Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • On 5/9/2024 at 11:17 ΜΜ, Butterfly 92 είπε:

      Καλησπέρα κοριτσι μου.. εγώ έχω αντίσταση στην ινσουλίνη και πολυκυστικες.  Ο ενδοκρινολογος με βοήθησε πάρα πολύ κ έπιασα φυσιολογικά την μπέμπα.  Συνήθως σε τέτοιες περιπτώσεις βοηθάνε πολύ τα glucophage. Αλλά κάθε περίπτωση είναι διαφορετική. Πιστεύω πως ο ενδοκρινολογος είναι από τους σημαντικοτερους βοηθούς σε εμάς.  Θα σε βοηθήσει πολύ.

      Σε ευχαριστώ για την απάντηση. Σου έδωσε κάποια διατροφη; Σου σύστησε να περιορίσεις κατι; Εχω ραντεβού σε 2 εβδομάδες με ενδοκρινολογο. Ελπίζω να με βοηθήσει. 

Μανούλες Ιουλίου 2023


Evi!

Recommended Posts

πρίν από 4 λεπτά , LeneL είπε:

Θυμάσαι; άγχος κάθε φορά να ανέβει και άντε πάλι από την αρχή.. εγώ είχα κάνει 3 χοριακες και μετά είχα κάνει και τεστ εγκυμοσύνης η τρελή γιατί με έπιασε άγχος Παρασκευή βράδυ και που να βρω εργαστήριο ανοιχτό.. ευτυχώς πήγαν όλα καλά για τις περισσότερες από εμάς και έχουμε τα ψιψίνια μας τώρα! 

Αχχχ τι περάσαμε..

Και δώσε ενέσεις και φάρμακα.

Και να σε κοιτούν στραβά στην δουλειά για τις άδειες.

Και εντατική μετά...

Και τώρα κοιμάται στην αγκαλιά μου ένα παιδάκι!!

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

14 ώρες πρίν, LeneL είπε:

Να σου πω, εμένα με έχει σώσει το ότι κάθονται λίγο στο ρηλαξ οπότε εκείνη την ώρα μπορώ πχ να τα βάλω να κοιτάνε προς τα εμένα και να κάνω το σίδερο.. το μαγείρεμα το κάνω σε έναν από τους πρωινούς υπνακους... Κι εγώ επειδή έχουν θέμα με την παλινδρόμηση, δυσκολεύομαι να τα βάλω πολλή ώρα μπρούμυτα. Δε με νοιάζει που λερώνουν, αλλά δε θέλω να ανεβάζουν γάλα παραπάνω απ' όσο το κάνουν από μόνα τους δλδ.. επίσης εμένα με έχει σώσει ότι μέχρι τις 6 το απόγευμα έχουν κοιμηθεί για βράδυ, οπότε όλο και κάτι θα κάνω και το απόγευμα.. αλλά δε βαριέσαι, ας μην πάρουμε φέτος το Όσκαρ νοικοκυράς.. τα βασικά 

Κάθονται στο ρηλαξ εσένα μια χαρά παλι καλα!.Εμένα σφίγγεται κ σηκώνει πάνω το κεφάλι κ νευριάζει θέλει ορθια κ μ έχουν βγει τα χέρια.Ή στον καναπέ στα πόδια μου ορθια και καθηλώνομαι συνέχεια κ αναγκαστικά της ανοίγω κ τηλεόραση.Μονη δεν την αφήνω στον καναπέ σε τόσο ορθια στάση πέφτει στο πλάι...Θα ξαναδοκιμάσω μαρσιπο αλλά έχω και την μέση μου...

Τι εννοείς κοιμούνται για βράδυ από τις 6???Δεν ξαναξυπνανε μέχρι το πρωί τι ωρα???

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Maria Ad είπε:

Κάθονται στο ρηλαξ εσένα μια χαρά παλι καλα!.Εμένα σφίγγεται κ σηκώνει πάνω το κεφάλι κ νευριάζει θέλει ορθια κ μ έχουν βγει τα χέρια.Ή στον καναπέ στα πόδια μου ορθια και καθηλώνομαι συνέχεια κ αναγκαστικά της ανοίγω κ τηλεόραση.Μονη δεν την αφήνω στον καναπέ σε τόσο ορθια στάση πέφτει στο πλάι...Θα ξαναδοκιμάσω μαρσιπο αλλά έχω και την μέση μου...

