Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • On 5/9/2024 at 11:17 ΜΜ, Butterfly 92 είπε:

      Καλησπέρα κοριτσι μου.. εγώ έχω αντίσταση στην ινσουλίνη και πολυκυστικες.  Ο ενδοκρινολογος με βοήθησε πάρα πολύ κ έπιασα φυσιολογικά την μπέμπα.  Συνήθως σε τέτοιες περιπτώσεις βοηθάνε πολύ τα glucophage. Αλλά κάθε περίπτωση είναι διαφορετική. Πιστεύω πως ο ενδοκρινολογος είναι από τους σημαντικοτερους βοηθούς σε εμάς.  Θα σε βοηθήσει πολύ.

      Σε ευχαριστώ για την απάντηση. Σου έδωσε κάποια διατροφη; Σου σύστησε να περιορίσεις κατι; Εχω ραντεβού σε 2 εβδομάδες με ενδοκρινολογο. Ελπίζω να με βοηθήσει. 

Μανούλες Ιουλίου 2023


Evi!

Recommended Posts

πρίν από 10 λεπτά , Maria Ad είπε:

Εμείς πήγαμε σήμερα παιδίατρο. Για το θέμα φαγητού δεν μπορούσε να είναι αυστηρη εφοσον το παιδί έχει οισοφαγίτιδα.Μου είπε ότι δεν κλαίει από πείνα στο 4ωρο προφανώς γιατί υπάρχει πόνος κάποιες ώρες ή καούρες κ μπορεί να υπερτερεί της πείνας. Της είπα ότι την άφησα 2 μέρες τώρα να κοιμηθεί από 10 και 11 το βράδυμεχρι το πρωί 7,8 η ώρα, οπότε και χάθηκε ένα τελευταίο γεύμα που έτρωγε και τρωει 4 φορές αντί για 5. Ενώ μέχρι στιγμής την τάιζα χωρις να ζητήσει και κάποιες φορές την ξυπνούσα γύρω στις 12 ,1 το βράδυ για να φάει γιατί έτσι έκανε κάποτε,φοβουμενη το πρόβλημα να συνεχίσει να τρώει...Είπε εφόσον τρώει 200 και 210 μλ οκκ αστην..Αλλά τη μέρα κοντά στο 4ωρο ας τρώει.Χωρις να με πιέσει βέβαια.Η μικρή πήρε 500 γραμμάρια σε 3 βδομαδες οπότε τι να μου πει η γυναίκα.

Δεν υπάρχει λόγος να κάνουμε άλλες εξετάσεις για την παλλινδρομηση ειπε,μονο αν δει κάτι αλλο.Και μίλησα κ με άλλον γιατρό στο τηλέφωνο γι αυτό κ συμφώνησε δεν θα φαίνεται κάτι σε εναν απλό υπέρηχο πέρα απ το γάλα που ανεβαίνει κ κατεβαίνει κ οτιδήποτε άλλο έχει αλλα συμπτώματα..

Επίσης εμείς ξεκινάμε φαγητό και νερό.Και θα καθόμαστε πιο πάνω,γι αυτο μου είπε σ αυτό το στάδιο σηκώνονται μπροστά με το κεφάλι, να την βάλω στο άλλο καρότσι  που καθονται με τον ποπό,λίγο πίσω η πλάτη.

Οπότε όλα μια χαρά! Κ να δεις που όσο πιο χαλαρή είσαι τόσο πιο γρήγορα θα στρώσουν Κ τα γεύματα της . 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 10 λεπτά , Maria Ad είπε:

Εμείς πήγαμε σήμερα παιδίατρο. Για το θέμα φαγητού δεν μπορούσε να είναι αυστηρη εφοσον το παιδί έχει οισοφαγίτιδα.Μου είπε ότι δεν κλαίει από πείνα στο 4ωρο προφανώς γιατί υπάρχει πόνος κάποιες ώρες ή καούρες κ μπορεί να υπερτερεί της πείνας. Της είπα ότι την άφησα 2 μέρες τώρα να κοιμηθεί από 10 και 11 το βράδυμεχρι το πρωί 7,8 η ώρα, οπότε και χάθηκε ένα τελευταίο γεύμα που έτρωγε και τρωει 4 φορές αντί για 5. Ενώ μέχρι στιγμής την τάιζα χωρις να ζητήσει και κάποιες φορές την ξυπνούσα γύρω στις 12 ,1 το βράδυ για να φάει γιατί έτσι έκανε κάποτε,φοβουμενη το πρόβλημα να συνεχίσει να τρώει...Είπε εφόσον τρώει 200 και 210 μλ οκκ αστην..Αλλά τη μέρα κοντά στο 4ωρο ας τρώει.Χωρις να με πιέσει βέβαια.Η μικρή πήρε 500 γραμμάρια σε 3 βδομαδες οπότε τι να μου πει η γυναίκα.

