Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Mανούλες Ιουνίου 2023


Recommended Posts

1 hour ago, elenakith είπε:

Εγω βαζω bio oil, το οποιο δεν.μου αφηνει μεγαλη λιπαροτητα, αλλα αραια και που προς το παρον.Αυτο εβαζα και στην πρωτη εγκυμοσυνη και δεν εκανα ραγαδες,μπορει βεβαια και απλα να ετυχε..

Το πανοραμα ειναι σαν το νιπτ, δλδ εξεταζει το εμβρυικο dna στο αιμα της μητερας. Τωρα τι διαφορες εχουν στην επεξεργασια δεν ξερω. Απλα αυτο μου προτεινε ο γιατρος μου. Τα αποτελεσματα θα βγουν σε 12 εργασιμες και το αιμα το στελνουν Αμερικη. Οποτε θα ξερουμε τελος του μηνα...

Απο.οσο ξερω ο διαβητης που ειναι ανεξελεγκτος δημιουργει μακροσωμια του εμβρυου, με μεγαλυτερη κοιλια απο.οτι θα επρεπε. Το οτι το μωρο σου ειναι ανεπτυγμενο και σε μηκος και  σε βαρος μπορει να ειναι θεμα κατασκευης. Εξετασεις για διαβητη εχεις κανει? Σακχαρο νηστειας και γλυκοζηλιωμενη αιμοσφαιρινη?

Εμεις σημερα ειδαμε και φυλλο κοριτσια, αγορακι εχω τελικα κι ας ημουν σχεδον σιγουρη οτι θα ειχα κοριτσι..Ολες οι.μετρησεις του μωρου ηταν σουπερ και ο τραχηλος μου ειχε παραμεινει 31mm κι ο γιατρος μου ειπε οτι ειναι πολυ καλος, οποτε θα ηρεμησω τωρα..

 

Βεβαια μου ειπε και κατι που με θορυβησε, οτι φοβαται πως θα ανεβασω πιεση οταν προχωρησει κι αλλο η εγκυμοσυνη , μαλλον και λογω διαβητη, και να προσεχω πολυ τη διατροφη μου..

Την Πεμπτη εχω ραντεβου και με γιατρο στο δημοσιο, που τον εκτιμω πολυ, και περιμενω να δω και τη δικη του αποψη..

Τέλεια μπράβο για τον τράχηλο μια χαρά ! Με το καλό να έρθει το αγοράκι σας ! 
ο γιατρός από που συμπέρανε ότι υπάρχει κίνδυνος να ανεβάσεις πίεση ; Σου είπε ; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

10 ώρες πρίν, elenakith είπε:

Εγω βαζω bio oil, το οποιο δεν.μου αφηνει μεγαλη λιπαροτητα, αλλα αραια και που προς το παρον.Αυτο εβαζα και στην πρωτη εγκυμοσυνη και δεν εκανα ραγαδες,μπορει βεβαια και απλα να ετυχε..

Το πανοραμα ειναι σαν το νιπτ, δλδ εξεταζει το εμβρυικο dna στο αιμα της μητερας. Τωρα τι διαφορες εχουν στην επεξεργασια δεν ξερω. Απλα αυτο μου προτεινε ο γιατρος μου. Τα αποτελεσματα θα βγουν σε 12 εργασιμες και το αιμα το στελνουν Αμερικη. Οποτε θα ξερουμε τελος του μηνα...

Απο.οσο ξερω ο διαβητης που ειναι ανεξελεγκτος δημιουργει μακροσωμια του εμβρυου, με μεγαλυτερη κοιλια απο.οτι θα επρεπε. Το οτι το μωρο σου ειναι ανεπτυγμενο και σε μηκος και  σε βαρος μπορει να ειναι θεμα κατασκευης. Εξετασεις για διαβητη εχεις κανει? Σακχαρο νηστειας και γλυκοζηλιωμενη αιμοσφαιρινη?

