Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Καλημέρα κορίτσια! Συγχαρητήρια σε όλες! Εγκυμονούσες νυν και μελλοντικές! Ψάχνω απεγνωσμένα ενέσεις εξωσωματικής. Οποιαδήποτε... Gonal, Bemfola, Meriofert, Altermon... Δεν μου επιτρέπεται να ξαναπεράσω επιτροπή... Μήπως έχει κάποιο κορίτσι??? Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων και συγγνώμη για την παρεμβολή!

Τεστ ωορηξιας και πολυκυστικες ωοθήκες


Recommended Posts

πρίν από 54 λεπτά , WINNIE89 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου!!! Ανέβασα τη φωτό.. για μπείτε να δείτε! ήταν η πιο έντονη γραμμή που είδα στον κύκλο τον προηγούμενο 64 ημέρες που δεν είχα ωορρηξία και πήρα utrogestan για να μου έρθει! Αρνητικό δεν είναι; 

Εγώ τόσο κόκκινη γραμμή δεν έχω κάνει ποτε πάντως 😂😂😂😂 τέρμα θετικό είναι …!! μήπως είχες υπερβολικό άγχος ..; Και καθυστέρησε; Ποια ημέρα του κύκλου σου είδες αυτή τη γραμμή ; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 73
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Βασικά νομίζω είχα άγχος για να δω ποτε θα βγει πιο έντονη γραμμή! Εγώ νομίζω ότι είναι αρνητικό πάντως.. γιατί αν δείτε η δεξιά γραμμή (του ελέγχου δηλαδή) είναι εντονότερη από την αριστερή.. Δε θα έπρεπε να είναι το ίδιο έντονη ή και εντονότερη για να σημαίνει ότι είναι θετικό; 

Τίποτα δεν είχα .. καμία επαφή σε σωστές μερες! δεν έχουμε κάνει σωστά τη διαδικασία ούτε σε έναν κύκλο.. γιατί πήγαινα στα τυφλά από άποψη ωορρηξίας! Θέλω σ αυτόν τον κύκλο να το κάνω σωστα .. εσείς κορίτσια ποσο χρόνων είστε; Και ποσο καιρό προσπαθείτε;

Link to comment
Share on other sites

@WINNIE89 Καλησπέραααα μπορεί να γινόταν πιο έντονο τις επόμενες μια δυο μέρες το τσέκαρες ; Εγώ είμαι στα 21 και προσπαθούμε από τον Απρίλιο απλά έχω χάσει 1-2 κύκλους δεν κάνω κάθε μήνα ωορρηξία και παίρνω ινοφερτ 

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, WINNIE89 είπε:

Βασικά νομίζω είχα άγχος για να δω ποτε θα βγει πιο έντονη γραμμή! Εγώ νομίζω ότι είναι αρνητικό πάντως.. γιατί αν δείτε η δεξιά γραμμή (του ελέγχου δηλαδή) είναι εντονότερη από την αριστερή.. Δε θα έπρεπε να είναι το ίδιο έντονη ή και εντονότερη για να σημαίνει ότι είναι θετικό; 

Τίποτα δεν είχα .. καμία επαφή σε σωστές μερες! δεν έχουμε κάνει σωστά τη διαδικασία ούτε σε έναν κύκλο.. γιατί πήγαινα στα τυφλά από άποψη ωορρηξίας! Θέλω σ αυτόν τον κύκλο να το κάνω σωστα .. εσείς κορίτσια ποσο χρόνων είστε; Και ποσο καιρό προσπαθείτε;

Ποια ημέρα του κύκλου σου ήταν αυτό το τεστ και ποια ημέρα ξεκίνησες τα utrogestan ?

On 7/8/2024 at 11:56 ΜΜ, kounela είπε:

Λες να ηταν 3 εκατοστά; Μπορεί να μη θυμάμαι καλα. Αύριο θα ξέρω. Εχω αγχωθει πολυ... Σ'ευχαριστώ 🙏 

Καλησπέρα @kounela πως είσαι ; Τι σου είπε τελικά ο γιατρός ;

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Myrto24 είπε:

Ποια ημέρα του κύκλου σου ήταν αυτό το τεστ και ποια ημέρα ξεκίνησες τα utrogestan ?

Καλησπέρα @kounela πως είσαι ; Τι σου είπε τελικά ο γιατρός ;

Καλησπέρα!

Ανοιξα ποστ αλλα καμια δεν απάντησε δυστυχώς...

