Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 22 λεπτά , a miracle please είπε:

      Καλησπέρα σας,

      ελπίζω να είστε όλες καλά! 

      Αχ πως αρχίζω το μήνυμά μου...σαν γράμμα. Αλλά ελπίζω πραγματικά να είστε καλά όλες σας.

      Ελπίζω να μπορέσετε να με βοηθήσετε, διότι σκέφτηκα αρκετά να κάνω λογαριασμό και να σας ρωτήσω εδώ στο θέμα για πληροφορίες...

      Το ιστορικό μου έχει ως εξής..

      Είμαι 43 (και μισό) και έχω αποβολές/παλίνδρομες τα τελευταία χρόνια. Έχω κάνει και εξωσωματική, αλλά...... οι γιατροί που έχω ρωτήσει γενικά, εαν έχουμε κάποιο πρόβλημα κτλ κτλ μου είπαν απλά πως είναι θέμα ηλικίας που δεν κρατιούνται οι εγκυμοσύνες και πως δύσκολα θα κάνω "δικά μου" παιδιά. Και να σκεφτώ τη δωρεά. Έχουμε δώσει ένα σκασμό λεφτά σε εξετάσεις κτλ και όλα δείχνουν καλά. Τι να πω... ίσως είναι λόγω ηλικίας τελικά. Αν και έχω ακούσει πως και άλλες γυναίκες στην ηλικία μου έχουν μείνει εγκυος και φυσιολογικά μάλιστα και απέκτησαν υγιέστατα μωράκια. Αλλά αυτό μάλλον είναι άλλο θέμα.

      Και εδώ έρχομαι να σας ρωτήσω, ποιους γιατρούς να επισκεφτώ να ρωτήσω για δωρεά; ποιοι είναι ειδικοί σε αυτό το θέμα; γιατί πλέον δεν εμπιστεύομαι εύκολα όποιον να'ναι. 

      Μήπως μπορείτε να με βοηθήσετε; Επίσης τα προμηθεύονται απο τράπεζες ή βρίσκουν γυναίκες να κάνουν ωοληψία μαζί τους;

      Προσπαθώ να βρω λίγο το δρόμο μου, γιατί βασικά μόνο αυτό μου έμεινε να κάνω.

      Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!      

      Δεν υπάρχουν ειδικοί γιατροί.. οι περισσότεροι  ασχολούνται  και με αυτό το κομμάτι.. απλά κάποιος τους κάναμε εμείς ονόματα εδώ μέσα λόγω επιτυχιών.. σωστο και λαθος ταυτόχρονα..ιασω, Ρέα, ιακ ,μητερα και άλλα λογικά είναι τα κέντρα-νοσοκομεία που ασχολούνται..οπότε οι γιατροι συνεργάζονται  με αυτά.. αν μιλάς για Αθήνα.. υπάρχουν αντίστοιχα  και Θεσσαλονίκη..υπάρχουν και από τράπεζα και "φρεσκα", συνήθως την δότρια την μοιράζεσαι με άλλη κοπέλα.. το κόστος κυμαίνεται από 5000-7000, ίσως και λιγότερα από 5000 ανάλογα τι θα ζητήσεις και τι deal θα κάνεις.. γνώμη μου να διαλέξεις γιατρό  που θα ξεσκονησει και τον σύζυγο  αν δεν το εχετε κανει γτ πάντα  ειμαστε 2..μην παμε στο προφανες οτι φταει η γυναίκα..θα δωσεις λεφτά  για πιο σιγουρα..οποτε να εισαι πιο σιγουρη..αυτά για αρχή.. δεν ξέρω τι άλλο θα σε βοηθούσε.. 

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Νοεμβρίου 2022


Recommended Posts

πρίν από 12 λεπτά , EvEvEv είπε:

Παίρνεις utrogestan; Εγώ ήμουν έτσι την προηγούμενη βδομάδα.  Τώρα μου κάνει εντύπωση δύο μέρες που δεν μου συμβαίνει. 

Ναι παίρνω. Και vasclor κρέμα. Αλλά νομίζω τώρα έχω ακόμη περισσότερο υπνηλία. Δε μπορώ να ξυπνήσω καθόλου.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 6,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 38 λεπτά , Laky είπε:

Ναι παίρνω. Και vasclor κρέμα. Αλλά νομίζω τώρα έχω ακόμη περισσότερο υπνηλία. Δε μπορώ να ξυπνήσω καθόλου.

