Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 22 λεπτά , a miracle please είπε:

      Καλησπέρα σας,

      ελπίζω να είστε όλες καλά! 

      Αχ πως αρχίζω το μήνυμά μου...σαν γράμμα. Αλλά ελπίζω πραγματικά να είστε καλά όλες σας.

      Ελπίζω να μπορέσετε να με βοηθήσετε, διότι σκέφτηκα αρκετά να κάνω λογαριασμό και να σας ρωτήσω εδώ στο θέμα για πληροφορίες...

      Το ιστορικό μου έχει ως εξής..

      Είμαι 43 (και μισό) και έχω αποβολές/παλίνδρομες τα τελευταία χρόνια. Έχω κάνει και εξωσωματική, αλλά...... οι γιατροί που έχω ρωτήσει γενικά, εαν έχουμε κάποιο πρόβλημα κτλ κτλ μου είπαν απλά πως είναι θέμα ηλικίας που δεν κρατιούνται οι εγκυμοσύνες και πως δύσκολα θα κάνω "δικά μου" παιδιά. Και να σκεφτώ τη δωρεά. Έχουμε δώσει ένα σκασμό λεφτά σε εξετάσεις κτλ και όλα δείχνουν καλά. Τι να πω... ίσως είναι λόγω ηλικίας τελικά. Αν και έχω ακούσει πως και άλλες γυναίκες στην ηλικία μου έχουν μείνει εγκυος και φυσιολογικά μάλιστα και απέκτησαν υγιέστατα μωράκια. Αλλά αυτό μάλλον είναι άλλο θέμα.

      Και εδώ έρχομαι να σας ρωτήσω, ποιους γιατρούς να επισκεφτώ να ρωτήσω για δωρεά; ποιοι είναι ειδικοί σε αυτό το θέμα; γιατί πλέον δεν εμπιστεύομαι εύκολα όποιον να'ναι. 

      Μήπως μπορείτε να με βοηθήσετε; Επίσης τα προμηθεύονται απο τράπεζες ή βρίσκουν γυναίκες να κάνουν ωοληψία μαζί τους;

      Προσπαθώ να βρω λίγο το δρόμο μου, γιατί βασικά μόνο αυτό μου έμεινε να κάνω.

      Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!      

      Δεν υπάρχουν ειδικοί γιατροί.. οι περισσότεροι  ασχολούνται  και με αυτό το κομμάτι.. απλά κάποιος τους κάναμε εμείς ονόματα εδώ μέσα λόγω επιτυχιών.. σωστο και λαθος ταυτόχρονα..ιασω, Ρέα, ιακ ,μητερα και άλλα λογικά είναι τα κέντρα-νοσοκομεία που ασχολούνται..οπότε οι γιατροι συνεργάζονται  με αυτά.. αν μιλάς για Αθήνα.. υπάρχουν αντίστοιχα  και Θεσσαλονίκη..υπάρχουν και από τράπεζα και "φρεσκα", συνήθως την δότρια την μοιράζεσαι με άλλη κοπέλα.. το κόστος κυμαίνεται από 5000-7000, ίσως και λιγότερα από 5000 ανάλογα τι θα ζητήσεις και τι deal θα κάνεις.. γνώμη μου να διαλέξεις γιατρό  που θα ξεσκονησει και τον σύζυγο  αν δεν το εχετε κανει γτ πάντα  ειμαστε 2..μην παμε στο προφανες οτι φταει η γυναίκα..θα δωσεις λεφτά  για πιο σιγουρα..οποτε να εισαι πιο σιγουρη..αυτά για αρχή.. δεν ξέρω τι άλλο θα σε βοηθούσε.. 

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Νοεμβρίου 2022


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 6,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 7 λεπτά , ArtemisΚ είπε:

Όχι μέχρι την αυχενική φτάσαμε δηλαδή papp-a και αυχενικη δεν ξέρω αν εννοείς αυτά.  Επίσης μου πε ότι κάθε μήνα θα κάνω κάποιες στάνταρ δεν θυμάμαι ποιες μου τις έχει σε ένα χαρτί μαγνήσιο και τέτοια νομίζω.