Δεν υπάρχει λόγος να κάνουμε άλλες εξετάσεις για την παλλινδρομηση ειπε,μονο αν δει κάτι αλλο.Και μίλησα κ με άλλον γιατρό στο τηλέφωνο γι αυτό κ συμφώνησε δεν θα φαίνεται κάτι σε εναν απλό υπέρηχο πέρα απ το γάλα που ανεβαίνει κ κατεβαίνει κ οτιδήποτε άλλο έχει αλλα συμπτώματα..

Επίσης εμείς ξεκινάμε φαγητό και νερό.Και θα καθόμαστε πιο πάνω,γι αυτο μου είπε σ αυτό το στάδιο σηκώνονται μπροστά με το κεφάλι, να την βάλω στο άλλο καρότσι  που καθονται με τον ποπό,λίγο πίσω η πλάτη.

Μπράβο στην μπεμπουλα σου.. Είναι φαγανο κοριτσάκι.. Να μας πεις κ μας πως θα τα πάτε με το φαγητο ...

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, linaa είπε:

Οπότε όλα μια χαρά! Κ να δεις που όσο πιο χαλαρή είσαι τόσο πιο γρήγορα θα στρώσουν Κ τα γεύματα της . 

Ναι το πιστεύω κ εγώ τώρα που το εφάρμοσα 2 μέρες!

4 ώρες πρίν, Tintin είπε:

Μπράβο στην μπεμπουλα σου.. Είναι φαγανο κοριτσάκι.. Να μας πεις κ μας πως θα τα πάτε με το φαγητο ...

Ναι μωρέ είναι φαγανο.Ευχομαι να τα καταφέρουμε με το μηλαρακι για αρχή να στρώσει κ λίγο το στομάχι.Θα σας ενημερωσω!Κ εσύ κουλαρε με το γάλα τώρα που ενημερώθηκες καλύτερα.Τα πάτε μια χαρά!

  • Καλή τύχη! 1
Link to comment
Share on other sites

On 9/11/2023 at 3:58 ΜΜ, Tintin είπε:

Κορίτσια μου γεια σας κ παλι.. Εκεί που είπα θα ηρεμησω τσουπ παλι κάτι έγινε.. Σήμερα αδιαθετησα ενω θηλάζω αποκλειστικά, η μαία του γιατρού μου μου είπε πως σιγά σιγά το γάλα μου θα κοπεί, έχει καμια εμπειρία;;; ισχυει αυτό;; 

Αυτό που σου είπε η μαία σου δεν ισχύει σε καμία περίπτωση, ποτέ των ποτών, απλά είναι άσχετη από θηλασμό. Αυτό που μπορεί να συμβεί είναι να έχεις μικρότερη ΡΟΗ για 1-2 μέρες. 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πρίν, Maria Ad είπε:

Ναι το πιστεύω κ εγώ τώρα που το εφάρμοσα 2 μέρες!

Ναι μωρέ είναι φαγανο.Ευχομαι να τα καταφέρουμε με το μηλαρακι για αρχή να στρώσει κ λίγο το στομάχι.Θα σας ενημερωσω!Κ εσύ κουλαρε με το γάλα τώρα που ενημερώθηκες καλύτερα.Τα πάτε μια χαρά!

Ξεκινήσατε στέρεες τροφές δλδ λόγω της οισοφαγίτιδας; πόσο είστε εσείς; κρατά το κεφαλάκι της καλά ή δεν παίζει τόσο ρόλο; εμείς πήγαμε να μειώσουμε στο μικρό τη δόση του λαπραζολ και ξανακυλησε μερικές μέρες και τώρα του δίνουμε πάλι δύο φορές τη μέρα. Μας είπε κι εμάς ότι με τις στερεές θα λυθεί αυτό αλλά να περιμένουμε λίγο ακόμα μέχρι να κρατά καλά το κεφάλι του.. τώρα του φεύγει λίγο δεν είναι πολύ σταθερό ακόμη... Πες μας πως πάει με τις στερεές νομίζω ότι είστε οι πρώτοι στην ομάδα!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 8/11/2023 at 10:21 ΜΜ, Maria Ad είπε:

