Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 10 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Καλησπέρα,

      Πήγα σήμερα για υπέρηχο,είμαι στην πέμπτη μέρα διέγερσης.Ειδαμε μόνο δύο ωάρια στη μία ωοθήκη και στην άλλη κανένα.Εχει τύχει σε κάποια να δει ωάρια στην αρχή μόνο από τη μια ωοθήκη και στον επόμενο υπέρηχο και από την  άλλη? Έχω χαμηλή ΑΜΗ (2,4) και πάμε με ήπια διέγερση, περιμέναμε 4 το πολυ

      Καλησπέρα..  ναι στην αρχή  βλεπαμε 3 και μετά σιγά σιγά άρχισαν να μεγαλώνουν κι άλλα..  τελικά στην ωοληψια είχαμε 6. Ότι και να γίνει να θυμάσαι ότι χρειάζεσαι μόνο ένα! Καλή επιτυχία και να έχεις θετικη ενέργεια!

      Μια ερώτηση για όσες γνωρίζουν.

      Μου ζήτησε η γιατρός μια μέρα πριν την εμβρυομεταφορα κατεψυγμενων βλαστοκυστεων να κάνω εξέταση προγεστερονης, ξέρει καμία σε τι επίπεδα πρέπει να είναι μια μέρα πριν την εμβρυομεταφορα?

Μανούλες Νοεμβρίου 2022


Recommended Posts

Αποκλείεται κορίτσι μου να χαλασε. Τις ίδιες παίρνω κι εγώ και τις παίρναμε εδώ και δύο χρόνια και για τη γιαγιά μου που ήταν κατάκοιτη. Ποτέ δεν τις βάλαμε στο ψυγείο και η μάνα μου δεν είχε σχεδόν ποτέ κλιματιστικό. Αλλά κι εγώ δεν τις βάζω. Μπορεί να ήταν τυχαίο γεγονός.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 6,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα κορίτσια. Εχθές όλο το απόγευμα έκλαιγε ο μικρός. Δεν ηρεμούσε με τίποτα. Τη νύχτα τα ίδια. Του έδωσα στις 3 τα ξημερώματα ντεπον και ξύπνησε στις 7 το πρωί για γάλα. Πιστεύω είναι τα δόντια. Πολύ βασανίζεται. Κι εσάς ρε κορίτσια έτσι είναι; Έχει βγάλει δύο επάνω και δύο κάτω και τώρα νομίζω είναι χειρότερα. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 30 λεπτά , Laky είπε:

Τελικά ήταν σίγουρα τα δόντια. Έσκασε ακόμη ένα δοντακι επάνω

Άντε ωραία,με το καλό και τα υπόλοιπα και ελπίζω να μην πονάει τόσο πολύ ο μπέμπης. Εμείς πάλι τπτ,φαφουτα η μπουμπού ❤️ Αν μοιάσει εμένα, τότε θα βγάλει δόντια μετά το χρόνο,που δε με χαλάει καθόλου,διότι θηλάζω ακόμα

Επισης,σήμερα της αγόρασα φρουτοκρεμα σκόνη αντί για μπισκοτοκρεμα,πρώτη φορά θα της φτιάξω,ελπίζω να της αρέσει. Τρώει μια χαρά την κανονική φρουτοκρεμα με βρώμη και γιαούρτι που της φτιάχνω κάθε πρωί,αλλά.ειπα να δοκιμάσουμε και τη σκόνη που έχει παραπάνω θερμιδες.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια.. εμένα έχει βγάλει 2 κάτω, 2 πάνω.. τα κάτω την ζοριζαν πολύ, τα πάνω λιγότερο.. ξυπνούσε πιο εύκολα, είχε γκρίνια για κάνα 2 μέρες ευτυχώς.. επειδή θηλάζω με δάγκωσε μια φορά.. προσπάθησα να μην ουρλιαξω και την τρομάξω, της είπα πονάει η μαμά, σιγά σιγά..  ήμουν επιφυλακτική για μέρες και όλο της έλεγα σιγά σιγά.. 

