Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Mανούλες Ιουνίου 2023


Recommended Posts

3 ώρες πρίν, Taniav είπε:

Καλησπέρα κορίτσια και καλή χρονιά!!! 

Γράφω και εγώ πρώτη φορά στο φόρουμ... Είμαι έγκυος στο πρώτο μου παιδάκι ,17+4 εβδομάδων,ΠΗΤ 13/6. Ακόμα δεν την έχω νιώσει την κυρία και το περιμένω πώς και πώς! Με το καλό τα μωράκια μας!

Με το καλό κορίτσι μου καλώς ήρθες ❤️

2 ώρες πρίν, Στελλα33 είπε:

Κοριτσια εχω απορια ολες οσες περιμενετε κοριτσακι υποφερετε με

εμετους οπως εγω; 17+1 σημερα και συνεχιζω..μολις τρωω κατι θελω να το βγαλω! Και δεν μιλαω για σαλτσες καυτερα κλπ! Μου συμβαινει για παραδειγμα και με σκετο ρυζι..το στομαχι μου δεν αντεχει τιποτα

Εγώ 18+6 κάνω ακόμη .. κάθε πρωί που ξυπνάω … και αν δεν βγάλω κάτι  σίγουρα θα γίνει ο σπασμός της αναγούλας .. και δε χωνεύω εννοείται και καθόλου εύκολα … βέβαια μπορώ να πω την τελευταία εβδομάδα σαν να έχει ανοίξει η όρεξη μου … μέχρι πρόσφατα  άντεχα μόνο μακαρόνια ,ρύζι ψωμί ,τοστ (μόνο με τυρί ) τετοια … 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 15 λεπτά , Fraoulitsa1 είπε:

Με το καλό κορίτσι μου καλώς ήρθες ❤️

Εγώ 18+6 κάνω ακόμη .. κάθε πρωί που ξυπνάω … και αν δεν βγάλω κάτι  σίγουρα θα γίνει ο σπασμός της αναγούλας .. και δε χωνεύω εννοείται και καθόλου εύκολα … βέβαια μπορώ να πω την τελευταία εβδομάδα σαν να έχει ανοίξει η όρεξη μου … μέχρι πρόσφατα  άντεχα μόνο μακαρόνια ,ρύζι ψωμί ,τοστ (μόνο με τυρί ) τετοια … 

Εμενα δυστυχως μου κραταει ολη μερα και κυριως υποφερω απ το απογευμα μεχρι που θα κοιμηθω! Οι περισσοτεροι εμετοι ειναι σιγουρα βραδινοι! Ενω κανω πολυ μικρα και συχνα γευματα! Η αληθεια ειναι πως κ εγω εδω και μια βδομαδα ζηλευω πραγματα κατι που δε συνεβαινε πριν! Βεβαια μολις τα τρωω εχουν τη γνωστη καταληξη!

  • Μπερδεμένη/-ος 1
  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Taniav είπε:

Και εγώ κοριτσάκι περιμένω αλλά δεν εχω ναυτίες, για εμετό ούτε κατά διάνοια... Αλλά κάτι άλλο θέλω να ρωτήσω ταχυκαρδίες έχετε? 

Ναιιι και χωρις λογο εννοω οτι μπορει να το παθω ενω καθομαι χαλαρη στον καναπε! Χωρις να κανω κατι να με κουραζει..το συζητησες με τον γιατρο σου; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 20 λεπτά , Taniav είπε:

Ακριβώς τότε με πιάνουν και μένα! Και η πίεση μου είναι άριστη... Εννοείται θα το συζητήσω μαζί του! Λογικά θα είναι και αυτό κάτι φυσιολογικό...

Εγω επειδη αυτες τις μερες το εντοπισα θα το συζητησω μαΖι του τη δευτερα που εχουμε ραντεβου!

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Στελλα33 είπε:

Εμενα δυστυχως μου κραταει ολη μερα και κυριως υποφερω απ το απογευμα μεχρι που θα κοιμηθω! Οι περισσοτεροι εμετοι ειναι σιγουρα βραδινοι! Ενω κανω πολυ μικρα και συχνα γευματα! Η αληθεια ειναι πως κ εγω εδω και μια βδομαδα ζηλευω πραγματα κατι που δε συνεβαινε πριν! Βεβαια μολις τα τρωω εχουν τη γνωστη καταληξη!

