Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 22 λεπτά , a miracle please είπε:

      Καλησπέρα σας,

      ελπίζω να είστε όλες καλά! 

      Αχ πως αρχίζω το μήνυμά μου...σαν γράμμα. Αλλά ελπίζω πραγματικά να είστε καλά όλες σας.

      Ελπίζω να μπορέσετε να με βοηθήσετε, διότι σκέφτηκα αρκετά να κάνω λογαριασμό και να σας ρωτήσω εδώ στο θέμα για πληροφορίες...

      Το ιστορικό μου έχει ως εξής..

      Είμαι 43 (και μισό) και έχω αποβολές/παλίνδρομες τα τελευταία χρόνια. Έχω κάνει και εξωσωματική, αλλά...... οι γιατροί που έχω ρωτήσει γενικά, εαν έχουμε κάποιο πρόβλημα κτλ κτλ μου είπαν απλά πως είναι θέμα ηλικίας που δεν κρατιούνται οι εγκυμοσύνες και πως δύσκολα θα κάνω "δικά μου" παιδιά. Και να σκεφτώ τη δωρεά. Έχουμε δώσει ένα σκασμό λεφτά σε εξετάσεις κτλ και όλα δείχνουν καλά. Τι να πω... ίσως είναι λόγω ηλικίας τελικά. Αν και έχω ακούσει πως και άλλες γυναίκες στην ηλικία μου έχουν μείνει εγκυος και φυσιολογικά μάλιστα και απέκτησαν υγιέστατα μωράκια. Αλλά αυτό μάλλον είναι άλλο θέμα.

      Και εδώ έρχομαι να σας ρωτήσω, ποιους γιατρούς να επισκεφτώ να ρωτήσω για δωρεά; ποιοι είναι ειδικοί σε αυτό το θέμα; γιατί πλέον δεν εμπιστεύομαι εύκολα όποιον να'ναι. 

      Μήπως μπορείτε να με βοηθήσετε; Επίσης τα προμηθεύονται απο τράπεζες ή βρίσκουν γυναίκες να κάνουν ωοληψία μαζί τους;

      Προσπαθώ να βρω λίγο το δρόμο μου, γιατί βασικά μόνο αυτό μου έμεινε να κάνω.

      Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!      

      Δεν υπάρχουν ειδικοί γιατροί.. οι περισσότεροι  ασχολούνται  και με αυτό το κομμάτι.. απλά κάποιος τους κάναμε εμείς ονόματα εδώ μέσα λόγω επιτυχιών.. σωστο και λαθος ταυτόχρονα..ιασω, Ρέα, ιακ ,μητερα και άλλα λογικά είναι τα κέντρα-νοσοκομεία που ασχολούνται..οπότε οι γιατροι συνεργάζονται  με αυτά.. αν μιλάς για Αθήνα.. υπάρχουν αντίστοιχα  και Θεσσαλονίκη..υπάρχουν και από τράπεζα και "φρεσκα", συνήθως την δότρια την μοιράζεσαι με άλλη κοπέλα.. το κόστος κυμαίνεται από 5000-7000, ίσως και λιγότερα από 5000 ανάλογα τι θα ζητήσεις και τι deal θα κάνεις.. γνώμη μου να διαλέξεις γιατρό  που θα ξεσκονησει και τον σύζυγο  αν δεν το εχετε κανει γτ πάντα  ειμαστε 2..μην παμε στο προφανες οτι φταει η γυναίκα..θα δωσεις λεφτά  για πιο σιγουρα..οποτε να εισαι πιο σιγουρη..αυτά για αρχή.. δεν ξέρω τι άλλο θα σε βοηθούσε.. 

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Νοεμβρίου 2022


Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια..εμένα συνεχίζουν οι ζαλάδες και οι αναγουλες..δε μπορώ καθόλου..καφέ δεν έχω δει αλλά έχω αγχωθει γιατί έχω πολλούς πόνους χαμηλά..νιώθω λες και τελικά θα αδιαθετησω..

