Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 44 λεπτά , Σποράκι είπε:

      Ναι, εγώ τα έχω πάρει. Φυσικά μου το ζήτησε ο γιατρός, όχι μόνη μου.

      Ευχαριστώ!!!  Ναι, εννοείται πάντα με οδηγία γιατρού. Κ σε εμένα το ζήτησε κ δεν σκέφτηκα εκείνη την ώρα να τον ρωτήσω.

Μανούλες Νοεμβρίου 2022


Recommended Posts

πρίν από 22 λεπτά , Matina87 είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου!!!πολύ καλα έκανες και της απάντησες  ε μα είναι μερικές όλα τα ξέρουν είναι και παιδίατροι και χημικοί και από όλα ..κάθε μαμά μεγαλώνει όπως κρίνει η ίδια το μωράκι της τι πραγματα είναι αυτά να κρίνει η μία την άλλη..λες και υπάρχει άλλος άνθρωπος που πονάει και αγαπάει περισσότερο το παιδί της από την μάνα..συνέχεια ακούω εγώ έτσι εκανα αλλιώς έτσι εκανα σε αυτή την ηλικία τους έδινα να φάνε αυτό ή εκείνο..αν χρειαστώ την βοήθεια κάποιου θα την ζητήσω και θα ρωτήσω καποια πράγματα..

Εν τω μεταξύ κορίτσια περναμε το άλμα 34-37 και έχουμε γκρινια εδώ και 2 μέρες...μου είπε χθες μια κοπέλα σαν ιδέα να βάζω σε ένα μικρό λεκανακι δύο δάχτυλα νερό και να του βάζω κανενα παιχνοδακι μέσα να παίζει για να απασχολείται και να ξεχνιέται..θα το δοκιμάσω..

Καλημέρα! Αυτό με το λεκανάκι το έκανα στη μικρή μου και οντως έπαιζε αρκετή ώρα. Επίσης της πήρα μια φουσκωτή πισινούλα (σκλαβενίτης 5 ευρώ) την έχω στο μπαλκόνι κ τη βάζω μέσα και πλατσουρίζει με τις ώρες

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 6,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα κορίτσια,χρειάζομαι τις συμβουλές σας! Πως καθαρίζετε τους λεκέδες απο τα φαγητα ? Τα ρούχα της τα πλένω στους 30 και δεν καθαρίζουν καλά πλέον☹️ Λάδια,φρούτα κτλ δεν βγαίνουν με τπτ στο πρόγραμμα για ευαίσθητα..Τα έβαλα μια φορά στο πρόγραμμα για βρεφικά με ατμό(60βαθμοι),έτσι ώστε να καθαρίσουν καλα και μάζεψαν.. Τι προτείνετε?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , Blue Velvet είπε:

Καλησπέρα κορίτσια,χρειάζομαι τις συμβουλές σας! Πως καθαρίζετε τους λεκέδες απο τα φαγητα ? Τα ρούχα της τα πλένω στους 30 και δεν καθαρίζουν καλά πλέον☹️ Λάδια,φρούτα κτλ δεν βγαίνουν με τπτ στο πρόγραμμα για ευαίσθητα..Τα έβαλα μια φορά στο πρόγραμμα για βρεφικά με ατμό(60βαθμοι),έτσι ώστε να καθαρίσουν καλα και μάζεψαν.. Τι προτείνετε?

Καλησπέρα κορίτσι μου.. 

Εγώ κάνω τοπικά τους λεκέδες με ava για τα πιάτα και μετά το πλένω κανονικά σε ελαφρύ πρόγραμμα και δεν μένει τίποτα.. 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, ele90 είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου.. 

Εγώ κάνω τοπικά τους λεκέδες με ava για τα πιάτα και μετά το πλένω κανονικά σε ελαφρύ πρόγραμμα και δεν μένει τίποτα.. 