Μήπως περνάει άλμα ανάπτυξης που ανέφεραν κάποια κορίτσια κ έχει αυτό το συμπτωμα, ξυπνηματα και πείνα...?οταν τρωει μετα ηρεμει ή εχει παλι γκρίνια?Να θελει παραπανω γαλα καποιες ωρες απ οτι αλλες ισως??Ελπίζω να μην κρατάει πολύ αυτό!Υπομονή!Και ενόχληση από τα ούλα μπορεί να έχει τα βράδια.Βαζει τα χερακια στο στόμα?Τα δαγκώνει ή έχει σαλακια..Αυτά κοίτα σε πρώτη φάση.

Εγώ τώρα διαβάζω ότι θα πρέπει το παιδί καλύτερα να τρώει συχνά κ μικρά γεύματα για την οισοφαγιτιδα κ εμένα κάνει το αντίθετο. Επίσης κοιμάται όταν αρχίζει και πονάει κ δεν είναι οτι καλύτερο να την ξυπναω μετά.Δυσκολα να προσαρμοστουμε εμείς, η γιατρός με είχε ενημερώσει πως αυτό το πρόβλημα κρατάει κ μήνες δυστυχώς!!

Αν ξεκινήσεις να της δίνεις προτού κλάψει σε πιο τακτά χρονικά διαστήματα να φάει δεν πιστεύεις ότι θα κάνει πιο μικρά γεύματα...κ εμένα εν τέλει αυτό μου είπε η γιατρός σήμερα που πήγα γτ άκουγα κάτι 180ml κ εμένα δεν έχει πιει ποτέ τόσο κ όμως μου είπε ότι είναι καλύτερα στη δική μας περίπτωση...

Για άλμα μου είπε  η γιατρός γτ 2 βράδια της έδωσα ντεπονακι κ δεν είδα διάφορα οπότε δεν πονούσαν τα ούλα απλά προσπαθεί να διαχειριστεί τις καινούριες δεξιότητες...πολύ γκρίνια κ κλάμα όμως..

Link to comment
Share on other sites

On 10/11/2023 at 8:47 ΜΜ, LeneL είπε:

Ξεκινήσατε στέρεες τροφές δλδ λόγω της οισοφαγίτιδας; πόσο είστε εσείς; κρατά το κεφαλάκι της καλά ή δεν παίζει τόσο ρόλο; εμείς πήγαμε να μειώσουμε στο μικρό τη δόση του λαπραζολ και ξανακυλησε μερικές μέρες και τώρα του δίνουμε πάλι δύο φορές τη μέρα. Μας είπε κι εμάς ότι με τις στερεές θα λυθεί αυτό αλλά να περιμένουμε λίγο ακόμα μέχρι να κρατά καλά το κεφάλι του.. τώρα του φεύγει λίγο δεν είναι πολύ σταθερό ακόμη... Πες μας πως πάει με τις στερεές νομίζω ότι είστε οι πρώτοι στην ομάδα!!!

Εμένα είναι λίγο καλύτερα 2,3 μέρες κ μετά πάλι θα μου κλάψει σε κανένα γεύμα ή μετά πολύ.Και την ταΐζω ορθια παρακαλώ από δω κ από κει να ξεχαστεί ή όταν περάσει λιγο αυτό που την ενοχλεί το πίνει όλο. Εμεις αυξήσαμε το πρωί ένα ολόκληρο χάπι το βράδυ μισό. Πονάει η καρδιά μου που της συμβαίνει αυτό τόσο καιρό. Υπομονή κ σε σας κορίτσι μου τι να πω...

Ναι μου είπε η γιατρός οι τροφές θα βοηθήσουν, αν και από ότι κατάλαβα αυτή την τακτική ακολουθεί σε όλους. Το κεφαλάκι δεν μπορώ να πω ότι το κρατά τελείως σταθερό. Φάγαμε μήλο 2 μέρες. Δεν αντέδρασε τόσο δραματικά όσο περίμενα. Την πρώτη φορά είχε μια φάτσα σε σοκ κάπως, περιέργειας. Έφαγε 5,6 κουταλιές κ τις 2 μέρες.Μετα αηδιαζε και έκλαιγε και γυρνούσε στο πλάι το κεφάλι.Και οκ δεν επέμεινα εννοείται.Και κουταλιές μην φανταστείς ολόκληρες.Το καλό είναι ότι το βρήκε στο να καταπιεί κάπως ,αυτό φοβόμουν.Το είχα κ λίγο πιο νερουλό απ το φόβο μου αλλα όλα τέλεια.Ηπιε κ λιγο νερό και αηδιασε χαχα.Της πήρα το μπιμπερο με τα χερουλακια να το κρατάει αλλά το βάζει λίγο στόμα κ δαγκώνει, οποτε πάει να πιει αηδιάζει.