Από τα χάπια είναι κ σίγουρα από τον οργανισμό που δουλεύει full τις μηχανές για το μωράκι σου!! Μην ανησυχεις!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια, πηγα προχθες καναμε υπερηχο και ακουσαμε καρδουλα(7 εβδομαδες ακριβως)Ο γιατρος πολυ cool εγω εχω αγχος γιατι δεν ξερω τι να τον ρωτησω.Του ειπα οτι ο σιδηρος με τιναζει λιγο και μου μειωσε τη δοση σε μια,βεβαια ειχα καλο σιδηρο στις εξετασεις μου και μου ειπε να ξεκινησω να παιρνω προγεστερονη ,χωρις να εχω αιμα, γιατι ενισχυει τη μητρα, οποτε απο χθες ξεκινησα 1 χαπι την ημερα.Τωρα απο συμπτωματα εχω το στομαχι μου (σχεδον απο την αρχη) τρελη ανακατοσουρα ειδικα το πρωι και αναγουλιαζω ευκολα , εμετο δεν εχω κανει πολλες φορες.Ο γιατρος αυτο που μου τονισε πολυ εντονα και τις 2 φορες ειναι να μην σηκωνω βαρος και να μην σπρωχνω αντικειμενα. Τωρα ξανα σε 20 μερες μου ειπε να παω εκει πριν το πασχα.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Nantiaki al είπε:

Όχι μου είπε ότι δν θέλει να Μ δώσει τπτ κ τώρα που ήμουν όρθια κ έκανα δύο δουλειές είδε λίγο καφέ ενώ δν είχα 3 μέρες.

Εμένα μου το έδωσε γιατί είμαι πολύ χάλια και αύριο θέλω να ξεκινήσω δουλειά οπότε μπας και κόψουν λίγο οι εμετοι γιατί λόγω οικονομικών πρέπει να δουλέψω και εγώ όσο μπορώ πέρα από τον άντρα μου..

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Laky είπε:

Κορίτσια δε μπορώ να ξυπνήσω καθόλου. Όλη μέρα κοιμάμαι. Σαν μαστουρωμενη είμαι. Είστε κι εσείς έτσι; Επίσης έχω πόνους περιόδου κάπου κάπου.

Μπα το αντίθετο.. Ξυπνάω 5 που φεύγει ο άντρας μ κ δεν παίρνει ο ύπνος ξανά... Πονακια ναι κ γω κάπου κάπου.. Θυμίζουν λίγο περιόδου καμία φορά 

1 hour ago, giota86 είπε:

Καλησπερα κοριτσια, πηγα προχθες καναμε υπερηχο και ακουσαμε καρδουλα(7 εβδομαδες ακριβως)Ο γιατρος πολυ cool εγω εχω αγχος γιατι δεν ξερω τι να τον ρωτησω.Του ειπα οτι ο σιδηρος με τιναζει λιγο και μου μειωσε τη δοση σε μια,βεβαια ειχα καλο σιδηρο στις εξετασεις μου και μου ειπε να ξεκινησω να παιρνω προγεστερονη ,χωρις να εχω αιμα, γιατι ενισχυει τη μητρα, οποτε απο χθες ξεκινησα 1 χαπι την ημερα.Τωρα απο συμπτωματα εχω το στομαχι μου (σχεδον απο την αρχη) τρελη ανακατοσουρα ειδικα το πρωι και αναγουλιαζω ευκολα , εμετο δεν εχω κανει πολλες φορες.Ο γιατρος αυτο που μου τονισε πολυ εντονα και τις 2 φορες ειναι να μην σηκωνω βαρος και να μην σπρωχνω αντικειμενα. Τωρα ξανα σε 20 μερες μου ειπε να παω εκει πριν το πασχα.

