Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 22 λεπτά , a miracle please είπε:

      Καλησπέρα σας,

      ελπίζω να είστε όλες καλά! 

      Αχ πως αρχίζω το μήνυμά μου...σαν γράμμα. Αλλά ελπίζω πραγματικά να είστε καλά όλες σας.

      Ελπίζω να μπορέσετε να με βοηθήσετε, διότι σκέφτηκα αρκετά να κάνω λογαριασμό και να σας ρωτήσω εδώ στο θέμα για πληροφορίες...

      Το ιστορικό μου έχει ως εξής..

      Είμαι 43 (και μισό) και έχω αποβολές/παλίνδρομες τα τελευταία χρόνια. Έχω κάνει και εξωσωματική, αλλά...... οι γιατροί που έχω ρωτήσει γενικά, εαν έχουμε κάποιο πρόβλημα κτλ κτλ μου είπαν απλά πως είναι θέμα ηλικίας που δεν κρατιούνται οι εγκυμοσύνες και πως δύσκολα θα κάνω "δικά μου" παιδιά. Και να σκεφτώ τη δωρεά. Έχουμε δώσει ένα σκασμό λεφτά σε εξετάσεις κτλ και όλα δείχνουν καλά. Τι να πω... ίσως είναι λόγω ηλικίας τελικά. Αν και έχω ακούσει πως και άλλες γυναίκες στην ηλικία μου έχουν μείνει εγκυος και φυσιολογικά μάλιστα και απέκτησαν υγιέστατα μωράκια. Αλλά αυτό μάλλον είναι άλλο θέμα.

      Και εδώ έρχομαι να σας ρωτήσω, ποιους γιατρούς να επισκεφτώ να ρωτήσω για δωρεά; ποιοι είναι ειδικοί σε αυτό το θέμα; γιατί πλέον δεν εμπιστεύομαι εύκολα όποιον να'ναι. 

      Μήπως μπορείτε να με βοηθήσετε; Επίσης τα προμηθεύονται απο τράπεζες ή βρίσκουν γυναίκες να κάνουν ωοληψία μαζί τους;

      Προσπαθώ να βρω λίγο το δρόμο μου, γιατί βασικά μόνο αυτό μου έμεινε να κάνω.

      Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!      

      Δεν υπάρχουν ειδικοί γιατροί.. οι περισσότεροι  ασχολούνται  και με αυτό το κομμάτι.. απλά κάποιος τους κάναμε εμείς ονόματα εδώ μέσα λόγω επιτυχιών.. σωστο και λαθος ταυτόχρονα..ιασω, Ρέα, ιακ ,μητερα και άλλα λογικά είναι τα κέντρα-νοσοκομεία που ασχολούνται..οπότε οι γιατροι συνεργάζονται  με αυτά.. αν μιλάς για Αθήνα.. υπάρχουν αντίστοιχα  και Θεσσαλονίκη..υπάρχουν και από τράπεζα και "φρεσκα", συνήθως την δότρια την μοιράζεσαι με άλλη κοπέλα.. το κόστος κυμαίνεται από 5000-7000, ίσως και λιγότερα από 5000 ανάλογα τι θα ζητήσεις και τι deal θα κάνεις.. γνώμη μου να διαλέξεις γιατρό  που θα ξεσκονησει και τον σύζυγο  αν δεν το εχετε κανει γτ πάντα  ειμαστε 2..μην παμε στο προφανες οτι φταει η γυναίκα..θα δωσεις λεφτά  για πιο σιγουρα..οποτε να εισαι πιο σιγουρη..αυτά για αρχή.. δεν ξέρω τι άλλο θα σε βοηθούσε.. 

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Νοεμβρίου 2022


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 6,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 39 λεπτά , EvEvEv είπε:

Ζητώ το αχουρι! Μην τα κοιτάς καν! Εμένα ούτε ο άντρας μου κάνει τίποτα! Έχει πάρει κ 2 κιλά... συμπάσχει! :-D

Άστα όσο αφορά το αχουρι κάνω πως δν τα βλέπω εδώ έχει αρχίσει και μαζεύει ο γιος μου που είναι 3.5 και δν του το ΧΑ. 

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια εμένα ο υπέρηχος πάνω γράφει 6+5 αλλά φαίνεται πως είμαι 5+6 και λέει πως παίζει ρόλο επειδή έχω κύκλο 32 ημερών και να μην ανησυχώ..σας φαίνεται φυσιολογικό αυτό; Γιατί έχω προβληματιστεί..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Geo22 είπε:

Κορίτσια εμένα ο υπέρηχος πάνω γράφει 6+5 αλλά φαίνεται πως είμαι 5+6 και λέει πως παίζει ρόλο επειδή έχω κύκλο 32 ημερών και να μην ανησυχώ..σας φαίνεται φυσιολογικό αυτό; Γιατί έχω προβληματιστεί..