Τι εννοείς κοιμούνται για βράδυ από τις 6???Δεν ξαναξυπνανε μέχρι το πρωί τι ωρα???

Τα έπιασε μετά την αλλαγή της ώρας και κοιμούνται τόσο νωρίς. Πριν κοιμούνταν κατά τις 7,30.. τώρα θα ξυπνήσουν 1-2 φορές γύρω στις 10-11 και κατά τις 4 αλλά ξανακοιμουνται.. απλά τα ταΐζουμε 2 φορές κοιμισμένα, γύρω στις 20.00 και μετά στις 23.00, οπότε να μη μένουν πολλές ώρες νηστικά το βράδυ..έχω προσπαθήσει να τα κρατήσω να κοιμούνται λίγο πιο αργά το απόγευμα, αλλά είναι λες και τους κλείνει ο γενικός, δεν την παλεύουν να μείνουν άλλο ξύπνια μετά τις 17,30.. γενικά ξυπνάνε το πρωί γύρω στις 5,30-6 παρά..

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου τι κάνετε;; χθες ειχαμε την τελευταία επίσκεψη στην παιδίατρο μας τα βρήκε όλα μια χαρά.. Η μικρή πήρε μισο κιλο και μου είπε να δώσω κ σκόνη γτ θέλαμε 650 γρ να παρει.. Στις καμπύλες είναι ακριβώς στον μέσο ορο.. Ο άλλος γιατρός, ο κοφτός, μου είπε Οχι σκόνη είναι μια χαρά το βαρος της.. Εσείς θα δινατε ή Οχι;;; 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, LeneL είπε:

Τα έπιασε μετά την αλλαγή της ώρας και κοιμούνται τόσο νωρίς. Πριν κοιμούνταν κατά τις 7,30.. τώρα θα ξυπνήσουν 1-2 φορές γύρω στις 10-11 και κατά τις 4 αλλά ξανακοιμουνται.. απλά τα ταΐζουμε 2 φορές κοιμισμένα, γύρω στις 20.00 και μετά στις 23.00, οπότε να μη μένουν πολλές ώρες νηστικά το βράδυ..έχω προσπαθήσει να τα κρατήσω να κοιμούνται λίγο πιο αργά το απόγευμα, αλλά είναι λες και τους κλείνει ο γενικός, δεν την παλεύουν να μείνουν άλλο ξύπνια μετά τις 17,30.. γενικά ξυπνάνε το πρωί γύρω στις 5,30-6 παρά..

Δηλαδη μετα τις 6 ζωαρα???Χαχαχα δουλειες κ τετοια???Ξυπνάνε κ νωρίς τα ζουζούνια..Μετά κοιμάσαι καθόλου μαζί τους??Ήθελα να σε ρωτήσω εσένα που τρώνε περιπου πολύ σαν τη δικιά μου,πόσα γευματα σου βγαίνουν μες τη μέρα??

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 44 λεπτά , Tintin είπε:

Κορίτσια μου τι κάνετε;; χθες ειχαμε την τελευταία επίσκεψη στην παιδίατρο μας τα βρήκε όλα μια χαρά.. Η μικρή πήρε μισο κιλο και μου είπε να δώσω κ σκόνη γτ θέλαμε 650 γρ να παρει.. Στις καμπύλες είναι ακριβώς στον μέσο ορο.. Ο άλλος γιατρός, ο κοφτός, μου είπε Οχι σκόνη είναι μια χαρά το βαρος της.. Εσείς θα δινατε ή Οχι;;; 

Αντε πολύ ωραία όλα!Μισό κιλό σε πόσο διάστημα έβαλε???Γιατι έπρεπε να βάλει άλλα 150???Με βάση τις καμπύλες.?Πόσο μηνών είναι κ πόσα κιλά τώρα???

