Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Νοεμβρίου 2022


Recommended Posts

1 ώρα πρίν, Konie είπε:

Καλησπέρα σε όλες κορίτσια, 

Εγώ είμαι 10 εβδ+5ημ σήμερα. Ήθελα να ρωτήσω εάν έχει καμία έντονο πρηξιμο στην κοιλιά. 

Εγώ έχω αυτό σαν συμπτώμα με αποτέλεσμα να φαίνομαι στην κοιλιά σαν 5 μηνών! Επίσης πέρα από το πρηξιμο που μου προκαλεί δυσφορία, απεκτησα και θέμα με δυσκοιλιοτητα ενώ δυσκολεύομαι να χωνέψω αν και δεν τρώω υπερβολικά. 

Έχει καμία το ίδιο συμπτώμα; εαν ναι έχετε πάρει κάποιο σκεύασμα; 

Να σημειωσω ότι ακόμη δεν παίρνω σίδηρο ή μαγνησιο. 

Εγω ειχα στις πρωτες εβδομαδες πολυ πρηξιμο..αλλα απο τοτε που αρχισαν οι εμετοι μου εφυγε εντελως..μπορει αυτο που βλεπεις να μην ειναι πρηξημο αλλα η κοιλια σιγα σιγα που μεγαλωνει..

πρίν από 19 λεπτά , Laky είπε:

Κορίτσια πρέπει να πίνουμε γάλα; Εγώ βασικά ούτε φρούτα τρώω ούτε σαλάτα.

Κανει πολυ καλο το γαλα..αλλα ουτε εγω πινω..θελω να αρχισω να το πινω λογω ασβεστιου..φρουτα τρωω οι μπανανες μου αρεσουν διοτι κανουν καλο και για το στομαχι..και σαλατα κανω μια με σπανακι ντοματινια και αβοκαντο και σπορια ειναι πολυ ωραια και υγειηνη

 

Εμενα κοριτσια μου ξαναγυρισε η αναγουλα 24ωρες απο χθες και ειμαι χαλια..ειχα ηρεμησει 2-3 μερες

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 6,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Μάλλον μόνο εγώ δε τρώω τίποτα υγιεινό. Αλλά σαλάτες και φρούτα δεν έφαγα ποτέ μου. Δύσκολο να φάω τώρα. Εμένα έχει τρεις μέρες που τα ούλα μου ματώνουν πάρα πολύ. Δε ξέρω τι γίνεται. Συμβαίνει και σε καμία άλλη;

Link to comment
Share on other sites

On 11/4/2022 at 12:42 ΠΜ, elena93 είπε:

Κοριτσι μου εγω ειμαι 8+3 και μπορω να πω οτι μου εχει φυγει απο τωρα η αναγουλα που ειχα νον στοπ..μονο οταν τρωω εχω και κανω εμετο..δεν νομιζω οτι πρεπει να ανησυχεις διοτι μειωνονται σιγα σιγα τα συμπτωματακαλημερα κοριτσια

Πώς είστε κορίτσια είμαι στην ένατη εβδομάδα είμαι καλύτερα από εμετούς αλλά το στήθος πλέον δν με πονάει όσο με ποναγε κ ανησυχω την Δευτέρα έχω υπερυχο .

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 40 λεπτά , Nantiaki al είπε:

Πώς είστε κορίτσια είμαι στην ένατη εβδομάδα είμαι καλύτερα από εμετούς αλλά το στήθος πλέον δν με πονάει όσο με ποναγε κ ανησυχω την Δευτέρα έχω υπερυχο .

Καλημέρα!το ίδιο,μου συμβαίνει και ανησυχώ είμαι 9+1 και έχω,υπέρηχο την Τρίτη εγώ. Επίσης σχεδόν κάθε πρωί που σηκώνομαι μπορεί και μέσα στη μέρα αισθανομαι να έχω εναα βάρος στην κοιλια ,ελπίζω να μην είναι κάτι ανησυχητικο τώρα που το σκέφτομαι.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια. Ούτε εμένα με πονάει σήμερα το στήθος μου όπως με πονούσε. Εμένα Μ ανησυχούν αυτές οι κράμπες που έχω. Για βάρος στη κοιλιά έχω ακούσει κι άλλες. Οπότε δεν είναι ανησυχητικό. Έχετε εσείς κορίτσια κράμπες που χτυπούν πίσω ή στο πλάι χαμηλά;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 17 λεπτά , ArtemisΚ είπε:

Καλημέρα!το ίδιο,μου συμβαίνει και ανησυχώ είμαι 9+1 και έχω,υπέρηχο την Τρίτη εγώ. Επίσης σχεδόν κάθε πρωί που σηκώνομαι μπορεί και μέσα στη μέρα αισθανομαι να έχω εναα βάρος στην κοιλια ,ελπίζω να μην είναι κάτι ανησυχητικο τώρα που το σκέφτομαι.

