Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 2 λεπτά , Lila86 είπε:

      Μα δεν είναι εύκολο να κρατηθείς και να μη κάνεις τεστ 11η μέρα και ειδικά μια μέρα πριν τη χοριακη! Κι εγώ το ίδιο θα έκανα!!! Αυτό λέω και στον εαυτό μου οταν θα γίνει η εμβρυομεταφορα πως θα αντέξω τόσες μέρες!!! Βγήκε γραμμή αυτό έχει σημασία! Εύχομαι τα καλύτερα για τη χοριακη σου αύριο! 😉 Αναμένουμε νέα!!! Πρωί θα πας να την κάνεις; 

      Ναι πρωι 

προσευχηθείτε μαζί μας..


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια ευχαριστούμε για τα παρηγορητικα σας λόγια,ναι ο άντρας μου έφυγε ,αυτή την φορά το μεγαλύτερο του ταξίδι ......

Δεν καταφέραμε να κάνουμε το επόμενο βήμα ,ενώ πηγαίναμε καλα με τις ακτινοβολίες στο στήθος,είχε και στο στομάχι και γι αυτό πονάνε τόσο πολυ η κοιλιά του και είχε καταβληθεί πολυ.

Πολυ επιθετικός ,και δεν μπορούσε να αντιμετωπιστεί ......

Ανθρωπος να μην βρίσκετε στην θέση που βρέθηκα ,να μου λέει πιο ειναι το επόμενο βήμα;

Εγώ να του λέω η μεταμοσχευση ,θα τα καταφέρουμε βήμα βήμα αγάπη μου,και να βγαίνω απο τον θάλαμο και να μην ξέρω που να σουρθω,γιατί ήξερα οτι θα μας φύγει μεσα στις δυο επόμενες μέρες.

Τόσο νέος ,δεν πρόλαβε να χαρεί το παιδι του ,να ζήσουμε μαζι γιατί ήταν ναυτικός και περιμέναμε να έρθει η ώρα που δεν θα ξαναμπαρκαρε θα ήμασταν μαζι στο σπίτι μας.

Μέχρι το τέλος μας προστάτευε δεν ήθελε να μας στεναχωρησει και τώρα που σκέφτομαι τα λόγια του μας έδινε δύναμη πως να συνεχίσουμε.

ΕΝΑΣ ΥΠΕΡΟΧΟΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ,που η στάση ζωη του ειναι παρακαταθήκη για τον γιο μας.

Με τις λακωνικες του συζητήσεις μας συμβούλευε πως να πορευτούμε ......

Νιώθω δυνατή γιατί ο θεός μας αξιωσε να αγαπηθουμε τόσο πολυ.

δεν έχω λόγια... σε νιώθω και πονάω μαζί, εγώ είμαι ακόμα εδώ κ μπορώ να ελπίζω, αλλά επειδή φτάσαμε και εμείς στο χείλος του θανάτου, δεν μπορώ να σ βγάλω από το μυαλό μ...


think of all the beauty still left around u and BE HAPPY........

Link to comment
Share on other sites

Κορέα πραγματικά λυπάμαι πολύ :(

Να χαίρεσαι που ο Θεός σας ευλόγησε τουλάχιστον με το αγοράκι σας κι έτσι έχεις αυτό για να του δώσεις όλη σου την αγάπη. Και θα είναι πραγματικά περήφανο που ο μπαμπάς του ήταν ένας πολύ καλός άνθρωπος και ένας σωστός μαχητής που πάλεψε μέχρι το τέλος να νικήσει.

Θα σας προσέχει και τους δύο από εκεί ψηλά, να είσαι σίγουρη γι΄αυτό!

Μία ζεστή αγκαλιά σου στέλνω!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Παρακολουθω καιρο σιωπηλα...

Ευχομουν...Προσευχομουν...

Ετσι σιωπηλα και τωρα...Διχως πολλα λογια....

Καλο παραδεισο στον συντροφο ζωης σου κοριτσακι μου,δυναμη ψυχης σε εσενα και τον αγγελο σας....

Σιωπηλα προσευχομαι....


OGsSp3.png

AQokp3.png

*********************************************

"...Ότι αγαπώ γεννιέται αδιάκοπα

Ότι αγαπώ βρίσκεται στην αρχή του πάντα..."

"...Οι άνθρωποι έχουν αστέρια που δεν είναι τα ίδια. Για κείνους που ταξιδεύουν, τ' αστέρια είναι οδηγοί. Για άλλους δεν είναι παρά μικρά φώτα. Μα όλα τούτα τ' αστέρια σωπαίνουν. Εσύ, θα έχεις αστέρια που κανείς άλλος δεν τα έχει ..."