Πολύ ωραία νέα! Με το καλό να κρατήσεις το μωράκι σου στην αγκαλιά σου! Με το στομάχι τα ίδια είμαι κ εγώ.. Εμένα εκτός αυτών που σου είπε εσεν ο γιατρός σου, μου είπε όχι σεξουαλικες επαφές στο 1ο 3μηνο

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αχ κοριτσια δεν μπορω πια με το στομαχι νον στοπ αναγουλες..τρωω κρακερακια και οταν θελω εμετο δεν βγαζω τιποτα..δεν ξερω ποσο θα κρατησει αυτο το πραγμα..θελω να φαω και δεν μπορω γιατι σκεφτομαι το μετα..ασε το αλλο μολις ανοιγω το ψυγειο κατευθειαν τουαλετα

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, elena93 είπε:

Αχ κοριτσια δεν μπορω πια με το στομαχι νον στοπ αναγουλες..τρωω κρακερακια και οταν θελω εμετο δεν βγαζω τιποτα..δεν ξερω ποσο θα κρατησει αυτο το πραγμα..θελω να φαω και δεν μπορω γιατι σκεφτομαι το μετα..ασε το αλλο μολις ανοιγω το ψυγειο κατευθειαν τουαλετα

Γιατί δε ρωτάς το γιατρό σου αν μπορείς να πάρεις κάτι; Εμένα ας πούμε σήμερα μου έδωσε oroperidys γιατί ήμουν και εγώ διαρκώς με εμετούς εδώ και 3 μέρες για να μου ηρεμήσουν οι αναγουλες και οι εμετοι..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 31 λεπτά , Laky είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Μόνο εγώ ξυπνάω το πρωί και σκέφτομαι πρώτα τι θα φάω;;;; Δε ξέρω!!! Πρέπει να ανησυχώ;;;

Καλημέρα κορίτσι μου παρά πολύ χάρηκα με τα νέα σου , εύχομαι όλα να πάνε καλά για όλες μας!Δεν είσαι η μόνη μην αγχώνεσαι.. σε λίγο θα πάω να κάνω τις πρώτες αιματολογικές κ χθες βράδυ σκεφτόμουν τι να πάρω για πρωινό γιατί δεν θα γυρίσω στο σπίτι μετά.. χαχαχα..προσπαθώ να προσέχω βέβαια γιατί έχω παραπάνω κιλά.. ευτυχώς μέχρι τώρα είμαι στα ίδια. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , Matina87 είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου παρά πολύ χάρηκα με τα νέα σου , εύχομαι όλα να πάνε καλά για όλες μας!Δεν είσαι η μόνη μην αγχώνεσαι.. σε λίγο θα πάω να κάνω τις πρώτες αιματολογικές κ χθες βράδυ σκεφτόμουν τι να πάρω για πρωινό γιατί δεν θα γυρίσω στο σπίτι μετά.. χαχαχα..προσπαθώ να προσέχω βέβαια γιατί έχω παραπάνω κιλά.. ευτυχώς μέχρι τώρα είμαι στα ίδια. 

Εγώ πάλι αποκλείεται να είμαι στα ίδια. Όλη μέρα τρώω. Όλη μέρα όμως. Μέχρι τώρα με βοηθούσε ο καλός μεταβολισμός μου και είμαι γενικά αδύνατη. Τώρα δε το βλέπω να κρατάει για πολύ αυτό. Μακάρι να πάνε όλα καλά γιατί  όλες. Εμένα με αγχωνουν οι πόνοι περιόδου που έχω. Ίσως φταίει και οι δυσκοιλιότητα. Τυρρανιεμαι πολύ τελευταία.

11 ώρες πρίν, giota86 είπε:

Καλησπερα κοριτσια, πηγα προχθες καναμε υπερηχο και ακουσαμε καρδουλα(7 εβδομαδες ακριβως)Ο γιατρος πολυ cool εγω εχω αγχος γιατι δεν ξερω τι να τον ρωτησω.Του ειπα οτι ο σιδηρος με τιναζει λιγο και μου μειωσε τη δοση σε μια,βεβαια ειχα καλο σιδηρο στις εξετασεις μου και μου ειπε να ξεκινησω να παιρνω προγεστερονη ,χωρις να εχω αιμα, γιατι ενισχυει τη μητρα, οποτε απο χθες ξεκινησα 1 χαπι την ημερα.Τωρα απο συμπτωματα εχω το στομαχι μου (σχεδον απο την αρχη) τρελη ανακατοσουρα ειδικα το πρωι και αναγουλιαζω ευκολα , εμετο δεν εχω κανει πολλες φορες.Ο γιατρος αυτο που μου τονισε πολυ εντονα και τις 2 φορες ειναι να μην σηκωνω βαρος και να μην σπρωχνω αντικειμενα. Τωρα ξανα σε 20 μερες μου ειπε να παω εκει πριν το πασχα.