Ελπίζω μαζί με τις εβδομάδες να περάσουν και θα συμπτώματα🤞
εγω κορίτσια κουράζομαι εύκολα και ανεβαίνουν οι παλμοί μου.. Βάζω μια σκούπα και κάνω το διπλάσιο χρόνο Και μετά πρέπει σίγουρα να κάτσω να ξεκουραστώ.. Αγχώνομαι γιατί είμαστε ακόμα νωρίς και σκέφτομαι όταν πάρω κιλά και μεγαλώσει η κοιλιά μου τι  θα μπορώ να κάνω;; 🫠🥹

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 52 λεπτά , Fraoulitsa1 είπε:

Ελπίζω μαζί με τις εβδομάδες να περάσουν και θα συμπτώματα🤞
εγω κορίτσια κουράζομαι εύκολα και ανεβαίνουν οι παλμοί μου.. Βάζω μια σκούπα και κάνω το διπλάσιο χρόνο Και μετά πρέπει σίγουρα να κάτσω να ξεκουραστώ.. Αγχώνομαι γιατί είμαστε ακόμα νωρίς και σκέφτομαι όταν πάρω κιλά και μεγαλώσει η κοιλιά μου τι  θα μπορώ να κάνω;; 🫠🥹

Σκουπα;;; Τι ειναι αυτο;; Το εχω ξεχασει το αθλημα.δυστυχως δεν μπορω να κανω τιποτα απο δουλειες! ΚουραΖομαι αμεσως και με πιανει κατ ευθειαν το στομαχι μου! Ασε αν σκυψω.. 

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Στελλα33 είπε:

Εμενα δυστυχως μου κραταει ολη μερα και κυριως υποφερω απ το απογευμα μεχρι που θα κοιμηθω! Οι περισσοτεροι εμετοι ειναι σιγουρα βραδινοι! Ενω κανω πολυ μικρα και συχνα γευματα! Η αληθεια ειναι πως κ εγω εδω και μια βδομαδα ζηλευω πραγματα κατι που δε συνεβαινε πριν! Βεβαια μολις τα τρωω εχουν τη γνωστη καταληξη!

Και εγώ που περιμένω κοριτσάκι έχω κάποιες ανακατωσούρες και ναυτίες ! Πολύ πιο ήπιες βέβαια από πριν ; Πλέον διανυω την 16 εβδομάδα . 
και πραγματι και εμένα η όρεξη μου την τελευταία εβδομάδα έχει ανοίξει πολύ ! Τρωω τρωω και θέλω Κιαλλο ! Και πλέον δεν έχω και δυσπεψίες με αποτέλεσμα να μην βαρυστομαχιάζω και να τρωω πολύ :) 

βεβαια από σήμερα ξεκίνησα λίγο να προσέχω γιατί νομίζω ξέφυγα … 

 

πρίν από 3 λεπτά , ´Ισιδα είπε:

Και εγώ που περιμένω κοριτσάκι έχω κάποιες ανακατωσούρες και ναυτίες ! Πολύ πιο ήπιες βέβαια από πριν ; Πλέον διανυω την 16 εβδομάδα . 
και πραγματι και εμένα η όρεξη μου την τελευταία εβδομάδα έχει ανοίξει πολύ ! Τρωω τρωω και θέλω Κιαλλο ! Και πλέον δεν έχω και δυσπεψίες με αποτέλεσμα να μην βαρυστομαχιάζω και να τρωω πολύ :) 

βεβαια από σήμερα ξεκίνησα λίγο να προσέχω γιατί νομίζω ξέφυγα … 

 

Από κιλά κορίτσια εσείς πως είστε ; Ποσά βάλατε ; 
εγω αυτό που νιώθω τις τελευταίες μέρες είναι πόνος στο γόνατο μου .. ξεκίνησε στον ύπνο μου και τώρα πονάω και άλλες στιγμές 

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, ´Ισιδα είπε:

Και εγώ που περιμένω κοριτσάκι έχω κάποιες ανακατωσούρες και ναυτίες ! Πολύ πιο ήπιες βέβαια από πριν ; Πλέον διανυω την 16 εβδομάδα . 
και πραγματι και εμένα η όρεξη μου την τελευταία εβδομάδα έχει ανοίξει πολύ ! Τρωω τρωω και θέλω Κιαλλο ! Και πλέον δεν έχω και δυσπεψίες με αποτέλεσμα να μην βαρυστομαχιάζω και να τρωω πολύ :) 

βεβαια από σήμερα ξεκίνησα λίγο να προσέχω γιατί νομίζω ξέφυγα … 

 

Από κιλά κορίτσια εσείς πως είστε ; Ποσά βάλατε ; 
εγω αυτό που νιώθω τις τελευταίες μέρες είναι πόνος στο γόνατο μου .. ξεκίνησε στον ύπνο μου και τώρα πονάω και άλλες στιγμές 

Εγω ξεκινησα 55 και τωρα ειμαι 56.5! Πηρα 1μισο κιλο αλλα με τοσους εμετους θα επρεπε να εχω χασει! Απλα τρωω ψωμι, τοστ , παξιμαδια..