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , Maria Ad είπε:

Αντε πολύ ωραία όλα!Μισό κιλό σε πόσο διάστημα έβαλε???Γιατι έπρεπε να βάλει άλλα 150???Με βάση τις καμπύλες.?Πόσο μηνών είναι κ πόσα κιλά τώρα???

Σε ενα μήνα έβαλε μισο κιλό(6500 κιλά σύνολο)  είναι 4 μηνών κ 12 ημερών.. Στο βαρος είμαστε ακριβως στην μεσαία καμπύλη κ στο υψος 2 πιο πανω.. Η γιατρός είπε πως απ τον 3ο μήνα κ μετα θέλουμε 650 γραμ τον μήνα, η δική μου πήρε 500. Αλλά γτ να δώσω σκόνη αφού είμαστε καλά; μέχρι τώρα εχω αγοράσει κ πετάξει 4κουτια γτ δεν τα θελει

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Tintin είπε:

Κορίτσια μου τι κάνετε;; χθες ειχαμε την τελευταία επίσκεψη στην παιδίατρο μας τα βρήκε όλα μια χαρά.. Η μικρή πήρε μισο κιλο και μου είπε να δώσω κ σκόνη γτ θέλαμε 650 γρ να παρει.. Στις καμπύλες είναι ακριβώς στον μέσο ορο.. Ο άλλος γιατρός, ο κοφτός, μου είπε Οχι σκόνη είναι μια χαρά το βαρος της.. Εσείς θα δινατε ή Οχι;;; 

Ξεκάθαρα όχι. Τι κακό είναι αυτό με τους παιδιάτρους;! Δλδ αν δώσεις σκόνη γιατί θα πάρει παραπάνω; Ο δεύτερος παιδίατρος μια χαρά τα λέει! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Io_anna είπε:

Ξεκάθαρα όχι. Τι κακό είναι αυτό με τους παιδιάτρους;! Δλδ αν δώσεις σκόνη γιατί θα πάρει παραπάνω; Ο δεύτερος παιδίατρος μια χαρά τα λέει! 

Και ο άντρας μου το ίδιο λέει.. Αφού δεν βλέπει κάτι ανησυχητικό γτ να δώσουμε σκόνη.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Maria Ad είπε:

Δηλαδη μετα τις 6 ζωαρα???Χαχαχα δουλειες κ τετοια???Ξυπνάνε κ νωρίς τα ζουζούνια..Μετά κοιμάσαι καθόλου μαζί τους??Ήθελα να σε ρωτήσω εσένα που τρώνε περιπου πολύ σαν τη δικιά μου,πόσα γευματα σου βγαίνουν μες τη μέρα??

Κάπως έτσι!!!😄 Βέβαια εμενα μου φαίνεται λίγο νωρίς, αλλά δεν μπορείς και να τα κρατήσεις ξύπνια. Σε αυτή την ηλικία δεν μπορείς να τα απασχολήσεις, άμα νυστάζουν τελείωσε ..

Να σου πω, εμένα τρώνε μέσο όρο γύρω στα 870 ml τη μέρα. Ο μικρός κάνει πολλά μικρά γεύματα. Μπορεί δλδ να φάει 70 ml και σε μια ώρα να φάει αλλα 90.. η μικρή τρώει γύρω στα 140 ml στις 2,30 ώρες περίπου.. χοντρικά τρώνε το πρώτο γεύμα στις 6.00 και το τελευταίο κατά τις 10,30-11. Και εννοείται ότι τα 2 τελευταία θα τα φάνε κοιμισμένα. Πιο μικρά ήταν πιο ρυθμισμένα. Έτρωγαν δλδ γύρω στα 150 ml στο 3ωρο. Η αλλαγή της ώρας τους πείραξε τον ύπνο και άρα και το φαγητό.. ελπίζω να επανέλθουν κάπως γιατί όλη την ώρα κάποιο ταΐζω έτσι όπως έχουν γίνει...

Πάντως επειδή εμάς από νωρίς ξεκίνησαν ένα μεγάλο βραδινό ύπνο, μας είχε πει και η παιδίατρος κατά τις 23.00 να τα ταϊζουμε για να μην ξυπνάνε μέσα στη νύχτα.. αυτό έπιασε αρκετά!