και εγώ το ίδιο κάνω. Και αν μείνει κάτι το έχω το ρούχο να το φοράω για μέσα στο σπίτι. 
@zouko είσαι πολύ φίλη μου. Το έχω κ εγώ το kindle το πήρα πριν 2 βδομαδες. Έχω τρελαθεί. Έχω κατεβάσει άπειρα βιβλία στα αγγλικά και διαβάζω. Εσύ τι διαβάζεις;; Επίσης κατεβάζεις από κάπου δωρεάν;;; Έχω μια σελίδα που κατεβάζω αλλά φοβάμαι μη κλείσει. Χαχαχαχαχ

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Rina_87 said:

και εγώ το ίδιο κάνω. Και αν μείνει κάτι το έχω το ρούχο να το φοράω για μέσα στο σπίτι. 
@zouko είσαι πολύ φίλη μου. Το έχω κ εγώ το kindle το πήρα πριν 2 βδομαδες. Έχω τρελαθεί. Έχω κατεβάσει άπειρα βιβλία στα αγγλικά και διαβάζω. Εσύ τι διαβάζεις;; Επίσης κατεβάζεις από κάπου δωρεάν;;; Έχω μια σελίδα που κατεβάζω αλλά φοβάμαι μη κλείσει. Χαχαχαχαχ

Edit: Τώρα είδα οτι διαβάζεις στα Αγγλικά. Σήμερα είναι stuff up your kindle day ! Σου στέλνω μηνυμα !!!!

 

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια. Κάθε δύο ώρες ξυπνούσε εχθές. Δε κοιμηθηκε και καλά κατά τη διάρκεια της ημέρας. Μπορεί να φταίει αυτό. Εύχομαι να είναι παροδικό και να μη ξαναθυμηθω τι περάσαμε τις νύχτες. Τα κορίτσια που δίνετε ξένο γάλα, κατά τη διάρκεια της νύχτας ξυπνάτε για γάλα; Κι αν ναι τι ώρες πίνετε γάλα απ' το βράδυ μέχρι το πρωί; Πόσα γεύματα; 

Επίσης γενικά ήταν πάντα φαγανος. Τη τελευταία εβδομάδα τρώει με όρεξη τα φρούτα και κατά τις 12 το γιαούρτι του. Αλλά μετά τίποτα. Με το ζόρι μέχρι το βράδυ κάποιες κουταλιές απ' το φαγητό του. Όλα τα πετάω. Δε ξέρω πια τι να τον ταισω. 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Laky είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Κάθε δύο ώρες ξυπνούσε εχθές. Δε κοιμηθηκε και καλά κατά τη διάρκεια της ημέρας. Μπορεί να φταίει αυτό. Εύχομαι να είναι παροδικό και να μη ξαναθυμηθω τι περάσαμε τις νύχτες. Τα κορίτσια που δίνετε ξένο γάλα, κατά τη διάρκεια της νύχτας ξυπνάτε για γάλα; Κι αν ναι τι ώρες πίνετε γάλα απ' το βράδυ μέχρι το πρωί; Πόσα γεύματα; 

Επίσης γενικά ήταν πάντα φαγανος. Τη τελευταία εβδομάδα τρώει με όρεξη τα φρούτα και κατά τις 12 το γιαούρτι του. Αλλά μετά τίποτα. Με το ζόρι μέχρι το βράδυ κάποιες κουταλιές απ' το φαγητό του. Όλα τα πετάω. Δε ξέρω πια τι να τον ταισω. 

Καλημέρα κορίτσι..εύχομαι να είναι παροδικό..ίσως είναι η αϋπνία μέσα στην ημέρα , όντως .κι εμένα μια φορά που δεν κοιμήθηκε σχεδόν καθόλου μέσα στη μέρα μάλλον από τα δόντια του το βράδυ έκανε πιο ανήσυχο ύπνο.εδω και πολύ καιρό όμως κοιμάται σερί 22.00-06.00 . 

Εμένα πίνει γάλα κάθε μέρα στις 06.00-06.30 το πρωί , στις 09.30-10.00 και στις 22.00 το βράδυ .ενδιάμεσα τρώει Φρουτοκρεμα στις 12.00 , φαγητό στις 14.00-14.30 και γιαούρτι ή βρώμη  στις 17.00-18.00 .

