Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin News

    • Αχ κοπέλα μου...είπες μεγάλη κουβέντα πως νοιώθεις ότι χάσατε χρόνο...αυτά τα αν ήξερα...αν ήμουν σε άλλο γιατρό...αν είχα κάνει άλλες επιλογές..τα έχω σκεφτεί τόσες φορές...Αλλά δυστηχως και εντελώς ειλικρινά ο χρόνος δε γυρίζει πίσω και δεν έχει νόημα να το σκεφτόμαστε...οπότε κοιτάμε μπροστά και κανουμε το καλύτερο που θεωρούμε από εδώ και πέρα...

      Πάντως για το χρόνο της αναμονής που αναφέρεις...εγώ που πήγα μέσω τράπεζας ωαριων μέσα σε 2 μήνες τα παραγγειλαμε,ήρθαν έκανα εγώ ότι  προετοιμασία χρειαζόταν και προχωρήσαμε..20 Μαΐου κάναμε την παραγγελία...και 20 Ιουλίου έκανα μεταφορά..

      • Μου αρέσει 3
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 10 ώρες πρίν, Supergirl87 είπε:

      Είναι ο εξωσωματικός κ έχω εκεί τα έμβρυα.Αφού σκέφτομαι να τις κάνω κ να μην του πω τπτ εκεί μ έχει φτάσει αλλά δεν πρέπει να ξέρει κ αυτος..;

      Καλημέρα! Διάβασα τις απαντήσεις σου και για να είμαι ειλικρινής μου φάνηκε λίγο τραγικό το σου "κάνει καλό λίγη θρομβοφιλία". Καλύτερα άκου την αιματολόγο σου όπως σου είπαν και τα κορίτσια παραπάνω. Άλλωστε έκαστος στο είδος του, πχ ο δικός μου ο εξωσωματικός ούτε έκρινε ούτε παρενέβη στην αγωγή της αιματολόγου, απλά συμπορεύτηκε με αυτήν. Κι επειδή είναι μια πολύ σημαντική κίνηση η εμβρυομεταφορά που θέλει ηρεμία και ασφάλεια πριν προχωρήσεις ζύγισε το μέσα σου αν όντως θέλεις να προχωρήσεις μαζί του και αν τον εμπιστεύεσαι. Το οτι έχεις εκεί τα έμβρυα είναι το λιγότερο, μπορείς να τα μεταφέρεις αλλού αν θέλεις, οπότε γνώμη μου σκέψου το πολύ σοβαρά πως θέλεις να προχωρήσεις.

Μανούλες Ιουλίου 2023


Evi!

Recommended Posts

πρίν από 27 λεπτά , LeneL είπε:

Τι ωραία! Σε ποια εβδομάδα είσαι; Κι εμείς σήμερα ακούσαμε πρώτη φορά... καρδούλες όμως!

Τι ωραία νέα!!! Είμαι 7 εβδ και 2 ημερών 

Αντε με το καλό καλή αρχή να έχουμε εσυ ποσό είσαι ;;

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 19 λεπτά , foza είπε:

Τι ωραία νέα!!! Είμαι 7 εβδ και 2 ημερών 

Αντε με το καλό καλή αρχή να έχουμε εσυ ποσό είσαι ;;

Εγώ είμαι 6+2! Έχουμε μια εβδομάδα ακριβώς διαφορά!:-D

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, foza είπε:

Καλησπέρα κορίτσια ακούσαμε καρδούλα ❤️❤️❤️

Μπραβο κοριτσι μου .. με το καλο να ερθει το μωρακι σας :)

πρίν από 42 λεπτά , LeneL είπε:

Τι ωραία! Σε ποια εβδομάδα είσαι; Κι εμείς σήμερα ακούσαμε πρώτη φορά... καρδούλες όμως!

Τι ευλογια κοριτσι μου..διδυμακια περιμενετε δηλαδη; Με το καλο να ερθουν τα μπεμπακια :)

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 27 λεπτά , xrysaxrysoula είπε:

Μπραβο κοριτσι μου .. με το καλο να ερθει το μωρακι σας :)

Τι ευλογια κοριτσι μου..διδυμακια περιμενετε δηλαδη; Με το καλο να ερθουν τα μπεμπακια :)

Ναι ναι ακούσαμε δύο καρδούλες σήμερα. Βέβαια είμαι από εξωσωματική και ήξερα ότι έχουμε βάλει δύο, αλλά για κάποιο λόγο νόμιζα ότι έχει πιάσει το ένα μόνο!!! Οπότε ήταν και λιιιιγο έκπληξη :):):)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , LeneL είπε:

Ναι ναι ακούσαμε δύο καρδούλες σήμερα. Βέβαια είμαι από εξωσωματική και ήξερα ότι έχουμε βάλει δύο, αλλά για κάποιο λόγο νόμιζα ότι έχει πιάσει το ένα μόνο!!! Οπότε ήταν και λιιιιγο έκπληξη :):):)