Εγώ κοιμάμαι 12-6 γιατί όταν κοιμούνται πρέπει να κάνω δουλειές.. δεν έχουμε καθόλου βοήθεια εμείς.. απλά που και που με αφήνει ο άντρας μου να κοιμηθώ μέχρι τις 8,30-9 και κάνει αυτός τα πρωινά ταϊσματα, για να συμπληρώσω καμιά ώρα ύπνου..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 ώρες πρίν, Tintin είπε:

Και ο άντρας μου το ίδιο λέει.. Αφού δεν βλέπει κάτι ανησυχητικό γτ να δώσουμε σκόνη.. 

Κορίτσι μου κ εγώ αυτό πιστεύω αφού τα πάτε μια χαρά γτ να δώσεις σκόνη όπως είπα το κάθε παιδάκι είναι διαφορετικό που εγώ αν θυμάσαι από το θηλασμό δεν έχω κ την καλύτερη εμπειρία αλλά αφού τα πάτε μια χαρά γτ να το σπάσεις τώρα?κ εμένα η μπέμπα είναι πάνω σε κιλά αλλά το ύψος της είναι οριακό στην καμπύλη κ τι έγινε...μην το σκέφτεσαι κ κάνε αυτό που σου λέει το ένστικτο σου από τη στιγμή που έχεις κ το ιατρικό οκ είτε του ενός η του άλλου..❤️

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Tintin είπε:

Σε ενα μήνα έβαλε μισο κιλό(6500 κιλά σύνολο)  είναι 4 μηνών κ 12 ημερών.. Στο βαρος είμαστε ακριβως στην μεσαία καμπύλη κ στο υψος 2 πιο πανω.. Η γιατρός είπε πως απ τον 3ο μήνα κ μετα θέλουμε 650 γραμ τον μήνα, η δική μου πήρε 500. Αλλά γτ να δώσω σκόνη αφού είμαστε καλά; μέχρι τώρα εχω αγοράσει κ πετάξει 4κουτια γτ δεν τα θελει

Εγώ δεν θυμάμαι στις καμπύλες,κάπως σε ποσοστό μου το είχε πει 60 κ κάτι τις 100..Δεν δινω σημασία απ τη στιγμή που τρώει πλέον χωρίς κλάματα κ είναι καλύτερα το στομάχι της. Εμένα η παιδίατρος δεν μου είπε πόσο θα πρέπει να παίρνει στάνταρ κάθε μήνα.Αλλα για 150 γραμμάρια έναν μήνα να δώσεις μπιμπερο ντε κ καλά ε δεν νομίζω να το έκανα...Μπορεί να πάθει καμία σύγχυση θηλων,μπορεί να μην θέλει το μπιμπερο ,μπορεί κ να σου φάει αλλά εγω δεν βρίσκω τον λόγο..Αφού τρώει συχνά η μπουμπού κ σου πεινάει κ από μόνη της μια χαρά είναι. Συνέχισε κορίτσι μου στον κοφτό γιατρο αφού σου ταιριάζει καλύτερα να μην σε πιάνει άγχος συνέχεια!Αν βρουν λόγο ανησυχίας οι γιατροί θα στο πουν.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, LeneL είπε:

Τα έπιασε μετά την αλλαγή της ώρας και κοιμούνται τόσο νωρίς. Πριν κοιμούνταν κατά τις 7,30.. τώρα θα ξυπνήσουν 1-2 φορές γύρω στις 10-11 και κατά τις 4 αλλά ξανακοιμουνται.. απλά τα ταΐζουμε 2 φορές κοιμισμένα, γύρω στις 20.00 και μετά στις 23.00, οπότε να μη μένουν πολλές ώρες νηστικά το βράδυ..έχω προσπαθήσει να τα κρατήσω να κοιμούνται λίγο πιο αργά το απόγευμα, αλλά είναι λες και τους κλείνει ο γενικός, δεν την παλεύουν να μείνουν άλλο ξύπνια μετά τις 17,30.. γενικά ξυπνάνε το πρωί γύρω στις 5,30-6 παρά..

