Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 22 λεπτά , a miracle please είπε:

      Καλησπέρα σας,

      ελπίζω να είστε όλες καλά! 

      Αχ πως αρχίζω το μήνυμά μου...σαν γράμμα. Αλλά ελπίζω πραγματικά να είστε καλά όλες σας.

      Ελπίζω να μπορέσετε να με βοηθήσετε, διότι σκέφτηκα αρκετά να κάνω λογαριασμό και να σας ρωτήσω εδώ στο θέμα για πληροφορίες...

      Το ιστορικό μου έχει ως εξής..

      Είμαι 43 (και μισό) και έχω αποβολές/παλίνδρομες τα τελευταία χρόνια. Έχω κάνει και εξωσωματική, αλλά...... οι γιατροί που έχω ρωτήσει γενικά, εαν έχουμε κάποιο πρόβλημα κτλ κτλ μου είπαν απλά πως είναι θέμα ηλικίας που δεν κρατιούνται οι εγκυμοσύνες και πως δύσκολα θα κάνω "δικά μου" παιδιά. Και να σκεφτώ τη δωρεά. Έχουμε δώσει ένα σκασμό λεφτά σε εξετάσεις κτλ και όλα δείχνουν καλά. Τι να πω... ίσως είναι λόγω ηλικίας τελικά. Αν και έχω ακούσει πως και άλλες γυναίκες στην ηλικία μου έχουν μείνει εγκυος και φυσιολογικά μάλιστα και απέκτησαν υγιέστατα μωράκια. Αλλά αυτό μάλλον είναι άλλο θέμα.

      Και εδώ έρχομαι να σας ρωτήσω, ποιους γιατρούς να επισκεφτώ να ρωτήσω για δωρεά; ποιοι είναι ειδικοί σε αυτό το θέμα; γιατί πλέον δεν εμπιστεύομαι εύκολα όποιον να'ναι. 

      Μήπως μπορείτε να με βοηθήσετε; Επίσης τα προμηθεύονται απο τράπεζες ή βρίσκουν γυναίκες να κάνουν ωοληψία μαζί τους;

      Προσπαθώ να βρω λίγο το δρόμο μου, γιατί βασικά μόνο αυτό μου έμεινε να κάνω.

      Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!      

      Δεν υπάρχουν ειδικοί γιατροί.. οι περισσότεροι  ασχολούνται  και με αυτό το κομμάτι.. απλά κάποιος τους κάναμε εμείς ονόματα εδώ μέσα λόγω επιτυχιών.. σωστο και λαθος ταυτόχρονα..ιασω, Ρέα, ιακ ,μητερα και άλλα λογικά είναι τα κέντρα-νοσοκομεία που ασχολούνται..οπότε οι γιατροι συνεργάζονται  με αυτά.. αν μιλάς για Αθήνα.. υπάρχουν αντίστοιχα  και Θεσσαλονίκη..υπάρχουν και από τράπεζα και "φρεσκα", συνήθως την δότρια την μοιράζεσαι με άλλη κοπέλα.. το κόστος κυμαίνεται από 5000-7000, ίσως και λιγότερα από 5000 ανάλογα τι θα ζητήσεις και τι deal θα κάνεις.. γνώμη μου να διαλέξεις γιατρό  που θα ξεσκονησει και τον σύζυγο  αν δεν το εχετε κανει γτ πάντα  ειμαστε 2..μην παμε στο προφανες οτι φταει η γυναίκα..θα δωσεις λεφτά  για πιο σιγουρα..οποτε να εισαι πιο σιγουρη..αυτά για αρχή.. δεν ξέρω τι άλλο θα σε βοηθούσε.. 

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Νοεμβρίου 2022


Recommended Posts

πρίν από 51 λεπτά , Laky είπε:

Αυτά όλα ρε κορίτσια τα συζητήσατε με τον γιατρό απ' το πρώτο ραντεβού;

Εμάς μας τα είπε μισά μισά στα 2 ραντεβού που κάναμε. Στο 1ο μας είπε τα κόστη, ζύγισμα, μέτρηση πίεσης και ΠΗΤ κ στο 2ο μου έγραψε ποτε μπαίνω στον κάθε μήνα κ τι εξετάσεις θα κάνω. Απλά επειδη δεν τον ξέρω καλά..αν κ μου έφερε γούρι μωρέ... Να σας ρωτάω κ σας μήπως κάτι του ξέφυγε (είμαι λίγο προκατειλημενη λόγω της ηλικίας του) 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 6,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα σε όλες κορίτσια! 

