Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Νοεμβρίου 2022


Recommended Posts

Κοριτσια ειμαι κομματια..κλαιω συνεχεια..ειμουν ξανα πριν για ελεγχο και μου ειπε γενικα το μωρο το βλεπει καλα τον εγκεφαλο την καρδια το στομαχι γενικα τα μερη του σωματος..ομως λεει για την αυχενικη βγαινει λιγο μεγαλυτερη απο οσο θα επρεπε..μου εκλεισε ραντεβου σε ενα ειδικευομενο και θα παω την τεταρτη..σημερα εδωσα αιμα και για το νιπτ τεστ..δεν αντεχω με εχει παρει απο κατω αρχισα και εκλεγα πριν εκει στο ραντεβου..

  • Λυπημένη/-ος 5
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 6,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 20 λεπτά , elena93 είπε:

Κοριτσια ειμαι κομματια..κλαιω συνεχεια..ειμουν ξανα πριν για ελεγχο και μου ειπε γενικα το μωρο το βλεπει καλα τον εγκεφαλο την καρδια το στομαχι γενικα τα μερη του σωματος..ομως λεει για την αυχενικη βγαινει λιγο μεγαλυτερη απο οσο θα επρεπε..μου εκλεισε ραντεβου σε ενα ειδικευομενο και θα παω την τεταρτη..σημερα εδωσα αιμα και για το νιπτ τεστ..δεν αντεχω με εχει παρει απο κατω αρχισα και εκλεγα πριν εκει στο ραντεβου..

Κορίτσι μου μπορεί να έχει γίνει κάποιο λάθος, περίμενε και το νιπτ τεστ και τότε θα είσαι σιγουρη...κουράγιο!!!

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, elena93 είπε:

Κοριτσια ειμαι κομματια..κλαιω συνεχεια..ειμουν ξανα πριν για ελεγχο και μου ειπε γενικα το μωρο το βλεπει καλα τον εγκεφαλο την καρδια το στομαχι γενικα τα μερη του σωματος..ομως λεει για την αυχενικη βγαινει λιγο μεγαλυτερη απο οσο θα επρεπε..μου εκλεισε ραντεβου σε ενα ειδικευομενο και θα παω την τεταρτη..σημερα εδωσα αιμα και για το νιπτ τεστ..δεν αντεχω με εχει παρει απο κατω αρχισα και εκλεγα πριν εκει στο ραντεβου..

Αφού όλα τα όργανα είναι μια χαρά. Τι σημαίνει η αυχενική βγαίνει μεγαλύτερη; 

6 ώρες πρίν, KONNA28 είπε:

Εμένα στις δώδεκα εβδομάδες μου βγήκε 1,91 και στις 11 εβδομάδες 0,99

Ρε κορίτσια δε καταλαβαίνω τι λέτε. Μια φορά δε πάμε για αυχενική; Εσείς πως έχετε μετρήσεις και την 11η και τη 12η εβδομάδα;

  • Μπερδεμένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια δν σας πολύ γράφω γτ τις τελευταίες μέρες είμαι χάλια ειδικά από το απόγευμα κ μετά δν σταματάω να κάνω εμετο χθες έκανα 8 φορές δν μπορώ να κρατήσω φαγητό στο στομάχι μου νιώθω εξαντλημένη στην πρώτη εγκυμοσύνη δν ήμουν ετσι. Είναι κάποια άλλη κοπέλα έτσι;

  • Λυπημένη/-ος 4
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , Nantiaki al είπε:

Καλησπέρα κορίτσια δν σας πολύ γράφω γτ τις τελευταίες μέρες είμαι χάλια ειδικά από το απόγευμα κ μετά δν σταματάω να κάνω εμετο χθες έκανα 8 φορές δν μπορώ να κρατήσω φαγητό στο στομάχι μου νιώθω εξαντλημένη στην πρώτη εγκυμοσύνη δν ήμουν ετσι. Είναι κάποια άλλη κοπέλα έτσι;

Σε ποια εβδομάδα είσαι; Περαστικά σου!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 ώρα πρίν, Nantiaki al είπε:

Καλησπέρα κορίτσια δν σας πολύ γράφω γτ τις τελευταίες μέρες είμαι χάλια ειδικά από το απόγευμα κ μετά δν σταματάω να κάνω εμετο χθες έκανα 8 φορές δν μπορώ να κρατήσω φαγητό στο στομάχι μου νιώθω εξαντλημένη στην πρώτη εγκυμοσύνη δν ήμουν ετσι. Είναι κάποια άλλη κοπέλα έτσι;

Σήμερα μπαινω στην 13η εβδομάδα και ακόμα δεν έχουν σταματήσει οι εμετοί,οι αναγουλες και οι ναυτίες. Είμαι πάνω από ενάμιση μήνα ετσι..Σήμερα έκανα έξι φορές εμετό και λέω πως ήταν μια καλή μέρα σε σχέση με χθες που έκανα εμετούς από τις 2.30 το βράδυ μέχρι τις 23.00. Το μόνο που μπορώ να φάω και δεν το βγάζω,είναι οι φρυγανιές..Κουράγιο κορίτσι μου,καποια στιγμή θα σταματήσουν αυτά τα συμπτώματα και θα ηρεμήσουμε

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Laky είπε:

Σε ποια εβδομάδα είσαι; Περαστικά σου!

10+4

 Σε ευχαριστώ...

