Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 10 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Καλησπέρα,

      Πήγα σήμερα για υπέρηχο,είμαι στην πέμπτη μέρα διέγερσης.Ειδαμε μόνο δύο ωάρια στη μία ωοθήκη και στην άλλη κανένα.Εχει τύχει σε κάποια να δει ωάρια στην αρχή μόνο από τη μια ωοθήκη και στον επόμενο υπέρηχο και από την  άλλη? Έχω χαμηλή ΑΜΗ (2,4) και πάμε με ήπια διέγερση, περιμέναμε 4 το πολυ

      Καλησπέρα..  ναι στην αρχή  βλεπαμε 3 και μετά σιγά σιγά άρχισαν να μεγαλώνουν κι άλλα..  τελικά στην ωοληψια είχαμε 6. Ότι και να γίνει να θυμάσαι ότι χρειάζεσαι μόνο ένα! Καλή επιτυχία και να έχεις θετικη ενέργεια!

      Μια ερώτηση για όσες γνωρίζουν.

      Μου ζήτησε η γιατρός μια μέρα πριν την εμβρυομεταφορα κατεψυγμενων βλαστοκυστεων να κάνω εξέταση προγεστερονης, ξέρει καμία σε τι επίπεδα πρέπει να είναι μια μέρα πριν την εμβρυομεταφορα?

Μανούλες Νοεμβρίου 2022


Recommended Posts

πρίν από 34 λεπτά , Laky είπε:

Εγώ κορίτσια 24 ώρες το 24ωρο καίω κλιματιστικό. Ελπίζω να το αντέξω όταν έρθει ο λογαριασμός. Αλλά δεν γίνεται αλλιώς. Πως να κοιμηθεί το παιδί και πως να φάει!

Και εγώ τα ίδια. Αν δεν ανάψω θα πιάσω 30 μέσα στο σπίτι. Και ο μπέμπης δεν την αντέχει τη ζέστη. Ιδρώνει κ με αναμμένο κλιματιστικό. 
@Blue Velvet και μένα ξυπνάει συνέχεια κ θηλάζει. Πως το έχεις σκεφτει να το κόψεις; Εγώ περιμένω να πάει ενός να δώσω φρέσκο γαλα μήπως του αρέσει καλύτερα. 
Νερο ούτε εμένα πίνει. Δεν ξέρει πως να πιει από τα εκπαιδευτικά ποτήρια. Κ έχω δοκιμάσει πολλά. Και στο τέλος του δίνω με το καλαμάκι. Το βουτάω στο ποτήρι. Πατάω τη μια άκρη να μη φύγει το νερό κ του το βάζω στο στόμα κ το πινει. Κάποια στιγμή θα μάθει που θα πάει. 
Σημερα προσπάθησα να κάνω pancakes με βρώμη μπανάνα αυγο κ γιαούρτι. Πολύ εύκολη συνταγή αλλά μ κόλλησαν στο αντικολλητικό. Τι βάζετε κ δεν σας κολλάνε;; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 6,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 25 λεπτά , Rina_87 είπε:

Και εγώ τα ίδια. Αν δεν ανάψω θα πιάσω 30 μέσα στο σπίτι. Και ο μπέμπης δεν την αντέχει τη ζέστη. Ιδρώνει κ με αναμμένο κλιματιστικό. 
@Blue Velvet και μένα ξυπνάει συνέχεια κ θηλάζει. Πως το έχεις σκεφτει να το κόψεις; Εγώ περιμένω να πάει ενός να δώσω φρέσκο γαλα μήπως του αρέσει καλύτερα. 
Νερο ούτε εμένα πίνει. Δεν ξέρει πως να πιει από τα εκπαιδευτικά ποτήρια. Κ έχω δοκιμάσει πολλά. Και στο τέλος του δίνω με το καλαμάκι. Το βουτάω στο ποτήρι. Πατάω τη μια άκρη να μη φύγει το νερό κ του το βάζω στο στόμα κ το πινει. Κάποια στιγμή θα μάθει που θα πάει. 
Σημερα προσπάθησα να κάνω pancakes με βρώμη μπανάνα αυγο κ γιαούρτι. Πολύ εύκολη συνταγή αλλά μ κόλλησαν στο αντικολλητικό. Τι βάζετε κ δεν σας κολλάνε;; 

Καλά το κλιματιστικό εννοείται πως σβήνει μόνο όταν λείπουμε απ' το σπίτι.Τη σιχαίνομαι τη ζέστη και με αρρωσταίνει,ενώ το κρύο το λατρεύω.