Μα τι υπεροχα .. δεν εχει σημασια που ειναι απο εξωσωματικη ..οπως και να χει ειναι μεγαλη ευλογια .. εννοείς οτι το ειχες στο πισω μερος του μυαλου σου οτι μπορει να ερθουν και δυο ε;  Σου ευχομαι να εχεις μια ομορφη και ξεγνοιαστη εγκυμοσυνη και να ερθουν τα μπεμπακια σας με το καλο και να γεμισει χαρα το σπιτι σας κι η αγκαλια σας :wub:

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 33 λεπτά , xrysaxrysoula είπε:

Μα τι υπεροχα .. δεν εχει σημασια που ειναι απο εξωσωματικη ..οπως και να χει ειναι μεγαλη ευλογια .. εννοείς οτι το ειχες στο πισω μερος του μυαλου σου οτι μπορει να ερθουν και δυο ε;  Σου ευχομαι να εχεις μια ομορφη και ξεγνοιαστη εγκυμοσυνη και να ερθουν τα μπεμπακια σας με το καλο και να γεμισει χαρα το σπιτι σας κι η αγκαλια σας :wub:

Ναι ναι, αυτό εννοώ..:) σ ευχαριστώ πάρα πολύ για τις ευχές σου! Όλα τα καλά και για εσένα :):) 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 38 λεπτά , mariaalexiou είπε:

Γεια σας! Κι εγώ έχω ΠΗΤ 6/7 ή 7/7 γιατί το μωρό φαίνεται μία μέρα πιο μετά από την τελευταία περίοδο! είναι το πρώτο μου

Καλησπερα ..με το καλο να ερθει το μωρακι σου.. κι εγω συμφωνα μ ενα προγραμμα που εχω στο κινητο μου ,εχω ΠΗΤ 10/7 .. σημερα ειμαι 8εβδ +2ημ.. ομως για σιγουρα εχω τη Δευτερα ραντεβου με τη γιατρο,οπου θα ειμαι 9 εβδομαδων για να δουμε αν συμβαδιζει η αναπτυξη του μωρου με βαση την την τελευταια μου περιοδο και να μου πει και ΠΗΤ .. να εχουμε μια ομορφη εγκυμοσυνη ολες μας :)

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , xrysaxrysoula είπε:

Καλησπερα ..με το καλο να ερθει το μωρακι σου.. κι εγω συμφωνα μ ενα προγραμμα που εχω στο κινητο μου ,εχω ΠΗΤ 10/7 .. σημερα ειμαι 8εβδ +2ημ.. ομως για σιγουρα εχω τη Δευτερα ραντεβου με τη γιατρο,οπου θα ειμαι 9 εβδομαδων για να δουμε αν συμβαδιζει η αναπτυξη του μωρου με βαση την την τελευταια μου περιοδο και να μου πει και ΠΗΤ .. να εχουμε μια ομορφη εγκυμοσυνη ολες μας :)

ναι κι εγώ έχω ραντεβού τη Δευτέρα, γιατί ήθελε να με δει εκείνη την εβδομάδα (5-9/12) λογικά για τον ίδιο λόγο! Λόγω μετακόμισης ο ένας γυναικολόγος μου είπε 6/7 και η δικιά μου 7/7 το βλέπει μία μέρα πίσω. Αλλάζω εβδομάδα κάθε Πέμπτη! Το κατάλαβα πολύ νωρίς, όταν ήμουν 4+2 γιατί το στήθος ήταν διπλάσιο χωρίς συμπτώματα περιόδου (κύκλος 28-29 ημερών με προεμμηνοροϊκό) και έτσι έχω δει το μωράκι σε διάφορα στάδια! Συμπτώματα: δεν έχω εμετούς, ούτε ζαλάδες, είχα μόνο βραδινές αναγούλες οι οποίες σταμάτησαν πριν λίγες μέρες. Έχω κι ένα περίεργο σύμπτωμα, τσούξιμο κατά την ούρηση που δεν οφείλεται σε μικρόβιο ή μύκητα (διπλές οι εξετάσεις)

Με το καλό σε σένα και σε όλες μας! Καλή και τελειόμηνη εγκυμοσύνη

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια γειααα κ απ μένα !! Είπα να μπω κ εγώ στο κλαμπ!! Είμαι 4w+4! Σήμερα κάναμε τον πρώτο υπέρηχο κ είδαμε 2 σάκους !! Είμαι μετά απ εξωσωματική.. πιθανή ημερομηνία γέννηση έως 4 Αυγούστου αλλά νομίζω θα γεννήσω Ιούλιο πρώτα ο θεός .. κ για αυτό μπήκα εδώ !!

