Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin News

    • Αχ κοπέλα μου...είπες μεγάλη κουβέντα πως νοιώθεις ότι χάσατε χρόνο...αυτά τα αν ήξερα...αν ήμουν σε άλλο γιατρό...αν είχα κάνει άλλες επιλογές..τα έχω σκεφτεί τόσες φορές...Αλλά δυστηχως και εντελώς ειλικρινά ο χρόνος δε γυρίζει πίσω και δεν έχει νόημα να το σκεφτόμαστε...οπότε κοιτάμε μπροστά και κανουμε το καλύτερο που θεωρούμε από εδώ και πέρα...

      Πάντως για το χρόνο της αναμονής που αναφέρεις...εγώ που πήγα μέσω τράπεζας ωαριων μέσα σε 2 μήνες τα παραγγειλαμε,ήρθαν έκανα εγώ ότι  προετοιμασία χρειαζόταν και προχωρήσαμε..20 Μαΐου κάναμε την παραγγελία...και 20 Ιουλίου έκανα μεταφορά..

      • Μου αρέσει 3
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • On 15/10/2024 at 7:09 ΜΜ, Supergirl87 είπε:

      Ηταν κάθετος στο θέμα για τις ενέσεις γιατι λέει μπορεί να έχουμε αλλά προβλήματα μετά..Να σπάσουν τπτ αγγεία κ τα σχετικά κ μου το απαγόρευσε..Για τον κατακερματισμό τι πιστεύεις;

      Λογικά ενέσεις θα ξεκινήσεις με το που έχεις θετική χοριακη, σωστά? Τι σου είπε η αιματολογος? 

      Γιατί δεν κάνεις την μεταφορά σου στον εξωσωματικο και μετά να συνεχίσεις με το γυναικολόγο που είχες πριν?? Δν χρειάζεται να σε παρακολουθεί και να γεννήσεις με τον εξωσωματικο.. 

      Just now, Kathrin17 είπε:

      Λογικά ενέσεις θα ξεκινήσεις με το που έχεις θετική χοριακη, σωστά? Τι σου είπε η αιματολογος? 

      Γιατί δεν κάνεις την μεταφορά σου στον εξωσωματικο και μετά να συνεχίσεις με το γυναικολόγο που είχες πριν?? Δν χρειάζεται να σε παρακολουθεί και να γεννήσεις με τον εξωσωματικο.. 

       

Μανούλες Νοεμβρίου 2022


Recommended Posts

7 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

Καλημέρα και περαστικά σας❤️Τι σου είπε η γιατρός,από που μπορεί να το κόλλησε? Και εγώ ανησυχώ,γιατί τα κορίτσια είναι πιο ευαίσθητα και κολλάνε πανευκολα.Ας πούμε έχει τύχει να κάνει κακά στον ύπνο της και να το δω το πρωί που σηκώθηκε..

Αυτο ακριβως μου ειπε..οτι τα κοριτσια ειναι πιο ευαισθητα σε τετοια θεματα..δεν μου ειπε συγκεκριμενα απο που μπορει να κολλησε μου ειπε ειναι πολυ συχνο

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 6,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια γεια σας!!! Είχα καιρό να μπω. Ο μπέμπης έχει λίγη γκρίνια από τα δόντια. Μέσα σε ένα μήνα έχει βγάλει τα 4 πρώτα. Ευτυχώς έχει κόψει το δάγκωμα. Κ εμείς με το φαγητό κάποιες μέρες έχουμε θέμα.  Δεν τρώει μ ότι να του δώσω το φτύνει. Αλλά όχι συνέχεια. Θεωρώ είναι από τα δόντια. @Kallibabyboy και εγώ είχα θέμα δεν έπινε νερό. Κ του έδινα νερό με το καλαμάκι που το κλείνεις με το δάχτυλο από τη μια μερια κ μαζεύεις νερό. Επίσης με καπάκι από μπουκάλι του έδινα. Τώρα πίνει νερό κανονικά από το 360 της munchkin αλλά κάναμε πολλές φορές προσπάθεια. Κ πίνει κανονικά κ από μπουκάλι πλαστικό. Βλέπει τον άντρα μ κ ζηλεύει. Δοκίμασε κάτι κ από αυτά μπας και. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 44 λεπτά , Rina_87 είπε:

