Είμαι κι εγώ στον 3ο μήνα "προσπαθειών" για το δεύτερο παιδάκι μου. 

Δεν έχω χρησιμοποιήσει ποτέ τα τεστάκια ωορρηξίας, αλλά από ότι έχω διαβάσει από άλλες κοπέλες, μόλις δεις το χαμογελάκι ή την γραμμούλα (ανάλογα ποιο τεστ θα πάρεις) σημαίνει ότι σε 2 μέρες θα γίνει η ωορρηξία και αυτές οι 2 μέρες πριν είναι οι πιο γόνιμες (και η μέρα της ωορρηξίας). Το ιδανικό είναι να γίνεται σε όλο το παράθυρο των γόνιμων ημερών.

 

  • Ευχαριστώ 2
  • Λουλούδια 1

yixDp2.png

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, lilbern said:

Καλημέρα κοριτσάκια μου. Καλό μήνα να έχουμε και ένα όμορφο καλοκαίρι γεμάτο χαλάρωση και ωραίες βουτιές 🥰

Κοριτσάκι μου, είναι ωραίο να έχεις σχέδια -αν και εύχομαι να μην χρειαστούν- και που σε βλέπω τόσο θετική και ήρεμη.

Άντε να χαλαρώσετε με την δουλειά και μην ξεχνάς να πηγαίνεις στην θάλασσα που την έχεις μέσα στα πόδια σου ❤️

Από Σεπτέμβριο θα μαζευτούμε πάλι εδώ τα τρελοκομεία χαχαχα. Έχω ακόμα 1 εβδομάδα μέχρι να ξεκινήσουν οι διακοπές και ανυπομονώ.

Καλώς ήρθες στην παρέα μας κορίτσι μου.

Είμαι κι εγώ στον 3ο μήνα "προσπαθειών" για το δεύτερο παιδάκι μου. 

Δεν έχω χρησιμοποιήσει ποτέ τα τεστάκια ωορρηξίας, αλλά από ότι έχω διαβάσει από άλλες κοπέλες, μόλις δεις το χαμογελάκι ή την γραμμούλα (ανάλογα ποιο τεστ θα πάρεις) σημαίνει ότι σε 2 μέρες θα γίνει η ωορρηξία και αυτές οι 2 μέρες πριν είναι οι πιο γόνιμες (και η μέρα της ωορρηξίας). Το ιδανικό είναι να γίνεται σε όλο το παράθυρο των γόνιμων ημερών.

 

Και εγώ θα τα ξεκινησω πάλι τα τεστ εντατικά αυτή τη φορά .. έχω κύκλο από 25 έως 31 όποτε θα τα ξεκινησω από 8η ημέρα ξαι βλέπουμε ..αύριο μου τελειώνει η περίοδος ! Καλή επιτυχία σε όλες μας ! 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Lila ki είπε:

Και εγώ θα τα ξεκινησω πάλι τα τεστ εντατικά αυτή τη φορά .. έχω κύκλο από 25 έως 31 όποτε θα τα ξεκινησω από 8η ημέρα ξαι βλέπουμε ..αύριο μου τελειώνει η περίοδος ! Καλή επιτυχία σε όλες μας ! 

Έχεις πολυκυστικές? Είναι μεγάλη απόκλιση το 25 από το 31. Το λέω μήπως χρειάζεται να δεις κάτι με τον γιατρό σου. Νομίζω ότι όντως τα τεστάκια σε μη σταθερό κύκλο είναι απαραίτητα. Πολύ σωστά το σκέφτηκες να τα ξεκινήσεις από την 8η μέρα. Υπάρχουν κάτι τεστάκια σε ταινίες που έχουν προσφορά 20 τεστ ωορρηξίας πχ και 5 τεστ εγκυμοσύνης. Νομίζω συμφέρει να πάρεις κάτι τέτοιο, γιατί τα άλλα με τις φατσούλες είναι μεν πιο καλά, αλλά πιο ακριβά. φυσικά αυτό εξαρτάται από εσένα και από την τσέπη σου. Ίσως δοκιμάσεις έναν μήνα τα ηλεκτρονικά και αν χρειαστεί να ξαναπάρεις για τον επόμενο μήνα δοκιμάζεις τις ταινίες (που πραγματικά εύχομαι να μην χρειαστεί ❤️). Το ιδανικό βέβαια είναι να έχεις επαφές όλο τον μήνα, έστω ανά 2 μέρες. Εύχομαι να είναι ο μήνας σου αυτός 😍 Πολύ χαίρομαι που μεγαλώνει η παρέα μας.