Εγώ σήμερα είμαι 8 εβδομάδων +5.

Σε 4 ημέρες από τώρα πρέπει να κάνω την 3η(ενισχυτικη) δοση εμβολιου για covid και αγχώθηκα λίγο. 

Τις προηγούμενες 2 τις είχα κάνει πριν μείνω έγκυος. 

Έχει κάνει καμία το εμβόλιο κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης; είχε καμία ενόχληση μετά; 

Να σημειωσω ότι στις προηγούμενες 2 φορές που εμβολιαστηκα δεν είχα κανένα ιδιαίτερο συμπτωμα. 

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , Konie είπε:

Καλησπέρα σε όλες κορίτσια! 

Εγώ σήμερα είμαι 8 εβδομάδων +5.

Σε 4 ημέρες από τώρα πρέπει να κάνω την 3η(ενισχυτικη) δοση εμβολιου για covid και αγχώθηκα λίγο. 

Τις προηγούμενες 2 τις είχα κάνει πριν μείνω έγκυος. 

Έχει κάνει καμία το εμβόλιο κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης; είχε καμία ενόχληση μετά; 

Να σημειωσω ότι στις προηγούμενες 2 φορές που εμβολιαστηκα δεν είχα κανένα ιδιαίτερο συμπτωμα. 

 

Κι εγώ έχω 20 Απριλίου αλλά να σου πω την αλήθεια δε νομίζω ότι θα το κάνω. Ειδικά στο πρώτο τρίμηνο αποκλείεται. Τι σου είπε ο γιατρός σου;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Laky είπε:

Κι εγώ έχω 20 Απριλίου αλλά να σου πω την αλήθεια δε νομίζω ότι θα το κάνω. Ειδικά στο πρώτο τρίμηνο αποκλείεται. Τι σου είπε ο γιατρός σου;

Εμενα που τον ρώτησα μου είπε να το κάνω κανονικά.. 

Εντωμεταξύ εάν δεν το κάνω θα με ρωτήσουν από τη δουλειά γιατί ξαφνικά δεν κάνω την 3η δοση, και δεν θέλω ακόμη να τους πω τίποτα 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Matina87 είπε:

Εγώ 34 είμαι κορίτσια, μένω επαρχία και ο γιατρός μου είναι στη Θεσσαλονίκη..πηγαίνω στο ιατρείο του είναι όμως και στο Ιπποκράτειο..από ότι ξέρω στη Θεσσαλονίκη εφημερεύουν Ιπποκράτειο και Παπαγεωργίου εναλλαξ ή δύο μέρες Ιπποκράτειο μία Παπαγεωργίου κάπως έτσι..Σε δημόσιο θέλω να γεννήσω κ κατά προτίμηση στο Ιπποκράτειο..Φυσικά όπως έρθουν τα πράγματα..Γενικά στο Ιπποκράτειο αλλά και στο Παπαγεωργίου ,επειδή έχω νοσηλευτεί και στα δύο, στη γυναικολογική έχουν πολύ καλούς γιατρούς..

Ποιός είναι ο γιατρός σου Ματίνα?? Θέλω πολύ να βρω κάποιον στο Ιπποκράτειο!!!! Πόσα σου ζήτησε για τη γεννάται αν επιτρέπεται?? Είναι καλός??

5 ώρες πρίν, EvEvEv είπε:

Ο γιατρός τι σου ειπε; Εγώ που πήγαινα σχολείο μέχρι πριν δύο μέρες, μετά στο σπίτι δε ν έκανα τίποτα εκτός από μαγείρεμα. Τα πιάτα τα έπλενε ο άντρας μου. Να σου πω όμως ότι με δύο μέρες στο κρεβάτι τα καφέ σταμάτησαν. 

Εγώ ήθελα να αποφύγω να το πω στη δουλειά... Σκέψου όταν πήρα την προϊσταμένη μου κ της είπα τα νέα μου είπε επί λεξη: "Τι κρίμα, έτσι είναι όμως με την αποκόλληση ξεκινάει ουσιαστικά η αποβολή.  Μέχρι την Τετάρτη θα έχεις καθαρισει κ θα γυρισεις".... Κακός άνθρωπος... με όλους, τεσπα! Είσαι αναπληρώτρια, δεν μπορείς να πάρεις αδεια;

Εγώ ζαλάδες είχα στην πολύ αρχή κ πονοκέφαλο. Τώρα ελάχιστα. 