Κορίτσια γεια σας!!! Είχα καιρό να μπω. Ο μπέμπης έχει λίγη γκρίνια από τα δόντια. Μέσα σε ένα μήνα έχει βγάλει τα 4 πρώτα. Ευτυχώς έχει κόψει το δάγκωμα. Κ εμείς με το φαγητό κάποιες μέρες έχουμε θέμα.  Δεν τρώει μ ότι να του δώσω το φτύνει. Αλλά όχι συνέχεια. Θεωρώ είναι από τα δόντια. @Kallibabyboy και εγώ είχα θέμα δεν έπινε νερό. Κ του έδινα νερό με το καλαμάκι που το κλείνεις με το δάχτυλο από τη μια μερια κ μαζεύεις νερό. Επίσης με καπάκι από μπουκάλι του έδινα. Τώρα πίνει νερό κανονικά από το 360 της munchkin αλλά κάναμε πολλές φορές προσπάθεια. Κ πίνει κανονικά κ από μπουκάλι πλαστικό. Βλέπει τον άντρα μ κ ζηλεύει. Δοκίμασε κάτι κ από αυτά μπας και. 

Καλησπέρα !! Είμαι πολύ χαρούμενη γιατί ξαφνικά χθες άρχισε να ρουφάει από το καλαμάκι και έπαθα σοκ ! Ξεκίνησε και να τρώει παλι ! Αλλά θέλει μόνο αλεσμένα , τα κομμάτια τα φτύνει μόλις μπουν στο στόμα . Όμως μπισκότα παιδικά τρώει όποτε σκέφτομαι μήπως είναι πολύ επιλεκτικός στις γεύσεις. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου. Χάθηκα γιατί περάσαμε δύσκολα με τον μικρό.  Σας είχα πει ότι είχε μια ίωση.. μια μέρα αφότου αναρρώσε πλήρως κόλλησε κοξακι και φτάσαμε τη περασμένη Πέμπτη μέχρι τ νοσοκομείο λόγω αφυδάτωσης... από το σαββατοκύριακο είναι οκ αλλά όλες τις προηγούμενες ημέρες έκλαιγε συνέχεια πρωί και βράδυ, είχε πυρετό , δεν έτρωγε τίποτα κ άμα έτρωγε γάλα έκανε εμετό,  έκοψε τη πιπιλα επειδή πονούσε πολύ ο λαιμός του και ήταν μονίμως μ ανοιχτό το στόμα και σαν χαμένος.  

Το θέμα είναι ότι ενώ συνηλθε και άρχισε και να τρώει εκτός από φρουτοκρεμα Π έτσι κι αλλιώς δεν ήταν το καλύτερο του , άλλαξε τελειως συνήθειες ύπνου . Δηλαδή,  άρχισε να ξυπνάει αντί για 8-9 από τις 7 και δεν ξέρω τι να τον κάνω.  Επίσης,  εξακολουθεί να μη παίρνει πιπίλα για να κοιμηθεί πράγμα που με δυσκολεύει πολύ σ αυτή τη φάση γιατί δεν παρηγοριεται καθολου εύκολα για να κοιμηθεί και γενικά έχει πολύ δυσκολία στον ύπνο μέσα στη μέρα..  από ξαπλωτό που τον κούναγα ,τώρα θέλει όρθιος..γενικά περίεργα πράγματα κ μέσα σ όλα βγάζει κ δόντι. 