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 3/1/2023 at 9:15 ΠΜ, Superwoman29 είπε:

@elenakithΤώρα είμαι οκ αλλά μου έχει μείνει το άγχος μήπως ξανασυμβεί .. Ασε που νιώθω και σαν πόνους περιόδου πάλι και ανησυχω  ..
Ποσο είναι το αγοράκι σου ; :) 

@Μητσάκι91 Ωχ ταλαιπωρηθήκατε πολυ .. Ελπίζω τώρα να είστε οκ! Τουλάχιστον είδες τους γονείς σου 😀 Άσε και εγώ χαλια ήμουν και επειδή δεν μπορούμε να πάρουμε και  φάρμακα άργησα πολύ να συνέλθω .. 
 

Σε αλλά νέα με έχει πιάσει μια τρελή πεινα .. Από εκεί που δεν έτρωγα τίποτα λόγω εμετών , θέλω να φάω ο,τι υπάρχει .. 

 

Το γιαβρι μου ειναι 5 χρονων..κι εγω εχω αρχισει να λιγουρευομαι φαγητα, ας πουμε εφτιαξα ενα παστιτσιο, για το οποιο παλια δεν τρελαινομουν, και τωρα εφαγα σαν να μην υπαρχει αυριο...

13 ώρες πρίν, Taniav είπε:

Και εγώ κοριτσάκι περιμένω αλλά δεν εχω ναυτίες, για εμετό ούτε κατά διάνοια... Αλλά κάτι άλλο θέλω να ρωτήσω ταχυκαρδίες έχετε? 

Εγω εχω ταχυκαρδια και λαχανιασμα αν ανεβω σκαλες ας πουμε η αν εχω ωρες να κατσω στον καναπε αναπαυτικα...

12 ώρες πρίν, Fraoulitsa1 είπε:

Ελπίζω μαζί με τις εβδομάδες να περάσουν και θα συμπτώματα🤞
εγω κορίτσια κουράζομαι εύκολα και ανεβαίνουν οι παλμοί μου.. Βάζω μια σκούπα και κάνω το διπλάσιο χρόνο Και μετά πρέπει σίγουρα να κάτσω να ξεκουραστώ.. Αγχώνομαι γιατί είμαστε ακόμα νωρίς και σκέφτομαι όταν πάρω κιλά και μεγαλώσει η κοιλιά μου τι  θα μπορώ να κάνω;; 🫠🥹

Αφου βαζεις σκουπα εισαι σουπερ! Εμενα μου εχει απαγορευσει ο γιατρος λογω των καφε υγρων που ειχα και λογω του οτι ο πλακουντας ηταν ακομα χαμηλα στην αυχενικη..αλλα αυριο εχω ραντεβου και ελπιζω να μου επιτρεψει να κανω δουλειες..

10 ώρες πρίν, ´Ισιδα είπε:

Και εγώ που περιμένω κοριτσάκι έχω κάποιες ανακατωσούρες και ναυτίες ! Πολύ πιο ήπιες βέβαια από πριν ; Πλέον διανυω την 16 εβδομάδα . 
και πραγματι και εμένα η όρεξη μου την τελευταία εβδομάδα έχει ανοίξει πολύ ! Τρωω τρωω και θέλω Κιαλλο ! Και πλέον δεν έχω και δυσπεψίες με αποτέλεσμα να μην βαρυστομαχιάζω και να τρωω πολύ :) 

βεβαια από σήμερα ξεκίνησα λίγο να προσέχω γιατί νομίζω ξέφυγα … 

 

Από κιλά κορίτσια εσείς πως είστε ; Ποσά βάλατε ; 
εγω αυτό που νιώθω τις τελευταίες μέρες είναι πόνος στο γόνατο μου .. ξεκίνησε στον ύπνο μου και τώρα πονάω και άλλες στιγμές 

Εγω ως τωρα δεν ειχα βαλει, αλλα σημερα που ζυγιστηκα ημουν +1 ξαφνικα...προσεχω γενικα και λογω διαβητη κυησης, αλλα ισως να εχω υπερβαλλει τελευταια με μαγιονεζες και σαλτσες σε σαλατες..

Επισης εχω αγωνια αυριο να δουμε αν θα φανει το φυλλο και ποσο ειναι ο τραχηλος μου..Ειδωμεν..

  • Μου αρέσει 2

302qp2.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Στελλα33 είπε:

Εγω ξεκινησα 55 και τωρα ειμαι 56.5! Πηρα 1μισο κιλο αλλα με τοσους εμετους θα επρεπε να εχω χασει! Απλα τρωω ψωμι, τοστ , παξιμαδια..