Κάποιες φορές το απόγευμα τρώει γάλα αντί για γιαούρτι γύρω στις 19.00-20.00 γιατί τυχαίνει να φάει αργότερα μεσημεριανό λόγω ύπνου .

Γενικά πάντως ο βραδινος του ύπνος είναι σταθερά πολύ καλός ευτυχώς και τον παίρνει χωρίς κούνημα αμέσως μόλις πιει το βραδινό γαλα .

ο ύπνος μέσα στη μέρα είναι πιο δύσκολος..μερικές φορές ενώ νυσταζει αλλά όχι σε σημείο που να έχει προλάβει να του προκαλέσει εκνευρισμό κλαίει με λιγμους για να κοιμηθεί και θέλει πολλά πέρα δώθε αγκαλιά για να τον πάρει ο ύπνος .αφήστε, μας έχουν φύγει τα χέρια και τώρα είναι καλά γιατί τ μοιράζομαι με τον άντρα μου..από μέσα Ιουλίου που θα πιάσει δουλειά όμως θα τον έχω εγώ όλες τις δύσκολες ώρες .

2 ώρες πρίν, Laky είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Κάθε δύο ώρες ξυπνούσε εχθές. Δε κοιμηθηκε και καλά κατά τη διάρκεια της ημέρας. Μπορεί να φταίει αυτό. Εύχομαι να είναι παροδικό και να μη ξαναθυμηθω τι περάσαμε τις νύχτες. Τα κορίτσια που δίνετε ξένο γάλα, κατά τη διάρκεια της νύχτας ξυπνάτε για γάλα; Κι αν ναι τι ώρες πίνετε γάλα απ' το βράδυ μέχρι το πρωί; Πόσα γεύματα; 

Επίσης γενικά ήταν πάντα φαγανος. Τη τελευταία εβδομάδα τρώει με όρεξη τα φρούτα και κατά τις 12 το γιαούρτι του. Αλλά μετά τίποτα. Με το ζόρι μέχρι το βράδυ κάποιες κουταλιές απ' το φαγητό του. Όλα τα πετάω. Δε ξέρω πια τι να τον ταισω. 

Πάντως υπάρχουν μέρες που κι εμένα δεν τρώει με τίποτα κανονικό φαγητό μεσα στη μέρα και τα πετάω όλα ...θέλει μόνο γάλα .εσένα ούτε γάλα θέλει να πιει μετα τις 12.00 ; Μήπως φταίνε τα δόντια ..τα δροσερά όπως είναι το γιαούρτι και η Φρουτοκρεμα τα ανακουφίζουν λίγο ..δοκίμασε να του δώσεις γάλα όταν δεν τρώει με τίποτα φαγητό  αλλά όχι πολύ ζεστό, χλιαρό .

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! Ούτε η μπέμπα εχει  όρεξη για φαγητό,μόνο γιαουρτακια, καρπούζι και τυράκι θέλει. Μας είπε ο παιδίατρος ότι αυτό συμβαίνει λόγω ζέστης και να μην ανησυχούμε 

  • Μου αρέσει 1
  • Καλή τύχη! 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Laky είπε:

Πάλι τίποτα δεν έφαγε. Μόνο τα φρούτα και το γιαούρτι. Να σκάσω είμαι.