Link to comment
Share on other sites

δεν έχω λόγια... σε νιώθω και πονάω μαζί, εγώ είμαι ακόμα εδώ κ μπορώ να ελπίζω, αλλά επειδή φτάσαμε και εμείς στο χείλος του θανάτου, δεν μπορώ να σ βγάλω από το μυαλό μ...

κορεα μου σε νιωθω κ εγω τοσο πολυ εχω τοση στεναχωρια μεσα μου απ οταν σε διαβασα και μακαρι να ηταν αλλιως αλλα δυστυχως....:(:(:(:(

τα λογια ειναι πολυ φτωχα μπροστα στο μεγαλειο της ζωης που ζησατε κ στον απεραντο πονο που νιωθετε,κρατα σφιχτα το αγορακι σου κ εκεινος σας προσεχει απο ψηλα,δεν σας θελει στεναχωρημενους! ειναι νωρις αλλα θα ξαναερθει το χαμογελο στι καρδιες σας μονο με την σκεψη του.

ομως μαρακι μου,

βλεπω την μαμα μου που σημερα εβαψε τα μαλλακια της,μετα απο 1 χρονο συν κ ετοιμαζεται για πασχαλινη αποδραση με τις φιλες της

ειναι απο τους νικητες κ ειναι πολλοι αναμεσα μας, μακαρι να κερδιζαν ολοι!

ευχομαι κ προσευχομαι να ερθει συντομα η στιγμη που θα μας γραψεις τα πολυποθητα.

Link to comment
Share on other sites

Ανθρωπος να μην βρίσκετε στην θέση που βρέθηκα ,να μου λέει πιο ειναι το επόμενο βήμα;

Εγώ να του λέω η μεταμοσχευση ,θα τα καταφέρουμε βήμα βήμα αγάπη μου,και να βγαίνω απο τον θάλαμο και να μην ξέρω που να σουρθω,γιατί ήξερα οτι θα μας φύγει μεσα στις δυο επόμενες μέρες.

Τόσο νέος ,δεν πρόλαβε να χαρεί το παιδι του ,να ζήσουμε μαζι γιατί ήταν ναυτικός και περιμέναμε να έρθει η ώρα που δεν θα ξαναμπαρκαρε θα ήμασταν μαζι στο σπίτι μας.

Μέχρι το τέλος μας προστάτευε δεν ήθελε να μας στεναχωρησει και τώρα που σκέφτομαι τα λόγια του μας έδινε δύναμη πως να συνεχίσουμε.

ΕΝΑΣ ΥΠΕΡΟΧΟΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ,που η στάση ζωη του ειναι παρακαταθήκη για τον γιο μας.

Με τις λακωνικες του συζητήσεις μας συμβούλευε πως να πορευτούμε ......

Νιώθω δυνατή γιατί ο θεός μας αξιωσε να αγαπηθουμε τόσο πολυ.

Aχ, Κορέα μου πόσο μα πόσο σε νοιώθω.

Κι εμείς είμαστε από τη Μ.Δευτέρα στο νοσοκομείο, αντιμετωπίζοντας ένα χειρουργείο που έγινε με 10% πιθανότητες να ζήσει, τι το θες όμως η κοιλιά του είναι γεμάτη όπως μας είπαν, είναι πια θέμα χρόνου. Δεν το πιστεύω ότι συνέβει αυτή η ανατροπή ενώ όλα πήγαιναν καλύτερα, πως είναι δυνατόν να κάνει χημειοθεραπείες και αντί να υπάρχει ύφεση να έχει γεμίσει όλη η κοιλιά.

Αυτό που περνάω δεν περιγράφετε, είμαι συνέχεια δίπλα του , το παιδί μας 6 ετών βρίσκεται απο δω κι από κει μιας και δεν υπάρχει κανένας συγγενείς να το κρατήσει, κλαίει και νομίζει ότι το εγκαταλείψαμε κι εγώ προσπαθώ να γίνω χίλια κομμάτια. Αλλιώς είχα φανταστεί αυτό το Πάσχα, αλλιώς.....

Μariaeva χαίρομαι πολύ για τη δική σας εξέλιξη, μακάρι να πάνε όλα καλά,έτσι παίρνουν κουράγιο και δύναμη και οι υπόλοιποι ασθενείς.

