Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 10 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Καλησπέρα,

      Πήγα σήμερα για υπέρηχο,είμαι στην πέμπτη μέρα διέγερσης.Ειδαμε μόνο δύο ωάρια στη μία ωοθήκη και στην άλλη κανένα.Εχει τύχει σε κάποια να δει ωάρια στην αρχή μόνο από τη μια ωοθήκη και στον επόμενο υπέρηχο και από την  άλλη? Έχω χαμηλή ΑΜΗ (2,4) και πάμε με ήπια διέγερση, περιμέναμε 4 το πολυ

      Καλησπέρα..  ναι στην αρχή  βλεπαμε 3 και μετά σιγά σιγά άρχισαν να μεγαλώνουν κι άλλα..  τελικά στην ωοληψια είχαμε 6. Ότι και να γίνει να θυμάσαι ότι χρειάζεσαι μόνο ένα! Καλή επιτυχία και να έχεις θετικη ενέργεια!

      Μια ερώτηση για όσες γνωρίζουν.

      Μου ζήτησε η γιατρός μια μέρα πριν την εμβρυομεταφορα κατεψυγμενων βλαστοκυστεων να κάνω εξέταση προγεστερονης, ξέρει καμία σε τι επίπεδα πρέπει να είναι μια μέρα πριν την εμβρυομεταφορα?

Μανούλες Νοεμβρίου 2022


Recommended Posts

7 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Εμείς πήγαμε στον παιδίατρο χθες, 69εκ και 7,500 κιλά η μπέμπα,όλα σούπερ! Μας είπε ότι δεν βγάζει δόντια,δεν φαίνεται τίποτα και να μην μας ανησυχεί το ξύσιμο. Της ξεκίνησα κροκο αυγου σήμερα,στην αρχή αηδιασε και μετά κάτι έφαγε,αλλά δεν τρελάθηκε κιολας. Σκέφτηκα να της φτιάχνω κροκέτες με όσπρια,σαν κεφτεδάκια,διότι δεν τα τρώει με τίποτα! Κάθε φορά που πάμε ταβέρνα πάντως,χλαπακιαζει ο,τι της δίνω και τις προάλλες γύρισε στο πίσω τραπέζι και τους κοιτούσε  μεσ στο στόμα🤣

@Angel92ίσως περνάει κάποιο άλμα και η δικιά μου μας έκανε κάτι τρελά με τον ύπνο αυτές τις μέρες,αλλά ηρέμησε τώρα.  Σκεφτόμαστε και εμείς για εξωτερικό και κολλάμε λίγο στη μετακόμιση,μας φαίνεται πολυ μεγάλο ζόρι..έχουμε και τα ζώα,άστα να πάνε. Προς το παρόν θα βγάλουμε ένα διαβατήριο στη μπέμπα μετά τη βάφτιση της,για να είμαστε καλυμμένοι. Θυμάσαι πόσο κοστίζει?

Πήγαμε κ εμείς παιδίατρο 7800 67 εκατοστά. 8 μηνών. Και εμάς ακόμα τπτ από δόντια. 
λοιπόν κορίτσια εμένα σας είχα πει ότι δεν έτρωγε το μεσημεριανό με τπτ. Χθες ξεκίνησε κ έτρωγε. Και μαντέψτε τι ήθελε; Τον βάλαμε στο τραπέζι μαζί μας με το καρεκλακι του την ώρα που τρώγαμε εμείς κ έφαγε κανονικά. Έχω τρελαθεί από χαρά. Ο παιδίατρος μας είπε να του δώσω ψάρι κ αυγο και γιαούρτι. Εγώ του έχω δώσει τα πάντα εκτός από ψάρι. Ξεκινάω μαγειρέματα δυναμικά. Δεν το είχα σκεφτει νωρίτερα γιατί τη φρουτοκρεμα την έτρωγε παντού κ δεν είχαμε θέμα. Μακάρι να συνεχίσει έτσι. 

5 ώρες πρίν, Angel92 είπε:

Όλα καλά άρα το κορίτσι..μπράβο .ρε συ, βλέπω τα κιλά σας και λέω ότι ο δικός μου είναι παχύσαρκος .είναι 8 μηνών , 70εκ ύψος και 10.100kg ..🤔

Υπάρχει περίπτωση να ήταν άλμα όντως.. εχθες και σήμερα κοιμάται πολύ καλύτερα ..εχθές 2μιση ώρες και σήμερα κοιμάται ήδη 2 . Μακάρι να συνεχίσει έτσι . Όντως @Matina87μου αυτά τα άλματα μας έχουν τρελάνει.αλλο παιδί γίνεται όταν το περνάει .

