Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , ZetaK είπε:

      Έχω 3 αποτυχημένες έμβρυο μεταφορές μια μόνο βιοχημική εγκυμοσύνη ! Έχω ήδη κάνει αυτή την εξέταση και είχα 8 μονάδες ακολούθησα θεραπεία με προβιοτικα για 50 ημέρες και ο γιατρός μου ζήτησε να επαναληφθεί γιατί ήταν πολύ χαμηλό το αποτέλεσμα !  
      δεν έχω κάνει ποτέ εξέταση για ενδομητριωση αλλά δεν συμφωνεί να γίνει ακόμη χωρίς να έχω και αλλά συμπτώματα! 
      Και αναρωτιέμαι εάν μπορούν όλες οι αποτυχίες να οφείλονται σε αυτό!
       

      Εννοείς πως δεν έχεις κάνει υστεροσκοπηση???εγώ είχα χρόνια ενδομητριτιδα χωρίς κανένα σύμπτωμα..μόνο στην υστεροσκοπηση το είδαμε αυτό...Με 3 αποτυχημένες μεταφορές δεν έχεις άδικο που θέλεις να το ψάξεις. Και ναι να ξανά κοιτάξετε το μικροβιωμα αλλά γιατί όχι και μια υστεροσκοπηση που να το βγάλεις κ εσύ από το μυαλό σου?

Μανούλες Νοεμβρίου 2022


Recommended Posts

9 ώρες πρίν, Matina87 είπε:

Και μένα το ίδιο μόνο να είναι υγιές μωράκι να είναι όλο καλά και τίποτα άλλο!!

@Laky πώς είσαι με την μέση σου ;

Καλύτερα κορίτσι μου. Όχι ότι πέρασε αλλά τουλάχιστον περπατάω πολύ καλύτερα. Ελπίζω μέσα στις επόμενες δύο μέρες να περάσει τελείως. Σ ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 6,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Αρχικά καλημέρα. Ρε κορίτσια να σας ρωτήσω και κάτι άλλο σχετικό με την α αυχενική. Εγώ έκλεισα ραντεβού στις 16 Μαϊου κι εκείνη τη μέρα μπαίνω στην 14η εβδομάδα. Μήπως έπρεπε πιο νωρίς; Όλες πάτε πιο μπροστά και αγχωθηκα μήπως μπερδεύτηκε ο γιατρός μου. 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από μένα!εγώ θα πάω σήμερα και θα είμαι με βάση την τελευταία περίοδο 12+2 και με βάση τον υπέρηχο σήμερα ειμαι 13 εβδομάδων ακριβώς..και εγώ το σκεφτόμουν αυτό που λες αλλά ξέρουν καλύτερα οι γιατροί ..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσια μου παω να σκασω απο το αγχος..πηγα στο ραντεβου ολα καλα ακουσαμε καρδουλα.. μου μετρησε αυχενικη και μου λεει ειναι λιγο ανεβασμενη..επειδη λεει δεν ειμαι ειδικος θα μιλησω με μια συναδελφο μου και θα σε πρω τηλ μετα..εσας ποσο σας εχει βγει η αυχενικη στις 11 εβδομαδες;

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, elena93 said:

Κοριτσια μου παω να σκασω απο το αγχος..πηγα στο ραντεβου ολα καλα ακουσαμε καρδουλα.. μου μετρησε αυχενικη και μου λεει ειναι λιγο ανεβασμενη..επειδη λεει δεν ειμαι ειδικος θα μιλησω με μια συναδελφο μου και θα σε πρω τηλ μετα..εσας ποσο σας εχει βγει η αυχενικη στις 11 εβδομαδες;

Εμένα στις 11+6 ήταν 2mm. Στα σχεδιαγράμματα που μου έδωσαν μετά ήταν πιο πάνω από την καμπύλη του φυσιολογικού (η πράσινη γραμμή ήταν στο 1,5 για τις εβδομάδες μου) αλλά μου είπαν ότι ήταν πάρα πολύ καλή, και αυτός που μου έκανε τον υπέρηχο και ο δικός μου που ήταν παρών στην εξέταση. Το papp-a πως είναι; 

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Laky είπε:

Αρχικά καλημέρα. Ρε κορίτσια να σας ρωτήσω και κάτι άλλο σχετικό με την α αυχενική. Εγώ έκλεισα ραντεβού στις 16 Μαϊου κι εκείνη τη μέρα μπαίνω στην 14η εβδομάδα. Μήπως έπρεπε πιο νωρίς; Όλες πάτε πιο μπροστά και αγχωθηκα μήπως μπερδεύτηκε ο γιατρός μου. 

