Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 58 λεπτά , Terry1986 είπε:

       

      Ειχες παει στο Ελενα ή θυμαμαι λαθος? Αν ναι να μιλησεις να πας ξανα για επανάληψη! Εγω μιλησα με την κα Οικονομοπουλου κ μ ειπε να παω 3 βδομαδες μετα τη βιοχημικη για επαναληψη δεικτων κ θα παω την Τρίτη π μας ερχεται!

      Εμας λογικα μας φωναξαν γτ εχουμε κ 3 αποτυχιες στο ιστορικο μας σε αλλο κέντρο.. ο εμβρυολογος ειπε πως πηραμε καλες γονιμοποιησεις κ αριστες βλαστοκυστες αρα θεωρει πως δεν επαιξε ρολο η κακη ποσοτητα τ σπερματος και το dfi μας τελευταια φορα ηταν 28%.. κ επειδη εχω κανει εναν καρυοτυπο εμβρυου π βγηκε υγιες δεν ανεφεραν κατι για χρωμοσωμικες ανωμαλιες (κ μολις συνειδητοποιησα πως δε ρωτησα κ εγω)..θεωρουν πως υπάρχει κάτι στο αιματολογικο κομματι που δεν εχει βρεθει ακομα..γτ μενω εγκυος κ δεν προχωρανε.. 

      ναι είχα πάει στο Ελενας τον Μάρτιο και έκανα όλες της απαραίτητες αιματολογικές άρα θεωρώ σε τρεις μήνες πως δεν έχει αλλάξει κάτι !!! Εμείς τώρα θα κάνουμε επαναληπτικές σπέρματος σε μια βδομάδα θα έχω τα αποτελέσματα !!! Αν έστω έχει φύγει το μικρόβιο που είχαμε ίσως έχει καλυτερέψει λίγο το σπερμα !!! Πάντως ότι είναι να κάνουμε θα το κάνουμε από Οκτώβριο άρα έχουμε και άλλο χρόνο για βιταμίνες στο σπερμα !!!

      το καλό είναι πως τελικά αδιαθέτησα σήμερα άρα λογικά η χοριακη μηδένισε και δεν θα χρειαστώ απόξεση !!! Θα επαναλάβω και χοριακη μόλις τελειώσει το αίμα για να σιγουρευτούμε !!!! 
      παντως το ότι έχετε άριστες βλαστοκυστες είναι πολύ θετικό εμείς έιχαμε κακές βλαστοκυστες άρα λογικό και τ αποτέλεσμα …

Μανούλες Ιουλίου 2023


Evi!

Recommended Posts

Κορίτσια καλημέρα! Πώς είστε; Τι κάνουν τα καλοκαιρινά μωράκια μας; Εμείς χρονισαμε, βαφτιστήκαμε και μπήκαμε και επισήμως στα awful two's με το δεξί.. ήθελα να σας πω, όσες έχετε θέμα με τον ύπνο, ρίξτε μια ματιά στο Google στη θετική εκπαίδευση ύπνου. Είναι νευροβιολογος η κοπέλα που έχει φτιάξει το πρόγραμμα και έχει webinars επί πληρωμή, αλλά έχει και αρκετά tips δωρεάν που βοηθούν αρκετά. Εγώ είδα κάποια πράγματα που με βοήθησαν σε κάποια σημεία! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

20 ώρες πρίν, Maria Ad είπε:

Καλέ τι λες???Άμα είναι αυτή η συμπεριφορά να είναι για πάντα εγώ το χω χαμένο! Εσένα αυτό στο έκανε μια φορά??! Εμενα από 8 μηνών έτσι κάνει. Χαμός γίνεται.Οτι έχει ήχο τα έχει χαλάσει. Αλλά πλέον δεν με νοιάζει. Εμένα με δαγκώνει όταν νευριάζει, μ τραβάει τα μαλλιά με τσιμπάει όπου βρει...Μου πετάει τα παιχνίδια στο κεφάλι. Όταν ξεκίνησε να τα πετάει κ της έλεγα όχι κ τέτοια το έκανε σαν παιχνίδι κ γελούσε.Οταν της παίρνω πράγματα απ τα χέρια ή περιμένει στο καρεκλακι κ έχει νεύρα γίνεται χαμός. 