Εμεις σημερα ειδαμε και φυλλο κοριτσια, αγορακι εχω τελικα κι ας ημουν σχεδον σιγουρη οτι θα ειχα κοριτσι..Ολες οι.μετρησεις του μωρου ηταν σουπερ και ο τραχηλος μου ειχε παραμεινει 31mm κι ο γιατρος μου ειπε οτι ειναι πολυ καλος, οποτε θα ηρεμησω τωρα..

 

Βεβαια μου ειπε και κατι που με θορυβησε, οτι φοβαται πως θα ανεβασω πιεση οταν προχωρησει κι αλλο η εγκυμοσυνη , μαλλον και λογω διαβητη, και να προσεχω πολυ τη διατροφη μου..

Την Πεμπτη εχω ραντεβου και με γιατρο στο δημοσιο, που τον εκτιμω πολυ, και περιμενω να δω και τη δικη του αποψη..

Καλημέρα!

Ναι χτες έκανα εξετάσεις αίματος και η γλυκοζυλιωμένη και το σάκχαρο ήταν στα φυσιολογικά

Ο αιματοκρίτης 33 και θα πάρω σίδηρο. Άρα μάλλον θα έχω μεγαλουτσικο παιδάκι!

Σε ευχαριστώ για την απάντηση 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλες κορίτσια σιγά σιγά νομίζω λίγο πολύ μπήκαμε ή μπαίνουμε όλες στο δεύτερο τρίμηνο στο ποιο ωραίο της εγκυμοσυνης όπως λένε όλοι...πως νιώθετε έχετε καινούργια συμπτώματα,περισσότερη ενέργεια; αρχίσατε να νιώθετε τα μωράκια σας;

εγώ είμαι 19+3 (φτάσαμε στα μισά σχεδόν) ενέργεια δεν μπορώ να πω ότι έχω παραπάνω ίσα ίσα εχω αρχίσει και νιώθω ποιο βαριά και ζορίζομαι να ανέβω σκάλες, που να είχα πάρει και βάρος...Το καλό είναι ότι η μικρή νεραϊδουλα έχει αρχίσει να κάνει πολύ έντονα αισθητή την παρουσία της ειδικά τις τελευταίες 3-4 μέρες τα γουργουρισματα έγιναν χτυπηματακια σε καθημερινή βάση και πολλές φορές μέσα στην ημέρα (περιμένουμε να γίνει λίγο ποιο έντονο για να το νιώσει και ο μπαμπάς μας που περιμένει πως και πως) Σημερα έχουμε ραντεβού στον γιατρό να δούμε πόσο μεγαλώσαμε 

 

 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Αθανασια2345 είπε:

καλησπέρα σε όλες κορίτσια σιγά σιγά νομίζω λίγο πολύ μπήκαμε ή μπαίνουμε όλες στο δεύτερο τρίμηνο στο ποιο ωραίο της εγκυμοσυνης όπως λένε όλοι...πως νιώθετε έχετε καινούργια συμπτώματα,περισσότερη ενέργεια; αρχίσατε να νιώθετε τα μωράκια σας;

εγώ είμαι 19+3 (φτάσαμε στα μισά σχεδόν) ενέργεια δεν μπορώ να πω ότι έχω παραπάνω ίσα ίσα εχω αρχίσει και νιώθω ποιο βαριά και ζορίζομαι να ανέβω σκάλες, που να είχα πάρει και βάρος...Το καλό είναι ότι η μικρή νεραϊδουλα έχει αρχίσει να κάνει πολύ έντονα αισθητή την παρουσία της ειδικά τις τελευταίες 3-4 μέρες τα γουργουρισματα έγιναν χτυπηματακια σε καθημερινή βάση και πολλές φορές μέσα στην ημέρα (περιμένουμε να γίνει λίγο ποιο έντονο για να το νιώσει και ο μπαμπάς μας που περιμένει πως και πως) Σημερα έχουμε ραντεβού στον γιατρό να δούμε πόσο μεγαλώσαμε 

 

 

Εγώ πάντως δεν έχω καινούργια συμπτώματα.. δεν έχω γλιτώσει ακόμη από τα παλιά (19+2 σήμερα ) 🫠🫠🫠 η ενεργεια μου δεν έχει επιστρέψει και κάποιες μερες ειμαι πολύ εξαντλημένη.. 

