Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • On 5/9/2024 at 11:17 ΜΜ, Butterfly 92 είπε:

      Καλησπέρα κοριτσι μου.. εγώ έχω αντίσταση στην ινσουλίνη και πολυκυστικες.  Ο ενδοκρινολογος με βοήθησε πάρα πολύ κ έπιασα φυσιολογικά την μπέμπα.  Συνήθως σε τέτοιες περιπτώσεις βοηθάνε πολύ τα glucophage. Αλλά κάθε περίπτωση είναι διαφορετική. Πιστεύω πως ο ενδοκρινολογος είναι από τους σημαντικοτερους βοηθούς σε εμάς.  Θα σε βοηθήσει πολύ.

      Σε ευχαριστώ για την απάντηση. Σου έδωσε κάποια διατροφη; Σου σύστησε να περιορίσεις κατι; Εχω ραντεβού σε 2 εβδομάδες με ενδοκρινολογο. Ελπίζω να με βοηθήσει. 

Μανούλες Ιουλίου 2023


Evi!

Recommended Posts

2 ώρες πρίν, LeneL είπε:

Αχ βρε κορίτσια, άσχετο λίγο, αλλά μόλις άνοιξε ομάδα " μανουλες Ιουλίου 24"... Πέρσι τέτοια εποχή αρχίσαμε να μαζευόμαστε κι εμείς και τώρα τα μικρά μας κοντεύουν να φάνε μπιφτέκια... Πώς περνά έτσι ο καιρός.. είδα την ομάδα και με έπιασε μια συγκίνηση να το πω ...

Τι συγκινητικό... Κι εγώ το σκέφτομαι συνέχεια αυτό, πως ένιωθα πέρυσι τέτοιο καιρό, πως έχει γίνει τώρα, πότε θα φτάσουν να περπατάνε, χαμπάρι δεν θα πάρουμε! 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 1 λεπτό , Geogi είπε:

Τι συγκινητικό... Κι εγώ το σκέφτομαι συνέχεια αυτό, πως ένιωθα πέρυσι τέτοιο καιρό, πως έχει γίνει τώρα, πότε θα φτάσουν να περπατάνε, χαμπάρι δεν θα πάρουμε! 

Για εμένα που είμαι και με εξωσωματική και υπήρχαν συγκεκριμένες ημερομηνίες, όλος ο Νοέμβριος μια επέτειος είναι. Νοέμβρη η ετ, Νοέμβρη οι 2 χοριακες, Νοέμβρη ο πρώτος υπέρηχος.. καλά να είναι τα παιδάκια μας και όλα τα παιδάκια..

  • Μου αρέσει 3
  • Ευχή 2
Link to comment
Share on other sites

On 19/11/2023 at 3:23 ΠΜ, Geogi είπε:

Δεν μπορώ να καταλάβω τι της φταίει πραγματικά. Κάποιες φορές τεντωνεται, κάποιες όχι. Πάντως δεν το κάνει απαραίτητα από πόνο στο στομάχι. Αυτό που έχω καταλάβει είναι το ότι αντιστέκεται στον ύπνο. Μόλις πας να την βάλεις λίγο πιο ξαπλωμένη στην αγκαλιά η να της κάνεις κάποια κίνηση που θα την κάνει να καταλάβει ότι είναι να κοιμηθεί, γίνεται χαμός. Ενώ τα ματάκια της κλείνουν 

Καλά για τα φορμακια δεν το συζητάμε,μία περιουσία έχω χαλάσει χαχα

Δηλαδή κλαίει όλη μέρα όταν νυσταζει και δεν κοιμάται μετά???Εμένα το κάνει αυτό όταν πάω να την κρατήσω έτσι προς τα πίσω όπως λες κ εσύ, όταν της ανεβαίνουν στο λαιμό γάλατα ή υγρά απ το στομάχι. Δεν βγαίνουν όμως..Μήπως δεν έχει βρει τον τρόπο να κοιμηθεί μόνη της γρήγορα κ εκνευριζεται???Μήπως θέλει σαν τη δικιά μου μια κουβερτα να την ακουμπάει στο πρόσωπο κ να χώνει τη μούρη μέσα??😄

