Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 22 λεπτά , a miracle please είπε:

      Καλησπέρα σας,

      ελπίζω να είστε όλες καλά! 

      Αχ πως αρχίζω το μήνυμά μου...σαν γράμμα. Αλλά ελπίζω πραγματικά να είστε καλά όλες σας.

      Ελπίζω να μπορέσετε να με βοηθήσετε, διότι σκέφτηκα αρκετά να κάνω λογαριασμό και να σας ρωτήσω εδώ στο θέμα για πληροφορίες...

      Το ιστορικό μου έχει ως εξής..

      Είμαι 43 (και μισό) και έχω αποβολές/παλίνδρομες τα τελευταία χρόνια. Έχω κάνει και εξωσωματική, αλλά...... οι γιατροί που έχω ρωτήσει γενικά, εαν έχουμε κάποιο πρόβλημα κτλ κτλ μου είπαν απλά πως είναι θέμα ηλικίας που δεν κρατιούνται οι εγκυμοσύνες και πως δύσκολα θα κάνω "δικά μου" παιδιά. Και να σκεφτώ τη δωρεά. Έχουμε δώσει ένα σκασμό λεφτά σε εξετάσεις κτλ και όλα δείχνουν καλά. Τι να πω... ίσως είναι λόγω ηλικίας τελικά. Αν και έχω ακούσει πως και άλλες γυναίκες στην ηλικία μου έχουν μείνει εγκυος και φυσιολογικά μάλιστα και απέκτησαν υγιέστατα μωράκια. Αλλά αυτό μάλλον είναι άλλο θέμα.

      Και εδώ έρχομαι να σας ρωτήσω, ποιους γιατρούς να επισκεφτώ να ρωτήσω για δωρεά; ποιοι είναι ειδικοί σε αυτό το θέμα; γιατί πλέον δεν εμπιστεύομαι εύκολα όποιον να'ναι. 

      Μήπως μπορείτε να με βοηθήσετε; Επίσης τα προμηθεύονται απο τράπεζες ή βρίσκουν γυναίκες να κάνουν ωοληψία μαζί τους;

      Προσπαθώ να βρω λίγο το δρόμο μου, γιατί βασικά μόνο αυτό μου έμεινε να κάνω.

      Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!      

      Δεν υπάρχουν ειδικοί γιατροί.. οι περισσότεροι  ασχολούνται  και με αυτό το κομμάτι.. απλά κάποιος τους κάναμε εμείς ονόματα εδώ μέσα λόγω επιτυχιών.. σωστο και λαθος ταυτόχρονα..ιασω, Ρέα, ιακ ,μητερα και άλλα λογικά είναι τα κέντρα-νοσοκομεία που ασχολούνται..οπότε οι γιατροι συνεργάζονται  με αυτά.. αν μιλάς για Αθήνα.. υπάρχουν αντίστοιχα  και Θεσσαλονίκη..υπάρχουν και από τράπεζα και "φρεσκα", συνήθως την δότρια την μοιράζεσαι με άλλη κοπέλα.. το κόστος κυμαίνεται από 5000-7000, ίσως και λιγότερα από 5000 ανάλογα τι θα ζητήσεις και τι deal θα κάνεις.. γνώμη μου να διαλέξεις γιατρό  που θα ξεσκονησει και τον σύζυγο  αν δεν το εχετε κανει γτ πάντα  ειμαστε 2..μην παμε στο προφανες οτι φταει η γυναίκα..θα δωσεις λεφτά  για πιο σιγουρα..οποτε να εισαι πιο σιγουρη..αυτά για αρχή.. δεν ξέρω τι άλλο θα σε βοηθούσε.. 