Σας έχει τύχει να κόψουν μόνα τους τη πιπιλα ξαφνικά;;

On 22/10/2023 at 11:31 ΠΜ, thel είπε:

Κορίτσια τώρα που μεγάλωσαν τα μωράκια μας έχετε να προτείνεται οργανωμένες δραστηριότητες εκτός σπιτιού; 

Εγώ την έχω ξεκινήσει baby swimming και την έχω πάει και σε 2 θεατρικές παραστάσεις για βρέφη από 10 μηνών(δεν τις γράφω μήπως θεωρηθεί διαφήμιση). 

Ψάχνω για δραστηριότητες στην φύση ή messy play αλλά φυσικά και εάν έχετε υπόψην και κάτι άλλο ! 

Διάβασα τώρα όλα τα μηνύματα κ ήθελα να ρωτήσω @thelγια το baby swimming και τις παραστάσεις...που ακριβώς πάτε, αν μπορείς να μ στείλεις προσωπικό μήνυμα. 

On 23/10/2023 at 10:37 ΜΜ, elena93 είπε:

Γεια σας κοριτσια..περναμε δυσκολα με την μικρη..δεν θελει να φαει με τιποτα δεν ανοιγει το στομα της..της δινω λιγο  με το ζορι και κλαμα..τι ειναι τουτο παλι αυτο;!;! Επισης σας ειπα οτι καναμε τα εμβολια και απο εκεινη την ημερα η μικρη εχει κοκκινησει στην ευαισθητη περιοχη..δεν ειχαμε ποτε προβλημα με αυτο πρωτη φορα τωρα..εχετε καποια λυση να μου προτεινετε; 

Αν δεν έχει ίωση είναι δόντια λογικα..το έχουμε περάσει :(εφτιαξε καθολου ; εχουν περασει κ μερες. Για την ευαίσθητη περιοχή δεν έχω ιδέα:/

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 59 λεπτά , Angel92 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου. Χάθηκα γιατί περάσαμε δύσκολα με τον μικρό.  Σας είχα πει ότι είχε μια ίωση.. μια μέρα αφότου αναρρώσε πλήρως κόλλησε κοξακι και φτάσαμε τη περασμένη Πέμπτη μέχρι τ νοσοκομείο λόγω αφυδάτωσης... από το σαββατοκύριακο είναι οκ αλλά όλες τις προηγούμενες ημέρες έκλαιγε συνέχεια πρωί και βράδυ, είχε πυρετό , δεν έτρωγε τίποτα κ άμα έτρωγε γάλα έκανε εμετό,  έκοψε τη πιπιλα επειδή πονούσε πολύ ο λαιμός του και ήταν μονίμως μ ανοιχτό το στόμα και σαν χαμένος.  

Το θέμα είναι ότι ενώ συνηλθε και άρχισε και να τρώει εκτός από φρουτοκρεμα Π έτσι κι αλλιώς δεν ήταν το καλύτερο του , άλλαξε τελειως συνήθειες ύπνου . Δηλαδή,  άρχισε να ξυπνάει αντί για 8-9 από τις 7 και δεν ξέρω τι να τον κάνω.  Επίσης,  εξακολουθεί να μη παίρνει πιπίλα για να κοιμηθεί πράγμα που με δυσκολεύει πολύ σ αυτή τη φάση γιατί δεν παρηγοριεται καθολου εύκολα για να κοιμηθεί και γενικά έχει πολύ δυσκολία στον ύπνο μέσα στη μέρα..  από ξαπλωτό που τον κούναγα ,τώρα θέλει όρθιος..γενικά περίεργα πράγματα κ μέσα σ όλα βγάζει κ δόντι. 

Σας έχει τύχει να κόψουν μόνα τους τη πιπιλα ξαφνικά;;

Διάβασα τώρα όλα τα μηνύματα κ ήθελα να ρωτήσω @thelγια το baby swimming και τις παραστάσεις...που ακριβώς πάτε, αν μπορείς να μ στείλεις προσωπικό μήνυμα. 