On 19/11/2023 at 7:25 ΜΜ, Ninarelita είπε:

Εμάς πάλι τα φορμακια δεν μας κάνουν λόγω βάρους από ύψος είμαστε 63 εκ μόνο κ βάρος φτάσαμε τα 7960...ασηκωτη η μπέμπα αλλά μου είπαν ότι παίζει ρόλο κ το βάρος γέννησης οπότε λογικό είναι το κάθε μωράκι να είναι διαφορετικό...εγώ με τα φορμακια έκανα το εξής κόλπο κόψιμο κάτω γαζωμα η μαμά στη μηχανή κ καλτσουλα....😂😂αλλιώς δεν τα προλαβαίνεις...

Αχχ μια μπουμπου που θα ναι!Εννοείται παίζει ρόλο, η δικιά σου ήταν κ πολύ μεγάλη θυμάμαι..Μια χαρά είναι το κορίτσι για φάγωμα!Κ εγώ αυτό έκανα,γιατί πήρα τάχα φορμακια νουμ.3-6 μηνών και ήταν ίσα ίσα και τα έκοψα εννοείται.Κ ούτε καν στη μηχανή,πρόχειρα στο χέρι από κάτω προς το παρόν.

On 20/11/2023 at 5:12 ΜΜ, LeneL είπε:

Αχ βρε κορίτσια, άσχετο λίγο, αλλά μόλις άνοιξε ομάδα " μανουλες Ιουλίου 24"... Πέρσι τέτοια εποχή αρχίσαμε να μαζευόμαστε κι εμείς και τώρα τα μικρά μας κοντεύουν να φάνε μπιφτέκια... Πώς περνά έτσι ο καιρός.. είδα την ομάδα και με έπιασε μια συγκίνηση να το πω ...

Αχ ρε κορίτσι εννοείται ότι συνέχεια κ εγώ σκέφτομαι το πέρυσι γενικά όλο....Όταν έχεις προσπαθήσει τόσο πολύ και εχεις κανει τοοοσα βήματα,τόσο το άγχος και πόσες απογοητευσεις....Έχεις να θυμάσαι συνέχεια και να ευγνομωνεις κ νοσταλγεις..Μετά οι υπέρηχοι!!τόσο χαρά όλα αυτά!!!Ποσό σε νιώθω κ πόσο συγκινούμαι συνέχεια! 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου τι κάνετε;; πως είναι τα νινακια σας αλλά και οι μανουλες τους;; απο φωνουλες πως τα πάτε;; εμας ενω έκανε πολλές απο τοτε που βάζει τα χέρια στο στόμα σταμάτησε ή κανει μονο στα παιχνίδια της με τα χέρια στο στόμα παντα..Ρώτησα τον παιδίατρο ( τον κοφτό) και μου είπε είναι απολυτα φυσιολογικό, την αλλη δεν την ρωτησα γτ φοβάμαι τι θα ακούσω! 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Tintin είπε:

Κορίτσια μου τι κάνετε;; πως είναι τα νινακια σας αλλά και οι μανουλες τους;; απο φωνουλες πως τα πάτε;; εμας ενω έκανε πολλές απο τοτε που βάζει τα χέρια στο στόμα σταμάτησε ή κανει μονο στα παιχνίδια της με τα χέρια στο στόμα παντα..Ρώτησα τον παιδίατρο ( τον κοφτό) και μου είπε είναι απολυτα φυσιολογικό, την αλλη δεν την ρωτησα γτ φοβάμαι τι θα ακούσω! 

