Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Καλημέρα κορίτσια! Συγχαρητήρια σε όλες! Εγκυμονούσες νυν και μελλοντικές! Ψάχνω απεγνωσμένα ενέσεις εξωσωματικής. Οποιαδήποτε... Gonal, Bemfola, Meriofert, Altermon... Δεν μου επιτρέπεται να ξαναπεράσω επιτροπή... Μήπως έχει κάποιο κορίτσι??? Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων και συγγνώμη για την παρεμβολή!

Τεστ ωορηξιας και πολυκυστικες ωοθήκες


Recommended Posts

@kounela @WINNIE89 Καλησπέρα κορίτσια ! Επανέρχομαι στο θέμα των τεστ .. σήμερα ξεκίνησα τα πρώτα καφέ υγρά … άρα τα τεστ ωορρηξιας επεσαν εντελώς μέσα! Σήμερα το πρωί το είχα προσδιορίσει ότι αν είναι να έρθει η περίοδος θα έρθει κ όντως ! Θα σας ανεβάσω να δείτε το δικό μου πικ… Το τεστ που θα δείτε στο προφίλ μου ήταν το δικό μου πιο «σκούρο» τεστ στις 02/08 το βράδυ!! Περίοδο περίμενα λοιπόν μεταξύ χθες βράδυ και σήμερα το πρωί.. κ ξεκίνησε σήμερα το πρωί !

Για να καταλάβετε ότι σε κάθε μια είναι διαφορετικά !!!!! Εμένα είναι άχνα πάντα κ σκουραίνουν μόνο τόσο όσο θα δείτε… πέρασαν αρκετοί μήνες για να σιγουρευτώ ότι οντως δεν ανεβαίνει πολύ η ορμόνη σε εμένα αλλά ανεβαίνει τόσο ώστε να κάνω ωορρηξία και από ψάξιμο που έκανα στο Ίντερνετ διαπίστωσα ότι υπάρχουν γυναίκες που δεν ανεβαίνει πολύ αλλά το πικ που κάνουν είναι τόσο όσο το όριο για να γίνει ωορρηξία.. βρήκα κάποια διαγράμματα με τις καμπύλες της ορμόνη κλπ και το σύγκρινα με τα δικά μου τεστ κλπ.. 

οποτε μην αγχώνεστε … δείτε κάθε μήνα με βάση ποτε εντοπίσατε το πιο σκούρο αποτέλεσμα και με βάση αυτό αν όντως ήρθε σε 15 ημέρες από το πιο σκούρο αποτέλεσμα.. καθώς μετά από 24 με 36 ώρες από το πικ της ορμόνης γίνεται η ωορρηξία !

τελος να σημειώσω ότι τα clear blue εμένα που δεν ανεβαίνει πολύ δεν κατάφεραν να βρουν το πικ της ορμόνης ούτε μου έβγαλαν χαμόγελο ! Ενω οι ταινίες της one step αποδείχτηκαν πολύ πιο ευαίσθητες κ μου βρήκαν το πικ!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 73
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Γεια σας κορίτσια!! @Myrto24 @kounela Πως είστε; Πως πάνε οι προσπάθειές σας; Μου ήρθε μια ερώτηση και ήθελα να την κάνω μήπως και ξέρει καμία σας.. Η προγεστερονη επηρεάζει τα τεστ ωορρηξίας; Εννοώ το αποτέλεσμα..

Link to comment
Share on other sites

On 22/8/2024 at 1:57 ΜΜ, WINNIE89 είπε:

Γεια σας κορίτσια!! @Myrto24 @kounela Πως είστε; Πως πάνε οι προσπάθειές σας; Μου ήρθε μια ερώτηση και ήθελα να την κάνω μήπως και ξέρει καμία σας.. Η προγεστερονη επηρεάζει τα τεστ ωορρηξίας; Εννοώ το αποτέλεσμα..

Δυστυχώς δε γνωρίζω την απάντηση...

Εμεις ήμασταν διακοπές. Τωρα γυρισαμε. Περίοδο δεν εχω ιδεα πότε να περιμένω, καθώς ειμαι στη 2η περιοδο απο απόξεση. Και η 1η ήταν περίεργη περίοδος. Εννοώ με τρελη αιμαρραγια.

Εσυ πότε περιμένεις;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

18 ώρες πρίν, WINNIE89 είπε:

Εγώ δεν ξέρω ποτέ πότε να την περιμένω! 😅 Σήμερα είναι η 31η μέρα του κύκλου και δεν έχω βρει θετικό τεστ ωορρηξίας.. οποτε δεν ξέρω ποτε θα έρθει 😛 Για να δούμε.. 