Σχετικά με το θηλασμό,ακριβώς το ίδιο θα κάνω και εγώ.Μου είχε πει ο παιδίατρος,πως τα μωρά που θηλάζουν αποκλειστικά,πίνουν πιο εύκολα το φρέσκο γάλα,οπότε έχω εναποθέσει εκεί τις ελπίδες μου. Πρέπει να αποθηλασω για να προετοιμάσω το σώμα μου για την εμβρυομεταφορα,οπότε λέω μόλις γίνει 11μηνων να της δίνω λιγότερο στήθος. 

Απο το εκπαιδευτικό μπιμπερο πίνει η μπέμπα,εδώ και τρεις μήνες,έχουμε τo nuk first choice και την βόλεψε αμέσως.Εσεις ποιο έχετε?Ποτηράκι ακόμα δεν έχουμε δοκιμάσει,λες να πάρω ?

Θα ξεκινήσω και εγώ να της φτιάχνω pancakes και κρέπες,έτσι ώστε να φάει το αυγό,διότι την αηδιάζει και το φτύνει.Δεν θα βάλω μπανάνα και βρώμη,θα τα κάνω πιο απλά,έτσι ώστε να μην κολλήσουν και απλά θα έχω από δίπλα συνοδευτικό γιαούρτι με βρωμη η κάνα φρούτο 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!!και εμείς ζοριζομαστε με την ζέστη..δεν έχουμε κλιματιστικό..εγω νεράκι του δίνω με το πλαστικό μπιμπερο αλλά τελευταία πίνει και με το ποτηράκι με καλαμάκι και χερούλια της Avent γίναμε 9 μηνών όμως στους 8 είχα ξαναδοκιμάσει και δεν μπορούσε.. κορίτσια ήθελα να σας ρωτήσω κάνουν τα μωράκια σας παλαμάκια και κουπεπε;εγώ είμαι στην φάση που προσπαθώ να του τα μάθω..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Matina87 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!!και εμείς ζοριζομαστε με την ζέστη..δεν έχουμε κλιματιστικό..εγω νεράκι του δίνω με το πλαστικό μπιμπερο αλλά τελευταία πίνει και με το ποτηράκι με καλαμάκι και χερούλια της Avent γίναμε 9 μηνών όμως στους 8 είχα ξαναδοκιμάσει και δεν μπορούσε.. κορίτσια ήθελα να σας ρωτήσω κάνουν τα μωράκια σας παλαμάκια και κουπεπε;εγώ είμαι στην φάση που προσπαθώ να του τα μάθω..

Ναι κ εγώ παλεύω το κουπεπε. Κάτι πάει να κάνει ο δικός μου. 
Από ποτήρια εχω αυτό το 360 και αυτό με το βαρίδι. Και της nuk έχω. Με κανένα δεν πίνει. Κ έχω δώσει κ με σφηνοποτηρο κ με κουτάλι και με καπάκι από μπουκάλι. Μόνο με τον τρόπο που σας είπα πίνει ποσότητα. 
Αχχχ @Blue Velvetκ εγώ θέλω να πάω για επόμενη εμβρυομεταφορα αλλά τα επόμενα είναι 2 και δεν ξέρω αν θα τη παλέψω να έχω 3 τόσο μικρά. Εσυ ποσά εμβρυακια εχεις; 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια πως θα το κάνετε το αυγό; Πείτε καμιά συνταγή. Να την κάνω οι εγώ. 

