Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • On 5/9/2024 at 11:17 ΜΜ, Butterfly 92 είπε:

      Καλησπέρα κοριτσι μου.. εγώ έχω αντίσταση στην ινσουλίνη και πολυκυστικες.  Ο ενδοκρινολογος με βοήθησε πάρα πολύ κ έπιασα φυσιολογικά την μπέμπα.  Συνήθως σε τέτοιες περιπτώσεις βοηθάνε πολύ τα glucophage. Αλλά κάθε περίπτωση είναι διαφορετική. Πιστεύω πως ο ενδοκρινολογος είναι από τους σημαντικοτερους βοηθούς σε εμάς.  Θα σε βοηθήσει πολύ.

      Σε ευχαριστώ για την απάντηση. Σου έδωσε κάποια διατροφη; Σου σύστησε να περιορίσεις κατι; Εχω ραντεβού σε 2 εβδομάδες με ενδοκρινολογο. Ελπίζω να με βοηθήσει. 

Μανούλες Νοεμβρίου 2022


Recommended Posts

Κορίτσια σχετικά με τον θηλασμό και το ξεκίνημα δουλειάς-βρεφικού εμείς που η μικρή μου έχει ξεκινήσει βρεφικό από Σεπτέμβρη θηλάζουμε ακόμη κανονικά απλά μόνο όσο είναι σπίτι. Την θηλάζω δηλαδή πριν την πάω και όσο φορές ζητήσει αφού την πάρω από το βρεφικό και εννοείται κατά την διάρκεια της νύχτας. Οπότε εάν δεν θέλετε δεν χρειάζεται να το σταματήσετε. Εγώ σκοπεύω να συνεχίσω μέχρι τον Απρίλιο-Μάιο να περάσει δηλαδή και ο χειμώνας για να περάσουμε όσο γίνεται πιο ελαφριά τις ασθένειες που θα κολλάει. Θέλω να πιστεύω ότι τα αντισώματα που θα παίρνει μέσω του θηλασμού θα βοηθάνε την κατάσταση. 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 6,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

On 11/10/2023 at 5:49 ΜΜ, thel είπε:

Κορίτσια σχετικά με τον θηλασμό και το ξεκίνημα δουλειάς-βρεφικού εμείς που η μικρή μου έχει ξεκινήσει βρεφικό από Σεπτέμβρη θηλάζουμε ακόμη κανονικά απλά μόνο όσο είναι σπίτι. Την θηλάζω δηλαδή πριν την πάω και όσο φορές ζητήσει αφού την πάρω από το βρεφικό και εννοείται κατά την διάρκεια της νύχτας. Οπότε εάν δεν θέλετε δεν χρειάζεται να το σταματήσετε. Εγώ σκοπεύω να συνεχίσω μέχρι τον Απρίλιο-Μάιο να περάσει δηλαδή και ο χειμώνας για να περάσουμε όσο γίνεται πιο ελαφριά τις ασθένειες που θα κολλάει. Θέλω να πιστεύω ότι τα αντισώματα που θα παίρνει μέσω του θηλασμού θα βοηθάνε την κατάσταση. 

 

On 11/10/2023 at 5:49 ΜΜ, thel είπε:

Κορίτσια σχετικά με τον θηλασμό και το ξεκίνημα δουλειάς-βρεφικού εμείς που η μικρή μου έχει ξεκινήσει βρεφικό από Σεπτέμβρη θηλάζουμε ακόμη κανονικά απλά μόνο όσο είναι σπίτι. Την θηλάζω δηλαδή πριν την πάω και όσο φορές ζητήσει αφού την πάρω από το βρεφικό και εννοείται κατά την διάρκεια της νύχτας. Οπότε εάν δεν θέλετε δεν χρειάζεται να το σταματήσετε. Εγώ σκοπεύω να συνεχίσω μέχρι τον Απρίλιο-Μάιο να περάσει δηλαδή και ο χειμώνας για να περάσουμε όσο γίνεται πιο ελαφριά τις ασθένειες που θα κολλάει. Θέλω να πιστεύω ότι τα αντισώματα που θα παίρνει μέσω του θηλασμού θα βοηθάνε την κατάσταση. 