Εε κοίτα είτε εξωτερικό είτε εσωτερικό πας μια μετακόμιση είναι ζόρι όντως. Εμείς μετακομίσαμε πέρυσι Ελλάδα περίπου τέτοια εποχή και φέτος ξαναφυγαμε πάλι εξωτερικό . Αυτό που με αγχωνε περισσότερο είναι το άγνωστο και η περίθαλψη του παιδιού αλλά οκ σιγα σιγα τα βρίσκουμε..πολύ κουραστικό όλο αυτό αλλά δεν έχουμε κι επιλογή.Απ' το να μένω με τη πεθερά που σας έλεγα..καλύτερα έτσι 😜

Κοστίζει αν θυμάμαι καλά 74€ και στα μωρά έχει ισχύ για 3 χρόνια . Καλύτερα που το βγάζει μετά τη βάπτιση για να περαστεί και το όνομα .εμείς το βγάλαμε πριν και του κάναμε ονοματοδοσία μέσω gov ..αλλιως θα έληγε πιο άμεσα.

Όλα καλά να σας πάνε λοιπόν!!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 6,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 hour ago, Rina_87 είπε:

Πήγαμε κ εμείς παιδίατρο 7800 67 εκατοστά. 8 μηνών. Και εμάς ακόμα τπτ από δόντια. 
λοιπόν κορίτσια εμένα σας είχα πει ότι δεν έτρωγε το μεσημεριανό με τπτ. Χθες ξεκίνησε κ έτρωγε. Και μαντέψτε τι ήθελε; Τον βάλαμε στο τραπέζι μαζί μας με το καρεκλακι του την ώρα που τρώγαμε εμείς κ έφαγε κανονικά. Έχω τρελαθεί από χαρά. Ο παιδίατρος μας είπε να του δώσω ψάρι κ αυγο και γιαούρτι. Εγώ του έχω δώσει τα πάντα εκτός από ψάρι. Ξεκινάω μαγειρέματα δυναμικά. Δεν το είχα σκεφτει νωρίτερα γιατί τη φρουτοκρεμα την έτρωγε παντού κ δεν είχαμε θέμα. Μακάρι να συνεχίσει έτσι. 

Όλα καλά να σας πάνε λοιπόν!!!!

Ευχαριστούμε πολύ κορίτσι μου. Χαίρομαι και για εσάς που τα καταφέρατε ..άντε μακάρι να ξεκινήσει να τρώει κανονικά . ♥️

Ψάρι δεν έχω δώσει ακόμα .. πες μας εντυπώσεις!

Εμάς τη Φρουτοκρεμα όπως σας έλεγα ούτε να τη δει . Την έτοιμη ψιλοτρωει κι αυτή ούτε τη μισή . 😕

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!πώς είστε;τι κανουν τα μωράκια σας;χθες γίναμε 9 μηνών κ είχαμε κ μεις παιδίατρο σήμερα..9520 το βάρος και 74 εκ ύψος..μας είπε είναι σε όλα πολύ καλά ο γιατρός..θα ξεκινήσουμε όσπρια και ασπραδι αυγού..για αρχή μας είπε λίγη φακη μέσα στα λαχανικά και μετα μπορεί να τρώει κανονική φακη χωρίς αλάτι..

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 36 λεπτά , Matina87 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!πώς είστε;τι κανουν τα μωράκια σας;χθες γίναμε 9 μηνών κ είχαμε κ μεις παιδίατρο σήμερα..9520 το βάρος και 74 εκ ύψος..μας είπε είναι σε όλα πολύ καλά ο γιατρός..θα ξεκινήσουμε όσπρια και ασπραδι αυγού..για αρχή μας είπε λίγη φακη μέσα στα λαχανικά και μετα μπορεί να τρώει κανονική φακη χωρίς αλάτι..