Εμένα γιατί μου είπε να πάω σε μια εβδομάδα; Κορίτσια όλες μετά την πρώτη επίσκεψη σε πόσες ημέρες σας είπε να ξαναπάτε;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


10 ώρες πρίν, Nj__ είπε:

Μπα το αντίθετο.. Ξυπνάω 5 που φεύγει ο άντρας μ κ δεν παίρνει ο ύπνος ξανά... Πονακια ναι κ γω κάπου κάπου.. Θυμίζουν λίγο περιόδου καμία φορά 

Πολύ ωραία νέα! Με το καλό να κρατήσεις το μωράκι σου στην αγκαλιά σου! Με το στομάχι τα ίδια είμαι κ εγώ.. Εμένα εκτός αυτών που σου είπε εσεν ο γιατρός σου, μου είπε όχι σεξουαλικες επαφές στο 1ο 3μηνο

Σ ευχαριστω, ελπιζω ολες μας .

Ναι και μενα μου το πε οχι σεξουαλικες επαφες το 1ο 3μηνο.

πρίν από 56 λεπτά , Laky είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Μόνο εγώ ξυπνάω το πρωί και σκέφτομαι πρώτα τι θα φάω;;;; Δε ξέρω!!! Πρέπει να ανησυχώ;;;

Οχι και γω το ιδιο, οπως και να ναι το στομαχι θελω να φαω!!Ειδικα το πρωι.

Το μονο που δεν το πιστευω οτι μου συνεβη ειναι οτι σταματησα τον καφε,που ειχα λατρεια και μ επιανε πονοκεφαλος αν δεν επινα.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , giota86 είπε:

Σ ευχαριστω, ελπιζω ολες μας .

Ναι και μενα μου το πε οχι σεξουαλικες επαφες το 1ο 3μηνο.

Οχι και γω το ιδιο, οπως και να ναι το στομαχι θελω να φαω!!Ειδικα το πρωι.

Το μονο που δεν το πιστευω οτι μου συνεβη ειναι οτι σταματησα τον καφε,που ειχα λατρεια και μ επιανε πονοκεφαλος αν δεν επινα.

Καλημέρα κορίτσια καλό μήνα να έχουμε !και εγω στην αρχή είχα κόψει εντελώς τον καφέ, μου είπε όμως ο γιατρός μου ότι δυο ελληνικοί την ημέρα επιτρέπονται και έτσι πίνω που και που έναν ελληνικό γιατί με βοηθάει πολύ στη δυσκοιλιότητα..

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!! Καλό μήνα με υγεία και τα μωράκια μας γερά να αναπτύσσονται όπως πρέπει!!!

Εγώ βλέπω συνέχεια εφιάλτες... πφ! Και όλη μέρα ψάχνομαι για συμπτωματα...

Κι εγώ έχω όρεξη πολύ για φαγητό άλλη είμαι υπερβαρη κ ακολουθώ πρόγραμμα διατροφής με διατροφολόγο. Όσο κι αν θέλω να φάω, μαζευόμαι γιατί φοβάμαι μην κάνω διαβήτη η υπέρταση κύησης. 

Εγώ την δυσκοιλιότητα την ρύθμιση με δύο tips που μου είπε η διατροφολόγος. Κάθε απόγευμα 3 δαμάσκηνα ξερα με 1 ποτήρι νερό κ κάθε βράδυ 1 γιαούρτι με 3 κουταλιές σπόρους Chia κ σιρόπι αγαυης. 

Από συμπτωματα μόνο ρέψιμο κ μπούκωμα.  Ώρες ώρες νομίζω ότι με πονάει κ το στήθος μου αλλά δεν είμαι κ σίγουρη. Τα καφέ σχεδόν σταμάτησαν, να βλέπω 1 φορά τη μέρα. Κ τα τραβήγματα στην κοιλιά έχουν περιοριστεί... 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , EvEvEv είπε:

Καλημέρα!!! Καλό μήνα με υγεία και τα μωράκια μας γερά να αναπτύσσονται όπως πρέπει!!!

