Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Καλημέρα σε όλες/ους! 
      Ξεκινάω σήμερα τον πρώτο κύκλο εξωσωματικής στο Έλενα με gonal 225 και θα προστεθεί αργότερα orgalutran (Ganirelix). Χθες όμως ο εμβρυολόγος του νοσοκομείου δεν βρήκε καθόλου σπερματοζώαρια και θα πρέπει να σκεφτούμε αν θέλουμε να ξεκινήσουμε με προοπτική κατάψυξης των ωαρίων ή με δότη. Εμείς γνωρίζαμε τον Ιούνιο ότι υπάρχουν 50 χιλιάδες σπερματοζωάρια τα οποία τον Σεπτέμβριο μειώθηκαν σε 10 χιλίαδες και πλέον μηδέν μετά από αγωγή με clomiphen citrate που έδωσε στον σύζυγο γυναικολόγος από ιδιωτικό κέντρο εξωσωματικής στο Χαλάνδρι. Να πω επίσης ότι εγώ έχω αποφραγμένες σάλπιγγες, πολύ χαμηλή ΑΜΗ και έχω κάνει εγχείρηση στη μήτρα συν κάποια ακόμα θέματα που δεν πιστεύω να επηρεάζουν πολύ. Ψάχνουμε έναν καλό ανδρολογο ουρολόγο στην Αθήνα ή και ενδοκρινολόγο με ειδίκευση στην ανδρική υπογονιμότητα για να μας πει τι να δοκιμάσουμε ως την επόμενη προσπάθεια. @Kiddo επειδή είδα ότι έχεις κάποιον θα μπορούσες παρακαλώ να μου στείλεις. Κάθε σχόλιο και για τα υπόλοιπα που αναφέρω είναι ευπρόσδεκτο! Η ύπαρξη αυτού του forum με βοήθησε πολύ τους τελευταίους 6 μήνες και ευχαριστώ πραγματικά για όλα!      

      • Μου αρέσει 1
      • Ευχή 1

Μανούλες Νοεμβρίου 2022


Recommended Posts

πρίν από 52 λεπτά , Nantiaki al είπε:

Και εγώ τπτ δν βάζω θα περάσει μετά το 3ο μηνα

Χθες δε μπόρεσα ούτε να κοιμηθώ αυτό είναι το θέμα...δε μπορώ να αναπνέω απ το στόμα γιατί μου έρχεται βηχας:(

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 6,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 34 λεπτά , Katerinaaa είπε:

Χθες δε μπόρεσα ούτε να κοιμηθώ αυτό είναι το θέμα...δε μπορώ να αναπνέω απ το στόμα γιατί μου έρχεται βηχας:(

Υπομονή να περάσει ένας μήνας κ εγώ με ήμουν μετά.

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Katerinaaa είπε:

Χθες δε μπόρεσα ούτε να κοιμηθώ αυτό είναι το θέμα...δε μπορώ να αναπνέω απ το στόμα γιατί μου έρχεται βηχας:(

Εγώ κάνω πλύσεις με χλιαρό αλατονερο κ το βράδυ πριν κοιμηθώ ίσα που ακουμπάω στη μύτη μια ιδέα βιξ.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Laky είπε:

Ρε κορίτσια να αγχωθω;;;; Εσείς οι περισσότερες μάλλον είστε χάλια... Κι εγώ έχω βάλει τουλάχιστον 3 κιλά!!!!

Γιατί να αγχωθεις καλέ? Και έχω παχυνα πολύ,παίρνω  ορμονες εδώ και καιρό και έχω πρηστει σαν μπαλόνι. Επίσης λόγω του ότι έχω αναγουλες,ναυτία,ζαλάδες και εμετούς δεν έχω κουράγιο να περπατήσω και ο,τι τρώω γίνεται λίπος. Στο τέλος θα κυλάω σαν αχυρομπαλα και θα με βγάλουν με γερανό για να γεννήσω

  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 5 λεπτά , Blue Velvet είπε:

Γιατί να αγχωθεις καλέ? Και έχω παχυνα πολύ,παίρνω  ορμονες εδώ και καιρό και έχω πρηστει σαν μπαλόνι. Επίσης λόγω του ότι έχω αναγουλες,ναυτία,ζαλάδες και εμετούς δεν έχω κουράγιο να περπατήσω και ο,τι τρώω γίνεται λίπος. Στο τέλος θα κυλάω σαν αχυρομπαλα και θα με βγάλουν με γερανό για να γεννήσω

Γιατί εγώ μόνο λίγες αναγουλες εχω αλλά η όρεξη μου δε μαζεύεται!!! Και το στήθος ενώ και μόνο που το αγγίζω πονάει δεν είναι πρησμένο.

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Katerinaaa είπε:

Χθες δε μπόρεσα ούτε να κοιμηθώ αυτό είναι το θέμα...δε μπορώ να αναπνέω απ το στόμα γιατί μου έρχεται βηχας:(

Υπομονή να περάσει ένας μήνας κ εγώ με ήμουν μετά.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Laky είπε:

Γιατί εγώ μόνο λίγες αναγουλες εχω αλλά η όρεξη μου δε μαζεύεται!!! Και το στήθος ενώ και μόνο που το αγγίζω πονάει δεν είναι πρησμένο.

Γνωρίζω προσωπικά τέσσερις κοπέλες οι οποίες γέννησαν το 2021 και καμιά από αυτές δεν είχε συμπτώματα. Κανένα. Η μία μάλιστα δεν πόνεσε καν στη γέννα,ένιωσε λέει απλά ένα βάρος στην κοιλιά τίποτα άλλο. Όπως καταλαβαίνεις είσαι τυχερή που δεν έχεις συμπτώματα,φάε, ξεκουράσου και απόλαυσε την εγκυμοσύνη σου❤️

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Laky είπε:

Ρε κορίτσια να αγχωθω;;;; Εσείς οι περισσότερες μάλλον είστε χάλια... Κι εγώ έχω βάλει τουλάχιστον 3 κιλά!!!!

