Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • On 5/9/2024 at 11:17 ΜΜ, Butterfly 92 είπε:

      Καλησπέρα κοριτσι μου.. εγώ έχω αντίσταση στην ινσουλίνη και πολυκυστικες.  Ο ενδοκρινολογος με βοήθησε πάρα πολύ κ έπιασα φυσιολογικά την μπέμπα.  Συνήθως σε τέτοιες περιπτώσεις βοηθάνε πολύ τα glucophage. Αλλά κάθε περίπτωση είναι διαφορετική. Πιστεύω πως ο ενδοκρινολογος είναι από τους σημαντικοτερους βοηθούς σε εμάς.  Θα σε βοηθήσει πολύ.

      Σε ευχαριστώ για την απάντηση. Σου έδωσε κάποια διατροφη; Σου σύστησε να περιορίσεις κατι; Εχω ραντεβού σε 2 εβδομάδες με ενδοκρινολογο. Ελπίζω να με βοηθήσει. 

Μανούλες Νοεμβρίου 2022


Recommended Posts

πρίν από 27 λεπτά , Angel92 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου ..τι κάνετε; Σας παρακολουθώ αλλά δεν προλαβαίνω να γράψω .είχαμε κάνει ένα ταξίδι Ελλάδα για γάμο και απο εχθές τα ξημερώματα ο μικρός έχει πυρετό που δεν κατεβαίνει . Πήγαμε νοσοκομείο αλλά εδώ οι γιατροί είναι πολύ χαλαροί μου φαίνεται ..του έδωσαν ένα αντιπυρετικό τύπου depon κι ένα algofren να τα πίνει εναλλάξ και σταγόνες για τη μύτη που άρχισε να μπουκωνει από εχθές το απόγευμα . Όταν γυρίσαμε του έκανα εγώ προληπτικά τεστ για κοβιντ γιατί δεν μου έκοψε να τους το πω εκεί και τελικά το παιδί έχει κοβιντ . 

Έχει περάσει κάποιας το μωράκι κορίτσια;; Ανησυχώ γιατί όλο το βράδυ είναι άυπνος , ο πυρετός δεν πέφτει εύκολα, βήχει , είναι λίγο μπουκωμενος και δεν μπορεί να μου μιλήσει να ξέρω πως νιώθει..καταλαβαίνω από τις εκφράσεις του ότι πονάει πολύ όταν καταπίνει . Αλλά δεν μας έδωσαν κανένα σιρόπι για το λαιμό ..μόνο του θα περάσει δηλαδή;! 

Ευτυχώς πίνει λίγο γάλα. Γύρω στα 100-120ml οπότε του δώσω εγώ..μόνος του δεν δείχνει να πειναει ...φαγητό ούτε να το δει ..

Κοριτσι σε μωρά κάτω του έτους δεν δίνουν σιρόπια για λαιμό κτλ . Το algofren είναι αντιφλεγμονώδη οπότε κάνει λίγο περισσότερη δουλειά αποτι το Ντεπον. Παιδίατρο προσωπικό δεν έχετε ? Αυτό που θα προσέξεις είναι ο βήχας αν σου ξεκινήσει βήχα θα το πας στον παιδίατρο αμέσως να το ξαναδεί ή αν σου βγάλει εξάνθημα. Κάνε πλύσεις με όρο Κ αν έχει μυξα πρέπει να τραβήξεις Κ την μυξα με αυτό που ρουφάνε . Κατά τα άλλα μια ίωση είναι Κ αυτό όπως ξεκινάει απότομα σε τρεις μέρες ξαφνικά θα περάσει . Καλή αρχή με τις ιώσεις . 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 6,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

6 ώρες πρίν, linaa είπε:

Κοριτσι σε μωρά κάτω του έτους δεν δίνουν σιρόπια για λαιμό κτλ . Το algofren είναι αντιφλεγμονώδη οπότε κάνει λίγο περισσότερη δουλειά αποτι το Ντεπον. Παιδίατρο προσωπικό δεν έχετε ? Αυτό που θα προσέξεις είναι ο βήχας αν σου ξεκινήσει βήχα θα το πας στον παιδίατρο αμέσως να το ξαναδεί ή αν σου βγάλει εξάνθημα. Κάνε πλύσεις με όρο Κ αν έχει μυξα πρέπει να τραβήξεις Κ την μυξα με αυτό που ρουφάνε . Κατά τα άλλα μια ίωση είναι Κ αυτό όπως ξεκινάει απότομα σε τρεις μέρες ξαφνικά θα περάσει . Καλή αρχή με τις ιώσεις . 

