Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 10 ώρες πρίν, Cristina93 είπε:

      Καλημέρα σε όλες/ους! 
      Ξεκινάω σήμερα τον πρώτο κύκλο εξωσωματικής στο Έλενα με gonal 225 και θα προστεθεί αργότερα orgalutran (Ganirelix). Χθες όμως ο εμβρυολόγος του νοσοκομείου δεν βρήκε καθόλου σπερματοζώαρια και θα πρέπει να σκεφτούμε αν θέλουμε να ξεκινήσουμε με προοπτική κατάψυξης των ωαρίων ή με δότη. Εμείς γνωρίζαμε τον Ιούνιο ότι υπάρχουν 50 χιλιάδες σπερματοζωάρια τα οποία τον Σεπτέμβριο μειώθηκαν σε 10 χιλίαδες και πλέον μηδέν μετά από αγωγή με clomiphen citrate που έδωσε στον σύζυγο γυναικολόγος από ιδιωτικό κέντρο εξωσωματικής στο Χαλάνδρι. Να πω επίσης ότι εγώ έχω αποφραγμένες σάλπιγγες, πολύ χαμηλή ΑΜΗ και έχω κάνει εγχείρηση στη μήτρα συν κάποια ακόμα θέματα που δεν πιστεύω να επηρεάζουν πολύ. Ψάχνουμε έναν καλό ανδρολογο ουρολόγο στην Αθήνα ή και ενδοκρινολόγο με ειδίκευση στην ανδρική υπογονιμότητα για να μας πει τι να δοκιμάσουμε ως την επόμενη προσπάθεια. @Kiddo επειδή είδα ότι έχεις κάποιον θα μπορούσες παρακαλώ να μου στείλεις. Κάθε σχόλιο και για τα υπόλοιπα που αναφέρω είναι ευπρόσδεκτο! Η ύπαρξη αυτού του forum με βοήθησε πολύ τους τελευταίους 6 μήνες και ευχαριστώ πραγματικά για όλα!      

      Καλή επιτύχια Χριστίνα! Κάλο ενδοκρινολόγο που ειδικεύεται στη γονιμότητα βρήκα μετά από πολύ ψάξιμο τον Κανάκη στην πλατεία Μαβίλη. Αν θες, πάρε μια γνώμη. Εμένα αυξήθηκε η ΑΜΗ με τη θεραπεία που μου έδωσε ενώ ο γυναικολόγος έλεγε ότι δεν γίνεται.

Μανούλες Νοεμβρίου 2022


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 6,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 ώρα πρίν, elena93 είπε:

Κοριτσια τι κανετε; Να σας ρωτησω ποιες απο εσας θα κανουν το νιπτ τεστ;

Εγώ το ρώτησα αυτό και μου είπε ο γιατρός μου πως αυτό θα μου το πει μετά την α αυχενική αν χρειάζεται. Δε χρειάζεται εξ αρχής να την κάνουμε. Αλλα μόνο αν είναι αυξημένα τα ποσοστά.  Εσένα τι σου είπε;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, Laky είπε:

Εγώ το ρώτησα αυτό και μου είπε ο γιατρός μου πως αυτό θα μου το πει μετά την α αυχενική αν χρειάζεται. Δε χρειάζεται εξ αρχής να την κάνουμε. Αλλα μόνο αν είναι αυξημένα τα ποσοστά.  Εσένα τι σου είπε;

Οταν πηγα την προηγουμενη φορα μου λεει δεν ειναι αναγκη να το κανεις..σκεψου το μεχρι το αλλο ραντεβου..αλλα σκεφτομαι να το κανω 

1 ώρα πρίν, Marianthi27 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια. Εγώ πάλι είχα καφέ υγρά, χωρίς πόνο. Ακριβώς την ίδια ώρα με χθες... 

Δεν θα ειναι τιποτα..ειχες ραντεβου και εκανες κολπικο; Γιατι επειδη ο κολπος ειναι πολυ ευαισθητος και μετα απο εξεταση ή επαφη τυχαινει και εχεις καφε μεχρι και ροζ υγρα..εγω ειχα περιπου την 6η εβδομαδα και μου ειπε ο γιατρος δεν πειραζει μπορει να εχει τραυματιστει ή να εχει σπασει κανενα μικρο αγγειο ακομα και με το φτερνισμα γινεται..