Μια από τα ίδια!!

Χαχαχα!!

Τον πήγαινα με το καρότσι  στας εξοχάς. Περπατούσα και 9-10 χλμ, όταν είχε "κολικούς", για να ξεχνιέται..που τελικά είχε παλινδρόμηση το παιδί με την άσχετη παιδίατρο που είχα μπλέξει...

Τώρα δυο βδομάδες καταλαβαίνει περισσότερα από την βόλτα. Μετά γυρνάμε σπίτι και πέφτει για ύπνο από τις 17:30. Μέχρι τις 2 κοιμάται βαθυά και από τις 4 αρχίζει η μάχη. Προσπαθεί να τα κάνει...και μετά τον παρακολουθώ και γελάω με το  χρυσό μου.Τρώει χεράκια στο σκοτάδι και αν κουνηθώ, ψάχνει με το βλέμμα του. Στις 5 είμαστε στο πόδι!!

  • Καλή τύχη! 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, LeneL είπε:

Κάπως έτσι!!!😄 Βέβαια εμενα μου φαίνεται λίγο νωρίς, αλλά δεν μπορείς και να τα κρατήσεις ξύπνια. Σε αυτή την ηλικία δεν μπορείς να τα απασχολήσεις, άμα νυστάζουν τελείωσε ..

Να σου πω, εμένα τρώνε μέσο όρο γύρω στα 870 ml τη μέρα. Ο μικρός κάνει πολλά μικρά γεύματα. Μπορεί δλδ να φάει 70 ml και σε μια ώρα να φάει αλλα 90.. η μικρή τρώει γύρω στα 140 ml στις 2,30 ώρες περίπου.. χοντρικά τρώνε το πρώτο γεύμα στις 6.00 και το τελευταίο κατά τις 10,30-11. Και εννοείται ότι τα 2 τελευταία θα τα φάνε κοιμισμένα. Πιο μικρά ήταν πιο ρυθμισμένα. Έτρωγαν δλδ γύρω στα 150 ml στο 3ωρο. Η αλλαγή της ώρας τους πείραξε τον ύπνο και άρα και το φαγητό.. ελπίζω να επανέλθουν κάπως γιατί όλη την ώρα κάποιο ταΐζω έτσι όπως έχουν γίνει...

Πάντως επειδή εμάς από νωρίς ξεκίνησαν ένα μεγάλο βραδινό ύπνο, μας είχε πει και η παιδίατρος κατά τις 23.00 να τα ταϊζουμε για να μην ξυπνάνε μέσα στη νύχτα.. αυτό έπιασε αρκετά!

Εγώ κοιμάμαι 12-6 γιατί όταν κοιμούνται πρέπει να κάνω δουλειές.. δεν έχουμε καθόλου βοήθεια εμείς.. απλά που και που με αφήνει ο άντρας μου να κοιμηθώ μέχρι τις 8,30-9 και κάνει αυτός τα πρωινά ταϊσματα, για να συμπληρώσω καμιά ώρα ύπνου..

Η αλήθεια είναι ότι δεν μπορείς να τα απασχολήσεις πολύ ώρα αν νυσταζουν το χω δοκιμάσει κ εγώ.Κλαιει αν δεν κοιμηθεί κ νυσταξει πολύ.. 

Α σου άλλαξαν σύστημα στο φαγητό..Θυμάμαι που έλεγες ότι γέμιζες κ εσύ 200 μλ το μπιμπερο γι αυτό σε ρώτησα..Εγώ τώρα που της προσθεσα και μπανανα στη φρουτοκρεμα τρωει αρκετα και δεν της δίνω γάλα αν δεν δείξει ότι πεινάει κ αλλο,εκτός αν δεν φάει αρκετα.Τρώμε κ δεκατιανο κ απογευματινό φρούτα οπότε τα ml στο γάλα μειώθηκαν αρκετα.Ειμαι περίεργη να δω πόσο βάρος θα έχει πάρει σε εναν μήνα.