Καλά είμαστε εμείς κορίτσι!Κλαίω με το "κοφτός" παιδίατρος!!!🤣 Θεουλα!Οσο για το μωρο η δικιά μου είχε περάσει νωρίτερα μια τέτοια φάση κ δεν άνοιγε πολύ το στόμα μουγκριζε κ έβαζε το χέρι στο στόμα απο την ενόχληση.Λιγο κράτησε αυτό πέρασε κ μέχρι τώρα δεν το ξανακανε ,δεν μ ανησύχησε όμως σιγά...Τώρα άμα σου πω τι κάνει η δικιά μου δυο τρεις βδομάδες...Έχει κολλήσει κ αντί να φωνάξει κανονικά κάνει σαν γατόπαρδος, γριλιζει σαν τιγράκια δεν ξέρω πως να το περιγράψω αλλά πρέπει να της έχει βγει ο λαιμός!Πότε θα περάσει αυτή η φάση δε ξέρω, περπατάω στο δρόμο κ ακούγεται μέσα απ το καρότσι κάτι σαν possesed...!😂 

Κορίτσια μου πείτε μου πως απασχολείται εσείς τα μωράκια όταν είναι ξύπνια και στα καλά τους εννοείται...Εμένα βαρέθηκε αυτό το γυμναστήριο, τα πιάνει κ επειδή δεν μπορεί να τα δαγκώσει καλά νευριάζει κ κλαίει εκνευρισμένη μετά απο λίγο. Πιάνει για λίγο κ κάτι κουδουνίστρες αλλά κ αυτές τις πετάει...

Εσάς κοριτσια τα μωρακια σας κάθονται μονα τους καθολου..Ούτε να φάω δεν μπορώ με την δικιά μου,καμία ιδέα να κάτσει λίγο μόνη της???

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 17 λεπτά , Maria Ad είπε:

Καλά είμαστε εμείς κορίτσι!Κλαίω με το "κοφτός" παιδίατρος!!!🤣 Θεουλα!Οσο για το μωρο η δικιά μου είχε περάσει νωρίτερα μια τέτοια φάση κ δεν άνοιγε πολύ το στόμα μουγκριζε κ έβαζε το χέρι στο στόμα απο την ενόχληση.Λιγο κράτησε αυτό πέρασε κ μέχρι τώρα δεν το ξανακανε ,δεν μ ανησύχησε όμως σιγά...Τώρα άμα σου πω τι κάνει η δικιά μου δυο τρεις βδομάδες...Έχει κολλήσει κ αντί να φωνάξει κανονικά κάνει σαν γατόπαρδος, γριλιζει σαν τιγράκια δεν ξέρω πως να το περιγράψω αλλά πρέπει να της έχει βγει ο λαιμός!Πότε θα περάσει αυτή η φάση δε ξέρω, περπατάω στο δρόμο κ ακούγεται μέσα απ το καρότσι κάτι σαν possesed...!😂 

Κορίτσια μου πείτε μου πως απασχολείται εσείς τα μωράκια όταν είναι ξύπνια και στα καλά τους εννοείται...Εμένα βαρέθηκε αυτό το γυμναστήριο, τα πιάνει κ επειδή δεν μπορεί να τα δαγκώσει καλά νευριάζει κ κλαίει εκνευρισμένη μετά απο λίγο. Πιάνει για λίγο κ κάτι κουδουνίστρες αλλά κ αυτές τις πετάει...

Εσάς κοριτσια τα μωρακια σας κάθονται μονα τους καθολου..Ούτε να φάω δεν μπορώ με την δικιά μου,καμία ιδέα να κάτσει λίγο μόνη της???

Αχ το περάσετε κ εσείς;;; εμείς μουγκα στην Στρούγκα Ολη μέρα το χερι στο στόμα κ μιλάει μονο σ αυτό! Εγώ την βάζω στο καρότσι δίπλα μου να με βλέπει.. Κάνω δουλειές κ παράλληλα της μιλάω για να μην βαριέται... Σκέφτομαι να της πάρω ενα παιχνιδι με μπαταρίες που " περπατάει" για να το βλέπει να κόβει βόλτες κ να την απασχολεί λίγο.  