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, mariaalexiou είπε:

ναι κι εγώ έχω ραντεβού τη Δευτέρα, γιατί ήθελε να με δει εκείνη την εβδομάδα (5-9/12) λογικά για τον ίδιο λόγο! Λόγω μετακόμισης ο ένας γυναικολόγος μου είπε 6/7 και η δικιά μου 7/7 το βλέπει μία μέρα πίσω. Αλλάζω εβδομάδα κάθε Πέμπτη! Το κατάλαβα πολύ νωρίς, όταν ήμουν 4+2 γιατί το στήθος ήταν διπλάσιο χωρίς συμπτώματα περιόδου (κύκλος 28-29 ημερών με προεμμηνοροϊκό) και έτσι έχω δει το μωράκι σε διάφορα στάδια! Συμπτώματα: δεν έχω εμετούς, ούτε ζαλάδες, είχα μόνο βραδινές αναγούλες οι οποίες σταμάτησαν πριν λίγες μέρες. Έχω κι ένα περίεργο σύμπτωμα, τσούξιμο κατά την ούρηση που δεν οφείλεται σε μικρόβιο ή μύκητα (διπλές οι εξετάσεις)

Με το καλό σε σένα και σε όλες μας! Καλή και τελειόμηνη εγκυμοσύνη

Εγω αλλαζω καθε Δευτερα εβδομαδα ..απο συμπτωματα εχω μονο συχνοουρια και τσουξιμο στις θηλες γιατι θηλαζω το πρωτο μου παιδακι ακομα ..Σ ευχαριστω για τις ευχες ..μακαρι ολες μας να εχουμε τελειομηνες εγκυμοσυνες :x

πρίν από 39 λεπτά , minnie26 είπε:

Κορίτσια γειααα κ απ μένα !! Είπα να μπω κ εγώ στο κλαμπ!! Είμαι 4w+4! Σήμερα κάναμε τον πρώτο υπέρηχο κ είδαμε 2 σάκους !! Είμαι μετά απ εξωσωματική.. πιθανή ημερομηνία γέννηση έως 4 Αυγούστου αλλά νομίζω θα γεννήσω Ιούλιο πρώτα ο θεός .. κ για αυτό μπήκα εδώ !!

Καλησπερα .. τι ωραια που μεγαλωνει το παρεακι ..με το καλο να ερθουν τα μπεμπακια σου ..να εχεις μια υπεροχη εγκυμοσυνη .. διπλες χαρες σε περιμενουν ..τι ωραια :) νομιζω καλα εκανες και ηρθες εδω στα μωρακια Ιουλιου ..

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , xrysaxrysoula είπε:

Εγω αλλαζω καθε Δευτερα εβδομαδα ..απο συμπτωματα εχω μονο συχνοουρια και τσουξιμο στις θηλες γιατι θηλαζω το πρωτο μου παιδακι ακομα ..Σ ευχαριστω για τις ευχες ..μακαρι ολες μας να εχουμε τελειομηνες εγκυμοσυνες :x

Καλησπερα .. τι ωραια που μεγαλωνει το παρεακι ..με το καλο να ερθουν τα μπεμπακια σου ..να εχεις μια υπεροχη εγκυμοσυνη .. διπλες χαρες σε περιμενουν ..τι ωραια :) νομιζω καλα εκανες και ηρθες εδω στα μωρακια Ιουλιου ..

Σε ευχαριστώ πολύ πολύ !! Νομίζω πως είμαι για του Ιουλίου ! Χαχα! Σαν ψέμα μ φαίνεται … εσυ ; Ποσό είσαι ;;

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 39 λεπτά , minnie26 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ πολύ !! Νομίζω πως είμαι για του Ιουλίου ! Χαχα! Σαν ψέμα μ φαίνεται … εσυ ; Ποσό είσαι ;;

Εγω ειμαι 8εβδ+ 2ημ .. ΠΗΓ μαλλον 10/7 ..εχω ραντεβου τη Δευτερα με τη γυναικολογο μου και θα μου πει στα σιγουρα την ΠΗΓ συμφωνα κ με την αναπτυξη του μωρου..αν δηλαδη συμβαδιζει με τις ημερες συμφωνα με την τελευταια μου περιοδο .. εγω στην 1η εγκυμοσυνη μου γεννησα 2 μερες πριν την ΠΗΓ ,δηλαδη 39εβδ+5ημερων .. θεωρω οτι θα εισαι μανουλα Ιουλιου γιατι σπανια διδυμη κυηση να "φαει" ολες τις μερες ..ποτε δεν ξερεις βεβαια .. οπως και να χει ομως,σου ευχομαι ολοψυχα να εχεις μια υπεροχη εγκυμοσυνη ..να την απολαυσεις ..να ειναι ξεγνοιαστη και να έρθουν με το καλο τα μπεμπακια σου :wub:

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, minnie26 είπε:

Κορίτσια γειααα κ απ μένα !! Είπα να μπω κ εγώ στο κλαμπ!! Είμαι 4w+4! Σήμερα κάναμε τον πρώτο υπέρηχο κ είδαμε 2 σάκους !! Είμαι μετά απ εξωσωματική.. πιθανή ημερομηνία γέννηση έως 4 Αυγούστου αλλά νομίζω θα γεννήσω Ιούλιο πρώτα ο θεός .. κ για αυτό μπήκα εδώ !!

Αααχ ωραία δύο σε ένα! Μια χαρά, συγχαρητήρια! Είναι αλήθεια ότι οι δίδυμες και γενικότερα οι πολύδυμες κυήσεις ολοκληρώνονται λίγο νωρίτερα. Όπως και να χει, να έχεις μια τελειομηνη εγκυμοσύνη 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...