Είπα στη γιατρό επίσης ότι έκανε 4 τα γεύματα από 5 γιατί κοιμάται σερί ώρες και είπε αν πίνει τόσο οκκ...Αλλά δεν ξέρω εγώ ανησυχώ λίγο αν πάρει καλό βάρος αν το συνεχίσουμε αυτό....

On 10/11/2023 at 10:16 ΜΜ, Ninarelita είπε:

Αν ξεκινήσεις να της δίνεις προτού κλάψει σε πιο τακτά χρονικά διαστήματα να φάει δεν πιστεύεις ότι θα κάνει πιο μικρά γεύματα...κ εμένα εν τέλει αυτό μου είπε η γιατρός σήμερα που πήγα γτ άκουγα κάτι 180ml κ εμένα δεν έχει πιει ποτέ τόσο κ όμως μου είπε ότι είναι καλύτερα στη δική μας περίπτωση...

Για άλμα μου είπε  η γιατρός γτ 2 βράδια της έδωσα ντεπονακι κ δεν είδα διάφορα οπότε δεν πονούσαν τα ούλα απλά προσπαθεί να διαχειριστεί τις καινούριες δεξιότητες...πολύ γκρίνια κ κλάμα όμως..

Το πρόβλημα είναι ότι δεν κλαίει για να φάει πάντα εγώ την ταΐζω..Κοιμάται επίσης συνέχεια οπότε δεν θέλω να την ξυπναω κλαίει.. Και κοιμάται γιατί κάποιες φορές μετά το γάλα κλαίει κ προτιμάει να κοιμηθεί αμέσως σχεδόν.Οποτε πως να την ξυπνήσω εγώ πχ στα καπάκια για να φάει.. Υπομονή θα κάνουμε μήπως περάσει αυτό το κακο!

Αχ περνάει άλμα η δικιά σου???Έχει κ στάνταρ ώρες που την πιάνει αυτό?Κοιμάται τα βράδια??

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια, χάθηκα τελείως αλλά περνάμε κάπως δύσκολα τον τελευταίο καιρό. Τελικά κολλήσαμε κορονοιο, ευτυχώς το πέρασε με 1 24ωρο δέκατα και λίγο μπούκωμα. 

Τον προηγούμενο μήνα πήρε μόνο 450 γρ και έσκασα, αλλά η γιατρός ήταν καθησυχαστικη, την Μπούκωσα κι εγώ φουλ στο στήθος και μέσα σε 10 μέρες πήρε εν τέλει 300 γρ σχεδόν. Ίσως έπαιζε ρόλο κ το ότι μου κοιμόταν 8-9 ώρες. 

Έχω κ 3 βδομάδες όμως κορίτσια με έχει πεθάνει. Ανα 2 ώρες τη νύχτα ξυπνάει. Και σε κάθε ύπνο της αντιστέκεται σθεναρα με κλάματα και τσιρίδα. Μίλησα με σύμβουλο ύπνου κ μου είπε πως έχει sleep regression που συμβαίνει στον 4ο. Η οδηγία της είναι να μην την αφήνω πάνω από 10 ώρες (με τα ενδιάμεσα ξυπνήματα) για βραδινό ύπνο και 4 υπνακια 1 ώρας πάνω κάτω το καθένα μέσα στη μέρα. Τόσο χρειαζεται και όσο μπορώ να το τηρώ. Την μέρα εμένα τρώει ανά 2 ώρες περίπου και με την περίοδο δεν μπορώ να πω ότι είδα διαφορά στην ποσότητα.. 