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, elena93 είπε:

Οταν πηγα την προηγουμενη φορα μου λεει δεν ειναι αναγκη να το κανεις..σκεψου το μεχρι το αλλο ραντεβου..αλλα σκεφτομαι να το κανω 

Δεν θα ειναι τιποτα..ειχες ραντεβου και εκανες κολπικο; Γιατι επειδη ο κολπος ειναι πολυ ευαισθητος και μετα απο εξεταση ή επαφη τυχαινει και εχεις καφε μεχρι και ροζ υγρα..εγω ειχα περιπου την 6η εβδομαδα και μου ειπε ο γιατρος δεν πειραζει μπορει να εχει τραυματιστει ή να εχει σπασει κανενα μικρο αγγειο ακομα και με το φτερνισμα γινεται..

Αθήνα μένεις? Το ρωτάω γτ οι περισσότεροι στην Αθήνα θεωρούν δεδομένη την εξέταση αυτή..  Θεσκη πάλι ούτε καν.. εγώ στην πρώτη εγκυμοσύνη το είχα κάνει (500ευρω) γτ ο γιατρός το έκανε προληπτικά σε όλες παροτι η αυχενική ήταν πάρα πολύ καλή. Ε κ όταν στο λέει κ σου καρφώνεται στο μυαλό δύσκολα φεύγει, αυτό έπαθα εγώ.. γνώμη μ είναι να περιμένεις την αυχενική κ αν βγει καλή, δεν υπάρχει λόγος..  ίσα ίσα να φορτιζομαστε με περισσότεροι άγχος ποιος ο λόγος?

Link to comment
Share on other sites

On 16/4/2022 at 11:04 ΠΜ, ArtemisΚ είπε:

Ναι συμφωνώ περιμένω πως και πως και,δεν περνούν οι μέρες. Βέβαια μετά σίγουρα θα βρω αλλά πράγματα να αγχωθω :p

Εγώ το θυμάμαι κ από την πρώτη εγκυμοσύνη ..  από την ώρα που μαθαίνεις ότι είσαι έγκυος ζεις μόνιμα σε ένα ανγχος όσες λένε είναι η καλύτερη περίοδος μιας γυναίκας δν ξέρω που το βασίζουν αλήθεια

Καλησπέρα κορίτσια πριν λίγο γύρισα από τον γιατρό βέβαια δν μας άφησε να το δούμε καλά είχε κάτσει σε μια άκρη το μωράκι κ ούτε να το μετρήσει καλά καλά δν μας άφησε. Όλα καλά όμως . Αύριο θα κλείσω ραντεβού για αρχές μαϊου για την αυχενικη

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, elena93 είπε:

Οταν πηγα την προηγουμενη φορα μου λεει δεν ειναι αναγκη να το κανεις..σκεψου το μεχρι το αλλο ραντεβου..αλλα σκεφτομαι να το κανω 

Δεν θα ειναι τιποτα..ειχες ραντεβου και εκανες κολπικο; Γιατι επειδη ο κολπος ειναι πολυ ευαισθητος και μετα απο εξεταση ή επαφη τυχαινει και εχεις καφε μεχρι και ροζ υγρα..εγω ειχα περιπου την 6η εβδομαδα και μου ειπε ο γιατρος δεν πειραζει μπορει να εχει τραυματιστει ή να εχει σπασει κανενα μικρο αγγειο ακομα και με το φτερνισμα γινεται..

Εγώ του είπα να το κάνω και δεν ήταν θετικός ώστε να κάνω πρώτα αυτήν. Μου είπε πως δεν αντικαθιστά την αυχενική και μετά θα δούμε αν θα το κάνω. Κι εγώ είμαι 39 στα 40 οπότε είπα να κάνω ότι καλύτερο γίνεται. 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Irini__ είπε:

Αθήνα μένεις? Το ρωτάω γτ οι περισσότεροι στην Αθήνα θεωρούν δεδομένη την εξέταση αυτή..  Θεσκη πάλι ούτε καν.. εγώ στην πρώτη εγκυμοσύνη το είχα κάνει (500ευρω) γτ ο γιατρός το έκανε προληπτικά σε όλες παροτι η αυχενική ήταν πάρα πολύ καλή. Ε κ όταν στο λέει κ σου καρφώνεται στο μυαλό δύσκολα φεύγει, αυτό έπαθα εγώ.. γνώμη μ είναι να περιμένεις την αυχενική κ αν βγει καλή, δεν υπάρχει λόγος..  ίσα ίσα να φορτιζομαστε με περισσότεροι άγχος ποιος ο λόγος?