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Νοεμβρίου 2022


Recommended Posts

Κορίτσια περνει από εσάς ferosanol; Επίσης σήμερα άρχισα να ζαλίζομαι πολύ έντονα άσχετο που με πήραν τηλ από την δουλειά κ με ρώτησαν που θα πάω εγώ εδώ σηκώνομαι λίγο στο σπίτι κ περπατάω κ έχω πονακια πως να πάω για δουλειά όλη μέρα ναυτία κ εμετούς .δν τους νοιάζει τπτ.με εκνεύρισαν πολύ. Τους είπα ότι μου πει ο γιατρός  δν μπορώ να διακυνδυνευσω τπτ 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 6,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 9 λεπτά , Nantiaki al είπε:

Κορίτσια περνει από εσάς ferosanol; Επίσης σήμερα άρχισα να ζαλίζομαι πολύ έντονα άσχετο που με πήραν τηλ από την δουλειά κ με ρώτησαν που θα πάω εγώ εδώ σηκώνομαι λίγο στο σπίτι κ περπατάω κ έχω πονακια πως να πάω για δουλειά όλη μέρα ναυτία κ εμετούς .δν τους νοιάζει τπτ.με εκνεύρισαν πολύ. Τους είπα ότι μου πει ο γιατρός  δν μπορώ να διακυνδυνευσω τπτ 

Να μην πας. Το μωρό έχει σημασία τώρα. Και να είσαι εσύ καλά.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 42 λεπτά , Nantiaki al είπε:

Κορίτσια περνει από εσάς ferosanol; Επίσης σήμερα άρχισα να ζαλίζομαι πολύ έντονα άσχετο που με πήραν τηλ από την δουλειά κ με ρώτησαν που θα πάω εγώ εδώ σηκώνομαι λίγο στο σπίτι κ περπατάω κ έχω πονακια πως να πάω για δουλειά όλη μέρα ναυτία κ εμετούς .δν τους νοιάζει τπτ.με εκνεύρισαν πολύ. Τους είπα ότι μου πει ο γιατρός  δν μπορώ να διακυνδυνευσω τπτ 

Έλεος!! Εγώ μια μέρα τα είχα αυτά και δε σηκώθηκα ούτε να μαγειρέψω ,μου ήταν αδύνατον!!! Όχι να πάω και δουλειά!! Απίστευτοι είναι!

Link to comment
Share on other sites

Όχι δν έχω σκοπό να πάω  θα Μ γραψει και άλλη άδεια αύριο μίλησα με τον γιατρό .δν τους νοιάζει έχουν ελάχιστο προσωπικό όλοι κ αν πάθει κανείς κάτι μετά σε κάνουν να νιώθεις κ τύψεις . 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Nantiaki al είπε:

Όχι δν έχω σκοπό να πάω  θα Μ γραψει και άλλη άδεια αύριο μίλησα με τον γιατρό .δν τους νοιάζει έχουν ελάχιστο προσωπικό όλοι κ αν πάθει κανείς κάτι μετά σε κάνουν να νιώθεις κ τύψεις . 

Σε καμία περίπτωση... Θα βρουν άκρη, μια χαρά βρίσκουν άκρη όλοι...Εσύ κοίτα να είσαι καλά κ το μωρό σου! 

Εντωμτξ βρε κορίτσια έχει καμία ιδέα από τις άδειες κτλ? 

Εγώ πήρα τώρα 15 μέρες αναρρωτική, την δήλωσα online στο εφκα - αποδέχτηκε ο εργοδότης. Μετά τι γίνεται; λογικά 26 μέρες δικαιούμαι (7 χρόνια στον ίδιο εργοδότη).... Άρα μπορώ να γράψω άλλες 11; Μετά όμως τι κανω; θα πρεπει να πάω για δουλειά; (δεν κλείνω τον 3ο μήνα στο τέλος των 26 ημερών) 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

14 ώρες πρίν, elena93 είπε:

Κοριτσια μου εχω συγκλονιστει..παρολο που καταβαθος ολοι ξερουμε ποιος σκοτωσε τα αθωα παιδακια στην πατρα αλλα οταν το επιβεβεωνεις ειναι αλλο πραγμα..δεν το χωραει ο νους μου πως μια μανα μπορει να σκοτωσει τα παιδια της;! Δεν εχω λογια πραγματικα!! Επιτελους θα δικαιοθουνε οι αθωες ψυχουλες!

 

πρίν από 10 λεπτά , Nj__ είπε:

Σε καμία περίπτωση... Θα βρουν άκρη, μια χαρά βρίσκουν άκρη όλοι...Εσύ κοίτα να είσαι καλά κ το μωρό σου! 