Α και εμένα μου είπε για όσπρια. Έτσι κ εμείς μέσα στη σούπα να βάλω λίγα όσπρια είπε. Ως τώρα κορίτσια τρώει θα τρελαθώ. Τρώμε κ εμείς από δίπλα κ μας βλέπει. 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια! Έφτιαξα φασολοκεφτεδες και κάπως έφαγε η μικρή.Έκανα και για εμάς,αλλά στους δικούς μας έβαλα και αλάτι και μπαχαρικά. Είναι ωραίοι και νομίζω πως είναι ο μόνος τρόπος για να φάει όσπρια,γιατί ούτε σαν σούπα της αρέσουν,ούτε με ρύζι 🍚

@Angel92καλέ δεν είναι παχύσαρκος ο μπέμπης σου🤣 Απλα η μπέμπα μου είναι μικροκαμωμένη,ευτυχώς μέσα στις καμπύλες και πάει πολύ καλά.Θα βγάλουμε διαβατήριο μετά τη βάφτιση,έτσι ώστε να μη χρειαστεί να κάνουμε και ονοματοδοσία. @Rina_87μπράβο στον γλυκούλη που άρχισε να τρώει μεσημεριανό ❤️Έχω παρατηρήσει πάντως ότι τρώνε πιο καλά όταν κάθονται μαζί μας στο τραπέζι και τρώμε όλοι μαζί και ειδικά στις ταβέρνες.Να του φτιάξεις ολόκληρο μενού τώρα που πήρε μπρος 🤣

 

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας κορίτσια! Ο μικρός μου είναι ο πιο μικρόσωμος της παρέας 🙃 8 μηνών σε 3 μέρες και ζυγίζει 6.600 και είναι 69 cm. 
Βγάλαμε και 2 δοντάκια και νομίζω ετοιμάζονται και άλλα.
Δοκιμάζει τα πάντα, άλλοτε τρώει πολύ και άλλοτε καθόλου. Θηλάζει ελεύθερα. Σέρνεται σε όλο το σπίτι και κάθεται αρκετά σταθερά. 
Όσπρια δεν έχω δώσει ακόμα. Έχουμε δοκιμάσει όλα τα αλλεργιογόνα και όλα καλά ευτυχώς. 😊

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, anriana είπε:

Γεια σας κορίτσια! Ο μικρός μου είναι ο πιο μικρόσωμος της παρέας 🙃 8 μηνών σε 3 μέρες και ζυγίζει 6.600 και είναι 69 cm. 
Βγάλαμε και 2 δοντάκια και νομίζω ετοιμάζονται και άλλα.
Δοκιμάζει τα πάντα, άλλοτε τρώει πολύ και άλλοτε καθόλου. Θηλάζει ελεύθερα. Σέρνεται σε όλο το σπίτι και κάθεται αρκετά σταθερά. 
Όσπρια δεν έχω δώσει ακόμα. Έχουμε δοκιμάσει όλα τα αλλεργιογόνα και όλα καλά ευτυχώς. 😊

Γλύκας και ο μπεμπουλης σου ❤️ Σε πονάει ο θηλασμός τώρα που έβγαλε δοντακια?Το φοβάμαι λίγο αυτό.. Και μένα η μπέμπα θηλάζει όποτε θελήσει,κυρίως τη νύχτα βέβαια και όταν θέλει να κοιμηθεί. Να δω πως θα αποθηλασω σε 3μηνες,το ξένο γάλα δεν της αρέσει καθόλου, δυστυχώς το σιχαίνεται...

Κορίτσια τις προάλλες συναντήθηκα με μια γνωστή μου,βλέπει τη μπέμπα και λέει: Πόσο είναι?8,5 μηνών της λέω. Μου λέει: ΣΟΒΑΡΑ???φαίνεται πολύ πιο μικρή,την γεννησες πρόωρα? Όχι της λέω,απλά είναι αδυνατουλα,αλλά υγιέστατη,μέσα στις καμπύλες. Με κοίταξε με ένα ύφος λυπησης,είπαμε δύο μλκιες και έφυγε. Ήθελα τοοοοοοσο πολύ να της χωσω μπουνιά! Όχι επειδή είπε το παιδί πρόωρο,τι πειράζει και αν γεννιόταν πρόωρα?Το ύφος της ρε κορίτσια με νευρίασε και η αγένεια της.. 69εκ και 7,500 κιλά,είναι μια χαρά πάντως,ο παιδίατρος είναι φουλ ικανοποιημένος 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Blue Velvet είπε:

Γλύκας και ο μπεμπουλης σου ❤️ Σε πονάει ο θηλασμός τώρα που έβγαλε δοντακια?Το φοβάμαι λίγο αυτό.. Και μένα η μπέμπα θηλάζει όποτε θελήσει,κυρίως τη νύχτα βέβαια και όταν θέλει να κοιμηθεί. Να δω πως θα αποθηλασω σε 3μηνες,το ξένο γάλα δεν της αρέσει καθόλου, δυστυχώς το σιχαίνεται...