Όλα θα είναι καλά απλά όλα μας φταίνε έχουμε συμπτώματα γτβεχουμε παραπονιομαστε δννεχουμε πάλι λέμε τι γίνετε 

πρίν από 8 λεπτά , Laky είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Ούτε εμένα με πονάει σήμερα το στήθος μου όπως με πονούσε. Εμένα Μ ανησυχούν αυτές οι κράμπες που έχω. Για βάρος στη κοιλιά έχω ακούσει κι άλλες. Οπότε δεν είναι ανησυχητικό. Έχετε εσείς κορίτσια κράμπες που χτυπούν πίσω ή στο πλάι χαμηλά;

Κράμπες έχω κνεγω αρκετες

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , Nantiaki al είπε:

Όλα θα είναι καλά απλά όλα μας φταίνε έχουμε συμπτώματα γτβεχουμε παραπονιομαστε δννεχουμε πάλι λέμε τι γίνετε 

Κράμπες έχω κνεγω αρκετες

Έχεις απόλυτο δικιο. Νομίζω πως έχουμε πάθει ζημιά απ' το άγχος ρε κορίτσια. Άντε να περάσει η πρώτη αυχενική να μπουν όλα σ ένα δρόμο. 

Αντανακλούν και πίσω οι κράμπες; Σαν να είναι πίσω απ' τη μέση, στα νεφρά; Ή μόνο στη μήτρα έχεις;

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Laky είπε:

Έχεις απόλυτο δικιο. Νομίζω πως έχουμε πάθει ζημιά απ' το άγχος ρε κορίτσια. Άντε να περάσει η πρώτη αυχενική να μπουν όλα σ ένα δρόμο. 

Αντανακλούν και πίσω οι κράμπες; Σαν να είναι πίσω απ' τη μέση, στα νεφρά; Ή μόνο στη μήτρα έχεις;

 

Όχι μόνο στην μήτρα κ μερικές φορές μόνο από την μια πλευρα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 ώρες πρίν, ArtemisΚ είπε:

Ναι συμφωνώ περιμένω πως και πως και,δεν περνούν οι μέρες. Βέβαια μετά σίγουρα θα βρω αλλά πράγματα να αγχωθω :p

Εγώ το θυμάμαι κ από την πρώτη εγκυμοσύνη ..  από την ώρα που μαθαίνεις ότι είσαι έγκυος ζεις μόνιμα σε ένα ανγχος όσες λένε είναι η καλύτερη περίοδος μιας γυναίκας δν ξέρω που το βασίζουν αλήθεια

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 27 λεπτά , Nantiaki al είπε:

Εγώ το θυμάμαι κ από την πρώτη εγκυμοσύνη ..  από την ώρα που μαθαίνεις ότι είσαι έγκυος ζεις μόνιμα σε ένα ανγχος όσες λένε είναι η καλύτερη περίοδος μιας γυναίκας δν ξέρω που το βασίζουν αλήθεια

Συμφωνω..ειδικα οταν ειναι εγκυμοσυνη μετα απο παλλιδρομη..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 49 λεπτά , elena93 είπε:

Συμφωνω..ειδικα οταν ειναι εγκυμοσυνη μετα απο παλλιδρομη..

Εμένα επειδή οι χοριακες μου στην αρχή δεν ήταν και οι ιδανικές, το μυαλό μου είναι συνεχώς εκεί. Είμαι στην 9η εβδομάδα. Λέω αν περάσει τουλάχιστον και η 10η μπορεί να μπορέσω να αναπνεύσω λίγο. Μέχρι τη δωδέκατη εβδομάδα ρε κορίτσια μπορεί να παλινδρομήσει;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , Laky είπε:

Εμένα επειδή οι χοριακες μου στην αρχή δεν ήταν και οι ιδανικές, το μυαλό μου είναι συνεχώς εκεί. Είμαι στην 9η εβδομάδα. Λέω αν περάσει τουλάχιστον και η 10η μπορεί να μπορέσω να αναπνεύσω λίγο. Μέχρι τη δωδέκατη εβδομάδα ρε κορίτσια μπορεί να παλινδρομήσει;

Κοριτσι μου πηγα στον γυναικολογο στις 11 του μηνος..επειδη ηξερε το ιστορικο μου λεει μην ανησυχεις διοτι η περιπτωση αποβολης ειναι 1%..εδω γενικα λενε απο την στιγμη που βλεπεις καρδιακο παλμο μειωνεται πολυ οι πιθανοτητες..και σε σχεση με την χοριακη μην ανησυχεις διοτι υπαρχουν κοριτσια που εχουν ξεκινηση με πολυ χαμηλη και σε 9 μηνες εχουν κρατησει το μωρο στην αγκαλια τους

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια..πως είστε; Σας διαβάζω κάθε μέρα απλά χάθηκα λίγο γιατί ήμουν χάλια με ζαλάδες και εμετούς..σήμερα κλείνω τον 2ο μήνα και νιώθω από χθες κάπως καλύτερα..δεν έχω τόσες ανακατοσουρες και αρχίζω να πεινάω όλο και πιο πολύ..εχθές με πήραν τηλ πως είχα υπέρηχο χωρίς να μου το έχουν πει γιατί κανονικά έχω μεγάλη εβδομάδα και στεναχωρήθηκα που δε πρόλαβα να πάω εχθές και ας μη μου το είχαν πει αφού είχαν κενό ραντεβού..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...