Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Καλημέρα σε όλες/ους! 
      Ξεκινάω σήμερα τον πρώτο κύκλο εξωσωματικής στο Έλενα με gonal 225 και θα προστεθεί αργότερα orgalutran (Ganirelix). Χθες όμως ο εμβρυολόγος του νοσοκομείου δεν βρήκε καθόλου σπερματοζώαρια και θα πρέπει να σκεφτούμε αν θέλουμε να ξεκινήσουμε με προοπτική κατάψυξης των ωαρίων ή με δότη. Εμείς γνωρίζαμε τον Ιούνιο ότι υπάρχουν 50 χιλιάδες σπερματοζωάρια τα οποία τον Σεπτέμβριο μειώθηκαν σε 10 χιλίαδες και πλέον μηδέν μετά από αγωγή με clomiphen citrate που έδωσε στον σύζυγο γυναικολόγος από ιδιωτικό κέντρο εξωσωματικής στο Χαλάνδρι. Να πω επίσης ότι εγώ έχω αποφραγμένες σάλπιγγες, πολύ χαμηλή ΑΜΗ και έχω κάνει εγχείρηση στη μήτρα συν κάποια ακόμα θέματα που δεν πιστεύω να επηρεάζουν πολύ. Ψάχνουμε έναν καλό ανδρολογο ουρολόγο στην Αθήνα ή και ενδοκρινολόγο με ειδίκευση στην ανδρική υπογονιμότητα για να μας πει τι να δοκιμάσουμε ως την επόμενη προσπάθεια. @Kiddo επειδή είδα ότι έχεις κάποιον θα μπορούσες παρακαλώ να μου στείλεις. Κάθε σχόλιο και για τα υπόλοιπα που αναφέρω είναι ευπρόσδεκτο! Η ύπαρξη αυτού του forum με βοήθησε πολύ τους τελευταίους 6 μήνες και ευχαριστώ πραγματικά για όλα!      

προσευχηθείτε μαζί μας..


Recommended Posts

κοριτσακι μου γλυκο σου ευχομαι μεσα απο την καρδια μου να γινει γρηγορα καλα ο αντρουλης σου κ σε λιγο καιρο να λετε παει περασε ηταν ενα κακο ονειρο...

σε καταλαβαινω πως νοιωθεις γιατι το ιδιο περναω κ εγω με τη μαμα μου ...

δυστυχως ειναι πολλες οι παρενεργειες που εχει μια χημειοθεραπεια..η μαμα μου εκανε την 1η χημειοθεραπεια στις 3/01 εδω κ 3 μερες υποφερει πολυ απο τους πονους οι παλμοι της φτασαν στους 195 κ προχθες ειχε πιεση 4,5 κοντεψαμε να την χασουμε τα ειδα ολα...κ αναρωτιεμαι αν τραβαει ολα αυτα ηδη απο την 1η χημειοθεραπεια οι υπολοιπες πως θα ειναι???

εγω πιστευω οτι ο θεος μας δινει δυναμη κ αντεχουμε ολο αυτο τον πονο...εσυ για τον αντρουλη σου κ εγω για τη μαμα μου...κ εγω καθημερινα κλαιω φοβαμαι να μην παθει κατι αλλα βλεπω με μερα με τη μερα γινομαι πιο δυνατη...ξερω ειναι δυσκολο να βλεπεις τον ανθρωπο σου να τυρανιεται κ συ να μην μπορεις να τον βοηθησεις....προσπαθησε οσο μπορεις να ξανα αναιβει η ψυχολογια σου γιατι ο αντρας σου απο σενα παιρνει δυναμη κ κουραγιο εισαι για αυτον το στηριγμα του..

θελει μεγαλη πιστη δυναμη κ κουραγιο κ ολα θα πανε καλα...

σου ευχομαι τα καλυτερα

Κοριτσάκι, εύχομαι να πάνε όλα καλά με τη μανούλα σου, είναι γολγοθάς αυτό που περνάνε με τη χμθ. θέλει δύμανη και κουράγιο, να είσαι βράχος δίπλα της,


think of all the beauty still left around u and BE HAPPY........

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Να μαι πάλι εδώ με "υπέροχα" νέα....