Δεν πολύ θέλω να τον κόψω να σ πω την αλήθεια. Αλλά σκέφτομαι ότι η δουλειά μ επειδή έχει βάρδιες. Αν λείπω το βράδυ πως θα τον βάζει για ύπνο ο άντρας μου. Μόνο αυτό με απασχολεί. Γιατί έχει συνδέσει τον ύπνο με τον θηλασμό. Δεν έχω καταφέρει να τον από συνδέσω. Σκέφτομαι όταν πάει στο δικό του δωμάτιο μήπως κοιμάται σερι το βράδυ κ δεν ζητάει συνέχεια. Μ έχουν πει φίλες μου ότι μετά το χρόνο θα ηρεμήσει κ στον ύπνο. Δεν ξέρω τι να πω. Ως τώρα πάντως ξυπνάει συνέχεια. 

Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πρίν, Rina_87 είπε:

 

Δεν πολύ θέλω να τον κόψω να σ πω την αλήθεια. Αλλά σκέφτομαι ότι η δουλειά μ επειδή έχει βάρδιες. Αν λείπω το βράδυ πως θα τον βάζει για ύπνο ο άντρας μου. Μόνο αυτό με απασχολεί. Γιατί έχει συνδέσει τον ύπνο με τον θηλασμό. Δεν έχω καταφέρει να τον από συνδέσω. Σκέφτομαι όταν πάει στο δικό του δωμάτιο μήπως κοιμάται σερι το βράδυ κ δεν ζητάει συνέχεια. Μ έχουν πει φίλες μου ότι μετά το χρόνο θα ηρεμήσει κ στον ύπνο. Δεν ξέρω τι να πω. Ως τώρα πάντως ξυπνάει συνέχεια. 

Έχουμε σχεδόν το ίδιο πρόβλημα. Εμένα δεν έχει συνδυάσει στήθος με ύπνο, όμως πλέον δεν θέλει την νύχτα να την κοιμίζει ο πατέρας της με τίποτα. Προς το παρόν και εμένα ξυπνάει. Ξύπναγε χωρίς υπερβολές σχεδόν κάθε μία ώρα. Τώρα έχει καμιά βδομάδα αφού χρόνισε που ξυπνάει 3 φορές μόνο. Από την κούραση μου όμως την κοιμίζω δίπλα μου δεν αντέχω ούτε στην κούνια της να την βάλω. 

Έχεις δίκιο είναι δύσκολο να αποσυνδέσεις  στήθος με ύπνο. Δεν έχω τι να πω σε αυτό. 

Τουλάχιστον νοιώθω κάπως καλύτερα γιατί βλέπω με τον ύπνο δεν έχουμε θέμα μόνο εμείς. 

Στον κύκλο μου πάντως έχω πολλές περιπτώσεις που αποθήλασαν και κοιμήθηκαν σερί τα μωράκια τους. Ξέρω οτι οι σύμβουλοι θηλασμού το αμφισβητούν αυτό αλλά έχω τόσα παραδείγματα που έχω αρχίσει να το πιστεύω. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα! Πως είστε,πείτε τα νέα σας! Έχω ευχάριστα σχετικά με το γάλα: μετά την αποτυχία με το "Όλυμπος μεγαλώνω" δεν το έβαλα κάτω και της πήρα το δέλτα advance για μωρά.Λοιπον ήπιε δύο φορές σήμερα από 60ml,πολύ καλό για αρχή πιστεύω.Κρυο της το δίνω,γιατί χλιαρό και ζεστό ούτε να το δει,το σιχαίνεται.Συνεχιζω το θηλασμό εννοείται και μόνο με στήθος κοιμάται,αλλά εγινε μια αρχή με το ξένο γάλα.Σκεφτομαι να δανειστώ ένα καρότσι από μια φίλη μου για να κοιμιζω τη μπέμπα μέσα σ'αυτό και να την μεταφέρω μετά στο κρεβατάκι της.Ομως όταν ξυπνάει τα βράδια,ηρεμεί μόνο με στήθος και ξανακοιμαται,αυτό είναι το πιο δύσκολο και δεν ξέρω πως θα το κόψουμε...