Ωχ εσυ ήσουν πολύ αδύνατη και συνεχίζεις ! Θα πάθω κατάθλιψη χαχαχα εγώ ήμουν 68 κιλά με 1,76 ύψος αλλά έβαλα δυο κιλά με εμβρυομεταφορα και πλέον είμαι 75! Δηλαδή έβαλα ήδη 5 κιλά 

1 ώρα πρίν, elenakith είπε:

Το γιαβρι μου ειναι 5 χρονων..κι εγω εχω αρχισει να λιγουρευομαι φαγητα, ας πουμε εφτιαξα ενα παστιτσιο, για το οποιο παλια δεν τρελαινομουν, και τωρα εφαγα σαν να μην υπαρχει αυριο...

Εγω εχω ταχυκαρδια και λαχανιασμα αν ανεβω σκαλες ας πουμε η αν εχω ωρες να κατσω στον καναπε αναπαυτικα...

Αφου βαζεις σκουπα εισαι σουπερ! Εμενα μου εχει απαγορευσει ο γιατρος λογω των καφε υγρων που ειχα και λογω του οτι ο πλακουντας ηταν ακομα χαμηλα στην αυχενικη..αλλα αυριο εχω ραντεβου και ελπιζω να μου επιτρεψει να κανω δουλειες..

Εγω ως τωρα δεν ειχα βαλει, αλλα σημερα που ζυγιστηκα ημουν +1 ξαφνικα...προσεχω γενικα και λογω διαβητη κυησης, αλλα ισως να εχω υπερβαλλει τελευταια με μαγιονεζες και σαλτσες σε σαλατες..

Επισης εχω αγωνια αυριο να δουμε αν θα φανει το φυλλο και ποσο ειναι ο τραχηλος μου..Ειδωμεν..

Ένα κιλό ;; Τι νούμερα είναι αυτά βρε κορίτσια ! +5 εγώ :) 

έχεις άγχος για τον τράχηλο σου ; Ποσό ήταν στην αυχενική;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , ´Ισιδα είπε:

Ωχ εσυ ήσουν πολύ αδύνατη και συνεχίζεις ! Θα πάθω κατάθλιψη χαχαχα εγώ ήμουν 68 κιλά με 1,76 ύψος αλλά έβαλα δυο κιλά με εμβρυομεταφορα και πλέον είμαι 75! Δηλαδή έβαλα ήδη 5 κιλά 

Ένα κιλό ;; Τι νούμερα είναι αυτά βρε κορίτσια ! +5 εγώ :) 

έχεις άγχος για τον τράχηλο σου ; Ποσό ήταν στην αυχενική;

Ξεκινησα 49 και εφτασα 55 μεσα σε 6μηνες με δυο διεγερσεις και 2ετ! Αφησα να περασει το καλοκαιρι για την 3η οπου και πετυχε! Ας ειναι ολα καλα και τα κιλα ουτε που με νοιαζουν!! Καλα εγω ειμαι και 165

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , Στελλα33 είπε:

Ξεκινησα 49 και εφτασα 55 μεσα σε 6μηνες με δυο διεγερσεις και 2ετ! Αφησα να περασει το καλοκαιρι για την 3η οπου και πετυχε! Ας ειναι ολα καλα και τα κιλα ουτε που με νοιαζουν!! Καλα εγω ειμαι και 165

Ναι μωρέ τα κιλά όσον αφορά το εμφανισιακά ο δεν με πολυνοιάζει , απλά φοβάμαι μην βάλω πολλά κιλά και εμφανίσω τίποτα άλλο πρόβλημα λόγω κιλών πόλλων . Θα δούμε προς το παρόν και τα δικά μου κιλά στο ανώτερο φυσιολογικό αύξησης βάρους είναι όποτε βλέπουμε ! Αλλά ένα σοκ και με τις δυο σας που βάλατε μόνο 1 και 1,5 κιλό το έπαθα :)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ 3.5 κιλά έχω βάλει πάντως 😌 .. ειμαι 172 και εγώ φτάσει τα 67 .. τις τελευταίες δυο εβδομάδες φαίνεται όμως κοιλιτσα εγκυμοσυνης στρογγυλη ..πριν αν δεν με ήξερες δεν το καταλάβαινες .. αλλά εγώ οπως και οι δικοί μου το βλέπαμε γιατί μεγαλωσε το στήθος μου πολύ (φοράω d πλέον ) και πήρα και στον κωλο να σας πω κάμποσο και στα πλαϊνά της λεκάνης … έχω γυμνασμένο σώμα αλλά το βλέπω πως αλλάζει και διαμορφώνεται ..για τα κιλά βέβαια μπορεί να φταίει και που έχω κόψει τις πολλές δραστηριότητες και το πολύ έξω γιατί με όλες αυτές τις ιώσεις και την έξαρση του  κορονοϊού δεν θα ήθελα να κολλήσω ειδικά όταν με εξαντλούν ήδη οι εμετοί κάθε πρωί.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...