Μπράβο να κοιμάσαι έτσι σερί κάποιες ωριτσες έξτρα.Μπραβο στον άντρα σου που τα ταΐζει κ τα 2 μόνος του!Εγώ αυτό θέλω να αλλάξω τον υπνο μου.Κοιμαμαι 2 και 3 η ώρα το βράδυ δυστυχώς.. Προς το παρόν την παλεύω, αφού λέω να ξεκινήσω κ γυμναστήριο το πρωί, να την ταΐζω κ να φεύγω!Μόνο το πρωί δεν δουλεύει ο άντρας μου οπότε θα το προσπαθήσω.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, chara14 είπε:

Μια από τα ίδια!!

Χαχαχα!!

Τον πήγαινα με το καρότσι  στας εξοχάς. Περπατούσα και 9-10 χλμ, όταν είχε "κολικούς", για να ξεχνιέται..που τελικά είχε παλινδρόμηση το παιδί με την άσχετη παιδίατρο που είχα μπλέξει...

Τώρα δυο βδομάδες καταλαβαίνει περισσότερα από την βόλτα. Μετά γυρνάμε σπίτι και πέφτει για ύπνο από τις 17:30. Μέχρι τις 2 κοιμάται βαθυά και από τις 4 αρχίζει η μάχη. Προσπαθεί να τα κάνει...και μετά τον παρακολουθώ και γελάω με το  χρυσό μου.Τρώει χεράκια στο σκοτάδι και αν κουνηθώ, ψάχνει με το βλέμμα του. Στις 5 είμαστε στο πόδι!!

Πόσα ml τρώτε περίπου τη μέρα; εσείς νομίζω είστε και λίγο μικρότεροι από εμάς, ε;

πρίν από 58 λεπτά , Maria Ad είπε:

Η αλήθεια είναι ότι δεν μπορείς να τα απασχολήσεις πολύ ώρα αν νυσταζουν το χω δοκιμάσει κ εγώ.Κλαιει αν δεν κοιμηθεί κ νυσταξει πολύ.. 

Α σου άλλαξαν σύστημα στο φαγητό..Θυμάμαι που έλεγες ότι γέμιζες κ εσύ 200 μλ το μπιμπερο γι αυτό σε ρώτησα..Εγώ τώρα που της προσθεσα και μπανανα στη φρουτοκρεμα τρωει αρκετα και δεν της δίνω γάλα αν δεν δείξει ότι πεινάει κ αλλο,εκτός αν δεν φάει αρκετα.Τρώμε κ δεκατιανο κ απογευματινό φρούτα οπότε τα ml στο γάλα μειώθηκαν αρκετα.Ειμαι περίεργη να δω πόσο βάρος θα έχει πάρει σε εναν μήνα.

Μπράβο να κοιμάσαι έτσι σερί κάποιες ωριτσες έξτρα.Μπραβο στον άντρα σου που τα ταΐζει κ τα 2 μόνος του!Εγώ αυτό θέλω να αλλάξω τον υπνο μου.Κοιμαμαι 2 και 3 η ώρα το βράδυ δυστυχώς.. Προς το παρόν την παλεύω, αφού λέω να ξεκινήσω κ γυμναστήριο το πρωί, να την ταΐζω κ να φεύγω!Μόνο το πρωί δεν δουλεύει ο άντρας μου οπότε θα το προσπαθήσω.

Μακάρι να τα καταφέρεις! Κι εγώ ελπίζω μόλις ξαναστρωσουν λίγο στο φαγητό μηπως πάω κάνα γυμναστήριο, γιατί μυοσκελετικα είμαι σαν 80 χρόνη...

Εσείς μπήκατε γερά στις στέρεες βλέπω.. έχουμε εμβόλιο εμείς στις 28, περιμένω να δω κι εμάς τι θα μας πει για τις τροφές. Εμείς στο μεταξύ, ενώ πλέον βάζουν τα πάντα στο στόμα τους, εξακολουθουμε και αποστηρωνουμε... Μάλλον δεν έχει και πολύ νόημα πλέον, αλλά περιμένουμε να ρωτήσουμε την παιδίατρο..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...