Αυτά τα δικά μας νέα, εύχομαι να είστε όλες καλά και τα μωράκια σας ακόμα καλύτερα 

  • Δύναμη! 3
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κ απο μένα κορίτσια.. Κάναμε εξεταση ούρων κ τελικά η μικρή έχει ήπια ουρολοιμωξη χωρίς συμπτώματα.. Ξεκινησαμε αντιβιωση την οποία δίνω με σύριγγα αλλά την βγάζει, δεν ξέρω τι να κάνω, έχει καμια κανένα τιπ για να μην την φτύνει;;;  σε 3 μέρες θα κάνουμε επανάληψη.. 

  • Ευχή 1
  • Δύναμη! 1
  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , Tintin είπε:

Γεια σας κ απο μένα κορίτσια.. Κάναμε εξεταση ούρων κ τελικά η μικρή έχει ήπια ουρολοιμωξη χωρίς συμπτώματα.. Ξεκινησαμε αντιβιωση την οποία δίνω με σύριγγα αλλά την βγάζει, δεν ξέρω τι να κάνω, έχει καμια κανένα τιπ για να μην την φτύνει;;;  σε 3 μέρες θα κάνουμε επανάληψη.. 

Σταγόνα σταγόνα στο πλάι στο μάγουλο εκεί δεν μπορούν να το φτύσουν επίσης μικρή μικρή ποσότητα πάλι δεν την φτύνουν 

Κ το μωρό όχι όρθιο στο πλάι όπως το θυλαζεις 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 6 λεπτά , linaa είπε:

Σταγόνα σταγόνα στο πλάι στο μάγουλο εκεί δεν μπορούν να το φτύσουν επίσης μικρή μικρή ποσότητα πάλι δεν την φτύνουν 

Κ το μωρό όχι όρθιο στο πλάι όπως το θυλαζεις 

Αχ να είσαι καλά θα το δοκιμασω αύριο.. Ελπίζω να πιασει...

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Geogi είπε:

Καλησπέρα κορίτσια, χάθηκα τελείως αλλά περνάμε κάπως δύσκολα τον τελευταίο καιρό. Τελικά κολλήσαμε κορονοιο, ευτυχώς το πέρασε με 1 24ωρο δέκατα και λίγο μπούκωμα. 

Τον προηγούμενο μήνα πήρε μόνο 450 γρ και έσκασα, αλλά η γιατρός ήταν καθησυχαστικη, την Μπούκωσα κι εγώ φουλ στο στήθος και μέσα σε 10 μέρες πήρε εν τέλει 300 γρ σχεδόν. Ίσως έπαιζε ρόλο κ το ότι μου κοιμόταν 8-9 ώρες. 

Έχω κ 3 βδομάδες όμως κορίτσια με έχει πεθάνει. Ανα 2 ώρες τη νύχτα ξυπνάει. Και σε κάθε ύπνο της αντιστέκεται σθεναρα με κλάματα και τσιρίδα. Μίλησα με σύμβουλο ύπνου κ μου είπε πως έχει sleep regression που συμβαίνει στον 4ο. Η οδηγία της είναι να μην την αφήνω πάνω από 10 ώρες (με τα ενδιάμεσα ξυπνήματα) για βραδινό ύπνο και 4 υπνακια 1 ώρας πάνω κάτω το καθένα μέσα στη μέρα. Τόσο χρειαζεται και όσο μπορώ να το τηρώ. Την μέρα εμένα τρώει ανά 2 ώρες περίπου και με την περίοδο δεν μπορώ να πω ότι είδα διαφορά στην ποσότητα.. 

Αυτά τα δικά μας νέα, εύχομαι να είστε όλες καλά και τα μωράκια σας ακόμα καλύτερα 

Κόλλησε τελικά ε?Ε λογικό μωρέ πως να το αποφύγεις.Ευτυχως θηλάζει οπότε ίσως βοηθάει αυτό στα αντισώματα κ δεν έκανε πολύ πυρετό ευτυχώς το πέρασε γρήγορα. Περαστικά είναι ήδη! 

Κοπελα μου κ εμένα τον προηγούμενο μήνα τόσο βαρος περίπου πήρε, αλλά δεν ήταν κάτι ανησυχητικό..Ξαναφαγε μετά,δεν σημαίνει ότι παθαίνουν κάτι.Και μένα κοιμάται σερί 8 κ 9 ώρες και 10 έχει τύχει.Δεν επηρεάζει στο βάρος αυτό,εμένα πήρε μισό κιλό μετα σε 3 βδομαδες κ κοιμόταν τόσο.