Κι εγώ τη  Τετάρτη 6 βδομάδες ακριβώς την είδαμε μόνο να αναβοσβήνει, την Τετάρτη που μας έρχεται θα πάω πάλι κι εύχομαι να ακούγεται.  Εγώ δεν είχα διπλασιασμό χοριακη κι ελπίζω να μην παίζει ρολό  (28/3 11.888 & 30/3 16.550). Μου είπε την ήθελε λίγο παραπάνω αλλά να μην Την επαναλάβω.

Βρηκα αυτο https://www.dikaiologitika.gr/eidhseis/ygeia/231303/ti-kalyptei-o-eopyy-gia-eksetaseis-episkepseis-stous-giatroys-alla-kai-odontiatriki-perithalpsi?amp , αν ισχύει γράφεται!

Εγώ θα γεννήσω στο μητέρα.  Ο άντρας μου έχει ιδιωτική ασφάλεια κ με έχει περάσει μέσα. Μας δίνει ένα πακέτο αν γεννήσω εκεί,  νομίζω 1850 € σε τρίκλινο με καισαρική  κι έχει μέσα όλες τις εξετάσεις αίματος, τους μεγάλους υπέρηχους, 3 Doppler κ κάτι έγχρωμα. Δυν οτι κανει μιση τομη σε τροφοβλαστη κ αμνιοπαρακεντηση. Η γιατρός μου είναι εκεί κ θέλει να είναι παρούσα κ στην Αυχενική κ στο Doppler, οπότε θα πάω εκεί...

 

Εσείς τι ηλικίες εχετε; Εγώ είμαι λίγο μεγάλη... 38. Αν κ είναι πολύ νωρίς για τέτοιες συζητήσεις... Εγώ σκέφτομαι να κάνω λόγω ηλικίας κ τροφοβλαστη, αν κ τον φοβάμαι πάρα πολύ....

Είμαι 29 χρόνων. Δεν έχω δικό μου γιατρό,μένω σε νησί και πάω σε ιδιώτη που έρχεται μόνο μια φορά το μήνα. Πρώτα ο Θεός θα γεννήσω Θεσσαλονίκη σε δημόσιο αλλά επειδή πρέπει να κάνω καισαρική δε γίνεται απλά να πάω από μόνη μου σε εφημερία , πρέπει κάποιος να με βάλει ....

Απίστευτο αυτό που σου είπαν...μα τι άνθρωποι θεέ μου!!!! Εγώ δε δουλεύω τώρα θα δουλέψω καλοκαίρι... Απλά δε μπορώ καθόλου να κάτσω,εγώ τα κάνω όλα όπως σου είπα , πάω και σούπερ μάρκετ μέρα παρά μέρα , άστα....τώρα είδα πάλι ροζ αίμα και με έχει πεθάνει και η μέση μου!!! Πολλά κακά σημάδια

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, Konie είπε:

Καλησπέρα σε όλες κορίτσια! 

Εγώ σήμερα είμαι 8 εβδομάδων +5.

Σε 4 ημέρες από τώρα πρέπει να κάνω την 3η(ενισχυτικη) δοση εμβολιου για covid και αγχώθηκα λίγο. 

Τις προηγούμενες 2 τις είχα κάνει πριν μείνω έγκυος. 

Έχει κάνει καμία το εμβόλιο κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης; είχε καμία ενόχληση μετά; 

Να σημειωσω ότι στις προηγούμενες 2 φορές που εμβολιαστηκα δεν είχα κανένα ιδιαίτερο συμπτωμα. 

 

Καλησπέρα..εγώ είμαι 5+7 και έκανα τη 3η δόση στις 4 εβδομάδες και δε με πείραξε καθόλου..βέβαια δεν ήξερα ακόμα πως είμαι έγκυος για αυτό και δεν αγχώθηκα αλλά η γιατρός μου χάρηκε που την έκανα ενώ ήμουν έγκυος γιατί παίρνει αντισώματα και το σπορακι μας..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Nj__ είπε:

Εμάς μας τα είπε μισά μισά στα 2 ραντεβού που κάναμε. Στο 1ο μας είπε τα κόστη, ζύγισμα, μέτρηση πίεσης και ΠΗΤ κ στο 2ο μου έγραψε ποτε μπαίνω στον κάθε μήνα κ τι εξετάσεις θα κάνω. Απλά επειδη δεν τον ξέρω καλά..αν κ μου έφερε γούρι μωρέ... Να σας ρωτάω κ σας μήπως κάτι του ξέφυγε (είμαι λίγο προκατειλημενη λόγω της ηλικίας του) 

Και μένα μεγάλος είναι ο γυναικολογος μου αλλά είναι πολύ καλός πάω από πέρσι σε αυτόν μέσω μιας φίλης που την έσωσε απ τον καρκίνο.Κανει πολλές εξετάσεις και πριν μείνεις εγκυος ,εμένα μου χε δώσει ένα τεράστιο πακέτο με εξετάσεις πριν μείνω εγκυος,τώρα μόνο,περιμένω κυστικης ινωσης κλπ που δεν πρόλαβα να τις κάνω πριν. Εντάξει είναι λίγο αυστηρός με τα κιλά και,το σάκχαρο μου χει δώσει δίαιτα κυησης και μου πε,ότι θα πάρω 9-11 κιλά το πολύ.