Όσο για την νέα έμβρυο μεταφορά χαρά στο κουράγιο σας. Σας θαυμάζω. Εγώ ούτε για να γελάσω δε μπορώ να το σκεφτώ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια! Έχει μια βδομάδα που ξεκινήσαμε να δείχνουμε στη μπέμπα τα παλαμάκια και από χθες το κουπεπε και το "γεια σου". Μέχρι στιγμής δεν μπορεί να τα κάνει,απλώς γελάει. @Rina_87 Δύο μου έμειναν και εμένα και για κάποιο λόγο φοβάμαι ότι δεν θα πετύχει η εμβρυομεταφορα,δεν ξέρω γιατί.. Και άμα δεν πετύχει,θα συνεχίσω με ωοληψια,θέλω τόσο πολύ κ άλλο παιδάκι ❤️ @LakyΝαι είναι πολύ νωρίς ίσως για.δευτερο,αλλά ενώ έχω καλή ΑΜΗ σχετικά,είμαι φτωχή ανταποκρίτρια,οπότε όσο περνάει ο καιρός,γίνεται πιο δύσκολο να πετύχει η προσπάθεια.Ειμαι 38,αν ήμουν έστω και πέντε χρόνια μικρότερη,θα το έπαιρνα πιο χαλαρά🙂 Εσύ έχεις αλλά εμβρυακια στην άκρη? Σκέφτεσαι μελλοντικά να προσπαθήσεις ξανά?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , Blue Velvet είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Έχει μια βδομάδα που ξεκινήσαμε να δείχνουμε στη μπέμπα τα παλαμάκια και από χθες το κουπεπε και το "γεια σου". Μέχρι στιγμής δεν μπορεί να τα κάνει,απλώς γελάει. @Rina_87 Δύο μου έμειναν και εμένα και για κάποιο λόγο φοβάμαι ότι δεν θα πετύχει η εμβρυομεταφορα,δεν ξέρω γιατί.. Και άμα δεν πετύχει,θα συνεχίσω με ωοληψια,θέλω τόσο πολύ κ άλλο παιδάκι ❤️ @LakyΝαι είναι πολύ νωρίς ίσως για.δευτερο,αλλά ενώ έχω καλή ΑΜΗ σχετικά,είμαι φτωχή ανταποκρίτρια,οπότε όσο περνάει ο καιρός,γίνεται πιο δύσκολο να πετύχει η προσπάθεια.Ειμαι 38,αν ήμουν έστω και πέντε χρόνια μικρότερη,θα το έπαιρνα πιο χαλαρά🙂 Εσύ έχεις αλλά εμβρυακια στην άκρη? Σκέφτεσαι μελλοντικά να προσπαθήσεις ξανά?

Έχω άλλα δύο. Αλλά δε το σκέφτομαι καθόλου. Αρχικά είμαι σχεδόν 41 και κακά τα ψέματα κορίτσια χωρίς καμία βοήθεια από πουθενά δε βγαίνει. Θα ήθελα να έχει ένα αδελφακι αλλά δε μπορώ να το ξαναπεράσω αυτό το πράγμα. Είχα και τραγική εγκυμοσύνη. Τρέμω στην ιδέα να είμαι πάλι έτσι. Αλλά και πως να τα βγάλω μετά πέρα χωρίς βοήθεια; Εσύ καλά θα κάνεις. Καλύτερα όλα μαζί. Να ηρεμήσεις μετά. Εγώ αν μπορούσα αυτό θα έκανα πάντως.

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Rina_87 said:

Ναι κ εγώ παλεύω το κουπεπε. Κάτι πάει να κάνει ο δικός μου. 
Από ποτήρια εχω αυτό το 360 και αυτό με το βαρίδι. Και της nuk έχω. Με κανένα δεν πίνει. Κ έχω δώσει κ με σφηνοποτηρο κ με κουτάλι και με καπάκι από μπουκάλι. Μόνο με τον τρόπο που σας είπα πίνει ποσότητα. 
Αχχχ @Blue Velvetκ εγώ θέλω να πάω για επόμενη εμβρυομεταφορα αλλά τα επόμενα είναι 2 και δεν ξέρω αν θα τη παλέψω να έχω 3 τόσο μικρά. Εσυ ποσά εμβρυακια εχεις; 

Όλες το ίδιο θέμα έχουμε 😂 και εμείς θέλουμε από την νέα χρονιά να πάμε σε έμβρυομεταφορά και έχουμε 2 , 2 και 1. Οι δυάδες είναι ένα τσακ καλύτερη ποιότητα, οπότε δεν ξέρουμε τι να κάνουμε ! 