Για να σε παρηγορησωκι εγώ με διατροφή πριν καν το θετικό τεστ είχα τσιμπήσει 3 (Που ευτυχώς επεσαν). Εμένα είχε πρηστει πολύ η κοιλιά μου (ξεπρηστηκε μόλις χθες) κ είχα τρελή κατακράτηση. 

Αν κ κατά πολύ υπερβαρη, δεν με νοιάζουν τα κιλά αρκεί να τα καταφέρουμε με το μπεμπάκι μου να αγκαλιάσουμε.

Είναι ευχάριστο που δεν έχεις συμπτωματα.  Εγώ δυστυχώς τα ψάχνω σαν την τρελή για να επιβεβαιώνω ότι όλα πάνε καλά... Ενω χθες το στηθος με εστειλε, σημερα τιποτα κι εχω φρικαρει.... Δυστυχώς στο προηγούμενο που παλλινδρομησε δεν είχα καταλάβει τίποτα κ το κουβαλούσα νεκρό δύο βδομάδες... 

Να πάνε καλά τα πράγματα για όλες τις κοπέλες όλου του κόσμου!! Κ να προσέχουμε όλες τους εαυτούς μας τώρα γιατί είναι ο μόνος τρόπος να προσέξουμε τα μωρά μας!! (Γράφω κ κλαίω η χαζή....)

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, EvEvEv είπε:

Για να σε παρηγορησωκι εγώ με διατροφή πριν καν το θετικό τεστ είχα τσιμπήσει 3 (Που ευτυχώς επεσαν). Εμένα είχε πρηστει πολύ η κοιλιά μου (ξεπρηστηκε μόλις χθες) κ είχα τρελή κατακράτηση. 

Αν κ κατά πολύ υπερβαρη, δεν με νοιάζουν τα κιλά αρκεί να τα καταφέρουμε με το μπεμπάκι μου να αγκαλιάσουμε.

Είναι ευχάριστο που δεν έχεις συμπτωματα.  Εγώ δυστυχώς τα ψάχνω σαν την τρελή για να επιβεβαιώνω ότι όλα πάνε καλά... Ενω χθες το στηθος με εστειλε, σημερα τιποτα κι εχω φρικαρει.... Δυστυχώς στο προηγούμενο που παλλινδρομησε δεν είχα καταλάβει τίποτα κ το κουβαλούσα νεκρό δύο βδομάδες... 

Να πάνε καλά τα πράγματα για όλες τις κοπέλες όλου του κόσμου!! Κ να προσέχουμε όλες τους εαυτούς μας τώρα γιατί είναι ο μόνος τρόπος να προσέξουμε τα μωρά μας!! (Γράφω κ κλαίω η χαζή....)

Όλες τα ψάχνουμε σαν τρελές νομίζω για να νιώσουμε ασφαλεια. Έχω κάποια αλλά σε Καμία περίπτωση τόσο έντονα. Εννοείται. Ποιος νοιάζεται για τα κιλά; Γερά παιδάκια να κάνουμε και τίποτα άλλο!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


3 hours ago, Laky said:

Γιατί εγώ μόνο λίγες αναγουλες εχω αλλά η όρεξη μου δε μαζεύεται!!! Και το στήθος ενώ και μόνο που το αγγίζω πονάει δεν είναι πρησμένο.

Εγώ είμαι 10w1d και ακόμα δεν εχω αναγουλες ! Στήθος βέβαια , μπόμπα. Από 75C σε 75F ! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια. Πώς είστε; Εγώ από εχθές το απόγευμα πολύ πονοκέφαλο. Και σήμερα ξύπνησα πάλι με πονοκέφαλο. Δε ξέρω τι γίνεται. Ελπίζω να μην αρρωστήσω. Σήμερα πήγα για αιματολογικές. Και είπα να κάνω και μια χοριακη. Λογικά δε παίζει κανένα ρόλο πια αφού άκουσα καρδιά. Αλλά είμαι μέσα στο άγχος. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Laky είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Πώς είστε; Εγώ από εχθές το απόγευμα πολύ πονοκέφαλο. Και σήμερα ξύπνησα πάλι με πονοκέφαλο. Δε ξέρω τι γίνεται. Ελπίζω να μην αρρωστήσω. Σήμερα πήγα για αιματολογικές. Και είπα να κάνω και μια χοριακη. Λογικά δε παίζει κανένα ρόλο πια αφού άκουσα καρδιά. Αλλά είμαι μέσα στο άγχος. 

Καλημέρα! Μην αγχώνεσαι.. Τα συμπτώματα ποικιλουν... Κ γω χτες είχα πονοκέφαλο. 

Εγώ επειδή είμαι συνέχεια ξάπλα (ανάσκελα) έχω τρελό πόνο στη μέση, μολις γυρίσω πλευρό έχω πόνο στη κοιλια... Οπότε ξαναγυρνω ανάσκελα :razz:. Μύτη μισοβουλωμενη, ξηροστομια, αναγούλες, στήθος πονεμένο κ πρησμένο... Και καφέ! Τι καλά που περνάμε;! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ! Εγώ είμαι ακόμα μπουκωμενη ίσως και να αρρώστησα όντως ...έχω πολλά νεύρα ,είμαι οξύθυμη και πολύ ευαίσθητη...έτοιμη να μαλώσω και να βάλω τα κλάματα. Αύριο έχω υπέρηχο για να δούμε αν προχωράει η εγκυμοσύνη τελικά η όχι

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...