Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Καλησπέρα κορίτσια. Είμαι 13η ημέρα διέγερσης και εχω ένα πολύ περίεργο σύμπτωμα που δεν ξέρω αν σχετίζεται με τα φάρμακα. Με καίνε-πονάνε τα μεγάλα δάχτυλα των ποδιών μου. Ξεκίνησε από το μεσημέρι. Ήμουν στην παραλία. Έχει συμβεί σε καμια; 

Μανούλες Νοεμβρίου 2022


Recommended Posts

10 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Αγόρασα σήμερα το εκπαιδευτικό ποτηράκι της κικο,αυτό με το σκατζόχοιρο και η μπέμπα ήπιε αμέσως! Έβαλα και κρύο νεράκι μεσα και της άρεσε πάρα πολύ,οπότε θα της δίνω να πίνει με αυτό και πιο σπάνια από τα εκπαιδευτικά μπιμπερο της nuk.Επισης,της αγόρασα τυροπιτάκια και σπανακοπιτακια κουρού,που είναι το αγαπημένο της.Βάζω και τυρί κρέμα από πάνω που τρελαίνεται και θα μασουλαει όλη μέρα.Της έφτιαξα και ομελέτα με ανθότυρο,αλλά δεν έφαγε☹️Ειναι του υδατάνθρακα η μπέμπα,ενώ με το κρέας δεν τρελαίνεται ακόμα.Για ψάρι ούτε λογος

Καλημέρα κορίτσι μου..θα δοκιμάσω και γω το συγκεκριμένο ποτηράκι .. του έχω της munchkin αλλά δεν τρελαίνεται κιόλας...πίνει πολύ λίγο .

Όσο για τα τυροπιτάκια χαμός θα γίνει😜 σκέφτομαι και γω να του παίρνω διάφορα τέτοια αλλά μήπως δεν κάνει λόγω αλατιου;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 6,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

2 ώρες πρίν, Angel92 είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου..θα δοκιμάσω και γω το συγκεκριμένο ποτηράκι .. του έχω της munchkin αλλά δεν τρελαίνεται κιόλας...πίνει πολύ λίγο .

Όσο για τα τυροπιτάκια χαμός θα γίνει😜 σκέφτομαι και γω να του παίρνω διάφορα τέτοια αλλά μήπως δεν κάνει λόγω αλατιου;;

Αχ δεν ξέρω αν έχουν αλάτι μέσα,λόγω του ότι έχουν τυρί..Της δίνω καιρό πάντως και το είχα πει και στον παιδίατρο και δεν μου είχε πει κάτι..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια! Πως είστε? Η μπέμπα εδώ κ λίγες μέρες κοιμάται πιο αργά,γύρω στις 22:00-22:30. Την βάζω για ύπνο όπως πάντα κατά τις εννιά και στριφογυρίζει,πάει να σηκωθεί και δεν νυσταζει καθόλου. Είναι κάτι παροδικό λέτε? Και τα μπεμπακια σας κοιμούνται πιο αργά σε σχέση με πριν ?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , Blue Velvet είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Πως είστε? Η μπέμπα εδώ κ λίγες μέρες κοιμάται πιο αργά,γύρω στις 22:00-22:30. Την βάζω για ύπνο όπως πάντα κατά τις εννιά και στριφογυρίζει,πάει να σηκωθεί και δεν νυσταζει καθόλου. Είναι κάτι παροδικό λέτε? Και τα μπεμπακια σας κοιμούνται πιο αργά σε σχέση με πριν ?

Κι εμένα ακριβώς το ίδιο πράγμα γίνεται. Και την ημέρα κοιμάται δύο φορές με χίλια ζόρια και λιγότερο από μία ώρα. Εσένα πόσο κοιμάται την ημέρα; Σκέφτομαι να δοκιμάσω να τον κοιμισω μια φορά μόνο κατά τις 12 αλλά φοβάμαι πως δε θα αντέξει και θα κοιμηθεί το απόγευμα και μετά την έκατσα.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 50 λεπτά , Blue Velvet είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Πως είστε? Η μπέμπα εδώ κ λίγες μέρες κοιμάται πιο αργά,γύρω στις 22:00-22:30. Την βάζω για ύπνο όπως πάντα κατά τις εννιά και στριφογυρίζει,πάει να σηκωθεί και δεν νυσταζει καθόλου. Είναι κάτι παροδικό λέτε? Και τα μπεμπακια σας κοιμούνται πιο αργά σε σχέση με πριν ?

