Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Συγγνώμη για την ενόχληση... μήπως έχει κάποια κοπέλα Gonal, Bemfola, Meriofert, Altermon... οποιαδήποτε ένεση για διέγερση? Δεν μου επιτρέπεται να περάσω ξανά επιτροπή... Ευχαριστώ για τον χρόνο σας! Καλή επιτυχία σε όλες, κορίτσια!

Μανούλες Νοεμβρίου 2022


Recommended Posts

πρίν από 25 λεπτά , Blue Velvet είπε:

Μια γνωστή μου,είχε στείλει το μωρό στον παιδικό με πυρετό και μυξες,επειδή είχε κλείσει ραντεβού για νύχια και λέιζερ και δεν μπορούσε να το ακυρώσει🙄Ηταν πριν τα Χριστούγεννα και γινόταν χαμός στα ινστιτούτα.Μιλαμε για μεγάλη γομαρα.Πιστευω πως είναι η εξαίρεση,συνήθως όταν αφήνουν άρρωστα τα μωρά στον παιδικό,είναι γονείς που δεν έχουν κάπου αλλού να τα αφήσουν και δεν μπορούν να πάρουν και άδεια από τη δουλειά.Αλλα ότι έχει αναίσθητους και ασυνείδητους γονείς,αυτό είναι δεδομένο 

Δηλαδή αν γινόταν κάτι Κ την φώναζαν να το πάρει τι θα έκανε θα ερχόταν με το μισό νύχι βαμμένο? Εγώ ανχωνομαι όχι μόνο μην πάθει κάτι το παιδί αλλά αν γίνει Κ τίποτα Κ σε πάρουν τηλέφωνο να το πάρεις τι θα κάνεις ? 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 6,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 6 λεπτά , linaa είπε:

Δηλαδή αν γινόταν κάτι Κ την φώναζαν να το πάρει τι θα έκανε θα ερχόταν με το μισό νύχι βαμμένο? Εγώ ανχωνομαι όχι μόνο μην πάθει κάτι το παιδί αλλά αν γίνει Κ τίποτα Κ σε πάρουν τηλέφωνο να το πάρεις τι θα κάνεις ? 

Τι να σου πω,δεν μπορώ να καταλάβω πως σκέφτονται μερικοί άνθρωποι🤷Είναι βλαμμένη ρε,έπρεπε να φτιαχτεί οπωσδήποτε,γιατί θα ήταν η γυναίκα του αδελφού της στο χωριό και ήθελε να της μπει στο μάτι🙄 Πολύ σοβαρός λόγος για να πας το παιδί σου άρρωστο στον παιδικό και να κολλήσει και τα άλλα.Ας χαλάσουν οι διακοπές των υπολοίπων,σημασια έχει το νύχι να μην είναι σαν του κόνδορα και να μην έχει στα ποδια τη γουρουνοτριχα του Νίκου Γκάλη 

  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια..περναμε δυσκολα με την μικρη..δεν θελει να φαει με τιποτα δεν ανοιγει το στομα της..της δινω λιγο  με το ζορι και κλαμα..τι ειναι τουτο παλι αυτο;!;! Επισης σας ειπα οτι καναμε τα εμβολια και απο εκεινη την ημερα η μικρη εχει κοκκινησει στην ευαισθητη περιοχη..δεν ειχαμε ποτε προβλημα με αυτο πρωτη φορα τωρα..εχετε καποια λυση να μου προτεινετε; 

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 43 λεπτά , elena93 είπε:

Γεια σας κοριτσια..περναμε δυσκολα με την μικρη..δεν θελει να φαει με τιποτα δεν ανοιγει το στομα της..της δινω λιγο  με το ζορι και κλαμα..τι ειναι τουτο παλι αυτο;!;! Επισης σας ειπα οτι καναμε τα εμβολια και απο εκεινη την ημερα η μικρη εχει κοκκινησει στην ευαισθητη περιοχη..δεν ειχαμε ποτε προβλημα με αυτο πρωτη φορα τωρα..εχετε καποια λυση να μου προτεινετε; 

 Καλησπέρα!! Υπομονή με το φαγητό.. δοκίμασε να της δείχνεις κάποιο παραμύθι όταν τρώει,  λίγο να ξεχνιέται.. 