η χμθ του έχει δημιουργήσει ένα προβληματάκι στην καρδιά, έχει ταχυκαρδίες, λαχανιάζει και κουράζεται με το τίποτα.

μιλάμε ότι πλέον δεν είναι καλά...ποτέ!!! μια το ένα μια το άλλο. Δεν υπάρχει μεσα στο σπίτι, δεν μπορεί να κάνει τίποτα. τα μικρά έχουν προσκολληθεί πάνω μου, ο μέγαλος τον ρωτά συνέχει αν πονάει πάλι το κεφάλι του ή λέει στο μικρό να μη κάνει φασαλία γιατί ο μπαμπάθ είναι πάλι άλλωστος....

ΟΥΦΦΦΦΦΦΦΦΦΦ

περιμένουμε να μα πουν αν θα κάνει την Πέμπτη θεραπεία (μένουν άλλες τρεις) και αν θα αλλάξουν κάτι στο σχήμα του ή αν αλλάξουν τελείως σχήμα και έτσι οι θεραπείες είναι περισσότερες.

Πάλι φερετρα και θρήνος μέσα μου. Οι φοβίες και οι αυπνίες πάλι εδω. Δεν μπορώ να κοιμηθώ, σκέψεις ότι θα πάθει κάτι όταν κοιμάμαι, ότι θα πάθουν κάτι τα μωρά μου, πάει το χάνω το μυαλό μου

το αρχικό χρονοδιάγραμμα έλεγε τέλος το Νοέμβρη, μετά είπαμε Χριστούγεννα, μετά φλεβάρη, μετά Πάσχα, τώρα πλέον σκέφτομαι το Σεπτέμβρη

ΠΝΙΓΟΜΑΙΙΙΙΙΙ


think of all the beauty still left around u and BE HAPPY........

Link to comment
Share on other sites

αχ ρε Μαρια μου τι να πω (ειπα να πιω καφε μαρηηηηηηηηηηη)

ποτε δε ξερεις τι παει να γινει

δε ξερω και να το γραψω η οχι

και εμεις 9 μηνες μεσα με τη μανα μου, για ενα μηνακι μωρε παιξε γελασε θα ητανε

ετσι μπηκαμε και τραβαγε και τραβαγε

και πηγαιναν ολα καλα, μη σε πω και τελεια

και???

δεν ειναι αρρωστια που μπορεις να πεταξεις, καλυτερα προσγειωμενη

και θα ερθουν και τα καλα νεα ρε κοριτσακι

το πιστευω και το ευχομαι.....

Link to comment
Share on other sites

κουράγιο και δύναμη να έχεις για να αντέχεις εμείς όλοι απο έξω απλά έχουμε εικόνα το τι μας γράφεις και λέμε και δυο κουβέντες παρηγοριάς που πολλές φορές ......

Παρακολουθώ εδώ και μήνες τον πόνο σου και πίστεψε πως κάθε φορά πονάω μαζί σου γιατί εγώ έχασα αδελφή στα 27 που άφησε 3 παιδιά και πατέρα στα 52..και συνολικά 10 ολόκληρα χρόνια μέσα στα νοσοκομεία..

Δεν στέλνω εύκολα μηνύματα σε τέτοιες στιγμές ..

Αλλά το κάνω γιατί ξέρω καλά το τι τραβάς και πόσες φορές μέσα στον ύπνο σου ξυπνάς...

Δύναμη να παίρνεις από τα παιδιά σου .. και όλα να είναι καλά το επόμενο χρονικό διάστημα ..

Για να γαληνεύει και η καρδιά σου γιατί και τα παιδιά σου περιμένουν το χαμόγελο στα χείλη και το δάκρυ χαράς στα μάτια σου .

Δημητρης καλημέρα από την Θεσσαλονίκη .

Υ.Γ

Αν για κάποιο λόγο χρειασθείτε αίμα ευχαρίστως να σας δώσω..Πιο ανθρώπινα και απλά δεν έχει...Απλά ένα γραμμα στείλε μου ...

Link to comment
Share on other sites

Μαράκι,

Η δύναμή σου και το στήριγμά σου, τώρα, είναι τα παιδάκια σας !!!! Μόνο μέσα στα μάτια τους μπορείς να δεις ένα ουράνιο τόξο... είναι δύσκολο, το φαντάζομαι, διαβάζω τί γράφεις και ανατριχιάζω -- κι εγώ έχω χάσει πατέρα -- ...