 

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 6,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα εμενα χθες με πήρε ο γιατρός απο κέντρο εξωσωματικής και με απογοήτευσε. Μετρώντας κλασικά 4 μερες πριν την περίοδο (αυτο δεν το καταλαβαίνω , για έμβρυα ή βλαστοκυστες το ίδιο) θεώρησε οτι το 5 και 2 που ήμουν υπερηχογραφικα δεν είναι καλό και οτι θα κάνω παλινδρομη. Η Γυναικολογος μου ειπε οτι πολλά σα εξωσωματική τα βγάζουμε μικρότερα συνήθως υπερηχογραφικα σε σχέση με αυτά που λένε και οτι βάση υπερήχου άλλες ουτε εμβρυϊκά στοιχεία δεν είχαν. Να μην τα πολυλογώ είπα Πέμπτη να πάω ξανά αλλά στο ενδιάμεσο θα κάνω χοριακη για να δω τι γίνεται και να προετοιμαστώ ψυχολογικά. Είμαι στα πατώματα :( 

  • Λυπημένη/-ος 3
Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πρίν, Geo22 είπε:

Καλησπέρα..εγώ είμαι 5+7 και έκανα τη 3η δόση στις 4 εβδομάδες και δε με πείραξε καθόλου..βέβαια δεν ήξερα ακόμα πως είμαι έγκυος για αυτό και δεν αγχώθηκα αλλά η γιατρός μου χάρηκε που την έκανα ενώ ήμουν έγκυος γιατί παίρνει αντισώματα και το σπορακι μας..

Χαίρομαι που δεν σε πείραξε. Και εμένα ο γιατρός μου είναι υπέρ από τώρα για την 3η δοση. 

Ελπίζω να πάνε όλα καλά. 

Link to comment
Share on other sites

On 1/4/2022 at 11:17 ΠΜ, Laky είπε:

Εγω άκουσα καρδιά την Τετάρτη και τώρα μου είπε να ξαναπάω σε μια εβδομάδα. Την επόμενη Τετάρτη. Δε μου είπε γενικά το πλάνο για τη συνέχεια. Ας πάνε όλα καλά και θα δούμε μετά. Γιατί την αυχενική στον γυναικολόγο σου θα την κάνεις; Δε πάμε σε ειδικό γενετιστή; Εγώ έτσι νομιζα.

Προς τα παρόν μου λέει και πάω ανά βδομάδα...

Αυτό ακριβώς σκεπτόμουν να συζητήσουμε κορίτσια- την αυχενικη- που θα την κάνετε κτλ

Ξέρω ότι είναι ίσως νωρίς αλλά θέλω να είμαι αισιόδοξη αυτή την περίοδο ....

Από συμπτώματα έχω τρελή τρελή τρελή ναυτία (χωρίς εμετους) και πονο στο στήθος 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, amelie77 είπε:

Καλημέρα εμενα χθες με πήρε ο γιατρός απο κέντρο εξωσωματικής και με απογοήτευσε. Μετρώντας κλασικά 4 μερες πριν την περίοδο (αυτο δεν το καταλαβαίνω , για έμβρυα ή βλαστοκυστες το ίδιο) θεώρησε οτι το 5 και 2 που ήμουν υπερηχογραφικα δεν είναι καλό και οτι θα κάνω παλινδρομη. Η Γυναικολογος μου ειπε οτι πολλά σα εξωσωματική τα βγάζουμε μικρότερα συνήθως υπερηχογραφικα σε σχέση με αυτά που λένε και οτι βάση υπερήχου άλλες ουτε εμβρυϊκά στοιχεία δεν είχαν. Να μην τα πολυλογώ είπα Πέμπτη να πάω ξανά αλλά στο ενδιάμεσο θα κάνω χοριακη για να δω τι γίνεται και να προετοιμαστώ ψυχολογικά. Είμαι στα πατώματα :( 

Δε καταλαβα. Πόση απόκλιση έχεις δηλαδή; Κι εμένα είχε απόκλιση ο υπέρηχος δύο μέρες.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 8 λεπτά , Laky είπε:

Δε καταλαβα. Πόση απόκλιση έχεις δηλαδή; Κι εμένα είχε απόκλιση ο υπέρηχος δύο μέρες.