 Κι εμένα μέρα τη δεύτερη δόση της μηνιγγίτιδας μετά από λίγες μέρες έβγαλε σπυράκια..μου πρότεινε μια κρέμα ή παιδίατρος,  για 2 μέρες καλά αλλά φουντωσαν και μου είπε μα της βάλω φαρμακευτική μελάνι.  Θα το πάρω αύριο. Μου είπε μπορεί να είναι και από την οδοντοφυια.  Τι να πω?!! 

 Και την στεγνωνω καλά με πιστολάκι μαλλιών πλέον και της βάζω καλές πάνες.  

 Θα σε ενημερώσω πως θα εξελιχθεί..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 47 λεπτά , elena93 είπε:

Γεια σας κοριτσια..περναμε δυσκολα με την μικρη..δεν θελει να φαει με τιποτα δεν ανοιγει το στομα της..της δινω λιγο  με το ζορι και κλαμα..τι ειναι τουτο παλι αυτο;!;! Επισης σας ειπα οτι καναμε τα εμβολια και απο εκεινη την ημερα η μικρη εχει κοκκινησει στην ευαισθητη περιοχη..δεν ειχαμε ποτε προβλημα με αυτο πρωτη φορα τωρα..εχετε καποια λυση να μου προτεινετε; 

Ντεπον έχεις δώσει? Ίσως έχει κάποια αδιαθεσία μετα το εμβόλιο . 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 ώρα πρίν, elena93 είπε:

Γεια σας κοριτσια..περναμε δυσκολα με την μικρη..δεν θελει να φαει με τιποτα δεν ανοιγει το στομα της..της δινω λιγο  με το ζορι και κλαμα..τι ειναι τουτο παλι αυτο;!;! Επισης σας ειπα οτι καναμε τα εμβολια και απο εκεινη την ημερα η μικρη εχει κοκκινησει στην ευαισθητη περιοχη..δεν ειχαμε ποτε προβλημα με αυτο πρωτη φορα τωρα..εχετε καποια λυση να μου προτεινετε; 

Περνάμε ακριβώς το ίδιο !! Εδώ και δυο εβδομάδες δεν τρώει ΤΙΠΟΤΑ !! Ό,τι δίνω μετά από λίγο το φτύνει και μετά γυρίζει το κεφάλι όποτε πλησιάζω το φαγητό ! Δεν τρώει ούτε μόνος του να βάλει φαγητό στο στόμα δηλαδή , όλα πάτωμα  ! Πάλι καλά θηλάζει και πίνει από εκεί γάλα ! Εμείς έχουμε και το πρόβλημα ότι δεν πίνει νερό και έχει μειώσει και πάνες ! Ήθελα εγώ με το μυαλό μου να αποθηλασω χα χα χα ! Περνάμε πολύ δύσκολα , πολύ άγχος 

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Kallibabyboy είπε:

Περνάμε ακριβώς το ίδιο !! Εδώ και δυο εβδομάδες δεν τρώει ΤΙΠΟΤΑ !! Ό,τι δίνω μετά από λίγο το φτύνει και μετά γυρίζει το κεφάλι όποτε πλησιάζω το φαγητό ! Δεν τρώει ούτε μόνος του να βάλει φαγητό στο στόμα δηλαδή , όλα πάτωμα  ! Πάλι καλά θηλάζει και πίνει από εκεί γάλα ! Εμείς έχουμε και το πρόβλημα ότι δεν πίνει νερό και έχει μειώσει και πάνες ! Ήθελα εγώ με το μυαλό μου να αποθηλασω χα χα χα ! Περνάμε πολύ δύσκολα , πολύ άγχος 

Ο παιδίατρος τι λέει το έχει δει το παιδί? Δύο εβδομάδες είναι αρκετό διάστημα Κ να μην πίνει Κ νερό μπορεί να δημιουργήσει πολλά προβλήματα μήπως υπάρχει καμία ουρολοίμωξη ? 