Εγώ είμαι 29 αύριο θα πάνω της γρίπης που μου το γράψε γιατί δεν το χα κάνει.Την 3η δόση μου πε οπωσδήποτε να την κάνω. Κανονικά τελη Ιουνίου πρεπει να την κάνω οπότε θα χει περάσει και το πρώτο 3μηνο και πιστευω θα την κάνω αν και φοβάμαι 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , ArtemisΚ είπε:

Και μένα μεγάλος είναι ο γυναικολογος μου αλλά είναι πολύ καλός πάω από πέρσι σε αυτόν μέσω μιας φίλης που την έσωσε απ τον καρκίνο.Κανει πολλές εξετάσεις και πριν μείνεις εγκυος ,εμένα μου χε δώσει ένα τεράστιο πακέτο με εξετάσεις πριν μείνω εγκυος,τώρα μόνο,περιμένω κυστικης ινωσης κλπ που δεν πρόλαβα να τις κάνω πριν. Εντάξει είναι λίγο αυστηρός με τα κιλά και,το σάκχαρο μου χει δώσει δίαιτα κυησης και μου πε,ότι θα πάρω 9-11 κιλά το πολύ.

Εγώ είμαι 29 αύριο θα πάνω της γρίπης που μου το γράψε γιατί δεν το χα κάνει.Την 3η δόση μου πε οπωσδήποτε να την κάνω. Κανονικά τελη Ιουνίου πρεπει να την κάνω οπότε θα χει περάσει και το πρώτο 3μηνο και πιστευω θα την κάνω αν και φοβάμαι 

Ναι για τα κιλά το ίδιο μ είπε κ μένα.. Να τα παρω στους τελευταίους μήνες! 

Εγώ πάλι το 3ο εμβόλιο το έκανα αρχές Δεκέμβρη κ τώρα πια μετά από 4 μηνες αγχώνομαι μη τυχόν κολλησω. Τις αιματολογικες τις εκανα μετά το 1ο ραντεβού (η αλήθεια είναι από εξετάσεις άλλο τπτ επειδή προέρχομαι από αποτυχημένη εξωσωματική... Εχω κάνει πολλές εξετασεις τα τελευταία 5 χρονια), σου είπε τι εξετάσεις θα κάνετε γενικά στην εγκυμοσύνη; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Katerinaaa είπε:

Απλά δε μπορώ καθόλου να κάτσω,εγώ τα κάνω όλα όπως σου είπα , πάω και σούπερ μάρκετ μέρα παρά μέρα , άστα....τώρα είδα πάλι ροζ αίμα και με έχει πεθάνει και η μέση μου!!! Πολλά κακά σημάδια

Με πολλή αγάπη θα σου πω, ας μείνετε ασκουπιστοι, ας μη σιδερωθουν τα ρούχα. Σήκω μόνο για μαγείρεμα κι αυτό όχι χρονοβόρα πράγματα. Πάρε τηλ στο super market κ ζήτα να σου τα φέρουν η παρακάλεσε μια γειτόνισσα, μια φίλη..

Ξεκουράσου,  προστάτεψε τον εαυτό σου κ το μωράκι σου!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγω το πρωτο ραντεβου το ειχα κανει στις 5 εβδομαδες που μπορουσαμε να δουμε οτι ειναι ενδομητριο και λεκιθινικο σακο

το 2ο ραντεβου το εκανα οταν ημουν 7 βδομαδες ακριβως και ειδαμε καρδουλα

Μου κλεισε να κανω αυχενικη διαφανεια 9 μαιου σε εξωτερικο ιατρειο(αυτος ειναι του δημοσιου) και μου ειπε να με δει και αλλη μια φορα πριν το πασχα. Αν δεν κανω λαθος(απο τι μου χει πει φιλη μου) τον πρωτο καιρο τα ραντεβου δεν ειναι τοσο συχνα εκτος αμα υπαρχει λογος (οχι κακος).