Τρεις βδομάδες σας έχει κρατήσει ρε κορίτσι αυτό με τον υπνο??Είναι δύσκολο πολύ, κάνε κουράγιο, σου τρώει κ πολύ συχνά και την μερα ρε συ...Άμα πέρασε τόσος καιρός πιστεύω σε λίγο θα ξανά στρώσει με τον ύπνο δεν θα κρατήσει πολύ ακομα!

3 ώρες πρίν, Tintin είπε:

Γεια σας κ απο μένα κορίτσια.. Κάναμε εξεταση ούρων κ τελικά η μικρή έχει ήπια ουρολοιμωξη χωρίς συμπτώματα.. Ξεκινησαμε αντιβιωση την οποία δίνω με σύριγγα αλλά την βγάζει, δεν ξέρω τι να κάνω, έχει καμια κανένα τιπ για να μην την φτύνει;;;  σε 3 μέρες θα κάνουμε επανάληψη.. 

Αχ ευτυχώς δεν σου έκανε πυρετό η ψυχούλα πίστεψε με!Περαστικά κοριτσι μου!Θα πάρει την αντιβίωση κ θα φύγει η λοίμωξη.Βαλε τη σύριγγα στο πλάι στο στόμα κ λίγο λίγο δοκίμασε οπως λεει κ η Λινα.Ή κ κατευθείαν πιπιλα.Εγω έτσι κάνω με την βιταμίνη που δεν μπορεί καθολου κ με την πιπιλα αναγκάζεται να καταπιεί.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Maria Ad είπε:

Κόλλησε τελικά ε?Ε λογικό μωρέ πως να το αποφύγεις.Ευτυχως θηλάζει οπότε ίσως βοηθάει αυτό στα αντισώματα κ δεν έκανε πολύ πυρετό ευτυχώς το πέρασε γρήγορα. Περαστικά είναι ήδη! 

Κοπελα μου κ εμένα τον προηγούμενο μήνα τόσο βαρος περίπου πήρε, αλλά δεν ήταν κάτι ανησυχητικό..Ξαναφαγε μετά,δεν σημαίνει ότι παθαίνουν κάτι.Και μένα κοιμάται σερί 8 κ 9 ώρες και 10 έχει τύχει.Δεν επηρεάζει στο βάρος αυτό,εμένα πήρε μισό κιλό μετα σε 3 βδομαδες κ κοιμόταν τόσο.

Τρεις βδομάδες σας έχει κρατήσει ρε κορίτσι αυτό με τον υπνο??Είναι δύσκολο πολύ, κάνε κουράγιο, σου τρώει κ πολύ συχνά και την μερα ρε συ...Άμα πέρασε τόσος καιρός πιστεύω σε λίγο θα ξανά στρώσει με τον ύπνο δεν θα κρατήσει πολύ ακομα!

Αχ ευτυχώς δεν σου έκανε πυρετό η ψυχούλα πίστεψε με!Περαστικά κοριτσι μου!Θα πάρει την αντιβίωση κ θα φύγει η λοίμωξη.Βαλε τη σύριγγα στο πλάι στο στόμα κ λίγο λίγο δοκίμασε οπως λεει κ η Λινα.Ή κ κατευθείαν πιπιλα.Εγω έτσι κάνω με την βιταμίνη που δεν μπορεί καθολου κ με την πιπιλα αναγκάζεται να καταπιεί.

Θέλω μονο να μην μπούμε νοσοκομειο! Τα εχεις περάσει κ ξέρεις ποσο χαλια είναι.. Ειδικα τώρα που το μωρο καταλαβαίνει.. Αν δεν κάναμε προληπτικά έλεγχο δεν θα καταλαβαιναμε  κάτι, μηδέν συμπτώματα! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 32 λεπτά , Tintin είπε:

Θέλω μονο να μην μπούμε νοσοκομειο! Τα εχεις περάσει κ ξέρεις ποσο χαλια είναι.. Ειδικα τώρα που το μωρο καταλαβαίνει.. Αν δεν κάναμε προληπτικά έλεγχο δεν θα καταλαβαιναμε  κάτι, μηδέν συμπτώματα! 