βρε ψυχή μου να σε ρωτήσω κάτι κι αν θες απαντάς, μπορεί και όχι, απλά να το σκεφτείς θα ήθελα : μήπως να έβλεπες κάποιον ψυχολόγο να σε βοηθήσει να το διαχειριστείς και για σένα και για τον άντρα σου και για τα παιδιά ?????????? γιατί κρατάει καιρό η θεραπεία τελικά, είστε λίγο "χαμένοι" μέσα στο μάτι του κυκλώνα και κάποιος πρέπει να βοηθήσει κι εσένα στην τελική να ανταπεξέλθεις .... μια ιδέα είναι μόνο.... και στο λέω με αγάπη...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Για άλλη μία φορά σας ζητώ να προσευχηθείτε και αν δε ζητώ πολλά να ανάψετε και ενα κεράκι....

θα παέι αύριο να του γράψουνε pet scan για να δούμε αν τυχόν έχει περάσει, ώστε να μην ταλαιπωρούν την καρδιά του με επιπλέον θεραπείες.....

αχ να συνωμοτήσει το σύμπαν και να τελειώσει ο εφιάλτης....


think of all the beauty still left around u and BE HAPPY........

Link to comment
Share on other sites

Mεσα απο την ψυχη μου ευχομαι να παρετε το αποτελεσμα που θα ξαναφερει το χαμογελο στα χειλη σας. Δυναμη σου ευχομαι κοριτσι μου κρατησου απο τα παιδακια σου για να σταθεις ορθια.

Link to comment
Share on other sites

Mεσα απο την ψυχη μου ευχομαι να παρετε το αποτελεσμα που θα ξαναφερει το χαμογελο στα χειλη σας. Δυναμη σου ευχομαι κοριτσι μου κρατησου απο τα παιδακια σου για να σταθεις ορθια.

μακάρι μακάρι μακάριιιι!!!

είμαι τρελά ενθουσιασμένη, ελπίζω να μην προσγειωθώ απότομα!


think of all the beauty still left around u and BE HAPPY........

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


κουράγιο και δύναμη να έχεις για να αντέχεις εμείς όλοι απο έξω απλά έχουμε εικόνα το τι μας γράφεις και λέμε και δυο κουβέντες παρηγοριάς που πολλές φορές ......

Παρακολουθώ εδώ και μήνες τον πόνο σου και πίστεψε πως κάθε φορά πονάω μαζί σου γιατί εγώ έχασα αδελφή στα 27 που άφησε 3 παιδιά και πατέρα στα 52..και συνολικά 10 ολόκληρα χρόνια μέσα στα νοσοκομεία..

Δεν στέλνω εύκολα μηνύματα σε τέτοιες στιγμές ..

Αλλά το κάνω γιατί ξέρω καλά το τι τραβάς και πόσες φορές μέσα στον ύπνο σου ξυπνάς...

Δύναμη να παίρνεις από τα παιδιά σου .. και όλα να είναι καλά το επόμενο χρονικό διάστημα ..

Για να γαληνεύει και η καρδιά σου γιατί και τα παιδιά σου περιμένουν το χαμόγελο στα χείλη και το δάκρυ χαράς στα μάτια σου .

Δημητρης καλημέρα από την Θεσσαλονίκη .

Υ.Γ

Αν για κάποιο λόγο χρειασθείτε αίμα ευχαρίστως να σας δώσω..Πιο ανθρώπινα και απλά δεν έχει...Απλά ένα γραμμα στείλε μου ...

το μήνυμα σου με συγκίνησε (όπως και των υπολοίπων, να μην παρεξηγηθώ)

σας ευχαριστώ που είστε όλοι κοντά μου κ με στηρίζετε. το να τα γραφω εδώ είναι σα α τα βγάζω από μέσα μου, δε χρειάζεται να πάω σε ψυχολόγο, με βοηθάτε πολύ πολύ!!!

ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΟΛΟΙ ΚΑΛΑ!!!


think of all the beauty still left around u and BE HAPPY........