Εγώ βλέπω συνέχεια εφιάλτες... πφ! Και όλη μέρα ψάχνομαι για συμπτωματα...

Κι εγώ έχω όρεξη πολύ για φαγητό άλλη είμαι υπερβαρη κ ακολουθώ πρόγραμμα διατροφής με διατροφολόγο. Όσο κι αν θέλω να φάω, μαζευόμαι γιατί φοβάμαι μην κάνω διαβήτη η υπέρταση κύησης. 

Εγώ την δυσκοιλιότητα την ρύθμιση με δύο tips που μου είπε η διατροφολόγος. Κάθε απόγευμα 3 δαμάσκηνα ξερα με 1 ποτήρι νερό κ κάθε βράδυ 1 γιαούρτι με 3 κουταλιές σπόρους Chia κ σιρόπι αγαυης. 

 Από συμπτωματα μόνο ρέψιμο κ μπούκωμα.  Ώρες ώρες νομίζω ότι με πονάει κ το στήθος μου αλλά δεν είμαι κ σίγουρη. Τα καφέ σχεδόν σταμάτησαν, να βλέπω 1 φορά τη μέρα. Κ τα τραβήγματα στην κοιλιά έχουν περιοριστεί... 

και εγω μέχρι τον περασμένο Νοέμβριο ακολουθούσα διατροφή με διατροφολόγο, κουράστηκα όμως και σταμάτησα.. σκέφτομαι αν δω πως παίρνω απότομα βάρος να ξαναπάω .. θα θέλα το πολυ 10 κιλά να παρω συνολικά..κ εγω σκέφτομαι τον διαβήτη ..μέχρι στιγμής ο γιατρός δεν μου ανέφερε κάτι για τα κιλά μέχρι πόσα είναι επιτρεπτό να πάρω..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , Matina87 είπε:

και εγω μέχρι τον περασμένο Νοέμβριο ακολουθούσα διατροφή με διατροφολόγο, κουράστηκα όμως και σταμάτησα.. σκέφτομαι αν δω πως παίρνω απότομα βάρος να ξαναπάω .. θα θέλα το πολυ 10 κιλά να παρω συνολικά..κ εγω σκέφτομαι τον διαβήτη ..μέχρι στιγμής ο γιατρός δεν μου ανέφερε κάτι για τα κιλά μέχρι πόσα είναι επιτρεπτό να πάρω..

Τον Σεπτέμβριο που ήμουν ξανα έγκυος η γιατρός με απελπισε!!! Αυτή επέμεινε κ πήγα σε διατροφολόγο (δική της), δεν μου βγήκε σε κακο. Αλλά με αντιμετώπιζε σαν άρρωστη. Για 4 βδομάδες κ μέχρι να παλλινδρομησει το μωρό με είχε κ μετραγα 6 φορές τη μέρα σάκχαρο κ 3 πίεση κ κρατούσα ημερολόγιο. Χωρίς να έχω ιστορικό η άλλες ενδείξεις!! Μόνο κ μόνο λόγω των κιλών. 

Τώρα πήγα σε άλλη γιατρό. Δεν με ζήτησε, δεν μου είπε τίποτα για τα κιλά. Βέβαια δεν ακούσαμε την καρδιά. Θα παω πάλι την Τετάρτη κ θα δω τι θα μου πει. Εγώ πάντως με την διατροφολόγο από τον Σεπτέμβριο ως τωρα είχα χάσει περισσότερα από 20 κιλά. Τώρα από την πρώτη στιγμή πήρα 3 που δεν πέφτουν αλλά είχα κ θέματα δυσκοιλιότητας κ.α. Το καλό με την διατροφή είναι ότι σε καθοδηγεί ο άλλος κ κάπως ισορροπούν κ οι στομαχικές διαταραχές αν έχεις. 

Αυτό που σίγουρα πρέπει να μην ξεχνάμε είναι το πολύ νερό. Θέλει πολύ νερό, για να μην μας τύχει Ουρολοίμωξη, γιατί βοηθάει στη δυσκοιλιότητα,  γιατί το χρειάζεται κ το μωρό κι επίσης όσες παίρνεται utrogestan  από το στόμα, αν τα πίνετε με πολύ νερό μειώνονται σημαντικά οι παρενέργειες.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...