9 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

Σήμερα μπαινω στην 13η εβδομάδα και ακόμα δεν έχουν σταματήσει οι εμετοί,οι αναγουλες και οι ναυτίες. Είμαι πάνω από ενάμιση μήνα ετσι..Σήμερα έκανα έξι φορές εμετό και λέω πως ήταν μια καλή μέρα σε σχέση με χθες που έκανα εμετούς από τις 2.30 το βράδυ μέχρι τις 23.00. Το μόνο που μπορώ να φάω και δεν το βγάζω,είναι οι φρυγανιές..Κουράγιο κορίτσι μου,καποια στιγμή θα σταματήσουν αυτά τα συμπτώματα και θα ηρεμήσουμε

Πώς σε καταλαβαίνω ... Άντε με το καλό να κλείσεις το πρώτο τρίμηνο αυχενική έχεις κάνει;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 33 λεπτά , Nantiaki al είπε:

10+4

 Σε ευχαριστώ...

Πώς σε καταλαβαίνω ... Άντε με το καλό να κλείσεις το πρώτο τρίμηνο αυχενική έχεις κάνει;

Σήμερα μπήκα 13η εβδομάδα και στις 5.30 έχω ραντεβού για αυχενική. Έχω τρομερό άγχος,με αποτέλεσμα να έχω ασταμάτητη ταχυκαρδία εδώ και ώρες..Ελπίζω να πάνε όλα καλά μπας και ηρεμήσω

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πρίν, elena93 είπε:

Κοριτσια ειμαι κομματια..κλαιω συνεχεια..ειμουν ξανα πριν για ελεγχο και μου ειπε γενικα το μωρο το βλεπει καλα τον εγκεφαλο την καρδια το στομαχι γενικα τα μερη του σωματος..ομως λεει για την αυχενικη βγαινει λιγο μεγαλυτερη απο οσο θα επρεπε..μου εκλεισε ραντεβου σε ενα ειδικευομενο και θα παω την τεταρτη..σημερα εδωσα αιμα και για το νιπτ τεστ..δεν αντεχω με εχει παρει απο κατω αρχισα και εκλεγα πριν εκει στο ραντεβου..

Καλησπερα κοπελα μου χρυση,

Μην βιαζεσαι να βγαλεις ασχημα συμπερασματα, μπορει να μην ειναι κατι τοσο σοβαρο. Μην τα προδικαζεις και γινεσαι κομματια. Ακομα εγω δεν εκανα την αυχενικη για να ξερω να σου πω κατι παραπανω, κανε κουραγιο ομως.

Θα περιμενω νεα σου

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 8 λεπτά , Kleopatra87 είπε:

Καλησπερα κοπελα μου χρυση,

Μην βιαζεσαι να βγαλεις ασχημα συμπερασματα, μπορει να μην ειναι κατι τοσο σοβαρο. Μην τα προδικαζεις και γινεσαι κομματια. Ακομα εγω δεν εκανα την αυχενικη για να ξερω να σου πω κατι παραπανω, κανε κουραγιο ομως.

Θα περιμενω νεα σου

Σας ευχαριστω πολυ κοριτσια..προσευχομαι ολη μερα να ειναι καλα το μωρακι μου..

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

Σήμερα μπήκα 13η εβδομάδα και στις 5.30 έχω ραντεβού για αυχενική. Έχω τρομερό άγχος,με αποτέλεσμα να έχω ασταμάτητη ταχυκαρδία εδώ και ώρες..Ελπίζω να πάνε όλα καλά μπας και ηρεμήσω

Εύχομαι όλα να είναι τέλεια να σκέφτεστε θετικά και να δεις το μωράκι σου ..περιμένουμε τα νέα σου.. .

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πρίν, elena93 είπε:

Κοριτσια ειμαι κομματια..κλαιω συνεχεια..ειμουν ξανα πριν για ελεγχο και μου ειπε γενικα το μωρο το βλεπει καλα τον εγκεφαλο την καρδια το στομαχι γενικα τα μερη του σωματος..ομως λεει για την αυχενικη βγαινει λιγο μεγαλυτερη απο οσο θα επρεπε..μου εκλεισε ραντεβου σε ενα ειδικευομενο και θα παω την τεταρτη..σημερα εδωσα αιμα και για το νιπτ τεστ..δεν αντεχω με εχει παρει απο κατω αρχισα και εκλεγα πριν εκει στο ραντεβου..

Είμαι σίγουρη οτι ολα θα είναι καλά!

Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, Laky said:

Αφού όλα τα όργανα είναι μια χαρά. Τι σημαίνει η αυχενική βγαίνει μεγαλύτερη; 

Ρε κορίτσια δε καταλαβαίνω τι λέτε. Μια φορά δε πάμε για αυχενική; Εσείς πως έχετε μετρήσεις και την 11η και τη 12η εβδομάδα;

Αν ο γυναικολόγος έχει υπέρηχο ίδιο με αυτόν που έχουν για την αυχενική μπορεί να σου κάνει κ αυτός μια μέτρηση πριν πας

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μόλις γύρισα από την κλινική,,όλα πήγαν τέλεια! Το μωρό είναι υγιέστατο και η αυχενική βγήκε 2,2. Επιτέλους μετά από πολύ καιρό μπορώ να ηρεμήσω ! Εύχομαι σε όλες μια γλυκιά εγκυμοσύνη και σε λίγο καιρό να κρατάμε στην αγκαλιά μας τα μωρουλια μας❤️

  • Μου αρέσει 7
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...