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Maria Ad είπε:

Καλά είμαστε εμείς κορίτσι!Κλαίω με το "κοφτός" παιδίατρος!!!🤣 Θεουλα!Οσο για το μωρο η δικιά μου είχε περάσει νωρίτερα μια τέτοια φάση κ δεν άνοιγε πολύ το στόμα μουγκριζε κ έβαζε το χέρι στο στόμα απο την ενόχληση.Λιγο κράτησε αυτό πέρασε κ μέχρι τώρα δεν το ξανακανε ,δεν μ ανησύχησε όμως σιγά...Τώρα άμα σου πω τι κάνει η δικιά μου δυο τρεις βδομάδες...Έχει κολλήσει κ αντί να φωνάξει κανονικά κάνει σαν γατόπαρδος, γριλιζει σαν τιγράκια δεν ξέρω πως να το περιγράψω αλλά πρέπει να της έχει βγει ο λαιμός!Πότε θα περάσει αυτή η φάση δε ξέρω, περπατάω στο δρόμο κ ακούγεται μέσα απ το καρότσι κάτι σαν possesed...!😂 

Κορίτσια μου πείτε μου πως απασχολείται εσείς τα μωράκια όταν είναι ξύπνια και στα καλά τους εννοείται...Εμένα βαρέθηκε αυτό το γυμναστήριο, τα πιάνει κ επειδή δεν μπορεί να τα δαγκώσει καλά νευριάζει κ κλαίει εκνευρισμένη μετά απο λίγο. Πιάνει για λίγο κ κάτι κουδουνίστρες αλλά κ αυτές τις πετάει...

Εσάς κοριτσια τα μωρακια σας κάθονται μονα τους καθολου..Ούτε να φάω δεν μπορώ με την δικιά μου,καμία ιδέα να κάτσει λίγο μόνη της???

Εμένα η μπέμπα μου κάνει σα δεκαοχτουρα να το πω.. σαν παραδείσιο πουλί... Κάτι τέτοιους ήχους βγάζει. Κι ο μικρός κάτι λέει σαν κινέζικα. Γενικά πολλά φωνήεντα λένε και τα δύο, με τα συμφώνα δεν το έχουμε ακόμα. Καλά αυτό με την απασχόληση είναι μεγάλο θέμα. Κι εμένα το γυμναστήριο το ψιλοβαρεθηκαν. Ε, λίγο στο ρηλαξ, λίγο σε ένα άλλο ρηλαξ κρεμαστό σαν κούνια που έχουμε, λίγο τα βάζω στο κρεβάτι και τους δείχνω κάνα παιχνίδι.. επίσης ακούμε πολύ μουσική και τα κρατάω αγκαλιά και χορεύουμε και έχω αρχίσει και τους "διαβάζω" βιβλία. Αυτά βασικά με τις μεγάλες εικόνες που έχουν λεξουλες.. και καθόμαστε και μπροστά στον καθρέφτη και κάνουμε φάτσες και τέτοια..

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , LeneL είπε:

Εμένα η μπέμπα μου κάνει σα δεκαοχτουρα να το πω.. σαν παραδείσιο πουλί... Κάτι τέτοιους ήχους βγάζει. Κι ο μικρός κάτι λέει σαν κινέζικα. Γενικά πολλά φωνήεντα λένε και τα δύο, με τα συμφώνα δεν το έχουμε ακόμα. Καλά αυτό με την απασχόληση είναι μεγάλο θέμα. Κι εμένα το γυμναστήριο το ψιλοβαρεθηκαν. Ε, λίγο στο ρηλαξ, λίγο σε ένα άλλο ρηλαξ κρεμαστό σαν κούνια που έχουμε, λίγο τα βάζω στο κρεβάτι και τους δείχνω κάνα παιχνίδι.. επίσης ακούμε πολύ μουσική και τα κρατάω αγκαλιά και χορεύουμε και έχω αρχίσει και τους "διαβάζω" βιβλία. Αυτά βασικά με τις μεγάλες εικόνες που έχουν λεξουλες.. και καθόμαστε και μπροστά στον καθρέφτη και κάνουμε φάτσες και τέτοια..