αχ και εγώ δεν την έχω καταλάβει καθόλου ακόμα .. άντε να αρχίσει να μας κάνει κανένα σήμα κι εμάς να ξέρουμε ότι είναι εκεί ..  αν δεν ειχα εμετούς και δεν έβλεπα την κοιλιά να μεγαλώνει θα ανησυχούσα 😅

Εμείς κορίτσια την είδαμε χτες και την ευχαριστηθήκαμε ! Όλο κουνιόταν όλο γύριζε.. φαινόταν πλέον καθαρά μέχρι και τα δαχτυλάκια .. ήταν 288γρ γλύκας ❤️.. 

4 ώρες πρίν, mariaalexiou είπε:

Καλημέρα!

Ναι χτες έκανα εξετάσεις αίματος και η γλυκοζυλιωμένη και το σάκχαρο ήταν στα φυσιολογικά

Ο αιματοκρίτης 33 και θα πάρω σίδηρο. Άρα μάλλον θα έχω μεγαλουτσικο παιδάκι!

Σε ευχαριστώ για την απάντηση 

Από που κατάλαβες ότι θα έχεις μεγάλο μωράκι ; Παίζει ρόλο ο αιματοκρίτης ; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, ´Ισιδα είπε:

Τέλεια μπράβο για τον τράχηλο μια χαρά ! Με το καλό να έρθει το αγοράκι σας ! 
ο γιατρός από που συμπέρανε ότι υπάρχει κίνδυνος να ανεβάσεις πίεση ; Σου είπε ; 

Σ'ευχαριστω πολυ! Δεν μου εξηγησε τι βλεπει, απλα μου ειπε "θα κανεις πιεση αυτη τη φορα", και να προσεχω διατροφη και να περπαταω..Και εμενα δεν με καλυψε σαν εξηγηση, και καπως εκνευριστηκα.. περιμενω να παω την Πεμπτη και στον αλλο γιατρο, ο οποιος και στην πρωτη εγκυμοσυνη μου εξηγουσε καλυτερα τα πραγματα και ηταν παντα ψυχραιμος..

2 ώρες πρίν, Αθανασια2345 είπε:

καλησπέρα σε όλες κορίτσια σιγά σιγά νομίζω λίγο πολύ μπήκαμε ή μπαίνουμε όλες στο δεύτερο τρίμηνο στο ποιο ωραίο της εγκυμοσυνης όπως λένε όλοι...πως νιώθετε έχετε καινούργια συμπτώματα,περισσότερη ενέργεια; αρχίσατε να νιώθετε τα μωράκια σας;

εγώ είμαι 19+3 (φτάσαμε στα μισά σχεδόν) ενέργεια δεν μπορώ να πω ότι έχω παραπάνω ίσα ίσα εχω αρχίσει και νιώθω ποιο βαριά και ζορίζομαι να ανέβω σκάλες, που να είχα πάρει και βάρος...Το καλό είναι ότι η μικρή νεραϊδουλα έχει αρχίσει να κάνει πολύ έντονα αισθητή την παρουσία της ειδικά τις τελευταίες 3-4 μέρες τα γουργουρισματα έγιναν χτυπηματακια σε καθημερινή βάση και πολλές φορές μέσα στην ημέρα (περιμένουμε να γίνει λίγο ποιο έντονο για να το νιώσει και ο μπαμπάς μας που περιμένει πως και πως) Σημερα έχουμε ραντεβού στον γιατρό να δούμε πόσο μεγαλώσαμε 

 

 

Εγω εχω περισσοτερη ενεργεια, βεβαια αν κανω 2-3 πραγματα το πρωι, το μεσημερι πεφτω σε ληθαργο με τρομερη κουραση..επισης εχω πολλα νευρα και αρπαζομαι ευκολα τις τελευταιες μερες..και μετα νιωθω τυψεις... το εχει καμια αλλη κοπελα αυτο? 