Αν δεν έχει ίωση είναι δόντια λογικα..το έχουμε περάσει :(εφτιαξε καθολου ; εχουν περασει κ μερες. Για την ευαίσθητη περιοχή δεν έχω ιδέα:/

Καλημέρα κορίτσι μου! Περαστικά στον μπέμπη, γρήγορη ανάρρωση ❤️

Αυτό με την πιπίλα το έπαθε και η δικιά μου,ξαφνικά εδώ και ενάμιση μήνα δεν την θέλει και ενώ την θήλαζα και μετά της έβαζα πιπίλα και κοιμόταν αμέσως,τώρα έχει το στήθος για πιπίλα και παιδευομαι..

Ξυπνάει κάθε δύο ώρες και θέλει να θηλάσει,έλεγα να κάνω υπομονή γιατί μου είπε και ο γυναικολόγος μου πως είναι κρίμα να κόψω το θηλασμό τώρα με τις ιώσεις και πως θα παίρνει αντισώματα.Δεν ξέρω τι συμβαίνει,είναι δοντια(που δεν έχει κανένα),είναι άλμα,πάντως έχω εξουθενωθεί,χάνω πολλά μαλλιά από την ταλαιπωρία..Δεν ξέρω τι να κάνω,κοιμάται μόνο με στήθος,ειδικά όταν ξυπνάει μέσα στη νύχτα..μπιμπερο δεν θέλει για να κοιμηθεί..πως θα το κόψουμε,έχω απελπιστει...

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, Angel92 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου. Χάθηκα γιατί περάσαμε δύσκολα με τον μικρό.  Σας είχα πει ότι είχε μια ίωση.. μια μέρα αφότου αναρρώσε πλήρως κόλλησε κοξακι και φτάσαμε τη περασμένη Πέμπτη μέχρι τ νοσοκομείο λόγω αφυδάτωσης... από το σαββατοκύριακο είναι οκ αλλά όλες τις προηγούμενες ημέρες έκλαιγε συνέχεια πρωί και βράδυ, είχε πυρετό , δεν έτρωγε τίποτα κ άμα έτρωγε γάλα έκανε εμετό,  έκοψε τη πιπιλα επειδή πονούσε πολύ ο λαιμός του και ήταν μονίμως μ ανοιχτό το στόμα και σαν χαμένος.  

Το θέμα είναι ότι ενώ συνηλθε και άρχισε και να τρώει εκτός από φρουτοκρεμα Π έτσι κι αλλιώς δεν ήταν το καλύτερο του , άλλαξε τελειως συνήθειες ύπνου . Δηλαδή,  άρχισε να ξυπνάει αντί για 8-9 από τις 7 και δεν ξέρω τι να τον κάνω.  Επίσης,  εξακολουθεί να μη παίρνει πιπίλα για να κοιμηθεί πράγμα που με δυσκολεύει πολύ σ αυτή τη φάση γιατί δεν παρηγοριεται καθολου εύκολα για να κοιμηθεί και γενικά έχει πολύ δυσκολία στον ύπνο μέσα στη μέρα..  από ξαπλωτό που τον κούναγα ,τώρα θέλει όρθιος..γενικά περίεργα πράγματα κ μέσα σ όλα βγάζει κ δόντι. 

Σας έχει τύχει να κόψουν μόνα τους τη πιπιλα ξαφνικά;;

Διάβασα τώρα όλα τα μηνύματα κ ήθελα να ρωτήσω @thelγια το baby swimming και τις παραστάσεις...που ακριβώς πάτε, αν μπορείς να μ στείλεις προσωπικό μήνυμα. 