Κορίτσια τις προάλλες συναντήθηκα με μια γνωστή μου,βλέπει τη μπέμπα και λέει: Πόσο είναι?8,5 μηνών της λέω. Μου λέει: ΣΟΒΑΡΑ???φαίνεται πολύ πιο μικρή,την γεννησες πρόωρα? Όχι της λέω,απλά είναι αδυνατουλα,αλλά υγιέστατη,μέσα στις καμπύλες. Με κοίταξε με ένα ύφος λυπησης,είπαμε δύο μλκιες και έφυγε. Ήθελα τοοοοοοσο πολύ να της χωσω μπουνιά! Όχι επειδή είπε το παιδί πρόωρο,τι πειράζει και αν γεννιόταν πρόωρα?Το ύφος της ρε κορίτσια με νευρίασε και η αγένεια της.. 69εκ και 7,500 κιλά,είναι μια χαρά πάντως,ο παιδίατρος είναι φουλ ικανοποιημένος 

Με πονάει λίγο, αυτή είναι η αλήθεια 🙃 με δάγκωσε και μια φορά αλλά δεν νομίζω να το ξανακάνει γιατί ύψωσα λίγο τον τόνο της φωνής μου 😊🙈

Μην σπαταλάς την ενέργεια σου σε τέτοια σχόλια. Ξέρω βέβαια πως είναι δύσκολο! Όσο τα μωράκια μας ακολουθούν τις καμπύλες τους, όλα καλά. ❤️😊 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

Γλύκας και ο μπεμπουλης σου ❤️ Σε πονάει ο θηλασμός τώρα που έβγαλε δοντακια?Το φοβάμαι λίγο αυτό.. Και μένα η μπέμπα θηλάζει όποτε θελήσει,κυρίως τη νύχτα βέβαια και όταν θέλει να κοιμηθεί. Να δω πως θα αποθηλασω σε 3μηνες,το ξένο γάλα δεν της αρέσει καθόλου, δυστυχώς το σιχαίνεται...

Κορίτσια τις προάλλες συναντήθηκα με μια γνωστή μου,βλέπει τη μπέμπα και λέει: Πόσο είναι?8,5 μηνών της λέω. Μου λέει: ΣΟΒΑΡΑ???φαίνεται πολύ πιο μικρή,την γεννησες πρόωρα? Όχι της λέω,απλά είναι αδυνατουλα,αλλά υγιέστατη,μέσα στις καμπύλες. Με κοίταξε με ένα ύφος λυπησης,είπαμε δύο μλκιες και έφυγε. Ήθελα τοοοοοοσο πολύ να της χωσω μπουνιά! Όχι επειδή είπε το παιδί πρόωρο,τι πειράζει και αν γεννιόταν πρόωρα?Το ύφος της ρε κορίτσια με νευρίασε και η αγένεια της.. 69εκ και 7,500 κιλά,είναι μια χαρά πάντως,ο παιδίατρος είναι φουλ ικανοποιημένος 

Όντως τώρα; Το κοριτσάκι σου είναι μια χαρά ,υγιέστατο και να το χαίρεσαι πάντοτε .αυτή είναι κομπλεξικη και για πολύ κράξιμο και μπουνιές..ακούς εκεί..ουυυστ.

Εμένα με κράζουν ότι είναι παχουλός και δεν προσέχω τι του δίνω κλπ . Μου το έχουν φάει το παιδί και τώρα μόνο γάλα πίνει ..στα υπόλοιπα μου σφραγίζει το στόμα . 

 

10 ώρες πρίν, anriana είπε:

Γεια σας κορίτσια! Ο μικρός μου είναι ο πιο μικρόσωμος της παρέας 🙃 8 μηνών σε 3 μέρες και ζυγίζει 6.600 και είναι 69 cm. 
Βγάλαμε και 2 δοντάκια και νομίζω ετοιμάζονται και άλλα.
Δοκιμάζει τα πάντα, άλλοτε τρώει πολύ και άλλοτε καθόλου. Θηλάζει ελεύθερα. Σέρνεται σε όλο το σπίτι και κάθεται αρκετά σταθερά. 
Όσπρια δεν έχω δώσει ακόμα. Έχουμε δοκιμάσει όλα τα αλλεργιογόνα και όλα καλά ευτυχώς. 😊

Ο γλυκούλης να τον χαίρεσαι κορίτσι μου κι εσύ .Και μπράβο και για τα δοντακια..με το καλό και τα υπόλοιπα ..και με όσο το δυνατόν λιγότερο πόνο .