Πήγαμε παιδίατρο χτες. 9 μηνών και είμαστε 9.400 και 76 πόντους. Πήραμε λίγο βάρος (150γρ) αυτό το μήνα, ο γιατρός δεν ανησυχεί, εγώ ανησυχω γιατί ποτέ δεν έχει πάρει τόσο λίγο. Πάντα έβαζε από 500γρ και πάνω τον μήνα. .. 

 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , Blue Velvet είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Έχει μια βδομάδα που ξεκινήσαμε να δείχνουμε στη μπέμπα τα παλαμάκια και από χθες το κουπεπε και το "γεια σου". Μέχρι στιγμής δεν μπορεί να τα κάνει,απλώς γελάει. @Rina_87 Δύο μου έμειναν και εμένα και για κάποιο λόγο φοβάμαι ότι δεν θα πετύχει η εμβρυομεταφορα,δεν ξέρω γιατί.. Και άμα δεν πετύχει,θα συνεχίσω με ωοληψια,θέλω τόσο πολύ κ άλλο παιδάκι ❤️ @LakyΝαι είναι πολύ νωρίς ίσως για.δευτερο,αλλά ενώ έχω καλή ΑΜΗ σχετικά,είμαι φτωχή ανταποκρίτρια,οπότε όσο περνάει ο καιρός,γίνεται πιο δύσκολο να πετύχει η προσπάθεια.Ειμαι 38,αν ήμουν έστω και πέντε χρόνια μικρότερη,θα το έπαιρνα πιο χαλαρά🙂 Εσύ έχεις αλλά εμβρυακια στην άκρη? Σκέφτεσαι μελλοντικά να προσπαθήσεις ξανά?

Εγώ έχω 4 εμβρυακια σε δυάδες.  Και δεν θα ήθελα να αφήσω κάποιο στη καταψυξη. Αλλά αν δεν πετύχουν αυτές οι προσπάθειες δεν θα κάνω άλλη ωοληψια. Δεν θέλω να ξανά πάρω φάρμακα. Ούτε να περασω πάλι τη διαδικασία. Μακάρι να καταφέρω την επόμενη χρόνια να κάνω τη μια προσπάθεια. 

  • Ευχή 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καταλαβαίνω την κάθε μανούλα, που με βάση το τι έχει περάσει και την οικογενειακή, οικονομική και συναισθηματική της κατάσταση, έχει διαφορετικές επιθυμίες/στόχους σε σχέση με ένα πιθανό νέο μωρό ή όχι.

Εγώ πέρασα πολύ δύσκολα με το πρώτο μωρό και χώρισα κιόλας, οπότε ούτε που ξανασκεφτομουν την πιθανότητα δεύτερου. Δεν ήθελα καθόλου και δε μπορούσα. Ούτε ο μικρός μου είχε ζητήσει αδερφάκι, κι ήμασταν μια χαρά. Ποτέ δε σκέφτηκα ότι θα είναι μόνος του, κλπ, με απασχολούσε να τα καταφέρουμε οι δυο μας.

Εννιά χρόνια μετά, βρήκα τον άνθρωπό μου, προέκυψε δεύτερο παιδί (που δεν πολυκαιγομουν, αλλά ήθελα πιο πολύ για κείνον- αν και δεν μου το είχε ζητήσει ποτέ) και κάπως κούμπωσε όλο αυτό μια χαρά.

Τώρα; Τώρα καίγομαι για τρίτο, χα χα! Ο άντρας μου όμως δε θέλει καθόλου, λέει πως με δυο είμαστε τέλεια. Από τη μια, ζεσταίνεται η καρδιά μου που το ακούω. Από την άλλη, θα θελα ένα ακόμα...

Ας γίνει για την καθεμία μας ο, τι είναι καλύτερο. Προσωπικά (καθαρά προσωπική άποψη, για τη δική μου κατάσταση μιλώ και ΜΟΝΟ) δε θα θελα δύο μωρά κοντά κοντά. Είμαι 38 και ελπίζω αν ποτέ συμφωνήσουμε και θελήσουμε και οι δυο, ελπίζω να έχουμε την πολυτέλεια να το αναβάλλουμε λίγο. Έχω πια καταλάβει όμως ότι σ αυτά τα πράγματα τα σχέδια πάνε περίπατο...

