Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 9 ώρες πρίν, angie5 είπε:

      Σ' ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου θα ακούσω τις συμβουλές σου. Δεν είχα ιδέα για τα φάρμακα ότι αναστέλλουν την περίοδο και έλεγα τώρα θα μου έρθει...Μακάρι να είναι για καλό τότε ας πρηστεί κι άλλο!...😊

      Πραγματικά σ' ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου!😘

      Χαχαχα...Έτσι είναι όπως τα λες για το άγχος!...Σ ευχαριστώ κορίτσι μου μακάρι να είναι καλό σημάδι!😘

      Αχ κορίτσι μου σ' ευχαριστώ τόσο πολύ για τα ενθαρρυντικά σου λόγια. Θα προσπαθήσω να ακολουθήσω τις συμβουλές σου και θα βγάλω από το μυαλό μου το τεστ. Κι εγώ το σκεφτόμουν αυτο  σήμερα... να μην κάνω κανένα μέχρι την χοριακή (ελπίζω να μην ξαναμπώ στον πειρασμό...🤣)

      Eσύ έμεινες τώρα πρόσφατα εγκυούλα ή παλαιότερα?

      Σε ευχαριστω πολύ για τον κόπο που έκανες να μου γράψεις αυτό το μήνυμα και για τα όμορφα σου λόγια!😘

      Κορίτσια σας ευχαριστώ πολύ και τις τρεις ειλικρινά!...Με βοηθάτε πολύ!..❤️

       

      Κανένας κόπος, γι'αυτό υπάρχει αυτή η ομάδα. Μοιραζόμαστε εμπειρίες και αγωνίες και μακάρι να βοηθηθείς έστω και λίγο σε αυτό το ταξίδι της αναμονής 🥲 Εγώ έκανα εμβρυομεταφορά τον Απρίλιο και τώρα διανύω την 24η βδομάδα. Ελπίζω να πάνε όλα καλά μέχρι το τέλος! Πάντως από συμπτώματα δεν είχα απολύτως τίποτα όσο περίμενα για τη χοριακή. Ούτε πρησμένο στήθος, ούτε λίγο. Και αναρωτιόμουν πώς είναι δυνατόν να μη νιώθω το παραμικρό ούτε από τα φάρμακα. Κάθε οργανισμός είναι τόσο διαφορετικός. Προσπάθησε να πείσεις τον εαυτό σου ότι σε αυτή τη φάση κανένα σύμπτωμα δεν είναι αξιόπιστο, ούτε το αρνητικό τεστ. Και στο μεταξύ οι μέρες θα περνάνε.

η αστεριας μας (naki82) εφερε στον κοσμο τα αντρακια της!!!


Recommended Posts

27/07/2011 Η μερα που αντικρυσα το φως των ματιων μου!!!!!

φτασαμε στο Ιασω στις 07:00 ακριβως.

7:30 μπαινω να με ετοιμασουν,με υποδεχεται η μαια μου,περναω τις εξετασεις και μετα παμε σε ενα δωματιο μεχρι να ετοιμαστει το χειρουργειο.Εκει μπηκε και ο αντρουλης μου,εγω τερας ψυχραιμιας,του ζητουσα να βγαζει συνεχεια φωτογραφιες.

10:20 παμε στο χειρουργειο,η αναισθησιολογος με τρομαξε λιγο γιατι μου ειπε οτι αν δεν ειμαι σιγουρη οτι θα μεινω ακινητη θα μου κανει ολικη και οχι επισκληριδιο.Ηθελα να κλαψω γιατι ηθελα να δω τα μωρακια μου αλλα φοβηθηκα μην κουνηθω.Ευτυχως η μαια μου η καλη,με βοηθησε πολυ και ετσι τα καταφερα.

Μετα απο λιγο ηρθε ο γιατρος,με ρωτησε τι μουσικη θελω να μου βαλει και 10:40 ξεκινησαμε,λεγοντας μου :εισαι ετοιμη να γινεις μαμα??.