Δυστυχώς εδώ δεν έχουμε , μόνο στην Ελλάδα γιατί ήρθαμε για μικρό διάστημα . Βήχει που και που..και χθες που τον πήγα στο νοσοκομείο εβηχε λίγο ..είναι κόκκινος ο λαιμός του μου είπαν..λογικό .

Άρα το algofren κάνει τη δουλειά του..όντως μόνο με αυτό είναι λίγο καλύτερα η διάθεση του και για περισσότερη ώρα..το ντεπον τον κρατάει πολύ λίγο .

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 42 λεπτά , Angel92 είπε:

Δυστυχώς εδώ δεν έχουμε , μόνο στην Ελλάδα γιατί ήρθαμε για μικρό διάστημα . Βήχει που και που..και χθες που τον πήγα στο νοσοκομείο εβηχε λίγο ..είναι κόκκινος ο λαιμός του μου είπαν..λογικό .

Άρα το algofren κάνει τη δουλειά του..όντως μόνο με αυτό είναι λίγο καλύτερα η διάθεση του και για περισσότερη ώρα..το ντεπον τον κρατάει πολύ λίγο .

Παρακολούθησε τον λίγο Κ αν δεις κάτι που σε ανησυχεί (πχ να πέφτει πολύ η διάθεση του ενώ δεν έχει πυρετο)να τον ξαναπάς. Γενικά υγρά δίνε μην αφυδατωθεί. 

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, linaa είπε:

Παρακολούθησε τον λίγο Κ αν δεις κάτι που σε ανησυχεί (πχ να πέφτει πολύ η διάθεση του ενώ δεν έχει πυρετο)να τον ξαναπάς. Γενικά υγρά δίνε μην αφυδατωθεί. 

 

Σ ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου..ελπίζω να περάσει γρήγορα.ποσο να κρατήσει πια?! :(

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 19 λεπτά , Angel92 είπε:

Σ ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου..ελπίζω να περάσει γρήγορα.ποσο να κρατήσει πια?! :(

Είμαστε ακριβώς στην ίδια φάση,  πήγαμε διακοπές και γυρίσαμε όλοι με κοβιτ.. 

 Το βράδυ ήταν εφιάλτης,  ξυπνούσα εκλεγε,  ανέβαινε πυρετος.. 

 Η παιδίατρος μας είπε depon algofren  εναλλάξ ανά 4 ώρες,  αλλιώς ανά 6 το ίδιο σιρόπι,  δεν ζορίζουμε για φαγητό,  πολλά υγρά.. συνήθως 2-3 μέρες κρατάει σας ίωση,  αν ο πυρετός δεν πέφτει στο 3ο εικοσιτετραωρο ή έχει έντονο βήχα τότε πάμε νοσοκομείο.  

 Ελπίζω να είμαστε καλύτερα αύριο,  γιατί έχω κι εγώ και νιώθω τρομερή ατονία και θέλει μόνο εμένα να κοιμάται αγκαλιά στο στήθος.  

 Εύχομαι περαστικά και γρήγορη ανάρρωση!!! 

  • Ευχή 3
Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, ele90 είπε:

Είμαστε ακριβώς στην ίδια φάση,  πήγαμε διακοπές και γυρίσαμε όλοι με κοβιτ.. 

 Το βράδυ ήταν εφιάλτης,  ξυπνούσα εκλεγε,  ανέβαινε πυρετος.. 