ΥΓ: Την ντομάτα εγώ τη δίνω χωρίς σπόρια και φλούδα.

  • Μου αρέσει 5
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, Melie said:

Ας γίνει για την καθεμία μας ο, τι είναι καλύτερο. Προσωπικά (καθαρά προσωπική άποψη, για τη δική μου κατάσταση μιλώ και ΜΟΝΟ) δε θα θελα δύο μωρά κοντά κοντά. Είμαι 38 και ελπίζω αν ποτέ συμφωνήσουμε και θελήσουμε και οι δυο, ελπίζω να έχουμε την πολυτέλεια να το αναβάλλουμε λίγο. Έχω πια καταλάβει όμως ότι σ αυτά τα πράγματα τα σχέδια πάνε περίπατο...

ΥΓ: Την ντομάτα εγώ τη δίνω χωρίς σπόρια και φλούδα.

Eγώ δίνω τα σπόρια αλλα όχι την φλούδα.

Κοίτα, εξαρτάται και την κατάσταση που είναι ο καθένας. Εγώ είμαι 39 και ο άντρας μου 51. Δεν μας παίρνει να το καθυστερήσουμε το δεύτερο. Ηδη θεωρώ οτι είμαστε αρκετά "μεγάλοι", οπότε το να πάμε στα πχ. 45 εγώ 57 αυτός, παραπάει !

Link to comment
Share on other sites

Εγώ κορίτσια αν δεν είχα θέμα με τις σάλπιγγες και είχαμε και τέλειο σπέρμα,θα ήθελα και τρίτο παιδάκι❤️ Αλλά δυστυχώς έχουμε τα θεματακια μας με τον άντρα μου και ήδη είμαστε πανευτυχείς που έμεινα έγκυος μέσα σε 5,5 μήνες. Είμαι 38και δυστυχώς για εμάς τις γυναίκες που μπαίνουμε στη διαδικασία της εξωσωματικής,ο χρόνος δεν είναι σύμμαχος. Αυτό που δεν περίμενα,είναι πως τώρα θέλω πολυ περισσότερο ένα παιδάκι,σε σχέση με πριν αποκτήσω,νομίζω πως έχω εθιστεί στα μπεμπακια 🤣 Εύχομαι μέσα από την καρδιά μου,να είναι τα παιδάκια μας υγιή και ευτυχισμένα και για όσες το επιθυμούμε να αποκτήσουμε κ άλλα❤️

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Με το καλό κορίτσια μου. Σας το εύχομαι από καρδιάς!!!

Κορίτσια συνταγή για αυγό ξέρει καμία; Πως το δίνετε; Μήπως καταφέρω να δώσω τελικά και στον δικό μου που τρώει τα γιαούρτια δύο δύο.

Επίσης ρε κορίτσια πάλι μάτωσε το αυτί του απ' το ξύσιμο. Και προσπαθώ να του κόβω και συνέχεια τα νύχια. Αν τελικά είναι από τα δόντια ο καημένος μέχρι να βγουν θα είναι γεμάτος πληγές. Συμβαίνει και σε καμία άλλη;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, Laky είπε:

Κορίτσια τη ντομάτα τη βάζετε ολόκληρη στο φαγητό ή χωρίς τα σπόρια;

Κι εγώ τη δίνω χωρίς τη φλούδα αλλά τα σπόρια τα αφήνω κορίτσια .

Όσο για τα μπεμπακια να πω και γω τη δική μου εμπειρία..θα κλείσω τα 30 και ήθελα πολύ ένα μωράκι ..ο άντρας, 32 χρόνων, πιο χαλαρός από εμενα .Έμεινα έγκυος σχετικά εύκολα και πέρασα μια αρκετά ήρεμη εγκυμοσύνη και μια επίσης καλή γέννα..κράτησε μια μέρα αλλά δεν πόνεσα υπερβολικά και μπορω να πω ότι δεν ήταν μια τραυματική εμπειρία. Η τραυματική εμπειρία για εμένα ήταν οι πρώτοι 3 μήνες μετα τη γέννα..κυριως επειδή δεν είχαμε το χώρο μας , είχα πολλούς να λένε τα δικά τους και είχα τρελη κούραση και γκρινια από το μικρό .Εκείνους τους μήνες έλεγα ότι θέλω κι άλλο μωράκι αλλά δεν άντεχα να ξαναπεράσω εκείνη τη περίοδο .