Ποσο υπεροχη αισθηση να νιωθεις το μωρο! Εγω καποιες φορες το νιωθω φευγαλεα και μπορει οχι καθε μερα..η καλυτερη εποχη της εγκυμοσυνης ειναι απο οταν αρχιζεις να το νιωθεις συχνα..ανυπομονω κι εγω!

  • Μου αρέσει 2

302qp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα στην ομάδα! Μου φαίνεται απίστευτο ότι επιτέλους πέρασα κι εγώ στην πέρα όχθη (πριν ήμουν σε αυτή του χάους της υπογονιμότητας).

Αισίως μας δόθηκε ΠΗΤ για αρχές Ιουνίου (τώρα διανύω την 19η εβδομάδα).

(Και πόσο τους πάω τους Διδύμους δεν λέγεται!)

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Αθανασια2345 είπε:

καλησπέρα σε όλες κορίτσια σιγά σιγά νομίζω λίγο πολύ μπήκαμε ή μπαίνουμε όλες στο δεύτερο τρίμηνο στο ποιο ωραίο της εγκυμοσυνης όπως λένε όλοι...πως νιώθετε έχετε καινούργια συμπτώματα,περισσότερη ενέργεια; αρχίσατε να νιώθετε τα μωράκια σας;

εγώ είμαι 19+3 (φτάσαμε στα μισά σχεδόν) ενέργεια δεν μπορώ να πω ότι έχω παραπάνω ίσα ίσα εχω αρχίσει και νιώθω ποιο βαριά και ζορίζομαι να ανέβω σκάλες, που να είχα πάρει και βάρος...Το καλό είναι ότι η μικρή νεραϊδουλα έχει αρχίσει να κάνει πολύ έντονα αισθητή την παρουσία της ειδικά τις τελευταίες 3-4 μέρες τα γουργουρισματα έγιναν χτυπηματακια σε καθημερινή βάση και πολλές φορές μέσα στην ημέρα (περιμένουμε να γίνει λίγο ποιο έντονο για να το νιώσει και ο μπαμπάς μας που περιμένει πως και πως) Σημερα έχουμε ραντεβού στον γιατρό να δούμε πόσο μεγαλώσαμε 

 

 

Καλησπερα! Ουτε εγω εχω νεα συμπτωματα,αλλα εγω δεν ειχα και πριν! Μονο το στηθος! Απο ενεργεια τα ιδια… Νομιζω 2-3 φορες εχω αισθανθει κατι αλλα δεν ειμαι σιγουρη οτι ηταν τα μωρα… ειμαι 17+1.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Arriel_83 είπε:

Καλησπέρα στην ομάδα! Μου φαίνεται απίστευτο ότι επιτέλους πέρασα κι εγώ στην πέρα όχθη (πριν ήμουν σε αυτή του χάους της υπογονιμότητας).

Αισίως μας δόθηκε ΠΗΤ για αρχές Ιουνίου (τώρα διανύω την 19η εβδομάδα).

(Και πόσο τους πάω τους Διδύμους δεν λέγεται!)

Μμμμ εγώ δίδυμος , με δίδυμο κόρη δεν ξέρω πόσες προσωπικότητες θα χωρέσουμε σε ένα σπίτι 😂

  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 38 λεπτά , Fraoulitsa1 είπε:

Μμμμ εγώ δίδυμος , με δίδυμο κόρη δεν ξέρω πόσες προσωπικότητες θα χωρέσουμε σε ένα σπίτι 😂

Υπαρχουν και χειροτερα… ο συζυγος διδυμος, εγω διδυμος και η μπεμπα που ερχεται διδυμος… καλα θα παει αυτο!