Link to comment
Share on other sites

Mariaeva, πρώτη φορά διαβάζω το συγκεκριμένο θέμα. Έχω συγκλονιστεί....έχω ζήσει αντίστοιχες καταστάσεις με πολύ αγαπημένα μου πρόσωπα. Η χημειοθεραπεία, είναι μεγάλος γολγοθάς...κάποια στιγμή όμως, τελειώνει και ο ασθενής αναρρώνει. Κάντε κουράγιο, κοπέλα μου!

Φυσικά και θα του ανάψω κεράκι του άντρα σου και επίσης, αν θες, πες μου το μικρό του όνομα, να το πω σε ένα πολύ καλό μου φίλο παπά να τον λέει στις προσευχές του.


Δεν σταματώ! Ξημερώνει και φεύγω!

Link to comment
Share on other sites

διαβαζω απ την αρχη τα ποστ σου και ευχομαι να παν ολα καλα,να εχει δυναμη ο αντρουλης σου και να εισαι και εσυ δυνατη...θα πανε ολα καλα..το ευχομαι απο καρδιας ..το ελπιζω...ισως γιατι απο περιεργα παιχνιδια της μοιρας πρεπει να το πιστεψω και γω οτι βγαινεις νικητης απ τις χημοθεραπειες με το λιγοτερο κοστος...θα το μαθω συντομα:( συνεπιβατες θα ειμαστε σε αυτη την εμπειρια και μαλλον θα βγουμε νικητες(θα το πιστεψω καποτε)


Σας ευχαριστω ολες γλυκες μου graphics-fairies-661556.gifgraphics-flowers-792737.gif

Link to comment
Share on other sites

Μαρακι εύχομαι τα καλύτερα αποτελεσματα απο την εξεταση του pet scan..

Σφιξε τις γροθιες κοριτσακι μου και συνεχισε με δυναμη κι αισιοδοξια!!

Όλα θα πάνε καλά και συντομα θα σταματησει με τον πιο ευχαριστο τρόπο αυτος ο εφιαλτης!

Η σκέψη μας και οι προσευχες μας σας συνοδεύουν!Φιλια στα παιδακια σου και να παίρνετε πολλή πολλή δυναμη απο αυτα, είναι αστειρευτη πηγη αισιοδοξιας και χαρας τα παιδια μας!


BagRp2.png Spetp2.png eoYFp2.png
Link to comment
Share on other sites

Μαρία....εύχομαι να είσαι δυνατή για να αντέξεις....γραπώσου από το χαμόγελο των παιδιών σου....

Όπως είπε και ο tzim ό,τι και να πούμε εμείς δεν κατανοούμε απόλυτα....

Μόνο εσύ ξέρεις τι περνάς...

κουράγιο και δύναμη να έχεις για να αντέχεις εμείς όλοι απο έξω απλά έχουμε εικόνα το τι μας γράφεις και λέμε και δυο κουβέντες παρηγοριάς που πολλές φορές ......

Παρακολουθώ εδώ και μήνες τον πόνο σου και πίστεψε πως κάθε φορά πονάω μαζί σου γιατί εγώ έχασα αδελφή στα 27 που άφησε 3 παιδιά και πατέρα στα 52..και συνολικά 10 ολόκληρα χρόνια μέσα στα νοσοκομεία..

Δεν στέλνω εύκολα μηνύματα σε τέτοιες στιγμές ..

Αλλά το κάνω γιατί ξέρω καλά το τι τραβάς και πόσες φορές μέσα στον ύπνο σου ξυπνάς...

Δύναμη να παίρνεις από τα παιδιά σου .. και όλα να είναι καλά το επόμενο χρονικό διάστημα ..

Για να γαληνεύει και η καρδιά σου γιατί και τα παιδιά σου περιμένουν το χαμόγελο στα χείλη και το δάκρυ χαράς στα μάτια σου .

Δημητρης καλημέρα από την Θεσσαλονίκη .

Υ.Γ

Αν για κάποιο λόγο χρειασθείτε αίμα ευχαρίστως να σας δώσω..Πιο ανθρώπινα και απλά δεν έχει...Απλά ένα γραμμα στείλε μου ...

Διαβάζοντας αυτό σου το μήνυμα tzim πήρα απάντηση σε κάτι που σε είχα ρωτήσει ποοοολύ καιρό πριν....τόσο ανθρώπινα τα λόγια σου.....


Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!

I have been blessed with five angels!!!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...