Σ εμάς είναι διαφορετικό γιατί είμαστε από εξωσωματική. Οπότε ξέρουμε ακριβώς πότε δημιουργήθηκε το έμβρυο. Εσείς είναι φυσιολογικό να μην ξέρετε ποια μέρα έγινε η γονιμοποίηση. Εμείς ξέρουμε. Οπότε καλό θα ήταν να μην υστερεί. 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Laky είπε:

Κι εγώ σαν το ζώον τρώω. Και κάτι καούρες που είχα πέρασαν κι αυτές. Ούτε πρησμένο στήθος έχω. Μόνο με πονάει στο άγγιγμα και πονακια περιόδου!

Σε ζηλεύω να ξέρεις!!! Κι εγώ έχω όρεξη αλλά... ΔΕΝ πρέπει να φάω!

Το δε στήθος με έχει ταράξει από χθες το βράδυ. Εγώ γενικά έχω πολύ μεγάλο (cup E) , Τώρα έχει γίνει ΤΕΡΑΣΤΙΟ κ με πονάνε οι αδένες στις μασχάλες μέχρι πάνω τον λαιμό... Έχω πάει σε αλλά χέρια σήμερα.  Δεν μπορώ να βουλευτω πουθενά!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα κορίτσια! Εγώ έχω φτάσει αισίως 9+4.. έχω παρατηρήσει ότι σιγα σιγά οι ναυτίες και οι αναγούλες υποχωρούν, που και που μόνο καμία καούρα, και το μόνο σύμπτωμα που επιμένει είναι το πρησμένο στήθος. Επίσης το προηγούμενο σαββατοκύριακο ένιωθα παλι τραβήγματα χαμηλά, σε σημείο που ξύπνησα το βράδυ αλλά ο γιατρός είναι καθησυχαστικός. Τη Δευτέρα έχω τον 3ο υπέρηχο :)

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , EvEvEv είπε:

Σε ζηλεύω να ξέρεις!!! Κι εγώ έχω όρεξη αλλά... ΔΕΝ πρέπει να φάω!

Το δε στήθος με έχει ταράξει από χθες το βράδυ. Εγώ γενικά έχω πολύ μεγάλο (cup E) , Τώρα έχει γίνει ΤΕΡΑΣΤΙΟ κ με πονάνε οι αδένες στις μασχάλες μέχρι πάνω τον λαιμό... Έχω πάει σε αλλά χέρια σήμερα.  Δεν μπορώ να βουλευτω πουθενά!

Καλησπέρα και απο μένα!εχεις και πρήξιμο στις μασχάλες; σήμερα νιώθω και εγώ κάπως τις μασχάλες μου , κυρίως τη μια , αν και από ότι κατάλαβα μάλλον σε ένα σημείο έχει μείνει μέσα τρίχα αλλά γενικά νιώθω πιο ευαίσθητη την περιοχή..είχα και κακόηθεια ,  λέμφωμα πριν 2μιση χρόνια και αμέσως αγχώθηκα ...προς το παρόν δεν το σκέφτομαι όμως την Τετάρτη θα ρωτήσω τον γιατρό μου.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Matina87 είπε:

Καλησπέρα και απο μένα!εχεις και πρήξιμο στις μασχάλες; σήμερα νιώθω και εγώ κάπως τις μασχάλες μου , κυρίως τη μια , αν και από ότι κατάλαβα μάλλον σε ένα σημείο έχει μείνει μέσα τρίχα αλλά γενικά νιώθω πιο ευαίσθητη την περιοχή..είχα και κακόηθεια ,  λέμφωμα πριν 2μιση χρόνια και αμέσως αγχώθηκα ...προς το παρόν δεν το σκέφτομαι όμως την Τετάρτη θα ρωτήσω τον γιατρό μου.

Λογικό να αγχώθηκες κορίτσι μου με το ιστορικό σου, αλλά προσπάθησε να χαλαρώσεις. Λίγο, πολύ οι περισσότερες ένα θέμα με το στήθος το έχουμε. Οπότε θεωρώ πως είναι όλα φυσιολογικα.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Matina87 είπε:

Καλησπέρα και απο μένα!εχεις και πρήξιμο στις μασχάλες; σήμερα νιώθω και εγώ κάπως τις μασχάλες μου , κυρίως τη μια , αν και από ότι κατάλαβα μάλλον σε ένα σημείο έχει μείνει μέσα τρίχα αλλά γενικά νιώθω πιο ευαίσθητη την περιοχή..είχα και κακόηθεια ,  λέμφωμα πριν 2μιση χρόνια και αμέσως αγχώθηκα ...προς το παρόν δεν το σκέφτομαι όμως την Τετάρτη θα ρωτήσω τον γιατρό μου.