 Η παιδίατρος μας είπε depon algofren  εναλλάξ ανά 4 ώρες,  αλλιώς ανά 6 το ίδιο σιρόπι,  δεν ζορίζουμε για φαγητό,  πολλά υγρά.. συνήθως 2-3 μέρες κρατάει σας ίωση,  αν ο πυρετός δεν πέφτει στο 3ο εικοσιτετραωρο ή έχει έντονο βήχα τότε πάμε νοσοκομείο.  

 Ελπίζω να είμαστε καλύτερα αύριο,  γιατί έχω κι εγώ και νιώθω τρομερή ατονία και θέλει μόνο εμένα να κοιμάται αγκαλιά στο στήθος.  

 Εύχομαι περαστικά και γρήγορη ανάρρωση!!! 

Περαστικά και σε εσάς κορίτσι μου. Εύχομαι να το ξεπεράσετε γρήγορα . Και γω δεν νιώθω καλά αλλά δεν έχω κάνει τεστ ακόμα .

 τα ίδια μας είπε και ο δικός μας γιατρός τηλεφωνικά ...έχει έναν ξερό βήχα αλλά κυρίως τον πιάνει περισσότερο όταν κλαίει γιατί ερεθίζει τον λαιμό του . Κατά τ αλλά έχει κλαμα λόγω του πυρετού και του πονόλαιμου αλλά πάλι καλά αυτό το βράδυ πήγε καλύτερα . Πριν κοιμηθούμε είχε 38 , του έδωσα algofren και τώρα ακόμα τον πιάνω και φαίνεται να είναι οκ .κοιμήθηκε και λίγο παραπάνω ,ευτυχώς δίπλα μου . Αλλά μέσα στη μέρα μόνο αγκαλιά..αν απομακρυνθω από δίπλα του κλαίει με λιγμους . 

Τα έχω παίξει...κουράγιο κοπέλα μου !!

  • Δύναμη! 2
Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, Angel92 είπε:

Περαστικά και σε εσάς κορίτσι μου. Εύχομαι να το ξεπεράσετε γρήγορα . Και γω δεν νιώθω καλά αλλά δεν έχω κάνει τεστ ακόμα .

 τα ίδια μας είπε και ο δικός μας γιατρός τηλεφωνικά ...έχει έναν ξερό βήχα αλλά κυρίως τον πιάνει περισσότερο όταν κλαίει γιατί ερεθίζει τον λαιμό του . Κατά τ αλλά έχει κλαμα λόγω του πυρετού και του πονόλαιμου αλλά πάλι καλά αυτό το βράδυ πήγε καλύτερα . Πριν κοιμηθούμε είχε 38 , του έδωσα algofren και τώρα ακόμα τον πιάνω και φαίνεται να είναι οκ .κοιμήθηκε και λίγο παραπάνω ,ευτυχώς δίπλα μου . Αλλά μέσα στη μέρα μόνο αγκαλιά..αν απομακρυνθω από δίπλα του κλαίει με λιγμους . 

Τα έχω παίξει...κουράγιο κοπέλα μου !!

Ευτυχώς κι εμάς σήμερα η μέρα ήταν καλύτερη,  δεν έκανε καθόλου πυρετό,  αλλά μάλλον την πονάει ο λαιμός.. όντως 2 είκοσι τετράωρα κράτησε ο πυρετός.. 

 Κουράγιο και σε εσένα και σε όλες μας! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια και περαστικά στα μπεμπακια σας ❤️ Εύχομαι να αναρρώσουν γρήγορα τα γλυκουλια ❤️

Η μπέμπα έπεσε πριν από τον καναπέ, ευτυχώς είναι καλά. Την άφησα για δευτερολεπτα με μια φίλη και έκανε τουμπα..Έκλαψε παρά πολύ,την πήρα αγκαλίτσα,της έκανα φιλάκια,της έβαλα πάγο και την κρέμα της φρεζιντερμ για τα χτυπήματα και το ξεπέρασε.Φοβηθηκα πάρα πολύ,έκλαιγα και εγώ μαζί της,αλλά ευτυχώς όλα καλά. Αυτό που κατάλαβα είναι ότι δεν μπορώ να την αφήσω με κανέναν και να είμαι σίγουρη 100% ότι δεν θα πάθει κάτι. Πχ δύο φορές έτυχε να την αφήσω με.τον άντρα μου στο σαλόνι για να κάνω δουλειές.Τον πήρε ο ύπνος κ η μπέμπα σουλατσαριζε στο σαλόνι ...τρελάθηκα !Θα μπορούσε να έχει συμβεί το οτιδήποτε ☹️