Καλημέρα !! Έχεις μιλήσει με τον γιατρό σου στο πως να φέρεις το κύκλο σου εως 35 ημέρες ; 

Link to comment
Share on other sites

Αφήστε κορίτσια! Αδιαθέτησα εχθές.. το βράδυ! Γι αυτό δεν έβρισκα τεστ ωορρηξίας θετικό.. Γιατί ξεκίνησα να μετράω από την 21η μέρα έχοντας στο μυαλό μου ότι θα είναι γύρω στις 45 μερες ο κύκλος.. Βέβαια δεν έχω τρελή ροη ακόμα.. 

 

Εχουμε μιλήσει.. μου είπε θα μου δώσει και το glucophage μαζί με τα inofert combi hp. Αλλά θα πάω μόλις γυρίσουμε..Εσένα ρυθμίστηκε ο κύκλος και κανεις κάθε φορά ωορρηξία με τα glucose @Myrto24 ?

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, WINNIE89 είπε:

Αφήστε κορίτσια! Αδιαθέτησα εχθές.. το βράδυ! Γι αυτό δεν έβρισκα τεστ ωορρηξίας θετικό.. Γιατί ξεκίνησα να μετράω από την 21η μέρα έχοντας στο μυαλό μου ότι θα είναι γύρω στις 45 μερες ο κύκλος.. Βέβαια δεν έχω τρελή ροη ακόμα.. 

 

Εχουμε μιλήσει.. μου είπε θα μου δώσει και το glucophage μαζί με τα inofert combi hp. Αλλά θα πάω μόλις γυρίσουμε..Εσένα ρυθμίστηκε ο κύκλος και κανεις κάθε φορά ωορρηξία με τα glucose @Myrto24 ?

Ναι ακριβώς ! Ρυθμίστηκε στις 30-32 ημέρες ! Παίρνω όμως και το inofert luteal 

Άρα σου ήρθε κανονικά περίοδος στις 32-33 ημέρες ! Εκανες ωορρηξία δλδ 18η με 19η ημέρα! Όποτε λογικό να μην βρίσκεις ωορρηξία .. αφού ξεκίνησες αργά !

Link to comment
Share on other sites

Βέβαια πολύ μούφα περίοδος.. έχω καφέ τώρα.. μόνο λίγο κόκκινο είχα.. Προχθές και χθες.. Σήμερα έχω καφέ.. τι φάση; Μήπως από τα μπάνια είχαν μείνει τίποτα τελειώματα που λέμε.. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 5 λεπτά , WINNIE89 είπε:

Βέβαια πολύ μούφα περίοδος.. έχω καφέ τώρα.. μόνο λίγο κόκκινο είχα.. Προχθές και χθες.. Σήμερα έχω καφέ.. τι φάση; Μήπως από τα μπάνια είχαν μείνει τίποτα τελειώματα που λέμε.. 

Δε σου δίνει συμπτώματα η ωορρηξία σου;

Εγω τους περισσότερους μήνες του χρόνου, η αλήθεια είναι πως την καταλαβαίνω, έχω πονακια και υγρά. Αυτον τον μήνα όμως κι εγω την έψαχνα (ειμαι απο απόξεση και εχω αδιαθετησει ηδη μια φορά).

Σε επαφή άραγε ήρθες περίπου τις μέρες που θα ειχες ωορρηξία ή περίμενες θετικό τέστ, που απ οτι κατάλαβα, δεν το είδες ποτέ.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 51 λεπτά , WINNIE89 είπε:

Βέβαια πολύ μούφα περίοδος.. έχω καφέ τώρα.. μόνο λίγο κόκκινο είχα.. Προχθές και χθες.. Σήμερα έχω καφέ.. τι φάση; Μήπως από τα μπάνια είχαν μείνει τίποτα τελειώματα που λέμε.. 

Μου είχε συμβεί πολλές φορές λόγω πολυκυστικών να κάνω για 2-4 ημέρες μόνο καφέ … συμβαίνει.. λέγεται περίοδος εκ δια φυγής.. κάνε υπομονή κ πήγαινε μόλις μπορέσεις να μιλήσεις με τον γιατρό σου.. 

Link to comment
Share on other sites

Μπα.. κατέβηκε κανονικά χθες το αίμα.. ίσως λόγω θάλασσας να άργησε να πάρει μπρος; ποιος ξέρει; Δεν αλλάζω κιόλας μαγιό εγώ.. μένω με το βρεγμένο, κατι που δεν είναι σωστό!

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, WINNIE89 είπε:

Μπα.. κατέβηκε κανονικά χθες το αίμα.. ίσως λόγω θάλασσας να άργησε να πάρει μπρος; ποιος ξέρει; Δεν αλλάζω κιόλας μαγιό εγώ.. μένω με το βρεγμένο, κατι που δεν είναι σωστό!

Ναι καλύτερα να το αποφεύγεις ! Κ για μύκητες και για να μην κρυώνει η κοιλιά εγώ όσες φορές το έχω κάνει στη περίοδο μετά υποφέρω από πόνο.. ενταξει σημασία έχει που ξεκίνησε ! Μέτρα σαν πρώτη ημέρα όταν άρχισε η κανονική ροη! Όχι από τις σταγόνες

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...