  • Μου αρέσει 1
  • Δύναμη! 1
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια! Και εμείς περνάμε δύσκολα τα βράδια. Ξυπνάει ανά μια ώρα κλαίγοντας, εδώ και 2-3 βδομάδες. Ηρεμεί γρήγορα με το στήθος, ευτυχώς. Δεν ξέρω αν είναι μόνο τα δόντια( βγάζει 2 ταυτόχρονα) ή αν είναι και κάτι άλλο. Είμαι ένα κινητό ζόμπι. 
Τον κοιμίζω δίνοντας του στήθος, απλά δεν τον αφήνω να αποκοιμηθεί στο στήθος. Πριν παραδοθεί , τον βγάζω από το στήθος και τον κουνάω ελαφριά, με πατ πατ στο ποπουδάκι και λέγοντας ωωωωω. Κοιμάται στο κρεβατάκι του μέχρι μια ώρα. Δεν αντέχω μέσα στο βράδυ να τον ξανακοιμίζω βρε κορίτσια. Εσείς πως διαχειρίζεστε τα νυχτερινά ξυπνήματα;

 

  • Μου αρέσει 1
  • Δύναμη! 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 54 λεπτά , anriana είπε:

Γεια σας κορίτσια! Και εμείς περνάμε δύσκολα τα βράδια. Ξυπνάει ανά μια ώρα κλαίγοντας, εδώ και 2-3 βδομάδες. Ηρεμεί γρήγορα με το στήθος, ευτυχώς. Δεν ξέρω αν είναι μόνο τα δόντια( βγάζει 2 ταυτόχρονα) ή αν είναι και κάτι άλλο. Είμαι ένα κινητό ζόμπι. 
Τον κοιμίζω δίνοντας του στήθος, απλά δεν τον αφήνω να αποκοιμηθεί στο στήθος. Πριν παραδοθεί , τον βγάζω από το στήθος και τον κουνάω ελαφριά, με πατ πατ στο ποπουδάκι και λέγοντας ωωωωω. Κοιμάται στο κρεβατάκι του μέχρι μια ώρα. Δεν αντέχω μέσα στο βράδυ να τον ξανακοιμίζω βρε κορίτσια. Εσείς πως διαχειρίζεστε τα νυχτερινά ξυπνήματα;

 

Εγώ όπως είπα επειδή κουράστηκα πάρα πολύ να την κοιμίζω στα χέρια πλέον την πρώτη φορά που θα ξυπνήσει την θηλάζω κοιμάται στο στήθος και την ακουμπάω δίπλα μου. Δυστυχώς δεν πιάνει πάντα αυτό. Κάποιες φορές πρέπει να σηκωθώ και να κόψω βόλτες με ρυθμική κίνηση μέσα στο δωμάτιο. Πάλι την αφήνω δίπλα μου γιατί οι πιθανότητες να ξυπνήσει είναι λιγότερες από το να την βάλω στην κούνια που είναι στην μέση και το κάγκελο. Πλέον δεν με νοιάζει ας συνηθίσει να κοιμάται μαζί μας .. φθάνει να κοιμόμαστε λίγο καλύτερα. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , thel είπε:

Εγώ όπως είπα επειδή κουράστηκα πάρα πολύ να την κοιμίζω στα χέρια πλέον την πρώτη φορά που θα ξυπνήσει την θηλάζω κοιμάται στο στήθος και την ακουμπάω δίπλα μου. Δυστυχώς δεν πιάνει πάντα αυτό. Κάποιες φορές πρέπει να σηκωθώ και να κόψω βόλτες με ρυθμική κίνηση μέσα στο δωμάτιο. Πάλι την αφήνω δίπλα μου γιατί οι πιθανότητες να ξυπνήσει είναι λιγότερες από το να την βάλω στην κούνια που είναι στην μέση και το κάγκελο. Πλέον δεν με νοιάζει ας συνηθίσει να κοιμάται μαζί μας .. φθάνει να κοιμόμαστε λίγο καλύτερα. 