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 30/8/2023 at 9:36 ΠΜ, Angel92 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου ..τι κάνετε; Σας παρακολουθώ αλλά δεν προλαβαίνω να γράψω .είχαμε κάνει ένα ταξίδι Ελλάδα για γάμο και απο εχθές τα ξημερώματα ο μικρός έχει πυρετό που δεν κατεβαίνει . Πήγαμε νοσοκομείο αλλά εδώ οι γιατροί είναι πολύ χαλαροί μου φαίνεται ..του έδωσαν ένα αντιπυρετικό τύπου depon κι ένα algofren να τα πίνει εναλλάξ και σταγόνες για τη μύτη που άρχισε να μπουκωνει από εχθές το απόγευμα . Όταν γυρίσαμε του έκανα εγώ προληπτικά τεστ για κοβιντ γιατί δεν μου έκοψε να τους το πω εκεί και τελικά το παιδί έχει κοβιντ . 

Έχει περάσει κάποιας το μωράκι κορίτσια;; Ανησυχώ γιατί όλο το βράδυ είναι άυπνος , ο πυρετός δεν πέφτει εύκολα, βήχει , είναι λίγο μπουκωμενος και δεν μπορεί να μου μιλήσει να ξέρω πως νιώθει..καταλαβαίνω από τις εκφράσεις του ότι πονάει πολύ όταν καταπίνει . Αλλά δεν μας έδωσαν κανένα σιρόπι για το λαιμό ..μόνο του θα περάσει δηλαδή;! 

Ευτυχώς πίνει λίγο γάλα. Γύρω στα 100-120ml οπότε του δώσω εγώ..μόνος του δεν δείχνει να πειναει ...φαγητό ούτε να το δει ..

Περαστικά στο μωράκι σου κορίτσι!! Να γίνει γρήγορα καλά. @Blue Velvet και εγώ το νιώθω αυτό. Προσπαθώ με τον άντρα μου να του έχω εμπιστοσύνη γιατί θα κλατάρω από τη κούραση. Στους άλλους δεν έχω τόση εμπιστοσύνη. Ήρθαν οι γονείς μου κ η αδερφή μου κ τον άφησα για μια ώρα. Συνέχεια είχα το νου μου εκεί. Ευτυχώς κατάφεραν κ τον έβαλαν για ύπνο. Περίμενα να μη τα κατάφερναν. Κοιτά γενικά και θα πέσουν κ θα χτυπήσουν. Αρκεί να μην είναι σοβαρό. Αλλά πονάμε κ εμείς μαζί τους. Εμένα αν κλαίει με πιάνει πανικός και τα χάνω. Δεν τον έχω συνηθίσει να κλαίει κιόλας. 

  • Λυπημένη/-ος 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 31/8/2023 at 9:41 ΜΜ, Blue Velvet είπε:

Καλησπέρα κορίτσια και περαστικά στα μπεμπακια σας ❤️ Εύχομαι να αναρρώσουν γρήγορα τα γλυκουλια ❤️

Η μπέμπα έπεσε πριν από τον καναπέ, ευτυχώς είναι καλά. Την άφησα για δευτερολεπτα με μια φίλη και έκανε τουμπα..Έκλαψε παρά πολύ,την πήρα αγκαλίτσα,της έκανα φιλάκια,της έβαλα πάγο και την κρέμα της φρεζιντερμ για τα χτυπήματα και το ξεπέρασε.Φοβηθηκα πάρα πολύ,έκλαιγα και εγώ μαζί της,αλλά ευτυχώς όλα καλά. Αυτό που κατάλαβα είναι ότι δεν μπορώ να την αφήσω με κανέναν και να είμαι σίγουρη 100% ότι δεν θα πάθει κάτι. Πχ δύο φορές έτυχε να την αφήσω με.τον άντρα μου στο σαλόνι για να κάνω δουλειές.Τον πήρε ο ύπνος κ η μπέμπα σουλατσαριζε στο σαλόνι ...τρελάθηκα !Θα μπορούσε να έχει συμβεί το οτιδήποτε ☹️

