Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 9 λεπτά , ZetaK είπε:

      Μου είπε πως δεν μπαίνουμε έτσι στα χειρουργια γιατί είναι μια επεμβατική εξέταση !  Επίσης είχα κάνει από αφαίρεση πολύποδα πριν ξεκινήσω ! Δεν θα μπορούσε να είχε δει και κάτι τότε; 

      Υστεροσκοπηση δεν χρειάζετε να μπεις χειρουργείο . Υπάρχει Κ μη επεμβατική υστεροσκοπηση. Απλώς βάζουν κάμερα Κ βλέπουν. Επίσης για ενδομιτριτηδα μπορείς να κάνεις Κ άλλες εξετάσεις πιο απλές από την υστεροσκοπηση. Γενικά πλέον μετά από αποτυχίες υπάρχουν πολλές μη επεμβατικές εξετάσεις 

Μανούλες Νοεμβρίου 2022


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 6,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα σε όλα τα κορίτσια !! Εύχομαι σε όλες καλή εγκυμοσύνη και με το καλό να κρατήσουμε τα μωράκια μας στην αγκαλιά μας!! :) εγώ είμαι στην 12η εβδομάδα και περιμένω να πάω για αυχενική. Είναι η πρώτη μου εγκυμοσύνη και έχω τρομερό άγχος. Από συμπτώματα όλη μέρα καούρες και πονοκέφαλος.. 

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

On 4/5/2022 at 8:19 ΜΜ, nairobi είπε:

Κοριτσια διανυω την 10η εβδομαδα και σκεφτομαι ηδη την αυχενικη! Ειναι καμια κοπελα απο Θεσσαλονικη να μου προτεινει εμβρυολογο για την αυχενικη; για το γενεσις εχετε καμια ιδεα; καποιον γιατρο ισως;

Κορίτσι μ γώ έκανα στο γενεσις πριν 2 βδομάδες. Κ τις αιματολογικες εκεί. Όλα μαζί τα κάνει εκτίμηση η έμβρυο λόγος και σου λέει το πόρισμα. Έμεινα πολύ ικανοποιημένη. Γυναίκα ήταν, το ραντεβού μου το έκλεισε ο γυναικολόγος μου κ μου έγραψε τις αιματολογικες. Πλήρωσα 32 μετρητά και 100 με κάρτα (τα μετρητά τα ζήτησαν στη γραμματεία). Με το καλό να πω κ να είσαι χαλαρή! 

πρίν από 58 λεπτά , Nantiaki al είπε:
πρίν από 52 λεπτά , Anastasiade είπε:

Καλησπέρα σε όλα τα κορίτσια !! Εύχομαι σε όλες καλή εγκυμοσύνη και με το καλό να κρατήσουμε τα μωράκια μας στην αγκαλιά μας!! :) εγώ είμαι στην 12η εβδομάδα και περιμένω να πάω για αυχενική. Είναι η πρώτη μου εγκυμοσύνη και έχω τρομερό άγχος. Από συμπτώματα όλη μέρα καούρες και πονοκέφαλος.. 

Καλωσηρθες κορίτσι μου! Με το καλό να έρθει το μωράκι σου! 

1 hour ago, Nantiaki al είπε:

Κορίτσια μου αύριο το πρωί έχω την αυχενική κ έχω τόσο πολύ ανγχος ... 

Με το καλό!!! Όλα να πάνε κατ'ευχην 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

3 ώρες πρίν, Geo22 είπε:

Βρε κορίτσια δε σας έχω ρωτήσει..είναι μια από Πάτρα;

Και εγώ εύχομαι να σταματήσουν σε όλες μας..εγώ ας πούμε είμαι στην 11 βδομάδα και έχω ζαλάδες και αναγουλες από 4 εβδομάδων..7 βδομάδες τώρα..

Τι να πω κορίτσι μου κουράγιο :shock:

πρίν από 23 λεπτά , Nj__ είπε:

Κορίτσι μ γώ έκανα στο γενεσις πριν 2 βδομάδες. Κ τις αιματολογικες εκεί. Όλα μαζί τα κάνει εκτίμηση η έμβρυο λόγος και σου λέει το πόρισμα. Έμεινα πολύ ικανοποιημένη. Γυναίκα ήταν, το ραντεβού μου το έκλεισε ο γυναικολόγος μου κ μου έγραψε τις αιματολογικες. Πλήρωσα 32 μετρητά και 100 με κάρτα (τα μετρητά τα ζήτησαν στη γραμματεία). Με το καλό να πω κ να είσαι χαλαρή! 