Μην ανχωνεσε κάποια στιγμή ο ύπνος τους γίνετε τόσο βαρύς που μια χαρά θα κοιμηθεί στο κρεβατάκι της . Άλλη λύση είναι τα κρεβατάκια Μοντεσσόρι που είναι έτσι Κ αλλιώς χαμηλά στο έδαφος Κ ανετοτα όταν χρειαστεί κοιμασε Κ εσύ μαζί. Πάντως μετά από κάποια ηλικία (εντάξει μπορεί να ξεπεράσει τον χρονο )ο ύπνος γίνετε βαρύς Κ κρατάει αρκετές ώρες . 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , thel είπε:

Εγώ όπως είπα επειδή κουράστηκα πάρα πολύ να την κοιμίζω στα χέρια πλέον την πρώτη φορά που θα ξυπνήσει την θηλάζω κοιμάται στο στήθος και την ακουμπάω δίπλα μου. Δυστυχώς δεν πιάνει πάντα αυτό. Κάποιες φορές πρέπει να σηκωθώ και να κόψω βόλτες με ρυθμική κίνηση μέσα στο δωμάτιο. Πάλι την αφήνω δίπλα μου γιατί οι πιθανότητες να ξυπνήσει είναι λιγότερες από το να την βάλω στην κούνια που είναι στην μέση και το κάγκελο. Πλέον δεν με νοιάζει ας συνηθίσει να κοιμάται μαζί μας .. φθάνει να κοιμόμαστε λίγο καλύτερα. 

Εννοείται πως το πιο σημαντικό είναι να κοιμούνται όλοι καλά :) 

εμένα δεν με πειράζει που κοιμάται μαζί μας, αλλά που παρόλα αυτά δεν κοιμάται ήρεμα. Απορώ αν ξεκουράζεται ο μικρούλης μου . 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 11/10/2023 at 4:49 ΜΜ, thel είπε:

Κορίτσια σχετικά με τον θηλασμό και το ξεκίνημα δουλειάς-βρεφικού εμείς που η μικρή μου έχει ξεκινήσει βρεφικό από Σεπτέμβρη θηλάζουμε ακόμη κανονικά απλά μόνο όσο είναι σπίτι. Την θηλάζω δηλαδή πριν την πάω και όσο φορές ζητήσει αφού την πάρω από το βρεφικό και εννοείται κατά την διάρκεια της νύχτας. Οπότε εάν δεν θέλετε δεν χρειάζεται να το σταματήσετε. Εγώ σκοπεύω να συνεχίσω μέχρι τον Απρίλιο-Μάιο να περάσει δηλαδή και ο χειμώνας για να περάσουμε όσο γίνεται πιο ελαφριά τις ασθένειες που θα κολλάει. Θέλω να πιστεύω ότι τα αντισώματα που θα παίρνει μέσω του θηλασμού θα βοηθάνε την κατάσταση. 

Είχες μειώσει/ προσαρμόσει καθόλου το θηλασμό πριν ξεκινήσει η μικρή σου βρεφικό ή απλά έγινε η προσαρμογή όταν ξεκίνησε βρεφικό;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!πώς είστε;σας διαβάζω αλλά είχα καιρό να γράψω..εμείς σήμερα κάναμε τα γενέθλια 3 μέρες νωρίτερα..ακόμη δεν το πιστεύω πόσο γρήγορα πέρασε ο πρώτος χρόνος...με τον ύπνο κορίτσια έχουμε και εμείς θέμα και δεν έχω καταλάβει τι φταίει..την ημέρα πλέον κοιμάται μόνο ένα μισάωρο με 40λεπτο γύρω στις 12μιση και μετά όλη μέρα καθόλου μέχρι το βράδυ γύρω στις 8μιση που κοιμάται ενώ πίνει το γάλα γιατί είναι υπερβολικά κουρασμένος..μετά όμως αρκετές φορές γκρινιάζει κλαίει κ σηκώνεται, ξαπλώνουμε μαζί στο κρεβάτι μας με χαϊδεύει κ ξανακοιμαται..δεν ξέρω μήπως είναι άγχος αποχωρισμού;μηπως είναι επειδή είναι σε φάση να περπατήσει;δεν με πειράζει που μέσα στη μέρα κοιμάται μόνο μια φορά αλλά θα ήθελα να ξεκουραζόταν λιγάκι καλύτερα το μεσημέρι για να κοιμάται πιο ήρεμα και το βράδυ..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Αυτός ο ύπνος μας έχει τσακίσει βλέπω. Κορίτσια έχω άλλο θέμα τώρα. Όταν άρχισε να βγάζει δόντια με είχε δαγκωσει στο στήθος  αλλά τον μάλωσα κ μια μέρα φώναξα δυνατά γιατί πόνεσα κ φοβήθηκε κ δεν το ξανά έκανε. Αλλά τώρα βγάζει τα 2 πάνω μαζί. Κ με έχει ξανά δαγκωσει 2 φορές δυνατά μ έκανε πληγή φανταστείτε. Τον μάλωσα. Αλλά δεν ξέρω αν θα το ξανά κάνει. Φοβάμαι να τον θηλάσω. Τώρα που με δάγκωσε το έκανε σε φάση που ήταν να κοιμηθεί. Κ μπορεί να το έκανε καταλαθος. Τη πρώτη φορά ήταν δοκιμαστικά να δει τι γίνετε. Δεν ξέρω κορίτσια πόνεσα αρκετά, εσάς σας δαγκώνουν;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Rina_87 είπε:

Αυτός ο ύπνος μας έχει τσακίσει βλέπω. Κορίτσια έχω άλλο θέμα τώρα. Όταν άρχισε να βγάζει δόντια με είχε δαγκωσει στο στήθος  αλλά τον μάλωσα κ μια μέρα φώναξα δυνατά γιατί πόνεσα κ φοβήθηκε κ δεν το ξανά έκανε. Αλλά τώρα βγάζει τα 2 πάνω μαζί. Κ με έχει ξανά δαγκωσει 2 φορές δυνατά μ έκανε πληγή φανταστείτε. Τον μάλωσα. Αλλά δεν ξέρω αν θα το ξανά κάνει. Φοβάμαι να τον θηλάσω. Τώρα που με δάγκωσε το έκανε σε φάση που ήταν να κοιμηθεί. Κ μπορεί να το έκανε καταλαθος. Τη πρώτη φορά ήταν δοκιμαστικά να δει τι γίνετε. Δεν ξέρω κορίτσια πόνεσα αρκετά, εσάς σας δαγκώνουν;

Δαγκώνουν εννοείτε αλλά καταλάθος . Δεν νομίζω ότι έχει νόημα να μαλώνεις το μωρό για αυτό τον λόγο. Καταρχάς δεν καταλαβαίνει τι έχει κάνει εκείνη την στιγμή ... Απλά το απομακρύνεις εκείνη την ώρα Κ το ξανααρχιζετε απτήν αρχή δεν το κάνουν επίτηδες απλά δεν ελενχουν ακριβώς τα δόντια τους Κ τους ξεφεύγουν δαγκώνιες. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 47 λεπτά , Rina_87 είπε:

Αυτός ο ύπνος μας έχει τσακίσει βλέπω. Κορίτσια έχω άλλο θέμα τώρα. Όταν άρχισε να βγάζει δόντια με είχε δαγκωσει στο στήθος  αλλά τον μάλωσα κ μια μέρα φώναξα δυνατά γιατί πόνεσα κ φοβήθηκε κ δεν το ξανά έκανε. Αλλά τώρα βγάζει τα 2 πάνω μαζί. Κ με έχει ξανά δαγκωσει 2 φορές δυνατά μ έκανε πληγή φανταστείτε. Τον μάλωσα. Αλλά δεν ξέρω αν θα το ξανά κάνει. Φοβάμαι να τον θηλάσω. Τώρα που με δάγκωσε το έκανε σε φάση που ήταν να κοιμηθεί. Κ μπορεί να το έκανε καταλαθος. Τη πρώτη φορά ήταν δοκιμαστικά να δει τι γίνετε. Δεν ξέρω κορίτσια πόνεσα αρκετά, εσάς σας δαγκώνουν;

Δεν έχει βγάλει δόντια ακόμα,οπότε προς το παρόν την έχω γλιτώσει. Με την πληγή τι έκανες? Έβαλες κάτι για να επουλωθεί? Και από τότε τον θηλάζεις κανονικά από εκείνο το στήθος ή το αποφεύγεις?

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, anriana είπε:

Είχες μειώσει/ προσαρμόσει καθόλου το θηλασμό πριν ξεκινήσει η μικρή σου βρεφικό ή απλά έγινε η προσαρμογή όταν ξεκίνησε βρεφικό;

Ναι, όταν ξεκινήσαμε στέρεες μειώθηκαν και οι θηλασμοί. Στην ουσία έκανε έναν θηλασμό το πρωί (μεταξύ φρουτόκρεμας και μεσημεριανού) αλλά έβλεπα ότι δεν το είχε και ανάγκη. Δηλαδή είχαν υπάρξει μέρες που έτρεχα με δουλειές όλο το πρωί και δεν τη είχα θηλάσει καθόλου. Το μόνο που έκανα ήταν απλά να την βάζω να θηλάσει περισσότερο το απόγευμα. 