Χαχαχα..σέρνεται σαν φιδάκι; Εμένα έχει αρχίσει και στηρίζεται στους καναπέδες και τα σκαμπό και μετά από λίγο που κουράζεται σκάει με το ποπουδακι του σαν καρπούζι .εν τω μεταξύ του παραγγειλα και ένα σαν κράνος υφασμάτινο για να μη χτυπήσει ..γελαγα όταν το παράγγελνα αλλά λέω απ' το να χτυπήσει καλύτερα έτσι . Ήδη έχει φάει κάτι καλές 😜😜

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μην σκάτε με τα κιλά αρκεί τα μωράκια μας να είναι υγιή ❤️ και εμένα δεν είναι καν ακόμα 8 μηνών και είναι 11.500 κιλά και 75 εκ. και μου λένε μα πόσο τρώει και είναι παχύς και τέτοια . Και το μωρό θηλάζει αποκλειστικά και τρώει μόνο δυο γεύματα την ημέρα . Αλλά είναι το σκαρί του έτσι και η γιατρός ειναι απόλυτα ευχαριστημένη και εγώ χαρούμενη που είναι υγιής ! Επίσης βλέπω που λέτε για τα όσπρια , εμένα μου είπε να ξεκινήσω φακές και φασόλια . Του έδωσα για αρχή φακές αλλά δεν ξέρω αν επρεπε γιατί στα κακακια του τις έβγαλε ολόκληρες , φασόλια λέω όχι ακόμα μην πέσουν πολύ βαριά . 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


16 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

Γλύκας και ο μπεμπουλης σου ❤️ Σε πονάει ο θηλασμός τώρα που έβγαλε δοντακια?Το φοβάμαι λίγο αυτό.. Και μένα η μπέμπα θηλάζει όποτε θελήσει,κυρίως τη νύχτα βέβαια και όταν θέλει να κοιμηθεί. Να δω πως θα αποθηλασω σε 3μηνες,το ξένο γάλα δεν της αρέσει καθόλου, δυστυχώς το σιχαίνεται...

Κορίτσια τις προάλλες συναντήθηκα με μια γνωστή μου,βλέπει τη μπέμπα και λέει: Πόσο είναι?8,5 μηνών της λέω. Μου λέει: ΣΟΒΑΡΑ???φαίνεται πολύ πιο μικρή,την γεννησες πρόωρα? Όχι της λέω,απλά είναι αδυνατουλα,αλλά υγιέστατη,μέσα στις καμπύλες. Με κοίταξε με ένα ύφος λυπησης,είπαμε δύο μλκιες και έφυγε. Ήθελα τοοοοοοσο πολύ να της χωσω μπουνιά! Όχι επειδή είπε το παιδί πρόωρο,τι πειράζει και αν γεννιόταν πρόωρα?Το ύφος της ρε κορίτσια με νευρίασε και η αγένεια της.. 69εκ και 7,500 κιλά,είναι μια χαρά πάντως,ο παιδίατρος είναι φουλ ικανοποιημένος 

Είναι γεννημένη μοντέλο κορίτσι μου!!!!! Άσε τον καθένα να λέει ότι θέλει. Αστεράκι!!!!

Εγώ κορίτσια έχω δώσει κόκκινες φακές και βεθυθια. Φασόλια ακόμη δεν έδωσα ούτε ψάρι. Βαρέθηκα να εισάγω συνεχώς καινούρια πράγματα και τον άφησα λίγο στην ησυχία του. Τώρα λέω να δώσω ψάρι. Ευτυχώς κι εμένα ξεκίνησε να τρώει πάλι το μεσημέρι. Με τα δόντια ταλαιπωρήθηκε ο γλυκός μου. Τώρα είμαστε έτοιμοι για το 6ο.

Επίσης ρε κορίτσια δε σκαμπαζει να φάει μόνος του. Χαχαχαχα του δίνω μπισκότο στο χέρι, το τρίβει και παίζει μέχρι να το πετάξει κάτω και κάθεται με το στόμα ανοιχτό να του δώσω εγώ. Ούτε με εκπαιδευτικο ποτηράκι πίνει νερό. Μόνο με το μπιμπερο.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, Angel92 είπε:

Όντως τώρα; Το κοριτσάκι σου είναι μια χαρά ,υγιέστατο και να το χαίρεσαι πάντοτε .αυτή είναι κομπλεξικη και για πολύ κράξιμο και μπουνιές..ακούς εκεί..ουυυστ.