Τα αποτελεσματα της αυχενικης μου ειπε οτι τα βλεπει  κατευθειαν .

Επισης εχω μια μονιμη πικρα στο λαιμο μου και μολις βουρτσιζω δοντια ειναι δεδομενος ο εμετος

 

πρίν από 19 λεπτά , Nantiaki al είπε:

Κορίτσια είδα πάλι λίγο καφέ κ έχω πόνο στην μέση στα γόνατα κ λίγα πονακια περιόδου έχω αρχίσει κ ανησυχω πολυ

Παρε τηλεφωνο το γιατρο σου τωρα να δεις τι θα σου πει.

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 59 λεπτά , Nj__ είπε:

Ναι για τα κιλά το ίδιο μ είπε κ μένα.. Να τα παρω στους τελευταίους μήνες! 

Εγώ πάλι το 3ο εμβόλιο το έκανα αρχές Δεκέμβρη κ τώρα πια μετά από 4 μηνες αγχώνομαι μη τυχόν κολλησω. Τις αιματολογικες τις εκανα μετά το 1ο ραντεβού (η αλήθεια είναι από εξετάσεις άλλο τπτ επειδή προέρχομαι από αποτυχημένη εξωσωματική... Εχω κάνει πολλές εξετασεις τα τελευταία 5 χρονια), σου είπε τι εξετάσεις θα κάνετε γενικά στην εγκυμοσύνη; 

Όχι μέχρι την αυχενική φτάσαμε δηλαδή papp-a και αυχενικη δεν ξέρω αν εννοείς αυτά.  Επίσης μου πε ότι κάθε μήνα θα κάνω κάποιες στάνταρ δεν θυμάμαι ποιες μου τις έχει σε ένα χαρτί μαγνήσιο και τέτοια νομίζω.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 30 λεπτά , Nantiaki al είπε:

Κορίτσια είδα πάλι λίγο καφέ κ έχω πόνο στην μέση στα γόνατα κ λίγα πονακια περιόδου έχω αρχίσει κ ανησυχω πολυ

Πάρε το γιατρό σου κορίτσι μ κ θετική σκέψη μην αγχώνεσαι, εύχομαι όλα να πάνε καλα

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Nj__ είπε:

Πάρε το γιατρό σου κορίτσι μ κ θετική σκέψη μην αγχώνεσαι, εύχομαι όλα να πάνε καλα

Δν το σηκώνει έχω γενικά πονακια κ όταν τον είχα ρωτήσει Μ είπε είναι φυσιολογικό εΙναι που μεγαλώνει η μήτρα απλά φοβαμαι και το καφέ μια σταματάει μια ερχετε κ τώρα με ηρέμησε λίγο ο πόνος αλλά δν έχει φύγει τελείως 

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , giota86 είπε:

Εγω το πρωτο ραντεβου το ειχα κανει στις 5 εβδομαδες που μπορουσαμε να δουμε οτι ειναι ενδομητριο και λεκιθινικο σακο

το 2ο ραντεβου το εκανα οταν ημουν 7 βδομαδες ακριβως και ειδαμε καρδουλα

Μου κλεισε να κανω αυχενικη διαφανεια 9 μαιου σε εξωτερικο ιατρειο(αυτος ειναι του δημοσιου) και μου ειπε να με δει και αλλη μια φορα πριν το πασχα. Αν δεν κανω λαθος(απο τι μου χει πει φιλη μου) τον πρωτο καιρο τα ραντεβου δεν ειναι τοσο συχνα εκτος αμα υπαρχει λογος (οχι κακος).

Τα αποτελεσματα της αυχενικης μου ειπε οτι τα βλεπει  κατευθειαν .

Επισης εχω μια μονιμη πικρα στο λαιμο μου και μολις βουρτσιζω δοντια ειναι δεδομενος ο εμετος

 

Παρε τηλεφωνο το γιατρο σου τωρα να δεις τι θα σου πει.

 

Σε ποιον γιατρό είσαι;

πρίν από 6 λεπτά , Nantiaki al είπε:

Δν το σηκώνει έχω γενικά πονακια κ όταν τον είχα ρωτήσει Μ είπε είναι φυσιολογικό εΙναι που μεγαλώνει η μήτρα απλά φοβαμαι και το καφέ μια σταματάει μια ερχετε κ τώρα με ηρέμησε λίγο ο πόνος αλλά δν έχει φύγει τελείως 

 

Κι εγώ έχω πονακια κορίτσι μου. Μην ανησυχείς!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...