 

On 31/8/2023 at 9:49 ΜΜ, Rina_87 είπε:

Περαστικά στο μωράκι σου κορίτσι!! Να γίνει γρήγορα καλά. @Blue Velvet και εγώ το νιώθω αυτό. Προσπαθώ με τον άντρα μου να του έχω εμπιστοσύνη γιατί θα κλατάρω από τη κούραση. Στους άλλους δεν έχω τόση εμπιστοσύνη. Ήρθαν οι γονείς μου κ η αδερφή μου κ τον άφησα για μια ώρα. Συνέχεια είχα το νου μου εκεί. Ευτυχώς κατάφεραν κ τον έβαλαν για ύπνο. Περίμενα να μη τα κατάφερναν. Κοιτά γενικά και θα πέσουν κ θα χτυπήσουν. Αρκεί να μην είναι σοβαρό. Αλλά πονάμε κ εμείς μαζί τους. Εμένα αν κλαίει με πιάνει πανικός και τα χάνω. Δεν τον έχω συνηθίσει να κλαίει κιόλας. 

Σας ευχαριστώ για τις ευχές κορίτσια μου .Ευτυχώς ο μικρός είναι πολύ καλύτερα. Δεν έχει καθόλου πυρετό από τη Πέμπτη το βράδυ και τα άλλα συμπτώματα υποχώρησαν μόνο ο λαιμός τον ζοριζει ακόμα..βήχει και έχει βραχνιασει. Εσείς , το παιδί..όλοι καλά @ele90μου ;;

@Rina_87& @Blue Velvet μου κι εγώ το ίδιο.Δεν έχω εμπιστοσύνη ..ο άνδρας μου είναι πολύ χαλαρός σε σημείο να φοβάμαι εγώ διπλά .Και θα πέσει όντως και θα χτυπήσει αλλά δεν χρειάζεται να προκαλούμε τη τύχη μας γενικά γιατί μια φορά θα γίνει η στραβή.οσες φορές έχει χτυπήσει κλαίω και γω να ξέρετε όπως εσείς ..και νόμιζα ότι είμαι υπερβολική . Πάλι καλά έχω συμπαράσταση 😜♥️

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια..εμεις ειμαστε στην φαση θελω να κατσω συνεχεια ορθια 😅 σηκωνεται μονη της στο κρεβατι και κρατιεται και περπαταει γυρω γυρω και οταν την περνεις αρχιζει και κλαιει..εμεις εχουμε αλλο προβλημα.. κανει ναζια στο γαλα δεν θελει να πιει.. δεν ξερω τι αλλο να κανω,εχω αλλαξει και μαρκα μπας και το βαρεθηκε αυτο που περναμε αλλα τιποτα... τρωει καλα μπορω να πω οτι της δινω.. το εχετε περασει αυτο;; Λεω απο την αλλη εβδομαδα να παω στην παιδιατρο.. 

Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πρίν, Angel92 είπε:

 

Σας ευχαριστώ για τις ευχές κορίτσια μου .Ευτυχώς ο μικρός είναι πολύ καλύτερα. Δεν έχει καθόλου πυρετό από τη Πέμπτη το βράδυ και τα άλλα συμπτώματα υποχώρησαν μόνο ο λαιμός τον ζοριζει ακόμα..βήχει και έχει βραχνιασει. Εσείς , το παιδί..όλοι καλά @ele90μου ;;