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

yixDp2.png

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, lilbern said:

Έχεις πολυκυστικές? Είναι μεγάλη απόκλιση το 25 από το 31. Το λέω μήπως χρειάζεται να δεις κάτι με τον γιατρό σου. Νομίζω ότι όντως τα τεστάκια σε μη σταθερό κύκλο είναι απαραίτητα. Πολύ σωστά το σκέφτηκες να τα ξεκινήσεις από την 8η μέρα. Υπάρχουν κάτι τεστάκια σε ταινίες που έχουν προσφορά 20 τεστ ωορρηξίας πχ και 5 τεστ εγκυμοσύνης. Νομίζω συμφέρει να πάρεις κάτι τέτοιο, γιατί τα άλλα με τις φατσούλες είναι μεν πιο καλά, αλλά πιο ακριβά. φυσικά αυτό εξαρτάται από εσένα και από την τσέπη σου. Ίσως δοκιμάσεις έναν μήνα τα ηλεκτρονικά και αν χρειαστεί να ξαναπάρεις για τον επόμενο μήνα δοκιμάζεις τις ταινίες (που πραγματικά εύχομαι να μην χρειαστεί ❤️). Το ιδανικό βέβαια είναι να έχεις επαφές όλο τον μήνα, έστω ανά 2 μέρες. Εύχομαι να είναι ο μήνας σου αυτός 😍 Πολύ χαίρομαι που μεγαλώνει η παρέα μας.

Είναι όντως μεγάλη η αποκλείσει … εν συντομία να πω ότι προσπαθώ ελεύθερα τρία χρόνια .. όχι εντατικά και σχολαστικά … αλλά τι στο καλό τρία χρόνια δεν θα είχα πιάσει ;;; Μια φορά μόνο είχα θετικό τεστ και περίοδος στις 33 ημέρες και είπαμε είναι βιοχημική … πέρυσι βρήκαμε πολύποδα και τους αφαιρέσαμε … δυστυχώς πάλι τίποτα δεν κατάφερα να μείνω … μ είπε η γιατρός για τα τεστ τα έκανα αλλά πάλι τίποτα και τα παράτησα ….στη συνέχεια ξανά πήγα στη γιατρό Ελλάδα και βρήκε μετά το χειρουργείο κύστη … τέλος πάντων μ έδωσε inofert και glucophase μισό χάπι κάθε γιατί το πρώτο ζάχαρο το είχα λίγο υψηλό … αυτό με βοήθησε αρκετά να επανέλθω στα κιλά μου … αλλά πάλι εγκυμοσύνη γιόκ … μένουμε Αγγλία απευθυνθήκαμε εδώ και βρήκαν στο σπερμα του άντρα μου χαμηλά ποσοστά στη μορφολογία σπέρματος έκανε επαναληπτικές το ίδιο … μας είπαν δεν είναι τόσο χάλια απλά είναι κ αυτό ένα ζήτημα … μας βάλανε σε αναμονή για ειδικό γιατί η οποία αναμονή είναι ένα χρόνο ξαι διανύουμε ήδη τους πέντε μήνες αναμονής … βρβαια εδώ καμία εξέταση από Ελλάδα και σαλπιγγοραφια που έχω κάνει δεν αναγνωρίζεται όποτε πρέπει να τα ξανά κάνω δηλαδή με τις εξετάσεις μιλάμε για έναν ακόμη χρόνο αναμονή …. Όποτε υο έχω ρίξει στη προσευχή η θα διαλέξω να έρθω Ελλάδα να το κάνω ιδιωτικά ίσως σπερματέγχυση η εξωσωματική …. Εδώ φυσικά οι τιμές είναι απλησίαστες …. Ζω ένα Δράμα χαχαχαχα

ξεκηνησε με τεστ ταινίες κ εάν δεν πάλι θα πάρω αυτά με τα χαμόγελα έναν μήνα να δω τι γίνεται και φυσικά θα προσπαθήσω να έχω επαφές μια ναι μια όχι όσο το επιτρέπει η κούραση μας και οι τρελοί ρυθμοί της καθημερινότητας  … είμαι 36 χρόνων και απελπισμένη να γίνω μανουλα! 

  • Μου αρέσει 1
  • Λουλούδια 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...