Μασχάλες κ μέχρι τον λαιμό πάνω. Ξεκίνησε από χθες.  Σκέψου εγώ νόμιζα ότι με πονάνε ο θυροειδης... :???:

Εν τω μεταξύ δύο μέρες τώρα τα καφέ είχαν σταματήσει... Κ τώρα πάλι ροζ στο σκούπισμα.... Σκατουλες... :cry:

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, amelie77 είπε:

Καλημέρα εμενα χθες με πήρε ο γιατρός απο κέντρο εξωσωματικής και με απογοήτευσε. Μετρώντας κλασικά 4 μερες πριν την περίοδο (αυτο δεν το καταλαβαίνω , για έμβρυα ή βλαστοκυστες το ίδιο) θεώρησε οτι το 5 και 2 που ήμουν υπερηχογραφικα δεν είναι καλό και οτι θα κάνω παλινδρομη. Η Γυναικολογος μου ειπε οτι πολλά σα εξωσωματική τα βγάζουμε μικρότερα συνήθως υπερηχογραφικα σε σχέση με αυτά που λένε και οτι βάση υπερήχου άλλες ουτε εμβρυϊκά στοιχεία δεν είχαν. Να μην τα πολυλογώ είπα Πέμπτη να πάω ξανά αλλά στο ενδιάμεσο θα κάνω χοριακη για να δω τι γίνεται και να προετοιμαστώ ψυχολογικά. Είμαι στα πατώματα :( 

Έχεις κι εσύ κορίτσι μου καφέ; Πως είσαι;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 29 λεπτά , amelie77 είπε:

Τίποτα δεν έχω. Έχω λιγο πρησμένο στήθος που εχω εξαρχής λόγω των φαρμάκων .. 

Μια χαρά θα πάνε όλα κορίτσι μου. Τα φάρμακα τα συνεχίζεις όλα κανονικά; Πάντως μια γνωστή μου της είχαν πει από το κέντρο εξωσωματικής να κοψει τα φάρμακα για να της έρθει περίοδος και ο γυναικολόγος της της είπε να συνεχίσει άλλη μια εβδομάδα. Τελικα αυτή η εβδομάδα της έδωσε το κοριτσάκι της σήμερα που είναι 6 ετών.  Μη στεναχωριέσαι!!!  Κι αυτοί δεν είναι Θεοί. Γιατροί είναι. Να έχεις πίστη. Μήπως κι εγώ έτσι δεν είμαι; Με τη ψυχή στο στόμα. Αλλά το παλεύουμε και να δεις στο τέλος όλα θα πάνε καλά.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Despoina31 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Εγώ έχω φτάσει αισίως 9+4.. έχω παρατηρήσει ότι σιγα σιγά οι ναυτίες και οι αναγούλες υποχωρούν, που και που μόνο καμία καούρα, και το μόνο σύμπτωμα που επιμένει είναι το πρησμένο στήθος. Επίσης το προηγούμενο σαββατοκύριακο ένιωθα παλι τραβήγματα χαμηλά, σε σημείο που ξύπνησα το βράδυ αλλά ο γιατρός είναι καθησυχαστικός. Τη Δευτέρα έχω τον 3ο υπέρηχο :)

Τις είχες από καιρό τις ναυτίες; Για να ξέρω τι με περιμένει..σήμερα είμαι 6 βδομάδες και εδώ και 1 εβδομάδα δε μπορώ να σταθώ από ζαλάδες και ναυτίες..

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , Laky είπε:

Μια χαρά θα πάνε όλα κορίτσι μου. Μη στεναχωριέσαι!!! 

Δυστυχώς μου κόπηκαν τα φτερά. Προσπαθώ να δουλέψω να μην σκέφτομαι. Προσπαθώ να εχω πίστη στο γιατρό που μου έκανε υπέρηχο και δεν με άγχωσε εξαρχής, αλλά μου έχει μπει πλέον η ιδέα. Τεσπα θα εχω υπομονη λίγες μέρες και θα σας πω. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , amelie77 είπε:

Δυστυχώς μου κόπηκαν τα φτερά. Προσπαθώ να δουλέψω να μην σκέφτομαι. Προσπαθώ να εχω πίστη στο γιατρό που μου έκανε υπέρηχο και δεν με άγχωσε εξαρχής, αλλά μου έχει μπει πλέον η ιδέα. Τεσπα θα εχω υπομονη λίγες μέρες και θα σας πω. 

Με το τηλέφωνο δε γίνεται διάγνωση κοριτσι μου.....έχω ακούσει πολλά και διάφορα τηλεφωνικά...και διαφωνώ που το κάνουν αυτό πολλοί γιατροί ..και στο τέλος ακυρώνονται εντελώς τα λεγόμενα τους! υπομονή να δεις από κοντά πώς πηγαίνει....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...