Λοιπόν μου ειπε οτι δε βλέπει πολυποδα και χάρηκα πολυ. Τα καφε που βλέπω ενδιάμεσα του κύκλου, μου ειπε οτι οφείλονται σε ενα "σκαλοπατα" που εχει δημιουργηθεί, κατω απ την τομή και πως το συναντάμε στις κ.τ... ηταν καθησυχαστικος. Απλα οτι συσσωρεύεται εκει λίγο αίμα και μετα σιγά σιγά αυτο αποβάλλεται.

Ελα ομως που έψαξα στο ίντερνετ να δω τι ειναι αυτο το σκαλοπατακι. Ειναι ισθμοκηλη (η επίσημη ονομασία) και έγραφε μεχρι και υπογονιμότητα.

Ειμαι πολυ στεναχωρημένη. Αυτο σίγουρα προϋπήρχε. Παρ ολα αυτά, έμεινα με την μια έγκυος σε συτη την εγκυμοσύνη που δεν εξελίχθηκε καλά. Κατά τύχη; Τα λένε υπερβολικά στο ίντερνετ; Δεν ξερω. Ειμαι στεναχωρημένη.

Όταν γυρίσω από διακοπές, έχω ραντεβού και με άλλον γιατρό, να δω τι θα μου πει.

Εντωμεταξυ μου ειπε πως είμαι κοντά στην ωορρηξία αλλα τα τεστ βγαίνουν ολο αρνητικά απο την Πέμπτη....

17 ώρες πρίν, WINNIE89 είπε:

Βασικά νομίζω είχα άγχος για να δω ποτε θα βγει πιο έντονη γραμμή! Εγώ νομίζω ότι είναι αρνητικό πάντως.. γιατί αν δείτε η δεξιά γραμμή (του ελέγχου δηλαδή) είναι εντονότερη από την αριστερή.. Δε θα έπρεπε να είναι το ίδιο έντονη ή και εντονότερη για να σημαίνει ότι είναι θετικό; 

Τίποτα δεν είχα .. καμία επαφή σε σωστές μερες! δεν έχουμε κάνει σωστά τη διαδικασία ούτε σε έναν κύκλο.. γιατί πήγαινα στα τυφλά από άποψη ωορρηξίας! Θέλω σ αυτόν τον κύκλο να το κάνω σωστα .. εσείς κορίτσια ποσο χρόνων είστε; Και ποσο καιρό προσπαθείτε;

Να ξανα κανεις και σημερα. Απλα για να τσεκαρεις αν σκουραίνει η γίνεται πιο αγνό. Δεν είναι απαραίτητο οτι θα γίνεται τερμα σκουρο. Απ οτι διαβασα , την ημερα που θα ειναι πολύ σκούρο, βοηθάει να κανεις και αλλο ενα το βράδυ να συγκρίνεις.

Εγω ειμαι 38χρ. Και είμαι απο απόξεση...

  • Δύναμη! 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα κοριτσαρες μου!! 

Εγω είμαι 34 και είπαμε από τον προηγούμενο μήνα να το δούμε πιο σοβαρά.. Γι αυτό και αγόρασα τα τεστακια για να μπορώ να βλέπω την ωορρηξία. Το συγκεκριμένο τεστ από τη φωτό ήταν του προηγούμενου κύκλου και συγκεκριμένα μια μέρα αν θυμάμαι καλά πριν πάρω utrogestan, 59η μέρα δηλαδή. Όλος ο κύκλος κράτησε 65 μερες. Όταν έκανα και αργότερα τεστ νομίζω ειχε χαθεί η έντονη γραμμή. 

 

Τωρα σ αυτόν τον κύκλο, 16η μέρα και δεν έχω ξεκινήσει ακόμα τα τεστακια! Λέω να τα ξεκινήσω την 20η. Εσείς τι λέτε; 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 45 λεπτά , WINNIE89 είπε:

Καλησπέρα κοριτσαρες μου!! 

Εγω είμαι 34 και είπαμε από τον προηγούμενο μήνα να το δούμε πιο σοβαρά.. Γι αυτό και αγόρασα τα τεστακια για να μπορώ να βλέπω την ωορρηξία. Το συγκεκριμένο τεστ από τη φωτό ήταν του προηγούμενου κύκλου και συγκεκριμένα μια μέρα αν θυμάμαι καλά πριν πάρω utrogestan, 59η μέρα δηλαδή. Όλος ο κύκλος κράτησε 65 μερες. Όταν έκανα και αργότερα τεστ νομίζω ειχε χαθεί η έντονη γραμμή. 