Γενικά, δεν είναι ένα μωρό που κλαίει επειδή θέλει στήθος..άρα να πω την αλήθεια δεν χρειάστηκε κάποια ιδιαίτερη προσαρμογή. 

 

2 ώρες πρίν, Rina_87 είπε:

Αυτός ο ύπνος μας έχει τσακίσει βλέπω. Κορίτσια έχω άλλο θέμα τώρα. Όταν άρχισε να βγάζει δόντια με είχε δαγκωσει στο στήθος  αλλά τον μάλωσα κ μια μέρα φώναξα δυνατά γιατί πόνεσα κ φοβήθηκε κ δεν το ξανά έκανε. Αλλά τώρα βγάζει τα 2 πάνω μαζί. Κ με έχει ξανά δαγκωσει 2 φορές δυνατά μ έκανε πληγή φανταστείτε. Τον μάλωσα. Αλλά δεν ξέρω αν θα το ξανά κάνει. Φοβάμαι να τον θηλάσω. Τώρα που με δάγκωσε το έκανε σε φάση που ήταν να κοιμηθεί. Κ μπορεί να το έκανε καταλαθος. Τη πρώτη φορά ήταν δοκιμαστικά να δει τι γίνετε. Δεν ξέρω κορίτσια πόνεσα αρκετά, εσάς σας δαγκώνουν;

Ναι με δαγκώνει αλλά δεν μου έχει τύχει να με δαγκώσει τόσο δυνατά που να μου κάνει πληγή. Εγώ λέω ένα "πονάει η μαμά".  

Κάπου είχα διαβάσει ότι εκείνη την στιγμή πρέπει να τα βγάζουμε από τη θηλή όπως λέει η @linaa..δεν το έχω εφαρμόσει βέβαια γιατί όπως είπα δεν με δαγκώνει ιδιαίτερα. 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου, καλή εβδομάδα. Ο μικρός αρρώστησε..μάλλον απ το ταξίδι με το αεροπλάνο και τα έχει όλα.. βηχα,μπούκωμα, πυρετό.. μέχρι εμετό κάνει από τ φλέμα και βγάζει όλο το γάλα μόλις το πιει.τρωει και πολύ λίγο αλλά αυτό δεν μας ανησυχεί από άποψη βάρους.. είναι ένα κιλό πάνω από τον μέσο όρο Κ τον ενυδατωνω με λίγο νεράκι μέσα στη μέρα.  Τουλάχιστον το τελευταίο βράδυ ήταν κουρασμένος Κ έπεσε ξερός 22.00-07.00 ..Να ξεκουραστεί λίγο.  Τα προηγούμενα ξυπνούσε συνέχεια γιατί δεν μπορεί κ να αναπνεύσει. 

Εν τω μεταξύ τη Παρασκευή πριν εκδηλώσει κάποιο σύμπτωμα της ίωσης  κάναμε και το τελευταίο εμβόλιο  ,του πνευμονιοκοκκου και νομίζω ότι ο συνδυασμός τον τσακισε.  Σε 20 μέρες μας είπε ο γιατρός  θα κάνουμε κ της γρίπης. Εσάς θα το κάνουν;;

Να τα εκατοστήσει @Matina87 μου και να είναι πάντα γερό το μικρακι🥰 περνάει όντως πολύ γρήγορα ο καιρός..εμείς σ ένα μήνα θα έχουμε.  

@Blue Velvetμου πολύ χάρηκα για το γάλα..είναι μια αρχή, μη το βάλεις κάτω..σιγά σιγά θα έλεγα να αυξάνεις τη ποσότητα .

Πονεμένη ιστορία τελικά αυτός ο ύπνος βρε κορίτσια . Κ εμένα μέσα στη μέρα κοιμάται ένα μισάωρο το πρωί και ένα 40λεπτο το μεσημέρι με το ζόρι.. πολλες φορές άλλα 30 λεπτά μόνο. Κ βέβαια από τις 19.00 Κ μετά έχει πολύ γκρίνια από τη νύστα.  

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...