Εγώ είμαι τώρα 10 και 3 και μου είπε από 6_12 μαϊου να κλείσω για να πάω αφού μέτρησε το μωρό στον υπέρηχο.τωρα κάθε γιατρός γνωρίζει καλύτερα

 

3 ώρες πρίν, Tsampika είπε:

Καλησπέρα κοριτσια και εγώ είμαι καινούργια στην ομάδα θα ήθελα να σας ρωτήσω αν έχετε και εσείς πονάκια στην ουρά χαμηλά, είμαι στην 11η εβδομάδα!

Στην ουρά είχα πόνους εγώ στην πρώτη μου εγκυμοσυνη ούτε να κάτσω δν μπορουσα

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Despoina31 είπε:

Εμένα στις 11+6 ήταν 2mm. Στα σχεδιαγράμματα που μου έδωσαν μετά ήταν πιο πάνω από την καμπύλη του φυσιολογικού (η πράσινη γραμμή ήταν στο 1,5 για τις εβδομάδες μου) αλλά μου είπαν ότι ήταν πάρα πολύ καλή, και αυτός που μου έκανε τον υπέρηχο και ο δικός μου που ήταν παρών στην εξέταση. Το papp-a πως είναι; 

Δεν το εχω κανει..ρε κοριτσια βλεπω τον υπερηχο και εκεινη εχει μετρηση απο εκει που το τελειωνει ο αυχενας του μωρου και μεχρι κατω δεν εχει κανει αρκετο ζουμ ..απο οτι εχω δει σε αλλους υπερηχους μεχρι το κατω μερος που εχει μετρηση ειναι η αμνιακη μεμβρανη..δηλαδη στο βιντεο και οταν κουνιεται το μωρο που δεν ειναι προφιλ δηλαδη ειναι με το προσωπο μπροστα παλι φαινεται αυτη η μεμβρανη..και μου το ειπε και εκεινη λεει δεν ειμαι ειδικη σε αυτο και μου εκλεισε παλι ραντεβου αυριο με μια αλλη..παω να σκασω..αυριο εχω ραντεβου και για εξετασεις αιματος και για το νιπτ..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα κορίτσια!!Όλα τέλεια με την αυχενική μια χαρά δόξα τω Θεώ!!13 εβδομάδων ακριβώς είμαι σήμερα, τελικά αύριο μπαίνω στον 4ο.Ολες οι μετρήσεις πολύ καλές!! 2/11  Πιθανή Ημερομηνία Τοκετού κλείσαμε και το ραντεβού για τον Β επιπέδου.Κουνιόταν συνέχεια.. μάλλον αγοράκι μας είπε ο γιατρός!! 

  • Μου αρέσει 7
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , Matina87 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!!Όλα τέλεια με την αυχενική μια χαρά δόξα τω Θεώ!!13 εβδομάδων ακριβώς είμαι σήμερα, τελικά αύριο μπαίνω στον 4ο.Ολες οι μετρήσεις πολύ καλές!! 2/11  Πιθανή Ημερομηνία Τοκετού κλείσαμε και το ραντεβού για τον Β επιπέδου.Κουνιόταν συνέχεια.. μάλλον αγοράκι μας είπε ο γιατρός!! 

Αχ μπράβο!!!!πολύ καλά νέα!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 27/4/2022 at 9:01 ΠΜ, Laky είπε:

Αρχικά καλημέρα. Ρε κορίτσια να σας ρωτήσω και κάτι άλλο σχετικό με την α αυχενική. Εγώ έκλεισα ραντεβού στις 16 Μαϊου κι εκείνη τη μέρα μπαίνω στην 14η εβδομάδα. Μήπως έπρεπε πιο νωρίς; Όλες πάτε πιο μπροστά και αγχωθηκα μήπως μπερδεύτηκε ο γιατρός μου. 

Καλημέρα. Η αυχενική γίνεται από 11 εβδομάδες και 1 ημέρα μέχρι 13 εβδομάδες και 6 ημέρες 

  • Μου αρέσει 1

SJqRp2.pngPvhnp2.png

Link to comment
Share on other sites

On 27/4/2022 at 1:16 ΜΜ, Tsampika είπε:

Καλησπέρα κοριτσια και εγώ είμαι καινούργια στην ομάδα θα ήθελα να σας ρωτήσω αν έχετε και εσείς πονάκια στην ουρά χαμηλά, είμαι στην 11η εβδομάδα!

Ναι είχα 


SJqRp2.pngPvhnp2.png

Link to comment
Share on other sites

On 4/27/2022 at 1:10 PM, elena93 said:

Κοριτσια μου παω να σκασω απο το αγχος..πηγα στο ραντεβου ολα καλα ακουσαμε καρδουλα.. μου μετρησε αυχενικη και μου λεει ειναι λιγο ανεβασμενη..επειδη λεει δεν ειμαι ειδικος θα μιλησω με μια συναδελφο μου και θα σε πρω τηλ μετα..εσας ποσο σας εχει βγει η αυχενικη στις 11 εβδομαδες;

Εμένα στις δώδεκα εβδομάδες μου βγήκε 1,91 και στις 11 εβδομάδες 0,99

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...