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, linaa είπε:

Ο παιδίατρος τι λέει το έχει δει το παιδί? Δύο εβδομάδες είναι αρκετό διάστημα Κ να μην πίνει Κ νερό μπορεί να δημιουργήσει πολλά προβλήματα μήπως υπάρχει καμία ουρολοίμωξη ? 

Ναι το έχει δει και είπε ότι όλα τα παιδάκια το παθαίνουν αυτό κάποια φάση στη ζωή τους και να κάνω υπομονή και να προσφέρω φαγητό κανονικά. Ίσως είναι τα δόντια του λέει . Με το βάρος πάλι καλά δεν έχουμε θέμα γτ δεν είναι ούτε 11 μηνών και είναι 12.600 κιλά . Νερό δίνω με σύριγγα ή ρίχνω στο στόμα με καλαμάκι ! Φαίνεται να του αρέσει αλλά δεν ξέρει να πιει μόνος του ακομα , δεν ρουφάει . 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Kallibabyboy είπε:

Ναι το έχει δει και είπε ότι όλα τα παιδάκια το παθαίνουν αυτό κάποια φάση στη ζωή τους και να κάνω υπομονή και να προσφέρω φαγητό κανονικά. Ίσως είναι τα δόντια του λέει . Με το βάρος πάλι καλά δεν έχουμε θέμα γτ δεν είναι ούτε 11 μηνών και είναι 12.600 κιλά . Νερό δίνω με σύριγγα ή ρίχνω στο στόμα με καλαμάκι ! Φαίνεται να του αρέσει αλλά δεν ξέρει να πιει μόνος του ακομα , δεν ρουφάει . 

Γιατί δεν δοκιμάζεις μπιμπερο? Πάρε ένα να τρέχει πολύ η πιπίλα Κ σιγά σιγά μέσα στην μέρα θα το μάθει. Να ρουφήξει είναι λογικό να μην μπορεί ουτε τα ποτηράκια βολεύουν εύκολα σε τόσο μικρά . Το μπιμπερο όμως θα το μάθει. Πάρε μικρουλι για να μπορεί να το κρατάει Κ μόνος του κ να το επεξεργαζετε 

Μπορείς Κ για αρχή να το αλλειψεις με κάτι που να του αρέσει ακόμα Κ με το γάλα σου ώστε να νιώσει ότι είναι κάτι που τρωγετε . Αν είναι μικρό Κ ελαφρύ σίγουρα θα το νιώσει σαν παιχνίδι 

  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 43 λεπτά , linaa είπε:

Γιατί δεν δοκιμάζεις μπιμπερο? Πάρε ένα να τρέχει πολύ η πιπίλα Κ σιγά σιγά μέσα στην μέρα θα το μάθει. Να ρουφήξει είναι λογικό να μην μπορεί ουτε τα ποτηράκια βολεύουν εύκολα σε τόσο μικρά . Το μπιμπερο όμως θα το μάθει. Πάρε μικρουλι για να μπορεί να το κρατάει Κ μόνος του κ να το επεξεργαζετε 

Μπορείς Κ για αρχή να το αλλειψεις με κάτι που να του αρέσει ακόμα Κ με το γάλα σου ώστε να νιώσει ότι είναι κάτι που τρωγετε . Αν είναι μικρό Κ ελαφρύ σίγουρα θα το νιώσει σαν παιχνίδι 

Ευχαριστώ πολύ ! Το εχω προσπαθήσει με καλαμάκι αυτό που λες αλλά θα το προσπαθήσω και με μπιμπερό , ποτέ δεν ξέρεις !