Αν δεν έχει ίωση είναι δόντια λογικα..το έχουμε περάσει :(εφτιαξε καθολου ; εχουν περασει κ μερες. Για την ευαίσθητη περιοχή δεν έχω ιδέα:/

Σου έστειλα @Angel92! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , Blue Velvet είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου! Περαστικά στον μπέμπη, γρήγορη ανάρρωση ❤️

Αυτό με την πιπίλα το έπαθε και η δικιά μου,ξαφνικά εδώ και ενάμιση μήνα δεν την θέλει και ενώ την θήλαζα και μετά της έβαζα πιπίλα και κοιμόταν αμέσως,τώρα έχει το στήθος για πιπίλα και παιδευομαι..

Ξυπνάει κάθε δύο ώρες και θέλει να θηλάσει,έλεγα να κάνω υπομονή γιατί μου είπε και ο γυναικολόγος μου πως είναι κρίμα να κόψω το θηλασμό τώρα με τις ιώσεις και πως θα παίρνει αντισώματα.Δεν ξέρω τι συμβαίνει,είναι δοντια(που δεν έχει κανένα),είναι άλμα,πάντως έχω εξουθενωθεί,χάνω πολλά μαλλιά από την ταλαιπωρία..Δεν ξέρω τι να κάνω,κοιμάται μόνο με στήθος,ειδικά όταν ξυπνάει μέσα στη νύχτα..μπιμπερο δεν θέλει για να κοιμηθεί..πως θα το κόψουμε,έχω απελπιστει...

Ευχαριστούμε κορίτσι μου. Πφφ..εσένα είναι πιο επιτακτική ανάγκη να βρεθεί λύση.  Εγώ το συνδύασα με την ίωση αλλά τώρα Π το λες μπορεί να είναι κ δόντι.  Τι να κάνουμε;; υπομονηη

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια τι κάνετε;πώς είναι τα μωράκια σας;Εμάς ο μικρός είναι μπουκωμενος μάλλον από τα δόντια του γιατί βγάζει 4 κυνόδοντες και οι τραπεζίτες κάποιοι δεν έχουν βγει εντελώς..δύο βράδια ξυπνούσε και έκλαιγε πάρα πολύ, πήγαμε στον παιδίατρο και μας είπε δόντια..τώρα του δίνω μια φορά την ημέρα αλγκοφρεν..κατά τα άλλα όλα μια χαρά περπατάμε αρκετά πλέον κάνουμε συνεχόμενα βηματακια! εκκρεμεί η περπατοπιτα!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλες κορίτσια.. κι εμείς είμαστε μια χαρά, έχουμε τα δύσκολα βράδια μας με τα δόντια,  αλλά μέσα στην ημέρα είναι καταπληκτική.. γίνεται παιδάκι πλέον και φεύγει από το μωρό.. 

 Κάναμε τις πρώτες εξετάσεις αίματος σήμερα,  έχω μια αγωνία μέχρι αύριο που θα βγούνε τα αποτελέσματα.. 

 Πόσους ημερισιους ύπνους σας κάνουν τα μωρά σας? Εμένα 2.. σε σύνολο 2-3 ώρες.. την ημέρα κοιμάται τέλεια εύκολα,  βαριά.. το βράδυ από μια ώρα και μετά όλο σβούρες,  μυξοκλαιει,  θέλει αγκαλιά, στήθος.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, ele90 είπε:

Καλησπέρα σε όλες κορίτσια.. κι εμείς είμαστε μια χαρά, έχουμε τα δύσκολα βράδια μας με τα δόντια,  αλλά μέσα στην ημέρα είναι καταπληκτική.. γίνεται παιδάκι πλέον και φεύγει από το μωρό.. 

 Κάναμε τις πρώτες εξετάσεις αίματος σήμερα,  έχω μια αγωνία μέχρι αύριο που θα βγούνε τα αποτελέσματα.. 