Κορίτσια μου κ εμείς ξάπλα στο κρεβάτι κ της κάνω γυμναστική κ τρελαίνεται της αρέσει πολύ το γυμναστήριο κ εμένα το βαρέθηκε την βάζω μπρούμυτα στο κρεβάτι κ της έχω απέναντι μασητικά η κουδουνιστρα σε έντονα χρώματα βάζω αντίσταση το χέρι μου στις πατούσες της κ αυτή αρχίζει κ σπρώχνει σαν βατραχακι να το πιάσει κ έτσι δυνάμωσε κ ο αυχένας της κ τον στηρίζει καλύτερα...όσο για μόνη της ριλαξ μουσική κ πλαστικό άδειο μπουκάλι μπορεί να κάτσει με αυτό κ μια ώρα από τον ήχο που κάνει όταν το πατάει κ το βάζει κ στο στόμα...

Εμένα ξυπνάει κ το βράδυ κάποιες φορές κ μιλάει σαν να τσιριζει κ να λες γιατί??????

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Tintin είπε:

Αχ το περάσετε κ εσείς;;; εμείς μουγκα στην Στρούγκα Ολη μέρα το χερι στο στόμα κ μιλάει μονο σ αυτό! Εγώ την βάζω στο καρότσι δίπλα μου να με βλέπει.. Κάνω δουλειές κ παράλληλα της μιλάω για να μην βαριέται... Σκέφτομαι να της πάρω ενα παιχνιδι με μπαταρίες που " περπατάει" για να το βλέπει να κόβει βόλτες κ να την απασχολεί λίγο.  

Κ εγώ στο καρότσι αλλά όχι για πολύ βαριέται...

3 ώρες πρίν, LeneL είπε:

Εμένα η μπέμπα μου κάνει σα δεκαοχτουρα να το πω.. σαν παραδείσιο πουλί... Κάτι τέτοιους ήχους βγάζει. Κι ο μικρός κάτι λέει σαν κινέζικα. Γενικά πολλά φωνήεντα λένε και τα δύο, με τα συμφώνα δεν το έχουμε ακόμα. Καλά αυτό με την απασχόληση είναι μεγάλο θέμα. Κι εμένα το γυμναστήριο το ψιλοβαρεθηκαν. Ε, λίγο στο ρηλαξ, λίγο σε ένα άλλο ρηλαξ κρεμαστό σαν κούνια που έχουμε, λίγο τα βάζω στο κρεβάτι και τους δείχνω κάνα παιχνίδι.. επίσης ακούμε πολύ μουσική και τα κρατάω αγκαλιά και χορεύουμε και έχω αρχίσει και τους "διαβάζω" βιβλία. Αυτά βασικά με τις μεγάλες εικόνες που έχουν λεξουλες.. και καθόμαστε και μπροστά στον καθρέφτη και κάνουμε φάτσες και τέτοια..

Παραδεισένιο πουλί??Χαχαχα ψυχούλα!Τι πλάκα θα έχουν που είναι κ δυο!Κ εμείς τα κάνουμε όλα αυτα.Το θεμα μου αυτο ειναι,να μην κανω κατι απο ολα αυτα ολη μερα,να τρωω κ λιγο η κανένα σίδερο ή μαγείρεμα. Το κακό είναι ότι εγώ δεν μπορώ να την βάζω κάτω τελείως ανάσκελα για να μην έχει παλινδρόμηση κ δεν ξερω που να την αφησω να παιξει με κατι.Ρηλαξ δεν καθεται θελει κ να μπορει να τεντωνεται.Κάποιες φορές καθόμαστε λίγο κρεβάτι ανασκελακ την γαργαλαω κ τρελαίνεται στα γέλια. Ευτυχώς το κάθισμα της καλαθουνας σηκώνεται η πλάτη αλλά θέλει πιο πάνω.Ολο σφίγγεται να σηκωθεί μπροστά.Στο καρότσι πιάνει λίγο τις κουδουνίστρες με μασητικα ,μετά τα βαριέται.. 