 Κορίτσια να σας ρωτήσω, την Τρίτη έχουμε ραντεβού στην παιδίατρο και είπαμε να κάνουμε το bexsero, την. Πέμπτη όμως θα φύγουμε για 4ημερο, σας έκαναν παρενέργειες όσες το κάνατε;;; Φοβάμαι μην ανεβάσει πυρετό ή οτιδήποτε, μήπως να το κάνουμε αργότερα 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, ele90 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια.. εμένα έχει βγάλει 2 κάτω, 2 πάνω.. τα κάτω την ζοριζαν πολύ, τα πάνω λιγότερο.. ξυπνούσε πιο εύκολα, είχε γκρίνια για κάνα 2 μέρες ευτυχώς.. επειδή θηλάζω με δάγκωσε μια φορά.. προσπάθησα να μην ουρλιαξω και την τρομάξω, της είπα πονάει η μαμά, σιγά σιγά..  ήμουν επιφυλακτική για μέρες και όλο της έλεγα σιγά σιγά.. 

 Κορίτσια να σας ρωτήσω, την Τρίτη έχουμε ραντεβού στην παιδίατρο και είπαμε να κάνουμε το bexsero, την. Πέμπτη όμως θα φύγουμε για 4ημερο, σας έκαναν παρενέργειες όσες το κάνατε;;; Φοβάμαι μην ανεβάσει πυρετό ή οτιδήποτε, μήπως να το κάνουμε αργότερα 

Καλησπέρα κορίτσι μου. Και μένα με δαγκώνει η μπέμπα στο θηλασμό και επίσης εδώ και 3μερες γκρινιάζει πολύ και ξύνει τα αυτιά της. Λες να είναι δόντια?🤔

Κάναμε την πρώτη δόση του εμβολίου και δεν έπαθε τπτ η μπέμπα,καμία παρενέργεια σοβαρή. Νομίζω είχε λίγα δέκατα το πρώτο βράδυ και ξύπνησε περδικι

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου. Και μένα με δαγκώνει η μπέμπα στο θηλασμό και επίσης εδώ και 3μερες γκρινιάζει πολύ και ξύνει τα αυτιά της. Λες να είναι δόντια?🤔

Κάναμε την πρώτη δόση του εμβολίου και δεν έπαθε τπτ η μπέμπα,καμία παρενέργεια σοβαρή. Νομίζω είχε λίγα δέκατα το πρώτο βράδυ και ξύπνησε περδικι

 Πολύ πιθανόν να είναι δόντια.. παγωμένα μασητικά, λίγο Ντεπον πριν τον ύπνο και μπόλικη υπομονή 💪💪

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, ele90 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια.. εμένα έχει βγάλει 2 κάτω, 2 πάνω.. τα κάτω την ζοριζαν πολύ, τα πάνω λιγότερο.. ξυπνούσε πιο εύκολα, είχε γκρίνια για κάνα 2 μέρες ευτυχώς.. επειδή θηλάζω με δάγκωσε μια φορά.. προσπάθησα να μην ουρλιαξω και την τρομάξω, της είπα πονάει η μαμά, σιγά σιγά..  ήμουν επιφυλακτική για μέρες και όλο της έλεγα σιγά σιγά.. 

 Κορίτσια να σας ρωτήσω, την Τρίτη έχουμε ραντεβού στην παιδίατρο και είπαμε να κάνουμε το bexsero, την. Πέμπτη όμως θα φύγουμε για 4ημερο, σας έκαναν παρενέργειες όσες το κάνατε;;; Φοβάμαι μην ανεβάσει πυρετό ή οτιδήποτε, μήπως να το κάνουμε αργότερα 

Λίγα δέκατα έκανε σε εμάς. Νομίζω το απόγευμα της ίδιας μέρας. Τα άλλα εμβόλια δεν την είχαν ενοχλήσει καθόλου. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Άνετα φεύγετε δύο ημέρες μετά. Κι ο δικός μου είχε μια ανησυχία το ίδιο απόγευμα και τίποτα άλλο. Του είχα δώσει ντεπον και μετά όλα καλά. 