 Πόσους ημερισιους ύπνους σας κάνουν τα μωρά σας? Εμένα 2.. σε σύνολο 2-3 ώρες.. την ημέρα κοιμάται τέλεια εύκολα,  βαριά.. το βράδυ από μια ώρα και μετά όλο σβούρες,  μυξοκλαιει,  θέλει αγκαλιά, στήθος.. 

Καλησπέρα! και εμείς μια απ´ τα ίδια με τον ύπνο. 2 ημερήσιους ύπνους από μια ώρα.Τα βράδια είναι δύσκολα. Προσπαθώ να σταματήσω και τη συγκοίμηση….. 

Βγάζει και δόντια ο μικρός μου και είναι λίγο γκρινιάρης….

Αλήθεια, τι εξετάσεις κάνατε; Εμείς μένουμε στο εξωτερικό και δεν γίνεται κάτι τέτοιο🙈

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 2/11/2023 at 7:53 ΠΜ, Angel92 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου. Χάθηκα γιατί περάσαμε δύσκολα με τον μικρό.  Σας είχα πει ότι είχε μια ίωση.. μια μέρα αφότου αναρρώσε πλήρως κόλλησε κοξακι και φτάσαμε τη περασμένη Πέμπτη μέχρι τ νοσοκομείο λόγω αφυδάτωσης... από το σαββατοκύριακο είναι οκ αλλά όλες τις προηγούμενες ημέρες έκλαιγε συνέχεια πρωί και βράδυ, είχε πυρετό , δεν έτρωγε τίποτα κ άμα έτρωγε γάλα έκανε εμετό,  έκοψε τη πιπιλα επειδή πονούσε πολύ ο λαιμός του και ήταν μονίμως μ ανοιχτό το στόμα και σαν χαμένος.  

Το θέμα είναι ότι ενώ συνηλθε και άρχισε και να τρώει εκτός από φρουτοκρεμα Π έτσι κι αλλιώς δεν ήταν το καλύτερο του , άλλαξε τελειως συνήθειες ύπνου . Δηλαδή,  άρχισε να ξυπνάει αντί για 8-9 από τις 7 και δεν ξέρω τι να τον κάνω.  Επίσης,  εξακολουθεί να μη παίρνει πιπίλα για να κοιμηθεί πράγμα που με δυσκολεύει πολύ σ αυτή τη φάση γιατί δεν παρηγοριεται καθολου εύκολα για να κοιμηθεί και γενικά έχει πολύ δυσκολία στον ύπνο μέσα στη μέρα..  από ξαπλωτό που τον κούναγα ,τώρα θέλει όρθιος..γενικά περίεργα πράγματα κ μέσα σ όλα βγάζει κ δόντι. 

Σας έχει τύχει να κόψουν μόνα τους τη πιπιλα ξαφνικά;;

Διάβασα τώρα όλα τα μηνύματα κ ήθελα να ρωτήσω @thelγια το baby swimming και τις παραστάσεις...που ακριβώς πάτε, αν μπορείς να μ στείλεις προσωπικό μήνυμα. 

Αν δεν έχει ίωση είναι δόντια λογικα..το έχουμε περάσει :(εφτιαξε καθολου ; εχουν περασει κ μερες. Για την ευαίσθητη περιοχή δεν έχω ιδέα:/

Πωπω τι περάσατε!!! 
και εμείς βγάζουμε δόντια και είμαστε με γκρίνια κ μύξες. Εμένα κάνει συνήθως 2 ημερήσιους ύπνους αλλά το βράδυ δυσκολεύεται να κοιμηθεί. Κάποιες μέρες κάνει 1 κ το βράδυ πέφτει ξερός. Πιστεύω ότι πάει να τον κόψει τον 1. Μακάρι να συνεχίσει να πέφτει ξερός τα βράδια. Έχω ευχαριστηθεί σαλόνι κ σειρές. Κ τη νύχτα δεν έχει πολλές αφυπνίσεις. Κανα 4αρι είχε αυτές τις μέρες. Που είναι πολύ καλά από παλιά π ξύπναγε ανα μια ώρα. 