Τι σας ρωτάω κ εγώ, λες κ υπάρχει κανένα μαγικό... Πότε περίπου καθονται στον ποπό κ πότε μπουσουλανε κορίτσια????

3 ώρες πρίν, Ninarelita είπε:

Κορίτσια μου κ εμείς ξάπλα στο κρεβάτι κ της κάνω γυμναστική κ τρελαίνεται της αρέσει πολύ το γυμναστήριο κ εμένα το βαρέθηκε την βάζω μπρούμυτα στο κρεβάτι κ της έχω απέναντι μασητικά η κουδουνιστρα σε έντονα χρώματα βάζω αντίσταση το χέρι μου στις πατούσες της κ αυτή αρχίζει κ σπρώχνει σαν βατραχακι να το πιάσει κ έτσι δυνάμωσε κ ο αυχένας της κ τον στηρίζει καλύτερα...όσο για μόνη της ριλαξ μουσική κ πλαστικό άδειο μπουκάλι μπορεί να κάτσει με αυτό κ μια ώρα από τον ήχο που κάνει όταν το πατάει κ το βάζει κ στο στόμα...

Εμένα ξυπνάει κ το βράδυ κάποιες φορές κ μιλάει σαν να τσιριζει κ να λες γιατί??????

Ξυπνάει ανά 3ωρο για φαγητό, σου ξυπνάει κ για να παίξει???Βρε δάγκωσε το λίγο το βατραχακι λέω εγω να βάλει μυαλο 🤤

Θα το δοκιμάσω κ αυτό με το μπουκάλι!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Maria Ad είπε:

Κ εγώ στο καρότσι αλλά όχι για πολύ βαριέται...

Παραδεισένιο πουλί??Χαχαχα ψυχούλα!Τι πλάκα θα έχουν που είναι κ δυο!Κ εμείς τα κάνουμε όλα αυτα.Το θεμα μου αυτο ειναι,να μην κανω κατι απο ολα αυτα ολη μερα,να τρωω κ λιγο η κανένα σίδερο ή μαγείρεμα. Το κακό είναι ότι εγώ δεν μπορώ να την βάζω κάτω τελείως ανάσκελα για να μην έχει παλινδρόμηση κ δεν ξερω που να την αφησω να παιξει με κατι.Ρηλαξ δεν καθεται θελει κ να μπορει να τεντωνεται.Κάποιες φορές καθόμαστε λίγο κρεβάτι ανασκελακ την γαργαλαω κ τρελαίνεται στα γέλια. Ευτυχώς το κάθισμα της καλαθουνας σηκώνεται η πλάτη αλλά θέλει πιο πάνω.Ολο σφίγγεται να σηκωθεί μπροστά.Στο καρότσι πιάνει λίγο τις κουδουνίστρες με μασητικα ,μετά τα βαριέται.. 

Τι σας ρωτάω κ εγώ, λες κ υπάρχει κανένα μαγικό... Πότε περίπου καθονται στον ποπό κ πότε μπουσουλανε κορίτσια????

Ξυπνάει ανά 3ωρο για φαγητό, σου ξυπνάει κ για να παίξει???Βρε δάγκωσε το λίγο το βατραχακι λέω εγω να βάλει μυαλο 🤤

Θα το δοκιμάσω κ αυτό με το μπουκάλι!

Ξυπνάει για φαγητό ανά 3 ώρες ναι δυστυχώς...κ πολλές φορές δεν κοιμάται κατευθείαν  αρχίζει τις φωνές προσπαθώ να μη της μιλάω κ να την αφήσω στο λίκνο να κοιμηθεί αλλά μπορεί να κάτσει κ μια ώρα ξύπνια κ να κελαηδαεί....

Μπουσουλημα νομίζω μετά τους 6 μήνες είναι νωρίς ακόμα...