Μην απελπίζεσαι..είναι αυτό που λέει και η @Blue Velvetαλλά και τα δόντια .εμένα για μέρες το έκανε αυτό και σήμερα είδα δύο δόντια 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


14 hours ago, Laky said:

Καλημέρα κορίτσια. Κάθε δύο ώρες ξυπνούσε εχθές. Δε κοιμηθηκε και καλά κατά τη διάρκεια της ημέρας. Μπορεί να φταίει αυτό. Εύχομαι να είναι παροδικό και να μη ξαναθυμηθω τι περάσαμε τις νύχτες. Τα κορίτσια που δίνετε ξένο γάλα, κατά τη διάρκεια της νύχτας ξυπνάτε για γάλα; Κι αν ναι τι ώρες πίνετε γάλα απ' το βράδυ μέχρι το πρωί; Πόσα γεύματα; 

Επίσης γενικά ήταν πάντα φαγανος. Τη τελευταία εβδομάδα τρώει με όρεξη τα φρούτα και κατά τις 12 το γιαούρτι του. Αλλά μετά τίποτα. Με το ζόρι μέχρι το βράδυ κάποιες κουταλιές απ' το φαγητό του. Όλα τα πετάω. Δε ξέρω πια τι να τον ταισω. 

Οχι δεν ξυπνάμε. Πίνει το τελευταίο κατα τις 21:00 και ξυπνάει κατα τις 06:30 και 6:30-7:00 του δίνω γάλα. Γαλα πίνει κατα τις 16:00 επίσης, του δίνω μεσημεριανό περίπου 13:00 οπότε να τον κρατήσει κάτι μέχρι το απογευματινό.  Βασικά, ο λόγος είναι οτι πρωϊ και βράδυ δεν πίνει πολύ γάλα (απο τότε που μπήκε το φαϊ στην μέση, βαριέται το γάλα) , και εκείνη την ώρα παραδόξως πίνει πολύ περισσότερο απο ότι το πρωϊ που είναι νηστικός για ώρες!

 

Link to comment
Share on other sites

 Κι εμένα δεν τρώει τελευταία τρομερές ποσότητες..τις τελευταίες μέρες της συνοδευω

Just now, ele90 είπε:

 Κι εμένα δεν τρώει τελευταία τρομερές ποσότητες..τις τελευταίες μέρες της συνοδευω το μεσημεριανό με λίγο γιαούρτι κατσικίσιο Όλυμπος που της αρέσει, τη δροσίζει κ τρώει καλύτερα 

 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια εμένα κάτι επαθε κ τρωει. Φρουτοκρεμα κ κρέμα βρώμης το απόγευμα τα καταβροχθίζει. Όμως δεν του δίνω το μεσημέρι τπτ για λίγες μέρες να ξεχαστεί κ θα ξανά ξεκινήσω πάλι. Κ μπορώ μα πω ότι έχει ηρεμήσει το βράδυ κ δεν ξυπνάει πολλές φορές. Μακάρι να φάει κ μεσημεριανό κ να ξυπνησει 2-3 μέσα στη νύχτα. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Rina_87 είπε:

Κορίτσια εμένα κάτι επαθε κ τρωει. Φρουτοκρεμα κ κρέμα βρώμης το απόγευμα τα καταβροχθίζει. Όμως δεν του δίνω το μεσημέρι τπτ για λίγες μέρες να ξεχαστεί κ θα ξανά ξεκινήσω πάλι. Κ μπορώ μα πω ότι έχει ηρεμήσει το βράδυ κ δεν ξυπνάει πολλές φορές. Μακάρι να φάει κ μεσημεριανό κ να ξυπνησει 2-3 μέσα στη νύχτα. 

Μπορεί να τον ενοχλούσε κάτι μωρέ τον γλυκούλη..ζεστή , δόντια . Στείλε να μας πεις πώς πήγε !!🤞🤞

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα! Πως είναι τα μωράκια σας? Τρώνε μια χαρά σαν της @Rina_87 η κάνουν δίαιτα σαν τη δικιά μου? Φαγητό θα φάει μόνο άμα της δωσω με το χέρι,ενώ με το κουτάλι,γυρναει το κεφάλι και μουλαρωνει! Δλδ κρέας και λαχανικά σχεδόν τίποτα.. Τρώει γιαουρτακι και ψωμί παρά πολύ,φρουτοκρεμα με βρώμη πολύ λίγο,οποτε πήγα και αγόρασα μπισκοτοκρεμα και σήμερα θα της φτιάξω για πρώτη φορά. Ελπίζω να της αρέσει 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...