@Rina_87& @Blue Velvet μου κι εγώ το ίδιο.Δεν έχω εμπιστοσύνη ..ο άνδρας μου είναι πολύ χαλαρός σε σημείο να φοβάμαι εγώ διπλά .Και θα πέσει όντως και θα χτυπήσει αλλά δεν χρειάζεται να προκαλούμε τη τύχη μας γενικά γιατί μια φορά θα γίνει η στραβή.οσες φορές έχει χτυπήσει κλαίω και γω να ξέρετε όπως εσείς ..και νόμιζα ότι είμαι υπερβολική . Πάλι καλά έχω συμπαράσταση 😜♥️

Καλησπέρα!! Ευτυχώς κι εμείς είμαστε καλά,  όντως 2 μέρες ο πυρετός.. κι εμένα βήχει που και που,  ειδικά τι βράδυ πριν κοιμηθεί και ακούγεται βραγχναδα,  θα την παω στην παιδίατρο μέχρι τέλος της εβδομάδας για έναν έλεγχο καλού κακού.. 

  

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια,πως είστε? Τι νέα από τα μωρουλια? Εύχομαι γρήγορη ανάρρωση σε όλα τα αρρωστουλια❤️ @elena93οπωσδήποτε να ρωτήσεις τον παιδίατρο σχετικά με το γάλα,σίγουρα θα σου βρει εναλλακτική.

Ήμασταν έξω τις προάλλες με παρέα και περνάει από το μαγαζί η ξαδέρφη μιας φίλης. Δίχως να ρωτήσει,παίρνει αγκαλιά τη μπέμπα μέσα από το καρότσι και άρχισε να την αγκαλιάζει και να την κάνει οπα με σηκωμένα τα χέρια. Ο άντρας μου δεν μίλησε,εγώ να έχω πάθει σοκ και να έχω κοκκαλωσει.. Ευτυχώς δεν φίλησε το μωρό στο πρόσωπο (απ' όσο είδα τουλάχιστον),αλλά το αγκάλιαζε σφιχτά και είχε ενθουσιαστεί. Σε μια φάση η μπέμπα τεντώθηκε,ήθελε να φύγει και έτσι την πήρα από την αγκαλιά της τύπισσας. Ήταν καλοπροαίρετη η κίνηση δε λέω, αλλά ρε κορίτσια,είμαι υπερβολική που το βρήκα όλο αυτό ακραίο? Πως γίνεται να παίρνει έτσι ένα μωρό μέσα από το καρότσι? Δεν την ξέρω καν,πρώτη φορά τη βλέπω! Όταν έφυγε,μου ζήτησε συγνώμη η φίλη μου  και είπε ότι η ξαδέρφη της τρελαίνεται για μωράκια. Οκ δεκτό,αλλά εγώ ακόμα το σκέφτομαι και νευριάζω! Απορώ γιατί δεν είπα τίποτα,τα βάζω με του εαυτό μου!Φοβάμαι πως σε παρομοια φάση θα φερθώ με τον ίδιο τρόπο και νευριάζω με μένα! Τι θα κάνατε στη θέση μου ?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια , τι κάνετε ; Ήθελα να σας πω τον πόνο μου 🥹 από τότε που γυρίσαμε από τις διακοπές στους παππούδες , το μωρό είναι άλλος άνθρωπος . Έχει φάει τρελό κόλλημα μαζί μου , θέλει συνέχεια αγκαλιά , δεν κάθεται λεπτό μόνος στο πάρκο και το βράδυ ξυπνάει ανά μια ώρα να θηλάσει, δε ηρεμεί με άλλο τρόπο  . Επίσης αν βρίσκεται σε έναν χώρο και περάσω , με δει και δεν τον πάρω αγκαλιά , ξεκινάει το κλάμα. Ποτέ δεν τα έκανε αυτά, μέχρι τις διακοπές είχα το πιο καλόβολο μωρό του κόσμου που κοιμόταν το βράδυ σχεδόν σερί με μια αφύπνιση το πολύ  ! Επίσης δεν κοιμάται με τίποτα στον μπαμπά του , κλαίει με λυγμούς μέχρι να τον πάρω αγκαλιά εγώ που δια μαγείας σβήνει . Τι φταίει ;;;; Αααααααααααα 😩

  • Μου αρέσει 1
  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...