Τώρα θέλω σαν τρελή να κάνω το 2ο αλλά ο άντρας μου δεν θέλει ακόμα .Καλα να είμαστε εμείς και ο μικρός μας και όλα θα έρθουν αν το θέλουμε ,το μπορούμε και το προσπαθήσουμε στο μέλλον .

Εύχομαι μέσα από τη καρδιά μου σε όλες κορίτσια μου να έχουμε καλά τα μωράκια μας και όσες θέλουμε κι άλλα μπεμπακια να τα έχουμε στην αγκαλιά μας σύντομα ♥️

πρίν από 21 λεπτά , Angel92 είπε:

Κι εγώ τη δίνω χωρίς τη φλούδα αλλά τα σπόρια τα αφήνω κορίτσια .

Όσο για τα μπεμπακια να πω και γω τη δική μου εμπειρία..θα κλείσω τα 30 και ήθελα πολύ ένα μωράκι ..ο άντρας, 32 χρόνων, πιο χαλαρός από εμενα .Έμεινα έγκυος σχετικά εύκολα και πέρασα μια αρκετά ήρεμη εγκυμοσύνη και μια επίσης καλή γέννα..κράτησε μια μέρα αλλά δεν πόνεσα υπερβολικά και μπορω να πω ότι δεν ήταν μια τραυματική εμπειρία. Η τραυματική εμπειρία για εμένα ήταν οι πρώτοι 3 μήνες μετα τη γέννα..κυριως επειδή δεν είχαμε το χώρο μας , είχα πολλούς να λένε τα δικά τους και είχα τρελη κούραση και γκρινια από το μικρό .Εκείνους τους μήνες έλεγα ότι θέλω κι άλλο μωράκι αλλά δεν άντεχα να ξαναπεράσω εκείνη τη περίοδο .

Τώρα θέλω σαν τρελή να κάνω το 2ο αλλά ο άντρας μου δεν θέλει ακόμα .Καλα να είμαστε εμείς και ο μικρός μας και όλα θα έρθουν αν το θέλουμε ,το μπορούμε και το προσπαθήσουμε στο μέλλον .

Εύχομαι μέσα από τη καρδιά μου σε όλες κορίτσια μου να έχουμε καλά τα μωράκια μας και όσες θέλουμε κι άλλα μπεμπακια να τα έχουμε στην αγκαλιά μας σύντομα ♥️

15 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Έχει μια βδομάδα που ξεκινήσαμε να δείχνουμε στη μπέμπα τα παλαμάκια και από χθες το κουπεπε και το "γεια σου". Μέχρι στιγμής δεν μπορεί να τα κάνει,απλώς γελάει. @Rina_87 Δύο μου έμειναν και εμένα και για κάποιο λόγο φοβάμαι ότι δεν θα πετύχει η εμβρυομεταφορα,δεν ξέρω γιατί.. Και άμα δεν πετύχει,θα συνεχίσω με ωοληψια,θέλω τόσο πολύ κ άλλο παιδάκι ❤️ @LakyΝαι είναι πολύ νωρίς ίσως για.δευτερο,αλλά ενώ έχω καλή ΑΜΗ σχετικά,είμαι φτωχή ανταποκρίτρια,οπότε όσο περνάει ο καιρός,γίνεται πιο δύσκολο να πετύχει η προσπάθεια.Ειμαι 38,αν ήμουν έστω και πέντε χρόνια μικρότερη,θα το έπαιρνα πιο χαλαρά🙂 Εσύ έχεις αλλά εμβρυακια στην άκρη? Σκέφτεσαι μελλοντικά να προσπαθήσεις ξανά?

 

Εμείς του μαθαίνουμε τώρα να κάνει "γεια σου " και κουπεπε...κάτι κάνει, αλλά σε άκυρες στιγμές .δεν είναι ότι ανταποκρίνεται εκείνη τη στιγμή π το κάνουμε εμείς . Εκείνη την ώρα απλά γελάει . κάποιες φορές κακαριζει κιόλας .

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...