 

Τωρα σ αυτόν τον κύκλο, 16η μέρα και δεν έχω ξεκινήσει ακόμα τα τεστακια! Λέω να τα ξεκινήσω την 20η. Εσείς τι λέτε; 

Αν περίμενες άλλες 14 ημέρες από την 59η ημέρα θα είχες περίοδο.. ήταν καραθετικό το τεστ σου ! Προφανως θα μπορούσες να προσπαθήσετε κιόλας γιατί είχες ωορρηξία ! ☺️ εγώ κάνω ωορρηξία και έχω πιο αχνές γραμμές.. η κάθε γυναίκα είναι διαφορετική .. δεν είναι στάνταρ το ποσό κόκκινη θα είναι σε κάθε γυναίκα .. απλά θα το διαπιστώσεις και αυτό το μήνα πχ ότι πάνω κάτω θα κοκκινίσει το ίδιο με το προηγούμενο .. θα είναι ένα κοινό σημείο 

οσον αφορά το ποτε να ξεκινήσεις πήγαινε με βάση τα συμπτώματα σου … και παράλληλα κάνε κ ένα - δυο την εβδομάδα … ώστε να το πετύχεις μόλις δεις αχνη κόκκινη ξεκινά τα τεστ .. 

Link to comment
Share on other sites

Λες @Myrto24?? Φοβήθηκα να περιμένω, γιατί θα έφευγα και για διακοπες και γι αυτό πήρα τα χαπια.. Θα δούμε σ αυτόν τον κύκλο. Θα σας ξανανεβασω το τεστ.. Πάντως δεν την καταλαβαίνω εγώ γενικά την ωορρηξία.. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , WINNIE89 είπε:

Λες @Myrto24?? Φοβήθηκα να περιμένω, γιατί θα έφευγα και για διακοπες και γι αυτό πήρα τα χαπια.. Θα δούμε σ αυτόν τον κύκλο. Θα σας ξανανεβασω το τεστ.. Πάντως δεν την καταλαβαίνω εγώ γενικά την ωορρηξία.. 

ναι έτσι πιστεύω … θα το δεις μήνα με το μήνα .. εφόσον δεν έχεις σταθερό κύκλο κάνε κανα δυο τεστ την εβδομάδα για να το προλάβεις … αν δεις πχ κάποια υγρά διάφανα είναι σημάδι της φάσης της ωορρηξιας 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια να ρωτήσω, βρηκα επιτέλους το θετικό τεστ ωορρηξίας (απο την 8 η ημέρα ψάχνουν, αλλα μαλλον λογω αποξεσης ηταν περίεργος αυτος ο μήνας) σήμερα εκανα ενα στις 12, και ήταν κατακόκκινο.

Και χθες ηταν έντονα κόκκινο και νομιζα πως ηταν χθες θετικο, όμως σήμερα ηταν πιο έντονο και απο την γραμμή ελέγχου.

Είχαμε επαφή χθες νωρις το πρωι και σήμερα νωρις το πρωί. Αλλη μες την ημέρα δεν παίζει να έχουμε. Άραγε, ειμαι καλυμμένη με τη σημερινή το πρωί; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 25 λεπτά , kounela είπε:

Κορίτσια να ρωτήσω, βρηκα επιτέλους το θετικό τεστ ωορρηξίας (απο την 8 η ημέρα ψάχνουν, αλλα μαλλον λογω αποξεσης ηταν περίεργος αυτος ο μήνας) σήμερα εκανα ενα στις 12, και ήταν κατακόκκινο.

Και χθες ηταν έντονα κόκκινο και νομιζα πως ηταν χθες θετικο, όμως σήμερα ηταν πιο έντονο και απο την γραμμή ελέγχου.

Είχαμε επαφή χθες νωρις το πρωι και σήμερα νωρις το πρωί. Αλλη μες την ημέρα δεν παίζει να έχουμε. Άραγε, ειμαι καλυμμένη με τη σημερινή το πρωί; 

Καλυμμένη είσαι αλλά πρέπει να έχεις επαφή Κ αύριο Κ μεθαύριο 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 15/8/2024 at 5:13 ΜΜ, WINNIE89 είπε:

Γεια σου @kounela!! Τι ωραια.. μπορείς να ανεβάσεις τα τεστ να δω πως είναι το θετικό αλλα και το άλλο της προηγουμενης ημέρας ή δε τα έχεις;

Δυστυχώς κορίτσι μου δεν τα κρατησα. Τα κρατησα μεχρι την επόμενη μέρα και μετα τα πέταξα. Το μνμ το ειδα τωρα...

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...