  • Χαχα 4
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Αθανασια2345 είπε:

καλησπέρα σε όλες κορίτσια σιγά σιγά νομίζω λίγο πολύ μπήκαμε ή μπαίνουμε όλες στο δεύτερο τρίμηνο στο ποιο ωραίο της εγκυμοσυνης όπως λένε όλοι...πως νιώθετε έχετε καινούργια συμπτώματα,περισσότερη ενέργεια; αρχίσατε να νιώθετε τα μωράκια σας;

εγώ είμαι 19+3 (φτάσαμε στα μισά σχεδόν) ενέργεια δεν μπορώ να πω ότι έχω παραπάνω ίσα ίσα εχω αρχίσει και νιώθω ποιο βαριά και ζορίζομαι να ανέβω σκάλες, που να είχα πάρει και βάρος...Το καλό είναι ότι η μικρή νεραϊδουλα έχει αρχίσει να κάνει πολύ έντονα αισθητή την παρουσία της ειδικά τις τελευταίες 3-4 μέρες τα γουργουρισματα έγιναν χτυπηματακια σε καθημερινή βάση και πολλές φορές μέσα στην ημέρα (περιμένουμε να γίνει λίγο ποιο έντονο για να το νιώσει και ο μπαμπάς μας που περιμένει πως και πως) Σημερα έχουμε ραντεβού στον γιατρό να δούμε πόσο μεγαλώσαμε 

 

 

Αχ τι ωραία που ξεκίνησες και την νιώθεις ! Εγώ είμαι ακομη νωρίς νομίζω 15 και 3 για να νιώσω ! 
παντως και εγώ την τελευταία εβδομάδα έχω περισσότερη ενέργεια και πλέον δεν έχω ναυτίες και ανακατωσούρες συχνά! 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 ώρες πρίν, Στελλα33 είπε:

Υπαρχουν και χειροτερα… ο συζυγος διδυμος, εγω διδυμος και η μπεμπα που ερχεται διδυμος… καλα θα παει αυτο!

Ωραία θα περνάτε και εσείς 😂 δε θα βαριέστε .. 

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Fraoulitsa1 είπε:

Εγώ πάντως δεν έχω καινούργια συμπτώματα.. δεν έχω γλιτώσει ακόμη από τα παλιά (19+2 σήμερα ) 🫠🫠🫠 η ενεργεια μου δεν έχει επιστρέψει και κάποιες μερες ειμαι πολύ εξαντλημένη.. 

αχ και εγώ δεν την έχω καταλάβει καθόλου ακόμα .. άντε να αρχίσει να μας κάνει κανένα σήμα κι εμάς να ξέρουμε ότι είναι εκεί ..  αν δεν ειχα εμετούς και δεν έβλεπα την κοιλιά να μεγαλώνει θα ανησυχούσα 😅

Εμείς κορίτσια την είδαμε χτες και την ευχαριστηθήκαμε ! Όλο κουνιόταν όλο γύριζε.. φαινόταν πλέον καθαρά μέχρι και τα δαχτυλάκια .. ήταν 288γρ γλύκας ❤️.. 

Από που κατάλαβες ότι θα έχεις μεγάλο μωράκι ; Παίζει ρόλο ο αιματοκρίτης ; 

Ήταν 10εκ στις 14+3

πρίν από 4 λεπτά , mariaalexiou είπε:

Ήταν 10εκ στις 14+3

Και 95 γραμμαρια

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλέ είναι καλά τα διδυμάκια! Εγώ για καλό το είπα! Μόνο ταύρος μην μου βγει γιατί είναι και ο σύζυγος ταύρος και δεν θα προλαβαίνω να τους ταΐζω χαχαχαχ

@Hope86 κι εγώ όπως τα περιγράφεις νιώθω! Το ίδιο είμαι, 19 + 3 ημέρες και νιώθω βαριά αν και δεν έχω πάρει ιδιαίτερα πολλά κιλά. Έχω περισσότερη ενέργεια από ότι στο 1ο τρίμηνο αλλά διαπιστώνω ότι μου κόβεται η ανάσα γρήγορα. Θα αρχίσω πιο έντονο περπάτημα γιατί δεν νιώθω καλά.