Link to comment
Share on other sites

:cry: Γιατί Θεέ μου να υπάρχουν τόσες οικογένειες που βιώνουν τέτοιο πόνο, περνάνε τέτοιο Γολγοθά; Δεν μπορώ να βρω λόγια κουράγιου και παρηγοριάς, σκέφτομαι κάθε στιγμή πόσο ανούσια είναι όλα τα άλλα "προβλήματα" που μας φαίνονται τόσο μεγάλα, έχοντας δεδομένη την καλή μας υγεία και την όμορφη ζωή κοντά στα αγαπημένα μας πρόσωπα. Πόσο έξω από εμάς φαντάζει η αρρώστια και ο πόνος... Πόσοι από εμάς ζούμε την κάθε μέρα με τους συντρόφους και τα παιδιά μας σαν να είναι η τελευταία; Όπως θα έπρεπε να τη ζούμε; Πόσες φορές δεν κοιμηθήκαμε θυμωμένοι, μαλωμένοι, πόσες φορές ξεχνάμε να πούμε αυτό που νιώθουμε στον άλλο γιατί πιστεύουμε ότι ο άλλος το ξέρει. Εύχομαι μόνο, αν υπάρχει Θεός, να δίνει δύναμη σε όλο τον κόσμο, να αντέχει, να υπομένει και να αγωνίζεται κάθε που θα χρειαστεί να αντέξει, να υπομείνει, να αγωνιστεί. Και σε όσους δεν περνάμε την ίδια αγωνία, τουλάχιστον προς το παρόν, να έχουμε τα μάτια και την καρδιά μας ανοιχτή να βλέπουμε και να νιώθουμε τους ανθρώπους μας, αυτούς που έχουν σημασία στη ζωή μας και τίποτε άλλο πέρα από αυτούς.
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


διαβασα αυτο το blog...ειναι το ταξιδι ενος καρκινοπαθη ο οποιος εσβησε εχτες....περιγραφει καθε σταδιο με ενα χιουμορ το οποιο σε αφηνει μ@λ@@κ@....δεν ξερω ανκανω καλα που σας το παραθετω...εζησα πριν 2 εβδομαδες τον θειο μου οπου εφυγε μετα απο 6 μηνες μαχης με τον καρκινο....απο αυτο το blog ομως καταλαβα τι ενιωθε σε αυτο του το ταξιδι....

http://www.georgekant.com/?cat=1228

απο το c-answer #1 εως το #11.....to 12 μαλλον δεν προλαβε να το παραθεσει...αντιο γιωργο.....αντιο θειε....


wg46ge0puogpbep1.png

ktir94dfi646aolw.png[/url

Link to comment
Share on other sites

διαβασα αυτο το blog...ειναι το ταξιδι ενος καρκινοπαθη ο οποιος εσβησε εχτες....περιγραφει καθε σταδιο με ενα χιουμορ το οποιο σε αφηνει μ@λ@@κ@....δεν ξερω ανκανω καλα που σας το παραθετω...εζησα πριν 2 εβδομαδες τον θειο μου οπου εφυγε μετα απο 6 μηνες μαχης με τον καρκινο....απο αυτο το blog ομως καταλαβα τι ενιωθε σε αυτο του το ταξιδι....

http://www.georgekant.com/?cat=1228

απο το c-answer #1 εως το #11.....to 12 μαλλον δεν προλαβε να το παραθεσει...αντιο γιωργο.....αντιο θειε....

Ευχαριστω που το παραθεσες!

διαβασα τα c answers κ πραγματικα πηρα μια απειροελαχιστη ιδεα για το τι μπορει να αισθανεται κανεις δινοντας αυτη τη μαχη...


-

Link to comment
Share on other sites

Aχ, Κορέα μου πόσο μα πόσο σε νοιώθω.

Κι εμείς είμαστε από τη Μ.Δευτέρα στο νοσοκομείο, αντιμετωπίζοντας ένα χειρουργείο που έγινε με 10% πιθανότητες να ζήσει, τι το θες όμως η κοιλιά του είναι γεμάτη όπως μας είπαν, είναι πια θέμα χρόνου. Δεν το πιστεύω ότι συνέβει αυτή η ανατροπή ενώ όλα πήγαιναν καλύτερα, πως είναι δυνατόν να κάνει χημειοθεραπείες και αντί να υπάρχει ύφεση να έχει γεμίσει όλη η κοιλιά.

Αυτό που περνάω δεν περιγράφετε, είμαι συνέχεια δίπλα του , το παιδί μας 6 ετών βρίσκεται απο δω κι από κει μιας και δεν υπάρχει κανένας συγγενείς να το κρατήσει, κλαίει και νομίζει ότι το εγκαταλείψαμε κι εγώ προσπαθώ να γίνω χίλια κομμάτια. Αλλιώς είχα φανταστεί αυτό το Πάσχα, αλλιώς.....

Μariaeva χαίρομαι πολύ για τη δική σας εξέλιξη, μακάρι να πάνε όλα καλά,έτσι παίρνουν κουράγιο και δύναμη και οι υπόλοιποι ασθενείς.

nspi κάποιος φίλος σας βρίσκεται κοντά σας να σας βοηθήσει με το παιδάκι σας; Είναι φοβερή ταλαιπωρία όλο αυτό και χρειάζεστε στήριξη...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...