Εμένα με κράζουν ότι είναι παχουλός και δεν προσέχω τι του δίνω κλπ . Μου το έχουν φάει το παιδί και τώρα μόνο γάλα πίνει ..στα υπόλοιπα μου σφραγίζει το στόμα . 

 

Ο γλυκούλης να τον χαίρεσαι κορίτσι μου κι εσύ .Και μπράβο και για τα δοντακια..με το καλό και τα υπόλοιπα ..και με όσο το δυνατόν λιγότερο πόνο .

Χαχαχα..σέρνεται σαν φιδάκι; Εμένα έχει αρχίσει και στηρίζεται στους καναπέδες και τα σκαμπό και μετά από λίγο που κουράζεται σκάει με το ποπουδακι του σαν καρπούζι .εν τω μεταξύ του παραγγειλα και ένα σαν κράνος υφασμάτινο για να μη χτυπήσει ..γελαγα όταν το παράγγελνα αλλά λέω απ' το να χτυπήσει καλύτερα έτσι . Ήδη έχει φάει κάτι καλές 😜😜

Σε ευχαριστώ πολύ! Και εσύ να τον χαίρεσε! Σαν χέλι σέρνεται ο δικός μου 🤣🤣🤣ξεκίνησε ήδη να σηκώνεται ο μικρός σου ε; Μπράβο! Χρειάζεται μεγάλη προσοχή τώρα. Εμείς παραγγείλαμε προστατευτικά για τις γωνιές και καγκελάκια για τις σκάλες. Το κράνος το έχω δει αλλά επειδή έχουμε χαλιά σχεδόν παντού , δεν θα μας χρειαστεί :)

4 ώρες πρίν, Laky είπε:

Είναι γεννημένη μοντέλο κορίτσι μου!!!!! Άσε τον καθένα να λέει ότι θέλει. Αστεράκι!!!!

Εγώ κορίτσια έχω δώσει κόκκινες φακές και βεθυθια. Φασόλια ακόμη δεν έδωσα ούτε ψάρι. Βαρέθηκα να εισάγω συνεχώς καινούρια πράγματα και τον άφησα λίγο στην ησυχία του. Τώρα λέω να δώσω ψάρι. Ευτυχώς κι εμένα ξεκίνησε να τρώει πάλι το μεσημέρι. Με τα δόντια ταλαιπωρήθηκε ο γλυκός μου. Τώρα είμαστε έτοιμοι για το 6ο.

Επίσης ρε κορίτσια δε σκαμπαζει να φάει μόνος του. Χαχαχαχα του δίνω μπισκότο στο χέρι, το τρίβει και παίζει μέχρι να το πετάξει κάτω και κάθεται με το στόμα ανοιχτό να του δώσω εγώ. Ούτε με εκπαιδευτικο ποτηράκι πίνει νερό. Μόνο με το μπιμπερο.

Θα μάθει σε κάποια φάση Laky μου! Εσύ απλά συνεχίζεις να του προσφέρεις φαγητό! Το ίδιο και με το ποτηράκι! 
Εγωπ τον αφήνω να τρώει μόνος του, βασικά το απαιτεί ο κυριούλης μου και γίνεται χαμούλης! Το φαγητό καταλήγει παντού και μετά καθαρίζω μια ώρα😂😂😂😂

Link to comment
Share on other sites

Αχ κορίτσια εδώ και δυο μέρες γκρινιάζει απίστευτα!! Μιλάμε για πολλή γκρίνια,όχι αστεία,είναι σαν άλλο παιδί!!Ειδικά τα βράδια ξυπνάει κάθε μισή με μία ώρα και κλαίει,της δίνω στηθος για να ηρεμήσει και είμαι πτώμα. Πιστεύω πως είναι άλμα σε συνδυασμό με τη ζέστη,δεν εξηγείται αλλιώς..Σε 4μερες γίνεται εννιά μηνών 

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά είναι τα μωράκια.. γενικά τα σχόλια για βάρος, ύψος, δεξιότητες κλπ περισσεύουν.. πόσο μάλλον στην πορεία της ζωής τους που μεγαλώνοντας θα ακούνε, θα καταλαβαίνουν... Πρέπει να βάζουμε όρια και να "εκπαιδευτουμε" στο πως πρέπει να απαντάμε.. 

 Γκρίνια και ζέστη άσχημος συνδιασμός για την οικογένεια 😩  

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...