Κατα τ' άλλα, όντως θεωρητικά τώρα αρχίζεις να νιώθω χτύπηματα όπως σωστά περιγράφεις. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 10/1/2023 at 12:01 ΠΜ, elenakith είπε:

Εγω βαζω bio oil, το οποιο δεν.μου αφηνει μεγαλη λιπαροτητα, αλλα αραια και που προς το παρον.Αυτο εβαζα και στην πρωτη εγκυμοσυνη και δεν εκανα ραγαδες,μπορει βεβαια και απλα να ετυχε..

Το πανοραμα ειναι σαν το νιπτ, δλδ εξεταζει το εμβρυικο dna στο αιμα της μητερας. Τωρα τι διαφορες εχουν στην επεξεργασια δεν ξερω. Απλα αυτο μου προτεινε ο γιατρος μου. Τα αποτελεσματα θα βγουν σε 12 εργασιμες και το αιμα το στελνουν Αμερικη. Οποτε θα ξερουμε τελος του μηνα...

Απο.οσο ξερω ο διαβητης που ειναι ανεξελεγκτος δημιουργει μακροσωμια του εμβρυου, με μεγαλυτερη κοιλια απο.οτι θα επρεπε. Το οτι το μωρο σου ειναι ανεπτυγμενο και σε μηκος και  σε βαρος μπορει να ειναι θεμα κατασκευης. Εξετασεις για διαβητη εχεις κανει? Σακχαρο νηστειας και γλυκοζηλιωμενη αιμοσφαιρινη?

Εμεις σημερα ειδαμε και φυλλο κοριτσια, αγορακι εχω τελικα κι ας ημουν σχεδον σιγουρη οτι θα ειχα κοριτσι..Ολες οι.μετρησεις του μωρου ηταν σουπερ και ο τραχηλος μου ειχε παραμεινει 31mm κι ο γιατρος μου ειπε οτι ειναι πολυ καλος, οποτε θα ηρεμησω τωρα..

 

Βεβαια μου ειπε και κατι που με θορυβησε, οτι φοβαται πως θα ανεβασω πιεση οταν προχωρησει κι αλλο η εγκυμοσυνη , μαλλον και λογω διαβητη, και να προσεχω πολυ τη διατροφη μου..

Την Πεμπτη εχω ραντεβου και με γιατρο στο δημοσιο, που τον εκτιμω πολυ, και περιμενω να δω και τη δικη του αποψη..

καλησπέρα καλά θα κάνεις το ψάξεις γιατί μου φαίνεται λίγο περίεργο αυτό που σου είπε ο γιατρός σου γιατί δεν μπορώ να καταλάβω τι ένδειξη έχει για να σου πει ότι θα ανεβάσεις πίεση. Υπαρχει μια συσχέτιση μεταξύ διαβήτη κύησης και προεκλαμψιας αλλά τίποτα σίγουρο υπάρχουν πολλές γυναίκες με διαβήτη που δεν ανέβασαν πότε πίεση. Οι μόνες εξετάσεις που μπορούν να δώσουν μια προβλεψη και πάλι μιλάμε καθαρά για ποσοστά είναι η αυχενική αρχικά και η β επιπέδου γιατί η προεκλαμψια στην εγκυμοσυνη έχει να κάνει με τον πλακούντα και την αιμάτωση του. οπότε αν βρεθούν αυξημένες πιθανότητες για προεκλαμψια λαμβάνετε προληπτικά salospir για να βοηθήσει στην αιμάτωση. Σκεψου ότι εμένα στην αυχενική μου είπαν ότι υπάρχουν πιθανότητες προεκλαμψιας 1/90 νομίζω παίρνω το σαλοσπιρ πάμε πολύ καλά και ο γιατρός μου είναι πάρα πολύ χαλαρός με το θέμα 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...