Εσένα ειχε απόκλιση δυο μερες απο ποια ημερομηνία; Εμένα ειχε 4 απο περίοδο και 9 απο  τις δικές τους..  δηλ εσένα την τεταρτη ποσο σε έβγαλε που πηγες; Το λέω γιατι κάναμε μαζί ΕΤ 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , amelie77 είπε:

Εσένα ειχε απόκλιση δυο μερες απο ποια ημερομηνία; Εμένα ειχε 4 απο περίοδο και 9 απο  τις δικές τους..  δηλ εσένα την τεταρτη ποσο σε έβγαλε που πηγες; Το λέω γιατι κάναμε μαζί ΕΤ 

Δύο ημέρες απ' τις δικές τους. Κι εμένα πριν τη περίοδο μέτρησε 4 ημέρες. Στο είχα πει νομίζω κι εγώ. Δε παίζει ρόλο η τελευταία περίοδος. Μετράς 14 ημέρες πριν τη γονιμοποίηση. Αφού εμείς ξέρουμε πότε έγινε. Αλλά εγώ πιστεύω πως μόνο ο Θεός ξέρει ποιο παιδί θα γεννηθεί. Κανένας γιατρός. Εμένα και με τις χοριακες έτσι με τρέλαναν. Ότι ήταν βιοχημική ή εξωμήτρια.  Αυτά κορίτσι μου κανένας δε τα ξέρει. Μην απελπιζεσαι καθόλου. Εμένα τη Τετάρτη αντί για 6+2 με έβγαλε 6 +0

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Nantiaki al είπε:

Όχι βέβαια κ εγώ μόλις είδα χθες μια σταγόνα λέω τι έγινε παλι κ με πόνο μαζί άστα να δω ποτέ θα ηρεμήσουμε ..

Μα έτσι ακριβώς, εγώ Εντμτξ τα βλέπω μονίμως πρωί κ λέω μα τι κάνω στον ύπνο; ποδόσφαιρο παίζω; 

3 ώρες πρίν, EvEvEv είπε:

Όχι δεν θα ηρεμήσουμε ... θα λαλησουμε!!!!

Τα καφέ, προσωπική εμπειρία, εκτός από προγεστερόνη θέλουν κ ξάπλα. Εγώ μόλις ξαπλαρα σταμάτησαν!

Ναι ίσως έχεις δίκιο αλλά εγώ έχω υποτίθεται Αναρρωτικη κ είμαι τέζα μονίμως, δεν κάνω τπτ.. Το σπίτι αχουρι... Ο άντρας μ λίγο μαζεύει... Κ πάλι καφέ την τρέλα μ

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Konie είπε:

Χαίρομαι που δεν σε πείραξε. Και εμένα ο γιατρός μου είναι υπέρ από τώρα για την 3η δοση. 

Ελπίζω να πάνε όλα καλά. 

Όσο αγχωνόμαστε τόσο θα φοβόμαστε και θα βγάζουμε συμπτώματα της φαντασίας μας πιστεύω..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, amelie77 είπε:

Καλημέρα εμενα χθες με πήρε ο γιατρός απο κέντρο εξωσωματικής και με απογοήτευσε. Μετρώντας κλασικά 4 μερες πριν την περίοδο (αυτο δεν το καταλαβαίνω , για έμβρυα ή βλαστοκυστες το ίδιο) θεώρησε οτι το 5 και 2 που ήμουν υπερηχογραφικα δεν είναι καλό και οτι θα κάνω παλινδρομη. Η Γυναικολογος μου ειπε οτι πολλά σα εξωσωματική τα βγάζουμε μικρότερα συνήθως υπερηχογραφικα σε σχέση με αυτά που λένε και οτι βάση υπερήχου άλλες ουτε εμβρυϊκά στοιχεία δεν είχαν. Να μην τα πολυλογώ είπα Πέμπτη να πάω ξανά αλλά στο ενδιάμεσο θα κάνω χοριακη για να δω τι γίνεται και να προετοιμαστώ ψυχολογικά. Είμαι στα πατώματα :( 