Θελω να πιστεύω ότι είναι πολύ μικρά σε ότι αφορά αυτά. Το ότι εμένα είναι νευρική το ξέρω κ είναι όντως χαρακτηριστικό δν θα αλλάξει. Αλλά εσένα απ οτι κατάλαβα μια φορά να τσαντιστεί μεχρι τωρα είσαι τέλεια! Το παιδί είναι πολύ ήρεμο.. Μια χαρά θα είναι!

Μάλλον τα κορίτσια της ομάδας είναι δυναμικά!!!

Για να δούμε!! Έχουμε δρόμο! Θα  μας τρέχουν τα χρυσά μας!!!

Link to comment
Share on other sites

On 25/6/2024 at 6:12 ΠΜ, LeneL είπε:

Κορίτσια καλημέρα! Πώς είστε; Τι κάνουν τα καλοκαιρινά μωράκια μας; Εμείς χρονισαμε, βαφτιστήκαμε και μπήκαμε και επισήμως στα awful two's με το δεξί.. ήθελα να σας πω, όσες έχετε θέμα με τον ύπνο, ρίξτε μια ματιά στο Google στη θετική εκπαίδευση ύπνου. Είναι νευροβιολογος η κοπέλα που έχει φτιάξει το πρόγραμμα και έχει webinars επί πληρωμή, αλλά έχει και αρκετά tips δωρεάν που βοηθούν αρκετά. Εγώ είδα κάποια πράγματα που με βοήθησαν σε κάποια σημεία! 

Να τα εκατοστησουν τα μικρούλια σας, να είναι γερά και να έχουν οτι καλύτερο στη ζωή τους! Κι εμείς τα έχουμε σε λίγες μέρες και είμαι πολύ συγκινημένη, πότε Γεννησαμε, πότε φτάσαμε εδώ. Χαμπάρι δεν πήρα! 

Την έχω δει κι εγώ, την ζετα λες; σου στέλνει δωρεάν κι έναν οδηγό ύπνου. Έχω κάνει και σεμινάρια από άλλες αντίστοιχες μαιες, είναι σίγουρα όλα βοηθητικά, αλλά κάποια πράγματα θέλει να το πάρεις κι απόφαση να τα κάνεις. 

Εγώ κορίτσια είμαι πάλι με μια ώρα ύπνου, δεν ξέρω, δεν μπορώ να την παλέψω άλλο. Μόνιμα ξύπνια και στήθος. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Geogi είπε:

Να τα εκατοστησουν τα μικρούλια σας, να είναι γερά και να έχουν οτι καλύτερο στη ζωή τους! Κι εμείς τα έχουμε σε λίγες μέρες και είμαι πολύ συγκινημένη, πότε Γεννησαμε, πότε φτάσαμε εδώ. Χαμπάρι δεν πήρα! 

Την έχω δει κι εγώ, την ζετα λες; σου στέλνει δωρεάν κι έναν οδηγό ύπνου. Έχω κάνει και σεμινάρια από άλλες αντίστοιχες μαιες, είναι σίγουρα όλα βοηθητικά, αλλά κάποια πράγματα θέλει να το πάρεις κι απόφαση να τα κάνεις. 

Εγώ κορίτσια είμαι πάλι με μια ώρα ύπνου, δεν ξέρω, δεν μπορώ να την παλέψω άλλο. Μόνιμα ξύπνια και στήθος. 