Βρε κορίτσια αποστείρωση ποτέ σταματήσατε?εμένα είναι 4.5 αλλά πιστεύω πως αφού βάζει τα πάντα στο στόμα τσάμπα αποστειρωνω μπουκάλια κ πιπίλες κ ξέχασα να ρωτήσω την παιδίατρο στην τελευταία επίσκεψη..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 33 λεπτά , Ninarelita είπε:

Ξυπνάει για φαγητό ανά 3 ώρες ναι δυστυχώς...κ πολλές φορές δεν κοιμάται κατευθείαν  αρχίζει τις φωνές προσπαθώ να μη της μιλάω κ να την αφήσω στο λίκνο να κοιμηθεί αλλά μπορεί να κάτσει κ μια ώρα ξύπνια κ να κελαηδαεί....

Μπουσουλημα νομίζω μετά τους 6 μήνες είναι νωρίς ακόμα...

Βρε κορίτσια αποστείρωση ποτέ σταματήσατε?εμένα είναι 4.5 αλλά πιστεύω πως αφού βάζει τα πάντα στο στόμα τσάμπα αποστειρωνω μπουκάλια κ πιπίλες κ ξέχασα να ρωτήσω την παιδίατρο στην τελευταία επίσκεψη..

Αποστείρωση σταματήσαμε 3 μηνών παρά κάτι ημέρων.

Εγω το μωρό το έχω σ ένα ρηλαξ που μπαίνει πάνω στην καρέκλα που θα κάθεται όταν τρώει. Είναι ψηλά και παρακολουθει και του αρέσει πολύ. Όταν δεν είναι εκεί, είναι στο μαρσιπο. Γυμναστήριο θα καθόταν αλλά το διέλυσε ο μεγάλος μου γιος, όποτε στρώνουμε στο πάτωμα και ξαπλωνουμε όλοι μαζί, διαβάζουμε βιβλία κλπ. Επίσης, περνάμε πολύ χρόνο έξω σε βόλτες. Όταν δεν έχω με τπτ να τον απασχολήσω, στέλνω το μεγάλο μου να του κάνει παρέα και πάει καλά. 

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, Maria Ad είπε:

Κ εγώ στο καρότσι αλλά όχι για πολύ βαριέται...

Παραδεισένιο πουλί??Χαχαχα ψυχούλα!Τι πλάκα θα έχουν που είναι κ δυο!Κ εμείς τα κάνουμε όλα αυτα.Το θεμα μου αυτο ειναι,να μην κανω κατι απο ολα αυτα ολη μερα,να τρωω κ λιγο η κανένα σίδερο ή μαγείρεμα. Το κακό είναι ότι εγώ δεν μπορώ να την βάζω κάτω τελείως ανάσκελα για να μην έχει παλινδρόμηση κ δεν ξερω που να την αφησω να παιξει με κατι.Ρηλαξ δεν καθεται θελει κ να μπορει να τεντωνεται.Κάποιες φορές καθόμαστε λίγο κρεβάτι ανασκελακ την γαργαλαω κ τρελαίνεται στα γέλια. Ευτυχώς το κάθισμα της καλαθουνας σηκώνεται η πλάτη αλλά θέλει πιο πάνω.Ολο σφίγγεται να σηκωθεί μπροστά.Στο καρότσι πιάνει λίγο τις κουδουνίστρες με μασητικα ,μετά τα βαριέται.. 

Τι σας ρωτάω κ εγώ, λες κ υπάρχει κανένα μαγικό... Πότε περίπου καθονται στον ποπό κ πότε μπουσουλανε κορίτσια????

Ξυπνάει ανά 3ωρο για φαγητό, σου ξυπνάει κ για να παίξει???Βρε δάγκωσε το λίγο το βατραχακι λέω εγω να βάλει μυαλο 🤤

Θα το δοκιμάσω κ αυτό με το μπουκάλι!

