Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 27 λεπτά , Katiamaxiking είπε:

      Μάλλον θα κάνω άλλη μια..θα το συζητήσω αύριο με τον γιατρό..

      πολύ καλή επιτυχία σου εύχομαι!!!♥️♥️

      Τα υπόλοιπα που έχεις στην κατάψυξη είναι τρίτης ημέρας η πέμπτης? Εμείς έχουμε ένα πέμπτης,για κάποιο λόγο ο γιατρός μου είπε πως πρώτα περιμένουμε να γίνουν βλαστοκυστες και μετά τα βάζουμε κατάψυξη και πάμε για εμβρυομεταφορά. Καλή επιτυχία και σε σένα,με το καλό🥰

προσευχηθείτε μαζί μας..


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Για άλλη μια φορα, τα νεα μας ειναι σκατα!! Ενεργή νοσος στο μεσοθωρακιο κ σε πνεύμονες, ξεκινάμε χημειοθεραπεία ξανά. Έκανε σμρ εισαγωγή στο νοσοκομείο λογω αναπνευστικού κ καρδιακού προβλήματος. Ευτυχώς τουλάχιστον οι αιματολογικές του ειναι καλές. Κομμάτια είμαι. Παρότι ελεγα ότι θσ περιμένω το χειρότερο, τα ίδια σκατα αισθανομαι.


think of all the beauty still left around u and BE HAPPY........

Link to comment
Share on other sites

Μαρία μου, η σκέψη μου και οι ευχές μου είναι μαζί σας....να είναι η τελευταια σας ταλαιπωρια αυτή. Και πραγματικα ευχομαι σε λιγο καιρό να μην χρειαζεται να γραφεις σε αυτο το θεμα, να είναι ΟΛΑ ΚΑΛΑ. Φιλια πολλα και υπομονη κοπελα μου, καποια στιγμη ολα θα στρωσουν...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Θα στο ξαναπώ, δεν είναι εύκολος ο πόλεμος με τον καρκίνο. Μη νομίζεις ότι τον ξεγελάς εύκολα, γι αυτό θάρρος, αισιοδοξία και βουρ... επάνω του. Μη σε τρομάζει τίποτα, πρέπει να το παλέψεις με νύχια και με δόντια, όποιο κι αν είναι το κόστος , όποιο κι αν είναι το αποτέλεσμα. Ξέρω πως κάθε φορά που έρχεται ένα κακό νέο σε ρίχνει στα πατώματα, αλλά πρέπει να βρίσκεις το κουράγιο να σηκώνεσαι και να στηρίζεις τον εαυτό σου και εκείνον για τη νέα μάχη.

Στα λέω όλα αυτά με πόνο ψυχής και ξέρεις κάτι, παρόλο που είναι απίστευτα δύσκολες και ψυχοφθόρες αυτές οι στιγμές, παρακαλώ να μπορούσα να τις ζούσα ακόμη , γιατί τότε υπήρχε η ελπίδα. Γι αυτό σου λέω, μην αφήνεις την ελπίδα να σβήσει, θα παλέψετε και θα βγείτε νικητές, το πιστεύω, να το πιστέψεις κι εσύ.

Link to comment
Share on other sites

Στα λέω όλα αυτά με πόνο ψυχής και ξέρεις κάτι, παρόλο που είναι απίστευτα δύσκολες και ψυχοφθόρες αυτές οι στιγμές, παρακαλώ να μπορούσα να τις ζούσα ακόμη , γιατί τότε υπήρχε η ελπίδα.

Ετσι ακριβώς ....πόσο θα ήθελα κ εγω να τις ζούσα αυτες τις στιγμές που ακόμα υπήρχε ελπίδα.......συγκεντρώσου στη μάχη που δίνεις και όσο μπορεις απέφυγε τις αρνητικές σκέψεις.......

Κουράγιο.....


θα ζεις παντα μεσα στην καρδια μας....

Link to comment
Share on other sites

nspi και φλώρα.... τι να πω σε εσάς.... που τα έχετε ζήσει μέχρι τέλους... μόνο ότι έχετε δίκιο...

ευχαριστώ π μ γράφετε κ με ταρακουνάτε, με βοηθάτε να δω τα πράγματα αλλιώς...

λοιπόν, χτες επειδή είχε ταχυκαρδία και δύσπνοια φοβήθηκαν για καρδιακό επεισόδιο και μέχρι να βγει το πετ σκαν ίσως μία επίθεση του καρκίνου.

τελικά μας είπαν ότι είναι πολύ μικρό πια στο στήθος οπότε πιστεύουν ότι με αυτή τη χμθ θα φύγει εντελώς.

Μετά ακολουθεί αλλογενής μεταμόσχευση, με μυελό των οστών από συμβατό δότη, το οποίο θα γίνει σε νοσοκομείο στην πάτρα. Κάποια στιγμή, δεν ξέρουμε πότε, πρέπει η νόσος να μπει σε ύφεση.

ο δικός μου έχει ψυχολογία χάλια, βέβαια με την υποστήριξη και τη φροντίδα στο νοσοκομείο αισθάνεται πολύ καλυτερα, σμρ μάλλον θα ρθει στο σπιτάκι μας!

Σας φιλώ


think of all the beauty still left around u and BE HAPPY........

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Koρίτσι μου , νομίζω ότι αυτό είναι καλό νέο. Θα σου πω το εξής για να καταλάβεις. Από την πρώτη στιγμή που αρρώστησε ο άντρας μου , από τον πρώτο γιατρό που τον είδε μέχρι τον τελευταίο και πρέπει να τον είδαν πάνω από 50 γιατροί (τον πήγα όπου ήταν δυνατόν, Ελλάδα, Αμερικη, Γερμανία) όλοι μου έλεγαν ότι δεν υπάρχει ελπίδα και ότι θα φύγει. Το ότι άντεξε 3 χρόνια ήταν ένα θαύμα που θα γραφτεί στην παγκόσμια βιβλιογραφία γιατί δεν υπάρχει άνθρωπος με καρκίνο παγκρέατος ανεγχείρητο που να έζησε τόσο και σε τόσο καλή κατάσταση αν εξαιρέσεις τους 4 τελευταίους μήνες.

Αφού λοιπόν οι γιατροί θεωρούν ότι η νόσος θα μπει σε ύφεση, κράτησε αυτό, οπλίσου με θάρρος και υπομονή και προχώρα.

Εμένα με πυροβολούσαν καθημερινά οι γιατροί λέγοντάς μου ότι δεν υπάρχει καμία σωτηρία και όμως εγώ έλεγα θα γίνει καλά.

Το ότι οι γιατροί είναι συγκρατημένα αισιόδοξοι είναι πάρα πολύ καλό, για σκέψου το.

Προσπάθησε να ανεβάσεις την ψυχολογία του άντρα σου γιατί είναι πολυ σημαντικό.

Link to comment
Share on other sites

Μαριεβάκι καλημέρα, μπήκα να δω τα νέα σας.....αγώνας κορίτσι μου, προσπάθησε να μείνεις δυνατή...Και κάτι άλλο, είδα ότι θα κάνετε την μεταμόσχευση στην Πάτρα, εγώ μένω Πάτρα, όποτε έρθεις στείλε μου μνμ, είμαι διαθέσιμη εγώ και το σπίτι μου και η οικογένεια μου σε ότι χρειαστείς...Ειλικρινά στο λέω, μην διστάσεις...Φιλάκια


Όλα θα πάνε καλά!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...