Με το καλό!!! Όλα να πάνε κατ'ευχην 

Τελεια!! Σε ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες! Πόση ώρα κράτησε η εξέταση θυμασαι; ολα καλα με το μωρακι σου;


url%5D

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , elena93 είπε:

Δεν αντεχω αλλο με τις αναγουλες..ποτε σταματανε συνηθως ξερεται; Εσεις πως ειστε σχετικα με αυτο;

Εγώ πολύ χάλια..έχω φτάσει σε σημείο σχεδόν κάθε μέρα να βάζω δάχτυλο για εμετό..σήμερα κρατιεμαι όλη μέρα και δε τη παλεύω καθόλου..άσε που δε θέλω ούτε να μυρίζω κρέας..

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, nairobi είπε:

Τι να πω κορίτσι μου κουράγιο :shock:

Τελεια!! Σε ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες! Πόση ώρα κράτησε η εξέταση θυμασαι; ολα καλα με το μωρακι σου;

Να σαι καλά κορίτσι μου, ναιιι μια χαρά το μωράκι μας!Είχα ραντεβού στις 10, πήγα 45' νωρίτερα για να δώσω αίμα, άργησα να μπω για τον υπέρηχο.. Κάπου 11 παρά κ βγήκα σε 40 με 45 λεπτά..Μετα περιμένεις παλι για να μαζέψουν τον φάκελο σου κ να πληρώσεις.. Σχεδόν 3 ώρες σύνολο 

πρίν από 57 λεπτά , elena93 είπε:

Δεν αντεχω αλλο με τις αναγουλες..ποτε σταματανε συνηθως ξερεται; Εσεις πως ειστε σχετικα με αυτο;

Εμένα οι πολλές κ έντονες αναγούλες σταμάτησαν εκεί στις 11 βδομάδες περίπου.. Εχω ακόμα βέβαια αλλά πιο υποφερτες

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


11 ώρες πρίν, Nj__ είπε:

Να σαι καλά κορίτσι μου, ναιιι μια χαρά το μωράκι μας!Είχα ραντεβού στις 10, πήγα 45' νωρίτερα για να δώσω αίμα, άργησα να μπω για τον υπέρηχο.. Κάπου 11 παρά κ βγήκα σε 40 με 45 λεπτά..Μετα περιμένεις παλι για να μαζέψουν τον φάκελο σου κ να πληρώσεις.. Σχεδόν 3 ώρες σύνολο 

Εμένα οι πολλές κ έντονες αναγούλες σταμάτησαν εκεί στις 11 βδομάδες περίπου.. Εχω ακόμα βέβαια αλλά πιο υποφερτες

Μπραβο κοριτσι μου παντα καλα αποτελεσματα να εχεις! Κι εγω μαλλον γενεσις θα παω! Σε ευχαριστώ πολυ!! 

  • Μου αρέσει 1

url%5D

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Laky είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Μια ερώτηση. Είμαι 12 εβδομάδων και δε παίρνω τίποτα άλλο από συμπληρώματα εκτός από φολικό οξύ. Εσείς ασβέστιο και σίδηρο πότε ξεκινήσατε να παίρνετε;

Και εγω μονο αυτο περνω ακομα.. την δευτερα εχω ραντεβου με την μαια και θα την ρωτησω

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Laky said:

Καλημέρα κορίτσια. Μια ερώτηση. Είμαι 12 εβδομάδων και δε παίρνω τίποτα άλλο από συμπληρώματα εκτός από φολικό οξύ. Εσείς ασβέστιο και σίδηρο πότε ξεκινήσατε να παίρνετε;

Μανούλα Οκτωβρίου εδώ. Εμένα μου ξεκίνηση σίδηρο και ασβέστιο ακριβώς μετά την αυχενική (έκανα 12w2d) .

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Laky είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Μια ερώτηση. Είμαι 12 εβδομάδων και δε παίρνω τίποτα άλλο από συμπληρώματα εκτός από φολικό οξύ. Εσείς ασβέστιο και σίδηρο πότε ξεκινήσατε να παίρνετε;

Φολικο παιρνω απο την αρχη της κυησης 

Μαγνησιο μου ξεκινησε στις 8 εβδομαδες λογω αιμοραγιας

Σιδηρο την 9η εβδομαδα γιατι εκανα εξετασεις κ εχω χαμηλο αιματοκριτη 32 δηλαδη! Ασβεστιο οχι ακομα! Ειμαι 10 εβδομαδων! 

 


url%5D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...