Καλησπέρα.. κι εμένα φτάνει 11+ να κοιμηθει, μέχρι να γυρίσουμε από θάλασσα ή βόλτα...

Αν δεν έχει γκρίνια μέχρι να κοιμηθεί κ συμπληρώνει καλό ωράριο στους υπνους της το 24ωρο βάλε την πιο αργά να μην ζοριζεται κι αυτή κι εσυ.. 

 Μου έχουν πει φίλες μου με μεγαλύτερα παιδιά πως μετά τον χρόνο γίνεται 1 ημερήσιος ύπνος, αλλά τουλάχιστον κοιμούνται πιο βαριά το βράδυ, γιατί περπατάνε, τρέχουν, τρώνε καλύτερα... κουράζονται. 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα κορίτσια!με τον βραδινό ύπνο τα πάμε καλά προς το παρόν κοιμάται γύρω στις 9μιση ξυπνάει γύρω στις 6με 6μιση πίνει γάλα και ξανακοιμαται μέχρι τις 8μιση με 9..μετά νυστάζει και ξανακοιμαται κατά τις 11μιση και μετά με τον μεσημεριανό ύπνο έχουμε θέμα εδώ και μερικές μέρες..ενω νυστάζει τρίβει μάτια , χασμουριεται μόλις ξαπλώνουμε στο κρεβατι ενώ δείχνει πως θα κοιμηθεί ξαφνικά σηκώνεται και πάει από εδώ και εκεί κ μόλις τον ξαπλώνω αρχίζει την γκρίνια. .όταν τον βάζω στο καρότσι κοιμάται αλλά δεν θέλω κορίτσια να τον αφήνω στο καρότσι και να κοιμαμαι και εγώ γιατί σηκώνεται στο πι και φι μόλις ξυπνήσει και φοβάμαι πως αν δεν τον ακούσω αμέσως θα προλάβει να πέσει αφήστε που ιδρώνει στο καρότσι πολύ περισσότερο. ..δεν θέλω ν του βάζω τις ζώνες ασφαλείας και στον ύπνο του και να μην μπορεί να κουνηθεί ..

Link to comment
Share on other sites

@Laky @ele90 Την ημέρα θα κοιμηθεί γύρω στις 12 περίπου για καμία ώρα,αλλά αρκετές φορές φτάνει και δίωρο. Το απόγευμα πάλι θέλει να κοιμηθεί λίγο,αλλά όσο μπορώ το αποφεύγω,γιατί μετά με τίποτα δεν θα κοιμηθεί το βράδυ..Όμως κάποιες φορές κλαίει και την λυπάμαι,οπότε την θηλάζω και την παιρνει ο ύπνος αμέσως..Αλλα μετά το βράδυ, καταλαβαίνετε τι τραβάω,πάει έντεκα για να κοιμηθεί...Την βάζω να παίξει για να κουραστεί,την ταιζω κρέμα και μετά πάμε για ύπνο,γιατί αλλιώς κάνει τούμπες στο κρεβάτι 

@Matina87εσένα κοιμάται νωρίς,μια χαρά ειστε ❤️ 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια. Σήμερα κοιμηθηκε 12.30 μέχρι 3,15 Σχεδόν τρείς ώρες. Πρώτη φορά το κάνει αυτό. Με το ζόρι άντεξε ως τις 20.30 κι έπεσε ξερός. Μας βλέπω να ξυπνάμε απ' τις 7 αύριο...

  • Ευχή 1
Link to comment
Share on other sites

On 29/7/2023 at 10:21 ΜΜ, Matina87 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!με τον βραδινό ύπνο τα πάμε καλά προς το παρόν κοιμάται γύρω στις 9μιση ξυπνάει γύρω στις 6με 6μιση πίνει γάλα και ξανακοιμαται μέχρι τις 8μιση με 9..μετά νυστάζει και ξανακοιμαται κατά τις 11μιση και μετά με τον μεσημεριανό ύπνο έχουμε θέμα εδώ και μερικές μέρες..ενω νυστάζει τρίβει μάτια , χασμουριεται μόλις ξαπλώνουμε στο κρεβατι ενώ δείχνει πως θα κοιμηθεί ξαφνικά σηκώνεται και πάει από εδώ και εκεί κ μόλις τον ξαπλώνω αρχίζει την γκρίνια. .όταν τον βάζω στο καρότσι κοιμάται αλλά δεν θέλω κορίτσια να τον αφήνω στο καρότσι και να κοιμαμαι και εγώ γιατί σηκώνεται στο πι και φι μόλις ξυπνήσει και φοβάμαι πως αν δεν τον ακούσω αμέσως θα προλάβει να πέσει αφήστε που ιδρώνει στο καρότσι πολύ περισσότερο. ..δεν θέλω ν του βάζω τις ζώνες ασφαλείας και στον ύπνο του και να μην μπορεί να κουνηθεί ..