Οχι μενω Ολλανδια..και εδω διαλεγεις αν θες να το κανεις

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


19 hours ago, elena93 said:

Κοριτσια τι κανετε; Να σας ρωτησω ποιες απο εσας θα κανουν το νιπτ τεστ;

Καλημέρα! Εμένα δεν μου το ανέφερε καν, εδώ έμαθα την υπάρξη της εξέτασης χαχα.. και είναι στην Αθήνα ο γιατρός μου. Αλλά η αυχενική και το papp-a βγήκαν πολύ καλές, είχαμε κάνει και καρυότυπο ζεύγους σε προηγούμενη παλίνδρομη που βγήκε φυσιολογικός. Ίσως και λόγω ηλικίας; Δεν ξέρω

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, elena93 είπε:

Οχι μενω Ολλανδια..και εδω διαλεγεις αν θες να το κανεις

Καλά προφανώς και διαλέγεις αν θα κάνεις κάτι, κανείς δε στο επιβάλλει.. αλλά κ μόνο όταν το λέει ο γιατρός όσο να ναι το δουλεύουμε εμείς κ πάμε κ τα κάνουμε όλα.. 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια! Πώς είστε; σήμερα έκανα επαναληπτική εξέταση για το σάκχαρο κ ανέβηκε λίγο ακόμη..έφτασε 95 ..έχει καμία άλλη θέμα;σας έδωσε διατροφή ο γιατρός σας;

Link to comment
Share on other sites

On 18/4/2022 at 12:40 ΜΜ, Despoina31 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Γύρισα από την αυχενική! Όλα πήγαν καλά, φύλο δεν είδαμε βέβαια, αλλά όλα είναι φυσιολογικά! Κοιμόταν το μικρούλι, πείραξε ο γιατρός την κοιλιά μου για να ξυπνήσει και να κουνηθεί αλλά δεν φάνηκε φύλο. Νομίζω αύριο θα βγουν κ τα αποτελέσματα του papp-a. Ξανα ακούσαμε καρδια, μετρήσαμε παλμούς, τράχηλο, αιματώνεται καλά κ η μήτρα.. Ο πλακούντας είναι χαμηλά αλλά τίποτα το ανησυχητικο.. αα και το εμβρυάκι έχει φτάσει 5,3 cm κεφαλοουριαίο μηκος! 
Αυτά!! Καλά αποτελέσματα εύχομαι σε όλες σας!!!

 

4 ώρες πρίν, Matina87 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Πώς είστε; σήμερα έκανα επαναληπτική εξέταση για το σάκχαρο κ ανέβηκε λίγο ακόμη..έφτασε 95 ..έχει καμία άλλη θέμα;σας έδωσε διατροφή ο γιατρός σας;

Εμένα απ την πρώτη εξέταση που εκανα μου δώσε γιατί ήταν 98 και μαζί με τη δίαιτα και μετρητη σακχαρου αλλά οκ που και που ξεφεύγω γιατί δεν μπορώ να τρώω τίποτα φαντάσου από 56 κιλά που μουν πριν πήγα 55 τώρα.  :p Βέβαια η διατροφή μου πριν ήταν χάλια τώρα προσπαθώ όσο μπορώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια. Μόλις γύρισα απ' το νοσοκομείο. Το μωράκι μεγάλωσε πολύ. Κουνούσε χέρια και πόδια και είναι αισίως 2,3 mm. Εγώ σήμερα είμαι 9+2. Αν και ο υπέρηχος Μ έβγαλε 9+1. Ξαναεκλεισα υπερηχο σε δύο εβδομάδες και μετά αυχενική! Δόξα το Θεό Παναγία μου. Εύχομαι καλό Πάσχα κορίτσια μου σε όλες. Με υγεία και του χρόνου πρώτα ο Θεός τέτοιο καιρό με γερά παιδάκια στην αγκαλιά μας!!

  • Μου αρέσει 12
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...