Αν δεν έκανε άλλο πυρετό και παίρνετε ήδη αντιβίωση θα περάσει,δεν νομίζω να χειροτερεψει κ να πάτε νοσοκομειο.Στη δικιά μου ήταν στα ύψη η λοίμωξη μου είχαν πει και ο πυρετός με αντιβίωση κράτησε μόνο 2 μέρες. Το ξέρω ότι δεν έχουν και συμπτώματα το έπαθε κ το μωρακι της διπλανής μου στο νοσοκομείο τότε.Πηγε νοσοκομείο γιατί πνίγηκε το μωρό προωρακι,και τυχαία βρήκαν ουρολοιμωξη από ιο. Ισως είχε ενόχληση όταν ουρουσε στο φαγητό κ σου έκλαιγε τότε. Μην ανησυχείς κορίτσι μου θα περάσει γρήγορα!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πρίν, Tintin είπε:

Γεια σας κ απο μένα κορίτσια.. Κάναμε εξεταση ούρων κ τελικά η μικρή έχει ήπια ουρολοιμωξη χωρίς συμπτώματα.. Ξεκινησαμε αντιβιωση την οποία δίνω με σύριγγα αλλά την βγάζει, δεν ξέρω τι να κάνω, έχει καμια κανένα τιπ για να μην την φτύνει;;;  σε 3 μέρες θα κάνουμε επανάληψη.. 

Πως και κάνατε αυτή την εξέταση; Ρωταω γιατί κι εμένα είναι ανήσυχη τελευταία και δεν ξέρω τι της φταίει της καημενουλας. Περαστικά να είναι και εύχομαι να το περάσετε στο σπίτι σας κορίτσι μου. Κι εγώ που της δίνω βιταμίνη τη φτύνει δεν ξέρω κανένα κόλπο 

18 ώρες πρίν, Maria Ad είπε:

Κόλλησε τελικά ε?Ε λογικό μωρέ πως να το αποφύγεις.Ευτυχως θηλάζει οπότε ίσως βοηθάει αυτό στα αντισώματα κ δεν έκανε πολύ πυρετό ευτυχώς το πέρασε γρήγορα. Περαστικά είναι ήδη! 

Κοπελα μου κ εμένα τον προηγούμενο μήνα τόσο βαρος περίπου πήρε, αλλά δεν ήταν κάτι ανησυχητικό..Ξαναφαγε μετά,δεν σημαίνει ότι παθαίνουν κάτι.Και μένα κοιμάται σερί 8 κ 9 ώρες και 10 έχει τύχει.Δεν επηρεάζει στο βάρος αυτό,εμένα πήρε μισό κιλό μετα σε 3 βδομαδες κ κοιμόταν τόσο.

Τρεις βδομάδες σας έχει κρατήσει ρε κορίτσι αυτό με τον υπνο??Είναι δύσκολο πολύ, κάνε κουράγιο, σου τρώει κ πολύ συχνά και την μερα ρε συ...Άμα πέρασε τόσος καιρός πιστεύω σε λίγο θα ξανά στρώσει με τον ύπνο δεν θα κρατήσει πολύ ακομα!

Αχ ευτυχώς δεν σου έκανε πυρετό η ψυχούλα πίστεψε με!Περαστικά κοριτσι μου!Θα πάρει την αντιβίωση κ θα φύγει η λοίμωξη.Βαλε τη σύριγγα στο πλάι στο στόμα κ λίγο λίγο δοκίμασε οπως λεει κ η Λινα.Ή κ κατευθείαν πιπιλα.Εγω έτσι κάνω με την βιταμίνη που δεν μπορεί καθολου κ με την πιπιλα αναγκάζεται να καταπιεί.

Ναι ναι σίγουρα τα αντισωματα κάνανε τη δουλίτσα τους και το πέρασε τελείως στο πόδι. 

Δεν ξέρω βρε Μαρία μου τι να πω  τα έχω δει όλα με τον ύπνο. Την μέρα δεν με πειράζει να τρώει όσο συχνά θέλει, έτσι κι αλλιώς δεν την αφήνω πέρα από ελάχιστα για τα απαραίτητα όπως πχ γιατροί αλλά το βράδυ δεν ξέρω. Αν συνεχίσει έτσι δεν την βγάζω. Έχει πιαστεί όλη η αριστερή μεριά μου από την αγκαλιά, κάθε μερα κλαίω από τον πόνο. Και μέχρι στιγμής τίποτα δεν με έχει βοηθήσει. 

Πόσα κιλά είναι η μικρή σου; πάντως κι εγώ δεν την ξυπνούσα όταν κοιμόταν πολύ. Ποσο μαλλον στην ηλικία της δικιάς σου. Άστη να κοιμηθεί, μην την ενοχλείς, αυτά ξέρουν. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...