Εντωμτξ βρε κορίτσια έχει καμία ιδέα από τις άδειες κτλ? 

Εγώ πήρα τώρα 15 μέρες αναρρωτική, την δήλωσα online στο εφκα - αποδέχτηκε ο εργοδότης. Μετά τι γίνεται; λογικά 26 μέρες δικαιούμαι (7 χρόνια στον ίδιο εργοδότη).... Άρα μπορώ να γράψω άλλες 11; Μετά όμως τι κανω; θα πρεπει να πάω για δουλειά; (δεν κλείνω τον 3ο μήνα στο τέλος των 26 ημερών) 

Εγώ στην  πρώτη εγκυμοσύνη από την 10η εβδομάδα ήμουν σε ανναρωτικη μέχρι που γέννησα . Και εγώ 7 χρόνια είμαι στην δουλειά απλά από όσο ξέρω από ένα σημείο κ μετά δν έχεις ένσημα απλά πληρώνεστε από το ΙΚΑ,

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 34 λεπτά , Nantiaki al είπε:

 

Εγώ στην  πρώτη εγκυμοσύνη από την 10η εβδομάδα ήμουν σε ανναρωτικη μέχρι που γέννησα . Και εγώ 7 χρόνια είμαι στην δουλειά απλά από όσο ξέρω από ένα σημείο κ μετά δν έχεις ένσημα απλά πληρώνεστε από το ΙΚΑ,

Εγώ τώρα πήρα από τη 8η ένα 15μερο. Μου είπαν αν όλα πάνε καλά να μην γυρίσω αλλά σκέφτομαι το τυπικό του θέματος... Πως γίνεται; αφού ουσιαστικά δικαιούμαι 26 μέρες ανναρωτικη.. μετά τι κανω; πέρασες επιτροπή από κάποιο σημείο κ έπειτα; 

Link to comment
Share on other sites

Και μένα με ενδιαφέρει να μάθω πόση άδεια μπορώ να παρω και να πληρώνομαι?Γίνεται αυτό ή ειναι άνευ αποδοχών ?Διάβασα ότι δικαιούμαστε με πληρωμή 2 μήνες πριν την γέννα και άλλο τόσο περίπου μετά με πληρωμή αν δεν κάνω λάθος. 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Nj__ είπε:

Εγώ τώρα πήρα από τη 8η ένα 15μερο. Μου είπαν αν όλα πάνε καλά να μην γυρίσω αλλά σκέφτομαι το τυπικό του θέματος... Πως γίνεται; αφού ουσιαστικά δικαιούμαι 26 μέρες ανναρωτικη.. μετά τι κανω; πέρασες επιτροπή από κάποιο σημείο κ έπειτα; 

Ναι πέρναγα από επιτροπές είχα κ αποκόλληση αλλά ποτέ δν τα κοιτούσαν τα χαρτιά τώρα κ λόγω κοβιντ δννξερω αν περνάς καν επιτροπή και εγώ δν ξέρω πως θα το κάνω με τις αδειες

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, ArtemisΚ είπε:

Και μένα με ενδιαφέρει να μάθω πόση άδεια μπορώ να παρω και να πληρώνομαι?Γίνεται αυτό ή ειναι άνευ αποδοχών ?Διάβασα ότι δικαιούμαστε με πληρωμή 2 μήνες πριν την γέννα και άλλο τόσο περίπου μετά με πληρωμή αν δεν κάνω λάθος. 

Ναι αυτή είναι η άδεια μητρότητας αν δεν κάνω λάθος. 