Ναι ναι αυτές λέω... Τις μηνιαίες δεν ξέρω δεν τις έχουμε πει ακομα

πρίν από 21 λεπτά , Nantiaki al είπε:

Δν το σηκώνει έχω γενικά πονακια κ όταν τον είχα ρωτήσει Μ είπε είναι φυσιολογικό εΙναι που μεγαλώνει η μήτρα απλά φοβαμαι και το καφέ μια σταματάει μια ερχετε κ τώρα με ηρέμησε λίγο ο πόνος αλλά δν έχει φύγει τελείως 

 

Ναι πονακια κ γω έχω κ τραβήγματα κ δυσκολία να κάτσω άνετα... 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , Nj__ είπε:

Ναι ναι αυτές λέω... Τις μηνιαίες δεν ξέρω δεν τις έχουμε πει ακομα

Ναι πονακια κ γω έχω κ τραβήγματα κ δυσκολία να κάτσω άνετα... 

Τα ίδια κι εγώ. Αλλά εγώ ψάχνω γιατρό δημόσιου στη Θεσσαλονίκη. Αν κάποια το χει ψάξει ας μου με κατευθύνει.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα σήμερα είμαι καλύτερα από πόνους. Μου έχει γράψει το ferosanol σε χάπι και με έχει κάνει χάλια ειδικά με την τουαλέτα δοιαριες κ φοβάμαι μην με κάνει το χάπι κ νιώθω χάλια όλη μέρα. Έχει καμία παρόμοια εμπειρία;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!! Δεν ξέρω να σου απαντήσω,  διάβασε λίγο τις οδηγίες του φαρμάκου κ πάρε τηλέφωνο τον γιατρό. 

Εγώ είμαι ξύπνια από τις 4.... Νιώθω κάψιμο στο αριστερό στήθος κ φοβήθηκα μήπως είναι η καρδιά.  Από εκείνη την ώρα κάθομαι στον καναπέ κ διαβάζω διάφορα... Επίσης γουργουρίζει πάρα πολύ το στομάχι μου, αλλά το νιώθω αυτό το γουργουρητο πολύ ψηλά, σχεδόν στο στέρνο.....

WtF???? :confused:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 55 λεπτά , EvEvEv είπε:

Καλημέρα!! Δεν ξέρω να σου απαντήσω,  διάβασε λίγο τις οδηγίες του φαρμάκου κ πάρε τηλέφωνο τον γιατρό. 

Εγώ είμαι ξύπνια από τις 4.... Νιώθω κάψιμο στο αριστερό στήθος κ φοβήθηκα μήπως είναι η καρδιά.  Από εκείνη την ώρα κάθομαι στον καναπέ κ διαβάζω διάφορα... Επίσης γουργουρίζει πάρα πολύ το στομάχι μου, αλλά το νιώθω αυτό το γουργουρητο πολύ ψηλά, σχεδόν στο στέρνο.....

WtF???? :confused:

Πώς είσαι είσαι καλύτερα;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , Nantiaki al είπε:

Πώς είσαι είσαι καλύτερα;

Δεν μπόρεσα να κοιμηθώ πάλι. Το κάψιμο έχει υποχωρήσει το νιώθω αλλά σαν μια ενόχληση....

Μπορεί να είναι κ της φαντασίας μου... Έχω στην πλάτη μου μια παλλινδρομη κ φοβάμαι πολύ. Περιμένω κ τις εξετάσεις της θρομβοφιλιας μη τυχόν, βγήκαν χθες μόνο ομοκυστεινη κ πρωτεΐνη s που ήταν καλές.

Την προηγούμενη φορά δεν είχα καμία ένδειξη ότι το μωρό παλλινδρομησε κ τώρα φοβάμαι κάθε λεπτό.  Είμαι στο κρεβάτι λόγω αποκόλλησης κ δεν μπορώ να σκεφτώ τίποτα αλλο.... 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Nantiaki al είπε:

Κορίτσια καλημέρα σήμερα είμαι καλύτερα από πόνους. Μου έχει γράψει το ferosanol σε χάπι και με έχει κάνει χάλια ειδικά με την τουαλέτα δοιαριες κ φοβάμαι μην με κάνει το χάπι κ νιώθω χάλια όλη μέρα. Έχει καμία παρόμοια εμπειρία;

Εγω παιρνω ferosanol απο την αυχενικη, αλλα δεν εχω θεμα.. ενταξει, δεν παω κ καθε μερα τουαλετα.. αλλα παω 3 φορες την εβδομαδα! Αλλα εγκυμοσυνη κ δυσκοιλιοτητα πανε μαζι

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, EvEvEv είπε:

Δεν μπόρεσα να κοιμηθώ πάλι. Το κάψιμο έχει υποχωρήσει το νιώθω αλλά σαν μια ενόχληση....