Ζητησα να μου βγαλουν το παραβαν για να τους δω και 10:49 μου κατεβαζει η μαια το παραβαν και μου λεει:κοιτα τωρα τι θα βγει!!

Το πρωτο αγορακι μου βγηκε σαν κουνελακι και ενα λεπτο αργοτερο 10:50 ηρθε στη ζωη και ο 2ος γιοκας μου!

Εκλαψαν δυνατα και οι 2,η παιδιατρος μου ειπε οτι ειναι μια χαρα στην υγεια τους αλλα λιγο μικρουληδες οποτε θα τους κρατουσε για παρακολουθηση.

Εγω περιττο να πω οτι δεν πιστευα στα ματια μου!!!Αυτα τα τοσο δα πλασματακια ειναι δικα μου???

Μου ελευθερωσαν τα χερια και μου εδωσαν αγκαλια τον 1ο και μετα τον 2ο,με κοιτουσαν και οι δυο μες τα ματια!!!!!!!!!!εγω τους ελεγα γλυκολογα αλλα δεν θυμαμαι τι,το μονο που θυμαμαι ειναι που κουνουσαν τα δαχτυλακια τους και οτι ειχουν υπεροχα μαγουλακια,αχ μακαρι να καταλαβαν οτι ειμαι η μανουλα τους!!!!!

εκεινη την ωρα ο γιατρος μου αφιερωσε το τραγουδι που ακουγαμε αλλα απο την συγκινηση που ειχα ουτε θυμαμαι πιο ηταν.

Μετα τους πηραν για να τους δει και ο καλος μου.

Ζω ενα ονειρο αλλα θα απογειωθω οταν τους παρουμε σπιτι μας!!!!

Ανυπομωνω τοσο πολυ για αυτη τη στιγμη!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Μακαρι Παναγιτσα μου να ερθε συντομα αυτη η ωρα!!!

Παντως καθε φορα που τους παιρνω αγκαλια ξαναγεννιεμαι,ειμαι αλλος ανθρωπος αλλα οταν μου τους παιρνουν ειναι πολυ δυσκολο.

νακουλι μου να τα καμαρωσεις οπως ποθεις.

ξερω ποσο δυσκολο ειναι να σου τα παιρνουν απο την αγκαλια σου το εζησα 8 μερες με την μπουμπουκα μου κ καθε φορα ελιωνα απο το κλαμα

εμενα μπηκε κ θερμοκοιτιδα απο μια αχρηστη παιδιατρο που ειχε η κλινικη

μου στερησε τις πρωτες στιγμες του μωρου μου κ το αναγκασε κ αυτο να ζησει τις πρωτες του στιγμες μεσα σε ενα γυαλινο κλουβι κ να το ταλαιπωρουν καθε μερα με εξετασεις (ειναι υποχρεωτικο καθε μωρακι που βρισκεται εκει καθε μερα να κανει αιματολογικες)θα τα παρεις συντομα κουκλιτσα μου κ μετα δεν θα χεις χρονο ουτε για τουαλετα ,με το καλο λοιπον να τα φερεις στο νεο τους σπιτικο γιατι στο πρωτο (στην κοιλιτσα σου)ηταν λιγο στενα χαχαχα

κ παλι να σου ζησουν!!!!!!!!!!


PQcgp2.png

ΜΑΡΙΑ-ΕΙΡΗΝΗ.ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ

GU6Yp2.png

ΚΑΘΕ ΚΑΗΜΟΣ ΜΟΥ ΠΕΡΝΑ ΜΕ ΜΙΑ ΣΑΣ ΜΑΤΙΑ!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 32
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Αστερία μου και από εμένα χίλιες ευχές για τα διδυμάκια σου!!!!Να είναι πάντα γερά και ευτυχισμένα και να τα καμαρώνεις!!!!!Καλό σαραντισμό!!!!!Πολλά φιλάκια στα πατουσάκια!!!!


jMqBp3.png

OeGUp3.png

F453p3.png

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...