Όχι κορίτσι μ μην το κάνεις αυτό.. Ηρέμησε κ πάρε δύναμη... Παίζει ρόλο η ψυχολογία στην εξωσωματική πολύ (έχω κάνει κ γω παλιά).. Μην ανησυχεις, σκέψου όσο θετικά μπορείς 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 8 λεπτά , Nj__ είπε:

 

Ναι ίσως έχεις δίκιο αλλά εγώ έχω υποτίθεται Αναρρωτικη κ είμαι τέζα μονίμως, δεν κάνω τπτ.. Το σπίτι αχουρι... Ο άντρας μ λίγο μαζεύει... Κ πάλι καφέ την τρέλα μ

Ζητώ το αχουρι! Μην τα κοιτάς καν! Εμένα ούτε ο άντρας μου κάνει τίποτα! Έχει πάρει κ 2 κιλά... συμπάσχει! :-D

  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , Laky είπε:

Δύο ημέρες απ' τις δικές τους. Κι εμένα πριν τη περίοδο μέτρησε 4 ημέρες. Στο είχα πει νομίζω κι εγώ. Δε παίζει ρόλο η τελευταία περίοδος. Μετράς 14 ημέρες πριν τη γονιμοποίηση. Αφού εμείς ξέρουμε πότε έγινε. Αλλά εγώ πιστεύω πως μόνο ο Θεός ξέρει ποιο παιδί θα γεννηθεί. Κανένας γιατρός. Εμένα και με τις χοριακες έτσι με τρέλαναν. Ότι ήταν βιοχημική ή εξωμήτρια.  Αυτά κορίτσι μου κανένας δε τα ξέρει. Μην απελπιζεσαι καθόλου. Εμένα τη Τετάρτη αντί για 6+2 με έβγαλε 6 +0

Ε λογικό. Εμένα την τεταρτη θα ήταν 5 ..άρα πίσω. Τι να πω.. δεν ξέρουμε ακριβώς ποτε εγινε η εμφύτευση ονως αφού βάλαμε έμβρυα και Δρν ξέρουμε πότε θα εγινε. Δεν ξερω απογοητεύτηκα. Θα δούμε την Πέμπτη 

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πρίν, Nantiaki al είπε:

Δν το σηκώνει έχω γενικά πονακια κ όταν τον είχα ρωτήσει Μ είπε είναι φυσιολογικό εΙναι που μεγαλώνει η μήτρα απλά φοβαμαι και το καφέ μια σταματάει μια ερχετε κ τώρα με ηρέμησε λίγο ο πόνος αλλά δν έχει φύγει

Τα καφέ και τα πονακια δεν είναι λογοι ανησυχίας !!!! Δε θα σου πει κάτι καινούργιο ο γιατρός ,απλά ηρέμησε και αγνόησε τα:)

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , amelie77 είπε:

Ε λογικό. Εμένα την τεταρτη θα ήταν 5 ..άρα πίσω. Τι να πω.. δεν ξέρουμε ακριβώς ποτε εγινε η εμφύτευση ονως αφού βάλαμε έμβρυα και Δρν ξέρουμε πότε θα εγινε. Δεν ξερω απογοητεύτηκα. Θα δούμε την Πέμπτη 

Εμένα ο γιατρός μου είπε πως η εμφύτευση δε παίζει κανένα ρόλο. Αλλά μην απογοητευεσαι καθόλου. Αλήθεια το πιστεύω. Αν είναι κορίτσι μου να κρατηθεί θα κρατηθεί. Κάνε το σταυρό σου!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια εγώ πλέον ούτε ζαλίζομαι ούτε ανακατευομαι ,ούτε τάση για εμετό έχω,και ορεξη έχω και σαν γουρούνα θέλω να φάω. Το στήθος δεν είναι πρησμένο (ποτέ δεν ήταν άλλωστε) απλά έχει μια ευαισθησία παραπάνω. Δε ξέρω τι γίνεται μπορεί να μην είμαι πλέον έγκυος και να μην έχω πάρει χαμπάρι. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...