Όσο για τη φαγούρα στα αυτιά είναι δόντια!!! Καλό κουράγιο!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια μου τι κάνετε;; Εμείς καλά, μετακομίσαμε στο εξωτερικό για αυτό χαθηκα . Έχω θέμα όμως με τον μικρό ..ο ύπνος του μέσα στη μέρα είναι σχεδόν ανύπαρκτος και τα έχω παίξει .κοιμάται 1-2 μισαωρα κι αυτά με πολύ κόπο ...🙄

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 38 λεπτά , Angel92 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου τι κάνετε;; Εμείς καλά, μετακομίσαμε στο εξωτερικό για αυτό χαθηκα . Έχω θέμα όμως με τον μικρό ..ο ύπνος του μέσα στη μέρα είναι σχεδόν ανύπαρκτος και τα έχω παίξει .κοιμάται 1-2 μισαωρα κι αυτά με πολύ κόπο ...🙄

 Πως ήταν η μετακόμιση με το μωρό;; 

 Είναι ο ύπνος μεγάλο βάσανο 😭 μήπως τον επηρέασε η αλλαγή μέρους;; Εάν σκοτεινιασεις τελείως το δωμάτιο μήπως χαλαρώσει καλύτερα;; Με κάποια απαλή μουσική ή λευκούς ήχους; 

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, ele90 είπε:

 Πως ήταν η μετακόμιση με το μωρό;; 

 Είναι ο ύπνος μεγάλο βάσανο 😭 μήπως τον επηρέασε η αλλαγή μέρους;; Εάν σκοτεινιασεις τελείως το δωμάτιο μήπως χαλαρώσει καλύτερα;; Με κάποια απαλή μουσική ή λευκούς ήχους; 

Η μετακόμιση οκ..ευτυχώς το σπιτι ήταν επιπλωμένο και με ηλεκτρικες συσκευές οπότε δεν χρειάστηκε μεταφορικη..λίγο στο αεροδρομιο ταλαιπωρηθηκαμε γιατί είχαμε πολλές βαλίτσες , κάναμε 1μιση ώρα στο τσεκ ιν γιατί είχαν κάποιο θέμα στο σύστημα ..ο μικρός πεινουσε , στο αεροπλάνο είχε κουνημα..γενικά δεν ήταν κι εύκολη εκείνη η μέρα .😜

Για τον ύπνο ρε συ τα έχω δοκιμάσει όλα..ο βραδινος του ύπνος δεν έχει επηρεαστεί καθόλου..κοιμάται σταθερά 22.00-22.30 μέχρι 06.00-06.30 το πρωί σερι, πίνει γάλα και ξανακοιμαται ως τις 8.30-09.00 . Μέσα στη μέρα είναι το θέμα..σκοτεινιαζω το δωμάτιο,τον πάω πέρα δώθε , του λέω τ τραγουδάκι του ύπνου ..δοκίμασα και με λευκούς ήχους αλλά δεεν.😥ενώ τρίβεται δεν κοιμάται κι όταν κοιμηθεί ξαφνικά εκεί που νομίζω ότι κοιμάται βαθιά ξυπνάει . Εχθές μόνο κοιμήθηκε 2μιση ώρες το μεσημέρι γιατί τον πήρα απ' τη κούνια στο μισάωρο που έκλαψε και τον έβαλα στο κρεβάτι και κοιμηθήκαμε μαζί 😕

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια! Εμείς πήγαμε στον παιδίατρο χθες, 69εκ και 7,500 κιλά η μπέμπα,όλα σούπερ! Μας είπε ότι δεν βγάζει δόντια,δεν φαίνεται τίποτα και να μην μας ανησυχεί το ξύσιμο. Της ξεκίνησα κροκο αυγου σήμερα,στην αρχή αηδιασε και μετά κάτι έφαγε,αλλά δεν τρελάθηκε κιολας. Σκέφτηκα να της φτιάχνω κροκέτες με όσπρια,σαν κεφτεδάκια,διότι δεν τα τρώει με τίποτα! Κάθε φορά που πάμε ταβέρνα πάντως,χλαπακιαζει ο,τι της δίνω και τις προάλλες γύρισε στο πίσω τραπέζι και τους κοιτούσε  μεσ στο στόμα🤣