Να σου πω, εμένα με έχει σώσει το ότι κάθονται λίγο στο ρηλαξ οπότε εκείνη την ώρα μπορώ πχ να τα βάλω να κοιτάνε προς τα εμένα και να κάνω το σίδερο.. το μαγείρεμα το κάνω σε έναν από τους πρωινούς υπνακους... Κι εγώ επειδή έχουν θέμα με την παλινδρόμηση, δυσκολεύομαι να τα βάλω πολλή ώρα μπρούμυτα. Δε με νοιάζει που λερώνουν, αλλά δε θέλω να ανεβάζουν γάλα παραπάνω απ' όσο το κάνουν από μόνα τους δλδ.. επίσης εμένα με έχει σώσει ότι μέχρι τις 6 το απόγευμα έχουν κοιμηθεί για βράδυ, οπότε όλο και κάτι θα κάνω και το απόγευμα.. αλλά δε βαριέσαι, ας μην πάρουμε φέτος το Όσκαρ νοικοκυράς.. τα βασικά μόνο!

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Ninarelita είπε:

Ξυπνάει για φαγητό ανά 3 ώρες ναι δυστυχώς...κ πολλές φορές δεν κοιμάται κατευθείαν  αρχίζει τις φωνές προσπαθώ να μη της μιλάω κ να την αφήσω στο λίκνο να κοιμηθεί αλλά μπορεί να κάτσει κ μια ώρα ξύπνια κ να κελαηδαεί....

Μπουσουλημα νομίζω μετά τους 6 μήνες είναι νωρίς ακόμα...

Βρε κορίτσια αποστείρωση ποτέ σταματήσατε?εμένα είναι 4.5 αλλά πιστεύω πως αφού βάζει τα πάντα στο στόμα τσάμπα αποστειρωνω μπουκάλια κ πιπίλες κ ξέχασα να ρωτήσω την παιδίατρο στην τελευταία επίσκεψη..

Ωχ είναι νυχτερινός τύπος ακόμα το κορίτσι!Κουράγιο στους γονείς!Αποστείρωση μου είχε πει να κοψω η δική μου παιδίατρος σους 4 μήνες κ κάτι ημέρες όταν την είχαμε δει.Εγω βέβαια που δεν ηξερα,μόλις ένα μήνα ειχα που αγόρασα τον αποστειρωτη. Ακόμα αποστειρωνω αλλά όχι συνέχεια όπως έκανα..Κάπως φοβάμαι να το κόψω δεν ξέρω τι κόλλημα είναι αυτό.Εγώ ότι βάζει στο στόμα τα πλένω εν τ μεταξύ.Σε λίγο όμως που θα τα αφήνουμε κάτω να παίζουν, νομίζω θα τα κόψω αυτά!

Ψάχνω κανένα χαλάκι δραστηριοτήτων κάτι τέτοιο..Έχετε να προτείνετε μηπως κανένα μαγαζί με τέτοια??

Α επίσης θέλω να βγω να δω καρεκλα φαγητού ακόμα δεν την έχω βάλει..Είναι τόσα πολλά που δεν καταλαβαίνω τις διαφορές.

Link to comment
Share on other sites

Αυτές οι χοριακές...

Ελεος, τα είχα δει όλα..

Θυμάμαι που τα λέγαμε!

On 20/11/2023 at 8:10 ΜΜ, LeneL είπε:

Για εμένα που είμαι και με εξωσωματική και υπήρχαν συγκεκριμένες ημερομηνίες, όλος ο Νοέμβριος μια επέτειος είναι. Νοέμβρη η ετ, Νοέμβρη οι 2 χοριακες, Νοέμβρη ο πρώτος υπέρηχος.. καλά να είναι τα παιδάκια μας και όλα τα παιδάκια..

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , chara14 είπε:

Αυτές οι χοριακές...

Ελεος, τα είχα δει όλα..

Θυμάμαι που τα λέγαμε!

 

Θυμάσαι; άγχος κάθε φορά να ανέβει και άντε πάλι από την αρχή.. εγώ είχα κάνει 3 χοριακες και μετά είχα κάνει και τεστ εγκυμοσύνης η τρελή γιατί με έπιασε άγχος Παρασκευή βράδυ και που να βρω εργαστήριο ανοιχτό.. ευτυχώς πήγαν όλα καλά για τις περισσότερες από εμάς και έχουμε τα ψιψίνια μας τώρα! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...