Ναι, ναι τη Ζέτα λέω. Εμάς σε κάποια πράγματα, όπως η ρουτίνα ύπνου, μας βοήθησε πολύ το πρόγραμμα. Το βράδυ δλδ, με 2-3 tips που ακολούθησα, κοιμούνται αμέσως. Στο βασικό μας πρόβλημα που είναι ότι ξυπνάνε παρά πολύ νωρίς, δεν έχω δει ακόμα κάτι. Βέβαια ο μικρός είναι σε κάποιο άλμα μάλλον, γιατί χτες περπάτησε κι όλας, και ίσως φταίει και κάτι στο δωμάτιο που πρέπει να ρυθμιστεί.. θα δούμε. Πάντως, δεν έχουμε πια καθόλου κλάματα την ώρα του ύπνου, που είναι και αυτό κάτι..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 27/6/2024 at 2:06 ΜΜ, LeneL είπε:

Ναι, ναι τη Ζέτα λέω. Εμάς σε κάποια πράγματα, όπως η ρουτίνα ύπνου, μας βοήθησε πολύ το πρόγραμμα. Το βράδυ δλδ, με 2-3 tips που ακολούθησα, κοιμούνται αμέσως. Στο βασικό μας πρόβλημα που είναι ότι ξυπνάνε παρά πολύ νωρίς, δεν έχω δει ακόμα κάτι. Βέβαια ο μικρός είναι σε κάποιο άλμα μάλλον, γιατί χτες περπάτησε κι όλας, και ίσως φταίει και κάτι στο δωμάτιο που πρέπει να ρυθμιστεί.. θα δούμε. Πάντως, δεν έχουμε πια καθόλου κλάματα την ώρα του ύπνου, που είναι και αυτό κάτι..

Δεν είναι απλώς κάτι, είναι από τα πιο σημαντικά! Εγώ κάθε βράδυ γονατιζω για να την κοιμησω. Σήμερα ήταν ξύπνια από τις 6 το απόγευμα και κοιμήθηκε στις 23.30. Με κούνημα σε όλο το σπίτι γιατί αλλιώς δεν κοιμόταν . Αν είναι να αρχίσω και κούνημα στον χρόνο, θα τρελαθώ 😵💫😵💫😵💫

Σεμινάριο έκανες η απλά στη σελίδα της μπήκες; τι κάνεις δηλαδή σαν ρουτίνα; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

6 ώρες πρίν, Geogi είπε:

Δεν είναι απλώς κάτι, είναι από τα πιο σημαντικά! Εγώ κάθε βράδυ γονατιζω για να την κοιμησω. Σήμερα ήταν ξύπνια από τις 6 το απόγευμα και κοιμήθηκε στις 23.30. Με κούνημα σε όλο το σπίτι γιατί αλλιώς δεν κοιμόταν . Αν είναι να αρχίσω και κούνημα στον χρόνο, θα τρελαθώ 😵💫😵💫😵💫

Σεμινάριο έκανες η απλά στη σελίδα της μπήκες; τι κάνεις δηλαδή σαν ρουτίνα; 

Σε καταλαβαίνω απόλυτα! Εμάς είναι μια εβδομάδα τώρα που μας έχουν βγάλει την ψυχή και τα δύο. Έχουν βραδινές αφυπνίσεις και ξυπνάνε και από τις 5... Άμα δείτε αγγελία, χαρίζονται πλήρως εμβολιασμενα βρέφη, εγώ θα είμαι!!!

Για να μην στα πω όπως να είναι, αν πληκτρολογήσεις θετική εκπαίδευση ύπνου, σε βγάζει στη σελίδα της. Εκεί έχει έναν οδηγό ύπνου ,που τον κατεβάζεις δωρεάν. Αρχικά εγώ αυτά τα βήματα που έχει εκεί έκανα και είδα διαφορά. Τώρα κάνω και το επί πληρωμή πρόγραμμα που έχει. Σε αυτό έχει περισσότερα τιπς, αλλά είναι κυρίως για αποθηλασμό, ή αν δεν κοιμούνται στο δωμάτιο τους, που εγώ δεν είχα τέτοια θέματα..

Κατέβασε τον δωρεάν οδηγό για να τα δεις με τη σειρά που τα λέει! 

Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...