Link to comment
Share on other sites

Κι εμείς δύο ημερησιους ύπνους κάνουμε..μισή ώρα το πρωί και άλλες 1-2 ώρες το μεσημέρι.  Το βραδυ κοιμάται σχετικά εύκολα .κάποιες φορές κοιμάται ενώ πίνει γάλα κ κάποιες άλλες θέλει και λίγο κούνημα..ξυπνάει τη νύχτα συνήθως μια φορά στις 3-4 που απλά θέλει να βεβαιωθεί ότι είμαι εκεί και να τον πάρω λίγο αγκαλιά και στις 6 που πίνει γάλα και ξανακοιμαται για άλλες 1-2 ώρες. Με το φαγητό από όταν αναρρωσε π ηταν αρρωστος εκοψε τα πάντα.. τρώει μόνο αγγούρι, τραχανά και μπανάνα..τα άλλα τα βάζει στο στόμα και μετά τα φτύνει.  Επισης πιπιλα τερμα :(

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, anriana είπε:

Καλησπέρα! και εμείς μια απ´ τα ίδια με τον ύπνο. 2 ημερήσιους ύπνους από μια ώρα.Τα βράδια είναι δύσκολα. Προσπαθώ να σταματήσω και τη συγκοίμηση….. 

Βγάζει και δόντια ο μικρός μου και είναι λίγο γκρινιάρης….

Αλήθεια, τι εξετάσεις κάνατε; Εμείς μένουμε στο εξωτερικό και δεν γίνεται κάτι τέτοιο🙈

Απ ότι μας ενημέρωσε η παιδίατρος είναι στον τυπικό έλεγχο όταν κλείνει έτος το μωρό.  

 Αιματοκρίτη,  φεριτινη,  βιταμίνη d, ζαχαρο,  θυροειδη κλπ.. κυρίως να δουν αν έχει κάποια έλλειψη να ενισχύσουμε τη διατροφή με κατάλληλα τρόφιμα ή και κάποιο συμπλήρωμα..  

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, anriana said:

Καλησπέρα! και εμείς μια απ´ τα ίδια με τον ύπνο. 2 ημερήσιους ύπνους από μια ώρα.Τα βράδια είναι δύσκολα. Προσπαθώ να σταματήσω και τη συγκοίμηση….. 

Βγάζει και δόντια ο μικρός μου και είναι λίγο γκρινιάρης….

Αλήθεια, τι εξετάσεις κάνατε; Εμείς μένουμε στο εξωτερικό και δεν γίνεται κάτι τέτοιο🙈

Απλές αίματος κάναμε εμείς και ούρων. Είναι τυπικό.

Και εμένα 2 ημερήσιους κάνει. Εναν μετά την φρουτόκρεμα το πρωί, και έναν μετά το μεσημεριανό. Απο 45' μέχρι και 2ωρο, αναλόγως.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! Εμείς δεν κάναμε εξετάσεις ούρων και αίματος,μόνο εμβόλιο.Θα ρωτήσω σίγουρα τον παιδίατρο αν πρέπει να κάνουμε.

Η μπέμπα έβγαλε ένα γρουμπαλακι πίσω στον αυχένα και πήρα τηλ τον παιδίατρο,ο οποίος μας είπε οτι πρόκειται για αντίδραση του οργανισμού στα αντιγόνα και στα αλλεργιογόνα και πως είναι φυσιολογικό και θα ξαναβγάλει. 🤷

Κατά τ αλλά μεγαλώνουμε,σχεδόν 9 κιλά η μπέμπα,δόντια ακόμα τίποτα και κάνει 1-2 βηματακια χωρίς να πιάνεται.Ακομα θηλάζουμε και από ύπνο κατά τη διάρκεια της ημέρας κάνει μόνο έναν το μεσημέρι από μία ώρα μέχρι και 2,5

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...