Έχουμε παρόμοιο πρόγραμμα ..απλά κοιμάται λίγο πιο μετά το βράδυ .γύρω στις 22.00-22.30 . 

Κι εμείς με τον μεσημεριανό ύπνο έχουμε πολύ θέμα..ενώ κουτουλαει , εκεί που μπουσουλαει ,τρίβεται ,σκοντάφτει κλπ προσπαθώ να τον κοιμησω και μπορεί να μου πάρει 1-1.5 ώρα . Στην αρχή εν τω μεταξύ κοιμάται βαριά και μετά από λίγο ξυπνάει με το παραμικρό ..σερί καμιά ώρα κοιμάται κε το ζόρι αλλά επειδή συνήθως νυστάζει κι άλλο θέλει αγκαλιά και κούνημα για να ξανακοιμηθεί αλλιώς είναι μέσα στη γκρίνια .

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κορίτσια. Όσες πηγαίνατε το πρωί θάλασσα τι τα ταιζετε τα μωρά και τι ώρα; Στις 6 πίνει γάλα και δε ξέρω πως να το διαμορφώσω το πρόγραμμα για να μπορώ να τον βάλω και στη θάλασσα.

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Angel92 είπε:

Κορίτσια τι κάνετε; Ο μικρός είναι μέσα στην γκρίνια..πλέον ούτε το βράδυ κοιμάται καλά..πρώτη φορά μετά από αρκετούς μήνες ξυπνούσε ανά 2 ώρες :(

Καλημέρα! Προχθές τα ίδια και εμείς,όλη μέρα γκρίνια και το βράδυ να μην κοιμάται.Πολυ κλάμα,ίσως είναι δόντια,ίσως άλμα,ίσως και τα δύο δεν ξέρω,πάντως της έδωσα λίγο ντεπον και κοιμήθηκε σαν πουλάκι 

πρίν από 26 λεπτά , Laky είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Όσες πηγαίνατε το πρωί θάλασσα τι τα ταιζετε τα μωρά και τι ώρα; Στις 6 πίνει γάλα και δε ξέρω πως να το διαμορφώσω το πρόγραμμα για να μπορώ να τον βάλω και στη θάλασσα.

Καλημέρα! Την θηλάζω το πρωί,μετά της δινω τυροπιτάκι για να την κρατήσει μέχρι τη θάλασσα,τη βάζουμε για μπάνιο και εκεί παίρνουμε μαζί μας διάφορα (βερίκοκο, μπισκότα, τυροπιτάκια, γιαούρτι)οπότε τσιμπαει και εκεί.Περιμενουμε.να περάσει καμία ώρα και τη βάζουμε πάλι μέσα,είναι με σωσίβιο δεν υπάρχει θέμα 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

Καλημέρα! Προχθές τα ίδια και εμείς,όλη μέρα γκρίνια και το βράδυ να μην κοιμάται.Πολυ κλάμα,ίσως είναι δόντια,ίσως άλμα,ίσως και τα δύο δεν ξέρω,πάντως της έδωσα λίγο ντεπον και κοιμήθηκε σαν πουλάκι 

Καλημέρα! Την θηλάζω το πρωί,μετά της δινω τυροπιτάκι για να την κρατήσει μέχρι τη θάλασσα,τη βάζουμε για μπάνιο και εκεί παίρνουμε μαζί μας διάφορα (βερίκοκο, μπισκότα, τυροπιτάκια, γιαούρτι)οπότε τσιμπαει και εκεί.Περιμενουμε.να περάσει καμία ώρα και τη βάζουμε πάλι μέσα,είναι με σωσίβιο δεν υπάρχει θέμα 

Όλα αυτά τα τρώει σε μπουκιτσες;

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Laky είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Όσες πηγαίνατε το πρωί θάλασσα τι τα ταιζετε τα μωρά και τι ώρα; Στις 6 πίνει γάλα και δε ξέρω πως να το διαμορφώσω το πρόγραμμα για να μπορώ να τον βάλω και στη θάλασσα.

Καλησπέρα !εγώ είχα ρωτήσει τον παιδίατρο πόση ώρα μετά το φαγητό μπορώ να τον βάλω στη θάλασσα κ μου είχε πει κανονικά δεν πειράζει αλλά καλύτερα να έχει περάσει μία ώρα..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...