Μπορεί να είναι κ της φαντασίας μου... Έχω στην πλάτη μου μια παλλινδρομη κ φοβάμαι πολύ. Περιμένω κ τις εξετάσεις της θρομβοφιλιας μη τυχόν, βγήκαν χθες μόνο ομοκυστεινη κ πρωτεΐνη s που ήταν καλές.

Την προηγούμενη φορά δεν είχα καμία ένδειξη ότι το μωρό παλλινδρομησε κ τώρα φοβάμαι κάθε λεπτό.  Είμαι στο κρεβάτι λόγω αποκόλλησης κ δεν μπορώ να σκεφτώ τίποτα αλλο.... 

Μήπως να πάρεις τον γιατρό να πας να κάνεις έναν υπερυχο;

πρίν από 33 λεπτά , Nj__ είπε:

Καλημέρα κορίτσια! 

Σήμερα εγώ ξύπνησα με κάτι καφέ... Πολύ πράμα.. Τα κοιτούσα τα ξανά κοιτούσα... Κ σαν λίγο Μπορντό μου κάνανε, είχα κ πολύ πόνο στη μέση 

Τι γίνετε ρε παιδί μου με αυτά τα καφέ να ηρεμησουμε δν μπορούμε τι έκανες μίλησες με γιατρό; Σου έχει δώσει προγεστερόνη ;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 20 λεπτά , Nantiaki al είπε:

Μήπως να πάρεις τον γιατρό να πας να κάνεις έναν υπερυχο;

Τι γίνετε ρε παιδί μου με αυτά τα καφέ να ηρεμησουμε δν μπορούμε τι έκανες μίλησες με γιατρό; Σου έχει δώσει προγεστερόνη ;

Έχω μια βδομάδα που παίρνω ναι, μου είχε πει αν ξαναδω να μην πάθω κοκομπλοκο πάλι... Οτι δεν είναι τπτ κ να μη δίνω σημασία... Αλλά γίνεται βρε παιδί μ; 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , Nj__ είπε:

Έχω μια βδομάδα που παίρνω ναι, μου είχε πει αν ξαναδω να μην πάθω κοκομπλοκο πάλι... Οτι δεν είναι τπτ κ να μη δίνω σημασία... Αλλά γίνεται βρε παιδί μ; 

Όχι βέβαια κ εγώ μόλις είδα χθες μια σταγόνα λέω τι έγινε παλι κ με πόνο μαζί άστα να δω ποτέ θα ηρεμήσουμε ..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!εγώ,ακόμα δεν έχω,συμπτώματα και όσο και αν θέλω να μαι ψύχραιμη λέω τι γίνεται.Ειμαι 7+1 και τίποτα ακόμα μόνο πρησμένο στήθος και που και που κάνα πονακι κάτω και την μεση βέβαια ααα και πολλή κούραση αλλά από αναγουλες ναυτία κλπ. τίποτα ακόμα.

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια πως ειστε; Εγω δεν ειμαι στα καλυτερα μου απο θεμα ψυχολογιας( δεν εχει σχεση με την εγκυμοσυνη) λετε να κανω κακο στο εμβρυο; Σχετικα με την εγκυμοσυνη οι εμετοι πανε και ερχονται το στηθος εχει πριστει αλλα δεν ποναει και τοσο οσο στην αρχη εχουν βγει και φαινονται και οι μπλε φλεβες..σχετικα με τα κολπικα υγρα ουτε καφε δεν εχω ουτε ροζ τωρα εχω σαν νερουρο πραγμα που οταν ακουμπαει στο χαρτι περνει καπως κιτρινοπο ανοιχτο ειναι φυσιολογικο; Και σημερα οταν σκουπιστικα ειχα μια τοσο δα σαν μπαλιτσα να το πω,μαυρο χρωμα σαν παλιο αιμα κατι τετοιο μου φανηκε πρωτη φορα το ειδα..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...