Εγώ αναφέρομαι στην Αναρρωτικη άδεια που δικαιούνται όλοι οι εργαζόμενοι καθώς αυτήν την στιγμή νομίζω κάνω χρήση αυτής και μόλις τελειώσει (26 μέρες) λογικά η παίρνεις άνευ αποδοχών ή αν κάποια επιχείρηση δίνει την κανόνικη άδεια (πάλι 20κατι μέρες ανάλογα)... Όμως το διάστημα ως τον 7ο μήνα είναι μεγαλούτσικο... 4 μήνες ολόκληροι.... Τι γίνεται εκεί; 

πρίν από 50 λεπτά , Nantiaki al είπε:

Ναι πέρναγα από επιτροπές είχα κ αποκόλληση αλλά ποτέ δν τα κοιτούσαν τα χαρτιά τώρα κ λόγω κοβιντ δννξερω αν περνάς καν επιτροπή και εγώ δν ξέρω πως θα το κάνω με τις αδειες

Αυτά σκέφτομαι τώρα... Νωρίς είναι αλλά καλό είναι να ξέρουμε τι κ πως... Να πάνε όλα καλά βέβαια πάνω απολα! Ίσως κάνω μια ερωτηση από βδομάδα στο λογιστή μου, αν δεν μάθουμε από καμια κοπέλα από δω τι γίνεται 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


5 ώρες πρίν, Nantiaki al είπε:

Κορίτσια περνει από εσάς ferosanol; Επίσης σήμερα άρχισα να ζαλίζομαι πολύ έντονα άσχετο που με πήραν τηλ από την δουλειά κ με ρώτησαν που θα πάω εγώ εδώ σηκώνομαι λίγο στο σπίτι κ περπατάω κ έχω πονακια πως να πάω για δουλειά όλη μέρα ναυτία κ εμετούς .δν τους νοιάζει τπτ.με εκνεύρισαν πολύ. Τους είπα ότι μου πει ο γιατρός  δν μπορώ να διακυνδυνευσω τπτ 

Για τις ναυτίες δε σου έδωσαν τίποτα; Εμένα σήμερα επειδή είμαι 3 μέρες με εμετούς ότι κι αν φάω μου έδωσαν oroperidys αλλά δε βοηθάει πάντα..ανάλογα και τον οργανισμό..

Link to comment
Share on other sites

Όσες είστε με αποκόλληση κ εντολή γιατρού να είστε ξαπλωμένες σε τι βαθμό σηκωνεστε; 

Εμένα μου είπε να σηκώνομαι να φτιάξω ένα καφέ, να φάω, τουαλέτα κ μπάνιο... Όμως είμαστε εντελώς μόνοι μου εγώ κι ο άντρας μου, δεν έχω βοήθεια.  Η μαμά μου έχει σοβαρά προβλήματα υγείας κ δεν μπορεί να με βοηθήσει, η πεθερά μου δεν ξέρει ακόμα για την εγκυμοσύνη κ δεν θέλουμε να το πούμε μέχρι την αυχενικη λόγω κακής προηγούμενη εμπειρίας...

Αναγκαστικά σηκώνομαι να μαγειρέψω... κι όσο σκέφτομαι τις δουλειές μου έρχεται μια τρέλα... Ήδη έχω παρατήσει τα πάντα δύο βδομάδες που έβλεπα τα καφέ... Η μόνη υπέρβαση ήταν που πήγαινα στο σχολείο... Επίσης τόσο ξάπλα κ μοναξιά σήμερα μου την έχει δώσει... μόνο άσχημες σκέψεις κάνω... με έχει πιάσει μια απελπισία...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 41 λεπτά , Geo22 είπε:

Για τις ναυτίες δε σου έδωσαν τίποτα; Εμένα σήμερα επειδή είμαι 3 μέρες με εμετούς ότι κι αν φάω μου έδωσαν oroperidys αλλά δε βοηθάει πάντα..ανάλογα και τον οργανισμό..

Όχι μου είπε ότι δν θέλει να Μ δώσει τπτ κ τώρα που ήμουν όρθια κ έκανα δύο δουλειές είδε λίγο καφέ ενώ δν είχα 3 μέρες.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , Laky είπε:

Κορίτσια δε μπορώ να ξυπνήσω καθόλου. Όλη μέρα κοιμάμαι. Σαν μαστουρωμενη είμαι. Είστε κι εσείς έτσι; Επίσης έχω πόνους περιόδου κάπου κάπου.

Παίρνεις utrogestan; Εγώ ήμουν έτσι την προηγούμενη βδομάδα.  Τώρα μου κάνει εντύπωση δύο μέρες που δεν μου συμβαίνει. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...