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 29 λεπτά , Kallibabyboy είπε:

Ευχαριστώ πολύ ! Το εχω προσπαθήσει με καλαμάκι αυτό που λες αλλά θα το προσπαθήσω και με μπιμπερό , ποτέ δεν ξέρεις !

Καλαμάκι είναι δύσκολο για τόσο μικρό παιδάκι Κ τα ποτηράκια είναι δύσκολα διαχειρισιμα στην ροή τα μαθαίνουν πολύ αργότερα το μπιμπερο όμως είναι εύκολο Κ το πιπιλαει όπως το στήθος είναι πιο απλό . Αν συνεχίσει πάντως να μην τρώει ελενξε ουρολοίμωξη γιατί εντάξει τα παιδιά έχουν φάσεις αφαγιας αλλά όχι για άπειρες μέρες . 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, linaa είπε:

Καλαμάκι είναι δύσκολο για τόσο μικρό παιδάκι Κ τα ποτηράκια είναι δύσκολα διαχειρισιμα στην ροή τα μαθαίνουν πολύ αργότερα το μπιμπερο όμως είναι εύκολο Κ το πιπιλαει όπως το στήθος είναι πιο απλό . Αν συνεχίσει πάντως να μην τρώει ελενξε ουρολοίμωξη γιατί εντάξει τα παιδιά έχουν φάσεις αφαγιας αλλά όχι για άπειρες μέρες . 

Το είχα σκεφτεί και εγώ για ουρολοίμωξη αλλά από χθες το βράδυ ήδη ξεκίνησε να τρώει παραπάνω και σήμερα έφαγε όλο το πρωινό και πάνες είναι φουλ από χθες όποτε βλέπουμε . Πάντως το παρακολουθώ . Ίσως να περνάει και καμία ίωση γτ έχει αρκετή γκρίνια και εγώ νιώθω κάπως περίεργα . Θα δείξει , έχω στο νου μου την ουρολοίμωξη πάντως 

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια..πηγαμε σημερα στην γιατρο πηγα να εξετασω την μικρη για την ευαισθητη περιοχη..μου ειπε νομιζω πως εχει fungal infection..ετσι μου το ειπε..που στο καλο κολλησε εγω την αλλαζω πολυ συχνα..μου εδωσε κρεμα dactarin..παω να σκασω 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, elena93 είπε:

Γεια σας κοριτσια..πηγαμε σημερα στην γιατρο πηγα να εξετασω την μικρη για την ευαισθητη περιοχη..μου ειπε νομιζω πως εχει fungal infection..ετσι μου το ειπε..που στο καλο κολλησε εγω την αλλαζω πολυ συχνα..μου εδωσε κρεμα dactarin..παω να σκασω 

Καλημέρα και περαστικά σας❤️Τι σου είπε η γιατρός,από που μπορεί να το κόλλησε? Και εγώ ανησυχώ,γιατί τα κορίτσια είναι πιο ευαίσθητα και κολλάνε πανευκολα.Ας πούμε έχει τύχει να κάνει κακά στον ύπνο της και να το δω το πρωί που σηκώθηκε..

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, elena93 είπε:

Γεια σας κοριτσια..πηγαμε σημερα στην γιατρο πηγα να εξετασω την μικρη για την ευαισθητη περιοχη..μου ειπε νομιζω πως εχει fungal infection..ετσι μου το ειπε..που στο καλο κολλησε εγω την αλλαζω πολυ συχνα..μου εδωσε κρεμα dactarin..παω να σκασω 

Είναι μυκητίαση. Δεν κολλάει από κάπου. Λογικά διαταράχτηκε η χλωρίδα της περιοχής και αυτό οδήγησε σε μυκητίαση. Είναι συχνό σε μωράκια. Μην ανησυχείς, η κρεμούλα που σας έδωσε είναι πολύ καλή. Υπομονή χρειάζεται, απαλό σκούπισμα και να είναι λίγο χωρίς την πάνα για να αερίζεται η περιοχή.❤️

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...