@Angel92ίσως περνάει κάποιο άλμα και η δικιά μου μας έκανε κάτι τρελά με τον ύπνο αυτές τις μέρες,αλλά ηρέμησε τώρα.  Σκεφτόμαστε και εμείς για εξωτερικό και κολλάμε λίγο στη μετακόμιση,μας φαίνεται πολυ μεγάλο ζόρι..έχουμε και τα ζώα,άστα να πάνε. Προς το παρόν θα βγάλουμε ένα διαβατήριο στη μπέμπα μετά τη βάφτιση της,για να είμαστε καλυμμένοι. Θυμάσαι πόσο κοστίζει?

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Blue Velvet είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Εμείς πήγαμε στον παιδίατρο χθες, 69εκ και 7,500 κιλά η μπέμπα,όλα σούπερ! Μας είπε ότι δεν βγάζει δόντια,δεν φαίνεται τίποτα και να μην μας ανησυχεί το ξύσιμο. Της ξεκίνησα κροκο αυγου σήμερα,στην αρχή αηδιασε και μετά κάτι έφαγε,αλλά δεν τρελάθηκε κιολας. Σκέφτηκα να της φτιάχνω κροκέτες με όσπρια,σαν κεφτεδάκια,διότι δεν τα τρώει με τίποτα! Κάθε φορά που πάμε ταβέρνα πάντως,χλαπακιαζει ο,τι της δίνω και τις προάλλες γύρισε στο πίσω τραπέζι και τους κοιτούσε  μεσ στο στόμα🤣

@Angel92ίσως περνάει κάποιο άλμα και η δικιά μου μας έκανε κάτι τρελά με τον ύπνο αυτές τις μέρες,αλλά ηρέμησε τώρα.  Σκεφτόμαστε και εμείς για εξωτερικό και κολλάμε λίγο στη μετακόμιση,μας φαίνεται πολυ μεγάλο ζόρι..έχουμε και τα ζώα,άστα να πάνε. Προς το παρόν θα βγάλουμε ένα διαβατήριο στη μπέμπα μετά τη βάφτιση της,για να είμαστε καλυμμένοι. Θυμάσαι πόσο κοστίζει?

Όλα καλά άρα το κορίτσι..μπράβο .ρε συ, βλέπω τα κιλά σας και λέω ότι ο δικός μου είναι παχύσαρκος .είναι 8 μηνών , 70εκ ύψος και 10.100kg ..🤔

Υπάρχει περίπτωση να ήταν άλμα όντως.. εχθες και σήμερα κοιμάται πολύ καλύτερα ..εχθές 2μιση ώρες και σήμερα κοιμάται ήδη 2 . Μακάρι να συνεχίσει έτσι . Όντως @Matina87μου αυτά τα άλματα μας έχουν τρελάνει.αλλο παιδί γίνεται όταν το περνάει .

Εε κοίτα είτε εξωτερικό είτε εσωτερικό πας μια μετακόμιση είναι ζόρι όντως. Εμείς μετακομίσαμε πέρυσι Ελλάδα περίπου τέτοια εποχή και φέτος ξαναφυγαμε πάλι εξωτερικό . Αυτό που με αγχωνε περισσότερο είναι το άγνωστο και η περίθαλψη του παιδιού αλλά οκ σιγα σιγα τα βρίσκουμε..πολύ κουραστικό όλο αυτό αλλά δεν έχουμε κι επιλογή.Απ' το να μένω με τη πεθερά που σας έλεγα..καλύτερα έτσι 😜

Κοστίζει αν θυμάμαι καλά 74€ και στα μωρά έχει ισχύ για 3 χρόνια . Καλύτερα που το βγάζει μετά τη βάπτιση για να περαστεί και το όνομα .εμείς το βγάλαμε πριν και του κάναμε ονοματοδοσία μέσω gov ..αλλιως θα έληγε πιο άμεσα.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...